SCHOONMAAK -eoi-e&ri k2 frond 9ong rs Het buitenlandsche boek van deze maand. Gordijnwasscherij ItoawijSEsS!* VERKADE'S Nette R.K. dienstbode vrijdag ï3 m'a'akt me H A A R E E M'S D A G B" E A Zij. die houden van Engeland en de En gelsche literatuur in het algemeen, zullen in het bijzonder dit laatste, derde boek van de Engelsche schrijfster Ann Bridge bewonde ren. Het bezit al die eigenschappen, waar door Anglophielen aangetrokken plegen te worden tot ae Engelschen en alles, wat zij voortbrengen: het is „dainty" dat woord is, teekenend genoeg, niet vertaalbaar vriendelijk, smaakvol, nergens melodrama tisch of zelfs maar dramatisch. Het Is een boek als een glimlach, een vriendelijke, beste, brave charmante glimlach van een mensen, die niet weet wat ..stikken van den lach" is. En die en daarmee stappen we als van zelf over op het terrein dergenen, die niet bijzonder op het Angelsaksische ras gesteld zijn zichzeif heeft wijs gemaakt, dat het heelemaal niet waar is, dat hij niet voluit lachen kan, maar dat hij het niet wil, om dat hij het net zoo goed met een glimlach af kan doen en „stikken van den lach" zoo verschrikkelijk onaesthetisch is. Het spreekt vanzelf, dat die lieden in Ann Bridge's boek alles terug zullen vinden, wat zij niet ap- precieeren in de Engelschen. Van hun stand punt gezien is „Hlyrian Spring" een boek ais een schim, ondiep, niet levenswaar, tamelijk oppervlakkig en erg conventioneel. Zij zullen de vriendelijke, charmante, maar natuurlijk aan het eind dubbel en dwars op haar poot jes terecht komende Lady Kilmichael een onbeteekenende en min of meer zeurige dame vinden. Haar affaire met Nicholas Humphries het woord ..affaire" is belache lijk zwaarwichtig voor den storm-in-een-no- tendop zullen zij de moeite van het be schrijven niet waard vinden, en den jeugdi gen Nick een niet kwaad, maar tamelijk on belangrijk jongetje van twee en twintig, dat eigenlijk ook al de drukinkt niet waard is, die er aan hem gespendeerd wordt. Onze verengelschte landgenoot Dr. G. J. Renier heeft met zijn „The English: are they human?" al een paar jaar geleden ge probeerd den knuppel in het kippenhok te werpen, en het resultaat was alleen, dat de kienen vriendelijk beleefd bleven glimla chen, en dat de Sketch in haar rubriek „We take off our hats tohoffelijk een plaatsje inruimde aan den wonderlijken Hol lander. die zoo weinig de kunst der elegante Engelsche struisvogelpolitiek verstond en de dingen zoo maar botweg bij hun naam noem de. En in den grond doet het er ook inder daad weinig toe of de beroemde Engelsche zelfbeheersching en gladde manieren nu aan geboren zijn, of aangeleerd en dienen om er een zekere kinderlijkheid en „peur de vivre" achter te verbergen. Men houdt van gladde manieren of men prefereert een mensch, die zichzelf durft te zijn: men bewondert zelfbeheersching of men houdt van iemand, die af en toe blijk geeft van wat tempera ment. En zoo houdt men van de Engelschen, en de Engelsche litteratuur, of waardeert hen maar matig Ann Bridge is zeker één van de meest ty pische Engelsche schrijfsters, die zich in den laatsten tijd aan de andere zijde van de Noordzee op den voorgrond geplaatst heb ben Zij is niet jong meer, en de vrouw van een Engelsch diplomaat. Als zoodanig woon de ze jaren lang in China, en vandaar dan ook. dat haar twee eerste boeken, „Peking Picnic" en „The Ginger Griffin" daar spe len. Met „Peking Picnic" won ze den Monthly