Nederland—België (3—2). DAMES-HOCKEY België-Nederland (0-2) HONKBAL. WIELRIJDEN ZWEMMEN MAANDAG 16 MAART 1936 H A A R E E M'S D A G E E A D 9 HOCKEY. Een verdiende overwinning voor onze landgenooten De wedstrijden tegen de Belgen behoorden nimmer tot de beste, door het Nederlandsch elftal op internationaal hockey-gebied ge speeld. En ook ditmaal werd hierop geen uit zondering gemaakt. De ontmoeting, Zaterdag middag in het Olympisch Stadion te Amster dam voor een duizendtal toeschouwers ge speeld, mocht voor velen wel spannend en in teressant zijn, een op hoog peil staande wed strijd is het wederom niet geworden. De mo menten, dat er werkelijk fraai hockeyspel te zien werd gegeven, waren zóó zeldzaam, dat wij eigenlijk eenigszins teleurgesteld huis waarts keerden, al werd die teleurstelling wel wat vergoed door de kleine 32 overwinning der Oranje-hemden, die zeer zeker verdiend mocht worden genoemd. In de eerste plaats moet geconstateerd wor den, dat de Nederlandsche speelwijze tegenviel en de prestaties der Belgen, vooral wat de voorhoede betreft, een verrassing vormden. Zooals altijd was het achtertrio Van de Mer ghel, Adelot, en Wellens bijzonder goed in ver- verdedigend opzicht. Zij braken, daarbij goed bijgestaan door de middenlinie, op magnifieke wijze talrijke aanvallen der Nederlanders, dank zij ook het goede opstellen, het snelle starten, de uitstekende stoktechniek en het tactisch openzetten van de buitenspelval, waar de Nederlanders telkens inliepen. Dat de Nederlandsche voorhoede er toch nog in slaagde, drie doelpunten te maken, wijst op de kracht niet van deze linie als geheel, doch van één speler, n.l. v. d. Berg. Het voorhoedespel der Belgen verraste door snelheid, door uitstekende combinaties, door meesterlijk profiteeren van fouten in onze middenlinie en achterhoede. Deze voorhoede der Belgen, die geheel verjongd is, was zeker zoo gevaarlijk als de Hollandsche, doch een schutter als v. d. Berg is ontbrak bij de Belgen. Het is in vorige wedstrijden zoo menigmaal voorgekomen, dat onze middenlinie zich ge heel kon wijden aan het steunen der voor hoede, omdat onze verdediging het op gemak kelijke wijze tegen de altijd zwakke Belgische aanvallen kon opnemen. Dit was nu niet het geval; de Nederlandsche middenlinie moest telkens op haar qui vive zijn en haar krachten tusschen aanvallend en verdedigend spel ver- deelen. De hetere schietcapaciteiten, In het bijzon der van v. d. Berg, hebben in dezen wedstrijd den doorslag gegeven. In de Nederlandsche achterhoede heeft Tresling verreweg het beste werk verricht. Evenals de vorige week in den oefenwedstrijd was hij beslist beter dan De Waal. Tresling heeft nu al 43 wedstrijden voor het Neder landsch elftal gespeeld; zijn spel waarborgt ons, dat hij de 50 zal halen. De Waal was zijn plaats nog volkomen waard, maar toch werd hij enkele malen op fraaie wijze door de Bel gische voorhoede gepasseerd, waardoor telkens gevaarlijke momenten voor het Nederland sche doel ontstonden. Het opstellen van De Waal kunnen wij niet bewonderen, hetgeen juist bij Tresling zooveel beter is. En ook is Tresling bij het afnemen van den bal en het wegwerken zekerder, stokvaster dan de Am sterdammer. De Looper in doel heeft niet al te moeilijk werk gehad, hetgeen hoofdzakelijk zijn oor zaak vond in het feit, dat een schutter in de Belgische voorhoede ontbrak. Het eerste punt' der Belgen ontstond op toevallige wijze, waar de Nederlandsche keeper weinig aan kon doen; het tweede doelpunt was te wijten aan een volkomen onjuiste opstelling van het achter trio. De middenlinie had de handen vol met het steunen van de beide backs, waardoor de voedende taak