AMSTERDAMSCHE BEURS HEEREN COSTUMES DONDERDAG 19 MAART 1936 HAARDE M'S DAGBLAD 7 IAAT/TC BHÜtUïïN Von Ribbentrop spreekt in den V olkenbondsraad. „Locarno-pact door eenzijdige handeling van Frankrijk geschonden en opgeheven." Het Fransch-Russische pact uitsluitend tegen Duitschland gericht. LONDEN, 19 Maart (A.N.P.) De openbare zitting van den Volkenbondsraad is vanmorgen even na half elf Engelsche tijd geopend. De Duitsche vertegenwoordiger Von Ribbentrop nam zijn zetel in aan de rechterzijde van de hoefijzervormige raadstafel, terwijl minis- terial-direktor Dieckhoff en de overige leden der Duitsche delegatie achter hem plaats namen. De voorzitter van den Raad Bruce gaf enmiddellijk het woord aan Von Ribbentrop. Deze zeide o.m.: „De Duitsche regeering heeft gevolg gegeven aan de uitnoodiging van den Volkenbondsraad om te streven, ook ha rerzijds bij te dragen tot opheldering van den bestaanden, politieken toestand. Zij heeft mij opgedragen voor de hier aanwezige staats lieden haar standpunt ten aanzien van de op de agenda staande voorstellen der Fransche en Belgische regeeringen betreffende het Rijnpact van Locarno uiteen te zetten. Zij heeft hierbij na rijp beraad besloten haar verstandelijke, formeele bedenkingen, die zouden kunnen voortvloeien uit het feit, dat Duitschland op het oogenblik geen lid meer van den Volkenbond is en uit het feit, dat aan de agenda van heden de bepalingen van een verdrag ten grondslag liggen, dat Duitschland als niet door zijn schuld ont bonden beschouwd op den achtergrond te schuiven. Ik persoonlijk heb met werkelijke voldoening mijn missie aanvaard, doordron gen van de overtuiging, dat de in hoogeren zin rechtvaardige zaak van ons volk in dezen raad van naties nog nooit vertegenwoordigd Is en verder in de oprechte hoop, dat de her vatting van de betrekkingen tusschen mijn land en den Volkenbond een teer punt in de geschiedenis van Europa na de veelvoudige verwarring van den rampzaligen oorlog mag vormen. Het principieele Duitsche standpunt ten opzichte van het Locarnovraagstuk is de wereld bekend uit de rede, die de Duitsche Rijkskanselier op 7 Maart heeft gehouden. Het feit echter dat het mogelijk is geweest, dat voorstellen als die der Fransche en Belgi sche regeeringen zijn gedaan, maakt het mo gelijk, dat ik nogmaals voor den Raad het Duitsch standpunt in het kort uiteenzet. De bedoeling van het Locarnopact is ge weest het aanwenden van geweld tusschen Frankrijk en België eenerzijds en Duitschland anderzijds voor eeuwig uit te sluiten. Het Duitsche volk heeft de beperking van zijn souvereiniteitsrechten zoovele jaren gedragen, omdat het verwachtte, dat ook de andere contractanten van Locarno hun lichter ver plichtingen zouden nakomen. Wat is echter gebeurd? In den loop van het vorige jaar be gon Frankrijk zijn betrekkingen met de Sovjet-Unie steeds nauwer aan te halen, tot dat op zekeren dag het Fransch-Russische mi litaire bondgenootschap werd bekend ge maakt. De beangstigende invloed van dit ver drag op Duitschland kan als volgt worden sa mengevat lo. Het bondgenootschap betee- kent de samenvoeging van twee sta ten, die met hun koloniaal gebied, dat voor militaire hulpverleening in aan merking komt over 275 millioen men- schen beschikken. 2o. De beide staten gelden als de sterkste militaire mo gendheden ter wereld. 3o. Het bond genootschap is uitsluitend tegen Duitschland gericht. 4. Sovjet-Rusland dat op zichzelf door een groot gebied van Duitschland is gescheiden, heeft zich door een analoog verdrag met Tsjecho-Slowakije tot aan de Zuid grens opgedrongen. 