Atlantic Prize voor 1932 en „The Ginger Griffin" werd, meteen nadat het verscheen, door de Engelsche „Book Society" uitgekozen als haar boek van de maand. Hierna is het vrijwel noodeloos te vertellen, dat beide boe ken behoorden tot de „best sellers" van hun jaar, en dat Ann Bridge tot de populairste schrijvers van Engeland behoort. Nu. met haar derde boek, liet zij China als achtergrond varen en zocht het een beetje dichter bij honk. De prachtige en ro mantische kust van Dalmatië werd de plaats van handeling van haar derden roman „Il ly r ia n Spring", en het moet in allen gevalle gezegd worden, dat Ann Bridge het verstaat met sobere en gedistingeerde middelen de sfeer van zoo'n landschap te doen herleven. Meer dan de sfeer is het niet. en nergens kriigen haar natuurbeschrijvingen het aan- griipende en ontroerende, dat men bijvoor beeld zoo sterk vindt in de meesterlijke boe ken van den Franschman Jean Giononiet temin roept ze werkelijk een lofwaardig vi sioen van Dalmatië op een Dalmatië vrien delijker en idyllischer waarschijnlijk dan het ln werkelijkheid is; en tegen die achtergrond speelt zich het conflict af tusschen Ladv Kilmichael en haar jongen beschermeling, Nicholas Humphries. Het is geen ingrijpend geen tragisch conflict. Het is een welgema nierd conflict, zooals het welgemanierden Engelschen past. De dame ln kwestie krijgt, als ik me niet vergis, éénmaal tranen in de oogen, en tot slapelooze nachten en stevige huilbuien, laat staan nog erger, komt het heelemaal niet, terwijl de jonge man hoog stens tweemaal een onfatsoenlijk woord zegt, een enkelen avond droomerig en weemoedig uitstaart over de Adriatische zee en tot slot de situatie min of meer tot een oplossing brengt door het te kwaad te krijgen met zijn „tummy" een „stomach" is een ding, dat een Engelschman er niet op na houdt zoo de dame in kwestie, die een beetje ouder is dan hij, de gelegenheid te geven haar moe derlijke instincten te doen zegevieren over haar andere stoute gevoelens, zoodat alles zonder veel kapsies op zijn pootjes terecht komt. en de dame en jongeman later tevre den kunnen terugzien op hun storm in een notedop aan de Adriatische zee. Er is geen onvertogen woord gevallen, laat staan een onvertogen ding geschiedt. De echtgenoot der dame loopt haar net op het goede oogen- b!ik, zij het iet of wat tooneelmatig, in de armen in het één of andere Dalmatische dorpje, en aan het eind van het boek bestaan er goede uitzichten, dat de jonge man en de jonge dochter der dame elkaar zullen vinden, en dat hij haar zelfs genezen zal van een paar van haar minder verkieselijke moderne allures als daar zijn lippenstift en uitge plukte wenkbrauwen. Alles „in good style". En het vreemde van het geval is, dat men niet heelemaal ontkomt aan het vage idee. dat dit soort van dingen in Engeland ook werkelijk wel ongeveer zoo gebeurt, en dat het aan ons Hollanders ligt, dat we ze in den grond een beetje kinderspel vinden en er maar half aan gelooven. Het is een feit, dat Ladv Kilmichael van top tot teen een En gelsche is, met haar ..quiet, civilised grace" en haar gezicht zoo glad als van een jong meisje op haar veertigste jaar. Menschen. die niet bijster intens leven, krijgen vanzelf zoowel de „grace" als het gladde gezicht afgezien nog van het feit. dat Lady Kilmi chael zich zeker ook nooit door wat voor emotie of narigheid ook er van heeft laten weerhouden haar gezicht iederen avond met