wel wat in het gedrang is ge komen. Het drietal kan overigens op een goeden wedstrijd terugzien, al vonden wij de Belgische middenlinie in geen enkel opzicht minder. De voorhoede is tegengevallen, De buiten spelers Van der Hagen en Kwast hebben niet voldaan. De eerste werd zeer veel aan het werk gezet, doch in de meeste gevallen mislukten zijn voorzetten, of kwamen de ballen bij een der Belgische backs terecht, inplaats van bij het eigen binnentrio. Een belangrijke fout van den Hilversummer is voorts, dat hij te laat start, waardoor hij vaak een naar voren ge speelden bal niet meer kan bereiken. In het spel van Kwast constateerden we andere fou ten. Het aantal voorzetten van den Amster dammer was te tellen; hij kon zijn tegenstan der Geelhand moeilijk voorbij komen en van zijn snelheid en zijn schot hebben we al bit ter weinig kunnen bemerken. Door dit minder goede spel der buitenspe lers mislukte de combinatie in de Nederland sche voorhoede in de meeste gevallen. Het moest nu meer van individueele pogingen ko men, hetzij van v. d. Berg, hetzij van Schnit- ger, die de besten uit de voorhoede waren. De pogingen om het spel open te gooien, misluk ten niet alleen door het falen der buitenspe lers, maar voor een belangrijk deel ook door de handige buitenspel-tactiek der Belgen. Bij de Belgen muntten de drie verdedigers uit, terwijl ook de middenlinie met Putz aan het hoofd zich uitstekend weerde. Verschil in techniek tusschen de Belgische en Nederland sche spelers bestond er practisch niet; in tac tiek hebben de Belgen ons zelfs nog een lesje gegeven. Wij willen niet spreken van een achteruit gang van het Hollandsche spel, doch liever van een vooruitgang der Belgen. Deze beoordee ling wil o.i. voldoende zeggen, dat men in het Nederlandsche hockey-wereldje hard en nog ernstiger dan tot nu toe het geval was, zal moeten werken om verbetering te brengen in het spel der geheele Nederlandsche ploeg. Want anders vreezen wij, dat Nederland in het aanstaand Olympisch hockey-tournooi te Berlijn geen belangrijke rol zal spelen. Over het spelverloop nog het volgende; Vóór de rust opende Portielje voor België de score, doch v. d. Berg maakte spoedig gelijk. Nog voor de rust wist dezelfde speler met een keihard schot den stand op 21 te brengen. In de tweede helft maakte de Belg v. d. Putte weer gelijk (2-2). Tenslotte wist Schnit- ger met een listig schot aan Nederland de lei ding te hergeven, welke behouden bleef, on danks energieke pogingen der Belgen om in de laatste minuten een gelijk spel te forcee- ren. NED. HOCKEY-BOND TWEEDE KLASSE B. M. H. C. 3—H. B. S. (3—2) De Musschen traden sterk aanvallend op en wisten hun meerderheid in doelpunten uit te drukken. Mulder gaf aan M. H. C. de leiding waarna M. Oei den voorsprong nog vergrootte", Nog voor de rust wist Perlstein den achter stand te verkleinen (12). In de tweede helft was H. B. S. meer aanval lend. Een strafbully tegen H. B. S. werd in een doelpunt omgezet (31). Kort voor tijd wist Bolland nog een zeer verdiend tegenpunt te scoren (32). TWEEDE KLASSE B. AllianceAmsterdam 3 (32) Amsterdam wist ondanks een groote meer derheid, slechts één maal voor de rust te scoren. Ook in de tweede helft was Amsterdam ster ker, maar langzamerhand kwam Alliance meer gelijk op. Een doelpunt van Bosse bracht de partijen op gelijken voet. De Jong gaf aan Alliance de leiding (21). Nadat Amsterdam weer gelijk had gemaakt zorgde IJland voor een Haarlemsche overwinning (32). PROMOTIE-DEGRADATIE M. H. C. 2—S. O. S. 2 (2—2) In een spannenden wedstrijd hebben de partijen de punten gedeeld. M. H. C. was wel is waar in de meerderheid, doch S. O. S. ver dedigde zich