IJmuider Reedersvereeniging. AMSTERDAMSCHE BEURS Z A T E R D A G 14 M A A R T 1936 HAAEEEM'S DA'GBE'AD Maatregelen in verband met de crisis in het jaar 1935. Tengevolge van de totstandkoming van de Nederlandsche Visscherijcentrale in October 1934, is de werkzaamheid van de Reeders vereeniging met betrekking tot maatregelen in verband met de crisis belangrijk beperkt geworden. Omtrent de werkzaamheden der Neder landsche Visscherijcentrale valt mede te dee- len, dat de resultaten van haar arbeid tot dusver niet hebben beantwoord aan de ver wachtingen, die in den aanvang daarvan werden gekoesterd. Bij het begin van het jaar stond het vraagstuk van de beperking van de vloot sterk op den voorgrond, mede met het oog op de reeds eerder gememoreerde uitbreiding van de platvisch-visscherij door motorlog- gers, zoowel als continuebedrijf als aanvul lend bedrijf. Den 6en Februari verscheen in de dagbla den een waarschuwing van de Regeering, dat binnenkort maatregelen tot beperking zouden worden getroffen. Deze waarschu wing had de bedoeling, dat geen verdere uit breiding zonder bijzondere goedkeuring zou worden gesanctionneerd en dat de belang hebbenden geen kosten voor uitbreiding dei- vloot zouden maken, die later tot teleurstel ling zouden kunnen leiden. In bedrijfskringen werd de verwachting gekoesterd, dat hiermede zeer snel een streep zou worden gezet achter de uitbreiding, die in de laatst vooraf gegane maanden reeds veel te ver was gegaan. Helaas bleek dit niet het geval te zijn en verscheen eerst in de tweede helft van Juli het d.d. 17 Juli ge nomen besluit, dat bovendien eerst eenigen tijd daarna in werking trad. Als reeds gezegd heeft de waarschuwing van 6 Februari het tegenovergestelde ge volg gehad van wat daarmede werd bedoeld, en zulks uitsluitend tengevolge van den zeer langen tijd. die tusschen de waarschuwing en het treffen der regeling was verloopen. Maar ook toen de maatregel getroffen was werd daaraan geen doeltreffende uitvoering gegeven en werden volop tijdelijke certifi caten, ten behoeve van motorloggers, ver strekt, zoodat deze maatregel in 1935 geen ander gevolg heeft gehad, dan dat in ver sneld tempo de trawlvloot belangrijk is uit gebreid met een groot aantal motorloggers, zeer ten nadeele van de varende stoomtraw- lervloot. te wier behoeve de beperkende maatregel mede had moeten dienen. Ten aanzien van deze uitvaarregeling en beperking kan tenslotte nog worden opge merkt. dat voor de verschillende schepen en bedrijfsgroepen bij de toekenning van uitvaarcertificaten geen rekening is gehou den met de vischproductie of de gemaakte zeedagen in de basisperiode. Dit is van beteekenis geweest voor een groep schepen die des zomers de haring-drijf netvisscherij uitoefende en in den winter als seizoenbedrijf de trawlvisscherij. Dezen sche pen stond het vrij om van het seizoen-trawl- bedrijf, over te gaan tot het continue-trawl- bedrijf, toen de omstandigheden en de Over- heidsbeperking in de harïngvisscherij dezen overgang van voordeel deden zijn. Aldus heeft, de haringvisscherij opnieuw de gelegenheid"gehad' de gevolgen van de beperking van eigen bedrijf op de trawlvis- scherij af te wentelen en hebben speciaal de stoomtrawlers, die de platvisch-visscherij uitoefenen, de ernstige schade daarvan moe ten ondervinden. De tweede aangelegenheid van aanbelang, waarop de aandacht moet worden gevestigd, betreft de heffing van 1 pet. der aangevoer de visch. ten behoeve van de Nederlandsche Visscherijcentrale. Reeds aanstonds werden tegen deze hef fing bezwaren geopperd, aangezien deze veel te hoog werd geacht, wanneer ze moest die nen tot dekking van de kosten der visscherij