85 cl. per Uefle leder pak HONIG's VERMICELLI GRATSS DEUTSCHE CALVE- 5 KWALITEIT Rubriek voor Vragen W0ENSDKG18MXXRT 1936 HAARÏE M'S DAGBEAD 8 STADSNIEUWS Voorschriften voor de Burger wacht. Uniformiteit in kleeding. De Inspecteur der Burgerwachten heeft een circulaire gericht aan alle 800 Burgerwachten in Nederland, waarin ten einde uniformiteit te verkrijgen in de bij de Burgerwachten te dragen kleeding, voorschriften worden gege ven, die na aanwending van de z.g. ,.Wet* op de Weercorpsen" bindend zullen worden ver klaard. Voor Burgerwachten, die reeds geünifor meerd zijn. zal een overgangstijdperk wor den toegestaan. Bij de Haarlemsche Burgerwacht is de cir culaire van 1 Maart in zijn vollen om van; ingevoerd. Aan genoemde circulaire is het volgende ontleend: De commandant der Burgerwacht wordt door den burgemeester benoemd en ontslagen De benoeming en het ontslag in plaatsen van 25.000 inwoners en daarboven moet geschie den in overleg met den minister van Bin- nenlandsche Zaken. De commandant behar tigt namens den burgemeester de belangen der burgerwacht, is de leider van de oefenin gen en controleert namens den burgemeester de uitvoering van alle voorschriften, aanwij zingen enz. welke door of namens de regee ring of door den burgemeester zijn of zullen worden gegeven. Hij is uitsluitend verant woordelijk aan den burgemeester en aan den inspecteur der burgerwachten voor de uitoefe ning van den dienst der burgerwacht. Hij heeft ambtshalve zitting in het bestuur, doch is er geen lid van. De burgemeester benoemt en ontslaat ook den ondercommandant. De bevelvoerders der onderdeelen worden door den commandant der Burgerwacht be noemd. Het dragen van uniform, die voor de ge- heele burgerwacht dezelfde moet zijn (maar niet gelijk aan de uniform van de Koninklijke Weermacht, de Koninklijke Nederlandsche Marine en het Koninklijk Nederlandsch In dische Leger), door de leden van de Burger wacht of samenstellende onderdeelen daarvan is aan te bevelen. Ten einde in die uniform zooveel mogelijk eenheid te verkrijgen, worden ten aanzien van de uniform eenige aanwijzingen in overwe ging gegeven. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 17 Maart 1936. 1. J. G. Kuijten, winkelier in verlichtings artikelen, wonende te Haarlem, Groote Hout straat 147a. Curator: Mr. J. G. Bettink te Haarlem. 2. P. J. Joosten, schilder, wonende te Drie huis, gemeente Velsen, Driehuizerkerkweg A. 61. Curatrice: Mej. Mr. C. H. Deknatel te Haarlem. 3. N. Nooy, handelende in huishoudelijke artikelen, wonende te Wormer. Curator: Jhr. Mr. W. A. Baud te Haarlem. 4. J. Troost, metselaar, wonende te Haarlem, Berckheydestraat 6. Curator: Mr. A. C. F. Hen- drikse te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. E. J. W. Top te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. W. Smit, wonende te Krommenie. Cura- trice: Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema—Conradi te Haarlem. 2. A. W. Nieberding, wonende te Heemstede. Curator: Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 3. W. Kater, stucadoor, wonende te Purmerend. Cu rator: Mr. H. H. Riepma te Edam. LA ARGENTINA. Hoewel de vermaarde danseres La Argen tina „Antonia Merce" is gedoopt, nam zij later als tooneelnaam „La Argentina" aan Dit ter eere van het land harer geboorte Argen tinië. Haar ouders echter waren Spanjaarden, •beide balletdansers en Antonia Merce is reeds op zespjarigen leeftijd naar haar vaderland Spanje vertrokken. De Argentijnen echter zijn niet weinig trotsch op' de groote artiste, die den naam La Argentina met zooveel eer