goed. Toch wist A. Pot aan M. H. C. de leiding te geven, maar voor rust nog bewees S. O. S.. ook te kunnen scoren. Rust 1—1. In de tweede helft nam S. O. S. de leiding, maar een tweede doelpunt van A. Pot maakte den stand weer gelijk (22). De spanning bleef tot het einde erin, maar met 22 gelijk spel kwam het einde. Bloemendaal 3tGooi 5 (31) De partijen bleken gelijk tegen elkaar op te wegen, zoodat het telkens voor beide doelen danig spande. De gasten namen de leiding, maar van de bully af ondernam Bloemendaal een aanval; Rhoaius maakte gelijk (11). In de tweede helft was Bloemendaal ster ker. Kout wist aan Bloemendaal een voor sprong te geven, waarna Van Panhuys nog voor een derde doelpunt zorgde. VAN HOLKEM-BEKER. M. H. C.Victoria 2 (20) M. H. C. speelde met eenige invallers. De ge heele wedstrijd werd dan ook zeer lauw ge speeld, zonder eenig verband. Met de rust was het reeds 20. Hiermee kwam ook het einde, Competitiestanden. EERSTE KLASSE WEST. gesp. gew. gel. verl. pnt, v.-t. H. D. M. 14 11 2 1 24 35—11 Amsterdam 14 8 4 2 20 25—11 Hilversum 14 6 4 4 16 24—13 't Gooi 14 6 2 6 14 24—20 H. H. IJ. C. 14 6 0 8 12 19—28 H. O. C. 14 4 3 7 11 11—17 S. C. H. C. 14 2 5 7 9 14—37 M. H. C. 14 2 2 10 6 12—26 PROMOTIE-AFDEELING B gesp. gew. gel. verl. pnt, v.-t. Amsterdam 2 12 10 2 0 22 35—18 Bloemendaal 12 6 2 4 14 33—25 Te Fair 11 5 2 4 12 26—18 Pinokkio 10 5 0 5 10 18—22 Laren 12 4 1 7 9 29—34 Hilversum 2 11 4 1 6 9 24—32 Strawberries 12 •1 2 9 4 14—30 Ned. B-elftalWest Duitschland. Naar wij vernemen is het Nederlandsch B- elftal, dat op Zaterdag 28 Maart a.s. te De venter tegen West-Duitschland zal spelen, als volgt samengesteld: Doel: Fesevur (Deventer) Achter: Stokmans (Gooi), en Wester kamp (H.D.M.) Midden: Lob (H.D.M.), Van Eeck (H.D.M.) en Van Lierop (Hilversum)). Vóór: Gunning (Bloemendaal), Sparen- berg (Hilversum), Carpentier Alting (Baarn- sche Hockey Vereeniging), Heijbroek (Am- serdam) en Esser (T.O.G.O.),. Ook de Nederlandsche dames winnen verdiend. Het Nederlandsch Dames Hockey-elftal heeft Zaterdagmiddag te Brussel met 2—0 van België gewonnen, nadat de rust met blanken stand was ingegaan. De overwinning kan als volkomen verdiend worden beschouwd. Het verband in het Nederlandsch dames elftal was beter verzorgd dan bij de Belgische dames. Een zwak punt bij onze tegenstand sters was wel het falen voor doel; immers al werden de aanvallen vaak soms zeer goed op gezet, zoodra men in de nabijheid van den slagcirkel kwam waren de Belgische dames de kluts kwijt en kon de Nederlandsche ver dediging ingrijpen. In het eerste kwartier van den wedstrijd leek het er geen moment naar, dat het Bel gische elftal de nederlaag zou lijden. Onze tegenstanders waren sterk in den aanval, doch het juiste schot ontbrak en tenslotte wis ten mej. Rollin Couquerque en mej. Vreede het spel te verplaatsen. Doch ook de Belgische verdediging weerde zich kranig; de 00 stand bij rust gaf oi. de verhouding goed weer. In de tweede helft bleek, dat de Nederland sche dames over meer uithoudingsvermogen beschikten. Het spel der Belgische speelsters werd veel minder. Dat de score tenslotte tot twee doelpunten beperkt bleef was in hoofd zaak te danken aan het uitstekende spel van mej. De Meester, die met mej. Mannebach in doel we' de beste was van het Belgische elftal. Na 15 minuten zette mej. Hofland goed voor; mej. Van Bueren kon het eerste Nederland sche doelpunt maken. Tien minuten later maakte mej. Hofland er na een straf corner 2—0 van. Hierbij bleef het. Bij de Belgische dames heeft ook mej. de Spirlet op de spilplaats goed voldaan, ter wijl mevrouw Bonus, die mej. Addams op het laatste moment moest