ECHTE WA1.ES-ANTHRACIET WOENSDAG 18 M AART 1936 HAAREEM'S DA'GBESD 2 N.V. Ver. Kon. Papier fabrieken Van Gelder Zn. Jaarverslag 1935. Saldo verlies na ruime afschrijvingen 133.046.52. In het zoo juist verschenen jaarverslag van de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zn. wordt o.a. opgemerkt, dat de fabrieken voor het grootste gedeelte in vol bedrijf gehouden konden worden, terwijl op de binnenlandsche markt de prijsdaling eindelijk tot staan kwam. Op de exportmarkt daalden de prijzen van enkele papiersoorten nog een weinig. Kostprijs der producten verminderde. Dank zij de verschillende verbeteringen en bezuinigingen, die in den loop van 1934 en 1935 in het bedrijf werden aangebracht, als mede door de loons- en salarisverlaging werd de kostprijs van de producten nog iets ver minderd, terwijl de totale productie van 128.000 ton in 1934 steeg tot 133.000 ton in 1935 Door een en ander zijn de financieele resultaten van 1935 in vergelijking met die van het vorig verslagjaar wel verbeterd ook de contingenteering had tenigen invloed ten goede doch de noodzakelijke afschrij vingen konden nog niet ten volle worden verdiend. Aan uitbreidingen en verbeteringen werd in het afgeloopen jaar totaal f 1.762.914.06 uitgegeven. De winst- en verliesrekening wijst na een totale afschrijving van f 1.549.014.06 op terreinen, gebouwen, machines, woningen, vervoermiddelen enz. een naaeelig saldo van f 133.046.52 aan. De exploitatierekening en de interestreke ning leverden een winst op van respectieve lijk f 1.342.178.31 en f 73.789.23. In overeenstemming met het bepaalde in art. 24 der statuten stelt de directie voor: 1 het verliessaldo a f 133.046.52 ten laste van het reservefonds to brengen; 2. op de cumulatief preferente aandeelen zes procent uit te keeren en het hiervoor be- noodigde bedrag, inclusief dividendbelasting, eveneens van het reservefonds af te schrij ven. Het reservefonds werd door toevoeging van vier procent rente of f 23.244.09 verhoogd tot f 604.346.33. Indien de voorstellen door de aandeelhouders worden aangenomen, zal het reservefonds na aftrek van het verliessa'do a f 133 46.52, de uitkeering aan houders van cumulatief preferente aandeelen a f 405.000 en de dividendbelasting a f 40.702.50 pro resto f 25.597.31 bedragen. SCHOUWBURG JANSWEG. Het Ned. Indisch Tooneel. (Dir. Cor Ruys) Vrijdag 20 Maart zal het Ned. Indisch Too neel (Dir. Cor Ruys) in den Schouwburg Jans- wes de première geven van „De Ober", blij spel in 3 bedrijven naar het Engelsch, in de vertaling van Eduard Verkade. Cor Ruys zal de hoofdrol van de Ober vervullen, terwijl verder zullen medewerken de heeren Pierre Myin, Wim Kan, Jan Mulder, en de dames Tine Medema, Jo Bouwmeester, Frances May, e.a. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Kolonisatie Suriname. Naar aanleiding van mijn ingezonden stuk over bovenstaand doel 1.1. bedank ik mevrouw V. B. te Bloemendaal beleefd voor haar gift, geschonken aan de Stichting „Nieuw Hol land". Hoogachtend, J. DE JONG Obistraat 35 o.a. a f 2.25 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA WOENSDAG 18 MAART Stadsschouwburg: Kindervoorst. „Piet de Leugenaar", 2.30 uur. Geb. De Nijverheid: Lezing mr. J. Fuchts voor „Nooit meer Oorlog", 8.15 uur. Geb. De Nijverheid: Psychometrische séance 8 uur. Klokhuisplein 5: Jaarl. alg. verg. van afd. Haarlem v. h. Nederl. Roode Kruis. 8.30 uur. Rembrandt Theater: Magda Schneider en Benjamino Gigli in: „Vergeet me niet". 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De roos van de ran cho" met John Boles en Gladys Swarthout 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Kermisgasten" met Joh. Kaart, Henr. Davids, Sylvain Poons. 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Anna Sten en Fredric March in „Gewetenswroeging". Op het too neel: Riche Hayes 2" jongleur comic. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel." 104 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 19 MAART Gem. Concertgebouw: Haarlemsche voor- jaarsbeurs v. d. Ned. Ver. van Huisvrouwen. 3—5.30 uur en 7.3011 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel." 10—4 uur. Bloemen da al: Raadsvergadering, 2 u. Het ontslag van prof. Van Calcar. Minister Slotemaker handhaaft zijn meening. Op de vragen van den heer Moller betref fende opschorting van het ontslag van den hoogleeraar van Calcar en overlegging aan de Tweede Kamer van op de opheffing van den leerstoel in de bacteriologie te Leiden betrek king hebbende stukken heeft minister Slote maker de Bruine geantwoord, dat hij bij de beraaaslaginging over de tweede afdeeling (Hooger onderwijs) van de begrooting van zijn Departement voor 1936 en over de motie- Moller naar zijn meening voldoende heeft uit eengezet. waarom van hem opschorting van het aan den hoogleeraar Van Calcar gegeven ontslag niet was te verwachten. De benoeming en het ontslag van ambtenaren behooren tot de bevoegdheid van de Kroon. Ten aanzien van het ontslag van den hoogleeraar Van Calcar heeft de minister zijn beleid, voor zoover dit de doelmatigheid betrof, reeds in de Kamer uiteengezet. De vraag omtrent de rechtmatiL heid dient thans voor het ambtenarengerecht. De minister heeft er overwegend bezwaar tegen, de gevraagde stukken aan de Kamer over te leggen en kan geen vrijheid vinden, het advies van de medische faculteit ter ken nis van de Kamer te brengen. Hem is geen omstandigheid bekend, die aanleiding zou geven om af te wijken van den regel, dat ambtelijke adviezen, uitsluitend voor de regee ring bestemd, slechts ter kennis van de regee ring komen. BRONISLAW HUBERMANN BESCHULDIGT DE DUITSCHE INTELLECTUEELEN. Bronislawr Hubermann, de beroemde violist, die zich thans te New York bevindt, heeft de zer dagen overeenkomstig een mededeeling van de Jewish Chronicle van 13 Maart j.l. een open brief gericht tot de Duitsche intellec- tueelen. Daarin herinnert hij aan de briefwis seling, die hij twee en een half jaar geleden met Dr. Furtwangler heeft gevoerd, waarbij de laatstgenoemde hem mededeelde, dat zijn beschuldigingen berustten op „een monster achtige generaliseering". Welnu zoo vervolgt Hubermann wat hebt gij, ware Duitschers, wel gedaan om Uw geweten, Duitschland en de menschheid van deze schande te bevrijden, sinds mijn „mons terachtige generaliseering" tot wettige werke lijkheid is geworden? Waar zijn de Duitsche Zola's, Clemenceaus, Painlevés, Picquarts in dit Dreyfus-monsterproces tegen een geheele verdedigingslooze minderheid? Waar is de stem van het bloed, de stem der rechtvaardig heid in opstand gekomen tegen de zelfs nog onmenschelijker vervolging van hen, die ge boren zijn uit gemengde huwelijken van „Ariërs" en Joden, en van de „zuivere Ariërs", die het ongeluk hebben, de echtgenoot van Joden te zijn? Ten overstaan van de geheele wereld al dus Hubermann beschuldig ik U, Duitsche intellectueelen, U niet-nationaalsocialisten als de waarlijk schuldigen aan al deze nazi misdaden, deze geheele afbraak van een groot volk, een verwoesting, die een beschaming vormt voor het geheele blanke ras. Het is niet de eerste keer in de geschiedenis, dat het ge peupel de macht in handen trachtte te krij gen, doch het bleef voor de Duitsche intellec tueelen overgelaten, het gepeupel daarbij te helpen. Het is een vreeselijk drama, waarvan een verwonderde wereld getuige is: Duitsche geestelijke leiders, wereldburgers, die tot nog kort geleden het Duitsche geweten en de Duit sche genius vertegenwoordigden, schenen van den beginne af niet in staat om op dezen aan val op het heiligste bezit der. menschheid an ders te reageeren dan door" te coquetteeren, samen te werken en te vergeven. Zich bepalende tot de overige vervolgde groe pen in Duitschland vraagt Hubermann: „Moe ten dan de Katholieke Kerk en de Protestant- sche Kerk in Duitschland aheen staan in hun waarlijk heldhaftigen strijd voor Duitschland's eer, traditie en toekomst? Duitschland aldus besluit de open brief Gij volk van dichters en denkers, de heele wereld, niet enkel de wereld van Uw vijanden doch vooral de wereld van Uw vrienden, wacht in ontstelde bezorgdheid op Uw woord van bevrijding". NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Dezer dagen hield de heer A. J. Meijerink voordrachten over het zwemmen, zwemmend redden en hulp aan drenkelingen uit auto's te Haarlem op verzoek van de R.K. organisa tie „de Spaarnewachters", te Nieuwersluis voor het depót Militaire Politie en te Asperen Z.