CEEaa Nadenken en oplossen. Miele UITGAAN IN HAARLEM. ZATERDAG 14 MAART 1936 HAARtE M'S DAGBLAD Onze wekelijksche puzzle-rubriek Mei prijzen van 5, 2 en vijf van 1 gulden De oplossing van puzzle no. 24 Ik heb gemerkt, dat het oplossen van Let- tergreeppuzzles een aangename bezigheid wordt gevonden. En wat ligt dan meer voor de hand, dan dat er een herhaling wordt gegeven? Ziehier de oplossing van de opgave van ji. Zaterdag: Vriendschap is als uw oog, zij kan door het geringste worden beschadigd. Hierbij worden de volgende woorden ge vormd: 1. varken; 2. Ruhrort; 3. idee; 4. Elten; 5. nagel; 6. deelbaar; 7. sergeant; 8. chicard; 9. handig; 10. angstig; 11. pasklaar; 12. intern; 13 spelden; 14. afweer; 15. loogen; 16. sarren; 17. Uddel; 18. weerstand; 19. onnut; 20. omber; 21. geestig; 22. zeshoek; 23. ij(y)acht- club; 24. kohier: 25. alaan; 26. nader; 27. deinzen; 28. ongel; 29. onder. Het lijstje van onze prijswinnaars ziet er deze week als volgt uit: onze hoofdprijs vijf gulden mevr. J. van Amersfoord, Brou- wersplein 11 rood, Haarlem. De tweede prijs twee gulden L. J. van het Kaar, Stationsweg 88, Velsen. De vijf troostprijzen, elk een bedrag van één gulden: Mia Kampmijer, Verspronckweg 155, Haar lem; Mej. T. Vermons, Hagelingerweg 88, Sant poort. J. van Schelt, Paul Krugerstraat 37rood, Haarlem; J. T. v. d. Linde, Marnixstraat 114, Haarlem. J. van Haarlem, Pijntorenstraat 19, Haar lem. Onze Administratie zal een dezer dagen de prijzen verzenden. A.s. week is er weer een „Mr. Nadenker"- prijs beschikbaar, ditmaal voor onze jeugdige puzzelaars. Men lette dus op de rubriek van Zaterdag 21 Maart! Onze nieuwe puzzle no. 25 Gelijk ik in de inleiding reeds opmerk, dit maal wederom een Lettergreeppuzzle. Het gaat nu om een bekend Nederlandseh ge zegde! an - baas - de - del - den - der - din - e - e - ein - huis - in - irn - kei - ket - leen r len - ma - man -na-no-o-o - stil - sum - ta - te - te - ten - tern - ti - ting - toch - tuin - ven - vens - za - zen. Met behulp van bovenstaande 38 letter grepen moeten 19 twee-lettergrepige woorden gevormd worden, waarvan de beteekenis hier nader gegeven is. Bij juiste samenstelling van deze 19 woorden geven de beginletters gaande van beneden naar boven en de derde letters gaande van boven naar be neden een zeer bekend Nederlandseh ge zegde (spreekwoord) te zien. Hoe luidt dit? Omschrijvingen. 1slot. 2keten. 3tuinman. 4lusthof. 5inwonend. 6Provincie in Marokko. 7stamvader der Asen (Germ. myth.), ook Wodan geheeten. 8trekken van den wind. 9onderkomen. 1 0breiwerk herstellen. 1 1is onmisbaar bij het brood bakken. 1 2benedengrondsche bergplaats (etenswaren enz.) 1 3gelijktijdig, tegelijk. 1 4voortreffelijk, uitmuntend. 1 5dorp in Friesland (Rauwer- derhem). 1 6zekere slaapziekte. 1 7tot rust, tot stilte brengen. 1 8houder van een leen, vazal. 1 9tegen. JAN VAN RIEMSDIJK TERUG UIT INDIë. Jan van Riemsdijk en zijn gezelschap heb ben een reis gemaakt van 7 maanden door Nederlandsch-Indië, waarbij zij een hon derdtal voorstellingen gaven in alle groote en kleinere plaatsen van Java en Sumatra. Het succes was enorm, de gezonde specifiek- Hollandsche kunst van Jan van Riemsdijk vond een buitengewoon groote belangstelling. Het Bataviaasch Nieuwsblad schreef: ..Het was een en al jolijt en leut en het publiek klapte zich de handen blauw en vroeg steeds om meer". Men zag na afloop slechts lachende gezichten en hoorde in de hall en bij de taxi's slechts één roep: ..Wat een ge zellige avond!" De Indische Courant schreef; „Wat heb ik en wat hebben allen, die gis teravond tezamen de Kunstkringzaal tot den nok toe vulden, genoten van het optreden van den Veluwschen boerenzanger". Jan van Riemsdijk zal met