vervangen, een zwak punt in de Belgische verdediging was. In het Nederlandsche elftal was mej. Hof land weer de ster; zij leidde de Nederlandsche aanvallen. Door haar snelheid was zij altijd gevaaiTjk. Ook mej. Faber op de rechtsbuiten plaats kan op een goeden wedstrijd terugzien, evenals mej. Teilegen. In de middenlinie was mej. v. d. Velden de beste. Onze verdediging kweet zich uitstekend van haar taak. De opstelling der ploegen was: Belgic: Doel: mej. Mannebach: achter mej. de Meester en mevr. Bonus; midden: mej. Baudoux, mej. de Spirlet en mej. Watson; voor: mej. Ducarne, mej. Kuhnen, mej. Beau- rain, mej. Regout en mej. de Brauwer. Nederland: Doel: mej. Andreas, achter: mej. Vreede en mej. Rollin Couquerque; mid den: mej. de Vletter, mej. v. d. Velden en mej. Leendertz; voor: mej. Faber, mej. Kok. mej. van Bueren, mej. Tellegen en mej. Hofland. De resultaten van Zondag. Het kleine competitieprogramma heeft gistei'en nog eenige verrassingen opgeleverd. In de overgangsklasse heeft nl. B.H.V. kans gezien een onvolledig Hilversum met 20 te kloppen; dit is de tweede nederlaag van de kampioenen. In klasse 2 A heeft Victoria de goede kan sen van O.K. danig verkleind, door met 30 te zegevieren. Daarmee hebben de Rotter dammers hun competitie op waardige wijze besloten. In de 3e klasse D behaalde B.D.H.C. V zoo waar een stevige 4—0 overwinning op Am sterdam IV Famos deed haar plicht door A.M.V.J. met 51 te verslaan. Eerstgenoem de is dus nog steeds ongeslagen en stevent regelrecht op het kampioenschap af- De stand is hier- gesp.gew.gel.verl. pnt.v.-t. gem. Famos H.B.S. n 9 A.M.V.J. 10 Amsterd. IV 10 O.K. n 9 B.D.H.C. V 8 T.H.C. n 11 0 7 0 5 0 4 1 3 2 3 1 0 0 0 18 2 14 47—2 24—10 14—14 22—24 19—31 18—8 2—57 Voor de promotie- en degradatiecompetitie heeft Zandvoort T.H.C. II overwonnen met 40. Schaerweyde sloeg B.H.V. II met 20, zoodat zoowel Zandvoort als Schaerweyde op het oogenblik vier punten uit drie wed strijden gehaald hebben. ZandvoortT. H. C. 2 (40) (Promotiewedstrijd) Daar het Zandvoortterrein in zeer slechte conditie verkeerde werd de promotie-degra datie-wedstrijd ZandvoortT.H.C. gespeeld op e enterrein van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal. Van het begin af bleek Zand voort sterker; weldra zorgde Mary Wunink met een hard schot voor het eerste doel punt (10). Uit een straf corner maakte Pini Penaat het tweede. Enkele zwakke aanvallen van T.H.C. werden door de verdediging van Zandvoort gemakkelijk afgeslagen. Na de rust schootEmmy Keur keurig in (30), waarna Hetty Penaat op even fraaie wijze voor het vierde doelpunt zorgd. Int. Paaschtournooi te Wiesbaden. HET NEDERLANDSCH JEUGD- DAMESHOCKEY-ELFTAL SAMENGESTELD Na de wedstrijden, die te Bussum door verschillende jeugd-elftallen zijn gespeeld, werd het Nederlandsche jeugd-dameshockey- elftal samengesteld, dat deel zal nemen aan het internationaal Paaschtournooi, dat van 10 tot 13 April te Wiesbaden wordt gehouden Doel: Mej. Ronkel (Strawberries); Achter: Mej. Kerkhoven (B.D.H.C.) en Mej. Goetink (RoodWit); Midden: Mej. Offerhaus (H.D.M.) Mej. Smitshuysen (Amsterdam) en Mej. Mazel (Deventer); Voor: Mej. Ingenhous Van Schaick (H.D.M.)Mej. Hinlopen (Hil versum), Mej. Felix (Togo), Mej. Exalto (H.H.Y.C.) en Mej. Kruyze (Amsterdam). Het B-elftal gekozen. Door de elftalcommissie van den Ned. Dameshockeybond werd gisteren het B.