een goede cold cream te masseeren. Het pro bleem van Lady Kilmichael met haar doch ter Linnet zou zeker geen enkele jeugdige moeder van drie kinderen behalve een der gelijk kinderlijk en van „savoir vivre" ont bloot wezen in wanhoop op een eenzame reis jagen: terwiil haar probleem met den be roemden econoom, haar echtgenoot, bestaan de uit een uiterlijk uiterst onappetijtelijke, maar economisch wat beter dan zij onder legde rivale, tactvoller met een grapje of een los woord uit den we°- geruimd had kun nen worden dan door middel van het thea trale alternatief, dat zij den niets kwaads vermoedenden man zoo maar voorzet: een scheiding. Men moet ook alweer een En gelschman zijn om ten eerste dit zwaarwich tige gedoe au sérieux te nemen en overspan nen van narigheid, een bootreis te gaan on dernemen, min of meer op zoek naar het verloren schaap; terwijl het, geloof ik, aan den anderen kant ook alleen maar Engel schen echtgenooten gelukt om, zooals deze Walter Kilmichael, net cr> het psychologisch oogenblik uit de lucht te komen vallen en zijn vreugde over de hereeniging, vermoe delijk bij gebrek aan betere expressiemidde len, uit te drukken door het aanknoopen van het duurste sieraad, dat er in den win kel van den localen kunstnij veraar te vin den is. En toch, niettegenstaande dit alles, niet tegenstaande het feit, dat men voortdurend niet kan laten er goedaardig mee te spotten, is dit een goed boek. In zijn soort. In zijn typisch Engelsch genre. Het mag dan, op de typisch Engelsche manier, trachten van het leven een idylle te maken omdat het le ven, zooals het in werkelijkheid is, ten eenen male buiten de competentie der schrijfster valt, het is en blijft een feit. dat er veel te zeggen is voor de Engelsche levensopvattin gen. Het heeft inderdaad quiet, civilised grace", het heeft charme, het is vriendelijk en vooral ongevaarlijk. En het leven er van is heusch een opluchting na den loodzwaren kost, die geregeld uit de keuken der Duitsche literatuur komt. of de geraffineerde spij zen, waarmee de Fransche auteurs hun le zers steeds meer verwennen. Zong ik boven al niet vol bewondering den lof van het on vertaalbare Engelsche woord „dainty"? La ten we dus voor een oogenblik de behoefte aan een beetje Fransche luchtigheid verge ten, die ons telkens herinnert aan de even zeer onvertaalbare Fransche uitdrukking „tant de bruit pour une omelette?" en Ann Bridge's boek nemen voor wat het ongetwij feld is: het meest typisch Engelsche boek, dat sinds tijden verscheen WILLY VAN DER TAK. Tong wordt gesteund. Met f 9G00. Mits niet kleiner dan 23 c.M. De minister van Landbouw en visscherij heeft vastgesteld de crisissteunbeschikking 1936 I (tong). Blijkens deze beschikking zal door de Ne- derlandsche Visscherij centrale uit het Land bouwcrisisfonds steun worden verleend aan hen, die als georganiseerden bij de Centrale zijn aangesloten en als zoodanig zijn toege laten tot de groep „eigenaars en/of gebruikers van zee- en kustvisschersvaartuigen". Steun zal worden verleend tot een maxi mum bedrag van 8694.10. Deze steun zal bedragen 0.0205 per K.G. gedurende het 'tijdvak 1 October 193531 December 1935 voor de in de aanvoerplaatsen Amsterdam, Den Helder, Rotterdam, Scheve- ningen en IJmuiden aangevoerde tong. De steun zal niet worden uitgekeerd voor tong, welke kleiner is dan 23 c.M. Aan de georganiseerden wordt indien en voor zoover zij alsnog aanspraak kunnen maken op een