zijn gezelschap hier in Haarlem een enkelen avond geven in den Stadsschouwburg, op Zondagavond 15 Maart. Het programma bevat een groot aan tal speciale nummers gewijd aan Indië. Tot de medewerkenden behoort ditmaal Ceesje Speenhoff, de dochter van Koos Speenhoff. Tevens zal de bekende Cubaansche lyrische tenor Ramiro Marqués, Spaansche, Cubaan sche en Italiaansche liederen ten beste ge ven. Ramiro Marqués zal o.a. zingen: „Martha" van Flotow ..Pecheurs de Perles" van Bi- zet en ..La Palcma" van Iradien. Deze liederen worden voorgedragen in na tionale costuum? (Opgemerkt wordt, dat sub. 6 luidt: Taza; de desbetreffende lettergrepen zijn mede in de opsomming vermeld). Men zende de oplossing aan: Mr. Na- denker van Haarlems Dagoiad te Haarlem, vóór a.s. Woensdagmiddag 4 uur. Met het oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b géén andere adresaanduiding. Iedere abonné kan slechts één oplossing in- D zenden. Het hierbij afge- irukte „identiteitsplaatje" P 25 Puzzle no. 25). moet aan de oplossing worden gehecht of er op geplakt worden. Niet op de envelop van inzending, maar op de oplossing zelf. Als hoofdprijs stellen wij wederom beschik- baar een bedrag van vijf gulden, als tweeden prijs twee gulden, bene vens vijf troostprijzen van één gulden, welke zoo snel mogelijk per postchèque aan de prijs- winners worden toegezonden. Oplossing en uitslag worden geplaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zt ndt men deze oplossing per post, dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Briefwisseling over de puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden, als postzegel voor ant woord ingesloten is. MR. NADENKER. Jaarvergadering Nederl. Christen Vrouwenbond. De afdeeling Haarlem en omstreken van den Nederl. Christen Vrouwenbond heeft gisteravond in het gebouw van de Haarl. Jongemannen Vereeniging in de Lange Mar- garethastraat haar 14de jaarvergadering ge houden, die zeer druk bezocht was. De presidente mevrouw Belgraver deelde in haar openingswoord mede, dat het be stuur besloten heeft, een crisisfonds voor de afdeeling te stichten. Nadat het zangkoor eenige liederen gezongen had, las de af dee- lingssecretaresse, mevr. Van Leiden, het jaarverslag over 1935 voor. Hieruit bleek, dat ondanks de slechte tijdsomstandigheden het ledental groot gebleven is: er zijn namelijk 335 leden. De secretaresse memoreerde al het mooie werk, dat door de afdeeling in het afgeloopen jaar is verricht. Veel steun is ge geven aan zieken en blinden door het bren gen van bezoeken. Aan de gezinnen van werkloozen werd niet alleen geestelijke, maar ook geldelijke hulp gebracht. De winterle- zingen zijn ook dit jaar weer goed geslaagd. De penningmeesteresse. mevr. Kalbfleisch, bracht vervolgens het financieele jaarver slag uit. De zorgen van de crisis heeft ook de af deeling Haarlem van den Ned. Christen Vrouwenbond aan den lijve gevoeld. Vele leden moesten uit geldelijke overwegingen bedanken. Getracht zal worden hen terug te winnen door verlaging of kwijtschelding van contributie toe te passen, hetgeen het hoofdbestuur ln bijzondere gevallen toe staat. Toch is er geen reden tot klagen. Het saldo over 1935 bedroeg f 429,48. Ook de presidente van de propaganda-com- missie bracht haar jaarverslag uit, waaruit duidelijk de moeilijkheden en het onverpoos de werk van de propagandisten bleken. Na het verslag van de commissie voor de leesportefeuilles en van die voor het zen dingswerk in Suriname, was het huishoude lijke gedeelte van deze jaarvergadering ge ëindigd. In het verdere verloop van den avond, waaraan mevrouw Koning, eenige Bloemen- daalsche leden en de heer Arie Post uit Sche- veningen met voordracht hun medewerking