-elftal dat a.s. Zondag te Arnhem tegen West- Duitschland moet uitkomen, als volgt samen gesteld: Doel: L. Molhuyzen (H.D.M.); Achter: D. Roos (B.D.H.C.) en Broese v. Groenau (Kiev.); Midden: Smithuyzen (A'dam). Bessem (T.H.O.R.) en Offerhaus (H.D.M.): Voor: B. Bruigom (H.H.IJ.C.), N. Bosch (H.H.IJ.C.), P. van Grinsven (A'dam). T. Leeuwenberg (Rood Wit) en E. Exalto (H.H.IJ.C.). Jaarvergadering „Haarlem". De Honkbalclub „Haarlem" houdt heden avond in het gebouw „De Nijverheid" haar jaarvergadering. Behalve de jaarverslagen komt op de agenda ook het punt bestuurs verkiezing voor. Dit zal „Haarlem" een groote verandering brengen, daar de jarenlang zittende bestuursleden Parson en Veenhof hun functies neerleggen. De Uitslagen. WESTEL. AFDEELING. Eerste Klasse SCHCGooi 22 HilversumHOC 11 Promotieklasse A: VictoriaKieviten 32 Promotieklasse B- PinokkioLaren 31 Be FairStrawberries 20 Tweede klasse B: MHC 3—HBS 3—2 AllianceAmsterdam 3 32 Derde klasse D- Pinokkio 2—AMVJ 1—2 A'dam 4Alliance 2 80 ZUIDELIJKE AFDEELING Eerste klasse: HTCCCadetten 32 OM DEN VAN HOLKEMA- BEKER. Tweede ronde MHCVictoria 2 20 Derde ronde Amsterdam 2—BHV 30 WESTEL. AFDE-ELING. 3e klasse/28 klasse Afd. A: MHC 2SOS 2 2—2 Afd. B: Laren 2Be Fair 2 21 Vierde klasse derde klasse Afd A- HHIJC 4—HHIJC 6 8—2 Afd. B: Bloemendaal 3Gooi 5 31 DAMES. WESTEL. AFDEELING. BHVHilvers. (14Mrt) 20 LeidenHurley uitgest. Tweede klasse A: BDHC 3—Rood Wit 2 Victoria—Oh Kay Derde klasse D: AMVJFamos BDHC 5—Amsterdam 4 afg. 3—0 1—5 4—0 ZUTDEL. AFDEELING Eerste klasse: Breda—HTCC 1—0 TilburgForward 0—0 MOP—THOR 2—2 Promotie-Degradatie wedstrijden. Gooi 2Hurley 50 LarenAmersfoort 23 Leiden 2Victoria 2 afg. BHV 2Schaerweyde 02 ZandvoortTHC 2 40 Jeugdwedstrijden te Bussum: Eerste ronde Amsterdam—SCHC 2—0 HHIJCBDHC 2—1 Rood WitGooi ,12 Tweede ronde HilversumCombinatie B 2— Hilvers.—Combinatie B 20 HBSGooi 0—5 Combinatie AHudito 70 A'dam—HHIJC 1—3 Derde ronde HHIJCHilversum 13 Gooi—Combinatie A 03 Finale Hilvers.Combinatie A 21 Verliezersronde Eerste ronde SCHC—Rood Wit 0—0 (Rood Wit wint na strafsch.) BDHCCombinatie B 30 Tweede ronde Rood Wit—HBS 2—0 BDHC—Hudito 4—0 Finale Rood Wit—BDHC 0—0 (Rood Wit wint na strafsch.) H. S. V. „De Kampioen". Voor de voorjaars-competitie werd Zondag begonnen met een 300 meter tijdrace voor alle klassen. Door den heer R. Groot Sr. werd voor deze competitie een aantal zeer fraaie prijzen uitgeloofd. Voor de A-klasse startten 17, voor de B-klass 18, voor de C-klasse 26 en voor de juniores 14 deelnemers, in totaal 75 renners. De gemaakte tijden waren als volgt: A-klasse: R. Groot, D. Fabel en B. v. Dijk 23-2; C. de Best 23-3; A. Schelvis 24-1 en ver volgens Fruitema 24-3; Schaper 24-4; Wester 25; Moerkerk 25-1; v. d. Hevaen 25-2; Hey- selaar 25-3; Th. Drost; Oudolf en Huyboom 25-4; J. Brey 26: ten Boom 26-2; 3urger 264. B-klasse: J. Her.zen 24-2; A. Barten 24-3; D. Drost en Dalfsen 25; R. Hessels 25-1 en vervolgens Been. de Vos en Meyer 25-3; H. Peetoom 25-4; v. d. Nes, W. Jansen en Schenk 26; Burggraaf. J. Sietsma en F. Veenhof 26-2; J. Staphorst 26-3, L. Sietsma 26-4 en Esveld 27-1. C-klasse: Kaestner en Fennes 25-1; Beeld man en G. Jansen 25-2, v. Halst en J. Bos 25-4, en vervolgens v. d. Mark 26; J. Bakker en P. Peetoom 26-1, S. Bos 26-3. v. d. Pols, D. v. d. Heyden en W. Rijneveld 26-4, Volkman 27; de Winter 27-1, G. Hessels 27-2, Nolet, Wolf en Erbrink 27-3, Stijnman 28, Hogen- birk 28-1, Vijzelaar. v. Tuuk en Radsma 28-2, J. v. Dijk 28-3 en v. Waard 29-1. Juniores: Sterke 26-4. G Bakker 27-1, Koe- lemeyer en Teye 27-4. Keizer, de Jong en Vo gel 28-3 en vervolgens Laan en de Graaff 28-4, Timmermans en Jouby 29 Hessels en v. d. Anker 29-2 en Keizerswaard 29-3. Stand der Competitie: A-klasse: R. Groot, Fabel en v. Dijk elk 4 p. C. de Best 2; Schelvis 1 p. B-klasse; Henzen 5 p., Barten 4 p. Drost en Dalfsen elk 2,5 p., R. Hessels 1 p. C-klasse: Kaestner en Fennes elk 4,5 p., Beeldman en G. Jansen