centrale. Bovendien werd het onjuist gevonden, dat deze heffing door de producenten, en dan nog wel door hen alleen, zou moeten worden gedragen, terwijl andere crisisheffingen steeds worden gebracht ten laste van den consument inplaats van den producent, en het reederijbedrijf geen enkel middel ter be schikking staat om dergelijke kosten op den consument te verhalen. Daarom werd ver zocht deze heffing op te heffen of althans aanzienlijk te verlagen. De aangewende pogingen hebben evenwel niet mogen baten en de heffing is gehand haafd. Inmiddels werd bekend, dat het Land bouwcrisisfonds, binnen zekere grenzen, een evengroot bedrag zou beschikbaar stellen als door de heffing zou worden opgebracht, en dat uit deze gezamenlijke fondsen, na af trek van een evenredig deel van de kosten der Nederlandsche Visscherijcentrale, gedekt zouden worden de kosten van diverse maat regelen. die men zich voorstelde in het be lang van het bedrijf te treffen. Deze heffing, die in de eerste dagen van Maart is begonnen, heeft in den loop van het jaar een aanzienlijk offer, van tiendui zenden guldens van de reederijen gevorderd, een offer dat niet kon worden gebracht uit overschotten op de exploitatie, maar inte gendeel strekte tot vergrooting van de ver liezen op de exploitatie. In den loop van het jaar werd bovendien op geen enkele wijze gebruik gemaakt van de beschikbare gelden om maatregelen in het belang van het bedrijf te nemen, of aan het bedrijf in eenigen vorm steun te verleenen, zoodat het opbrengen dezer heffing hoe langer hoe meer als een onnoodige en on houdbare belasting werd aangevoeld, ook toen na eenige maanden deze heffing op ge lijke wijze werd gevorderd van de opbrengst van vreemde visch. De derde maatregel, die voor bespreking in aanmerking komt. betreft het Crïsis-Tong- besluit, door welken maatregel getracht wordt tegemoet te komen aan het euvel, dat meer dan 1*2 jaar lang de reederijen groote schade leden door de wijze, waarop de con senten voor den uitvoer van fijnvisch naar Frankrijk werden verdeeld en beschikbaar gesteld. De monopolieheffing, die 11 Juli 1935 is ingegaan, maakte het mogelijk, dat nog vóór dit daardoor eenigermate is verminderd en wordt deze maatregel, hoewel niet ge heel afdoende, toch gewaardeerd als een ernstige poging om het kwaad tot een gerin- geren omvang terug te brengen. Opgemerkt moet hierbij nog worden, dat de kosten van de uitvoering van dezen maat regel niet worden gevonden uit de 1 pet. heffing, maar dat de opbrengst van de hef fing wordt verminderd met het bedrag der gemaakte onkosten, alvorens tot verdeeling wordt overgegaan. Evenals dus bij de consentenregeling heeft hier een afzonderlijke heffing plaats tot dek king van kosten voor verleende diensten, ne vens de 1 pet. heffing. Ontsporing nabij Wormerveer. Geen persoonlijke ongelukken. WORMERVEER, 14 Maart. CA.N.P.) Zater dagmorgen omstreeks acht uur is ten Noor den van het station Wormerveer een viertal wagens van een grindtrein ontspoord. De wa gens vielen gedeeltelijk om, waardoor de beide hoofdsporen AmsterdamUitgeest werden versperd. Het treinverkeer moest over Haar lem worden geleid. Onmiddellijk werden maat regelen genomen om de lijn weer vrij te ma ken. Te kwart over negen was het spoor in de richting Amsterdam weer berijdbaar. Het zou nog eenigen tijd duren, voordat ook de andere lijn vrij zou zijn. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. COMMISSIE „VOLKSZWEMFEEST". Het zwemfeest, dat morgenmiddag door bovengenoemde commissie in het Sportfond- senbad alhier gehouden zal worden, belooft zeer interessant te worden. 