5e. Frankrijk en Rusland maken zich tot rechter in eigen zaak, doordat zij eventueel ook buiten den Volkenbond om den aan valler kunnen aanwijzen en derhalve naar eigen goeddunken tot een oor log tegen Duitschland kunnen over gaan. De mogelijkheid van sancties heeft daarbij rechtens en politiek geen beteekenis, want bei de staten zijn zoo machtig, dat sancties te gen deze coalitie ondenkbaar zijn. Het Rijn pact zoo te interpreteeren, dat het voor de eene pai;tij de mogelijkheid open laat naar be lieven nieuwe bijstandsverbintenissen van mi litairen aard tegenover de andere partij aan te gaan, is naar de vaste overtuiging der Duit sche regeering een onmogelijkheid. Wanneer op het oogenblik van het tot stand komen van het Locarnopact een dergelijke uitlegging was goedgekeurd, zou het pact door Duitsch land nooit geteekend zijn. Bovendien betee- kent het Fransch-Russische bondgenootschap naar de historische opvatting der Duitsche regeering een volledige verstoring van het Europeesche evenwicht, dat tot dusver heeft bestaan en daarmede van de fundamenteele voorwaarden, waaronder het Locarnopact is gesloten. De Duitsche regeering staat op het stand punt dat het Fransch-Russische verdrag in strijd is met het veiligheidssysteem van Lo carno en dat derhalve het Locarnopact door de eenzijdige handeling van Frankrijk is geschon den en de facto opgeheven. De Duitsche rijks kanselier heeft sedert de aanvaarding van het bewind, Frankrijk steeds de hand ter verzoe ning geboden. Hij heeft de wereld een ge- heele reeks aanbiedingen tot pacificatie ge daan, die allen van de hand zijn gewezen. Toen de ratificatie van het Fransch-Russische verdrag een feit werd, heeft Hitier daaruit zijn consequenties gatrokken. Hij is overge gaan tot herstel der volle souvereiniteit over het Duitsche gebied. De Duitsche regeering wijst het verwijt, het verdrag van Locarno eenzijdig te hebben geschonden, van de hand. Men heeft gevraagd waarom Duitschland zijn bezwaren tegen het Fransch-Russische pact niet voor een internationaal gerecht heeft gebracht. Het is voldoende te wijzen op het beslissende feit dat het hier een vraagstuk betreft, dat van overweeend politiek belang is en waarvan de opheldering en de oplossing derhalve niet van een gerechtelijke instant'? kan worden verwacht. Evenmin heeft de Duitsche regeering iets kunnen verwachten langs den weg van onderhandelingen van de mogendheden die hun handteekeingen heb ben geplaatst. Von Ribbentrop vervolgde zijn rede met te constateeren dat Duitschland, dat een volko men rechtsgelijkheid heeft bereikt er thans naar streeft een streep te zetten onder het treurige hoofdstuk van de verwarringen in Europa. Duitschland wil een einde maken aan de lange periode van Duitsch-Fransche span ningen van oorlog. De Duitsche gedelegeerde sprak tenslotte de hoop uit dat de Raad de draagwijdte der his torische beslissing, die in zijn handen berust, zou beseffen en daardoor zou bijdragen aan een zekere toekomst voor Europa. - Engeische Import:—Steeds-voorhanden (Adv. Ingez. Md.) Opening Voorjaarsbeurs. Opening. Hedenmiddag twee uur werd de Voor jaarsbeurs geopend door den Burgemeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, in tegenwoordigheid van een groot aantal genoodigden geopend. Hij sprak als volgt: „Het houden van een beurs, zooals wij die kennen, vooral nu in de laatste jaren ook in ons deze instelling langzamerhand burger recht heeft verworven, gaat als regel uit van de industrie en den handel en heeft als voor naamste doel in grooten kring bekendheid te geven aan industrieele- en handelsproducten, vooral aan nieuwe artikelen en den verkoop daardoor aan te moedigen. Behalve het al gemeen belang, dat hierdoor wordt gediend, omdat het immers opleving brengt in den handel in het algemeen, staat uiteraard het belang van fabrikant en handelaar op den voorgrond. Dat deze voorjaarsbeurs haar ontstaan dankt aan het initiatief van de Ver- eeniging van Huisvrouwen en thans reeds voor de vierde