steunuitkeering ingevolge de crisissteunbeschikking 1935 I (tong) een steunuitkeering gedaan ten bedrage van 0.0307 per K.G. voor door hen in het tijd vak van 11 Juli 193530 September 1935 aan gevoerde tong van tenminste 23 cM. INBREKER TOT VIJF JAAR GEVANGENIS STRAF VEROORDEELD. De Rechtbank te 's-Hertogenibosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 44- jarigen A. M. H. bijgenaamd de Saai, voer man te Eindhoven. Tegen de Saai was zes jaar gevangenisstraf geëischt, wegens het plegen van diefstal van f 200 met braak bij P. Reijnders te Eindhoven, op 28 December 1930 en wegens liefstal van f 230 op 26 Decem ber 1930 uit de woning van C. Sanders, te Eindhoven, althans wegens het uit winstbe jag vervoeren en verbergen van f 150 van misdrijf afkomstig. Hij werd veroordeeld tot vijf jaren gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. NATIONAAL CHRISTEN GEHEEL-ONTH. VEREENIGING. Ten behoeve van het werk der Christelijke Drankbestrijding organiseert bovengenoemde vereeniging Zaterdag 14 Maart in haar ge bouw „Het Blauwe Kruis", Oude Groenmarkt, een Voorjaarsmarkt. Deze markt wordt om 2 uur geopend. Er zijn vele attracties en een bezoek is aan te bevelen. 40-JARIG JUBILEUM. De heer Johannes Rijbroek zal op 15 Maart veertig jaar in dienst zijn als portier bij de firma F. Wisbrun en Liffmann, A. Funke en Zn. te Haarlem. Bureau voor Arbeidsrecht. Een en ander uit het verslag. In het verslag van het Bureau voor Arbeids recht, waarvan Mr. H. O. Drilsma de adviseur is, wordt in het begin o.m. gezegd: „Ook thans weer gezinsontwrichtingen, ver oorzaakt niet in de laatste plaats door ge prikkeldheid, ontstaan door langdurige werk loosheid, door de „leege kisten, die twisten maken", zooals het oude spreekwoord zoo treffend, juist zegt; mede ook door den ge- prikkelden toestand niets te kunnen doen, zich afhankelijk te weten, onredelijke verwijten wederzijds en op den langen duur het vol maakt-onverschillig-staan tegenover alles. De verstoring van het huiselijk geluk is wel een der vreeselijkste gevolgen van de werkloos heid; en juist in den aard der adviezen komt zoo tot uiting wat zich afspeelt binnenskamers. En hoe weinig ervan komt nog tot uiting? Alleen als alles hopeloos is, alles reeds in der minne getracht is om het gezin nog bij elkaar te houden, gaat men naar het Bureau voor Arbeidsrecht. Wij kunnen gerust aannemen, dat de toe stand nog erger is, dan wij te hooren krijgen. En het verhaalsrecht, dat straf toegepast wordt, maakt de geprikkeldheid nog een graad erger. Alsof het niet genoeg is, dat de werk- looze zelf lijdt onder zijn toestand, wordt ook de zoon, de vader meegesleept en moet van zijn karig inkomen (hij is blij dat hij ten minste nog werk heeft en verdient) zooveel afstaan, dat de vreugde van het werken ver gald wordt door het meedragen van de gevol gen der werkloosheid van zijn familielid. Ook daardoor ontstaan weer botsingen, wrijvingen en de eenheid die noodig is in de gezinnen, is vaak vér te vinden. Op het lijstje vinden wij de adviezen „echtscheidingen, voogdij, verhaalsrecht, armenwet" als een droge opsomming terug. Cijfers, maar cijfers, die een bron van ellende, van gestoord geluk bedekken Door het Bureau werd een bedrag van f7763,15 geïncasseerd. De slechte economische toestand drukt ook zijn stempel op het Bureau, daar er nu niet veel groote vorderingen zijn en die vorderingen welke er dan nog zijn, zijn moeilijk