Ue&iupa WutktitU 2 'A'T E K T> A 'G T? HSKRT T93B H A A K E E M'S 15 A 0 BEAD' r 2 Uitvoering der Warenwet 1935 Verschillende maatregelen van bestuur afgekondigd. Ter uitvoering van verschillende artikelen der Warenwet-1935, zijn thans eenige maat regelen van bestuur afgekondigd. Zoo is bij algemeenen maatregel van bestuur (Stsbl. 842) vastgesteld, welke bedrijven worden aangewezen als bedrijf, in den zin van ar tikel 13 der vorengenoemde wet. In dit ar tikel wordt gezegd, dat van ieder bedrijf, waarin waar wordt voortgebracht, of ver kocht, en dat bij algemeenen maatregel van bestuur is aangewezen, een jaarlijksch recht geheven wordt door het bestuur van de ge meente, waarin zoodanig bedrijf is gevestigd. Thans is bepaald, dat als een dusdanig be drijf worden aangewezen alle bedrijven, waarin eet- of drinkwaren worden voortge bracht of verkocht, met uitzondering van: a. land- en tuinbouwbedrijven; b. bedrij ven van handelaren, die uitsluitend meel, granen, zaden of peulvruchten anders aan rechtstreeks aan verbruikers verkoopen; c. bedrijven, waarin uitsluitend groenten, veld vruchten, ooft of andere land- en tuinbouw producten, al dan niet ingemaakt, worden verkocht; d. aardappelmeelfabrieken, beet wortelsuiker-fabrieken, gist- en spiritusfa- rieken, glucose- en stroopfabrieken, sui kerraffinaderijen, ijsfabrieken niet vallende onder het Consumptie-IJsbesluit (bedoeld zijn de ruwijs-fabrieken)e. pluimveehoude rijen en bijenhouderijen, welke niet recht streeks waren aan verbruikers verkoopen: f. visscherijbedrijven, welke niet recht streeks viseh of vischwaren aan verbruikers verkoopen; g. het bedrijf van den melkvee houder, die niet tevens melkverkooper is in den zin van het Melkbesluit; h. fabrieken van andere melkproducten dan die. welke vallen onder het Melkbesluit; i. hotel-, restau rant en cafébedrijven, behalve die. welke in geschreven zijn in het register, bedoeld in het Consumptie-IJsbesluït. Van ieder aangewezen bedrijf wordt een recht geheven, dat bedraagt: a. voor een bedrijf, dat niet is ingeschre ven in het Handelsregister, f 1, indien dat bedrijf door of namens dengene, wien het bedrijf behoort, wordt gedreven zonder eenig personeel. Voor ieder ander bedrijf f 3. b. Voor een bedrijf, dat in het Handels register is ingeschreven: indien het is ge rangschikt in de 1ste klasse f 5. in de 2e klasse f 10, 3de klasse f 15. 4e klasse f 20, 5de klasse f 30, 6de of hoogere klasse f 40. In afwijking van het vorenvermelde wordt: a. van een bedrijf met meer dan één ver- koooplaats, van iedere voor het publiek toe gankelijke verkoopplaats, door de gemeente waarin deze verkoopplaats gelegen is, een recht geheven van f 5. Dit recht is niet ver schuldigd voor de verkoopplaats in het per ceel, waarin het bedrijf is gevestigd, waar voor het bovenvermelde recht verschuldigd is. b. van een hotel-, restaurant- of cafébe drijf, ingeschreven in het register, bedoeld in het Consumptie-IJsbesluit, wordt een recht geheven van f 3. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk 13 van Boston te Rotterdam. Blommersdijk Rotterdam naar New-York 11 (12 midd.) 70 mijl W. v. Valientia. Veendam, New-York naar Rotterdam, via Plymouth 11 (10 nam.) 1230 mijl W.Z.W. van Valentia. Breedijk 10 van Rotterdam te New-Orleans. Statendam 11 van Kingston (Ja.) v. New- York. Drechtdijk Rotterdam n. Vancouver 12 te Curasao. Veendam, New-York n. Rotterdam 16 (7 v.m.) te Plymouth verwacht. Leerdam 12 van Rott. te New-York. Bilderdijk 13 van Rotterdam n. Boston. HALCYON LIJN Maasburg 13 van Schiedam naar Narvik. Piensburg 12 v. Narvik n. Emden. Stad Zaandam, Rotterdam n. Bagnoli p. 13 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 13 te Fremantle. Meliskerk (thuisreis) 13 van Beauty Point. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisreis) 13 van Genua. Bennekom 13 van Rotterdam te Bremen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitreis) p. 12 Gibraltar. Zuiderkerk (thuisreis) 11 van Hongkong. Grootekerk (uitreis) 13 te Shanghai. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Deucalion 13 van Rotterdam te Amster dam. Aurora 13 van Amsterdam naar Aarhuus. Pluto 13 van Amsterdam te Velsen. Baarn, Chili naar Amsterdam. 13 van Li verpool. Stuyvesant 13 van Amsterdam naar W.