verleenden, terwijl ook het zangkoor zich nog eenige malen liet hooren, had nog een eenvoudig afscheid plaats. Mevrouw A. A. Blauw-Vermey, die onge veer 10 jaar bestuurslid van de afdeeling is geweest, legde haar mandaat neer. De pre sidente mevr. Belgraver richtte woorden van afscheid tot het aftredende bestuurslid, die getuigden van warme waardeering voor de persoon en het werk van mevr. Blauw. Tenslotte bood zij mevr. Blauw namens het bestuur een blijvend aandenken aan. „DE VOORZORG". Donderdag hield de Woningbouwvereen. „De Voorzorg" haar jaarvergadering Na de ope ning door den voorzitter, den heer J. van Daaie, werden de jaarverslagen van den secre taris en den penningmeester voorgelezen en goedgekeurd. Bij monde van den WelEd. heer J. Miezérus, lid van den Raad van Commissarissen, werd verslag uitgebracht, over de controle der boek houding. Deze was uitstekend in orde bevon den. Door Notaris T. Bruijn Pzn. was om gezond heidsredenen ontslag genomen als lid van den Raad van Commissarissen. In zeer waardee- renae woorden werd door den voorzitter het werk door den heer Bruijn voor de Woning- bouwvereeniging verricht, gememoreerd. Op voorstel van het bestuur werd in deze vacature door de vergadering benoemd de heer H. Franken Jr. Een voorstel door eeziige leden ingediend om art. 6 van het huishoudelijk reglement te wij zigen. werd na eenige discussie verworpen. De voorzitter, die aan de beurt van aftreden was, werd met groote meerderheid van stem men herkozen. In de vacature, ontstaan door het om ge zondheidsredenen bedanken van den heer J. Zijlstra, werd gekozen de heer A. J. v. d. Vecht. Een voorstel door enkele leden ingediend om de waarborgsom a f 25 terug te brengen tot f 10 werd ingetrokken. Nadat door den voorzitter het werk door den heer J. Zijlstra verricht, was herdacht en nog eenige huishoudelijke zaken waren behandeld, werd de vergadering gesloten. OORLOG EN BUITENLANDSCHE POLITIEK. A.s. Woensdagavond wordt in het gebouw „De Nijverheid", Jansstraat, voor de Alg. Ver. „Nooit Meer Oorlog" (Afd. Haarlem der Alg. Ned. Vredes-Actie) een lezing gehouden over „Oorlog en buitenlandsche politiek" door Mr. J. Fuchs uit Amsterdam gehouden Deze lezing, die door de gebeurtenissen van de laatste dagen zooveel belangrijker is ge worden, is de vijfde lezing van den cursus „De oorlog van alle kanten bezien", maar vormt een afzonderlijk geheel. Vcutetv de maach meettl deen... kocht hij nog vandaag een Electrische Waschmachina (Adv. Ingez. Med.) Steunt het Unionwerk. Huiscollecte 1628 Maart. Een huis-aan-huiscollecte ten bate van een algemeen erkend goed doel, beteekent na tuurlijk niet. dat achter iedere huisdeur de gift gereed ligt. Wat zou dat voor de collec tanten gemakkelijk zijn! Er is een groote variatie in de doeleinden, waarvoor menschen geven willen en ook een' groote variatie in de beweegredenen. Er is echter één veel voorkomende beweeg reden. die zoo'n prettig aanknoopingspunt voor een gesprek biedt. Dit is nl. het besef: „Wat ben ik nog bevoorrecht in het leven; ik mag hen, die het minder ging, toch zeker wel een handje helpen!" Niet vaak echter geeft zoo'n financieele rondgang langs de huizen tot gesprek aanlei ding. Daarvoor zijn er te veel huiscollectes en is Haarlem te uitgebreid. Maar een paar korte duidelijke aanwijzingen omtrent de reden van uw bellen zijn toch onmisbaar. Immers voor de meesten zijt ge als collec tant een onbekende, en voor u zijn de gevers onbekenden. Eén oogenblik wordt ge met elkaar geconfronteerd en die eene ontmoeting wordt beslissend voor de opbrengst van uw busje! Ja, de Union-collecte. waarvoor is dat? Men weet er te weinig van af al bestaat de Union reeds ruim 50 jaar! De Haai'lemsche afdeeling heeft enkele bekende werkcentra: 1. het Clubhuis Damstraat 19.. met jeugd werk voor 2 a 300 meisjes, alle mogelijke soor ten clubs waarbij elk meisje zich kan aan sluiten. 