Overall's Kievitaliteit. programma VRIJDSG SO MS A" KT T935 H "A A REE M'S T5 A 'G B E A 2 „Het Witte Kruis". Aantal baden in de badhuizen sterk achteruitgaand. Verschenen is het jaarverslag van de ver- eeniging Het Witte Kruis welk jaarverslag op de Donderdag 26 Maart te houden jaar vergadering in behandeling zal komen. In het verslag wordt het allereerste met leed wezen het overlijden van den heer L. Modoo gememoreerd, die jarenlang een verdienstelijk bestuurslid van de vereeniging was. Het leden tal heeft een geringe daling ondergaan door van 3021 op het eind van het jaar te komen op 2934. Het bestuur doet alles om door mid del van propaganda deze ledendaling weer ongedaan te maken; er is o.m. besloten een 3e magazijn voor verplegingsartikelen te ope nen voor het Amsterdamsche en Slachthuis- kwartier, welk magazijn gevestigd zal worden aam de Godfried van Bouillonstraat. Behalve twee ledenvergaderingen werden in het afgeloopen jaar 8 bestuursvergaderin gen gehouden. Een verzoek van de badmees ters om meer vacantie en tevens een vrijen middag per week met sluiting van het badhuis was voor het bestuur aanleiding te antwoor den, dat de badhuizen niet meer dan thans gesloten mogen zijn. Tot eenige uitbreiding van vacantie was men bereid, mits dit onder ling zou worden geregeld. Door dr. W. B. Smit, directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst is volle medewerking toegezegd inzake een poging om tot een na dere samenwerking met de Ziekenfondsen te komen, daar men in Groningen hier goede resultaten van heeft. Door de drie wijkzusters werden in het afgeloopen jaar niet minder dan 15285 bezoeken afgelegd en werden uit de magazijnen 969 verplegingsartikelen uit geleend. Een groote zorg voor het bestuur is de ster ke achteruitgang van het aantal baden in de ba •..huizen en door het bestuur wordt dan ook de -.raag gesteld of de behoefte aan reinheid soms minder geworden zal zijn. Het aantal werkloozeirbaden is toegenomen en wel van 9798 tot 13132. Uit het onderstaand staatje blijkt wel dat de achteruitgang zeer sterk is in de laatste jaren: 1925 1926 1927 1928 1929 1930 118013 127762 129903 130295 131432 162262 1931 1932 1933 1934 1935 162671 163815 157024 157561 143798 De plotselinge sterke vooruitgang in het jaar 1930 werd veroorzaakt door het in ge- bruiknemen van het 5e badhuis aan de van Egmondstraat. Zeer duidelijk blijkt uit het staatje dat de daling over 1935 buitengewoon sterk is en met het oog op de gezondheid is het te wenschen dat het bestuur haar pogin gen tot het opvoeren van het aantal baden met succes bekroond zal zien. SCHUIT MET STEENKOLEN GEZONKEN Een met anthraciet geladen schuit, die ge meerd lag aan den wal vóór de Hooimarkt, vlak bij de spoorbrug, is wegens lekkage ge zonken. De schuit ligt op den bodem van het Spaarne, maar het is langs den wal niet diep, zoodat het wrak nauwelijks onder water ligt. De scheepvaart heeft er geen hinder van. JUBILEUM P. BREEUWER Maandag 23 Maart hoopt de heer P. Breeu- wer, Rozenprieelstraat 14, den dag te herden ken dat hij vijftig jaar in dienst is van de N.V. v.h. Gebi'. Merens aan het Z. B. Spaar ne 74. Stop die verkoudheid onmiddellijk. Zorg, dat zij U niet geheel in haar greep krijgt. Vernietig alle bacteriën, voordat zij zich hebben genesteld in Uw ademhalings organen, waar zij zich snel zullen vermenig vuldigen. Karsote, het wetenschappelijk sa mengestelde inhalatie middel. heeft een sterk bacterién-doodende