In en om St. James's Palace. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Duitschland heeft de uitnoodiging thans definitief aanvaard. Zware strijd bij den Amba Aladzji. DiOPHA W O E N S D A G 18 M A A R T 1936 HAAEEEM'S DAGBEAD 4 BUITENLAND Von Ribbentrop leider der delegatie. Scherpe critiek van Litwinof den Volkenbondsraad op Duifschland's houding. Joachim von Ribbentrop. De Duitsche regeerïng heeft thans medegedeeld, zich op de zitting van den Volkenbondsraad te Londen te doen vertegenwoordigen. De rijksminister van buitenland- sche zaken zond gisteren den secre taris-generaal van den Volkenbond, Avenol, te Londen, het volgende tele gram: „Ik bevestig met dank de ontvangst van uw telegram van 16 Maart en heb de eer mede te deelen, dat ambas sadeur von Ribbentrop de Duitsche regeering in den Volkenbondsraad zal vertegenwoordigen bij het onderzoek van de door de Belgische en Fransche regeering opgeworpen kwestie. Hij zal van Donderdagmorgen af in Londen ter beschikking staan". Omtrent de besprekingen, die Dinsdagmor gen door den Britschen ambassadeur te Ber lijn gevoerd zijn, wordt nog het volgende bekend. De Duitsche rijksminister van buiten- landsche zaken heeft den Britschen ambas sadeur er van in kennis gesteld, dat de Duit sche regeering verwachtte, dat de Engelsche regeering haar uiterste best zou doen om eventueel te zijner tijd besprekingen tot stand te brengen met de belanghebbende mogend heden over de Duitsche voorstellen voor de vestiging van den Europeesehen vrede op nieuwe basis. De Britsche ambassadeur pleeg de daarop overleg met zijn regeering, die later haar antwoord aan de Duitsche regee ring zond in de volgende termen: „De En gelsche regeering doet en zal blijven doen haar uiterste best om de middelen te vinden voor het tot stand brengen van een vreed zame en bevredigende regeling van de hui dige moeilijkheden. Het is de Engelsche re geering duidelijk, dat de voorstellen van den kanselier evenzeer als de voorstellen, die gedaan zullen worden door de andere betrok ken partijen, te zijner tijd zullen moeten worden besproken. De Duitsche regeering zal echter begrijpen, dat het niet mogelijk is voor de Engelsche regeering een beslister verbin tenis aan te gaan in dit stadium." In de openbare zitting van den Volken- bondsraad is gisteren het woord gevoerd door Litwinof, die o.m. zeide: „Men kan niet strijden voor de organisatie van de collectieve veiligheid zonder maatrege len tegen het plegen van inbreuk op de inter nationale verplichtingen. De Volkenbond kan niet gehandhaafd worden, wanneer hij den aanvaller er aan went geen rekening' te hou den met zijn aanbevelingen, vermaningen en waarschuwingen. Wil de Volkenbond Duitsch land laten strevien naar de hegemonie over de totaliteit van het vasteland van Europa? Geen enkel land ter wereld wenscht Duitsch land aan te vallen. Diegenen, die het Duitsche aanbod van een nietaanvalspact voor 25 jaar beschouwen als ingegeven door liefde voor den- vrede, vergeten, dat het verdrag van Lo carno, dat Duitschland heeft verscheurd, pre cies zoo'n pact vormde. Ieder land, dat een nonagressiepact met Duitschland zou onder teekenen. zou zich tot bewegingloosheid ver- oordeelen in het geval van een aanval van Duitschland op een derde mogendheid. Duitschland schijnt te trachten Europa te verdeelen in twee of meer partijen, teneinde de handen vrij te krijgen tegen andere par tijen. Slechts wanneer het zal hebben ge toond. op overtuigende