Xtïiürhrat HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. Mag de huisvrouw zelf bofer maken? ECHTE WALES-ANTHRACIET WOENSDAG '11 MAART 1936 HA ARE EM'S DAGE DAD Hulp voor den hypotheek-boer. Een individueel stelsel. Vijf procent rente van de gebruikswaarde. Tegelijk met de Memorie van Antwoord in Jsake het Vaste Lasten Ontwerp heeft de Tweede Kamer thans bereikt, het antwoord der Regeering betreffende het wetsontwerp, houdende bijzondere maatregelen ten aan zien van loopende landbouwhypotheek- en pachtovereenkomsten, dat zij gelijktijdig ter behandeling voordraagt. Wordt de druk van jaarlijksche verplich tingen inzake rente en aflossing verminderd, dan heeft de debiteur voorshands de noodige verlichting gekregen. In dit stelsel acht de Regeering noch vermindering van hoofdsom, nog blijvende rente verlaging op haar plaats, daar deze maatregelen een definitief karakter dragen en als zoodanig geen rekening houden met een mogelijke verbetering van de beta lingscapaciteit van den debiteur, hetzij door omstandigheden van persoonlijken aard, het zij door verbetering van de conjunctuur. De aanvaarding van het individueele stelsel brengt mee. dat men den debiteur slechts dan verlichting kan geven, wanneer die ver lichting niet wordt verkregen ten koste van een grootere schade aan de zijde van den crediteur. In de gevallen, waarin de wet wordt toe gepast, kan zij, zegt de Regeering, den schul denaar een verlichting geven, die zeer be langrijk is te noemen. De rechter toch kan het aan rente en aflossing van geldleening jaarlijks te betalen bedrag terugbrengen tot 5 pet. 's jaars, niet van het geleende bedrag, doch van de gebruikswaarde. De druk derhal ve, welke uitgaat van het bedrag der hoofd som. wordt zoodanig verlicht, dat zonder de finitieve aantasting van de hoofdsom, toch dat gedeelte der hoofdsom, hetwelk uitgaat boven de gebruikswaarde van het onderpand, tijdelijk geen rente draagt. De Regeering verwerpt het denkbeeld van de oprichting van een Staatshypotheekbank. In den gedachtengang van het ontwerp kan voor verlichting van hypothecaire las ten niet in aanmerking komen de schulde naar, die contractueel niet meer aan rente en aflossing 's jaars behoeft te betalen dan 5 pet. van de volle gebruikswaarde. Wederom uit overweging, dat een kundige boer ook in de tegenwoordige tijdsomstandigheden mini maal aan hypothecaire verplichtingen moet kunnen betalen, een bedrag, hetwelk hij ware hij pachtboer aan pacht zou hebben op te brengen, onder aftrek van meerge noemde lasten, zijn geen maatregelen ge troffen om hun, die niet hooger zijn belast dan tot bedoeld bedrag, verlichting van las ten te geven. De Regeering zal zich wanneer het onder havig ontwerp wet is geworden, de vraag hebben te stellen, of de pachtkamers in hare tegenwoordige samenstelling voldoende zijn toegerust om ook hypotheekzaken te beslis sen. VRIJZ.-DEM. JONGEREN-ORGANISATIE. Voor de afdeeüng Haarlem der Vrijz.-Dem. Jongeren Organisatie spreekt Donderdag avond om 8.15 uur, in het café Van den Heu vel, tegenover het Raadhuis in Heemstede, mr. B. W. Stomps, over „Opbouw der inter nationale rechtsorde". Belangstellende jongeren zijn welkom. „Meridol" geeft U 'n NIEUWE huid Schraalheid, kloofjes, ruwheid en rim pels verdwijnen bij geregeld gebruik van „Meridol"! „Meridol" geneest, versterkt, verjongt de huid. Onmisbaar voor dagelijksche huidverzorging! huid vraagt om Doozen a 50 en 25 ct. bij Apoth. en Drog. (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) Poging om de verzekering op te lichten. Fietsen uit een schuurtje laten stelen. AGENDA Heden: WOENSDAG 11 MAART Schouwburg Jansweg: Ster- en Perssoirée ten bate van de H. O. V. en bal. 9 uur. Luxor Sound Theater„Broadway Melody of 1936" met Eleanor Powell. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Escape me never (Ga nooit van me weg) mét Elisabeth Bergner. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zwarte Rozen" met Lilian Harvey en Willy Fritsch. Op het too- neel Emmy en Louis, muzikale grappen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Flirtation Walk" (Liefdesparade), met Dick Powell en Ruby Keeler. 2.30, 7 en 9.15 uur. Wagenweg 58: Buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders N.V. Haar- lemsche drukkers- en uitgeversmij. 2.30 uur. Kroonzalen Brinkmann: Bazar „Kinder - zorg." 10.30—12, 3—5, 811.30 uur. Geb. „De Nijverheid". Psychometrische séance, 8 uur. Prinsenhof: Raadsvergadering 1.30 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel." 104 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Zand voort: Raadsvergadering. 7.30 uur. DONDERDAG 12 MAART Stadsschouwburg: Ballet Tilly Sylon, met H. O. V. begeleiding. 8.15 uur. Gem. Concertgeb.: Lezing luiten. M S. Wïj- tema over Reis van de K XVni voor den Haarlemschen Boekverkoopersbond. 8.15 uur. Geb. De Nijverheid: Avond Ver. v. Spiritis ten „Harmonia". 8.15 uur. Broederkerk: Getuigenisavond der Ver. v. Joden-Christenen. 8 uur Hotel De Leeuwerik: Buitengew. alg. verg. van aandeelh. der N.V. Mij. „De Toekomst" 8.15 uur. Dreef 18: Jaarverg. N.V. Haarl. Auto Mij. v.h. J. Inpijn, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des i avonds. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling „Kunst Zij ons Doel." 10—4 uur. Eind December deed een schoenmaker uit Hillegom bij de politie aangifte, dat de fietsen van hem en zijn vrouw uit het schuurtje waren gestolen. Later bleek, dat de man een afspraak met twee jongemannen uit Abbenes had ge maakt om de fietsen weg te halen. Het was zijn bedoeling geweest, de assurantiepenningen te innen. De zaak kwam echter uit en de schoenmaker en zijn helpers hoorden zich ieder tot vier maanden veroordeelen. Dinsdag diende deze zaak in hooger beroep voor het Gerechtshof te Amsterdam. Den schoenmaker is ten laste gelegd het aangifte doen van een strafbaar feit, wetende, dat het niet gebeurd is en poging tot oplichting. Verdachte bekent het feit: reeds in het na jaar van 1933 had hij eenzelfden diefstal in scène gezet. De verzekering had toen betaald en de truc was zoo goed gelukt, dat hij tot een reprise besloot. Toen liep hij echter tegen de lamp. De man. die de „gestolen" fietsen had ge kocht voor f 5 per stuk. vertelde, dat hij aan vankelijk geen achterdocht had gekoesterd. Later hadden de „dieven" hem verteld, dat er een verzekeringskwestie achter zat. President: „Wat hebt U met de fietsen ge daan?" Getuige: „Toen ik het hoorde, heb ik ze vernietigd!" De procureur-generaal requireert bevestiging van het vonnis (vier maanden gevangenis straf). De president leest dan nog de reclasseerings- rapporten voor, die gunstig luiden en waarin tot een voorwaardelijke straf wordt geadvi seerd. Dan staan de beide jongemannen terecht, die op verzoek van den eersten verdachte, de twee fietsen weggehaald hebben met de be doeling de verzekeringssom te bemachtigen. Beide verdachten ontkennen geweten te heb ben, dat het een poging was om de verzeke ring op te lichten. Tegenover de politie hadden zij echter een bekentenis afgelegd. Ook de ver dachte uit de eerste zaak, die als getuige is gehoord, verklaarde, dat de beide pseudo- dieven wel degelijk op de hoogte waren van de bedoeling van den diefstal. Een van de twee jongemannen had hem gedwongen het spelletje van het najaar 1933, waarvan hij op de hoogte was, te herhalen: anders zou hij hem verraden. De twee ver dachten waren op den afgesproken avond ge komen; het schuurtje was los en getuige had ze met de fietsen zien wegrijden. Ook ten aan zien van deze twee verdachten requireert de procureur-generaal bevestiging