2 SLAGER KON. NED. VOETBALBOND Schoone Gordijnen Gordijnwasscherij flinke winkeljuffrouw KAPSTER TE HUUR LOTISICO Hondenkennel Voor den Tuin OUDE KRANTEN AFGEHAALD WOENSDAG 11 MAART 1936 H A A R E E M'S D A G B E 'A D 9 Anti Semitische symptomen in Engeland. Agitatie tegen de Joodsche winkeliers van Oostelijk Londen. (Van onzen Londensohen correspondent) Bij de bespreking van posten voor Binnen- landsche Zaken in het Lagerhuis heeft Herbert Morrison, een van de vooraanstaande Labour- politici en leider van de bestuurspartij in den Londenschen Graafschapsraad, de aandacht gevestigd op ernstige gevallen van antisemi tisme die zich in Engeland, en nu in het bij zonder in het oostelijk deel van Londen, voor doen. Uit de mededeelingen van Morrison bleek, dat de Joden, die in de buurten Shore- ditch, Hoxton, Bethnal Green en Hackney wo nen of handel drijven, vaak worden gesard en bedreigd en soms aan lichamelijke geweld plegingen blootstaan. De bedrijvers zijn leden of vertegenwoordigers van Fascistische organi saties en niet zelden personen, die bij de po litie ongunstig bekend staan. Niet voor het eerst bleek hier dat de Fascistische organisa tie in de keuze van haar leden en helpers niet kieskeurig is. Joodsche winkeliers vonden in de genoemde buurten hun winkelruiten niet zel den beplakt met een biljet voorzien van een hakenkruis en de woorden „Perish Judah" (het Jodendom moet vergaan). Vooraanstaande Fascisten hielden er redevoeringen, waarin aan Joden in Engeland burgerlijke rechten werden ontkend en waarin zij werden voorge steld als ongewenschte vreemdelingen. Morri son meende, dat de politie onvoldoende in greep en dat daarom ernstig gevaar bestond, dat het antisemitisme om zich heen zou grij pen en afmetingen zou aannemen, die het moeilijker zouden maken het te onderdruk ken. Hij vond het Lagerhuis voor zoo ver het zich uitte en ook de regeering aan zijn zijde in zijn verlangen een verontrustende beweging den, kop in te drukken. Sir John Simon zelf verklaarde, dat men hier te doen had met een zaak, waarover bij fatsoenlijke menschen geen verschil van meening kon bestaan. Hij was het met Morrison eens, dat de geschetste voor vallen teekenen waren die wezen op een wer kelijk maatschappelijk gevaar. Het gedrag, door Morrison aan de kaak gesteld, kon niet worden gedoogd. De toestand bevredigde hem niet en hij had daarom met het hoofd van de politie afgesproken, 'dat extra agenten in de Joodsche buurten speciaal zouden worden be last met toezicht op gedrag tegenover Joden. Het was ook burgerplicht de politie in deze zaak als in andere gevallen van onwettigheid bij te staan; en hij deed een beroep op de be volking deze plicht niet te verzaken. Afgescheiden van deze gevallen in het Oosteinde van Londen ontmoet men soms op zijn weg symptomen van de bedrijvigheid van antisemististen in Engeland, die aanmoe diging hebben gevonden in het Duitsche voorbeeld. In een nieuwe woonbuurt in Pot ters Bar, een noordwestelijke voorstad van Londen, waar huizen te koop staan kondigde onlangs een bord aan, dat de huizen niet be schikbaar zijn voor Joden. Het Rijks ver