2. Huize „Uit en Thuis", Nieuwe Gracht 100. een gezellig ..thuis" voor alleenstaande meisjes en logeergelegenheid, ook inwoning. 3. Als laatste werkcentrum het Sterbureau, leidster mej, E. Boeke, N. Gracht 100, waar heel wat werk verzet wordt: het geven van inlichtingen op alle mogelijk gebied (huis vesting. betrouwbaarheid van adressen, enz. enz.) Eigenlijk is het Sterbureau in het klein, wat het M.A.I.-bureau te Amsterdam in de hall van het Centraal Station in het groot is (M.A.I. Maatschappelijk Advies en Inlich tingen bureau). Dat M.A.I.-bureau beschrijft zijn werk al dus: „Hoe het helptdaar zijn ouders in een dorp, het meisje gaat in betrekking, men heeft geschreven op een advertentie ergens in een groote stad. Is het een goed adres? Het M.A.I.-bureau informeert naar adres sen in binnen- en buitenland. Het heeft zijn kanalen waar het te weten kan 'komen, wat het zoekt. Een van de voornaamste bezigheden van het M. A. I.-bureau is informaties inwin nen. Het bureau helpt ook gestrande menschen. Het kan gebeuren dat men vertrekt naar de stad zonder precies het adres te weten waar men zijn moet, ,.je wordt tóch afgehaald"! en als het niet met het afhalen in orde is, sta je vol angst rond te kijken en weet je niet of je de linksche huizenrij zult afloopen of de rechtsche. Gelukkig als je dan terecht komt op het M.A.I.-bureau. De telefoon rust niet voordat je goed en wel in huis bent op het goede adres. Er zijn ook wel meisjes die weinig verdienen ze moeten echter toekomen met haar loon. een goedkoop pension, toch fatsoenlijk en zindelijk, is geboden. Waar vindt ze er zoo een? Het M.A.I.-bureau helpt ze er aan en het meisje woont in een goedkoope. eenvou dige, maar gezellige en goede omgeving. Zoo komen er vragen naar: adressen van maatschappelijke instellingen en vereenigin- gen: opleidingsmogelijkheden, hulp bij reizen etc.. etc." Tot zoo ver het M. A. I. en dus ook het Sterbureau. Wat bedoelt nu al dit werk? Het bedoelt alleen: een zorgende hand te zijn in het leven van jonge meisjes. Want ondanks alle vrijheid en alle zelf standigheid van onze jonge meisjes zijn toch velen gevoelig voor die zorgende hand. die in het "ouderlijk huis haar behoedde, maar cok met het beschermende ouderlijk huis te gelijkertijd verdween. Nooit wordt in dit werk onderscheid gemaakt naar stand of rang, ontwikkeling of godsdienstige gezindte: ieder, die wil, wordt geholpen! Daarom is een beroep op de financieele medewerking der Haarlemsche burgerij zeker gerechtvaardigd. De t-allooze raambiljetten met het meisjes kopje en de welsprekende collectebussen her inneren aan 1628 Maart. -Dan heeft ieder gelegenheid zijn bijdrage te geven.Mogen door de opbrengst dezer huiscollecte de financieele zorgen van het Unionbestuur voor vele ja ren van de baan zijn. BLOEMBOLLENCULTUUR. Het weekblad voor Bloembollencultuur heeft een uitvoerig artikel opgenomen over den toe stand en de werkzaamheden der algemeene vereeniging, waaraan wij het volgende ont- leenen: De vereeniging telde op 31 December 1935 9 donateurs. 