van de von nissen (vier maanden gevangenisstraf). Vervolgens staat de schoenmaker opnieuw terecht wegens de oplichting, gepleegd in het najaar van 1933. Hij had toen één fiets laten stelen; de schade was door verzekering ver goed. De procureur-generaal requireert bevestiging van het vonnis der rechtbank, door welke in stantie verd. tot zes maanden was veroor deeld. De man, die bij deze oplichting als „dief" was opgetreden was door de rechtbank wegens medeplichtigheid veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Ook hij stond Dinsdag in hooger beroep terecht. Deze verdachte ontkent; hij had de fiets van den schoenmaker cadeau gekregen. Heel anders luidt de verklaring van den schoen maker: „Verdachte wist er alles van, hij heeft me zélf op het idéé gebracht." De procureur- generaal requireert echter vrijspraak op juri dische gronden. Naar zijn meening had het O.M. hier uitlokking van het feit ten laste moeten leggen. De verdediger mr. I. C. Coop- man sluit zich hierbij aan. In de zaak tegen den schoenmaker en de beide jongemannen uit Abbenes traden als verdedigers op jhr. mr. D. Bas Backer en mr. I. Coopman, die clemen tie pleitten. Arresten 24 Maart. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 10 Maart 1936. 1. A. Buiteman, fouragehandelaar, wonen de te Heemstede. Eschdoornlaan 26. Curator Mr. D. de Jong, Haarlem. 2. W. J. Vrijhoef, reiziger, wonende te IJmuiden-Oost, Berkenstraat 41. Curator: mevr. Mr. C. L. VisSanders te Haarlem. 3. P. Kossen, slager, wonende te Haarlem, Cornelis van Noordenstraat 34 zwart. Curator: mr. F. van der Goot te Haarlem. 4. H. Philipoom, agent in zaden, wonende te Beverwijk, Burgerstraat 41. Cuartor: mr. J. O. Baron, te Beverwijk. 5. J. M. Kohlschein. schilder en sigaren winkelier, wonende te Haarlem, Middenweg 96. Curator: mr. K. van Giffen, te Haarlem. 6. C. Bron, veehouder, gedomicilieerd te Zaandam, Kalf 282. tijdelijk Kalf 52. Curator: mr H. C. Dekhuijzen te Zaandam. 7. H. Hesseling, koopman in ongeregelde goederen, wonende te Haarlem, Reitzstraat 19 rood. Curator: mr. K. van Giffen, te Haarlem. 8. J. H. Enthoven, stoker, wonende te Haar lemmermeer, Schinkeldijk 76. Cuartor: Mr. A. van Leyenhorst te Haar- lem. Rechter-commissaris in al deze faillisse menten Mr. E. J. W. Top, te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillisse menten wegens gebrek aan actief: 1. L. Zipp, sigarenwinkelierster, wonende te Haarlem, Teding van Berkhoutstraat 90. Curator: Mr. H. J. M. Tonino te Haarlem. 2. J. H. G. van Wijck, bollenreiziger, wo nende te Hoofddorp. Curator mr. K. A. F. L. Pliester te Haar lem. 3. J. van Sikkeleeris, handelaar in groen ten etc., wonende te IJmuiden, Lindestraat 14. Curator: mr. E. van Tuinen te Driehuis- Velsen. Geëindigd zijn de volgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. G. J. Huurman, schoenhandelaar, wonen de te Haarlem, Javastraat 7. Curatrice: mej. mr. C. H. Deknatel te Haar lem. 2. De N.V. Maatschappij voor handel en industrie „MIA", gevestigd te Haarlem. Curator: mr. J. Deenik te Haarlem. Translateurs. De navolgende personen werden door de Haarlemsche Rechtbank als translateur (trice) beëdigd: de heer G. Teders, alhier voor Esperanto; de heer J. Sacher alhier voor Foolsch en mevrouw A. J. L. DenijsBoo gaard alhier voor Zweedsch. JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Ooste lijke tot Noordelijke richtingen. Nevelig tot zwaar beioolJct. Mogelijk eenigen lichten neerslag. Weinig verandering in temperatuur BAROMETERSTAND Hoogste 762.2 m.M. te Stensele. Laagste 737.7 m.M. te Isafjord. