HOCKEY DAMES-HOCKEY IJSHOCKEY. HENCELEN KORFBAL WIELRIJDEN BILJARTEN SCHERMEN ZWEMMEN SCHAATSENRIJDEN St A A N D A" G 23 MAART 1936 HAAR.EE M'S DAGBE'AÖ 9 NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. Westelijke afdeeling. Promotie klasse B: PinokkioBe Fair 11 Tweede klasse B: Amsterdam 3—H.B.S. 2—2 Derde klasse A: Alkmaar 2—Hudito 1—1 beslissingswedstrij d) Derde klasse D: A.M.V.J.Amsterdam 4 21 Alliance 2—T.H.C. '25 0—1 Vierde klasse C: H.L.C.—Leiden 4 0—1 Promotie-degradatiewedstrijden. Westelijke afdeeling. Promotie klasse/Eerste klasse: TOGO 1—2 Tweede klasse/Promotie klasse: VictoriaStrawberries 11 H.H.IJ.C. 2B.H.V. 0—2 Derde klasse/Tweede klasse: Afdeeling A" A.M.V.J. (R'dam)M.H.C. 2 4—3 Afdeeling B: Be Fair 2Hilversum 4 11 Vierde klasse/Derde klasse: Afdeeling A: Kieviten 2—H.H.IJ.C. 4 1—3 H.H.IJ.C. 6—H.O.C. 3 0—4 Afdeeling B: Laren 3—Bloemendaal 3 13 Derde ronde: Om den Tresling-beker. Schaerweyde IHilversum 2 40 AlkmaarBloemendaal 02 AmersfoortAmsterdam 2 02 Tweede ronde-" KameleonH.T.C.C. veteranen 51. H .O.C. 2A.M.V.J. 3—2 na verlenging. Promotie-afdeeling B. gesp. gew. gel. verl pt. v.-t. Amsterdam 2 12 10 2 0 22 35—18 Bloemendaal 12 6 2 4 14 33—25 Be Fair 12 5 3 4 13 27—19 Pinokkio 11 5 1 5 11 19—23 Laren 12 4 1 7 9 29—34 Hilversum 2 11 4 1 6 9 24—32 Strawberries 12 1 2 9 4 14—30 Bloemendaal mag promotie-wedstrijden voor één plaats in de eerste klas spelen tegen M. H. C. en Togo. PROMOTIE-DEGRADATIE. M. H. C.-Togo (1-2) De talrijke Hagenaars, die de reis met Togo hadden meegemaakt naar het Heemsteedsche Sportpark zijn verheugd huiswaarts kunnen keeren, daar Togo de eerste twee punten al heeft binnengehaald. De wedstrijd had een spannend, ietwat ze nuwachtig verloop. Beide partijen voelden het gewicht en wierpen zich met alle kracht in den strijd. Togo nam door Wolbake de leiding, waarna Stalling voor rust gelijk maakte. Rust 11. Spoedig na de hervatting scoorde Cramer voor Togo opnieuw (12). M. H. C. behield nu verder wel de meerder heid, maar tot doelpunten kwam het niet, on danks diverse kansen en ondanks een goed steunende half-linie, welke nu den aanval ging steunen. Een omzetting van het team hielp ook niet; de aanvalstechniek bleef onvoldoende. Het einde kwam met 12 voor Togo. a. m. V. j.—m. h. c. 2 (4—3) De bezoekers vallen direct stevig aan en al gauw geeft Blauw aan M. H. C. de leiding (01). Reintjes vergroot den voorsprong tot 02, als Pot de nstand op 03 gebracht heeft, lijkt M. H. C. 2 veilig te zijn. A. M. V. J. denkt er anders over en slaagt erin een tegenpunt te 'maken (13). Ook in de tweede helft voelt M. H. C. nog niet het dreigende gevaar; A. M. V. J. ver kleint opnieuw den achterstand (23). Steeds komt A. M. V. J. feller aanvallen; in de laatste minuten krijgt de thuisclub de kans om gelijk te maken en daarna den winnenden goal te scoren. Laren 3Bloemendaal 3 (13) Bloemendaal was voor doel gevaarlijker, het geen door Van Panhuys in twee