kracht. Sprenkel enkele druppels op Uw zakdoek en snuif de aangename, desinfecteerende damp goed op. Tot in de verste hoekjes worden Uw adem halingsorganen nu ge vuld met een atmosfeer, waarin de bacteriën van verkoudheid of griep on mogelijk kunnen voortbe staan. Spoedig voelt U de verkoudheid af nemen. Vastzittend slijm komt los, pijn in de keel wordt verzacht, het ademhalen gaat weer gemakkelijk, Uw verkoudheid is verdwenen en ge hebt de kans voor een erger aandoening voorkomen. Karsote is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a ƒ0.90 oer flacon (zakformaat) en ƒ1.35 per flacon (2 x de kleine maat), om zetbelasting inbegrepen. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 20 MAART Stadsschouwburg: La Argentina. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Ned. Indisch Tooneel „De Ober" 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: 4e Haarlemsche voor- jaarsbeurs v. d. Ned Ver. van Huisvrouwen. 1.30—5.30 en 7.30—11 uur. Kruisweg 70: Buitengew. alg. aandeelhou- dersverg. N.V. Hollandsche Voorschotbank. 11 uur. Bakenessergracht 13: Lente-equinnoxdienst met voordracht. 8.15 uur. Frans Hals Theater; „Traumulus" (De Droomer) met Emil Jannings, 2.30, 7 en 9.15 u Cinema Palace: ,,De Diesel-express" met Sally Blaue, William Farnum, Charles Starret 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: geprolongeerd: Henr. Davids en Johan Kaart in „Kermisgasten". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Maddalena, Vin- cenzo Bellini's groote liefde" met Martha Eg- gerth. Op het tooneel Schaefers Lilliputter- troupe 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel." 104 uur. Haarlemmerlied e: Raadsvergadering v.m. 9.30 uur ZATERDAG 21 MAART Gem. Concertgebouw: 4e Haarlemsche voor- jaarsbeurs v. d. Ned. Ver. van Huisvrouwen. 1.30—5.30 en 7.30—11 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel." 104 uur. R E l L M RESILON is de duurzaamste verf voor binnen en buiten, voor uw woning, meubelen, huishoudelijke artikelen enz. RESILON loopt niet af en dekt prachtig. Zij droogt blinkend-glanzend en streep- vrij op. In busjes van 16. 26, 36, 52, 90 cents enz. Alwaar niet verkrijgbaar, wende men zich tot de Verffabr. N.V. RESINK - HAARLEM. Leidschevaart 574 - Telefoon 26190. (Adv. Ingez. Med.) Tegen luchtaanvallen. Over de uitwerking van brandbommen. A. H, van Leeuwen, architect, en Ir. H. Sangster hebben voor de uitgeversmaat schappij A. W. Sijthoff te Leiden een boekje geschreven over „Schuilplaatsen en beveili ging tegen luchtaanvallen". Wij ontleenen er de volgende passage aan over de werking van brandbommen. Dit doen wij in verband met het hoofdartikel in ons nummer van Donderdag, naar aanleiding van de verklaringen van Prof. Wester, van de hoogere Krijgsschool op een vergadering te Haarlem over de uitwerking van brandbom men. In de beschrijving die de heeren van Leeuwen en Sangster geven wordt een duide lijker beeld gegeven van de ontzettende uit werking van brandbommen. De passage luidt' Reeds vele eeuwen was brandstichting een uitvloeisel van den oorlog. Bij een modernen krijg zal de uitwerking van een bombarde ment met brandbommen daarmede echter niet te vergelijken zijn. Deze uitwerking zal wellicht van alle toe gepaste bomsoorten de ergste zijn, daar een vliegtuig een groot aantal van deze lichte (0.2 tot 5 kg.) bommen meevoeren en uit strooien, en vele brandhaarden stichten kan, al zal ook een groot percentage in