THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Londensche conferentie constateert de schending van Versailles en Locarno V K ij D A G 13 MAART 1936 HAAREEM'S DAGBBAD 4 BUITENLAND Engeland verzocht om een symbolisch terug trekken van een deel der Duitsche troepen. Duitschland bereid de Rijnland garnizoenen voorloopig niet verder Ie versterken. Volkenbondsraad definitief Zaterdag bijeen. Uit Londen: Het officieele communiqué, dat na de besprekingen van Donderdagmid dag der Locarnomogendheden is uitgegeven luidt als volgt: „De vergadering van gedelegeerden der mogendheden, die het Locarno-pact hebben onderteekend en daarvoor garant zijn is in het departement van buitenlandsche zaken om 17 uur gehouden. Aanwezig waren voor Groot-Brittannië Eden, Lord Halifax en Sir Robert Vansittart: voor Frankrijk Flandin en Corbin; voor België Van Zeeland en baron Cartier de Marchienne; voor Italië Grandi. Met algemeene stemmen werd erkend, dat de herbezetting van de gedemilitariseerde zóne door Duitschland een evidente schen ding vormt van artikel 42 en 43 van het ver drag van Versailles en van dat van Locarno. De Volkenbondsraad, tot wien Frankrijk en België zich gewend hebben, zal zich op dit punt moeten uitspreken. Teneinde een vollediger bestudeering van den toestand mogelijk te maken hebben de eerste gedelegeerden van Groot-Brittannië. Frankrijk. Italië en België zich vervolgens in klein comité vereenigd. Dit comité zal Zater dagochtend om 11 uur 30 wederom bijeen komen". Te Londen wordt voorts vernomen dat Eden Donderdag door tusschen- komst van von Hoesch de Duitsche regeering heeft laten verzoeken een deel van de troepen, die gelegerd zijn in het Rijnland symbolisch terug te trekken. Von Hoesch heeft In antwoord hierop het volgende medegedeeld namens rijkskanselier Hitier: Een restrictie door permanente of tijdelijke beperking van onze souve reiniteit in de Rijnland-zóne kan voor ons niet in aanmerking komen. Om het de Fransche regeering gemakkelijk te maken in te gaan op de Duitsche voor stellen, wil de Führer en Rijkskanselier even wel zijn van den aanvang af uitgesproken voornemen het herstel van de souvereiniteit in het Rijnland voorloopig slechts symbolisch te laten zijn, op de volgende wijze precisee ren: De sterkte der in de vredesgarni- zoenen in het Rijnland gelegerde troepen zal vooreerst niet worden verhoogd. Tot nader order bestaat niet het voor nemen deze troepen dichter naar de Fransche of Belgische grens te diri- geeren. De beperking der herbezetting van het Rijnland geldt voor den duur der loopende onderhandelingen. Dit heeft evenwel eenzelfde standpunt van Fransche en Belgische zijde tot voorwaarde. Eden heeft Donderdagmiddag de Fran- schen, Belgen en Italianen op de hoogte ge steld van zijn onderhoud met den Duitschen ambassadeur en van diens antwoord. De Volkenbondsraad is thans definitief te gen Zaterdagmorgen 11 uur bijeengeroepen. Ten aanzien van de verschillende berichten in de pers en uitlatingen van buitenlandsche staatslieden wordt te Berlijn van officieele zijde medegedeeld; lc. Voor het Locarno-pact had Frankrijk reeds militaire verdragen afgesloten, welke in geval van een oorlog met Duitschland in wer king zouden treden, met België, Tsjecho-Slo- wakije en Polen. Duitschland accepteerde deze zonder meer, aangezien verzekerd werd, dat het zuiver defensieve verdragen waren en Duitschland geen agressieve bedoelingen had. 2o. Sedert het sluiten van den vrede heeft Frankrijk aan de grens van Frankrijk en Duitschland een geweldige troepenmacht ge concentreerd. Sterke