maal wordt gehouden, moge iedereen overtuigen, dat ook het belang van den verbruiker hierbij ten zeerste betrokken is. Gaarne heb ik dan ook bij gelegenheid van de opening van deze vierde beurs hier nogmaals van mijn belangstelling willen doen blijken al bestaat er kans dat ik. gege ven mijn volkomen ondeskundigheid op het terrein der huisvrouw, in herhaling verval. Ik mag er mij daarbij, naar ik vertrouw, van overtuigd houden, dat er op deze beurs geen propaganda gemaakt zal worden voor mar garinebereiding in eigen keuken, hetgeen, naar beweerd wordt, in den huidigen tijd tot de ongeoorloofde handelingen wordt gere kend. Zoo stelt deze tijd ook de huisvrouw voor allerlei nieuwe moeilijkheden en problemen, zoo zelfs, dat zij wordt belemmerd in de be oefening van die bijzondere huisvrouwelijke deugd, de zuinigheid. Laat zij zich troosten, met de gedachte, dat in deze verwarde pe riode zoovele schijnbaar tegenstrijdige maat regelen moeten worden genomen, bij het zoe ken naar de beste oplossing. Het is verheu gend te zien, dat de huisvrouw, die in haar huishoudelijk budget ten slotte den weerslag ondervindt van alle economische noodtoe standen, niet bij de pakken gaat neerzitten, maar alles doet om zich aan de nieuwe, vaak zich wijzigende, omstandigheden aan te pas sen. Zooals hier, op een wijze, die in het kader van de actie van een plaatselijke vereeni- ging, getuigt van een goeden kijk op hetgeen deze tijd eischt, van frisschen ondernemings geest en van de hoop en de overtuiging, die in breede lagen van het volk nog leeft, dat wij de moeilijkheden van thans zullen te boven komen. Het is een voorrecht, hoe be trekkelijk klein deze actie in het algemeen gebeuren ook is, daaraan te mogen mede werken. Ik spreek daarom den wensch uit, dat deze beurs evenals de vorige aan haar doel moge beantwoorden; aan de organisatoren, de deel nemers en de bezoekers bevrediging moge schenken en nevens het stoffelijke voordeel, dat er van verwacht wordt, moge medehel pen de overtuiging te vestigen, dat iedereen op zijn terrein kan en moet medewerken den weerstand van ons volk te versterken. Met dezen wensch verklaar ik de vierde voorjaars beurs voor geopend Uitspraken van de Rechtbank. Overtreding geldschieterswet. Veertien dagen geleden stonden voor de rechtbank terecht een man en een vrouw, die de geldschieterswet zouden hebben overtre den. Bij de wet is verboden bedragen beneden f 500 met of zonder rente-eisch uit te leenen. Zij hadden eenige malen bedragen van even boven de f 500 uitgeleend met de voor waarde, dat het geld dat niet direct noodig was zoo spoedig mogelijk aan hen werd terug betaald. Ook hadden zij een keer minder dan f 500 geleend, doch daarvan was geen rente gevraagd. De officier van justitie was van meening, dat niet volgens de letter van de wet, doch wel naar redelijk begrip minder dan f 500 werd geleend, wat dus overtreding van de wet was. In het eene geval stond overtreding echter onomstootelijk vast. Tegen den man, die had verklaard, niet van te voren te hebben geweten dat zijn vrouw het geld zou uitleenen, eischte hij zes maanden, om dat zijn inziens de man er wel van op de hoogte was geweest en tegen de vrouw vroeg hij een maand gevangenisstraf. Mr. B. W. Stomps, die al verdediger op trad, wees op het risico dat verd. geloopen hebben, waaruit hun bedoeling f 500 te lee nen was gebleken. Hij achtte het bewezen, dat de man niet van de voorschotten in ken nis was gesteld. Voor den man vroeg hij vrij spraak voor de vrouw clementie. 