tuinen, parken en straten terecht komen. Bij het doorslaan van een normale dakafdekking van een woning, hetgeen reeds geschiedt bij het afwerpen vanaf een vlieghoogte van 2 a 4000 m., zal een brandhaard in de bovenste verdieping ontstaan, welke door de plotse ling optredende intense hitte moeilijk te blussehen is, indien een brandwacht niet oogenblikkelijk tegenmaatregelen heeft ge nomen. Vele brandhaarden zullen een ramp be tee kenen voor een stad, daar de brandweer, in dien deze nog intact is, een dergelijk groot aantal branden niet bestrijden kan; de af zonderlijke branden vereenigen zich door middel van de verhitte atmosfeer, en er ont staat een enorme luchtverplaatsing naar omhoog als in een schoorsteen, waarbij de aansuizende lucht langs den bodem een vuurstorm verwekt, welke de branden sterk aanwakkert. De moderne electron-bommen zijn voor 100 pet. brandbaar, daar de electronhuls mee doet in het verbrandingsproces en door de ontbranding van de thermietvulling smelt en verbrandt. De bom brandt ook zonder luchttoevoer en is niet te dooven. Een di rect uitschietende vuurgloed van 2 a 3000 gr. C. hitte, vormt niet alleen een sterk psy chisch verschrikkings-element voor hen. die ze niet kennen, doch de brandende bom is ook moeilijk onschadelijk te maken (uitslui tend met zand, niet met water, chemisch schuim, of brandbluschapparaat)terwijl al leen reeds de sterke gloed het omringende houtwerk oogenblikkelijk in vuur kan zet ten. De fosforbom verspreidt minder hitte, doc-h is door de afscheiding van verstikken de gassen moeilijk te benaderen. Tegen de brandbom is bij een zekere mate van onverschrokkenheid wel op te tre den. In Duitschland zijn onder leiding van den Luftsclnitzbund meerdere scholen opge richt. waar de niet tot de weermacht be- hoorende personen dus in hoofdzaak de vrouwen geoefend worden in de gedrags regels. bij een luchtaanval. Daarbij leeren zij ook brandbommen onschadelijk te maken, zoodat zij zich kunnen wennen aan deze verschrikking, en berekend zijn om in oor logstijd als brandwacht op te treden. In verschillende Duitsche steden worden zakken met zand tegen lagen prijs voor dit doel thans reeds beschikbaar gesteld, waar van verschillende inwoners gebruik maken. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Nota rishuis op Donderdagavond. Het huis met erf te Haarlem aan de van Nesstraat No. 10. 34.500. P. de Beurs. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Spaansche Vaartstraat No. 67. 3200. Opgeh. Het winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Generaal Bothastraat No. 60 3325. Op gehouden. Een woonhuis met erf en pakhuizen, zeer gunstig gelegen aan den Bloemendaalscheweg A 102 te Santpoort (Station), 1110.M. Hoek. Een woonhuis, erf, voor- en achtertuin te Haarlem aan de Garenkokerskade No. 51. 5990. M. A. Joustra q.q. Een winkel- en woonhuis met uitgang door een poort te Haarlem aan de Kleine Hout straat No. 88. 4900. Opgeh. Een woonhuis, erf en tuin met schuur te Haarlem aan Benkoelenstraat no. 27. Opgeh. Een woonhuis, erf en tuin met schuur te Haarlem aan Benkoelenstraat no. 29. Opgeh. Een villa met erf en tuin te Haarlem aan het Wilhelminapark No. 27. 10.000. Opgeh. Ben heenenhuis met erf en tuin te Haarlem aan de nieuwe gracht No. 5. 14.900. J. B. Kroon van Diest q.q. Een heerenhuis met erf en tuin te Haar lem aan de Nieuwe Gracht No. 5a. 12.000. Idem. E enwoonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Leidsche Vaart No. 70. 