-H. op uitnoodiging van het Groene Kruis aldaar. In Nieuwersluis en Asperen worden Reddingsbrigades opgericht. Kleedingmagazijn door den kantonrechter vrijgesproken. Overtreding van de Uitverkoopenwet niet bewezen geacht. Veertien dagen geleden werd voor het kan tongerecht een principieele zaak behandeld tegen een kleeüingfirma, die, naar de dagvaar ding vermeldde door het verspreiden van circulaires den indruk had gewekt een bij zondere, tijdelijke, voordeelige aanbieding te doen in Januari, hetgeen overtreding van de wet op de opruimingen en uitverkoopen zou zijn. De ambtenaar van het Openbaar Minis terie achtte de drie elementen, die voor ver oordeeling aanwezig moesten zijn: het tijde lijk karakter, de voordeeligheid en de bijzon dere omstandigheid van de aanbieding be wezen. Hij eischte tegen de firma f 50 boete subs. 50 dagen hechtenis. Als gemachtigde voor het kleedingmagazijn trad op mr. Romme uit Amsterdam. Hij betoogde, dat de firma geheel ter goeder trouw had gehandeld. Hij was bovendien van meening, dat er van overtreding geen sprake was: er kon zijns inziens in deze zaak niet van verkoop gesproken worden, hoogstens van werkverrichting in opdracht omdat bet maatkleeding betrof. Als bijzondere omstan digheid had de ambtenaar het aan het werk houden van maatkleermakers beschouwd, doch hiermee was pleiter het niet eens, ter wijl hij tevens zeide, dat deze hulpmaatregel van de firma geen verband hield met de goed koopte van de aanbieding. Daar kwam nog bij. dat volgens pl. het maken van maatklee ding niet te vergelijken was met de winkel nering ten aanzien waarvan de bijzondere omstandigheid zich volgens de wet moet heb ben voorgedaan. Na eenige gedachtenwisseling tusschen den ambtenaar en den verdediger, werd dooi den kantonrechter bepaald dat hedenmorgen schriftelijk vonnis zou worden gewezen. In dit vonnis nu wordt aangevoerd, dat bet niet bewezen is. dat in de winkelnering ver koop had plaats gehad. Ook betreft de aanbieding in de bewuste circulaire niet verkoop, doch aanneming van werk. Daarom werd de firma vrijgesproken. Uetmga Wuiktkk JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) IVEEIÊi De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuidelijken wind. Licht tot half bewolkt. Droog weer. Temperatuur om het vries punt des nachts. Overdag iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 772.3 m.M. te Praag en Krakau. Laagste 740.6 m.M. te Röst. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Koude nacht, overdag zachter. Het gebied van hoogen luchtdruk over Centraal-Europa nam in de kern toe en breidde zich verder Oostwaarts uit. Het vormt over Schotland een verbinding met een machtig gebied van hoogen lucht druk ver in het Westen op den Oceaan en New Foundland. De depressie in het Noorden heeft zich naar de Noorsche kust verplaatst en de vorst doen ver dwijnen in midden-Zweden. Die in het Zuidwesten bleef stationnair. Zoowel op IJsland als op de Azoren steeg de lucht druk. In het Noordwesten werd het weer kouder, in het Oostzeegebied warmer. In Oost-Frankrijk en Zuid- en Oost- Duitschland daalde de temperatuur bij helderheid en windstilte nog onder het vriespunt. In de bovenlucht heeft een warme Oostelijke tot Zuidelijke stroo ming den wind vervangen. DE WARME EN DROGE STROOMING IN DE BOVENLUCHT ZAL OOK HIER AANLEIDING KUNNEN GEVEN TOT GELEIDELIJK STIJGEN DER OVER- DAG-TEMPERATUR, ECHTER AAN VANKELIJK NOG MET KOUDE NACH TEN. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Sta..-1 van heden 767 m.M. Neiging stilstand. Opgave van Fa. A. FEDERMANN, Opticien Groote Houtstraat 37, Haarlem W. KUIPERS Zn., Opticiens ZIJLSTRAAT 97 - HAARLEM. Leveranciers van ALLE ZIEKENFONDSEN (Adv. Ingez. Med.) De revanchematch Euwe Aljechin. Wordt in ieder geval in Nederland gespeeld. AMSTERDAM, 18 Maart (A.N.P.) Reeds dadelijk na den wedstrijd om het wereldkam pioenschap schaken tusschen dr. Aljechin en dr. Euwe, welke strijd door onzen nationalen kampioen dr. Euwe werd gewonnen en waarbij deze den titel van wereldkampioen veroverde, deed zich de vraag voor; waar de reglemen taire revanchematch zal worden gehouden. Men weet, dat aanstonds namens een hotel concern in Oostenrijk en ook namens het Carltonhotel te Amsterdam financieele aan biedingen werden gedaan om deze match mo gelijk te maken. Onderhandelingen van het Euwe-Aljechincomité over deze aanbiedingen voerden echter niet tot een resultaat en de kans was daarna zeer groot, dat deze revan che om het wereldkampioenschap niet in Ne derland zou worden gehouden. De directie van de Haagsche Courant in Den Haag, het een nationaal belang achtend, dat een dergelijke wereldgebeurtenis op schaakgebied in Neder land zou plaats hebben, heeft op dat oogenblik zich in verbinding gesteld met het Euwe- Aljechincomité en met dit comité een over eenkomst getroffen, waarbij het spelen van den wedstrijd in Nederland is verzekerd. Zoo zal dus in 1937 de revanchematch Euwe Aljechin in ieder geval hier te lande plaats hebben. Uiteraard zullen, daar de Haagsche Courant in Den Haag is gevestigd, waar schijnlijk de openingspartij en verscheidene andere partijen in de residentie plaats heb ben. Hoe de verdeeling der overige partijen zal zijn, daarover is thans nog niets naders mede te deelen. De directie van de Haagsche Courant, die de organisatie van den wedstrijd verzorgt, met uitzondering natuurlijk van het wedstrijd-technisch gedeelte, zal nog nader met belanghebbenden daarover confereeren. INLIJVING. De dienstplichtigen bestemd voor de le ploeg van het 10e Regiment Infanterie te Ede. de Regimenten Grenadiers en Jagers te 's-Gravenhage en het Regiment Wielrijders te 'sHertogenbosch zullen 19 Maart, door den Indeelingsdistrict-commandant te Haarlem, worden ingelijfd. De moord te Davos. Een beschuldiging afgewezen. Het hoofdbestuur van den Vrijzinnig Demo- cratischen Bond zendt ons, naar aanleiding van de vragen van het Eerste Kamerlid van Vessem, waarin deze suggereert, dat Mr. L. G. van Dam, secretaris-penningmeester van den Vrijzinnig-democratischen Bond in de Vrij zinnig-Democraat den moord (op den Duit- scher Gustloff te Davos) zou hebben vergoe lijkt, hetgeen den steller der vragen aanlei ding gaf een strafvervolging te vragen ter za ke van opruiing tot moord, dentekst van het door Mr. L. G. van Dam in de Vrijzinnig-de mocraat geschrevene. Daarin komt o.a. de vol gende passage voor: „De moord op Gustloff. den leider der Duitsche nationaal-socialisten in Zwitserland, is niet alleen een afschuwelijke daad, maar ook een laf misdrijf, dat in wezen in lijn rechten strijd is met elk democratisch besef, Het neerschieten van staatkundige tegenstan ders is een methode, die eigen is aan de vijanden der democratie. Het schot van de zen moordenaar treft dan ook niet het nationaal-socialisme, maar het richt zich op de democratische gedachte zelve." „Dat het constateeren, dat de dictatuur logischerwijze ook het geweld harer tegen standers uitlokt, ons niet behoeft te beletten op het gruweliike daarvan te wijzen." „Hoe Mr. van Vessem uit deze uitlatingen kan concludseren, dat daarmede de moord wordt vergoelijkt is ons een volkomen raad sel" zoo besluit het hoofdbestuur. HUID, ©EDEÏi! Deze milde schoonheidszeep, die U reeds zelf gebruikt! De eerste „behandeling" die baby ondergaat is een mas