3708 leden en 77 lidleerlingen. Te zamen 3794 contribuanten. Een jaar tevoren bedroeg het aantal donateurs 9, het aantal le den 3895 en het aantal lid-leerlingen 77, teza men 3981 contribuanten. Hieruit blijkt, dat gedurende het jaar 1935 het ledental met 187 verminderde. In 1934 ver minderde het ledental met 199, in 1933 met 667. Het aantal afdeelingen bleef in 1935 onge wijzigd en bedraagt 60. De beurs werd regelmatig eiken Maandag gehouden. Het aantal beursdagen was 52. Het aantal beursbezoekers, dat volgens de hand- teekeningen op de presentielijsten de beurs in 1935 bezocht, was 40.261 (v. j. 38.498). Volgens dit cijfer werd de beurs in 1935 per beursdag gemiddeld bezocht door 774 personen (v. j. 726). Volgens de ervaring blijft het getal der handteekeningen echter beneden het werke lijke getal der bezoekers. De afdeeling Haarlem van de Ver. v. Bloem bollencultuur houdt een vergadering voor de leden op Vrijdagavond 27 Maart in café Brinkman. De agenda bevat o.m. benoeming afgevaar digden algemeene vergadering en behandeling beschrijvingsbrief 180e alg. vergadering. HET TOONEEL De Amsterdamsche Tooneelvereeniging BIOGRAFIE. Onze Stadsschouwburg was gisteren bij de opvoering van de door onzen stadgenoot, den heer Frank, vertaalde Amerikaansche comedie Biografie op alle rangen flink bezet, een ver heugend bewijs, dat er in onze stad zelfs in dezen tijd voor ernstig, goed tooneel nog altijd belangstelling te vinden was. Ook hier had dit stuk van Behrmann een zeer groot succes, dank zij vooral de rol van Marion Froude, een der interessantste en boeiendste vrouwenfiguren, welke wij in tijden op het tooneel hebben gezien en die door het zonnige,petillante, warme, innig-vrouwelijke en geestelijk voorname spel van Loudi Nijhoff tot bloeiend leven wordt gebracht- Loudi Nij hoff heeft met deze rol eindelijk de plaats op het tooneel veroverd, welke haar krachtens haar talent toekomt. Het Haarlemsche pu bliek heeft haar met vele bloemen en warm applaus na elk bedrijf enthousiast gehuldigd. Het was aan alles te merken, dat het stuk thans veel meer was ingespeeld dan bij de tweede door mij in ons blad van 23 Fe bruari besproken opvoering te Amsterdam. Het spel was van allen veel beheerschter hoe veel mooier en overtuigender bijvoorbeeld was nu het slot van Loudi Nijhoff en van de twee mannelijke hoofdpersonen Paul Huf en Paul Storm ook minder nadrukkelijk en hevig, zoodat er nu veel meer evenwicht in de vertooning was. Als geheel een der beste voor stellingen van het moderne repertoire, die wij in lang op ons tooneel hebben gehad en het groote succes volkomen verdient. J. B. SCHUIL. MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. Vrijdagavond gaf de H.O.V. haar laatste ledenconcertvan dit seizoen. Ons orkest gaat nu, wat de ledenconcerten betreft, de gedwongen voorjaarsrust in. Maar deze rust zal geen doodsslaap worden. Indien er in onze stad nog enkelen mochten zijn, die ons orkest zijn bestaan niet gun nen het zullen er weinigen zijn! laten zij dan vernemen, dat het evenals de palm onder den druk gegroeid is: dat het meer levenskracht en veel meer levenskansen heeft dan een jaar te voren; dat het nog wel met moeilijkheden, maar niet meer met de ergste moeilijkheden kampt; dat het voorstel voor subsidieverhooging in den raad nog wel geen meerderheid heeft gekre gen, maar dat de belangstelling en sympa thie zienderoogen toenemen De voorzitter van het H.O.V.-bestuur, Mr, A. Beets, heeft vóór den aanvang van dit laatste ledenconcert op een en ander even de aandacht gevestigd. Hij heeft een pleidooi voor ons orkest gehouden, maar ook de daad werkelijke krachten, die de betere auspiciën schiepen, genoemd, en wel als voornaamste daarvan het Comité van Actie, dat al eenige jaren bestaat, maar nooit zóó actief was als het laatste jaar Want in dat Comité zit een Smid, die 't ijzer weet te doen gloeien en te smeden; die op het aambeeld weet te hame ren met nimmer verlammende kracht en nimmer versagend optimisme; die honder den ouderen het gala-pantser omgordde en de jongeren met een duizendvoudigen scha kel aan ons orkest en daarmee in de belang stelling voor serieuze muziekbeoefening vast klonk: een