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Weinig verandering. Het hooge drukgebied is sinds gisteren nog in beteekenis afgenomen. Nabij de Britsche eilanden werd het aangetast door de IJslandsche depressie die sinds gisteren vrij snel in diepte is toegeno men. Over Duitschland daalde de baro meter regelmatig, waarschijnlijk onder depressie-invloed van het Zuiden uit. Slechts over Scandinavië beteekent de hooge druk iets meer. Toch komen ook hier de barometerstanden niet boven de 764 m.M. uit. De depressie in het Zuiden nam over de golf van Biscaje in diepte af, terwijl zij thans over de Middelland- sche zee weer in beteekenis toeneemt. In bijna het geheele waarnemingsgebied is het rustig weer. Slechts over Zuid- IJsland, Jan Mayen en Noord-Noorwegen komen krachtige winden voor. Over het vasteland strekken zich weer uitgebrei de nevel- en mistgebieden uit. Verder is de lucht zwaar bewolkt tot betrokken. In Lapland en ook in het overige Scandi navië vroor het nog streng tot matig. Over IJsland, de Shetlands en de Far Oer werd het onder invloed van de depressie wat zachter. Lichte temperatuursstij- ging trad verder in midden-Frankrijk, Zwitserland en plaatselijk in Duitsch land in. Opmerkelijk waren gistermiddag de temperatuurtegensteilingen in ons land. Terwijl te Maastricht en De Bilt het weer zomersch werd wees de thermo meter in Groningen niet hooger dan 5 graden en die in Den Helder 6 graden. TENGEVOLGE VAN HET KRIMPEN VAN DEN WIND HEEFT DE VOCHTIGE KOUDE LUCHT ZICH VAN HET NOOR DEN UIT OVER HET HEELE LAND UIT GEBREID. ER IS NOG NIET VEEL VER ANDERING TE WACHTEN. BAROMETERSTAND Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Groote Houtstraat 37, Haarlem W. KUIPERS Zn., Opticiens ZIJLSTRAAT 97 - HAARLEM. Leveranciers van ALLE ZIEKENFONDSEN (Adv. Ingez. Med.) V.A.R.A. JUBILEUM REVUE. Dinsdagavond 17 Maart a.s. zal in de groote zaal van het Gem. Concertgebouw, de V.A.R.A. Jubileum-Revue worden opgevoerd, getiteld: „En nu vooruit, kameraad!", door Arie Pley- sier en S. de Vries Jr. Medewerking verleenen de Flierefluiters, (onder leiding van Eddy Walis), Emmy Ar- bous, Hetty Becik, Albert de Booy, Jan Le- maire, Carel Rijken. „DE TWEE VROUWEN VAN MR. CARROLL". Zaterdag 14 en Zondag 15 Maart zal de sensationeele society-thriller „De twee vrou wen van Mr. Carroll" in den schouwburg aan den Jansweg door het Paul de Groot-ensemble vertoond worden, met De Groot zelf als de kunstschilder en „lady killer" Geoffrey Carroll. Dit boeiende spel is geschreven door Mar guerite Veiller en Martin Vale en speelt in de naaste omgeving van Monte Carlo. Het had bij de Amsterdamsche vertooningen veel suc ces. Paul de Groot, die na een 12-jarig verblijf als acteur in Zuid-Afrika. voor de „Carroll"- tournée in ons land teruggekeerd is, heeft de vertaling gemaakt en de regie op zich ge nomen. De overige rollen worden vertolkt door Rika Hopper, Corry SchillerItaliaander, Marie van Westerhoven, Tine Medema, Maly de Groot en Flor la Roche. ONDERWIJS AAN SLECHTHOORENDE KINDEREN. Het bestuur van de afd. Haarlem en om streken der Vereen, tot bevordering der be langen van slechthoorenden heeft een film voorstelling georganiseerd, welke zal plaats hebben Woensdagavond 18 Maart a.s. in de groote voorzaal van café-restaurant Brink mann, Groote Markt. De heer Herman Snijders, algemeen voor zitter van de Vereeniging, zal een Inleidend woord spreken. Vertoond wordt de film „Een bezoek aan de Gemeentelijke School voor slechthoorenden te 's Gravenhage", deskundig toegelicht dooi den heer De Bruin, werkzaam aan genoemde school. KIENAVOND MANNENKOOR „PROZA EN POcZIE". Men schrijft ons: Dezer dagen gaf bovengenoemd Mannen koor een kienavond voor haar leden, dona teurs en genoodigden, in het gebouw St. Bavo, die zeer druk bezocht was. Na een propagandistisch openingswoord van den voorzitter, gaf de Haarl Tooneelver. T. O. N. E. V. O., een goed gespeelden één acter, „De Zonderling". Ter afwisseling tusschen de kienrondes, brachten zij verder nog