wijze, dat onze twijfel en onze vrees ongegrond zijn, zullen wij den terugkeer van Duitschland naar den Volken bond kunnen beschouwen als een bijdrage tot de zaak des vredes. De voorstellen van Hitier zijn evenwaardig aan een campagne tegen de volkeren der staten, die ik vertegenwoor dig. Wij hebben bezwaren tegen de opvatting, dat het terugtrekken uit den Volkenbond, de brutale inbreuk op internationale verdragen en het gerinkel met sabels een staat het voorrecht verkenen geheel Europa zijn voor waarden te dicteeren, onder welke hij zal onderhandelen, naar zijn welgevallen te kie zen wie aan de onderhandelingen moeten deelnemen en zijn eigen accoord-ontwerpen op te leggen. Wij zijn van meening. dat de oprechte aanhangers van den vrede niet min der het recht hebben dan de schenders van verdragen hun ontwerpen voor de organisatie van den Europeeschen vrede in te dienen, wij zijn voorstanders van het scheppen van vei ligheid voor alle naties van Europa en tegen standers van een semi-vrede, die in werke lijkheid oorlog is. Rusland is bereid deel te nemen aan alle maatregelen, die kunnen worden voorgesteld aan den ?'.aad door de mogendheden en die aanvaardbaar zullen zijn voor de andere leden van den Raad. Over de bijeenkomst der Locarnostaten van Dinsdag meldt Reuter, dat deze tot kort na middernacht heeft geduurd. Bij aankomst in zijn hotel verklaarde Flandin, dat de afgevaardigden der Locarno staten Woensdagmiddag kwart over twaalf opnieuw bijeen zouden komen. De Fransche delegatie keerde opgeruimd in het hotel terug en verklaarde dat eenige vooruitgang was bereikt, ofschoon nog niets was geregeld. Algemeen heeft men den indruk dat de atmosfeer tegen het einde van den avond was opgeklaard. Overigens handhaaft Flandin nog steeds zijn meening, dat, alvorens er eenige onder handelingen met Duitschland kunnen wor den geopend, de schending van het Verdrag door den Volkenbondsraad moet zijn gecon stateerd. In Fransche kringen verklaart men, dat er nog een fundamenteel verschil ligt tus- schen de Fransche en de Britsche zienswijze. Engeland wenscht als bemiddelaar en ar biter tusschen Frankrijk en Duitschland op te treden, terwijl de Fransche delegatie ver wacht dat Engeland zijn verplichtingen als garantiemogendheid van Locarno nakomt Blijkens een Havas-bericht uit Berlijn is de Hertog van Saksen-Coburg-Gotha Dins dagavond per speciaal vliegtuig uit Berlijn naar Londen vertrokken. Hertog Ernst, die aan het Engelsche Koningshuis verwant is. zou met een geheime zending belast zijn door den Rijkskanselier. Japan. Hirota's regeeringsverklaring. Eerste minister Hirota heeft, nalat het ka binet tot overeenstemming gekomen was en de keizer goedkeuring er aan had gehecht, de regeeringsverklaring over de te volgen poli tiek bekend gemaakt. In deze verklaring wordt er op gewezen, dat binnenlandsehe en buitenlandsehe pro blemen, welker oorzaken diep geworteld zijn, zich aan Japan voordoen. Het is de voortdurende politiek der Ja- pansche regeering geweest, aldus deze ver klaring hartelijke betrekkingen te onder houden met alle landen op een basis van in ternationaal goed vertrouwen en rechtvaar digheid, het onderling welzijn en de gemeen schappelijke welvaart te bevorderen tusschen Japan en de andere landen van het Verre Oosten ,in het bijzonder Mandsjoekwo, en voorts Japan's zending ten uitvoer te leggen als stabiliseerende kracht in Oost-Azië op basis van onscheidbare verwantschap met Mandsjoekwo en