bond van Fascisten hier heeft een brochure uit gegeven met een lijst van edellieden en rid ders (Sirs) die met Joodsch bloed „besmet" worden geacht. De familienamen in hun vertakkingen gaan zoo ver; dat het Engel- sohe adelboek, Debrett, aanmerkelijk zou worden verdund, indien de namen van die families, die Joodsch bloed in haar aderen zouden hebben overeenkomstig het verlan gen van het genoemde Verbond er uit zou den w.orden geschrapt. De Eb reis Londonderry en Mount Temple, wier namen ln Duitschland thans druk wor den gebruikt in de propaganda, die het Duit sche volk van Engelsche goedgezindheid voor de Nazi-regeering moet overtuigen, gaan al lerminst vrij.-uit in de zaak van Joodsche verwantschap. Zoo Lord Londonderry zelf vrij is-van Joodsch bloed, twee van zijn kin deren, een zoon en een dochter, zijn respec tievelijk met een Jodin en met 'een ortho doxen Jood getrouwd en hebben zich haar Nazi-maatstaf aan rasschennis schuldig ge maakt. Lord Mount Temple is getrouwd met de eenige dochter van wijlen Sir Ernest Cas- sel, den Duitsch-Joodschen financier, dien de Nazi's een steunpilaar van de „Joodsche samenzwering" hebben genoemd. En zijn dochters (een er van is de vermaarde Lady Louis -Mountbatten) zouden volgens de wet ten van Neurenberg in Duitschland met geen Ariërs mogen worden gezien en zich in het ghetto moeten afzonderen. Men vestigt er hier de aandacht op, hoe ongerijmd" het is, dat juist de Lords Lon donderry en Mount Temple zich hebben laten gebruiken in Duitschland om naar binnen en naar buiten, aanzien, rechtvaardiging en re delijkheid te suggereeren voor een regime met welker beginselen hun eigen positie en die van hun kinderen deerlijk worden getrof fen. De genoemde Lords kunnen overdenken, wanneer zij de brochure.. Onze Joodsche Aristocratie" die is uitgegeven door hun land- genooten-Fascisten in handen krijgen, dat zij op hun wijze evenzeer blootstaan aan de aan vallen van de kampioenen der raszuiverheid als de nederige winkeliers in het Londensch Oosteinde. De openbare meening in dit land is in het algemeen geneigd lijdelijk te blijven in het aangezicht van verschijnselen, die haar wel iswaar verbijsteren maar die ze ziet als op zichzelf staande gevallen van verdwazing. Het voorbeeld van een heel volk, dat in zulke ver dwazing zijn redding is gaan zien werkt niet afschrikwekkend. „Het kan hier niet gebeu ren", zegt men met overtuiging. De overtui ging wordt niet gedeeld door leiders op we tenschappelijk een geestelijk gebied, die we ten, dat verdwazing zich als een epidemie kan uitbreiden. Zij hebben lang in woord en ge schrift hun best gedaan hun landgenooten in staat te stellen zin en onzin in de nieuwe rassenleer te onderscheiden om te beproeven hen immuun te maken voor de epidemie der verdwazing. Een groep vermaarde anthro- pologen, onder wie de professoren Elliot Smith, Haldane en Ruggles Gates, hebben juist weer in een brochure vastgesteld, dat een homogeen ras een illusie is, dat overal in Europa families vaak een verscheidenheid van rastrekken laten zien, dat de Joden (die oorspronkelijk wellicht uit vier verschillende