vestingen zijn aangelegd en alle militaire autoriteiten van alle landen zijn het erover eens, dat een aanval hierop naar menscheüjke berekening op niets moet uitloopen. Duitschland heeft hiervan niets ge zegd, aangezien het geen agressieve bedoelin gen had. 3o. Frankrijk heeft thans een verbond afge sloten met Sovjet-Rusland. Het in werking treden van dit verdrag is evenwel niet meer afhankelijk gesteld van een beslissing van den Volkenbond, doch alleen van eigen inzicht. Bovendien is dit verbond van belang, aange zien Sovjet Rusland niet alleen theoretisch doch ook daadwerkelijk de wereld-revolutie eischt. Reeds voor dit verdrag had Frankrijk als garanten voor zijn onaantastbaarheid in moe derland en koloniën ongeveer 100 millioen menschen, bovendien Engeland, België, Polen en Tsjecho-Siowakije, terwijl door het verdrag van Engeland ook nog Italië garant was. 4o. Behalve deze, in de geschiedenis nog nooit geziene garantie, metende Frankrijk toch nog zich den steun te moeten verzekeren van het groote Sovjet-Russische Rijk met 175 mil lioen inwoners. Ten aanzien hiervan wordt er de aandacht op gevestigd, dat Duitschland nooit ook maar de geringste aanleiding heeft gegeven, waar uit Frankrijk een bedreiging heeft kunnen voelen. Meende Frankrijk evenwel toch nog een nieuwe garantie te moeten verkrijgen, dan had het toch eerst de machten van het Lacorno- pact moeten waarschuwen om te pogen deze nieuwe garantie in het Locarnopact te doen opnemen, of toch minstens hiermede in over eenstemming te brengen. Eerst werd het FranschRussische verbond tegen gesproken, doch thans is dit definitief bekend gemaakt, zoodat nu de volgende situatie is geschapen Frankrijk heeft ter bescherming van zijn on afhankelijkheid het grootste vestingen-net aan de Duitsche grens, dat ooit heeft bestaan, en de garantie van de strijdmachten van Enge land, Italië, België, Polen, Tsjecho-Siowakije en Sovjet-Rusland, en bovendien nog het Fransche leger zelf. De totaie sterkte van deze legers is in vredes tijd 3 millioen man, in oorlogstijd 30 millioen man. Buiten dit alles achtte Frankrijk nog de ge demilitariseerde Rijnzöne noodzakelijk voor zijn veiligheid en wil het de 19 bataillons van het Duitsche leger, welke hier zijn gelegerd voorstellen als een bedreiging van het door de halve wereld gegarandeerde Frankrijk. Bovendien heeft Duitschland nog een groot moedig aanbod gedaan tot bevestiging van den vrede in Europa. Dit aanbod heeft te meer beteekenis, nu het is gedaan door een Duit sche regeering, welke het vertrouwen van het geheele volk heeft. De grootste geschiedkun dige beteekenis van dit aanbod is nog, dat het het eerste verdrag is sedert het Verdrag van Versailles, zonder dwang wordt gesloten ei geen discrimineering van eenigen staat be helst. Duitschland had zich ook verre kunnen hou den van elke Europeesche samenwerking. De Duitsche regeering heeft evenwel beslo ten niet een weg in te slaan, welke slechts voeren zal tot een verdere vernieling van Europa en heeft thans een groot constructief plan opgesteld. Duitschland wenscht niets liever dan met Frankrijk en de andere Euro peesche mogendheden oprecht te on derhandelen tot realiseering van dit plan en derhalve heeft het de öemiii- tariseering van het eigen gebied vol trokken in een vorm, welke symbolisch kan worden genoemd, ook is het be reid over den tijd welken de onderhan delingen duren, te verklaren hierin geen wijziging te brengen. Evenwel zal Duitschland onder geen voorwaarde afstand doen van zijn souvereine rechten, in de overtuiging, dat