aldus bij te dragen tot den wereldvrede en het welzijn der menschheid. Het is urgent de nationale hulpbronnen aan te moedigen door uitbreiding te geven aan industrie en handel en door het ten uit voer leggen van de noodzakelijke hervormin gen in belastingwezen en financieel systeem en tevens door een bétere stabilisatie tot stand te brengen in alle deelen van het na tionale leven. De regeering is voornemens die administratieve hervormingen uit te voeren, welke geëvenredigd voldoen aan de tijdsbe hoeften en officieele discipline op te leggen. Ten slotte verwerpt de regeering in haar ver klaring overijlde daden en opportunistische maatregelen en legt er den nadruk op, dat de regeering vastberaden stappen zal doen om datgene, wat zij juist acht tot stand te bren gen. De oorlog in Abessynië. Bombardementen in het zuiden. DZJTBOETI, 17 Maart. (Reuter-ANö?) Het offensief der Italianen aan het noordelijk front duurt voort. Te Addis Abeba deelt men mede, dat niet ver van den Amba Aladzji een hevige slag woedt. De keizer voert persoonlijk het bevel over de Abessynische troepen. Aan weerszij den moeten de verliezen ernstig zijn. De correspondent van Reuter-ANP te Addis Abeba seint voorts, dat men in de Abessy nische hoofdstad officieel heeft medegedeeld, dat aan bijna het geheele zuidelijk front een hevig luchtbombardement is ingezet. In Abes- synische kringen gelooft men, dat dit het vooi'spel is van een nieuw offensief van de troepen van generaal Graziani, Een Fokker-vliegtuig, dat door den keizer ten geschenke was gegeven aan het Abessy nische Roode Kruis en dat gewoonlijk werd bestuurd door den Zweedschen baron von Ro sen is vanochtend te Kworam door bommen en mitrailleurvuur uit Italiaansehe vliegtuigen vernield. De beide vleugels van het toestel vertoonden duidelijk de onderscheidingstee kenen van het Roode Kruis. De correspondent van Reuter-ANP te Des- sié meldt dienaangaande nader, dat drie Ita liaansehe bommenwerpers terug zijn gekeerd, die het in den vroegen ochtend begonnen luchtbombardement hadden voortgezet. Zij moeten het Roode Kruisvlïegtuig hebben ver nield. De correspondent van Reuter-ANP bij de Italiaansehe legers in het zuiden seint, dat aan het zuidelijk front een groote activiteit heersc-ht, zoowel bij de strijdkrachten te land als bij de luchtmacht. Men bereidt een offen sief voor. Aan den uitersten linkervleugel in den sec tor van Neghelli is de tactiek der Italianen het den Abessyniërs moeilijk, zoo niet onmo- lijk, te né vken troepen te verzamelen. Generaal Graziani heeft generaal Borgon- zoli, den commandant van den sector Neghelli medegedeeld, dat Neghelli een versterkt kamp en een depot is geworden, maar dat de troe pen er niet voor een langdurig verblijf mo gen worden ondergebracht. Derhalve moeten dagelijks vliegende colonnes vertrekken. Zoo dra de Abessyniërs het geringste teeken van concentratie geven, worden zij uit de lucht aangevallen. Voor den derden keer tijdens de campagne is Wadara, dat op 130 K.M. ten Z.