rassen stamden) al even weinig raszuiver zijn als de zoogenaamde Ariërs, dat het even dwaas is van een Arisch ras te spreken als van een Engelsch ras, dat de theorie dat in een of ander ras een inferieure of superieure aard is ingeboren onzin is. dat niet zoo zeer ras als historische omstandigheden en kan sen de karaktereigenschappen van menschen en menschengroepen bepalen en dat Hitler's poging van zijn Duitschers zuivere „Ariërs" te maken, vechten tegen de bierkade is om dat het proces van rasvermenging, dat eeuwen aan den gang is, een evolutionair proces is en omdat evolutie nooit op haar schreden terugkeert. De Joden in Engeland, die worden gesard, kunnen nun kwelgeesten naar deze brochure verwijzen om hun rede bij te brengen. De vraag is slechts of zij voor rede vatbaar zijn, A. K. VAN R. HENGELEN HET BAARSJE. Bovengenoemd college hield Zondag zijn sluitingswedstrijd op witvisch in zijn ge pachte water aan de Kruisvaart. Na afloop ging men gezamenlijk naar het clubhuis van den heer F. Slot, waar de voor zitter Tabbers de namen der prijswinners bekend maakte. De prijzen bestonden uit rollades. Zondag avond 15 Maart worden de prijzen uitge reikt. Ze werden als volgt behaald: le prijs N.N. voor den grootsten visch 25.2 cM.. 2e pr. Jongbloed, 3e prijs Tabbers, 4e pr. Nicolij, 5e pr. C. v. d. Pol. 6e pr. H. Veen, 7e pr. Berghuis, 8e Bezooye, 9e Smit, 10e G. Veen. 11e Rosman, 12e Cornet, 13e B. Veen, 14e Bel, 15e Prevoost, 16e J. Sieraad. 17e J. Kruijer. 18e Freijer, 19e J. Deen, 20e W. Gies- berts, 21e Gabor, 22e Draijer. 23e L. P. Schee pers, 24e Lamers, 25e A. de Jong. WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield voor verschillende klasse trainingsritten. De B- klassers reden over een afstand van 40 K.M. met 4 klassementen. De uitslag luidt: 1 Duivenvoorde 18 pnt., 2 Vlugt 12 pnt., 3 W. Koekenbier. 11 pnt.. 4 J. Hertog 8 pnt., 5 Jan Walgien 4 pnt.. 6 L. Koekenbier 2 pnt. Overige renners niet ge plaatst. De C-klassers reden 30 K.M. record. Uit slag: 1 J. Eikel 48 min. 2 J. Jonker 48 min. 5 sec., 3 Nol Bosch 50 min. 30 sec., 4 Claasen 53 min., 5 Crispijn 53 1/5 sec. Overige ren ners uitgevallen. De juniores reden 20 K.M. met 2 klasse menten. Uitslag: 1 Walgien 10 pnt., 2 Kui pers 7 pnt., 3 Jas 5 pnt., 4 Cleef 4 pnt., 5 Scheffer 2 pnt., 6 Borreman 1 pnt. Overige renners niet geplaatst. Uitslag der competitie over 3 ritten: A- klasse: 1 Claasen 17 pnt., 2 Korthals, 14 pnt., 3 Scheffer, Matze, Cleef allen 6 pnt., 4 Weg man 2 pnt.. 5 Borthaus 1 pnt.. B-klasse: E Vlugt 16 pnt., 2 Duivenvoorde 15 pnt., 3 L. Koekenbier 12 pnt., 4 W. Koe kenbier 8 pnt. 5 De Boer 5 pnt., Hertog, Kuyl, Van Word, J. Walgien 3 pnt., 7 Borthaus 1 punt. C-klasse: 1 J. Ekel 17 pnt., 2 Jonker 15 pnt. 3 Bos 9 pnt., 4 N. Claasen 3 pnt., 5 Hertog, L. Walgien, 2 pnt., 6 Crispijn 1 punt. Juniores: 1 Jas 18 pnt.. 2 Kuipers 15 pnt., 3 Schaap 6 pnt., 4. Cleef, Borreman, Scheffer 3 pnt., Bot 1 pnt. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond j.l. werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: P. G. van Engelen wint van J. B. Sluiter Jr., J. Poppen remise met H. Greeuw, A. de Jong—P. H. Meure afgebroken. Tweede klasse: J. Balk wint van C. Kool; J. J. van Kesteren wint van A. Smit; B. Henneke remise met Th. C. v. d. Sluijs; J. Otter remise met K. Olij. T Derde klasse: A. M. Reedijk remise met J. Pus; C. Rietman wint van J. H. Spoor; J. Pus remise met J. Helmer; A. Slinger wint van G. van Langelaar; J. Kuntze wint van H. G. J. Andriesseh. Reserve derde klasse: G. v. d. Andel wint van H. Steenkist; G. v. d. Andel wint van M. J. Loomann, J. H. Mieure wint van W. L. Ver poorten, H. Berghuis wint van J. Prenen. RUGBY NEDERLAND—BELGIë. Zondag a.s. wordt in het gemeentelijk sport park te Alkmaar de officieele landen-rugby- wedstrijd Nederland—België gespeeld. De Nederlandsche Rugby-bond heeft het vijftiental nog niet definitief vastgesteld, maar het voorloopige team Zondag een oefen wedstrijd laten spelen tegen een Amsterdam- sdhe ploeg. Het voorloopige Nederlandsche team won met 308. Wij kunnen er dus van overtuigd zijn, dat het Nederlandsche team zoo sterk en ge oefend mogelijk voor den dag komt. Het publiek zal per luidspreker Zondagmid dag op de hoogte worden gehouden van den strijd, terwijl dan tevens de technische bij zonderheden door een ooggetuige zullen worden weergegeven. Het publiek zal dus steeds den wedstrijd kunnen volgen en begrij pen. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. DE COMPETITIE. De uitslagen in de eerste klasse, waar de spanning uit is, want de kampioen en de hekkensluiter zijn beide bekend, waren nor maal. Animo won met 53 van Always Ready, die iets onder haar vorm speelde. Osno 1 ver loor voor de zooveelste maal, nu van Ons Ge noegen met 3—8. Haarlem 3 moest op eigen veld in Oosterkwartier 2 haar meerdere er kennen. De thuisclub verloor met 26. In A is nu ook nummer één bekend. Palvu I wist door de 4—1 overwinning op Meerle- bosch I zich het kampioenschap van haar afdeeling te verzekeren. In 2 B maakte S. V. 3 Haarlem 4 in met 7—0. De wedstrijd Aurora 2—Zandvoort 1 werd ge staakt, anders was ook in deze groep de be slissing gevallen. In 3 A won Flora 2 van Meerlebosch 3 met 5—1. E. T. O. 1 gaf de beide punten aan D. S. V. 2, dat met 5^0 won. S. V. 4 zag zich over wonnen met 31 door Oosthoek 1- In 3B zag Aurora 5 kans vijftien maal te doelen; D. S. V. 3 geen één keer. In 3 C won O. K. 5 van Always Ready 3 met 41. JEUGDKORFBAL. Het bestuur van den Haarl. Korfbalbond spreidt een gezonde en doelbewuste activiteit ten toon. die de belangstelling in de korfbal sport zeker animeert. Na verschillende op wekkende circulaires, die hun doel wel zullen bereiken, komt nu de adspirant-commissie met plannen, die voor de vereenigingen van zeer groot belang zijn en niet na zullen laten het hunne er toe bij te dragen, de korfbal sport aan te kweeken bij de jongelui, niet alleen bij hen die lid-adspirant zijn, maar ook bij vriendjes en vriendinnetjes. Als begin zullen twee trainingsmiddagen ge houden worden i n.l. op 25 Maart en 1 April, respectievelijk op 't Aurora-terrein en O. K- terrein. De oefeningen beginnen 's middags twee uur, onder deskundige leiding, die zich gaarne gesteund