4.550.J. J. Beekelaar. Het winkel- en woonhuis met erf te Bloe- mendaal aan den Bloemendaalscheweg No. 14. 4600. A. de Graaf Sr. Het woonhuis met erf en tuin te Haarlem han de Brouwersstraat No. 129 1800 B. Bijns- dorp q.q. Het woonhuis te Haarlem aan de Leidsche vaart No. 216, met het eeuwigdurend erf- pachtsrecht op den grond, 2950. Opgeh. Een huis, erf en tuin te Haarlem aan de Oosterstraat No. 3. 3450. Jb. Stuart q.q. Het huis met. afzonderlijk opgang hebbende bovenwoning te Haarlem aan de Gedempte Raamgracht No. 69 zwart en rood, hoek Nieuwe Raamgracht No. 69 gaylkafaylowyl Nieuwe Raamstraat, 1640. P. Geurts. Het huis met erf te Haarlem aan de Ged. Raamgracht No. 71 3400 op goh. Een huis te Haarlem aan de Twijnderslaan No. 11 (met voortdurend recht van erfpacht). 3600. J. A. Draayers q.q. (Ie berichtHet eerste kievitsei is gevonden. 2e bericht: De Kievit vertrekt Zaterdag a.s. naar Ba tavia.) De kievit stijgt hoog in de lucht, Hij draait, tot 'hij zich Oostwaarts richt, En, eenmaal in zijn snelle vlucht, Is hij al gauw uit het gezicht. Slechts even boeit het zoekend oog. Hoe pijlsnel hij het zwerk doorklieft, Zoo vrij, zoo sierlijk, trotsch en hoog, Want hij kan vliegen als een kïeft. Het is al kievitaliteit, Die uit het schouwspel tot ons spreekt, En, toeziend voelen wij wat spijt, Om wat ons grondwerkers ontbreekt. Daar gaat hij 't zonlicht tegemoet, Zijn reisdoel is Batavia, Hoe hartelijk ook onze groet, Wij zien hem wat afgunstig na. Daar gaat hij, licht en opgelucht, Hij deed zijn plicht het mag gezegd, Zijn vlucht is een vac an tie vlucht, Hij heeft zijn eitje al gelegd. De Bilt voorspelt Meest matigen wind uit Zuidelijke rich tingen. Toenemende beivolking. Weinig oj geen neerslag. Zachter des nachts. Overdag weinig verandering in tempe ratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 772.7 m.M. te Libau. Laagste 744.9 m.M. te Vestmanoer. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Bewolking verwacht. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Oosten verlegde zijn zwaartepunt naar het Oostelijk Oostzeegebied en de Bal- tische staten. Het bedekt thans weer ge heel Scandinavië. Op den Oceaan ligt stationnair het uitgestrekte depressie- gebied met een keten van minima van de Noordkaap tot aan de Azoren. Aan de Oostzijde beweegt zich bij voortduring een strooming van warme lucht naar het Noorden, die aan de kusten van Ierland en op IJsland neerslag brengt en bewol king over West-Frankrijk, Engeland en Schotland. Het vasteland is overdekt met een strooming van zeer droge föhn- lucht, waardoor in de middelgebergten en in de Alpen hooge temperaturen voor komen. In de Poolzee en aan de Oost kust van Groenland blijven de tempera turen zeer laag. In midden-Zweden werd de vorst weer zeer streng. HET IS TE VERWACHTEN DAT DE BE WOLKING VAN DE DEPRESSIE ZICH LANGZAMERHAND NAAR HET WES TEN ZAL GAAN UITBREIDEN EN OOK IN ONZE OMGEVING MERKBAAR ZAL WORDEN EN AANLEIDING GEVEN TOT MINDER KOUDE NACHTEN. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. 