hierdoor de toekomstige pacifica tie van Europa weer gebaseerd wordt op een discrimineering, welke latente ontevredenheid zou meebrengen. De Duitsche regeering streeft naar een we zenlijke bevrediging van Europa en wel vol gens het karakter van een rechtsorde, welke gebaseerd is op de vrije besluiten van gelijk gerechtigde volken en staten. Slechts wat zoo tot stand komt kan, voor zoover het Duitschland betreft, met eere worden gehandhaafd. Zou dit niet de toestemming van de andere regeering verkrijgen, dan zal Duitschland zijn voorstellen weer intrekken en bouwen op den trouw, offermoed en offerzin van het Duitsche volk, verder levend in eerzame eenzaamheid. Firaiakrijlk. Senaat keurt de ratificatie van het Fransch-Russische pact goed. De senaat is gisteravond overgegaan tot stemming over het wetsontwerp tot ratifica tie van het Fransch-Russische pact, nadat Sarraut onder verwijzing naar de uiteenzet tingen van Paul Boncour van de regeerings- bank verklaard had, dat de regeering de beteekenis, die zij hecht aan het pact niet beter tot uiting kon brengen dan door de kwestie van vertrouwen te stellen. Het wetsontwerp werd daarop met 226 te gen 48 stemmen goedgekeurd; er waren 34 blanco stemmen. Diiitseliland. Weigerde Schacht op de Leipziger Messe te spreken In politieke en economische kringen te Beriijn wordt de aandacht gevestigd op het stilzwijgen van Schacht en zijn afwezigheid bij de opening van de Leipziger Messe, meldt Havas. Men wijst er verder op dat Goebbels hier een groote economische rede hield, waar van enkele stellingen werden gecritiseerd door tijdschriften, welke door het ministerie van economische zaken werden geïnspireerd. Kringen, welke zichzelf goed ingelicht ach ten, verzekeren, dat Schacht heeft geweigerd in het openbaar te spreken of te schrijven, of een interview toe te staan, zoolang zijn ver klaringen onderworpen zijn aan de censuur van Goebbels of van de Gestapo. Hitier wenscht een accoord tusschen de blanke volken. Rijkskanselier Hitier heeft gisteravond in een te Karlsruhe uitgesproken redevoering o.m. verklaard: Ik wensch de geschillen tusschen de volken uit den weg te ruimen volgens de methoden, welke ik in het binnenland heb toegepast. Dit is ideologie, maar ik geloof er aan. Ik heb geprobeerd de wereld en Duitsch land te toonen, dat Europa slechts een klein gebied is, waarin politieke grenzen kunnen veranderen, doch waarin de grenzen der vol ken nimmer veranderen. Als Duitsch natio nalist wil ik een accoord tot stand brengen tusschen de volken van het blanke ras. Ik wil geen enkel volk zijn recht ontnemen. Evenmin zal ik ooit toestaan, dat Duitschland zijn rechten zouden worden ontnomen. Hitier verklaarde, dat zijn politiek rationeel is en dus realistisch. Hij zeide een vrede voor den duur van 25 jaar aan te bieden. Deze aanbieding doet de Rijkskanselier slechts éénmaal. Aangaande de herbezetting van het Rijn gebied en zijn nieuwe voorstellen verklaarde Hitier: Ik heb de souvereiniteit hersteld over een stuk Duitsch grondgebied. Ik doe geen af stand van de heerschappij over 14V2 millioen j menschen zonder compensatie en niets zal mij er toe kunnen brengen dat te doen. Ik bezweer het Duitsche volk mij te helpen het te verdedigen, mij zijn vertrouwen te schenken. Dan zal Duitschland alle beproe vingen te boven komen. Misschien zullen dan ook onze buren den weg hebben gevonden dief -tot ons voert. Misschien zal eens het uur slaan, dat wij over den Rijn de hand zullen toesteken om samen te werken aan de zaak van den vrede. Dit is onze oprechte wensch. Wij