-O. van Al- HET KLEINTJE IN DE WIEG zal tot een sterk, gezond kind opgroeien, als moeder, gedurende den tijd dat ze het voedt, Diopha gebruikt. (Ned. Fabrikaat) HET KRACHTIGE D-VITAMINE VERSTERKINGSMIDDEL. (Adv. Ingez. Med.) lata en op 360 K.M. ten zuiden van Addis Abeba is gelegen, bezet. Er worden verkennin gen gedaan in het hooggelegen gebied van de Ganale Doria en ten noorden van deze rivier. Ook uit het versterkte kamp van Malkagoega, aan de rivier Dawa Panna, vertrekken voort durend afdeelingen. Mega is gebombardeerd en de caravanen, die de Abessynische krij gers ravitailleerden, zijn in het merengebied door mitrailleurvuur uit vliegtuigen bestookt. Antalo is herhaaldelijk door de Italianen, die de Abessyniërs niet tot rust laten komen, ge bombardeerd. In den middelsten sector zijn Italiaansehe patrouilles doorgedrongen tot achter de stellingen van den Abessynisehen generaal Boyenemered en Magalo, dat een sleutelpositie vormt aan een direeten verbin dingsweg met Addis Abeba, is eveneens hevig gebombardeerd. De correspondent van Reuter-ANiP te Addis Abeba meldt, dat in een Abessynisch commu niqué categorisch wordt ontkend, dat de kei zer vredesonderhandelingen zou willen aan- knoopen. Abessynië zal dergelijke onderhan delingen afwijzen, tenzij ze gebaseerd zouden zijn op het Handvest van den Volkenbond. Rickett, de Engelsche financier, de man der petroleum-concessies, is per vliegtuig uit Kar- toem te Dzjiboeti aangekomen. Hij wordt thans te Addis Abeba verwacht, waar men zegt, dat hij met een diplomatieke missie zou zijn belast. Zijn bezoek zou evenwel slechts betrekking hebben op de petroleumconcessies (Copyright Reuter-ANIP.) Abessynië wil niet rechtstreeks onderhandelen met Italië. PARIJS, 17 Maart (A.N.P.) De Abessyni sche legatie te dezer stede heeft medegedeeld dat de negus weigert rechtstreeks met Italië over den vrede te onderhandelen. De Abessy nische regeering kan slechts besprekingen voeren door bemiddeling van den Volkenbond, van welken zij verwacht dat hij haar zonder veiwijl den grootst mogelijken steun zal ver- leenen krachtens art. 16 van het Volken bondsstatuut. De noodlanding op 2000 M. Passagiers en bemanning maken het goed. Dinsdagmorgen vroeg, is een reddingsbriga de doorgedrongen tot de plaats, waar het ver keersvliegtuig van den dienst Weenen—Ro me een noodlanding op een berghelling heeft gemaakt. Volgens radiomededeelingen is de toestand van passagiers en bemanning goed. De' kwetsuren der Italiaansehe passagiers ble ken van lichten aard te zijn. Het opsporen van het vliegtuig was zeer moeilijk, doordat de uitgezonden berichten over de positie aanvankelijk onjuist waren. Tengevolge daarvan heeft de eerste reddings brigade onverrichter zake rechtsomkeert moeten maken. Catastrofale branden in China. Honderden slachtoffers. TIENSTIN, 17 Maart. Gemeld wordt, dat twee honderd personen om het leven zijn ge komen tijdens een brand in een schouwburg te Toe Lioe Tsjen, op 20 mijl van Tienstin. Er werd juist een voorstelling gegeven, en de zaal was propvol, toen het vuur uitbrak. KANTON, 17 Maart Ongeveer driehonderd Chineesche pelgrims, voor het meerendeel vrouwen en kinderen, zouden volgens alhier ontvangen berichten zijn omgekomen tijdens een brand aan boord van een jonk, tusschen Hongkong en Yueh Tsjeng in de provneie Kwantoeng. De pelgrims waren op weg om hun gebeden op te dragen aan de „Moeder-Draak". Ongekende politieke en journalistieke bedrijvigheid. LONDEN. 