761 m.M. Stand van heden Neiging achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANNOpticien Groote Houtstraat 37, Haarlem Voorbeurs te Amsterdam. Op de internationale wisselmarkt was he denochtend het meest opvallende verschijnsel de zwakke stemming van den franc, niette genstaande de berichten omtrent de politiek op een lichte ontspanning wijzen. Het Fran- sche devies kwam weer in de nabijheid van het gouduitvoerpunt en voornamelijk moest dit worden toegeschreven aan net feit, dat de Fransche regeering heeft verklaard 5 milliard francs noodig te hebben voor militaire doel einden. In tegenstelling met den franc waren ponden en dollars vast gestemd en te Amster dam kwam dit natuurlijk ook tot uitdrukking in een koersverheffing. Hoewel het zakenverkeer wat de effecten- vroegbeurs betreft niet bepaald omvangrijk was, bestond een vaste stemming, die natuur lijk moest worden teruggevoerd op de ont wikkeling van de internationale politiek. Ko ninklijke werden eenige percenten boven de vorige koersen afgedaan, evenals H.V.A. Phi lips verkeerden in herstel, terwijl ook Amst. Rubber hooger werden afgedaan. De meest courante Amerikaansche fondsen werden bo ven de prijzen van gisteren verhandeld. De omzetten waren echter niet groot. HAARLEMMERMEER INENTING. Van gemeentewege zal door de daartoe aan gewezen geneeskundigen op Dinsdag 31 Maart en 7 April 's namiddags van 1 tot 2 uur in het wijkgebouw te Hoofddorp en op genoemde dagen 's morgens van 9 tot 10 uur in het stempellokaal aan de Gelevinkstraat te Nieuw Vennep, gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. AFSCHEIDSFREDIKATÏE. Ds. P, van Strien, predikant bij de Gere formeerde Kerk aan den Aalsmeerderweg (O.Z.) in Haarlemmermeer, die het beroep naar Groningen heeft aangenomen, zal alhier zijn afscheidspredikatie houden op Zondag 22 Maart a-s. des avonds te half zes. RIJWIELDIEFSTALLEN. Langs den Sloterweg in Haarlemmermeer werd een rijwiel gevonden, dat van een dei- in deze gemeente gepleegde rijwieldiefstal len afkomstig bleek te zijn. EEN VERGISSING? Donderdagmiddag ontving de politie in Hoofddorp bericht dat er in het nabij het stoomgemaal „de Cruquius" gelegen ge deelte Kruisvaart vermoedelijk een man was verdronken. Volgens mededeelingen zou deze zich aldaar langs den kant hebben opgehou den en plotseling verdwenen zijn. De politie ging direct op onderzoek uit en had het kleine stukje vaart wegens den lagen wa terstand spoedig afgedregd, echter met resultaat dat er gelukkig geen drenkeling ge vonden werd, zoodat er alle reden was om aan te nemen dat de mededeelin-2 op een ver gissing berustte. POLDERVERKIEZING. Donderdag werden ten Polderhuize te Hoofddorp, bij de daartoe gehouden ver kiezing van Hoofdingelanden van den Haar- lemmermeerpolder gekozen de aftredende heeren N. T. Geertzema te Hoofddorp, Jac. Claij te Vijfhuizen en O. de Kok te Nieuwven- nep len in de plaats van wijlen den heer W. G. Droog, de heer H. van den Berg te Heem stede. LANDBOUWWINTERSCHOOL. Naar wij vernemen zal de openbare eindles voor de leerlingen van de Chr. landbouwwin- terschool te Hoofddorp worden gehouden op Vrijdag 3 April a.s. OUDERAVOND. Gisteravond werd in de gymnastiekzaal der openbare lagere school aan den Hoofd weg, hoek Spaarnwouderweg een druk be zochte ouderavond gehouden. Het hoofd der school, de heer R. Kelder huis, sprak een woord van welkom in het bijzonder tegen den wethouder van onderwijs, den heer P. Ouwerkerk. De reeds afgetreden secretaris, de heer Bart, las nog het jaai'verslag en overhan digde de boeken aan den heer Twigt. De penningmeesteresse mej. Slooten, deed mededeelingen omtrent de kosten van het schoolreisje en het Sinterklaasfeest. Hierna -behandelde het hoofd het onder werp: „Wat doet de school om liefde voor de natuur bij de kinderen aan te brengen." In de pauze werd thee geschonken en