doen onzen plicht. Duitschland steunt niet op een mensch, maar op het volk. China. Regelmatige Chineesch- Japansche gedachtenwisseling De nieuwe Japansche ambassadeur is Woensdagavond ontvangen door maar schalk Tsjang Kai Sjek, die hem als nieu wen ambassadeur van Japan verwelkomde en hem de verzekering gaf van samenwer king ter verbetering van den Chineesch-Ja- panschen toestand. In een daarna aan de pers verstrekt interview verklaarde Arita, dat hij regelmatige gedachtenwisseling met maarschalk Tsjang Kai Sjek zou onderhou den teneinde te komen tot een regeling van de Chineesch-Japansche kwestie. Deze ge- dachtenwisselingen zouden de volgende week aanvangen. (A. N. P.) De oorlog in Oost-Afrika. Veldslag in hef noorden ieder oogenblik verwacht. De artillerie als beslissende factor. Mislukte Italiaansche propagandatocht in de provincie Aroessi. DZJIBOETT, 12 Maart (Reuter-A. N. P.) Aan het noordelijk front heerscht een schijn bare kalmte, behalve dan de activiteit der Italiaansche luchtmacht. De voorbereidingen voor een Italiaansch offensief in de richting van het Asjangi-meer worden in hetzelfde tempo voortgezet. De Italiaansche voorhoededetachementen hebben tot nu toe nog geen enkelen tegenstand ontmoet, maar men weet, dat het Abessynische leger onder bevel van den negus zich eveneens voorbereidt en dat een veldslag voor de deur staat. De correspondent van Reuter-A. N. P. bij de legers in het noorden, die persoonlijk den re- centen opmarsch der Italianen heeft waarge nomen, meldt, dat de Italiaansche overwin ningen voor een groot deel aan de artillerie zijn toe te schrijven. Overal zijn het veldgeschut en de kanonnen van middelmatig kaliber een beslissende fac tor geweest om de Abessynische verdedigers te vernietigen. Zoodra troepenbewegingen of de aanwezig heid van Abessynische troepen werden ge signaleerd door de verkenningsvliegtuigen verspreidde de Italiaansche artillerie deze troepen. De correspondent van Reuter-A. N. P. te Addis Abeba heeft vernomen, dat een Ita liaansch vliegtuig in de provincie Aroessi zou zijn verongelukt, waarbij de inzittenden om het leven zouden zijn gekomen. De provincie Aroessi ligt ten noord-westen van Dzjinir. Volgens in omloop zijnde geruchten, die evenwel niet worden bevestigd, zouden vijf Italiaansche vliegtuigen in een afgelegen deel der provincie Aroessi gedaald zijn. De beman ningen dezer vliegtuigen zouden instructie hebben gehad propaganda te maken onder de bevolking. Volgens dit zelfde bericht zouden een dok ter, Bora, en een ingenieur, Cavagna, die langen tijd in Abessynië hebben gewoond en de taal van het land spreken, tot de passagiers hebben behoord, die zich naar het dichtstbij zijnd dorp begaven. De boeren schijnen zich niet te hebben laten overreden. Een Abessynisch krijgsman kwam evenwel onverwachts in het dorp. Hij verklaarde, dat de beide vreemdelingen Italianen waren: Doodt ze. voegde hij aan zijn mededeeling toe. Bora en Cavagna konden evenwel vluchten en weer hun toestel bereiken. Zij werden ach tervolgd door de dorpelingen, die door mitrail- leurvuur op een afstand werden gehouden. Eenigen tijd later stegen de vliegtuigen op, om in noordelijke richting te verdwijnen. (copyright Reuter-A. N. P.) Lehar van zijn dierbaarste souvenirs beroofd. Heel Weenen leeft met den gevierden componist mede. Een beroep op de dieven. (Van onzen Weenschen correspondent). Franz Lehar, de wereldberoemde operet- tencomponist. de lieveling van het Weensche publiek, die door alle Weeners op de handen wordt gedragen, is het slachtoffer geworden van een