inbaar. Het verhaal op de weder partij wordt steeds moeilijker, waarbij nog een belangrijke factor komt welke het in Haarlem moeilijk maakt kleine vorderingen te innen omdat de gemeente Haarlem bewijzen van on vermogen niet afgeeft voor vorderingen bene den f 25,De instructie uit den Haag schijnt wel in deze richting te stimuleéren, aldus het verslag. Niettemin worden daardoor de arbei ders benadeeld, temeer omdat men f 1, vraagt aan leges, als wel bewijzen van onver mogen worden afgegeven, behoudens uitzon deringen. Het laatste woord schijnt over deze zaak nog niet gezegd te zijn, doch het verslag deelt mede dat de burgemeester persoonlijk alle medewerking verleent en elke klacht dien- aanagaande nauwkeurig onderzoekt en vaak oook alsnog een bewijs doet afgeven. In 1935 steeg het aantal zaken en adviezen van 2034 op 2237 en bedroeg het aantal bezoe ken op de spreekuren niet minder dan 3850, terwijl ook het aantal plaatsen aangesloten bij dit Bureau toenam en op het einde van het verslagjaar waren er weder besprekingen over nieuwe uitbreiding in vollen gang. Op het einde van 1935 waren bij het Bureau aange sloten IJmuiden, Alkmaar, Beverwijk, Aals meer, Hoofddorp, Hillegom, Nieuw Vennep, Zandvoort, Uitgeest, Schoorl, Bloemendaal, Santpoort. Korps Motordienst. Groot verlof winterploeg? Nu de regeering het noodig heeft geoor deeld om de dienstplichtigen van de 2e ploeg der infanterie en wielrijders onder de wape nen te houden, zullen onze lezers er zeker belang in stellen te vernemen hoe de omstan digheden zijn voor het personeel van den Haarlemschen Motordienst. Op het oogenblik zijn bij het korps onder de wapenen de dienstplichtigen voor de of ficiersopleiding 1935. die voor de onderoffi ciersopleiding 1936 en de dienstplichtige chauffeurs en monteurs der lichting 1935, 2e ploeg. De beide eerstgenoemde categorieën kun nen buiten beschouwing blijven, omdat hun eerste oefening voorloopig nog niet zal ein digen. De dienstplichtige chauffeurs en mon teurs komen evenwel, na het volbrengen van een eersten oefeningtijd van 5V2 maand, op 4 April a.s. in aanmerking om met groot ver lof te vertrekken. Afhankelijk van de inzichten van de re geering, zal dus aan het eind van deze maand de beslissing moeten worden gegeven of de 2e ploeg 1935 onder de wapenen zal blijven. FAILLISSEMENTEN. Op 11 Maart 1936 werd door de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem ln staat van faillissement verklaard W. J. Kats, timmerman en aannemer, wo nende te Halfweg, gemeente Haarlemmermeer, aan de Olmenlaan no. 86, en handelende al daar onder den naam Firma W. J. Kats Co. Rechter-Commissaris: Mr. E. J. W. Top. Cu rator: Mr. J. G. Bettink, advocaat en procu reur te Haarlem. TWEE BRANDWEERAUTO'S VOOR ééN ROOKENDE KACHEL. Een bewoonster van de Vaartstraat, een zij straat van den Amsterdamschen straatweg ontdekte hedenmorgen ongeveer half twaalf, dat er dikke rookwolken om haar kachel hin gen. Zij schrok hiervan zoo erg, dat zij naar een buurman rende en hem verzocht de brandweer te bellen. De buurman deed zulks, met het gevolg dat twee brandweerauto's in vollen gang zich naar de Vaartstraat spoedden, gevolgd door haastige brandweer lieden en burgers op de fiets, die allen voor niets kwamen.... want de eigenares van de rookende kachel was deze op een of andere wijze baas geworden, de rookwolken waren verdwenen en de buurman werd gewaar schuwd, dat de brandweer niet hoefde te