sage met olijfolie. Want zelfs de dokter kent geen mil dere olie voor het teere huidje van de pas-geborene! Olijfolie een beroemd schoonheidsproduct sedert het begin der beschaving „smelt" op lichaamstempera tuur en dringt zachtjes, zonder irritatie, de poriën binnen! Zij voedt, reinigt en geeft nieuwe frischheid. Het geheim van Palmolive zeep ligt in de formule vol gens welke palm- en olijfoliën worden vermengd. Het milde, overvloedige schuim van deze beroemde zeep is een schoonheidsbehandeling op zichzelf. Masseer Uw gezicht, hals en schouders ja. Uw geheele lichaam met Palmolive's weldadig schuim. Laat het diep in de poriën doordringen; spoel daarna af, eerst met warm, vervolgens met koud water. Voor baby èn moeder is dit de beste methode van huidverzorging. En wat is het resultaat van deze regel- v^j$p matige behandeling? Het veel benijde be- fff zit van de charmante „Palmolive" teint! Een dagelgksch voetbad met Palmolive schuim en uiarm water houdt Uw voeten in goede conditie. is de olijfolie in Palmolive! ik Palmolive zeep gebruikt - i jeugd, charme en schoonheid behouden I (Adv. Ingez. Med.) Wil Engeland een neutrale zone aan de Rijngrens? De Times acht Frankrijk evenzeer schuldig aan verdragschennis. LONDEN, 18 Maart (A. N. P.) Naar de Times schrijft, meent men te weten, dat de Britsche voorstellen om met betrekking tot West-Europa tot een regeling te geraken, o.a. de instelling beoogen van een neutrale zóne tusschen Duitschland eenerzijds en Frankrijk en België anderzijds. Het gebied aan de Fransche zijde van de grens zou in deze zóne moeten worden opgenomen en het zou zich natuurlijk niet verder uitstrekken dan tot de fortenlinie. Volgens het blad bestaan er ge gronde redenen aan te nemen, dat volgens het Britsche standpunt de strooken Fransch, Belgisch en Duitsch grondgebied, die in deze zóne zouden moeten worden opgenomen, on der toezicht van een internationale politie macht zullen worden gesteld. Commentaar leverend op het bericht, dat Duitschland een vertegenwoordiger naar de zitting van den Volkenbondsraad zal zenden, schrijft, de Times, dat de Britsche openbare meening Duitschland geen gelijk geeft, doch evenmin het standpunt aanvaardt, dat Duitschland's verdragpartner niet tot de schending van het Locarnopact heeft bijge dragen. Het is thans de taak der andere mo gendheden om van Duitschland redelijker en daardoor bindender verplichtingen te verkrij gen dan die, welke het geschonden heeft. COMM. PARTIJ NEDERLAND. In haar vergadering van Maandag j.l., die door 1000 personen bezocht werd en waar de heer L. de Visser het woord voerde, nam de afd. Haarlem van de Comm. Partij Nederland drie moties aan. In de eerste wordt geprotesteerd tegen de vonnissen, in Duitschland geveld in het Wup- pertal-proces; in de tweede tegen de plannen der Nederlandsche Regeering, den huurbijslag af te schaffen en in de derde motie tegen het onder de wapenen houden door de Regeering van de dienstplichtigen, die met groot verlof zouden gaan. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. „Pandpoort" Koningstraat. Mogen wij alle Haarlemmers nu eens vragen, De lasten van onze Vereenighig mee te dragen? Wij steunen gaarne vele armen. Toont gij dus mildelijk uw erbarmen. Postgiro 212793. Telefoon 11855 of 15445. Fransch plan voor onderhande ling met Duitschland. Het Fransch-Russische pact voor het Haagsche Hof? LONDEN. 