ge legenheid gegeven, het werk der kinderen te bezichtigen. Na de pauze werden lichtbeelden vertoond over Land en Volk van Abessinië, waarbij de heer Kelderhuis een toelichting gaf. Bij den rondvraag werd nog meegedeeld, dat vanwege de vereeniging voor Kinder-Her- stellings- en Vacantiekolonies getracht zal worden op de school een geregeld medisch on derzoek naar de gezondheid der kinderen te doen instellen. Hiervoor is echter subsidie van de gemeente noodig. Na de schoolvoeding nog besproken te hebben, sloot de voorzitter de vergadering. ZANDVOORT ZANDVOORTSCHE HANDELSVEREENIGING Donderdagavond hield de Zand v-o-or tsche Han dels vereeniging in Bodega Mustert haar 28ste jaarvergadering, onder leiding van den heer Sprengers, vice-voorzitter, omdat de heer Rinkel na zijn ziekte nog niet zoover is her steld, dat hij zijn voorzittersfunctie kan waar nemen. Spr. heette allen hartelijk welkom, speciaal -den heer Schippers, die weder geheel hersteld aan de bestuurstafel heeft plaats ge nomen. Verder deelde hij -mede. dat het aan tal leden der vereeniging ondanks de crisis niet achteruit is gegaan. Na een opwekking om alles wat in Zandvoort te koop is ook hier te koopen, opende hij de vergadering. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Zandv. Schaakclub om een subsidie in verband met het te houden tournooi van schaakmeesters. Besloten werd een bedrag van f 50 aan de Z. S. C. te schenken als bijdrage in de kosten van het meester tournooi. Verder werd besloten aan de Badplaatsen commissie der Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingen een subsidie van f 25 toe te kennen voor de algemeene reclame. Medegedeeld werd nog, dat de heer Kiefer, exploitant van Monopole, aan de vereeniging een tooneelavond had aangeboden, waaraan, de tooneelvereeniging „De Schakel" haar medewerking zal verleenen. Met algemeene instemming wordt besloten van dit aanbod een dankbaar gebruik te ma ken. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden gedurende het vo rige jaar is gestegen tot 98. Verder telde de vereeniging op 31 December 1935 nog 7 do nateurs. 6 begunstigers en 2 eereleden. Het jaarverslag van den penningmeester meldde voor de Mica-actie aan inkomsten f 644.37, aan uitgaven f 724: voor de Ballero- reclame-actie aan inkomsten f 1151.70 en aan uitgaven f 1123,87. De algemeene inkomsten en uitgaven van de vereeniging bedroegen f 1184 en f 1113, zoodat er een batig saldo van f 71 aanwezig was. De begrooting 1936 werd tot een bedrag van ruim f 1109 goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Alph. Sprengers, G. H. Vallo -en M. F. van Orden allen herkozen. In de ballotagecommissie werden benoemd de heeren Vallo en Kemp, bestuursleden en de heeren Vader, Jongsana en Bohemen als leden. Bij de rondvraag werd nog even de kwes tie der wanbetalers besproken. De heer Van der M-oolen meende, dat het van nut kon zijn voor de leden van de Z.H.V. een spreker uit te noodigen om het Plan van den Arbeid in besloten vei-gadering uiteen te zetten. De voorzitter zal deze zaak in het bestuur aan de orde stellen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. CHRISTUS' ANTWOORD OP HET COMMUNISME. Donderdagavond besprak Ds. Tromp op een gemeente-avond in Ons Huis het boek van Stanley Jones: „Christus' antwoord op het Communisme". Voordat Ds. Tromp overging tot de behan deling van het boek, gaf hij eerst een korte beschouwing over het communisme. Wij mogen, aldus spreker, deze