ten too- neele een komisch stukje genaamd „Hij, Zij en Tetje" en een blijspel „O, die vrouwen". Vooral het laatstgenoemd stukje heeft den aanwezigen eenige prettige oogenblikken be zorgd. Ook de muziek van de „The Willy Band" heeft er toe bijgedragen, dat de aanwezigen zeker met genoegen aan dezen avond zullen terugdenken De kantonrechter staat voor een puzzle. De crisisbesluiten van allerlei aard hebben reeds talrijke problemen aan de orde gesteld. Het ingewikkelde ka rakter van de verschillende bepalingen en besluiten heeft niet alleen de leeken'tot wanhoop gebracht, doch ook de juristen hebben soms de groot ste moeite uit de ontzaggelijke hoe veelheid artikelen wijs te worden. Aldus kan men de kwestie samenvatten, die Woensdagmorgen voor den Haarlemschen kantonrechter werd behandeld, waarbij een Heemsteedsche huisvrouw was gekeurd omdat zij zelf margarine had berüd, die zij wilde gebruiken voor haar eigen gezin. In het nieuwe Crisiszuivelbesluit is in te genstelling tot het voorafgaande, niet bepaald dat huisvrouwen wel haar eigen boter en margarine mogen maken. In het vroegere was deze eigen bereiding verboden, doch werd uitdrukkelijk gezegd, dat het huisgezin van deze bepaling was vrijgesteld. Nu hebben crisis-controle-ambtenaren een huiszoeking gedaan bij een Heemsteedsche huisvrouw en daar geconstateerd dat een hoeveelheid margarine was gemaakt, ter wijl bovendien in de keuken werd aangetrof fen allerlei ingrediënten ter bereiding van margarine, zooals slaolie, plantenvet, room, boterkleursel, zout en karnemelk. De verdachte, die bij het onderzoek alle mo gelijke medewerking heeft verleend, stond nu terecht wegens overtreding van de crisiswet- geving. De ambtenaar van het openbaar ministerie zei dat het in de bedoeling lag een princi- pieele beslissing in deze zaak uit te lokken. In deze streek komt het zeer veel voor dat de huisvrouwen zelf haar margarine en boter bereiden. Persoonlijk gelooft de ambtenaar niet dat het in de bedoeling van de wetgeving heeft gelegen den huisvrouwen eigen boter- bereiding onmogelijk te maken, ofschoon de nieuwe besluiten de uitzonderingsbepaling niet hebben opgenomen. Doch in dit geval moet men zich wel op het formeele standpunt stellen. De boter of de margarine als eindresultaat is zwaarder be last dan de gebruikte ingrediënten, (waar voor in het onderhavige geval inderdaad ook alle verschuldigde heffingen waren voldaan) en daarom moet men ook de bereiding dooi de huisvrouw strafbaar stellen. Om de zaak eventueel in hooger beroep te kunnen uitmaken eisehte de ambtenaar zes gulden boete of zes dagen hechtenis (Bij een lageren eisch is slechts cassatie mogelijk.) De verdediger, Mr. N. H. Dijkstra uit Am sterdam zei, dat- men naar de woorden van de wet geen uitzondering kan vinden voor de huisvrouw, doch voorts is hij het met den ambtenaar van het openbaar ministerie eens, dat uit het systeem der wetgeving duidelijk de bedoeling blijkt om slechts de economische productie te treffen en niet die voor het ge bruik in het huisgezin. Verder blijkt uit de wetgeving ook niet de positieve bedoeling de huisvrouw haar boterbereiding te verbieden. Want men kan toch niet verwachten, aldus meende de verdediger, dat de wetgever het absurde zou verlangen? Dan zou, volgens de letter van de wet, nog veel en veel meer ver boden kunnen worden. Zoo. zou het niet ge oorloofd wezen een schaaltje met melk in den kelder te zetten met de bedoeling zure room te maken. Ook zouden wij geen korsten meer van de kaas mogen snijden, want het is ver boden harde kaas te verwerken tot zachte kaas of smeerkaas. Men zou in het geheel geen zuivelproducten meer in huis mogen hebben die gebruikt zouden kunnen worden ter bereiding van boter. Warmeer de regeering zoo almachtig zou worden, zou men zich zelfs