zag door enkele dames. Ter inlichting voor allen, die zich met een en ander willen belasten, zal op 18 Maart een ver gadering gehouden worden. KEGELEN. Haarlemsche Kegelbond. De Haarlemsche Kegelbond hield Dinsdag avond in het clubgebouw aan de Tempeliers straat zijn 37ste algemeene jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer Jac. van Maris. Deze opende de vergadering met een woord van welkom. Hij sprak zijn blijdschap over de groote opkomst uit. De secretaris, de heer M. H. Siiggers, bracht het jaarverslag uit. Hieraan ontleenen we het volgende; Het aantal leden en het aantal clubs is achteruit gegaan. In Januari 1935 wa ren er 17 clubs met 159 leden; thans telt de Bond slechts 14 clubs met 134 leden, alsmede acht persoonlijke leden. Opgeheven werden de clubs S.S.S., T.O.P. en „Houdt Plank". De secretaris betreurt het bedanken van S.S.S. en T.O.P., omdat het gezonde clubs wa ren. Hij hoopt echter, dat ze weer terug zullen keeren. Het bestuur is op zijn post. Het zal niets onbeproefd laten en ailes doen wat kan leiden tot wederopbloei van de kegelsport in Haarlem. De dames Mevrouw De Bruin en Me vrouw Schouten hebben ook alles gedaan om te trachten de Damesclub „Houdt Plank" in het leven te behouden. Helaas zonder succes. Op 2, 3, 9 en 10 Maart hadden de wedstrij den om het clubkampioenschap H.K.B 1935 plaats. Het kampioenschap werd wederom be haald door „De Volharding" I met 1377 in 200 worpen. Eerste prijs T.O.P. I met 1319 houten. Voor tweede vijftallen: Eerste prijs „Richten en Rollen" II met 1274. Twee vijftallen van 'een club: eerste prijs „De Volharding" I en II met 2600. Hoogste werpster in veertig ballen Mej. Van Roode met 236; hoogste werper H. van Duynen met 304. Op het nationaal concours van 24 Maart tot 4 April (waaraan verbonden een invitatie- bondenwedstrijd) behaalde Haarlem den der den prijs met 1170 houten. Hoogste werper in 20 ballen H. C. Louw met 148. In den steden wedstrijd AlkmaarHaarlem behaalden de Haarlemmers eveneens een schitterende overwinning. In beide ontmoetin gen behaalde Haarlem in totaal 13.284, tegen Alkmaar 12.871. Hoogste werper van Alkmaar in 80 worpen J. de Bakker met 565; van Haar lem L. Dost met 622. Van laatstgenoemde een bijzonder fraaie prestatie. Van 1626 Juni had plaats het nationaal concours H.K.B.waaraan verbonden een in vitatie bon den wedstrijd, alsmede het club- en persoonlijk kampioenschap van den Ned. Ke gelbond. In den invitatie bondenwedstrijd be haalde Haarlem den eersten prijs met 1392 houten in 200 ballen. Het persoonlijk kam pioenschap van Nederland werd behaald door den heer J. Kraal te Amersfoort met 173 hou ten in 20 worpen. Het clubkampioenschap N.K.B. 1935 werd behaald door de club ,,'t Hin dert Niet" in" Den Haag met 684 houten in 100 worpen. Deze club behaalde ook -den eersten prijs in den korpswedstrijd klassen A en B met 358 in 50 worpen. De eerste prijs in den korpswedstrijd voor dames werd gewonnen door „A.K.M.O." te Apeldoorn met 287. De Ellinckhuyzen-beker als wisselprijs voor de bij den H.K.B. aangesloten clubs werd ge wonnen door H.V.K. I met 332. Het aantal