idealist, die zijn idealen tot reali teiten weet te maken. Die man is de vice- voorzitter van het C. v. A., Dr. Joh. de Smidt, en ik, die zijn bezielend woord meermalen hoorde, wil hem ook van mijn kant huldi gen in dit verslag, dat daardoor natuurlijk de grenzen der objectiviteit verre over schrijdt. Maar ook Mi-. Beets huldigde hem en nevens hem het geheele C. v. A„ en hij memoreerde erkentelijk de belangstelling die H.K.H. Prinses Juliana getoond had door een belangrijke gift voor de kas der H.O.V., een voorbeeld, dat terstond tot navolging geprikkeld had. En hij bracht hulde aan de orkestleden en aan hun eminente leiders en lauwerde Frits Schuurman. En in zijn pero ratie spoorde hij de vele aanwezigen aan. elk één nieuw lid aan te brengen: indien zij dit deden, zou de zaal een volgend jaar stampvol zijn! Re- noch dupliek volgde op deze woorden, wèl daverend applaus, en het was gelukkig dat we in de concertzaal waren, want daar worden teekenen van goedkeuring gaarne vernomen. Dus werd de zaal niet ontruimd, maar kon de eigenlijke zitting terstond voort gang hebben. De eerste zaak. die op de rol voorkwam, was het door Wolfgang Amadeus Mozart 10 Aug. 1787 verwekte nachtelijke burengerucht K.V. 525. Wegens de kleinheid dezer ..Nacht- musik" werd zij door een klein ensemble be; recht, en de behandeling dezer zaak was zóó correct, delicaat en fijngevoelig, dat zij una nieme bewondering, ook voor de leiding, in 't leven riep. De volgende zaak was een strijd tusschen een klavier en een groot aantal orkestinstru menten. De auctor intellectualis daarvan was weer bovengenoemde Wolfgang Amadeus Mozaxt. een in muziek-ambtelijke kringen zeer befaamd recidivist, die al een groot aantal soortgelijke gevallen op zijn kerfstok had. De pleitbezorger van het kla vier werd met luiden biival begroet, want het was onze gevierde oud-stadgenoot Willem Andriessen. Ik behoef niet te zeggen, dat hij zijn pleidooi won. maar ik moet er bijvoegen, dat ik hem later op den avond ln Franck's ..Variations symphonioues" toch nog met meer onverdeelde instemming hoorde dan in Mozart's Concert. Want. in het Larghetto van dit Concert was weinig warmte, en het aanvankelijk zoo levendige tempo der Finale verslapte gaandeweg. In Franck's werk. dat we al eens vroeger van hem hoorden, speel de hij vurig en met rijke schakeering. en de wederpartij" diende hem hier ook veel schoo ner van repliek dan in 't Concert van Mozart. Zoo werden de ..Variations" een prachtig symphonisch geheel, dat door enkele ryth- mische correcties welhaast tot volmaaktheid te brengen zou zijn. Ons orkest- was dezen avond in de eigen lijke orkestwerken zeer voortreffelijk. De prachtige en suggestieve klank der ..Proces sion nocturne" van Rabaud werd slechts en kele oogenblikken een weinig verstoord, toen enkelen in de processie wat lager voortschre den dan de anderen. Maar aan 't slot was de samenklank weer indrukwekkend schoon. Na deze nachtelijke processie togen we naar het Rome'nsche carneval en het was een en al schittering, wat ons daar tegen blonk. Daar tusschen deed zich de liefelijke stem der althobo vernemen, en zoo ik deze hier prijs, wil ik ook de solo-viool en solo cello roemen, die bij de Procession nocturne wedijverden in schoonheid van geluid. En zoo zou ik door kunnen gaan met lofspraken aan 't adres van strijkers en blazers en daar door onbehoorlijk lang van stof worden. Maar één lofspraak moet me toch nog van. 