- Indië. Calypso, Valencia n. Rotterdam p. 13 Gi braltar. Ganymedes, 13 van Amsterdam te Rotter dam. Alkmaar 12 van Amsterdam te Hamburg. Hercules 12 van Malta naar Patras. Mars 12 van San Feliu de Guixols te Barce lona. Stella 13 van Amsterdam te Rotterdam. Theseus Amsterdam n. Kopenhagen p. 13 Hol ten au. Tiberius 13 van Amsterdam te Hamburg. Achilles, Amsterdam n. Valentia, p. 12 Dun- geness. Medea, 13 van New-York naar West-Indië Amsterdam 11 van Valparaiso n. Amster dam. Fauna 11 van Amsterdam te Kingston (Ja.) NEDERL. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatna 7 van Honkong n. Canton, dan Hongkong voor dokken. Agnita 10 te Houston n. Rott. Rouaan. Morza 6 van Rouaan n. St. Kitts v.o. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisreis) 12 van Santos. Montferland (uitreis) p. 12 Dungeness. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (thuisreis) 13 van Belawan. Soekaboemi (uitreis) p. 12 Ouessant. Djambi (uitreis) p. 12 Suez. Baloeran (thuisreis) 13 van Singapore. Indrapoera (thuisreis) 12 van Tanger. Sibajak (uitreis) 12 v. Colombo. Demoo (uitreis) 13 van Southampton. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbamevelt, (uitreis) 13 van Genua. Tajandoen (uitreis) 13 van Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous Batavia n. Hamburg 12 van Lon den. Glenaffaric, Dairen n. Rott. 12 van Singa pore. De nieuwe brug over de Ringvaart. Betere verbinding met Noord-Holland boven het IJ. In verband met de thans genomen be slissing, dat de oude smalle draaibrug over de Ringvaart welke de dorpen Halfweg en Zwanenburg verbindt zal worden afge broken en volledig opgeruimd en een nieuwe breedere bascule-brug zal worden gebouwd ongeveer ter hoogte van de Dennenlaan aan de eene zijde en de remise van de electrische tramwegmaatschappij aan de andere zijde, vernemen we, dat bij de totstandkoming van dit groote werk het groote doorgaande ver keer uit den Haarlemmermeerpolder dan langs den IJweg van het Eschdoornplein langs de Dennelaan naar de nieuwe brug en Halfweg zal moeten worden geleid. De tegenwoordige brug heeft in de laatste jaren geregeld aanleiding gegeven tot zeer ernstige klachten. Het is ongeveer 40 jaar ge leden dat zij daar is gelegd. Maar het dorp Zwanenburg was er toen nog niet en de paar huizen welke langs den Ringdijk waren gebouwd, werden als complex aangeduid onder de benaming: buurtschap nabij Half weg! Gedurende de laatste 20 jaar is er in deze buurtschap heel wat veranderd: nieuwe wegen zijn aangelegd en de bebouwing is dermate toegenomen, dat „het dorp Zwanen burg" thans meer dan 5000 inwoners telt. Een groot deel van deze ingezetenen heeft en had zijn werkkring in Amsterdam, zoodat er een geregeld verkeer was van de bewoners naar de tramhalte in Halfweg en het is alles zins begrijpelijk, dat de tegenwoordige brug het geregelde doorgaande verkeer op ernstige wijze heeft bemoeilijkt en groot gevaar ging opleveren voor automobilisten, wielrijders en voetgangers. Hierbij kwam nog deze ongun stige omstandigheid, dat de oude brug tege lijk door een zeer smalle steeg een slechte verbinding vormde met den grooten Rijks straatweg tusschen Haarlem en Amsterdam. Vooral in de drukke dagen van de bieten campagne ondervond het geregeld verkeer over deze brug groote stagnatie en daarom hebben de desbetreffende autoriteiten inge zien. dat een radicale verbetering niet ach terwege kon blijven. De nieuwe brug kon niet op dezelfde plaats worden aangebracht, omdat dan de verkeers verbinding met den grooten Rijksstraatweg niet op bevredigende wijze zou kunnen wor den verkregen. Enkele winkeliers, wonende langs de zeer nauwe Haarlemmermeerstraat hebben lan gen tijd een actie ontwikkeld, vooral bij de gemeenteraadsleden in Haarlemmerliede c.a. en zelfs bij de Kamer van Koophandel te Haarlem, om de nieuwe brug te krijgen op de oude plaats, uit vrees dat anders hun parti culiere belangen als winkeliers daardoor zouden worden geschaad. In dit speciale geval moest het algemeen belang echter zwaarder wegen en een goede oplossing van het groote verkeersvraagstuk te dezer plaatse mocht niet wijken voor de particuliere belangen van een klein groepje winkeliers. De nieuwe brug is ook van groote beteeke- nis voor een betere verbinding met Noord- Holland boven het IJ. Beleediging van Minister Colijn. In verband met het te dezer stede