16 Maart. (Van onzien correspondent). De Raad van den Volkenbond, uit Genève als overgeschoten, vergadert in Londen onder de kanteelen van het Paleis van St. James. Het vergadert er in het openbaar, privé of geheim. Geheim is de vergadering, wanneer alleen de hoofdgedelegeerden elk met 'n enke len helper bijeen zijn. Privé is de vergadering, wanneer alle gedelegeerden en al hun helpers onder- elkaar zijn achter deuren, die de pers niet mag forceeien. Openbaar is de vergade ring, wanneer de vertegenwoordigers van de organen van voorlichting en openbare mee- ning in de wereld op stoelen gaan staan om door de opening van een deur een fragment van de vergaderzaal, een deel van de tafel, enkele vertegenwoordigers van Volkenbond en Locarno-landen te kunnen zien. Het is niet noodig op stoelen te gaan staan om hen te kunnen hooren, tenzij men doof zou zijn en woorden zou moeten aflezen van bewegin gen van lippen. Het geluid van de openbare vergadering klinkt tot ver buiten de wanden van de vergaderzaal. Luidsprekers, hier en daar geplaatst in den linkervleugel van het paleis, die voor de beraadslagingen van den Raad gereserveerd is, zorgen er voor. Er is ook een rechtervleugel. Maar die weet niet wat de andere doet. De drukte van het ge babbel en het gedrang, van de rhythmisch tikkende telegraaf en de rinkelende telefoon dringen niet niet door tot den rechtervleugel die nog dienst doet als officieel koninklijk paleis. Met den Raad van den Volkenbond is uit Genève meegekomen dat leger van deskun dige dagbladcorrespondenten, voor wie het Covenant noch in tekst noch in uitlegging geheimen heeft. Hen te hooren praten over het pact en het Covenant en over het Cove nant en het Pact met betrekking tot het ont stellend geval, dat hen hier heeft gebracht, hen te hooren uitleggen wat moet volgen uit artikel dit en wat staat te geschieden onder artikel dat en wat er misdreven of eigenlijk niet misdreven is onder de artikelen zooveel en zooveel slaat den aanhoorder, wiens leer school niet in Genève is geweest, met ont zag en vervoering. Hij luistert eerbiedig als naar een symphonie van Schoenberg. Maar het blijkt, dat in dit geval geen ai-tikelen zijn ze van het Pact, zijn ze van het Covenant, zijn ze van Versailles voor toepassing in aanmerking kunnen komen. En daarom waren vandaag en gisteren en hoe of het morgen zal zijn moeten wij afwachten de virtuozen van Genève even onbedreven in het doortasten van den toestand als hun Geneefsche za ken minder onderlegde Londensche confra ters. Hier heeft een Duitschland de verzenen tegen de prikkels geslagen. Dat althans houdt Frankrijk volen oog dat het land van Hen* Hitler met schade en schande dus wijs moet worden gemaakt. Frankrijk wil wel geen schade en schande voor Duitschland: maar wat Frankrijk wil zou naar Duitsch oordeel schade en schande zijn.. Hier heipén geen artikelen zooveel en zooveel. Prestiges en gevoeligheden zijn alleen in het spel. Leiders van naties staan op hooge voetstukken, zoo hoog als die waarop eens en was het maar al zoover, kan de verzuchting zijn van een jong geslacht hun standbeelden zullen prijken. Zij staan er ook even star en onver zettelijk als standbeelden. Maar helaas heb ben zij niet de machteloosheid van standbeel den. Zij hebben behalve het hooge voetstuk en de onverzettelijkheid niets met standbeel den gemeen. Het zijn mannen van gevoel en van drift en van beginsel, logisch, juridisch, voortvarend en machtig,- doortastend en meedoogenloos. De eigenschappen zijn ver deeld en strijden tegen elkaar. Het zijn man nen die worden gedreven door nationaal eer gevoel, nationaal vreesgevoel, door den durf der wanhoop. Zij verdedigen hun standpun ten met verwijzing naar geschreven artikelen van de internationale wetten of door te her inneren aan ongeschreven, primair, nationaal recht. Het is de functie der diplomatie te verhoe den, dat de dragers van dit belang en van dit beginsel met geweld