't hart: een aan 't adres van Frits Schuur man. die behalve Mozart's concert weer alle nummers uit het hoofd dirigeerde met een zekerheid, een overtuigende kracht en een smaak, die men slechts bewonderen kan. Werkelijk, op dit laatste ledenconcert heeft het orkest zelf aan het pleidooi van Mr. Beets den krachtigsten steun gegeven dien hij zou kunnen verlangen Dus zien we met vertrouwen de uitspraak der leden en daar mee de toekomst tegemoet. K. DE JONG. Agenda voor 1521 Maart. ZONDAG: Stadsschouwburg: Kindermatinée Herman Smits: „Piet de Leugenaar". 2.30 uur. Nam. 8.15 uur: Cabaret Jan van Riemsdijk. Schouwburg Jansweg: „De twee vrouwen van Mr. Carroll". 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert Haar lem's Gemengd Koor. 8 uur. MAANDAG: StadsschouwburgHet Budapester Strijkkwar tet voor de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst 8 uur Schouwburg Jansweg: Tooneelstuk „Er staat geschreven" door de Tooneelvereeniging „Her man Heijermans". DINSDAG: Gemeentelijke Concertzaal: de Vara-revue 8 uur. In de bovenzaal: Leerlingenavond Jan Hoe ben. Acht uur DONDERDAG Stadsschouwburg: „Eens komt de nacht** door het Nieuw Schouwtooneel. 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Vierde Haar lemsche Voorjaarsbeurs. VRIJDAG Stadsschouwburg: Dansavond „La Argen tina" 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: „De ober" door het Ned.-Indisch Tooneel Cor Ruys. Gemeentelijke Concertzaal: Vierde Haar lemsche Voorjaarsbeurs. ZATERDAG: Stadsschouwburg: R. C. II.-revue „Rang, die zit!" 7.30 uur. Schouwburg Jansweg: Feestavond Gijsbert Japicx. Gemeentelijke Concertzaal: Vierde Haar lemsche Voorjaarsbeurs. Blauwe Werkpakken in Jeans, Keper. Satin en Beavertcen, waarvan het Colbert met versterkte zakken en dubbel gestikte naden, de broek met sterke, diepe steekzakken, duimstokzak, versterkt kruis en alle naden 2 x gestikt. Broek 1-80, 2.25, 2.60. 2.75, 3.—, 3.10 Colbert 1-25, 2.40, 2.85, 3.10, 3.45, 3.60 VAK KL E DINGMAGA2VN PAARLAARSTEEG 1. TEL! 12 8 43 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: ZATERDAG 14 MAART Stadsschouwburg: Esther de Boer-van Rijk in „Tropenadel". 8.15 uur. Gem. Concertgeb.: Bal-masqué „Op een Per zische markt" Haarl. Handelsschool Ver. La Gaité: Nachtfeest m. m. v. Duo Saphier en dansorkest. Dreefzicht: Feestavond dansinst. Fortgens. Rembrandt Theater: Magda Schneider en Benjamino Gigli in: „Vergeet me niet". 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De roos van de ran cho" met John Boles en Gladys Swarthout. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Kermisgasten" met Joh. Kaart, Henr. Davids, Sylvain Poons. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Anna Sten en Fredric March in „Gewetenswroeging". Op het too neel: Riche Hayes 2" jongleur comic. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel." 10—4 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 15 MAART Stadsschouwburg: Tooneel voorst, voor kin deren, 2.30 uur. Stadsschouwburg: Jan van Riemsdijk en zijn gezelschap. 8.15 uur. Gem. Concertgeb. Jubileumconcert Haarl. Gemengd koor. 8 15 uur. Rembrandt Theater: Reprise „Breng ze le vend mee", v.m. 11.30 uur. Bakenessergracht 13: Openbare voordracht Rozekruisers Genootschap. 7.15 uur n.m. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel." 104 uur. MAANDAG 16 MAART Stadsschouwburg: Budapester Strijkkwar tet voor „Toonkunst", 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel.' 104 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid. Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 14 Maart des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 20 Maart zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend: Th. A. klinkhamer. Koninginneweg 69. Te lefoon 11596. Firma Grijseels en Van Hees, Lange Veer- straat 14. Telef. 11000. L. Schoorl, Frans Halsplein 1. Tel. 11180. W. P. Woutersen, Koninginneweg 3. Tel. 12033

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9