beweging niet veroordeelen, omdat ze onze huidige christelijke wereld terechbwijzigingen heeft gegeven. Wij verwerpen haar echter, ornaat deze beweging de algemeene menscheliike eerbiedigheid loochent, Wij verzetten ons te gen de schending van de persoonlijkheid. In wezen is deze beweging goddeloos. Het proletariaat is volgens de aanhangers de ver lossende beweging. De godsgedachte en de menschheid zijn losgelaten en de klasse is de afgod geworden. Het demonische in het op treden der communisten bestaat hierin, dat zij „het goede trachten te bereiken langs den weg van het booze". Rusland werd door spr. als voorbeeld van het communisme gesteld. Spreker liet de aanwezigen daarom een blik werpen op het zieleleven der Russen. In de revolutie oni moetten de Russische ziel en de Marxisti sche gevoelswereld elkander. Beide waren vervuld van de verlossingsgedachte. Na de revolutie toen de lijdende klasse, heerschen- de klasse was geworden, ving men den strijd aan tegen den godsdienst. Thans houdt men het volk gevangen onder de demonische betoovering van de techniek, de magische kracht van de machine. Stanley Jones zegt dat de keuze zal gaan tusschen het communisme en het koninkrijk Gods. Hij behandelt hierbij tevens het fas cisme, dat hij een koorts noemt, die het li chaam verwoest. Spreker meende, dat schrijver de keuze ruimer had kunnen, stellen. moeten van goede pasvorm en afwer king voorzien zijn, wil men verze kerd zijn van een voordeelige Overall. Koopt daarom uw Overall bij „HEN5EN", de speciaalzaak voor Vakkleeding. In prijzen van 2.2.75, 3.25, 4. 4.75 Jongensreden 1.75, 2.50 VAK Kt E DINGMA6A2VM PAARLAARSTEEGI.TEL: 12842 (Adv. Ingez. Med.) Volgens Stanley Jones heeft het kapita lisme gefaald en hiertegenover stelt hij de boodschap van 't Koninkrijk Gods. Zijn boek is een aanklacht tegen het bestaande Chris tendom. Volgens den schrijver is er slechts één macht die de wereld hiervan kan be vrijden nl. de verwerkelijking van het ko ninkrijk Gods op aarde. Volgens spreker moeten we niet te vlug zijn met een afkeurend oordeel over dit boek. Het ontbreekt ons inderdaad aan moed om risico's te durven nemen in het leven. We zijn te veel wereld-gelijkvormig geworden en er is te weinig getuigenis van het Rijk, dat komt en te weinig bereidheid om er naar uit te zien. Dit alles is echter nog niet het antwoord van Christus op het communisme. De ver werkelijking van het Godsrijk is geen men- schenwerk, zooals de schrijver doet uitko men, doch Gods werk. Het wezen van het Christendom ligt niet in de daad van den mensch maar in zijn houding tegenover God. De wereld ziet uit naar een verlossend woord. Hier heeft de kerk volgens spreker een kans. Zij moet dan echter goed zien, wat de boodschap van Christus is. Spreker is meer bezorgd om de kerk dan om Rusland. Toch zal het evangelie van Christus niet ondergaan. Boven de wereld, waar het Chris tendom telkens zijn boodschap verzaakt, houdt een engel de wacht en draagt het evangelie. FILMAVOND. De Evangelisatiecommissie hield Donder dagavond in de Gei'. Kerk aan den Juliana- weg een filmavond. Naar aanleiding van Matbh. 