moeilijkheden kunnen indenken bij de voeding van zuigelingen! Daarom meent de verdediger dat het noo- dig is dat de rechter eens nagaat in hoeverre de bepalingen, die dit alles voorschrijven en ons ook nog zouden kunnen verbieden gorte pap, griespap en yoghurt te bereiden, rechts geldigheid hebben. Daarmee wil de verdediger echter geen souvereiniteit prediken van de keukenprin sesOfschoon men wel' in het oog moet houden dat het keukenmeisje moeilijk behal ve haar kookboeken ook nog de wetboeken zou kunnen bestudeeren, temeer, daar de ju risten zelf de grootste moeilijkheden hiermee hebben. Aldus zou men spoedig een adverten tie kunnen lezen, waarin een net tweede meis je wordt gevraagd, waarbij zij, die den titel van meester in de rechten hebben, de voor keur verdienen Bovendien, aldus betoogde Mr. Dijkstra, heeft men eenigen tijd geleden in een, van wege het departement van Sociale Zaken uitgegeven tijdschrift, kunnen lezen, dat het aanbeveling verdient, wanneer de huisvrouwen haar eigen boter gingen bereiden. Dit lag ge heel in de lijn van de aanpassingspolitiek on zer huidige regeering, De ambtenaren van het andere departe ment, van economische zaken, stoorden zich natuurlijk niet aan wat in het tijdschrift stond en gingen erop uit om bekeuringen te maken. Toegegeven moet worden dat in een volgend exemplaar van het tijdschrift werd vermeld dat men zich bij de eerste adviezen had ver gist. Het is nu een tijd van sparen en de land bouwpolitiek moet toch niet zoo ver gaan dat zelfs de crisiswetgeving doordringt tot in het domein van het keukenmeisje met het witte kapje op het hoofd De verdediger meende ten slotte dat het crisiszuivelbesluit geen veroordeeling kon toelaten, subsidiair dat het onverbindend was en meer subsidiair vroeg hij om clementie. De ambtenaar van het openbaar ministerie zei verheugd te wezen over het aangename, interessante en humoristische karakter van de zaak, die op zulk een prettige wijze werd behandeld. Doch hij wilde en moest speciaal de practische zijde van de kwestie bezien en zich op een formeel standpunt plaatsen. De reden dat in het nieuwe crisiszuivelbe sluit de bereiding door de huisvrouw niet is vrijgelaten moet in die richting worden ge zocht, dat men mét deze bepaling anders tot groot ongemak zou komen bij de vervolging van werkelijke smokkelaars, die in hun prak tijken zeer slim zijn. Een clandestiene berei- der met een gezin van twaalf kinderen zou onverstoord kunnen redeneeren: „Ik heb een groot gezin wij braden alles in de boter, jawij braden de boter er uit en je kunt me niets doen". Dit moet voorkomen worden en daarom moeten helaas de bonafide huisvrouwen en keukenprinsessen ook onder de bepalingen lijden. De verdediger zei ten slotte nog dat er ge noeg andere bepalingen zijn waarop de clan destiene bereider kan wordeji gevat en in het andere geval moet men maar zorgen voor een betere wet, temeer daar het tegenwoordig toch gemakkelijk gaat, nu één ambtenaar de zaak gauw genoeg kan veranderen Wegens het ingewikkelde karakter van de zaak, zal de kantonrechter op Woensdag 25 Maart schriftelijk vonnis wijzen. ONGELUK OP EEN BOEKBINDERIJ. Dinsdagavond kwart over zes was een 18- jarige boekbinder aan het werk met een elec- trische papiersnijmachine op een boekbinde rij aan de Nassaulaan. Doordat hij zich haast te verloor hij 'n oogenblik zijn oplettendheid met het gevolg dat hij met zijn linkerhand onder het mes kwam. De toppen van zijn wijs-, middel- en ringvinger werden afgesne den. Door leden van den Ongevallen dienst werd hij voorioopig verbonden, waarna hij per taxi naar het Diaconessenhuis werd ver voerd. Zijn patroon, die op de tweede étage werkzaam was, had niets van het ongeluk ge merkt. Door de Arbeidsinspectie is een onder zoek ingesteld, maar van een strafbaar