clubs, dat aan de concoursen deelnam, acht de secretaris te klein. Hij be twijfelt het dan ook of het bestuur van den EK.B. ook in 1936 den moed zal hebben, de traditie getrouw te blijven en toch een natio naal concours zal uitschrijven. Op 1 Juli 1935 herdacht de Kegelclub „De Volharding" haar 40-jarig bestaan met een intiem diner in Café-Restaurant Brinkmann. Haarlem nam op 24 September "niet deel aan den jaarlijkschen bondenwédstrijd van den N.K.B. Het persoonlijk kampioenschap van den H.K.B. in November werd eindelijk behaald door den heer H. Frantzen met 349 houten in 50 worpen. Steeds werd hij met één of een paar houten door een ander geklopt. Hem wordt door den secretaris hulde gebracht. De winner van den eersten prijs was de heer C. J. Landman, met slechts één hout min der. Tenslotte wordt herinnerd aan den drie tallen-, wild- en verrassingswedstrijd. De bonden Alkmaar, Den Helder en Haar lem hebben reeds eenige malen vergaderd, teneinde te komen tot een districts-indee- ling, met een beter systeem voor het verke gelen van de N.K.B.-kampioenschappen. Herinnerd wordt aan het overlijden van het lid Ed. Kimman. Wegens gezondheidsredenen moest de heer Siiggers op 28 Augustus bedanken als secre taris van de wedstrij'dcommissie. Deze func tie zal tijdelijk door den penningmeester, den heer Proper worden waargenomen. De secretaris dankt den voorzitter, den heer Jac. van Maris, en de overige bestuursleden voor hun medewerking. Dit jaarverslag werd onder luide instem ming goedgekeurd. De heer Siiggers mocht woorden van warmen dank van den voorzit ter in ontvangst nemen. De heer Heidendaal vroeg, of het niet mo gelijk is. dat dit jaarverslag aan de leden wordt toegezonden, omdat er zooveel propa gandistische waarde in zit. Vele leden betuigden hun instemming met dit verzoek. De voorzitter beloofde, dit in de bestuurs vergadering ter sprake te zullen brengen. De penningmeester, de heer F. H. Proper, bracht het financieel verslag uit. Hij deelde mede. dat de financieele toestand niet on gunstig is. dank zij een zuinig beheer en veel medewerking van het bestuur. De commissie belast met het nazien der rekening bracht het verslag uit. Zij ver klaarde alles in de beste orde te hebben be vonden. Aan den penningmeester werd voor zijn accuraat beheer onder applaus dank ge bracht. De heeren A. M. Jousbra, M. H. Siiggers, J. C. W. de Paus en F. H. de Bruin werden als bestuursleden herkozen, resp. als vice-voor- zitter. eerste secretaris, tweede penningmees ter en commissaris. Zij namen de herbenoe ming aan. De leden der wedstrijdcommissie werden herbenoemd. Tot leden der feestcommissie werden her benoemd de heeren Van Maris, Kreek, Van den Berg en Vroom; tot leden der technische commissie de heeren D. P. Joustra, J. Weijers en J. C. W. de Paus; tot leden der commissie tot nazien der rekening 1936 de heeren M. J. van Leuven, F. Vos. en M. van Tiggelen, en tot plaatsvervangende leden de heeren G. F. Heidendaal, M. van der Storm en M. Vroom. Aan de orde kwam een voorstel der Bon den Alkmaar, Den Helder en Haarlem om te komen tot een districts-indeeling met daar aan