weet te dragen. Haar succes dit jaar te Buenos Aires in het Theater Colon was dan ook weer kolossaal. Zij creërde er o.a. een suite van Argentijnsche dansen en het succes van de laatste „La Firmeza" was zóó groot, dat deze tot 4 maal toe herhaald moest worden. Tijdens de afscheidsvoorstelling was er even veel publiek buiten het theater als binnen. Al deze bewonderaars, welke geen plaatsen meer hall enkunnen krijgen, bleven tot na afloop wachten om hun geliefde kunstenares nog eenmaal te zien en vaarwel toe te roepen. Mad. Argentina zal bij haar optreden te Haadlem in den Stadsschouwburg op 20 Maart eenige nieuwe dansen dansen en wel „Suite Andalouse" naar populaire melodieën, La Fregona van A. Vives, Suite Argentina ook naar populaire melodieën. Verder zal zij dan sen den bekenden „Danse du feu" uit het ballet Sorcier van M. de Falla en Danse de la Meuniere uit Le Tricorne van de Falla: Polo Gitano van Breton, Madrid 1890, La Chula van Granados e,a. CENTRALE TANDHEEL KUNDIGE KLINIEK KENAUPARK 26a, HAARLEM, TELEF. 12644 SPREEKURENlederen werkdag 9—11 en 1—2 uur. DINSDAGSAVONDS 6.30—8.30 U. ZATERDAGSMIDDAGS geen spreekuur. (Adv. Ingez. Med.) Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft gisteravond in hotel Lion d'Or een vergadering gehouden onder voorzit terschap van den heer J. L. Bouwer. De president deed mededeeling van het af treden wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd van den heer Spaar garen als leeraar in de bloemisterij voor de Maatschappij. De voorzitter wijdde eenige hartelijke woorden aan den scheidenden leeraar. Na de uitreiking van de gelden over de be haalde punten bij de onderlinge keuringen over 1935, werd het tentoongestelde op deze vergadering besproken en gekeurd. De inzender, de heer D. Smit, hield een be schouwing over de 'door hem geëxposeerde planten en gaf aanwijzingen voor de behande ling en het kweeken daarvan. Aan de door hem ingezonden Veldheims viridifoliae werden 10 punten toegekend en aan een groepje vet- planten eveneens 10 punten. Vervolgens werd een serie lichtbeelden van de Maatschappij vertoond, betrekking hebbend op bloemen en planten uit onze cultures. De secretaris, de heer R. M. van der Hart. gaf hierbij een interessante en leerzame toelich ting. De verschillende planten van de Neder landsche cultures, zoowel van Aalsmeer als de bollenstreek en andere kweekerijcentra pas seerden de revue. Maar ook de in het wild groeiende bloemen en planten besprak de heer Van der Hart. Zijn met groote liefde voorge dragen causerie werd met luid applaus ont vangen. N.Z.H.T. M. Conferentie met de vakorganisaties. KAMPEERVEREENIGING „HAARLEM" Ten einde belanghebbenden in te lichten over alles wat het kampeeren te Zandvoort betreft, belegt de kampeervereeniging „Haar lem" een vergadering voor kampeerders op Woensdagavond 18 Maart in het gebouw „De Nijverheid". SYNDICALISTISCH-ARBEIDERS- SECRETARIAAT. De cursusvergadering over het Radensocialis me met als spreker den heer L. Madlener, die wegens ziekte was uitgesteld, wordt thans ge houden Donderdag 19 Maart. PROPAGANDA-AVOND A. J. C. A.s. Zaterdagavond houdt de afdeeling Vel sen van de A. J. C. een propaganda-feest- avond in „De Daad". Het programma ver meldt o.a. declamatie, spreekkoor, zang, dans en liedjes bij de luit. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van Politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Handschoenen en ceinturen, kralen beurs je met inhoud, handbeschermer, portemon- naie met inhoud, rijwielsleutel, vulpennen, Politiebureau, Smedestraat; autoband met wiel, Zoon, Saenredamstraat 21; hond, van Heiningen, Slaperdijk 100; honden, Asyl, Rid derstraat 11; damesarmbandhorloge, Vos, Siriusstraat 39; katten, Asyl Ridderstraat 11; halsketting, v. d. Kerk, Kleverlaan 42; por- temonnaie met inhoud, Hofstee, Reigerstraat 48; idem, Nederkoorn, Allanstraat 81; pakje inh. heerenflanel, Kenselaar, Ruijterplein 13, rijwielplaatje, v. d. Kroft, Zonnebloemstraat 21; stalen behang, Alewijn, Assendelverstr. 41; sleutel. Roos, L. Wijngaardstraat 27 rd. Van de directie der N. Z. H, T. M. ontvingen wij het volgend communiqué: Dinsdagmiddag had ten hoofdkantore van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij de 3-maandelijksche conferentie met de vertegenwoordigers van de drie vakorgani saties, waarin het personeel is georganiseerd, plaats. De directeur gaf in de eerste plaats eenige inlichtingen omtrent de geldelijke uitkomsten van het bedrijf en deed mededeeling aangaan, de de waarschijnlijke vooruitzichten betref fende de bedrijfsuitkomsten gedurende het jaar 1936. Behandeld werden vervolgens verscheidene onderwerpen van min of meer bijzonderen en persoonlijken aard. Uitvoerige inlichtingen gaf de directeur om trent de voorgenomen reorganisatie ten op zichte van het personeel, belast met rijdienst, welke een noodzakelijk gevolg is van de te genwoordige bedrijfsomstandigheden. Over dezen maatregel werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Om gelijke reden, als hiervoren be doeld, verklaarde de directeur zich genood zaakt, gedurende de aanstaande zomermaan den een gedeelte der vrije Zondagen in te trekken onder gehoudenheid, die in het na jaar te vergoeden door het geven van een an deren vrijen dag. Tenslotte werd aan de vakorganisaties de gelegenheid verschaft, haar zienswijzen weer te geven omtrent een eventueele verandering in de wijze van aftreding van de bestuursle den van het Onderling Ondersteuningsfonds en hun al-dan-niet-herbenoembaarheid. Een stemmig verklaarden de vakorganisaties, dat zij de voorkeur gaven aan handhaving van den bestaanden toestand in dezen. ientoonstéUincf der Nzd.l/en. v. Huisvrouwen 19-26 maart Concertgebouw haarlem Jedere 7,5s** bezoeker den tentoónsbellinq EXTRA oe zuinigste 'de beste Buitengewoon prettig „Jullie anthraclet stookt buitengewoon prettig." Dat zijn de woorden die onze bezor gers overal weer te hooren krijgen U hebt nog een kleine aanvulling noodig dezen winter. Bestel die voor próéf eens bij HOENDERDOS. Wie onze brandstof probéért, blijft klant, (Adv. Ingez. ed.) Vrijz. Christ. Jongeren Organisatie. Bovengenoemde organisatie hieldDinsdag avond in het gebouw van den Ned. Protes tantenbond in de Berkenstraat een bijeen komst, die gepresideerd werd door den heer W. F. L. Stamer. Deze opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, waarna hij het woord gaf aan Dr. A. J. van Leusen uit Vel sen, die een rede hield over het onderwerp: „De Vrijheidsheld Lafayette". Spreker noem de dezen Franschen generaal en staatsman, die op 6 September 1757 op het kasteel Saint Roch de Chavaniac in het departement Haute Loire uit een oud-adellijk geslacht van Auvergne geboren werd, een belangrijke fi guur, die zeer zeker de moeite waard is om hem en zijn werk nog eens te bespreken. La fayette was een man, die altijd met groot enthousiasme zijn idealen bleef verdedigen, ook wanneer teleurstellingen en ontgooche lingen zijn deel werden. Uitvoerig besprak Dr. Van Leusen den levensloop van Lafayette en diens diep en innig geloof in zijn idealen. Zulke menschen brengen de wereld vooruit. Het doet er niet toe in dit