'De rechtbank deed hedenmorgen uitspraak en in het. vrijsprekend vonnis werd overwogen dat het niet was bewezen, dat er geldsommen beneden f 500 zijn uitgeleend. Het eene geval bewees nog niet dat de geldschieterswet was overtreden, omdat hieruit niet is op te ma ken, dat van het leenen een gewoonte werd gemaakt. Fietsendiefstal. Een 39-jarige Haarlemmer had een fiets gestolen en was daarop weggereden. Hij was gesnapt door den eigenaar, die hem aan de politie overleverde. De man, die geen blanco strafregister had, was, naar hij zeide. door ai-moede tot zijn daad gekomen. De officier eischte acht maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. De verdediger, mr. O. H. van Wijk, voerde dit ook aan in zijn pleidooi, waarin hij cle mentie pleitte en zoo mogelijk een gecom bineerde straf. De uitspraak luidde conform den eisch. Ruim vijftig belastingplaatjes gestolen. Tusschen November en Januari had een inwoner van Haarlem vijftig a zestig rijwiel plaatjes gestolen. De officier eischte twee weken geleden, toen de man voor de rechtbank verscheen, negen maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Stomps drong aan op clementie en een lagere gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde den man he den tot negen maanden met aftrek van pre ventief. Het Haarlemsche Gemeente- personeel. In ons nummer van Dinsdag deelden wij mede, dat de meerderheid in het college van B. en W. van Haarlem aan den raad heeft voorgesteld geen gevolg te geven aan het ko ninklijk besluit houdende aanmaning om de wedden en loonen van het gemeentepersoneel te brengen overeenkomstig de door den Mi nister van Binnenlandsche Zaken gegeven richtlijnen. Daarbij werd tevens medegedeeld, dat een minderheid van het college van B. en W. een verlaging van het salarispeil voor het perso neel der gemeente betreurt. Verder werd er bij gezegd, dat een deel (van die minderheid! meent, dat een weigerende houding ten opzichte van de bedeoling der regeering niet wenschelijk is, het an dere deel gaat verder en is van meening, dat een zoodanige houding niet langer toelaat baar is. t Wij vernemen dat de heer Roodenburg, wet- houden van financiën, het lid is dat die hou ding niet langer toelaabaar acht. De bur gemeester is het lid dat een weigerende hou ding niet wenschelijk oordeelt. Men weet dat de heer Roodenburg een voor stel aan den raad heeft ingediend om gevolg te geven aan het koninklijk besluit om de richtlijnen van den Minister te volgen. Maar dan in een voor het personeel zoo soepel mo gelijken vorm. Als een 5% korting op alle loonen en sala rissen toegepast zou worden zou dit ongeveer f 175 000 over een vol jaar opleveren. De heer Roodenburg heeft die korting afgerond in voor den betrokkene zoo gunstig mogelijken vorm. Dit zou ongeveer neerkomen op een verschil van f 15.000 a f 20.000. Verder wil de heer Roo denburg de indertijd ingevoerde korting op den kindertoeslag weer intrekken. Dit zou een bedrag van ruim f 15.000 opleveren. Bij elkaar zou dus ongeveer f 30.000 a f 35.000 van het bedrag van f 175.000 afgaan. Dit is dan over een vol jaar gerekend. De heer Roodenburg heeft bovendien een overgangsbepaling voor gesteld om de ingevoerde kortingen te verdee- len over de volgende tijdstipoen: 1 Mei. 1 Augustus en 1 November 1936. Daarvoor zou het bedrag dat het personeel in den loop van het jaar 1936 minder ontvangt belangrijk klei ner worden. De raadsfracties hebben zich nog niet of ficieel uitgesproken over deze voorstellen. Een in raadskringen goed ingelichte zegsman ver zekerde ons evenwel, dat hij het zeker acht. dat het voorstel van de meerderheid van B. en W. zal worden aangenomen. Voor het voorstel- Roodenburg zullen, naar hij verwacht, de le den der fracties der C.H., A.R. en van den Vrijheidsbond stemmen, alsook eenige leden van de R.K. fractie, maar dit zullen waar schijnlijk niet meer dan ongeveer 10 leden van de 39 zijn. De heer Roodenburg zal, zoo vernamen wij, bii de behandeling van zijn voorstel in den raad mededeelen, dat hij de overtuiging heeft, dat bij afwijzing