verbonden kampioenschappen ■Een besluit hierover werd niet genomen. Aan de afgevaardigden naar de jaarvergade ring van den Ned. Kegelbond, die op Zondag 3 Mei te Utrecht wordt gehouden, werd in dezen vrij mandaat meegegeven. Tot afge vaardigden werden benoemd de heeren Van Maris en Siiggers; tot plaatsvervanger de heer De Bruin. Daarna werd de agenda voor deze jaar vergadering besproken. Na de rondvraag werd de vergadering door den heer Van Maris gesloten. DAMES-HOCKEY. NEDERLAND—SPANJE. Van 10 tot 13 April wordt te Berlijn een internationaal hockeytournooi voor dames gehouden, aan welk tournooi zullen deelnemen Denemarken, België, Frankrijk, Duitschland, Spanje, Hongarije, Oostenrijk en Nederland. Het Spaansche team zal zijn weg naar Ber lijn via Nederland nemen; het bestuur van den Ned. Dames Hockeybond heeft hierin aanleiding gevonden, alsnog een landenwed- strijd tegen Spanje vast te stellen, welke ont moeting op 5 of op 6 April in een nog nader vast te stellen plaats zal worden gespeeld. VOETBAL. VELOXHAARLEM. De roodbroeken spelen a.s. Zondag te Utrecht een vriendschappelijken wedstrijd tegen Velox, die j.l. Zondag kampioen van de tweede klasse B is geworden. VOORLOOPIG NEDERLANDSCH ELFTAL GEWIJZIGD. Het voorloopig Nederlandsch elftal dat heden Woensdagmiddag op het Spartaterrein te Rotterdam tegen Nottingham Forest een oefenwedstrijd zou spelen, heeft enkele wijzi gingen moeten ondergaan, omdat eenige spelers (o.a. de geheele middenlinie) verhin derd zijn. De ploeg werd als volgt samenge steld: Doel: Ferwerda (Blauw Wit). Achter: Weber (A.G.O.V.V.), Caldenhove (D.W.S.). Midden: Breitner (Hermes D.V.S.), Woltjes Veendam) en Bool (H.V.V.). Vóór: Wels (Unitas), Drok (R.F.C.). Bak- huys (H.B.S.), Smit (Haarlem) en Van Nel len (D.H.C.). Als reserves zijn aangewezen: Krieg (S.V. V.), Van Run (P.S.V.), De Jong (Xerxes) en Van Spaendonk (Neptunus) AFDEELING I. Eerste klasse: XerxesK.F.C. AjaxR.C.H. Hermes-D.V.S.—VB.V. Tweede klasse A: A.F.C.ED.O. 't GooiBloemendaal Vriendenschaar- -Z eeburgia Tweede klasse B: West Frisia—O.S.V. W.F.C.—B.F.C. Z.V.V.—O.V.V.O. Derde klasse A: ZaandijkHelder Purmersteyn-Vole wijekers Derde klasse B: AssendelftS.D.Z. Z.R.C.T.I.W. D J.K.D.E.C. Vierde klasse D: E.H.S.—Swift Si.T.O.De Meteoor AmstelD.I.O. Reserve eerste klasse: Z.F.C. 2—Ajax 2 Zeeburgia 2Spartaan 2 Reserve tweede klasse B: Ajax 3T.O.G. 2 V.V-A. 2—W.MS. 2 O.S.V. 2A.F.C. 2 Z.V.V. 2H.F.C. 2 Reserve derde klasse A: De Kennemers 2Z.F.C. 3 H.R.C. 3Alcm. Victrix 3 Hollandia 2—Purmersteyn 2 AFDEELING II. Eerste klasse: FeijenoordBlauw Wit Tweede klasse A: OlympiaV.D.L. Steeds Hooger—R.F.C. UnitasH.V.V. Quick—S.V.V. EmmaThe Rising Hope Tweede klasse B N eptunusOverma as AlphenOD.S. U.V.S.—C.V.V. BT.C.Gouda Derde klasse A: CeleritasHillegom B.M.T.—De Kennemers Hillinen—Scheveningen AFDEELING III Eerste klasse: HeraclesWageningen Ensch. BojrsZ.A.C. A.G.O.V.V.Go ahead P.E.C.Enschedé S.C.H.Tubantia Tweede klasse A: Rigtersbleek—Zwol Boys PhenixBorne K.H.C.—Sallandia HengeloU.D. RodaRobur et VelocitaS Tweede klasse B: A.Z.C.—Be Quick Vitesse—W.V.G. QuickTheole Sil voldeZutphania AFDEELING IV Eerste klasse: B.V.V.