leven of men ver liest. het komt er op aan vol te houden. Iets van de kracht van dien Franschman moe ten wij zoeken in eigen leven. We zullen mis schien tijden meemaken, dat we bergaf waarts gaan, maar het leven kan onstuimig zijn en schoon, als wij maar vasthouden wat wij bezitten. Dr. Van Leusen eindigde zijn rede, die met groote aandacht aangehoord werd, met de bekende dichtregelen van Roland Holst: Ik zal de halmen niet meer zien, Noch binden volle schooven, Maar doe mij in den oogst gelooven, Waarvoor ik dien. De voorzitter bracht den spreker onder in stemming van de aanwezigen een woord van dank. HET SPREEKUUR VAN WETHOUDER REINALDA. De wethouder van Openbare Werken, de heer M. A. Reinalda, zal in plaats van Vrijdag, Zaterdag a.s. te 10 uur zijn gewone spreekuur ten Stadhuize houden. (Adv. Ingez. Med.) EERSTE LUSTRUM S. A. V. B. Het orgaan der Stichting Anti-Vivisectie- Bond (S. A. V. B.) is dezen keer een „lustrum nummer", bestaande uit 12 kolom, waarbij is ingelegd: „De anti-vivisectie gedachte in ver band met het Nederlandsche Recht" (vervolg) door mr. M. Stuart en „Vivisectie-vrije Ge neeskunst" VII en VIII: „Serums en Vaccins" door P. Pijl, arts. De Stichting Anti-Vivïsectie-Bond heeft n.l. op 17 Februari 1936 haar eerste 5-jarige pe riode afgesloten. Het nu verschenen lustrum-nummer geeft een overzicht van het ontstaan en de geschie denis der Stichting bij vele afbeeldingen en portretten. Zaterdagmiddag 28 Maart van 3 tot 5 uur houdt het bestuur receptie in de Stichting, Stadhouderskade 86, Den Haag. Verder is het voornemen, op Donderdag avond 23 April a.s. leden en belangstellenden in de gelegenheid te stellen, in den Princesse- Schouwburg in Den Haag een voorstelling te komen bijwonen van „Die Fledermaus", een en ander de Stichting welwillend aangeboden door Grelinger's Operettegezelschap. bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE (Adv. Ingez. Med.) DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medeioerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie. Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN VRAAG: Kan een japon van goed fluweel worden gewasschen en welke manier is de beste? ANTWOORD: Als liet zijden fluweel of chif fon is, dan is de eenige manier de japon te was- schen in wasehbenzlne. In een emmer met 3 a 4 1, waschbenzino goed wasschen en glad op hangen, De geheele behandeling buiten en ver van vuur of vlammetje. Katoenen fluweel kan In zeephout-extract worden gewasschen, waarna tweemaal in schoon water, clat lauw is, wordt ge spoeld en zonder te wringen de japon buiten glad te drogen wordt opgehangen, VRAAG: Hoe kan ik een plafond schoonmaken, dat zwart is geworden door een vergasser, die heeft gewalmd? ANTWOORD: Als het een geschilderd plafond met lauw zeepsop waarbij een scheutje salmiak gevoegd. Is het een gewit plafond dan zal het opnieuw gewit moeten worden. VRAAG: Hoe maak ik het goedkoopst vloeiba re zeep? En hoe moet ik die parfumeeren? (Den- nenaalden en teer). ANTWOORD: Een neutrale zeep langzaam erhitten in een bain-marie en een weinig ge distilleerd water toevoegen met de gewenschte parfumextract. Steeds roeren totdat de zeep weer afgekoeld is. Zoolang water toevoegen totdat de vereischte vloeibaarheid bereikt is. VRAAG; Hoe bakt men Zandkoekjes en Katte- tongen? ANTWOORD: Zandkoekjes: Benoodlgd 300 •am bloem, 200 gram boter, 150 gram basterd suiker, 1/4 lepeltje bakpoeder. Verzamel alle ingrediënten in een kom en kneed ze tot een soepelen bal. Laat het deeg op een koele plaats pl.min. een half uur rusten. Rol het daarna op