'Behalve de gewone baannummers voor donateurs en donatrices der commissie, be vat het programma o.m.: een demonstratie der Haarl. Reddings Brigade, figuurzwemmen door donatrices der commissie, gecostumeerd tobbevaren, schoonspringen en een gecostu- meerde polowedstrijd tusschen twee zeven tallen van H.V.G.B. Vooral het nummer schoonspringen be looft iets buitengewoons te zullen worden, daar hieraan zullen deelnemen: H. Lottgering (Het IJ) oud-kamp. van Nederland, F. Mette (Het IJ), B. Denneboom (A.Z.) en kamp. van Amsterdam, J. Schatens (A.Z.) en N. v. d. Voort (Haarlem) kampioen van den Kring Haarlem. Voorwaar een keurcorps van Nederlandsche schoonspringers, die men morgenmiddag aan het werk zal kunnen zien. Het zwemfeest begint te twee uur. NAAR PRAAG. Het bestuur der Stichting Volksmuziek school, Amsterdam, deelt ons mede, dat een groep leerlingen dezer school, onder leiding van den directeur, den heer Willem Gehrels, en van eenige leeraressen en leeraren, zullen medewerken aan het eerstdaags te houden „Eerste Internationale Congres voor Muzi kale Opvoeding", dat van 4 tot 9 April wordt georganiseerd door de „Vereeniging voor Muzikale Opvoeding" te Praag. BEVERWIJK De steunverleening aan den tuinbouw. In de gecombineerde vergadering van Kring- besturen van den R.K. Land- en Tuinbouw- bond, den Chr. Boeren- en Tuindersbond en den Ned. Tuindersbond is besloten, een ver zoek te richten tot den minister van Landbouw tot het verkrijgen van aanvullenden steun op producten die in Kennemerland worden ge teeld. De Kringbesturen gronden de noodzakelijk heid daarvan o.m. op de feiten, dat de prijzen in 1935 veel slechter waren dan in 1934 en dat de gezamenlijke steunuitkeeringen in Kenne merland over 1935 belangrijk lager zijn dan in het daaraan voorafgaande jaar, hoewel het totale bedrag van steun voor den tuinbouw van 6 millioen op 12 millioen werd gebracht. Zoo ontvingen b.v. de Vereen. Veilingen te Beverwijk voor haar inbrengers over 1934 in totaal f 252.000, maar over 1935 werd tot nu slechts f 38.000 ontvangen. In Heiloo is de toestand nog ongunstiger omdat de uitkeering daar slechts de helft heeft bedragen van 1934. In deze cijfers komt duidelijk tot uiting dat het uitgekeerde bedrag veel lager is, hoewel in het algemeen de steun is verdubbeld en de opbrengstprijzen sterk werden verlaagd. De eigenaardige omstandigheden die tot deze feiten hebben geleid werden reeds ter kennis gebracht van de Ned. Groente- en Fruitcentraie. De Kringbesturen verzoeken, zoo noodig een deputatie naar den minister af te vaardigen, ten einde een en ander mon deling toe te lichten. Daarvoor zouden wor den aangewezen: voor den Chr. Boeren- en Tuindersbond en den L. T. B. de heeren Jac. Groen Azn.. voorzitter van den Tuindersvak bond van den L.T.B., en Jac. P. Nijssen, voorzitter van de Vereen. Veilingen te Be verwijk en voor den Ned. Tuindersbond de heer R. W. A. Muyen, hoofdbestuurslid van den N.T.B. ZANDVOORT INTERNATIONALE VEREENIGING BELLAMÏ De Int. Vereen. Bellamy hield een algemeene vergadering ter bespreking van de plaatse lijke propaganda, daar het met den groei der afdeeling minder vlot gaat, dan met de meeste andere afdeelingen. De voorzitter, de heer Boddé, verklaarde dat de I. V. B. onmogelijk de gevolgde methode van een of andere politieke partij kan over nemen, daar de I. V. B. geen politieke partij is en bovendien wars is van alle demagogie. Overwogen werd of het niet nuttig kon zijn, voor de burgerij heilzaam werk te verrichten, al was 't maar in 't klein. In dit verband werd de idee geopperd te trachten verandering te brengen in de bevoegdheid der gemeente bedrijven betreffende het „afsnijden" van de waterleiding. Deze maatregel werd scherp afgekeurd, daar