brutale inbraak, die in zijn flat in een huis aan de Theobaldgasse in het zesde stadsdistrict van Weenen, vlak bij de Maria- hilferstrasse en niet ver van het Theater-an- der-Wien gepleegd werd. Heel Weenen is 'ten zeerste verontwaardigd en men kan gerust zegaen, dat het allergrootste sedeelt-e van de bevolking van deze bijna twee millioen zie len tellende wereldstad op zijn aui-vive is en gaarne mee zal helpen en ook alle pogingen in het werk zal stellen om de snoode daders te pakken te krijgen. De dief of de dieven want men neemt aan, dat het minstens twee personen ge weest zijn, die zich op gewelddadige wijze door de voordeur open te breken, toegang tot de flat verschaft hebben hebben voor een waarde van meer dan twmMvduizend schillingen of circa zesduizend Nederland- sche guldens gestolen. Zij hebben Lehars kostbare verzameling souvenirs geplunderd, die zich in een glazen vitrine bevond. Zij hebben gouden en zilveren horloges, sigaret ten-étuis. manchetknoopen. kettingen, das spelden, ringen, gouden lauwerkransen, twee gouden dirigeerstokken, verschillende juwee- len en medailles meegenomen. Een der gou den dasspelden is een met briljanten bezette vioolsleutel met de eerste noten van den Kaiserwalzer, een kleinood, dat vroeger den Weenschen walskoning Johann Strauss heeft toebehoord. Lehar heeft zich het gebeurde erg aange trokken. Hij bevond zich tijdens den diefstal niet in de flat, hij bewoont n.l. sedert eenige jaren bijna voortdurend een aardige, groote villa in de Weensche buitenwijk Nussdorf, welk gebouw van de Weeners den bijnaam van ..Schlössl" oftewel „kasteeltje" heeft ge kregen. Het ligt er te midden van een park- achtigen tuin, dicht bij den oever van den snelvlietenden Donau, tegen de helling van een lagen uitlooper van de heuvelen en ber gen van het veelbezongen Wienerwald. De knecht, die anders toezicht op de flat in de stad moet houden, was tijdens het onge- wenschte bezoek van de inbrekers juist weg geweest. Voor Lehar is niet zoozeer de groote waar de van het gestolene hoofdzaak hij is een rijk man als wel het feit. dat er dierbare souvenirs verdwenen zijn. waaraan hij met heel zijn hart hing. Hij heeft dit tegen iedereen gezegd en natuurlijk ook tegen de journalisten, met wie hij in aanraking is gekomen. In een van de Weensche morgen bladen verscheen vandaag een artikel van bijna een kolom lengte met het opschrift: Franz Lehar: An meine Herren Einbrecher! Lehar zegt daarin, dat hij den grootsten schat verloren heeft, dien zijn leven vol van werkzaamheden en van successen in den loop van vele jaren bijeen heeft kunnen brengen. Vooral treurt hij over een ring, dien Lehar's vader indertijd eens van den groot hertog van Baden cadeau heeft gekregen. Lehars vader heeft dezen ring tot aan het uur van zijn dood gedragen. Lehar zou deze dierbare herinnering graag met een paar gravures en een horloge van zijn moeder, die ook gestolen zijn, terug willen ontvangen. Misschien, zoo zegt Lehar, vernemen de dieven dit nu langs een omweg. De mogelijk heid bestaat echter ook, dat zij het zelf in het blad lezen. Reeds vroeger heeft Lehar een blijk mogen ontvangen hoezeer de Wee ners met hem medeleven. Dat is al lang ge leden. het gebeurde tijdens den oorlog. Lehar had het ongeluk gehad zijn broodkaart te verliezen men leefde toen in den tijd van ellende en gebrek aan levensmiddelen en van distributie. Hij had nu door middel van de couranten den „eerlijken vinder" laten vragen hem die broodkaart te willen terug te brengen. Den volgenden dag werd er zoo veel meel en werd er