goals werd uitgedrukt. ij In de tweede helft zakte Bloemendaal iets af; Laren kreeg hierdoor wat meer vrij spel en wist een zeer verdiend tegenpunt te scoren. Laren komt nu meermalen gevaarlijk aan vallen, vooral als Porton kans heeft gezien nog eens voor Bloemendaal te scoren (13). De gasten moeten er dan alles opzetten om on heil te voorkomen en slagen daarin volkomen. TWEEDE KLASSE B. Amsterdam 3H. B. S. (22) H. B. S. heeft eerst de leiding gehad, nadat Koppen uit een strafcorner indirect gescoord had (01). Maar Amsterdam 3 kon gauw ge lijk maken en nog voor de rust de leiding over- nemen. In de tweede helft werd aan beide zijden ge zwoegd voor het beslissende doelpunt, dat ech ter lang op zich liet wachten. Kort voor tijd ziet Schaafsma kans een strafcorner in het doel te wippen. Einde 22. moest afstaan (22), ook al was het resul taat feiteliijk al niet meer van belang. B. D. H. C. V deed het beter door O. K. op eigen veld met 32 te verslaan.. Hoewel nummer laatst van de eerste klasse nog niet bekend is, hebben H. O. C. en Hilver sum op het veld van laatstgenoemde toch reeds een promotie- en degradatiewedstrijd gespeeld, welke eindigde in een puntloos ge lijk spel (00). Strawberries begon slecht door met 10 te verliezen van Hurley, de hekkensluiters der overgangsklasse. De voorwedstrijd om het kampioenschap van Nederland te Nijmegen gespeeld tusschen Deventer en H. T. C. C., werd door de Eind- hovenaren met 20-gewonnen, zoodat zij dus de volgende week, vermoedelijk op onzijdig terrein, tegen B.D.H.C, zullen uitkomen. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Overgangsklasse: Kieviten—B.H.V. 2—2 Tweede klasse A: Oh KayTe Werve 1—0 B.D.H.C. 3—Rood Wit 2 2—2 Derde klasse A: Kieviten 2—H.O.C. 2 2—1 Derde klasse D: Oh Kay 2—B.D.H.C. 5 2—3 Amsterdam 4H.B.S. 2 2—2 De Vierde 2—H.H.IJ.C. 3 0—5 Promotie-Degradatie-wedstrijden. Amsterdam 3H.H.IJ.C. 2 1—3 AmersfoortFamos 8—1 TOGO—Laren afge. Victoria 2—H.D.M. 4 4—0 Hudito—Leiden 2 1—1 B.H.V. 2—T.H.C. 2 4—1 HurleyStrawberries 1—0 HilversumH.O.C, 0—0 Om het kampioenschap van Nederland, Nijmegen: H.T.C.C.Deventer 2—0 Nederland B-West Duitschland (2-0) Het was voor hockeyspel gisteren rijkelijk warm, toen deze twee volledige ploegen op het nieuwe veld van de Arnhemsche hockeyclub den strijd aanbonden. Het terrein was hard en droog, waardoor de speelsters nogal eens moeite hadden met den springenden bal. Het begin van den wedstrijd was hoopvol, want West Duitschland werd geheel op de eigen speelhelft teruggedrongen. Onze rech tervleugel hield aanvankelijk het spel wat kort, en ook de linksbuiten, mej. Exalto bleek niet zoo op dreef, als gewoonlijk. Het duurde echter niet lang of mej. Bruigom gaf een voorzet, welke langs de verbaasde keepster. frl. Teichmann, in het doel verdween (1—0). De Duitsche backs hielden verder goed stand, zoodat de voorhoede der gasten ook tot den aanval kon overgaan. In de Nederlandsche verdediging klopte de