een mensch desnoods leven kan zonder gas en zonder electrisch licht, maar niet zonder water. Door een der aanwezigen werd nog opge merkt, dat degene wiens waterleiding is af gesneden bij de bedrijven water mag gaan ha len, doch dat het onrecht hiermede niet wordt weggenomen. Op deze wijze werd iemand, die buiten zijn schuld tot armoede was vervallen, gedwongen tot een dagelijksche strafwandeling. Van andere zijde werd er op gewezen, dat er reeds iets in de goede richting was bereikt, doordat bij de bedrijven een afbetalings systeem met een zeer klein bedrag per week is ingevoerd. Besloten werd, de zaqfc nog eens nader te onderzoeken en eventueel over te gaan tot het laten circuleeren van protestlijsten. BLOEMEN DAAL LEDENVERGADERING „WITTE KRUIS". De afdeeling Bloemendaal van de Noord- Hollandsche Ver. „Het Witte Kruis" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in hotel „Van ouds het Raadhuis" te Overveen. In het jaarverslag van den secretaris, den heer A. IJzerman werd geconstateerd, dat ook „Het Witte Kruis" den terugslag der tij den ondervindt. Tegenover een ledenverlies van 120 stond een toetreden van 92 nieuwe leden. Ontvangsten aan contributies en ver- plegingsgelden gingen aanmerkelijk achter uit, zoodat 1935 sloot met 815 leden en f 2874 aan contributies. Het bestuur werd uitgebreid met 2 advi- seerende leden, ni. de heeren L. van Essen en Dr. Immink. De in de gemeente gehouden collecte ten behoeve van hulpbehoevende t.b.c.-patiënten bracht op f 887.85. De beide wijkzusters brachten ongeveer 7000 bezoeken aan pl.m. 290 patiënten. Ver- plegingsariikelen en wijkgebouw verkeerden in goeden staat. Uit het verslag van den penningmeester, den heer S. P. Rijnierse, bleek, dat ontvang sten en uitgaven sloten tot een bedrag van f 10213.09 1,2. I11 de plaats van mevr. Reygersberg Ver- sluys, die bedankte als lid van deze com missie, werd benoemd mevr. Komter-van der Mey en het afgetreden lid mevr. Born wat er- El dering werd vervangen door mej. A. C. W. Rijnierse. Zuster Koopman te Overveen legde 3657 bezoeken af aan 135 patiënten en Zr. Van der Loo te Bloemendaal 3314 bezoeken aan 156 patiënten. De aftredende bestuursleden, de heeren S. P. Rijnierse en H. F. Tillema werden bij acclamatie herkozen, evenals de beide aftre dende leden van de commissie voor Wijkver pleging, mevr. Van Dijk-Van Vierssen Trip en mevr. Komter-Van der Mey. HAARLEMMERMEER PERSONALIA. Tot onderwijzer aan de bijzondere school aan den Sloterweg te Nieuwvennep (hoofd de heer H. Remiëns) is benoemd de heer D. C. Lub te Maassluis en tot onderwijzer aan de bijzondere school aan den Aalsmeerder weg te Rijik (hoofd de heer J. v. d. Brink) de heer H. Bos te Amsterdam. HILLECOM Uit het Bloembollenbedrijf. Het collectief contract. Met ingang van 1 Maart is het collectief arbeidscontract in de bloembollenstreek in werking getreden. Het loon is ongewijzigd gebleven; alleen voor de bijdrage van de werknemers aan het toeslag- en pensioen fonds is het verhaalbare percentage, dat onder het oude contract l pCt. bedroeg ver hoogd tot 21/2 pCt. De regeering en de loonen in de bollenstreek. Contactcommissie ingesteld. Onder voorzitterschap van den burgemees ter van Hillegom, Mr. D. F. Pont, is in de con certzaal van Hotel „Het Wapen van Friesland" de vergadering geweest tusschen de vertegen woordigers van 18 gemeentebesturen in de bloembollenstreek, Haarlem en Leiden inbe grepen, den Rijksinspecteur der werkverschaf fing en afgevaardigden van werknemers- en werkgevers. Besproken werd de loonbijslagregeling, zoo als deze tot 1 Januari 1.1. heeft gewerkt en de resultaten welke na genoemden datum hier van in de bloembollenstreek