versprei den van een pamflet door de N. S. B., waarvan de inhoud strafbaar wordt geacht door de Justitie, is door de politie in de kringhuizen van de N. S. B. aan het Frans Halsplein en in het Florapark een onderzoek ingesteld. Er werden daar echter geen pamfletten meer gevonden. Tegen twee kringleiders is proces verbaal opgemaakt wegens het doen versprei den van die pamfletten. Als de zoon een werkloozen vader verlaat. De steun alsnog verstrekt. Door ons werd dezer dagen, naar aanleiding van een gesprek met den heer A. Mars, be stuurder van den Centralen Bond van Trans portarbeiders, er op gewezen tot welke moei lijkheden de steunregeling kan leiden, als een werkende zoon het huis van zijn werkloozen vader verlaat. Naar wij vernemen is thans opnieuw de steun aan den vader verstrekt, ook die van de vorige week. VER2EKEKINGSVOQRWAAROEJN GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING Zie vetgedrukte aanvulliog ondereen voor a!le betalende abonnés van HAARLEM'S DAGBLAD Elke betalende abonné van Haarlem's Dagblad Is, zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de Directie van „Haarlem'» Dagblad" de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorwaarden. Artikel x. Als verzekerden worden beschouwd alle per week, per maand en/of per kwartaal betalende geabonneerdendie aan de volgende vereisebten voldoen: a. gedurende minstens twee weken (in het geval van maand - en kwartaal-abonnés gedurende een volle maand) als geabonneerde In de registers van „Haarlem's Dagblad" zijn ingeschreven: den i8en verjaardag gepasseerd zijn en den 6ostcn verjaardag nog niet bereikt hebben; niet lijden aan ziekten of gebreken, welke voor hen het gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hunne ledematen en zintuigen. Artikel s. Onder ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rechtstreekscbe oorzaak van eeD lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt), den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, en waarvan het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. De uitkeer!ogen bedragen: 600 GULDÉN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreekscbe oorzaak is van de levenslange ongeschiktheid van den verzekerde waaronder begrepen wordt de amputatie van twee ledematen, betzij beide voeten of beide banden, dan wel één voet en één hand, boven den enkel of den pols of onherstelbaar gezichts verlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 600 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreekscbe oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren na het ongeval 400 GULDEN, Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreekscbe oorzaak is van Qe amputatie van één band of één voet boven den pols of enkel of van het onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval 250 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreoksche oorzaak Is van de amputatie van beide leden van een duim, binnen tien dagen na den datum van bet ongeval; 150 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak ls van de amputatie van alle leden van een wijsvinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 50 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreekscbe oorzaak is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval 30 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak to van de breuk van een boven- en/of onderarm of van de breuk van een boven- en/of onderbeen: terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeer in gen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, te zaïnen nooit meer dan f 600,kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochteD worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte ledematen geen aanspraak geeft op, en niet in aanmerking komt bij overlijden. Hetzelfde geldt voor het geval dat reeds vóór het ongeluk ledematen gemist werden. Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te vorleenen uitkeering in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies van de geheele band is vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan ééD uitkeering, met dien verstande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of been tengevolge beeft, de uitkeering voor verlies zal worden verleend. Artikel 4. De uitkeering Ingeval van overlijden geschiedt aan de echtgenoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonné. Uitkccringen wegens verlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan den abonné zeiven. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en bet persoonlijk letsel, en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege der Directie van .Haarlem'» Dagblad". Artikel 5. Eene uitkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood ol verlies van ledematen of oogen, of breuk van ledematen direct of indirect, veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschlktheld van den ver zekerde b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is) 0. door eene bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den invloed van overprikkel lag of somnambulisme was ol door bedwel mende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan ge woonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen; e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, betzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; 1. la duel. of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden of bij vlieg- of lucbtvaarttochten of bij baden, 1, automobielrijden, motorwielxijdea of wielrijden; g. door grove nalatigheid of gTove onvoorzichtigheid of door vechten, ol aanvallen tegen den persoon van verzekerde of in buitenlandschen oorlog of binnenlandsche beroerten. Het verdwijnenverdrinken of door gas of gassen verstikken van den verzekerde, wordt ten opzichte van deze verzekering aange merkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of grove onvoor zichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van Haarlem's Dagblad het bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wet voor gevallen waarbij het ongeluk véroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of wel bij poging tot redding van personen of tot afwending van drei gende gevaren. Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnig heid of verstandsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve indien hij van eene Europeesche haven naar een andere Europeesche haven reist in een schip" met vast dek in tijd van vrede) of indien hij zich in krijgdienst te land of te water begeeft 'en evenzeer van den dag af waarop bij ophoudt zijn abonnementsprijs van Haarlem's Dagblad te betalen of deze courant ophoudt te verschijnen, of de Directie van Haarlem's Dagblad de verzekering doet eindigen, alsdan deze verzekering voor hem geheel zal ver vallen en krachteloos worden. i Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zich met de bereiding, het verwerken of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, naphtha, acetyïeengas of andere licht-ontplofbare of licht-ontvlambare stoffen bezig houden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijders en dergelijken. Zeevisschers, zeevarenden en personen van den Loodsdienst zijn in de verzekering begrepen, en wel, wat betreft ongevallen aan den wal voor alle uitkeeringen. Verlies van ledematen wordt ook aan boord gedektdoch op uitkeering bij' overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak worden gemaakt indien het ongeval dat het overlijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandig heden, waarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van .Haarlem's Dagblad" zou hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde ongeluk getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende Is aan de gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van „Haarlem's Dagblad" te Haarlem en Indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk ls geschied, dan zal geenerlei uitkeering ver schuldigd zijn. Indien de getroffene zeevarende is, moet de kennisgeving van het overlijden geschieden binnen drie dagen na bet bekend worden van het ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na bet ongeluk, moet de hulp van een be voegd geneeskundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer van „Haarlem's Dagblad" toegestaan worden den verwonde te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs geëischt kan worden en „Haarlem's Dagblad" heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als het noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van „Haarlem's Dagblad" van tijd tot tijd zou kunnen eischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch weril ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe bet schriftelijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden. in geval van eenig ongeluk met doodelijken afloop moet hiervan aan de Directie van Haarlem's Dagblad te Haarlem schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belangheb benden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandelenden geneesheer ingevulde aanvrage-formulier tot uit keering, en ingeval van overlijden, van de doodacte, kan de belang hebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van „Haarlem's Dagblad". De kosten der geèischte verklaringen komen ten laste van dengene die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn. rallen betaalbaar zijn ten kantore van „Haarlem's Dagblad", slechts na ontvangst van eene door de(n) rechthebbende(n) ge teekende quitantie, terwijl de verzekering bij uitbetaling van een bedrag van meer dan twee honderd en vijftig gulden zal vervallen. Van geen som. die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn: terwijl de verplichting tot uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het is toegestaan geworden, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit de voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keuzo door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onderworpen al9 aan een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benevens de hclit van het honorarium der scheidslieden Artikel 8. Bezwaring ot vervreemding van de rechten, voor een geabonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van de echtgenoote ot erfgenamen van den verzekerde in ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met bet oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde, moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk ot anderszins, daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Directie van „Haarlem's Dagblad" te Haarlem. ALGEMEENE VOORWAARDEN. Als abonné In den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van bet gezin, tenzij, voordat het oDgeval plaats greep een ander lid van bet gezin als verzekerde is aangewezen na schriftelijk verzoek aan de administratie van Haarlem's Dagblad. De abonnés van het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad zij'n eveneens nog afzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieuwe HAVBank te Schiedam) zijn de voorwaarden gratis ten kantore van Haarlem's Dagblad verkrijgbaar. De uitkeeringen voor de verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Levenslange ongeschiktheid f 2000.Overlijden f 600.Verlies van hand, voet of oog f 400.Duim of Wijsvinger f 75.Elke andere vinger f 30. Bij spoor- of tramongeval, etc., worden de uitkeeringen: bij overlijden f 1000.bij invaliditeit f 3000. Door deze publicatie zijn alle vroeger gepubliceerde verzekeringsvoorwaarden vervallen* PHILIPS RADIOTOESTELLEN (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zioakken tot matigen Noordoostelijken tot Noordelijken wind. Meest zwaar be wolkt. Weinig of geen neerslag. Tempe ratuur om het vriespunt des nachts. Overdag weinig verandering in tempe ratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 769.8 m.M. te Stensele. Laagste 754.3 m.M. te Jan Mayen. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Lenteweer blijft nog uit. Het hooge drukgebied breidde zich over de Britsche eilanden en Noord-Frankrijk uit en neemt in Noord-Scandinavië iets af. De Oostelijke depressie blijft afne men, maar brengt nog steeds sneeuw in Duitschland. In Scandinavië houdt de strenge vorst aan. In onze omgeving neemt de bewolking weer toe en bleef vorst uit, maar in Frankrijk is de lucht opgeklaard en kwam vorst voor. De Britsche eilanden hebben meest betrok ken weer. alleen in Schotland kwam plaatselijke opklaring met lichte vorst voor. De verplaatsing van de hooge druk king in Zuidelijke richting zal de wind hier te lande weer naar het Noorden doen loopen, waardoor de vochtigheid der lucht toeneemt. DE TEMPERATUUR ZAL DAARNA ZELFS BIJ OPKLARING GEDURENDE DEN NACHT WEINIG ONDER HET VRIESPUNT DALEN, MAAR OVERDAG IS NOG WEINIG STIJGING VAN TEM PERATUUR TE WACHTEN. BAROMETERSTAND Stand van heden 766 m.M. Vorige stand 764 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: Fa. A. FE DERM ANN, Groote Houtstraat 37, Opticien Haarlem SPECIALE PRIJZEN DUBBELFOCUS GLAZEN. Alleen: ZIJLSTRAAT 97. OPTICIENS. (Adv. Ingez. Med.) BANDJIR RICHT SCHADE AAN IN BENKOELEN. BENKOELEN. 