opstelling in den beginne niet zoo goed. maar mej. Molhuysen behoefde er toch slechts weinig aan te pas te komen. Rust kwam met 10 voor Nederland B. In de tweede helft was het weer een strijd met wisselende kansen. De Hollandsche backs waren nu beter op dreef, al kwamen er nog wel eens gevaarlijke situaties, doordat mej. Offerhaus de door mej. Roos opgezette bui- tenspelval niet goed begreep. Mej. Molhuysen wist echter door tijdig uitloopen en goed wegwerken een paar keer fraai te redden. Een goede voorzet van rechts werd door mej. Leeuwenberg mooi in het Duitsche doel geslagen, welk punt echter wegens buitenspel door scheidsrechter Broese van Groenou werd geannuleerd. Doordat de Duitsche backs te ver achterbleven en zich vaak teza men in den slagcirkel opstelden, Jcreeg de Hol landsche voorhoede nog al eens gelegenheid, het doel gevaarlijk dicht te naderen. Frl. Teichmann kon nog eenige malen red den, voordat zij moest zwichten voor een on verwacht schot van mej. Van Grinsven, die overigens wat langzaam was in het verwer ken van den 'bal. (20). Met onveranderden stand kwam daarna het einde. Hoewel de keepster misschien iets minder safe was dan gewoonlijk, leek ons toch de Duitsche achterhoede met de beide beproefde backs Jeckel en Volkmann het beste gedeelte van het elftal. Middenlinie en voor hoede vielen wat tegen en hielden het spel te kort. Aan dit euvel leed trouwens ook de Ne derlandsche ploeg nog al eens, al moet ge zegd worden dat dit elftal goede verwach- tigen voor de toekomst geeft. Mej. Molhuysen heeft uitstekend gekeept,Van de backs was mej. T. Broese van Groenou zeer voldoende: mej. Roos kwam na rust goed op dreef. In de middenlinie viel mej. Smit- nuyzen op; wellicht was zij de beste van de geheele ploeg, rustig spelend en goed aange vend. Mej. Bessem hield uitstekend vol, doch scheen zich op de midhalfplaats nog niet heelemaal thuis te voelen. Mej. Offerhaus verdedigde goed, maar gaf de ballen niet mooi aan. In den aanval was mej. Bruigom de beste; zij zette vaak mooi voor en speelde goed samen met mej. Bosch. Mej. v. Grins- veen was voldoende, doch viel niet op, even als mej. Leeuwenberg, op de haar vreemde linksbinnenplaats. Zooals gezegd bleef me]. Exalto beneden haar gewone kunnen. Hoe wel de West-Duitsche ploeg minder sterk was dan wij verwacht hadden, is deze 20-zege een fraai resultaat van ons Ned. B-elftal, dat een nog betere prestatie geleverd zou heb ben, wanneer de speelsters meer op elkaar waren ingespeeld geweest. OM DEN TRESLING-BEKER, AlkmaarBloemendaal (02) Bloemendaal blijft zich in goede conditie houden voor de mogelijke promo tie-wedstrij den. De lang niet gemakkelijke uitwedstrijd tegen Alkmaar werd gewonnen. Het hobbelige terrein maakt balcontröle moeilijk; Bloemendaal weet zich aan deze omstandigheden het eerst aan te passen. Langzamerhand komt Bloemendaal er beter in, maar doelpunten zijn toch nog duur. Alleen v. d. Stadt weet voor rust te