elk 2.5 p. v. Halst en J. Bos elk 0.5 p. Juniores: Sterke 5 p., G. Bakker 4 p., Koele- meyer en Teye elk 2,5 p. Keizer, de Jong en Vogel elk 1 p. Swift (Leiden)Achilles. Zondag had tusschen bovengenoemde ver- eenigingen een vriendschapelijke ontmoeting plaats over 60 K.M. Van de pelotons startte de A-ploeg van Achilles het eerst en vervolgens met 5 min. tusschenruimte de A-ploeg Swift de B-ploeg- Swift en tot slot de B-ploeg Achilles. Reeds bij het ingaan der tweede ronde bleek, dat Swift nogal met pech te kampen had; er waren reeds verscheidene lekke banden, zoodat er nog maar twee renners in den strijd waren De Achilles A-pioeg had Selhorst door pech verloren en lag bij het ingaan der tweede ronde \'z min. vóór op Swift. De B-ploeg van Swift ging met 5 man de tweede ronde in, ter wijl de Achilles B-ploeg reeds 3 min. op ze in- geloopen was. Inmiddels gaf Swift-A op. In de 3de ronde werd Swift-B door Achilles-B ge passeerd. De uitslag was: A-ploegen: 1. Achilles (tijd 1 uur 37 min. 1 sec.), Swift opgegeven. B-ploegen: 1. Achilles (1 uur 41 min. 22 sec.), 2. Swift (1 uur 48 min. 56 sec.), zoodat de uitgeloofde beker in bezit van Achilles komt. De uitslag van den persoonlijken wedstrijd over 20 K.M. was: 1. Cor v. d. Aart (tijd 32 min. 20 sec.) 2. op 15 M. D. Groenendijk, 3. Jan Engel, 4. J. v. Honschoten, 5. B. de Vries (allen Achilles). Snelste Leidenaar was L. de Romijn. Junioren: 1. de Groot (33 min. 15 sec.). 2. Bierman (béiden Swift), 3. Stet (Achilles), 4. Lodewijks (Swift). 5. en 6. Bouwman (Achilles) en Staflen (Swift) gelijk. Adspiranten: 1. Wijdenes. 2. v. Rooden, 3. K. Hobbelen. Na afloop reikte de heer Van Duynen, voor zitter van Achilles, de prijzen uit met de mede- deeling, dat de thans gewonnen beker weder om beschikbaar werd gesteld voor een revan che-ontmoeting. De heer Graafmans, voorzitter van Swift, dankte bestuur en renners voor hun medewer king. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar eersten baanwedstrijd van het seizoen op de Halfwegsche Wielerbaan. Er kwamen 60 renners aan den start. De uitslag luidt als volgt; Wedstrijd No. 1. Achtervolging over 20 ronden tusschen C. SteijnenHuigh. Hij werd gewon nen door C. Steijnen; hij liep Huigh in na 7 ronden, tijd 1 min. 59 sec. Wedstrijd No. 2. 1ste serie B- en C-klassers over 15 ronden, 1. klassement, 3 geplaatst: 1. Vergers, tijd 5 min. 30.6 sec., 2. Veen, 3. Vonk. Wedstrijd No. 3. Afvaiwedstrijd Juniores over 21 ronden: 1. Veerman, tijd 7 min. 46.2 sec., 2. J. Smit, 3. Smits, 4. B. Jansen, 5. P. Duyns. Wedstrijd No. 4. 2e Serie B- en C-kiassers over 15 ronden,. 1 klassement, 3 geplaatst. 1. Hanagraaf tijd 5 min. 21.2 sec., 2. Hoogland. 3, Slobbe. Wedstrijd No. 5. Afvaiwedstrijd voor Aspi ranten over 16 ronden. 5 Looze ronden. 1. C, Rijske. tijd 6 min. 16.4 sec., 2. K. Neeft, 3. G. v. Dijk, 4. J. Jansen. Wedstrijd No. VI 20 ronden voor A-klassers: 1. T. Jansen, 2. C. Siebeling, 3. Handgraaf, 4. Schouten, 5. v. Koperen. De tijd van T". Jansen was 7 min. 2.8 sec. Wedstrijd No. 7. Finale B- en C-kl. 30 ron den: 1. Vergers, tijd 10 min. 32 sec., 2. Vonk, 3. Hoogland, 4. Veen. Wedstrijd No. 8. Wedstrijd voor A-Klassers: 1. T. Jansen. 2. Huigh, 3. v. Koperen. 4. v. Beek, 5. C. Siebeling. Wedstrijd No. 9. Voor niet geplaatste B- en C-klassers over 15 ronden: v. H. v. Dijk, tijd 5 min. 11.6 sec., 2. Hermans. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar laatster, competitiewedstrijd voor alle klas ser.. De A-klassers reden een sprint over 1000 Meter. Hier was he'. Korthals, die zegevierde 6 pnt. 2 Dirk Claasen 5 pnt., 3 Jan Wegman 4 pnt., 4 Henk Scheffer 3 pnt., 5 Crispijn 2 pnt., 6 De Jong 1 pnt. De B-klassers reden 10 K.M. Duivenvoorde Vlugt en de gebr. Koekenbier trachtten steeds te demarreeren. wat echter niet lukte. De eindspurt besliste: 1 Elderc Vlugt 6 pnt., 2 Theo Duivenvoorde met klein verschil 5 pnt., 3 Lou Koekenbier 4 pnt.. 4 Wim Koeken bier 3 pnt., 5 Borthaus 2 pnt., 6 Visser 1 pnt. De C-klassers reden eveneens 10 K.M. Hier was het N. Claasen, die steeds demarreerde, maar het lukte niet om weg te komen. Uit slag: 1 Bos 6 pnt.. 2 Jan Ekel 5 pnt.. 3 Nico Claasen 4 pnt., 4 Jaap Jonker 3 pnt. De ove rige renners uitgevallen. De juniores reden ook 10 KM. Jas reed mooi en werd dan ook No. één. 6 pnt. 2 Kui pers 5 pnt.. 3 Roel Borreman 4 pnt., 4 Schaap 3 pnt,, 5 Kruif 2 pnt. overige uitgevallen. Totaal uitslag der competitie van allen klassen: A-kl.: 1 Dirk Claasen 22 ont., 2 Piet Korthals 20 pnt., 3 Scheffer 9 pnt., 4 Maw.e. Wegman. Cleef ieder 6 pnt., 5 Crispijn 3 pnt. B-kl.: 1 E. Vlugt- 22 pnt., 2 Theo Duiven voorde 20 pnt,, 3 Lou Koekenbier 16 pnt, 4 Wim Koekenbier 11 pnt,, 5 De Boer 8 pnt, 6 Hertog 6 pnt., 7 Kuijl 4 pnt,, 8 J. Walgien Besseling 2 pnt.. 9 Borthaus en Visser 1 pnt. C-kl.: 1 Jan Ekel 2 2pnt., 2 Jaap Jonker 17 pnt., 3 Bos 15 pnt., 4 Claasen 7 pnt., 5 E. Hertog. „De Delft" lZy2 jaar. De Haarlemsche Zwemvereenrging „De Delft" heeft het feit, dat zij 12Va jaar bestaat op feestelijke wijze herdacht. Zondagmiddag van 4 tot 5 uur had in Café-Restaurant Bnnk- mann een bijeenkomst plaats van bestuur, leden, donateurs en belangstellenden, die geen officieel karakter droeg, doch waar toch ge legenheid bestond, het bestuur te compli- menteeren. Achter de bestuurstafel had mede plaats genomen de beschermheer van „De Delft burgemeester C Maarschalk van Egmond en Rinnegom. die door den voorzitter Nolf har telijk werd toegesproken. Voorts gaf o.a. de heer G. Vogel, directeur van Stoop's bad, van zyn belangstelling blijk. Namens den Kring Haarlem van den K.N.Z. B. sprak de heer L. Brunt, die er zijn sput over uitdrukte, dat „De Delft" niet meer bij den K.N.Z B was aangesloten, doch dat het werk van ae jubileerende vereeniging zeer ze ker waardeering verdient, omdat veel wordt gedaan voor de propaganda van het zwemmen Spreker bracht tevens de gelukwenschen over "Tijdens deze bijeenkomst lieten leden van van de Haarlemsche Zwem- en Poloclub H. V. G. B. het Haarlem's Salonorkest populaire muziek hooren. Een damescomité bood aan de vereeniging een prachtig vaandel aan. Het bestuur was door dit kostbare geschenk niet weinig ver rast. Hierna had een diner plaats, waaraan niet minder dan 160 personen deelnemen. Tot vèr na middernacht bleef men gezellig bijeen. Een uitgebreid cabaret-programma, waaraan hoofdzakelijk leden van „De Delft" mede werkten. alsmede prof Antonini. buikspreker en goochelaar, hield de aanwezigen aange naam bezig. Het Volkszwemfeest. De Commissie „Volkszwemfeest" organi seerde Zondagmiddag in het Sportfondsenbad een zwemfeest, dat volkomen geslaagd is. Na e enopeningswoord van den heer H. L. F. Luy- ken werd begonnen met een demonstratie lichaamsoefeningen, die onder leiding van den heer P. Rol keurig werden uitgevoerd. De Haarlemsche Reddingsbrigade liet zien op welke wijze drenkelingen worden gered. Deze demonstratie werd geleid door den heer G. de Lugt. Zooals gewoonlijk had mevrouw S. Dijkstra van Baren de leiding bij het nummer fi- guurzwemmen. De deelnemers aan dit num mer hadden een luid applaus in ontvangst te nemen. De Commissie ..Volkszwemfeest" had zich de medewerking verzekerd van de meest vooraanstaande schoonsnringers in den lande. H. Lottgering en F. Mette van het Y, Amster dam. alsmede de heeren B. Denneboom en J. de Goede van de