zooveel "brood bij hem afgegeven, dat hij daardoor in staat was zelfs nog noodlijdenden te helpen ook! Lehar's populariteit is sedert dien tijd nog grooter geworden, hij heeft sedert dien tijd ontelbaar veel nieuwe melodieën en liederen gecomponeerd, die millioenen en millioenen menschen in de geheele wereld vroolijke oogenblik ken hebben bezorgd. Hij heeft het. zoo voegt het blad. dat thans Lehar's appel tot de inbrekers publiceert, aan Lehar's eigen uitlatingen toe, niet verdiend zoo diep ge griefd te worden. „Wij hopen", aldus het blad, „dat de inbrekers eerlijke dieven uit de buitenwijken waren en geen afpersers, die een ouden ring juist daarom hebben mee genomen, omdat zij wisten, dat een rijke man daaraan gehecht is doordat hij een her innering is aan zijn jeugd". De Weensche politie heeft een zwerm van rechercheurs naar alle deelen van de stad gestuurd en heeft aan alle juwelieren en banken van leening alsmede opkoopers een nauwkeurige beschrijving van alle ontvreem de voorwerpen gegeven. Bovendien heeft zij ook de politie-autoriteiten in het buitenland op de hoogte gesteld. Misschien gelukt het toch den grijzen componist weer in het be zit van zijn eigendommen te stellen. Heel Weenen leeft, zooals ik reeds zeide, met zijn geliefden toonkunstenaar mede! W. M. BEKAAR. Uit nadere berichten is inmiddels ge bleken, dat een deel van Leliar's souvenirs is teruggevonden. Red. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Inmiddels zit de hertog maar eenzaam in zijn kamer te piekeren over zijn verschrikkelijke kwaal. Daar komt dokter Thijs binnenstormen. „Hè, hé," zegt de hertog, „gelukkig, dat je daar eindelijk bent, dokter Allisweet. Waar heb je al dien tijd gezeten? Je hebt me nog niet eens een medicijn gegeven en ik had mijn heele ziekte nog lang niet uitgelegd. „Dat is ook niet noodig; ik weet precies wat u hebt," roept Thijs verheugd uit. „Kijk 's. wat ik hier heb. Daar zit het geheele middeltje in verwerkt." En hij toont den hertog het appeltje. Die steekt zijn hand uit naar de vrucht en trekt een wat onge'oovig gezicht. Hoe kan nu zoo'n gewone appel hem van zijn ziekte afhelpen! Of 't lukt? Dat zul je op het volgende plaatje ervaren. Koning Edward's eventueel huwelijk. Lagerhuisvcrklaring heeft geen „speciale beteekenis". In bevoegde kringen te Londen verklaarde men gisteren, dat geen enkele speciale be teekenis moest worden toegekend aan de verklaring inzake de mogelijkheid van een koninklijk huwelijk, die in het Lagerhuis is voorgelezen. Het betreft hier, zoo zegt men, een clausule, die in wettigen en constitutioneelen vorm is opgesteld, teneinde bij de samenstelling van de begrooting van de kroon met alle moge lijkheden rekening te houden. GEEN UITSTEL VAN EXECUTIE MEER VOOR HAUPTMANN. TRENTON, 12 Maart. Gouverneur Hofman heeft vandaag bekend gemaakt, dat hij op het oogerrblik niet voornemens is Hauptmann een nieuw uitstel van executie toe te staan. GENERAAL ESTIGARIBA UIT PARAGUAY UITGEWEKEN. ASUNCION, 11 Maart (AJN.P.) Gene raal Estigaribia, opperbevelhebber van het Paraguaansche leger tijdens den oorlog tegen Bolivia, is uit vrees voor gerechtelijke ver volging uitgeweken. Per vliegtuig heeft hij zich op Argentijnschen grond begeven. FRANSCHE VISCHKOTTER AAN DEN GROND GELOOPEN. Woensdagmiddag te 16.10 ontving het ha venkantoor in Den Helder het bericht, dat op de zoogenaamde „Pannekoek", waarop eenige maanden geleden het Zweedsche schip Menja heeft schipbreuk geleden, een Fransche visch- kotcer door den zwaren mist aan den grond was geloopen. Direct vertrokken eenige