26 3647 sprak Ds. M. A. Waaning over de bede: „Niet mijn wil maar uw wil geschiede!" Mevr. E. S. M. Waaning—Bergman (so praan) zong hierna op verdienstelijke wijze eenige liederen van Bach, waarbij zij op het orgel werd begeleid door den heer J. W. Gosen. De hoofdfilm die dezen avond werd ge draaid was getiteld: „Het ware geluk". GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG. Het genootschap van den Stillen Omgang zal dit jaar met ongeveer 130 leden deelne men aan de Bedevaart te Amsterdam in den. nacht van 21 op 22 Maart. De voetgangers gaan met de traan van 11.20 uit Zandvoort tot aan de Amsterdamsche Poort en vandaar begint de voettocht naar Amsterdam. De overigen gaan per extra tram s nacnts om 2 uur. De plaats van samenkomst voor beide groepen is Rozengracht hoek Marnixstraat te Amsterdam. Na den omgang is iin de Bagijnhofkerk op het Spui een H. Mis. OUDERAVOND SCHOOL C. Maandag 23 Maart, spreekt de heer O. Smaalders voor den Ouderavond van school C over: „Tabak". De lezing zal worden ge ïllustreerd met lichtbeelden. ZATERDAG 21 MAART 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzendïng. 10.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 en 12.00 Gram.pl. 1.00—1.45 Orvitropia. 2.00 Ka mermuziek. 2.30 Gram.pl. 3.00 Blokfluit- Ensemble. 3.10 Schaakpraatje. 3.30 Concert m.m.v. De Flierefluiters, kinderkoor en so listen. 5.05 C-ram.pl. 5.10 Vocaal concert en voordracht. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Or gelspel. 6.30 Film en Theater. 7.00 Gram.pl. 715 Limburgsche uitzending. 8.00 Berichten. 8.15 Gram.pl. 8.45 VARA-orkest. 9.45 Toe spraak. 9.55 Berichten. 10.00 Radio-tooneel met muziek. 11.00 Berichten. 11.05 Gram.pl. 11.15 C. Steyn's Accordeon-orkest. 11.45— 12.00 Gram.pl. HILVERSUM H, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO- Melodisten. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. en KRO-orkest. 5.05 Gram.pl. 5.30 Esperanto. 5.45 KRO-orkest 6.20 Lezingen en Gram.pl. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Voordracht en Gram.pl. 8.00 Berichten. Reportage. 8.25 Gram.pl. 9.15 KRO-Kamer- orkest. 10.00 Voordracht. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.35—12.00 Gram.pl. DROÏTWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest. M.m.v. solist. 12 35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand-orkest 2.20 Het Krish-septet. 3.10 Rugby-verslag. 4.50 BBC-Sc.hotsch orkest en solist. 5.50 Re lais uit Amerika. 6.20 Berichten. 6.50 Sport- praatje. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Week end-programma. 8.05 Het orkest van H.M.'s Scots Guards en solist. 8.50 Dansmuziek. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theater-orkest en so liste. 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 Gram.pl. 8.35 Opera-uitzending. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Gevar. concert. 3.20 Vroolijk programma. 5.20 Kwintetcon cert. 7.30 Marschenconcert. 9.5011.20 Vroo lijk programma. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram.pl. 1.30 A. Felleman's orkest. 2.23 Zang. 2.50 Jeugdconcert. 4.20 en 4.50 Zi- geunermuziek. 5.20 Bach-concert. 6.20 Oude muziek. 7.30 Gram.pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Zi- geunermuziek. 10.30 Kamermuziek. 11.20 Gram.pl. 11.3512.20 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 A. Felleman's orkest. 1.30 Dansmu ziek. 2.20 Gram.pl. 3.20 Zigeunermuziek. 4.35 Symphonieconcert. 6.35 Gram.pl. 6.50 Hoor spel. 7,35 Gram.pl. 8.20 Licht orkest en Gra- mof.pl. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gra- mofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Bonte Avond. 9.20 Berichten. 9.50 Harp en klarinet-recital. 10.05 Weerbericht. 10.20 —12.15 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2