feit is niets gebleken. FEESTAVOND VAN DE GOEDE TEMPELIEREN. De loges „Plaats voor Allen" en „Naasten liefde" van de Haarlemsche afdeeling der In ternationale Orde van Goede Tempelieren, zullen Zaterdag 14 Maart in de Kroonzalen van Brinkmann op de Groote Markt een feestavond geven, waaraan het duo August de Laat en „The Negro Band" medewerking zullen verleenen. De heer Joh. Heintzberger, voorzitter der loge „Plaats voor allen" zal een korte toe spraak houden over het onderwerp Geheel onthouding. o.a. a 2.25 WITTOP KONIN© - HAARLEM HARMENJANSWEG S7A. - TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE LEZING OVER ARCHITECTUUR VOOR DEN KUNSTKRING „HEEMSTEDE" Maandag 16 Maart, zal ir. H. T. Zwiers voor den kunstkring Heemstede in hotel-restau rant Lommeroord in Heemstede het tweede deel van zijn lezing met lichtbeelden over de ontwikkeling der architectuur houden, FILM VOOR DE WiERKLOOZEN. Het algemeen Comité tot het verschaffen van ontwikkeling en ontspanning deelt ons mede, dat op Vrijdag 27 Maart a.s. in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg des middags om 2 uur voor de werkloozen met hun vrouwen en familieleden zal worden ver toond de film „De zeven wonderen van Zuid- Afrika". Deze film van grootsche natuurmo numenten, van mensch en dier, van blank en zwart in het donkere werelddeel, werd on langs opgenomen door den journalist Mr. A. Hustinx en reeds met groot succes in' 40 plaatsen van ons land vertoond. Deze voor stelling is voor de werkloozen gratis toegan kelijk. Dien avond zal deze film wederom worden gedraaid vo'or alle ingezetenen, tegen entreeprijs, zulks tot dekking der kosten. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VAN WERKLOOZEN. Naar wij vernemen zal de ontspannings lokaliteit van de werkloozen op Zaterdag 14 Maart a.s. voor het laatst geopend zijn. Ook de cursussen eindigen die week. TENTOONSTELLING VAN WERKSTUKKEN. Donderdag 19 Maart a.s. des morgens half 11 zal de tentoonstelling van werkstukken in het afgeloopen seizoen door de werkloozen op de vakcursussen vervaardigd, worden ge opend. De burgemeester, Jhr. J. p. W. van Doorn, heeft zich bereid verklaard, deze ten toonstelling, die op Donderdagmiddag 19 Maart, Vrijdag en Zaterdag 20 en 21 Maart van 105 uur en Zondag 22 Maart van 12—5 uur door het publiek in het R.K. Ver eenigingsgebouw gratis kan worden bezocht, te openen. Het comité vertrouwt dat de ingezetenen door hun bezoek aan de tentoonstelling die zeker de moeite waard zal zijn, van hun be langstelling zullen blijk geven. VERGADERING „STILLE OMGANG". Vrijdagavond houdt de afd. Heemstede van 't genootschap van den Stillen Omgang haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsge bouw. De agenda bevat o.m.: jaarverslagen van secretaris en penningmeester, bestuursverkie zing, voorstel bestuur herziening wijze van bedetocht naar Amsterdam en alles wat daarmede in verband staat. Kapelaan J. F. Franse, van de parochie St. Bavo zal een toespraak houden. NIEUW-VENNEP NED. HERV. GEMEENTE. Ds. Joh. Bronsgeest, Ned. Herv. predikant te Giessen-Oudekerk heeft voor het beroep naar hier in de vac. van Ds. D. Bouman, be dankt, wijl hij een beroep naar Velsen aan nam. OVERVEEN VIADUCT OVER DEN SPOORWEG Het bouwen van een viaduct over den spoorweg voor de verbinding met den Zeeweg is gegund aan de firma Schreur te Bilthoven. Het viaduct moet binnen 5 maanden klaar zijn. BLOEMEN DAAL VERGADERING VOLKSONDERWIJS De afd. Bloemendaal en omstreken van Volksonderwijs houdt een ledenvergadering op Maandag 16 Maart in Rusthoek. De agenda vermeldt o.a. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, de begroo ting. bestuursverkiezing, behandeling van het bevredigingsrapport en benoeming van af gevaardigden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2