vlet- terlui uit Den Helder, terwijl eveneens de sleepboot „Utrecht" van de Bergingsmaat schappij Wijsmuller zee koos. Het in nood ver- keerende schip bleek te zijn de vischkotter D.S. 1149 uit Dieppe, welke in deze omgeving ter vischvangst was geweest en zich huis waarts begaf. Het schip heeft een grootte van 35 ton en een equipage vair 10 man. De hulp der vletteflieden bleek voldoende te zijn. Een anker werd uitgegooid en op eigen kracht wist te kwart over vijf de „Jean Antoine Belle Teste" bij opkomend water zich vlot te wer ken en naar de haven van Nieuwe Diep te varen, van waar het vaartuig in den loop van den avond zijn onderbroken reis heeft voort gezet. PROGRAMMA ZATERDAG 14 MAART 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 12.00 Dito. 12.30 „Orvitropia". 1.00 Cymbaal en piano. 1.151.45 Vervolg con cert. 2.00 Berner-strijkkwartet. 2.30 Causerie. 2.45 Vervolg kwartet. 3.10 Schaakpraatje. 3.30 Rotterdamsch philharmonisch orkest, m.m.v. koor en solisten. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Letterkundige cau serie. 6.00 Orgelconcert. 6.30 Causerie. 7.00 Gramofoonpl. 7.15 Zeeuwsche uitzending. 8.00 Berichten. 8.10 „The Ramblers". 8.40 VARA- Varia. 8.45 VARA-orkest. 9.30 Gramofoonpl. 10.00 Nieuwsberichten. 10.10 Gramofoonpl. 10.30 Sportuitslagen. 10.45 VARA-Maandrevue, m.m.v. de Flierefluiters en solisten. 11.15 C. Steyn's accordeonorkest. 11.4512.00 Gramo foonpl. HILVERSUM II 301 Dl. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonpl. en KRO- orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2:30 Sport. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramofoonpl. 4.155.00 KRO- Boys. 5.05 Gramofoonpl. 5.30 KRO-Melodisten 6.20 Lezingen en gramofoonpl. 8.00 Berichten. 8.10 Reportage. 8.35 Gramofoonpl. 8.30 KRO- Boys. en gramofoonpl. 10.00 Voordracht. 10>15 Gramofoonpl. 10.30 Berichten, 10.3512.00 Gramofoonpl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern orkest m.m.v. viool. 12.35 Gramofoonpl. 1.20 Het Commodore Grand orkest. 2.20 Het BBC-Schotsch-orkest. 3.20 Gramofoonpl. 3.40 Reportage. 5.20 Het Crook- kwintet. 5.50 Relais uit Amerika. 6.20 Berich ten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 Week-end prog 'na, 8.05 BBC-orkest. 8.50 Variété-program' 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theaterorkest. 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.20 Nat. orkest. 2.50 Gramofoonpl. 4.20 Pascalorkest. 5.50 Gra mofoonpl. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.05 Opera-orkest m.m.v. solisten, koor. 11.05 12.35 Populaire- en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Populair concert. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Vroolijk programma m.m.v. solisten, omroeporkest en koor. 5.20 Omroepkwintet. 6.20 Zang, viool en piano. 7.30 Kinderkoorconcert. 8.20 Jeugdprogramma. 9.5011.20 Vroolijk concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Dansmuziek. 1.30 Zigeunermuziek. 2.20 Radiotooneel. 3.20 Concert. 5.35 Gramofoonpl. 5.50 Zang. 6.05 Gramofoonpl.. 6.20 Viool en piano. 6.50 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Operette uitzending. 10.30 Kamermuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 OmroeporKest. 1.50 Gevar. programma. 2.20 Gramofoonpl. 3.05 Radiotooneel. 4.50 Gramofoonpl. 5.20 Omroep orkest. 7.05 Gramofoonpl. 7.35 Gev. pro gramma. 8.20 Waalsche Folkloristische avond. DETJTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Dansmuziek. 8.20 Operette-uitzending. 9.20 Berichten. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6