een met bloem bestoven tafel uit, door middel van een met bloem bestoven deegrol, tot een dunne plak deeg, ter dikte van een gul den. Steek met behulp van een koekjessteker, met een borstplaatring, of met een glas cirkels uit het deeg. Laat het deeg niet gemakkelijk los uit den steker dan doopt men die af en toe in wat bloem. Breng de deegplakjes met een mes over op een met wat bloem bestoven bakblik. Plaats het bak blik boven in een oven, die iets meer dan matig warm is (140-150 graden C.) en bak de koekje; in pl.m. 15 min. mooi lichtbruin en gaar. Neem de koekjes met behulp van een mes van het blik en laat ze plat op tafel liggend bekoelen. Kattetongen. Benoodïgd: 100 gram boter, 100 gram poedersuiker, 100 gram bloem, 2 eiwitten O/z <1.L.), het merg van een half stokje vanille. Roer de boter tot room, voeg er de gezeefde poedersuiker, het vanillemerg, de ongeklopte ei witten en tenslotte de gezeefde bloem bij. Besmeer een bakblik heel matig met boter. Spuit met behulp van een spuitzakje, waarin een glad mondstukje, ongeveer vingerlange en 1 c.M. breede streepjes deeg, zorg voor veel ruimte tusschen de streepjes onderling, daar het deeg zeer uitvloeit. Bak de koekjes in een matig warmen oven en plaats het blik vooral niet te hoog in den oven. De koekjes moeten heel licht van kleur blijven en zeer dun uitloopen. Neem de kattetongen di rect met een dun en scherp mes van het bakblik en laat ze, plat op de tafel liggend (de koekjes) bekoelen. VRAAG: Een witte wollen cape.is geel gewor den van het liggen. Wat kan ik daaraan doen? ANTWOORD: 1. In lauw zeepsopje (Lux) was schen, 2 maal in warm water spoelen. Daarna in verdunde overmangaanzure kali dompelen, een minuut cf vijf daarin laten staan, uitwringen en 5 minuten buiten ophangen, waarna het in een bad gedompeld wordt van zwavelig zuur, waarin het behandeld wordt totdat het weer geheel wit Ls. Tenslotte in warm water goed uitspoelen. VRAAG: Hoe verwijder ik ketelsteen uit een waterketel? ANTWOORD: Met soda een paar maal eenige uren uitkoken. De ketelsteen raakt dan los en is licht te verwijderen. VRAAG: 1. Hoe bakt men cocoskoek? 2. Kan de koek ook in een cakepan of een bakblik op een 3-pits oliestel gebakken worden en hoe lang is de' baktijd? ANTWOORD: 1. Benoodlgdhedëh: 250 gram gemalen cocosnoot, 200 gram witte suiker, 25 gram boter, 25 gram bloem, 1 groot ei, het merg van een half stokje vanille of wat vanillesuiker, een beetje melk, ouwels. Doe alle ingrediënten in een kom en kneed, onder toevoeging van zooveel melk als noodig is om een behoorlijk deeg te maken, alles dooreen. Voeg, als alles goed gemengd Is, nog wat vloei stof toe, zoodat het deeg uitgespreid kan worden op een met ouwels bedekt bakblik. Bak dit deeg in een matig warmen oven heel licht van kleur (pl.min. 2 0 min.). Laat het gebak even bekoelen en snijd er dan stukken van. 2. Ja. RECHTZAKEN VRAAG: Mijn dagmeisje, dat ik sinds 1 Juni 1935 van 's morgens 8 tot 's middags 5 uur in mijn dienst heb, is ziek geworden. Moet ik haar steeds blijven betalen tot ze beter is? ANTWOORD: Neen, slechts gedurende 14 da gen. VRAAG: Ik heb een dagmeisje, aangenomen per week. 14 dagen van te voren den dienst op gezegd, des Zaterdags. Maandags daaraanvolgen de werd zij ziek. Het resteerende loonbedrag werd door mij uitgekeerd. Ben ik nu volgens de wet verplicht ook nog ziekengeld uit te betalen? ANTWOORD: Neen. BELASTING ZAKEN VRAAG: Is een dochter, die 25 per maand verdient in een interne betrekking, verplicht de onbetaalde belastingschuld van haar moeder, die in December 1935 is overleden en