inrennen op de dragers van dat belang en van dat beginsel. Want als dat zou gebeuren dan zouden alle belangen en alle beginselen onder den voet worden ge loop/en. De diplomatie heeft zich tot heden schitterend gekweten van haar taak. De tact, die de formule, die de tekst kan ont plooien heeft zich in St. James's palace als nagenoeg onbegrensd doen 'kennen. Tot he den heeft het diplomatiek optreden er geze gevierd; hetgeen overigens bij dit paleis ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLING. Het uur van afscheidnemen is thans aangebroken. Heel hartelijk schudt de hertog Thijs de hand en ons beertje moet beloven nog eens gauw aan te komen. Daar rijdt de koets reeds voor..Thijs stapt in. Zijn werk in het hertogdom van Bekaggelstein is afgeloopen. De koetsier neemt de leidsels ter hand, de paarden trekken aan, de terug tocht is begonnen. Nog een tijdlang kijkt Thijs door het portier raampje naar het kasteel, waar de gelukkige hertog zijn weldoener nog lang staat toe te wuiven. Daar schiet het rijtuig een hoek om en verdwijnt het slot uit Thijs' gezichtsveld. Thijs maakt het zich gemakkelijk in het rijtuig, want de reis is lang en vermoeiend. Hij verlangt naar huis en is erg benieuwd hoe dokter Allisweet het maakt. past, want sinds menschenheugenis zijn de diplomatieke vertegenwoordigers van vreemde landen in Engeland geaccrediteerd bij het Hof van St. James. De staatslieden en politici overheerschen er thans, maar zij ontplooien er tot heden vooral diplomatiek talent. En de beroepsdiplomaten ontbreken er niet. Onze eigen gezant verschijnt in deze dagen ook wel in het St. James's Palace. want al is Nederland clan niet rechtstreeks bij de schending van het Verdrag van Locarno betrokken en al heeft het geen deel gehad aan de samenstel ling van het Verdrag van Versailles, zijn be lang staat evenzeer op het spel als dat van de rest van de wereld en Herr Hitier heeft im mers Nederland niet kunnen vergeten in zijn vredesvoorstellen. Wij spraken van correspondenten op stoe len. De Raad komt bijeen in een ruime zaal, die wij willen voorstellen als de horizontale streep van de letter T. De verticale streep is de Queen Anne-salon, waar de 200 of meer journalisten mogen verblijven, die overblijven nadat een 50tal uitverkorenen in de verga derzaal zijn toegelaten. Waar verticaal en ho rizontaal elkaar ontmoeten is een tamelijk nauwe deur. Die deur staat open gedurende de openbare vergaderingen. De 200 journalis ten kunnen op stoelen zitten ïn de langwer pige Queen Anne-kamer. Maar dan kunnen, zij Mr. Bruce of Mr. Eden of Mr. Litwinof niet zien. Daarom gaan zij op de stoelen staan. Het zijn geen salonstoelen. De wanden herinne ren er ons aan dat wij in een salon zijn. Ze zijn met sierlijke gobelins behangen. En rond om prijken antieke wapenen en wapenrustin gen, strikt „symbolisch". In die schoone, an tieke. weelderige omgeving hebben wij de hachelijkheden leeren kennen van de Ween- sche taal, die het woord „alsbald" kent, dat naar Weenschen aard veel minder norsch klinkt dan de vertalers van het Duitsche ant- woox*d op de uitnoodiging van den Raad had den meenen te hooren. Wanneer wij de beteekexxis van „alsbald" hebben begrepen en haar draagkracht ixx het verband, of wanneer wij de niexxwste positie van het dispuut hebben gevat door officieuze voorlichting, snellexi wij weg van de harnas sen en de gobelins xxaar de pijpenlade, die propvol is met faciliteiten voor de pers, waar een