—N.A.C. P.S.V.Longa NoaaEindhoven AFDEELING V Eerste 1 LeeuwardenHoogezand SneekVeendam Achilles—H.S.C. Be Quick—(Friesland (Sportkr.y Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed ln het Groote Gasthuis te Haar lem, in den ouderdom van 57 jaar, onze dierbare Broeder en Behuwdbroeder Dirk de Heer Namens de familie, H. HEINIS De begrafenis zal plaats hebben om 12 uur vanaf hét Groote Gasthuis en om 2 uur op de Algemeene Be- graa.folaats te Stompetoren. zijn'liet lienmerk van Hollandsehe zindelijkheid Gevraagd en aangeboden keuken-werkmeisjes, 2de, alleen en dagmeisjes, v. g. g. v. BOOGAARD-S PLAATSING BUR. Jansstraat 56 Tel. 14170 MANUFACTUREN Gevraagd een nette Aanmeld, a.s. Zaterdag en Maan dag v.m. 12 uur Jos. Lampe, Hoofdstraat 100, Hillegom of Dames-Heerenkapper, prima onduleeren, zoo spoedig mogelijk gevraagd. Gezellige werkkring. Brieven met verlangd salaris (in tern) aan H. Seegers, Bisschop Hamerstraat 10, Nijmegen, telef. 2837. groot benedenhuis bev. 5 kamers, gr. tuin m. schuur 6.50 p. w. Pr. bovenhuis bev. 5 kamers, gr. balcon, huur 5.75 p. w. Te bevr. Spaarnd.weg 224, tel. 11183 W.J.C.H. SCHOLTEN Vrijdag, Zaterdag en Zondag AFWEZIG INDIEN U een 2de handsch rijwiel zoekt? Komt u dan bij ons eens kijken. Wij hebben le klas merken w.o. B.S.A., Raleigh, Burgers, Humber enz. Onder deze zijn zoo goed als nieuwe zoowel in- als uitwendig en solide gegarandeerd. Wij doen dat al meer dan 2 5 jaar. dus zijn geen nieuwelingen. A. Koelemeljcr Breeslrnat 3, Tel. 12647. Maison Hartje Speciaalzaak Dameshoeden, vraagt Seizoen-Verkoopsters boven IS jaar. Groote Houtstraat 97 Ten Berge's Confectie Industrie N.V., Spaarne 77. vraagt voor dir. flinke en aankomende MANTELNAAISTERS en AFWERKSTERS (huiswerk) Aanmelden 95 uur aan de fa- BROODBAKKERIJ te k. gevr. van circa 15 a 20 baaltjes per week. Brieven met volledige om schrijving en prijsopg. no. 70085 BOLREK, Amsterdam TE KOOP tuintegels, iets beschadigd, afge haald 7 cent per stuk .Spaarnd. weg 224 Obligaties, Doorloopende loten, aandeelen (geen oude polissen) te koop gevraagd. Brieven no. 4335 bur. van dit blad of sterke kippenren te koop gevr, Br. no. 4336 bur. van dit blad VERF ONZE PRIMA GLANS VERF 70 CENT PEK Kil,O Thans SCHAGCHEDSTRAAT 19 en HOUTPLEIN 1 IIEEFT U STOF? Damesmantel n. maat 15. Overjas n. maat ƒ16, Colbertcostuum n. maat 20. Alles prima fournituren en afwer king. Colbertcostuum keeren 13. Overjas keeren 9. Adres: J. MiiLLER, Joh. cie Breukstrnnt 1. Bel op 16077 en wij komen bij u thuis. Op al deze prijzen geven wij tijdelijk 10 pCt. korting. Stamrozen 10 ct. Klimrozen 10 ct. 4 voor 25 ct., grootbl. Struikrozen 10 v. 25 ct. Erica 6 ct. Coniferen 20 ct. Keus uit duizenden, bij W. SPARRKBOOM Berkhe.vdcsirnat 22. Franco huls Frans - Duits - Engels Conv. en Berlitz Meih., d. Dame. Tevens Speciale opl. voor verbl. In 't buitenl. ln eenige maanden. Privaatles 4.50 p. m., 2 p. 3. Br. Mej. N. GROOTENBOER Spaarne 5 zwart, Tel. 17093 ct. per K.G. DRUKKERIJ HAARLEM'S DAGBLAD Zuider Buiten Spaarne

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3