Amsterdamsche Zwemclub 1870 vergastten de aanwezigen op een num mer schoonspringen. dat op hoog peil stond. Het gecostumeerde tobbevaren en de ge- costumeerde polowedstrijden tusschen twee H.V.G.B. zeventallen sloegen geducht in. Toen de gecostumeerde polo-teams eenige minuten „gekleed" hadden rondgedobberd, werd het narrenpak afgelegd: daarna ging men over tot een echte partij waterpolo. De zwarten wonnen met 51. Te half zes was het gevarieerde programma geëindigd, De uitslagen van de zwemnum-- mers zijn als volgt: 33 Meter schoolslag voor jongens (79 jaar): 1. K. Zijlstra, 2. H. Wernlck, 3. G. de Lugt. 33 Meter schoolslag voor jongens (1012 jaar)1. G. Bakker, 2. C. Sneeks, Idem voor meisjes: 1. W. Blokker, 2. J. Eisenbergen, 3. S. Luikel. 33 Meter vrije slag voor jongens van 1315 jaar: 1. L. van Bakel, 2. A. Boer, 3. P. Bakker. Idem voor meisjes: 1. W. Dijkstra, 2. A. van den Aardweg, 3. J. van Schravendijk. 33 Meter vrije slag voor dames: 1. R. Kuy- pers, 2. P. van Kessel, 3. E. Stepponat. Idem voor heeren: 1. P. Geeven, 2. J. Kok, 3. B. van Berk. Idem voor dames boven 30 jaar: 1. C. Drent-h, 2. mevr. Versterren, 3. mevr. Verkaa. Idem voor heeren: 1. M. Vige, 2. P. Ver- sterre. Gecosteumeerd tobbevaren Meisjes: 1. W. Dijkstra, 2. S. Visser; jongens 1 C. van Luyken, 2. M. Stijman. Zwemfeest van Watervreugd. Men schrijft ons: Als alle voorteekenen niet bedriegen dan belooft het Zwemfeest van „Watervreugd" afdeeling van den Ned. Arbeiders Sportbond, op Zondag 22 Maart a.s. in het Sportfondsen- bad door zijn massale deelneming en zijn ge varieerd programma mooi te worden Het figuurzwemmen door dames zal het aanschouwen waard zijn. Het optreden van de Haarlemsche figuurgroep in Leeuwarden op 15 Februari was een groot succes. Aan de demonstratie zwemmend redden zullen 36 gekleede zwemmers (sters) deelne men. die bevrijdings- en transportgrepen zul len demonstreeren. Verder zal hierbij gede monstreerd worden een redding uit een auto cabine onder watei Het gecostumeerd hindernis zwemmen en vooral het Watercabaret aan het eind van het orogramma zullen oorzaak zijn. dat de lach dien avond niet ontbreekt. Aan den oDmarsch en het opzwemmen zul len 150 zwemmers(sters) deelnemen: 50 kin deren zullen een aardige demonstratie «"ven. De baan- en estafettenummers zullen voor de noodiee spanning zorgen tusschen de le den uit Haarlem. Amsterdam, den Haag en Utrecht, Een waterpol owed strijd Haarlemden Haag en de demonstratie zwemslaaev zullen mede het rtrogramma tot een aantrekkelijk geheel maken. Hollandsche zwemsters te Aken. Uit Aken: Op den eersten avond der iubi- leumwedstrijden van de Aachener Schwimm- verein 1906, welke in het Elisabethbad wor den gehouden, hebben de Nederlandsche zwemsters Nida Senff en Tine Wagner fraaie successen behaald. Nida Senff van de A.D.Z. won gemakkelijk de 100 Meter rugslag in 1 min. 18.9 sec., waarbij zij de bekende Duit- sche zwemster Halbsguth ver achter zich liet. Tine Wagner legde thans de 100 Meter vrije slag af in den tijd van 1 min. 7.5 sec., d.w.z. zij bleef nog 0.1 sec. onder haar eigen besten tijd. dien zij 27 Februari 1.1. te Am sterdam maakte. De Zondag voortgezette jubileumwedstrij den van de Aachener Schwimmverein 1906 brachten voor de Nederlandsche deelnemers wederom eenige successen. Tine Wagner won wederom het nummer 100 Meter vrije slag in denzelfden tijd van Zaterdag met de Spandausche zwemster Pollak op de tweede olaats. Nida Senff legde ditmaal de 100 Me ter rugslag in 1 min. 18.3 sec. af. Tenslotte valt nog te vermelden de overwinning van Van der Hoek op de 100 Meter rugslag hee ren.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7