bij sinds 1 Januari gewijzigde regeling mogen worden verwacht. De vergadering was unaniem van oordeel, dat de regeling, zooals deze op 17 Juni 1.1. on gevraagd werd voorgelegd, een volslagen mis lukking is gebleken en de beoogde werkver ruiming niet heeft gebracht. De regeering heeft op aandrang van diverse deskundigen na 1 Januari een gewijzigde rege ling het licht doen zien; over de werking hier van was men voorloopig niet ontevreden, zoo dat werd besloten geen stappen te doen om het Rijk in negatieven zin te adviseeren. Naar de Rijksinspecteur ter vergadering mededeelde, wenscht de regeering een offi- cieele contactcommissie, waarmede de inspec teur en het departement regelmatig voeling kunnen houden. Deze commissie zal bestaan uit drie afge vaardigden der werkgevers-organisaties, en drie der werknemersbonden, alsmede drie ver tegenwoordigers uit de gemeentebesturen. Tot laatstgenoemden werden door de ver gadering bij stemming aangewezen Mr. D. F. Pont, burgemeester van Hillegom, Dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen, burgemeester van Lisse en A. J. van Gerrevink, burgemees ter van Oegstgeest. DIEVEN AANGEHOUDEN. Te Haarlem zijn twee personen aange houden die ervan verdacht worden overal in den lande strooptochten te houden en die zeer waarschijnlijk ook de daders zijn van den diefstal engros der rijwielplaatjes kort geleden op de Leidschestraat alhier. Zij heb ben reeds een gedeeltelijke bekentenis afge legd. IJMUIDEN Het goud van de „Lutine". De goudgravers moeten wachten. De constructeur van de zandzuig-tank, de heer F. Stobbe en de duiker J. van Drimme- len, die gezamenlijk een aanvraag voor een concessie voor het werken op het wrak van het „goudschip" Lutine hadden ingediend hebben bericht gekregen van Lloyds, dat zij zullen moeten wachten, totdat de concessie van de firma's Doeken en Dros resp. te Ter schelling en Texel is afgeloopen. Dit zou dan zijn tot 23 November a.s. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Amsterdam IJM. 58, vangst: 75 m. schel- visch, 140 m. braadschelvisch, 170 m. gul, leng kabeljauw en blanke koolvisch, 200 m. kool- visch, 120 m. wijting en radio, 50 m. varia. Totaal 755 m. en 130 stuks stijve kabeljauw. Rotterdam IJM. 112. Vangst: 70 m. schel- visch, 140 m. braadschelvisch, 30 m. gul, 60 m. leng, 120 m. koolvisch, 40 m. wijting, 70 m. radio, 30 m. blanke koolvisch. Totaal 560 m. en 240 stuks stijve kabeljauw, Poolzee IJM. 77 van de firma Prater Smid en Prins, thuisstoomende met kabeljauw van de Moray Firth. BESOMMINGEN. Trawlers: Witte Zee IJM. 157, 275 m. f 920. Jacqueline Clasina, IJM. 10, 700 m. f 2310. De Raaf IJM. 432, 50 m. f 830 Versche haring: LT. 137 f 400. Loggers: KW 48 f 440. KW 114 f 360. KW 18 f 360, KW 45 f 250, KW 75 f 300. Besomming van de KW 76 met versche ha ring nog niet bekend. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.10—0.98. Tongen per K.G. f 0.92—0.54 Groote schol per 50 K G. f 10 Middelschol per 50 K.G. f 13 Zetschol per 50 K.G. f 16—11 Kleine schol per 50 K.G. f 136 Bot per 50 K.G. f 5—2.80 Schar per 50 K.G. f 7—2.10 Vleet per stuk f 1.90 Groote schel visch per 50 K.G. f 14 Middelschelvisch per 50 K.G. f 15 Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 15 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15 Kabeljauw per 125 KG. f 16—6.50 Groote gullen per 50 K.G. f 3.603.10 Kleine gullen per 50 K.G. f 7—3.20 Wijting per 50 K.G. f 5.50—1.80 Koolvisch per stuk f 0.57—0.15 Versche haring per kist f 2.152.05 BEROEP AANGENOMEN. Ds. Bronsgeest Ned. Herv. predikant te GiessenOudkerk heeft het beroep naar de Ned. Herv, Kerk te Velsen aangenomen. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 14 Maart 1936. Getrouwd. 14 MaartJ. W. Suringar en H. B. Tjeenk Willink. Bevallen. 12 MaartJ. M. v. d. Bergv. d. Wereld, d. A. SmitBoonstra, d. 13 Maart: G. M. BastiaenenHuijboom, z. E. M. Ophem De G»raaff, z. Overleden. 13 Maart: A. DinklaMuis, 80 j., IJselstraat. K. Timmer, 79 j., Voortingstraat. VELSEN Ondertrouwden: A. Orsel en E. Smit, P. Heinstraat 62, IJmuiden. v. Wassenaerstraat 20, IJmuiden. P. J. Schaap en A. v. d. Wal, Kon. Wilhelminakade 29rd., IJmuiden. Kom passtraat 65, IJmuiden. J. C. Roomeijer en S. de Korver, Spilbergenstraat 2, IJmuiden. Adrianastraat 31, IJmuiden. Gehuwd: H. van Wesep en A. J. de Jong, Hembrugstraat 132, Amsterdam. H. Stevens en H. Stevens, Alb. Cuijpstraat 34, IJmuiden. H. H. A. ten Lohuis en M. F. H. Erkelens. D. Hartoghstraat 11, IJmuiden. J. C. van der Weijden en G. Ree, de Wetstraat 11, IJmuiden. Bevallen: J. HopmanSchouten, d., Huij- gensstraat 86. IJmuiden. A. JongertLuijting, d., Wijkerstraatweg 298, Velsen (N.) A. van der Gaag—Schouten, z„ van Speijkstraat 4. IJmui den. M. BantGlas, z., v. Spilbergenstraat 14, IJmuiden. T. MudaMeijer, z., Lindenstraat 11. IJmuiden. G. Timmer—Braas. z.. Burg. Weertstraat 50, Velsen (N.) A. F. C. van OuwelSweering, z., W. de Zwijgerlaan 13, Santpoort. Overleden: Jan Laan, 63 jaren, Willebrord- straat 72, IJmuiden (Oost). VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 10.35 pl.m. 10.45 pl.m. 11,— pl.m. 11,15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 H 97k - 4 pCt. Nederl. Indië 96% - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5% pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) 72 Youngleening (met ver klaring) 227/8 236/,-k BANK-INSTELLENGEN. Amsterd. Bank 112 Handel Mpij. Cert, van 1256/8 f 250 «as Koloniale Bank 506/g «O Ned. Ind. Handelsbank 115*4 Rotterd. Bank 103*4 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 24 24 24 24 v. Berkels Patent Calvé Delft Cert 57*4 59% Ned. Ford ex. 40 afst. 217* Philips Gloeil. Gem. Bezit 187*4-188*4 190—191*4 191-192*- 192X-193 192k—193 102Ji 103*4 104*4 104*4 104%- 104*4-k TABAKKEN. 174 173** 174 174 Deli Maatschappij 187—*4 188*4 -189 190 189*4 1S3H—184 182*4 183*4 185 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 5k Scheepvaart Unie 457/8 Konink. Paketvaart 96*4 Rotterdamsche Lloyd 37 Maatschappij Nederland 36 HollandAmerika lijn 40 PETROLEUM. Kon. Petr 231-4* 231*4-233*4 233-234 233k-K 234-k Perlak Petr 92H 92*4 - - Shell Union 10%—* 10%-J* 10%—H 10%-k 10%-k Continental Oil se 1 X 0 CN 197/g20 io%-% 10%-% 10% 10'/,-% 106/8-% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 233-!* 233234% 234*4 234k—235 Java Cultuur 129*4-130 131 Ned. Ind. Suiker Unie Ul-*4 112—*4 112*4-113 112!* Vorstenlanden 24*4 24!* INDUSTR. OND. BIHTENL. Intern. Tel and Tel. 9*4 9% 9% 9% 9*4 19% 20—Vf 20% 20%-k 107/, 20 Bethleh. Steel 31% 31»/*32 316/g 31 VF 31%-k Cities Service 2%-Vy 27/,-% 2% 27/,-% 27/,-% 36% 36%-M 367/,—37 36%-7/B 367/, -37% 37-k 20%-21 207/, - 21 21JS-1/, 21%-% 7*i RUBBERS. Amsterd. Rubber l20-*4 122-123 122-** 22*4 123 Deli Bat. Rubber 70 Indische Rubber 94-95 96 Kendeng Lemboe 135H 136*4 Serbadjadi 67 k 68% Rotterdam Tapanoeli 44*4 Bandar Rubber 114 113% Preanger Rubber 49 - Java Caoutch Sumatra Rubber 146*4 - '48*4149L 48*4 - 49*4 AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 19l/fVf 193/8-!* 1956/g-!* 19%-*4 19% Wabash Railroad 2*4 2% 2** 2k -k 2% Union Pacific Chic. Milwaukee 4%-k 4*4 - Missouri Kansas Texas 4*4-% 4*4-4* 4% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij 160 Redjang Lebong 211 318 - PROLONGATIE 2 - ik - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8