gezellig haardvuur brandt en waar Lord Kitchener, Lord Roberts, de Hertog van Al bany en de Hertog van Cambridge, allen in olievex*f, strak of sceptisch of verbaasd of ontsteld op onze drukte neerzien. A. K. VAN R. Z.O.SËNEVER IROOD-EN ZWART MERK. (Adv. Ingez. Med.) BRITSCHE KABINET VANMORGEN BIJEEN. LONDEN, 16 Maart (A.N.P.) Het Britsche kabinet is hedenmorgen bijeengekomerx inge volge de convocatie, die Baldwin gisteren na ontvangst van het Duitsche antwoord tot de ministers heeft gericht. De bestudeering van de mededeelixig varx Von Neurath, waarmede de regeering thans bezig is, heeft ten doel voor Eden de gedragslijn uit te stippelen, die hij in de hedenmiddag te houden zitting van dexi Volkenbondsraad zal moeten volgen. BAMB PROGRAMMA DONDERDAG 19 MAART HILVERSUM I 1875 M. AVRO-uitzending. 5.30 VPRO. 8.Gram.pl. 10.— Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble Jonny Kroon. 11.Knipcur sus. 11.30 Ensemble Jonny Kroon. 12.15 Can- tabilé-ox*kest en Gram.pl. 2.15 Voor de Vrouw. 2.45 Gram.pl. 3.Knipcxirsus. 3.45 Gram.pl. 4.— Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram.pl. 4.45 Voor de kindex*en. 5.30 Cause rie. 6.Gram pl. 6.30 Sportpraatje. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Moderne Kamermuziek. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten. 8.10 Operette- concex-t mmv. solisten, koor en orkest. 9 30 Ra- dio-tooneel. 10.Omroeporkest en soliste. 11.Berichten. 11.1012.Dansmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.—NCRV. 11.— KRO 2— NCRV. 8.00—9.15 H. Mis. 10.— Gram.pl. 10.15 Mor gendienst 10 45 GTam.pl. 11.30—12.Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest 2.— Handwerkcursixs 3.00—3.45 Gram.pl. 4.Bij bellezing 4.45 Handenarbeid v. d. jeugd 5 20 Solistenconcert (sopraan, altviool, pianoï. 6.30 Gram.pl. 7.— Berichtexx 7.15 Reportage 7.30 Cux*sus Psychologie. 8.Berichten. 8 15 Zang en orgel. 9.— Relig. causerie 9.30 Vervolg zaxxg en orgel 10.Berichten 10.0511.30 Gram.pl, DROITWICH, 1500 M. 11.2511 50 Orgelspel 12.10 Trocadero-Cixxe- ïxxa-orkest 1.20—2.20 Gram.pl. 3.20 Vesper 4.10 Lezing 4.30 BBC-Schotsch orkest. 5.35 Dans muziek 6.20 Berichten 6.50 Kamermuziek. 7,15 Spaansche les 7.50 Lezing 8.20 Gevar. progr. 9.20 Viool' jrecital 9.30 Berichten 10.230 Kerk- dieixst 10.40 BBC-Midland-orkest 11.35—12.20 Dansmuziek RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.40 Gram.pl. 9.50 Oxgelconcert 11.20 Omroeporkest 4.20 Gram pl. 4.35 Hoorspel 8.20 Zang 9.05 Nationaal orkest 11.0512.35 Dans muziek en Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 en 11.20 Orkestconcert. 12.35 Orkestcon- cert en Schrammelmuziek. 1.35 Gevar. con cert. 3 20 Concert 5.20 Omroepkleinorkest en solisten 7.30 Kamermuziek. 8.40 Omroeporkest en solist. 9.50 Pianorecital 10.2011.20 Dans muziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Graixx.pl. 12 50 Omx*oeporkest 1.50—2.20 5.20, 6.50 en 7 20 Granx.pl. 8.20 Relig. mxxziek 9.20 Klein-orkest. 10.30—11 20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Granx.pl. 12.50 Klein-orkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Zigeunermuziek, 6.35 Zang 7.05 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest 10.30 11.20 Gram.pl. DEUTSCHE ANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gram pl. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Be- x'ichten 9.50 Cello en piano. 10.05 Weerbe.- richt, 10.8011.20 Dansmxxziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6