14 Maart (Aneta). Door een bandjir zijn 2 bruggen vernield en is een weg ernstig beschadigd. De verbinding tusschen Paggar Alam en Tandjong Sakti in de resi dentie Benkoelen is voorloopig verbroken. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dè afd. Haarlem en omstreken der Kon. Ned, Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een vergadering op Dinsdagavond 17 Maart a.s. in Hotel Lion d'Or. Er zal een serie lichtbeelden van de Mij. vertoond worden (met toelichting) getiteld „Bloemen en planten uit onze cultures". HEEMSTEDE „GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG". Vrijdagavond hield de afd. Heemstede van bovengenoemd genootschap een zeer druk be zochte ledenvergadering ter bespreking van den a.s. bedetocht naar Amsterdam die ge houden wordt in den nacht van 21 op 22 Maart. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat de penningmeester van het Cen traal genootschap, de heer F. C. G. Kristen te Amsterdam overleden is. Een brief van rouwbeklag zal gezonden worden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek een toeneming van het ledental, dat tot circa 350 is gestegen. Als bestuurslid werd herbenoemd de heer W. Groenland. Vervolgens hield kapelaan J. Fransen een toespraak. Zooals hier gebruikelijk is gaat er ieder jaar een deel der bedevaartgangers per tram. doch het grootste deel gaat te voet. Thans kwam een bestuursvoorstel aan de orde, allen per tram te gaan. Hoewel dit voor stel veel tegenkanting vond, werd na ampele bespreking besloten, voor dit jaar als proef allen per tram te gaan. Het vertrek werd vastgesteld op 2.30 uur des nachts van de IJzeren brug. waarvan geza menlijk wordt geloopen naar de Tempeliers- straat, vanwaar dan per tram de tocht naar Amsterdam gemaakt wordt, om van het Spui af den eigenlijken stillen omgang te maken. JUBILEUM J. A. PEPERKOOREN A.s. Maandag 16 Maart herdenkt de heer J. A. Peperkooren te Heemstede den dag, dat hij 40 jaar geleden in dienst kwam bij de firma Q. v. d. Bergh en Zn., bloembollenhandelaar alhier. ij OVERVEEN JAARVERGADERING ZIEKENHUISFONDS „VOORZORG". Donderdagavond vergaderde het Zieken huisfonds „Voorzorg" in hotel „Roozendaal". De voorzitter de heer J. G. van Kessel consta teerde, dat het jaar 1935 zoowel voor de leden als voor het fonds zelf een goed jaar ge weest is. De secretaris, de heer J. Tullenaar, bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat het aan. tal leden, dat in een der ziekenhuizen ver pleegd moest worden 33 bedroeg, met een aan tal verpleegdagen van 799. Vervolgens bracht de heer v. d. Linden het financieel verslag uit. Hieruit bleek dat er een saldo was van f 1009.66 V2. De voorzitter dankte beide functionarissen. De controlecommissie bracht verslag uit, waarna aan den penningmeester décharge werd verleend. Bij de bestuursverkiezing wer den alle aftredenden bij acclamatie herkozen. De heer J. G. van Kessel werd bij acclamatie tot voorzitter herkozen. SPORT EN SPEL (Men zie ook pag. 6) GYMNASTIEK. DE KWEEKSCHOOL-UITVOERING. We hebben reeds medegedeeld, dat de jaar lijksche gymnastiek-uitvoering van de Kwee- kelingien der Rijks Kweekschool voor Onder wijzers en Onder wij zei-essen en de leer lingen van de Nutskweekschool voor Onderwijzeres sen ditmaal gehouden zal worden op Donder dagavond 2 April. Het groote voordeel hier van is dat velen, die wegens zaken verhinderd waren op Zaterdagavond te komen, nu ook eens deze uitstekend bekend staande uitvoe ring kunnen bijwonen. Dit jaar is nog wat extra zorg besteed aan de samenstelling van het programma, want het geldt hier een jubileum-uitvoering. Het is namelijk de twin tigste maal, dat de heer Goeting deze uit voering organiseert. Twintig Kweekschool- uitvoeringen! Het wil wat zeggen om na zoo veel jaren nog steeds met evenveel enthou siasme nieuwe nummers te bedenken en in te studeeren! Wij zijn er van overtuigd dat de heer Goeting daar ook nu weer volkomen in is geslaagd. We raden dan ook ieder, die eens kennis wil maken met nieuwere stroo- mingen in de gymnastiek, aan om dezen avond te komen kijken. Zij zullen er geen spijt van hebben! HOCKEY. OOK EENIGE PROMOTIE- EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN. M.H.C. 2 begint haar eersten degradatie wedstrijd tegen S.O.S. 2 in Heemstede. Daar M.H.C. 2 op eigen veld speelt en S.O.S. 2 welis waar een sterke, maar geen onverslaanbare derde klasser is, kan het resultaat van deze eerste ontmoeting hoopvol voor de Musschen tegemoet worden gezien. Bloemendaal 3 speelt op eigen terrein haar eersten promotie-wedstrijd tegen 't Gooi 5. Dat kan een spannende partij worden. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Strawberries speelt Zondag haar laatsten wedstrijd uit tegen Be Fair. Voor Strawberries heeft de uitslag van dezen wedstrijd geen be- teekenis meer, daar ontkomen aan de laatste plaats uitgesloten is. Voor Be Fair staat er echter wel veel op het spel, daar voor haar nog steeds de mogelijkheid bestaat, en zelfs groot is, om met Bloemendaal gelijk te ko men, hetgeen dus promotie-kans zou beteeke- nen! M.H.C. 3 ontvangt H.B.S. en zal de kans moeten grijpen al is dit heel moeilijk. Daar H.B.S, zelf ook niet geheel buiten gevaar is, zal het een spannende strijd worden, met H.B.S. als den vermoedelijken winnaar. Alliance speelt thuis tegen Amsterdam 3. Normaal gesproken, moet Alliance dit ver liezen, maar de Haarlemmers hebben al eenige malen tegen ieders verwachting in ge wonnen, zoodat ditmaal het resultaat maar afgewacht moet worden. Alliance 2 speelt uit tegen Amsterdam 4 •en zal weer verliezen. Het succes van dit team is toch wel erg poovertjes geweest in de derde klasse. M.H.C. speelt thuis tegen Victoria 2 om den. v. Holkema-beker. SCHAKEN. Amsterdam of te Semmering? De revanchematch EuweAljechin. Zooals bekend is heeft dr. Aljechin enkele dagen geleden in een samenspraak met dr. Euwe voor de radio het voorstel gedaan de eerste helft va-n de revanchematch om het wereldkampioenschap te Amsterdam en het tweede gedeelte op den Semmering te spelen. Naar wij thans vernemen heeft de directie van het Carlton Hotel aan dr. Aljechin doen weten, dat zij met het voorstel van den vroe- geren wereldkampioen niet accoord zal kun nen gaan. Zij wenscht n.l. alle partijen te Am sterdam te laten spelen of geen enkele; met een verdeeling tusschen Amsterdam en den Semmering kon men zich dan ook in geen en kel opzicht vereenigen. Het is dus nog lang niet zeker, dat de i-e- vanchematch te Amsterdam zal worden ge speeld. Wij vernamen van de zijde van het EuweAljechin Comité, dat besprekingen tusschen de belanghebbenden nog steeds gaande zijn, doch dat een oplossing nog niet is gevonden. Over deze aangelegenheid hadden wij nog een gesprek met dr. Aljechin, die nog steeds te Amsterdam vertoeft. Hij kon ons alleen be vestigen, dat een oplossing nog niet gevonden was. Er bestaat over enkele punten verschil van opvatting; overeenstemming tusschen de directie van het Carlton Hotel en hem was nog niet bereikt. HAARL. KORFBALBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Op het Aurora-terrein aan den Vergierde- weg spelen 's morgens tien uur twee proef- twaalftallen een wedstrijd om een voorloopig H.K.B.-twaalftal te kunnen vaststellen, dat op 29 Maart een proefwedstrijd zal spelen. De eerste klas-competitie staat in verband daarmee stil. De tweede klassen geven: B: S.V. 3Ons Genoegen 2, te winnen door S.V. 3. De derde klassen; A: D.S.V. 2Flora 2 en Meerleboseh 3Oosthoek 1. We houden het op de twee bezoekende twaalftallen. 3 B: Zandvoort 2 gaat naar Watervliet 3 en komt geslagen térug; Oosterk war tier 4—Auro ra 5 wordt een kleine overwinning voor O.K. In 3 C ten slotteMeerleboseh 2Haarlem 5, die elkaar misschien niet veel toe zuilen geven. Always Ready 3S.V. 5 is voor S.V. 5. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG Haarlem I moet morgen tegen Ready Tecka 1 in 't Noordersportpark spelen. Haarlem 2 deed meer dan er waarschijn lijk van verwacht kon worden en zal na de prettige overwinning met meer moed naar Amsterdam gaan om Kwiek 1 te ontmoeten. Hier is de taak der Haarlemmers zeker niet minder licht. LAWNTENNIS. CILLY AUSSEM GETROUWD. Uit München: De bekende Duitsche tennis speelster en winnares van Wimbledon Cilly Aussem is Donderdag getrouwd met een Italiaanschen Graaf Murari Delia Cortiera. Het jonge paar zal binnenkort voor drie jaar naar Mombassa in Oost-Afrika vertrekken.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2