weduwe was, te betalen? ANTWOORD: Neen, tenzij zij de nalatenschap zou hebben aanvaard. Afdeeling van het Bijbel genootschap in Haarlem-N. opgericht. PLANTEN VRAAG: Hoe moet ik een cyclameplant behan- dcln, als zij uitgebloeid is om haar over te houden? ANTWOORD: Zet u de plant op een lichte plaats. Begin de hoeveelheid water te verminde ren totdat de plant over een week of vier gele bladeren krijgt. Dan geen water meer geven, den knol in de pot laten staan en in Juli of Augus tus weer in versche aarde zetten, vooral veel pot scherven onder in de pot. DIVERSEN VRAAG: Zoudt u mij kunnen zeggen de na men en adressen van: 1. den commandant der Militaire Politietroe- pen, en 2. den Inspecteur der Kon. Marechaussee? ANTWOORD: 1. Kolonel ,t. Th. Heins. com- andant korps Politietroepn, Nassau Zuilen- steinstr. 11, Den Haag. 2. Genraal Majoor (tit.) J. H. G. Kappelhoff, Inspecteur Kon. Marechaussee, Antwerpsche straatweg 18, Den Haag. Omvat Haarlem ten Noorden van Kleverlaan en Kloosterstraat. In de consistoriekamer van de Gerefor meerde kerk aan de Spaarnrijkstraat in Haarlem-Noord werd Dinsdagmiddag een vergadering gehouden, die onder voorzitter schap stond van ds. C. J. van Paassen, emeri tus Ned. Herv. predikant, en tot doel had te komen tot de oprichting van een afdeeling Haarlem-Noord van het Nederlandsch Bijbel genootschap. Voor den aanvang was een aantal uitgaven van en over het Bijbelgenootschap ter be zichtiging gelegd in de consistoriekamer, waardoor men een overzicht kon krijgen van den arbeid dezer instelling. „Tot dusverre was er een groote afdeeling Haarlem en omstreken", zeide ds. Van Paas sen, nadat hij was voorgegaan in gebed. .,Het bestuur heeft echter besloten die op te lossen in een aantal kleinere afdeelingen. Er bestaan er reeds in Heemstede en Zand voort, we moeten nu zien te komen tot op richting van een afdeeling. die Haarlem- Noord en Spaarndam omvat. Om den bijbel in zooveel mogelijk gezinnen te verspreiden is het noodig het massale van een groote afdeeling te breken en een intensieve actie te voeren". Hierna zette ds. D. E. Boeke. binnenlandsch secretaris van het Nederlandsch genoot schap de bedoeling uiteen. „Is het noodig, dat er kleinere afdeelingen komen?" vroeg hij. Voor beantwoording van deze vraag is het noodig de taak van het genootschap te begrijpen: het verspreiden van den bijbel zonder aanteekeningen of uitleggingen naar de behoeften van de (menschen. In de eerste plaats geeft het genootschap de z.g.n pareltestamentjes, de goedkoope uit gaven. Verder worden per jaar ongeveer dui zend geheele bijbels en duizend a tweeduizend evangeliën en tallooze andere uitgaven per week uitgereikt, vrijwel altijd onder kostprijs. Van commercieelen kant bezien is het ge nootschap als uitgeverij dus de meest waan zinnige onderneming. Spr. legde er den na druk op, dat de bijbels zonder uitleggingen moeten zijn. „Dat is juist onze kracht, want anders kon ieder weer een andere uitlegging vragen". Het genootschap staat verder voor de meer omvattende taak, de uitgaven in Indië te verzorgen. Vertaling in het Maleisch is niet voldoende, daar dit slechts de omgangstaal is. In meer dan dertig talen is de bijbel reeds in Indië verspreid. Dit geeft natuurlijk veel werk, te meer daar de ontwikkeling steeds meer arbeid meebrengt. Dit levert per jaar ongeveer een nadeelig saldo van twintig a dertigduizend gulden op. Het is niet de bedoeling, dat de afdeelin gen alleen contribuanten probeeren te vin den, die dit tekort verminderen, doch dat zij den bijbel verspreiden. Door het bestuur van een