komen. De melder had echter zijn werk reeds gedaan en de brandweer was er wèl. En kon onmiddellijk weer inrukken. AANBEVELING VOOR RECHTER IN DE HAARLEMSCHE RECHTBANK. De Rechtbank te Haarlem heeft ter ver vulling van de vacature van rechter in haar college, ontstaan door de benoeming van mr. Th. F. Raedt tot Kantonrechter, de volgen de alfabetische lijst van aanbeveling opge maakt: mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder, rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te Den Haag; mr. C. G. Bijleveld, rechter in de rechtbank te Almelo en mr. J. H. P. E. Mijns- sen, subst. griffier bij de rechtbank te Breda. Zooals wij Donderdag meldden is mej. Gerda Kurtz Woensdag door den Gemeenteraad tot gemeente-archivaresse benoemd. CHR. GEREF GEMEENTE. Bij de Chr. Geref. Gem. te Sassenheim is beroepen Ds. P. de Groot te Gorinchem, Hier zal de Volkenbondsraad bijeenkomen, in het St. Jamespaleis te Londen. ENGELSCHE KRUISER BEZOEKT DEN HELDER. DEN HELDER, 13 Maart (A. N. P.). Hedenmorgen te half negen is in de haven van Nieuwediep de Engelsche kruiser „Hare bell" binnengeloopen. Het schip meerde tegen over de ambtswoning van den marine-com mandant. Het zal hier tot Maandag vertoe ven, waarna het zijn reis naar Noorwegen zal voortzetten. Nadat het schip was gemeerd, brachten kort na elkaar de commandant van den Nederl. politiekruiser Nautilus en een ver tegenwoordiger van den marine-commandant een bezoek aan de „Harebell". Wil Duitschland devalueeren? Na een verkiezingssucces, zegt een Zwitsersch blad. PARIJS. 13 Maart (Havas) Te Berlijn doen volgens de Neue Züricher Zeïtung hard nekkige geruchten de ronde, dat men aan den vooravond staat van een devaluatie van den mark. De zaak zou reeds beslist zijn en de devaluatie zou een derde van het devies bedragen. Tot nu toe hebben de Duitsche machthebbers de geruchten in zake devalua tie tegengesproken. Een groot verkiezingssuc ces zou de Duitsche regeering in staat stellen tot het nemen van een zoo belangrijke be slissing als die inzake devaluatie. De Neue Züricher Zeitung vestigt de aandacht op het feit, dat Hitler in zijn Zaterdag gehouden rede, toen hij de nieuwe verkiezingen aan kondigde. heeft verklaard, dat het Duitsche volk door hem te steunen hem de noodige kracht moet schenken om het economische welzijn van Duitschland te verzekeren. Het blad ziet in deze woorden van Hitier een zin speling op devaluatie. NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Het Nederlandsch Bijbelgenootschap toont in onze omgeving een groeiende activiteit. Onlangs werden te Heemstede en te Zandvoort af deelingen opgericht. Dinsdag 17 Maart om 4 uur wordt in Schoten (Haarlem Noord) een afdeeling opgericht in de consistoriekamer der Gereformeerde Kerk. Spaarnrijkstraat. in samenwerking van Dr. M. v. d. Voet. Ned. Hervormd predikant, en Ds. J. W. Siertsema, predikant der Gereformeerde Kerk te Haar lem-Noord. Om half vier zullen tevoren reeds eenige uitgaven worden geëtaleerd van en over het Nederlandsch Bijbelgenootschap, opdat be langstellenden zich reeds eenigszins op de hoogte kunnen stellen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldjjk, Rott. n. Vancouver 9 v. Cham- perico. Burgersdijk, Rott. n. N.-Orleans 11 van Vera Cruz. Volendam, 11 van N.-York n. W.-Indlë. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 11 te Londen. Beemsterdijk, N.-York n. Rott. 13 (n.m.) voor gaats N. Waterweg verw. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 11 te Jaffa. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr..) 11 te Genua. Heemskerk (uitr.) 11 v. Djeddah. HOLLAND WEST-AFRLKA LIJN. Aludra (thuisr.) 11 v. Freetown. Maaskerk (uitr.) 11 van Dakar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Calypso, 11 v. Valencia n. Rotterdam. Costa Rica, Amst. n. W.-Indië p. 11 Azoren. Crijnssen, Barbados n. Amst. p. 11 Flores. Nereus, 11 v. Kopenhagen te Stettin. Poseidon, 11 v. Setubal n. Lissabon. Rhea, 11 v. Kopenhagen n. Gdynia. Trajanus. 11 v. Catania n. Lipari. Perseus, 12 van Oporto te Amsterdam. Odysseus, 12 van Hamburg te Amsterdam. Stella, 12 van Amsterdam n. Rotterdam. Mars, 12 v. San Feliu de Guixois n. Barcelona Venezuela, 11 v. Curasao n. Santa Marta. Ceres, Varna n. Amsterdam p. 12 Ouessant. Barneveld, 12 van Amsterdam te Callao. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, 11 v. Amst. n. Hamburg. Zaanland, (thuisr.) 8 v. Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pinang (thuisr.) p. 11 Perim. Djambi (uitr.) 12 v. Port Said. Soekaboemi (uitr.) p. li Dover. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (uitra) 12 v. Port Said. Christ. Huygens, 12 v. Amst. te Batavia. Enggano (uitreis) p. 10 Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus, Batavia n. Amsterdam p. 12 Perim Glenberg, 12 v. Dairen te Rott. Antenor, Japan n. Rott. 11 v. Hongkong. Philoctettes, Japan n. Rott. 12 v. Singapore. City of Perth, Dairen n. Rott. vertr. 14 v. Londen. Clytoneus, Batavia n. Amst. 11 van Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) 11 v. Victoria (Braz.) Heden overleed te 's-Gra- venhage onze lieve Nicht Anthonia Maria Alida Ottolina van Koetsveld Uit aller naam: Dr. J. VAN DER ELST Haarlem, 11 Maart 1036 Bij dezen betuigen wij U onzen opreohten dank voor Uw harte lijke deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante MARIA ANNA MARGARETHA VRIJER in leven Dii'ectriee der J. J. W. Stichting te Oudcsclioot. FAMILIE VRIJER Haarlem, Maart 1936 Santpoorterplein 13 INDIEN U een 2de handsch rijwiel zoekt? Komt u dan bij ons eens kijken. Wij hebben le klas merken w.o. B.S.A., Raleigh. Burgers, Humber enz. Onder deze zijn zoo goed ais nieuwe zoowel in- als uitwendig en solide gegarandeerd. Wij doen dat ai meer dan 25 jaar. dus zijn geen nieuwelingen. a. Koelemeijer Brecsiraat 3, Tel. 12047. Adressenschrijvers (sters) gevraagd, bes!, vlot kunnende ty pen. Aanm. Zaterdag van 9.30 12 uur v.m. b. L. Stassen Junior N.V., Hillegom. NET MEISJE gevr. voor direct, van S.3012.30 uur, leeft. 15 a 16 j. Teslastr. 43, Haarlem ;J*C* Juist, Mevrouw, nu weet U zeker, dat U de goede krijgt. Vroeger heetten ze Brusselsche Kermis, maar dat gaf verwarring met biscuitjes van den zelfden naam, maar van ander rikaat. En Verkade's Brussel sche Kermis is toch altijd iets aparts. 2 2'/; ct. par '/a pond (Brusselsche Kermis) gevr., voor den dag. Adres Mevr. Willenborg. Frans Halsstr. 29 TE KOOP MOET WEG! gloednieuwe melk bakfiets voor 4 bussen, dubbele flesschenbak, een jaar garantie 97.50. Waarde 150. R. KRAMER Bakenessergractat 57 NET MElSJE gevr., van 94,30 uur, g. k. wer ken, netjes strijken. Zond. vrij. Boven 17 jaar. Loon 5. Aanm. Verl. Koepellaan 9. Bloemendaal. Hebt gij als particulier iets te vragen of aan te bieden. Een GROENTJE in HAAR LEM'S DAGBLAD is het beste middel.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3