17 Maart. De „Daily Telegraph" doet mededeeling van de voorwaarden, waar op Frankrijk bereid zou zijn met Duitschland te onderhandelen, en welke als volgt luiden: Duitschland brengt zijn klacht, dat het Franseh-Russische pact in strijd is met het Locarno-verdrag. voor het Haagsche Hof en verklaart zich bereid, zich neer te leggen bij de besluiten van het Hof. en zelfs troepen uit het Rijnland terug te trekken, indien de uit spraak in het nadeel van Duitschland is. Duitschland zal de militaire bezetting van het Rijnland beperken en Groot-Brittannië zal zijn verplichtingen krachtens het Lo- carno-pact tegenover Frankrijk en België bevestigen in een vorm, die aan de huidige omstandigheden is aangepast. Het blad voegt hier nog aan toe, dat Flan- din er op zal aandringen, dat waarborgen zullen worden ingesteld voor de uitvoering van de beslissing van het Haagsche Hof en dat ingeval van een weigering van Duitsch land repressieve maatregelen zullen worden genomen. OUD-NOTARIS WEGENS VERDUISTERING VEROORDEELD. LEEUWARDEN, 18 Maart A. N. P.) De rechtbank te Leeuwarden heeft heden de 66-jarige oud-notaris A. F., vroeger te Lang weer, wegens verduistering van ruim 6000.- veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch luidde tien maanden. BLOEMENDAAL SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester van Bloemendaal, jhr. Den Tex, zal a.s. Vrijdagmorgen inplaats van te 1012 uur, te 9.3010.30 uur spreekuur hou den. VERKEERSVERBETERING. De scherpe hoek aan de Raaks bij het Hoofdpostkantoor wordt thans ingekort, zooda t het rij verkeer gemakkelij ker de bocht kan neanen, Dit is een verbetering. OVERVEEN OUDERAVOND JULIANA-SCHOOL. Nog zelden was het aantal belangstellen den voor een ouderavond van de O. L. school alhier zoo groot als Dinsdagavond. Voor een groot deel zal die ongewone belangstelling wel haar oorzaak hebben gevonden in het feit, dat dit de laatste ouderavond was, die de heer H. Hoekstra als hoofd waarschijnlijk nog zou bijwonen. Ook zal het aantrekkelijk programma hieraan niet vreemd zijn ge weest. Nadat het hoofd der school, de heer Hoek stra, de bijeenkomst met een woord van welkom had geopend en gememoreerd had, dat de school thans, dank zij de medewer king van oudercommissie en de ouders in 't bezit is gekomen van een schoolpiano, deel de hij mede, dat door het personeel beslo ten was, de ouders te laten hooren, hoe deze piano bij het zangonderwijs gebruikt wordt. Daarom waren ook de leerlingen van de 3 hoogste klassen tegenwoordig, om een proef van hun zangkunst af te leggen. De heer J. A. A. Hoek, voorzitter van de ouder-commissie wees er op, dat de heer Hoekstra dezen avond wel voor de laatste maal in zijn kwaliteit van hoofd der school de leiding had, maar sprak tevens de hoop uit, dat er nog éénmaal een gelegenheid zou komen, waarbij de heer Hoekstra een leiden de rol zou vervullen. Voorts merkte hij op. dat, om aan een formeele kwestie te voldoen, de piano aan de gemeente zal aangeboden worden, met verzoek, die aan de school in bruikleen te willen afstaan. Hierna werden door de 5e. 6e en 7de klas sen eenige liederen gezongen, waarbij mevr. Berendse begeleidde. De jeugdige zangers kregen een welverdiend applaus na elk num mertje. Vervolgens werden een paar interessante films vertoond, nl „Van boom tot courant", „De techniek van het glasblazen" en de „Be reiding van suiker uit beetwortel en suiker riet". Als toegift werd gegeven een film ..Na tuurgeheimenissen" van den heer J. C. Mol. De dames mevr. F. Halbertsma de Jong, mevr. L. Wefers Bettink-Heinze en mej. Kor- teweg voerden nog uit 2 deelen uit het Trio van Mendelssohn Op. 49 d kl. t. voor piano, viool en violoncel, waarmee zij een geest driftig applaus verwierven. De heer Hoek bood de dames met eenige vriendelijke en waardeerende woorden een fraaie bloemenhulde aan. Ook mevr. Be rendse. die zoo welwillend was geweest, de kinderliederen te begeleiden, deelde in de bloemenhulde. Tenslotte dankte de heer Hoekstra allen, die aan het welslagen van den avond had den meegewerkt. WANDELPARK. Het gedeelte Duingrond bij den Zeeweg, dat enkele maanden geleden nog ontoegan kelijk was, door afrastering, is thans in een wandelpark herschapen, binnen enkele dagen is het gereed daar men nu nog bezig is met aanplanting van jonge heèsters. Als straks het nieuwe viaduct over den spoorweg naar Zandvoort gereed zal zijn is Bloemendaal weer een attractie rijker ge worden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2