groote afdeeling kan daarbij niet genoeg activiteit worden bereikt, daar deze o.a. wordt bepaald door plaatselijk verschillende om standigheden. Daarom moet er een afdeeling voor Haarlem-Noord en Spaarndam komen met een eigen bestuur samengesteld uit per sonen van verschillende gezindten die voor dit doel zonder strijd en met liefde kunnen sa menwerken", eindigde spr. Nadat was uiteengezet, dat elke afdeeling naar verhouding van de ingebrachte sojn gelds over bijbels beschikking krijgt, werd de kwestie besproken, welke grenzen de nieuwe afdeeling moest krijgen. Besloten werd, dat de afdeeling het gebied van de gemeente Haarlem ten Noorden van de lijn KleverlaanKloosterstraat zou be strijken. Het voorloopig bestuur werd als volgt sa mengesteld: Ds. M. v. d. Voet, voorzitter; Ds. J. W. Siert- sema, tweede voorzitter; Ds. v. d. Togt, bi bliothecaris; de heer Buist, secretaris. Verder hebben in het voorloopig bestuur zitting de heeren Grijsen, v. d. Veen, en v. d. Sluis. Er wordt overwogen een dame in het bestuur te vragen, terwijl dan ook de functie van penningmeester anoet worden verdeeld. Met een woord van dank aan Ds. Boeke sloot Ds. van Paassen, nadat Ds. Siertsema een dankgebed had uitgesproken, de bijeen komst. HAARLEMSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN- VEREENIGING. Voor de H.A.F.V, zal op Donderdag 19 Maart in het Vereenigingslokaal Gedempte Oude Gracht 104, de heer J. van Wijngaar den der Firma Ilford Selo te Amsterdam, een demonstratie-avond houden met projectie over het onwerpe: „Wat is de beteekenis van Infra-rood-fotografie voor den amateur fotograaf". KOOKCURSUS MODERNE VOEDING. Nadat de slotavond van dezen cursus in het gebouw van de Theosofia-Stichting, Nas- sauplein 8. was geopend door de presidente van de afdeeling Haarlem en omstreken van den Ned. Vegetariërsbond, mej. H. Pothof, hield de propagandiste van de Vereeniging tot bevordering van Kinderverzorging en Opvoeding, mevr. Jacobs, een causerie, waar bij zij liet uitkomen, dat behalve een goede voeding, ook licht, lucht, de zon, en water noodig zijn tot bevordering van een goede gezondheid. De nadruk werd er op gevestigd - hoe een goede gezondheid van een ieder per soonlijk medewerkt tot een opgewekte stem ming in het gezin. Daardoor kunnen wij alle een steentje bijdragen tot het gelukkiger ma ken van de gemeenschap. Hoe opgewekter we zijn, hoe meer weer standsvermogen we hebben. Daarna werden door de deelneemsters van den cursus de aanwezigen getracteerd op moderne voeding in den vorm van versnape ringen, welke zich zeer goed lieten smaken. De leidster van den cursus, mevr. de Jong- Kersbergen, sprak de hoop uit, dat bij vol doende deelneming "het volgend jaar weder om een cursus kon worden gegeven. Een der deelneemsters van den cursus overhandigde haar, die den cursus belangeloos had gege ven, namens alle deelneemsters een souvenir, als een stoffelijk blijk van dankbaarheid, waarna mej. Pothof een slotwoord sprak, bij welke gelegenheid zij namens de afdeeling Haarlem en omstreken van den Ned. Veg. Bond eveneens een geschenk aan mevr. De Jong-Kersbergen overhandigde. De cursus mag als zeer geslaagd worden beschouwd. COÖP. CENTRALE EÏERVEILING PURMEREND G.A. Weekbericht. Afdeeling eieren. Aanvoer 150.000 eendeieren, prijs f 2,10 a f2,15. 100.000 kippeneieren: 70/80 K.G, f2,80 a f4; 65/66 K.G. f2,60—f2,70; 63/64 K.G. f2,40 a f2,60; 60/62 K.G. f2,30 a f2,50; 58/59 K.G. f2,30 a f2,40; 56/57 K.G. f2,20 a f2,30; 53/55 K.G. f2,10 a f2,20; 50/52 K.G. f 1,90 a f2.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10