van het verzoek, in het koninklijk besluit vervat, de regeering onwrik baar zal zijn en zonder meer de korting van 5 pCt. zal opleggen. De heer Roodenburg heeft geen zekerheid dat de regeering genoegen zou nemen met zijn voorstel, maar verwacht dit wel, omdat hij meent de richtlijnen van den minister te hebben aangehouden. Huldiging aan het Diaconessenhuis. Zooals reeds met een enkel woord werd ge meld had Woensdag in den kring van het Bestuur, enkele doctoren en zusters van het Diaconessenhuis hier ter stede een intieme huldiging plaats van Ir. L. L. Graaf van Randwijck, die 25 jaar penningmeester van genoemd Huis is. Bij deze huldiging, die ge heel buiten medeweten van den jubilaris was voorbereid, bracht Minister Slingenberg, mi nister van sociale zaken, de gelukwenschen van de Regeering over. De Minister sprak hartelijke woorden van waardeering voor het werk dat in het Diaconessenhuis wordt ver richt en complimenteerde het bestuur met zijn penningmeester, wien hij mededeelde, dat het de Koningin had behaagd hem te be noemen tot Ridder in de orde van Oranje- Nassau, Verder werd achtereenvolgens het woord gevoerd door den voorzitter van het bestuur, den heer F. H. de Koek van Leeuwen, die den heer van Randwijck een souvenir aanbood en den wensch uitsprak, dat het bestuur van het Diaconessenhuis nog vele jaren zijn tegen- woordigen penningmeester mocht behouden; door de oudste diacones, Zr. Neeltje Klaas- sen, die bloemen aanbood namens alle Zus ters en door den Geneesheer-Directeur Dr. P. van Paassen. Chr. Historische Unie. De afdeeling Haarlem-Centrum van de Chr. Hist. Unie hield Woensdag 18 Maart haar jaar vergadering. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken en het opnieuw kiezen van de drie aftreden de bestuursleden, de heeren A. G. C. Engelgeer, J. Lucassen en J. H. Niemöller benevens de benoeming van vier afgevaardigden voor de te houden Kamerkringvergadering en alge- meene vergadering der C. H. Unie, hield Dr. G. Sterringa een inleiding over het „Plan van den arbeid Spreker schetste dit plan in groote lijnen, vergeleek het met het, eveneens door de S. D. A. P. voorgestelde Socialisatieplan en besprak het geheel critisch waardeerend. Het hoofdza kelijke bezwaar ligt z.i. in het veel te licht achten van de buitenlandsche arbeidsverhou dingen. Op het goed doordachte referaat volgde een belangrijke bespreking. Ten slotte werd uit de goedbezochte verga dering de vraag gedaan naar de te verwach ten houding der C. H. Raadsfractie ten op zichte van de door de Regeering geëischte loonsverlaging. De voorzitter, wethouder W. Roodenburg teekende zijn standpunt, dat ook door de fractie geheel wordt ingenomen. B. en W. hebben hun uiterste best gedaan, om de 5 pet. verlaging voor de ambtenaren, althans nog een jaar uitgesteld te krijgen. Het motief hiertoe was. dat Haarlem niet. als andere gemeenten reeds, den top van belas tingdruk droeg. De pogingen zijn echter vruchteloos gebleven, daar de Regeering zich op een .algemeen standpunt plaatst en de verhouding tusschen Rijks- en gemeenteamb tenaren algemeen geregeld wil zien. Wethouder Roodenburg en zijn twee fractie genoten achten in deze omstandigheden het voorstel, aan den Raad gedaan, door B. en W. ontoelaatbaar en nutteloos. Het schijnt een moedige houding: te zeg gen, wij doen het nietmaar wanneer deze houding enkel gevolgd wordt, door het straks op last van de Regeering tóch uitvoeren van den maatregel, dan noemt spr. dit een loos gebaar. Veel juister is het, van het onvermij delijke het beste te makeu. hetgeen spr. door zijn tusschenvoorstel. dat allerlei verzachtin gen voor de korting kan aanbrengen, beproeft te doen. Moge de Raad mij daarbij steunen! zeide spreker. De vergadering heeft zich eenstemmig zon der eenige aanmerking met dit standpunt der Raadsfractie eensgezind verklaard. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 19 Maart. Ondertrouwd 19 Maart: S. J. Teunisse en W. Bredenberg; F. J. J. Bonarius en P. Chr. J. Leising; W. H. Verkaaik en W. van Wanrooij; P. A. Schotel en M. Reisinger; J. Huyer en S. C. Tjemmes; C. G. A. de Leur en C. J. C. Kruijer: J. Westenberg en Th. Sorgdrager; G. G. Pouwels en J. Heines. Getrouwd 19 Maart: N. den Hartogh en M. E. Nelissen: N. de Groot en H. Vos; E. A. J. van der Horst en S. Priesman; F. W. Barthel en G. W. van Wijk. Bevallen: 17 Maart, C. G. v. Hazebroekv. Rijn. d., 18 Maart, F. SmidBult, z., J. v. LierMajoor, z., M. A. Vonk—Koning, d., 19 Maart, J. Jongertv. Mierlo, d. Overleden: 17 Maart, M. Schalkwijk. 83 j., KI. Houtweg. 18 Maart. G. H. Donker. 49 j., Coornhertstraat, 10 Maart, C. M. v. Leeuwen Vermeulen, 55 j.. Meester Cornelisstraat. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.22—f 1.10 Griet per 50 K.G. f 26—f 12.30 Tongen per K.G. f 0.98—f 0 60 Kleine schel per 50 K.G. f 14f 6.40 Bot per 50 K.G. f 3.20—f 2.10 Schar per 50 K.G. f 8f 1.90 Kleine poon per 50 K.G. f 6f 4.90 Groote schelvisch per 50 K.G. f 19—f 17 Middelschelvisch per 50 K.G. f 21 50f 16 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 19 f 14.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14f 4.10 Kabeljauw per 125 K.G. f 24f 13 Groote gullen per 50 K.G. f 7.50 Wijting per 50 K.G. f 4.50f 2.30 Heilbot per K.G. f 0.78 Leng per stuk f 1 40f 0.35 Koolvisch per stuk f 0.55f 0.06 (Adv. ingez. Med.) BESOMMINGEN. Trawler: En Avant IJM 8, 415 manden f 2180. Beuger: VL 217 f 750 Loggers: SCH 247 f 490; SCH 69 f 530; SCH 4 f 410; KW 108 f 340; KW 31 f 350; KW 43 f 470; KW 151 f 460; KW 102 f 400 VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 98% - - - - 4 pCt. Nedèrl. Indië 96VP - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) 22-* Youngleening (met ver klaring) 23*-* 23* 23% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 111K Handel Mpij Cert, van f 250 1261h Koloniale Bank 51K Ned. Ind. Handelsbank 115 Rotterd. Bank 103* - INDUSTR. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie 25 24*-* 25 v. Berkels Patent 41 Calvé Delft Cert 59 Ned. Ford ex. 40 afst. 225* -- Philips Gloeil. Gem. Bezit '83* 181* 182 182*18 183-183* 182* 105* 126 105* 106* 106* 106*-* 106* TABAKKEN. Deli Batavia 183 184 Deli Maatschappij '95-K 195* 196 195*-196 Senembah 192* 195 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 5* Scheepvaart Unie 46** - 47Vf 46* fconink. Paketvaart - Rotterdamsche Lloyd 37 36% Maatschappij Nederland 36 Holland—Amerika lijn 41* - PETROLEUM. Kon Petr 237*-* 237* 237* 238—* 238* Perlak Petr 93 - - Shell Union u%-yf 11% 11 11 -% 11% Continental Oil 20 20 2oyg Tidewater 11-% 107/8 10% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 235* 235 235 235 235*-* Java Cultuur 132* - Ned. Ind. Suiker Unie 112* Vorstenlanden 25* - INDIJSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 10 9% 9% Anaconda 21-* 207/g 21 20% 207/e - Bethleh. Steel 33*-3/g 32*/g - 32%-% Cities Service 3* 3 V*-* 3% 3V8-% 391/, 39 - 38". 38% - 39i/V (6%,—39 ss%-yf m -% 38% - Kennec Copper 22* -2%—8/g 22% Radio Corp 7* RUBBERS. Amsterd Rubber 125 *-7)f 124*125* 125'/* 125% 25* - 5/g Deli Bat. Rubber 75 74 Indische Rubber 98* 96 Kendeng Lemboe 144 141 Serbadjadi 68 68 Rotterdam Tapanoell 46* Bandar Rubber 118 117 Preanger Rubber 54 52 Java Caoutch 82 Sumatra Rubber 7C* |47 - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 20»/* 20*-* -T 20% Wabash Railroad 2* 2% 2s/g 2%-% Union Pacific 80V* - Chic. Milwaukee 4*-* 4Vs-H 4* Missouri Kansas Texas 4% 4%-X 47/8 MIJNBOUW. Alg Explor Mij 167 Redjang Lebong 224 - PROLONGATIE 2 1* - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11