scoren (0—1). In de tweede helft komt het tweede Bloe- mendaalsche doelpunt na een solo-spel van Gunning (02). Competitie-overzicht. De Kieviten hebben kans gezien, hun com petitie besluiten met een 22 gelijk spel tegen B. H. V.. waardoor de vogels met een geringen doelpuntenvoorsprong toch nog vóór B.D.H.C. II als nummer twee der overgangs klasse eindigen In klasse 2 A hebben B.D.H.C. m en Rood Wit II ook vier doelpunten eerlijk gedeeld. Het was geen beste wedstrijd van de (blauwwitten, die dus één punt minder heb ben gekregen dan Strawberries; de afdee- lingskampioene. K. behaalde een niet zeer overtuigende 10-zege tegen Te Werve. In klasse 3 D zal het voor H. B. S. II een tegenvaller zijn ge weest dat zij een punt aan Amsterdam IV „Blauwe Zes"„Diables de France". Hoewel de sluitingsfeesten op de Amster- damsche Kunstijsbaan op heden Maandag en Dinsdagavond a.s. voor een zeer belang rijk gedeelte aan 't kunstrijden zijn gewijd, is voor een waardige aanvulling van dit op in ternationaal peil zeer hoog staande pro gramma zorg gedragen. De ploeg .Diables de France", de tegen standster van de „Blauwe Zes", speelt op dit oogenblik in de Finale der Fransche Kam pioenschappen en zal daartoe tegen de ploeg der „Stade Francais" moeten uitkomen. De Dageraad. Bovengenoemd college hield een kaswed- strijd te Nieuwvennep. De prijzen werden als volgt gewonnen: le Prijs H. G. Deen Jr. met 40 stuks tevens de grootste; 2e pr. W. Boeser met 99 stuks, de meeste; 3e pr. P. Jansen 60 st.; 4e pr. A. Gruyters Sr. 55 st.; 5e pr. J. Koedijker 33 st.; 6e pr. v. d. Berg Sr. 30 st,; 7e pr. G. Kraager 27 st.; 8e pr. A. Gruyvers 22 st., 9e pr. P. Piers 2 2st. (na loting): 10e pr. M. Koedijker 17 st.; 11 pr. H. Stoffels 12 st.: 12e pr. N.N. 8 st.: 13e pr. N.N. 6 st.; 14e pr. N.N. 0 st.; 15e pr. N.N. niet gevischt; 16e pr. J. v. d. Zon en 17e pr. H. G. Deen Sr., controleurs. NED. KORFBALBOND. De uitslagen. Eerste klas West Noord-Holland. Kook ZaandijkD.T.V. 42 Zuid-Holland. DK.C.Het Zuiden 55 RozenburgH.K.V. 30 Ons EibernestDeetos 27 Tweede klasse West. Afdeeling B: LutoSparta 82 (Luto kampioen). Afdeeling C: Koog Zaandijk 2Kattenburg 22 B.E.P.—Westerkwartier 2 11 Twaede klasse Noord: Afdeeling A: U.N.A.Voorwaarts 35 Afdeeling B: KiosW.W.M.D. 2 3—4 Vitesse (H)—Wordt Kwiek 2 8—3 Derde klasse West. Noord-Holland. Afdeeling A: Kwiek—D.E.D. 2 0—4 Westerkwartier 3—D.T.V. 3 4—2 The Haarlem BoysHercules 2 21 Afdeeling B: Sportief 2Volharding 2 71 D.D.V. 2—Blauw Wit 4 2—6 (Blauw Wit kampioen) HAARL. KORFBALBOND. Ons Genoegen. Gespeeld 22 Maart: Alw. R.—O. G. 1 3—2 Te spelen op 29 Maart: Aurora 2—O. G 2, 10 uur, terrein Aurora. O. G. 1 is vrij. Aurora. Secretaris J. H. F. Overweter, Timorstr. 193 Gespeeld op 22 Maart: Oosterkwartier 2Aurora 1, vriendsch. 21 Aurora 4Oocterkwartier 4 13 D. S. V. 3Aurora 5 05 Wordt gespeeld op 29 Maart: Aurora 2O. G. 2, 10 uur. Aurora 5—Zandvoort 2, 2 uur. Voor de Na-Competitie: Palvu 1—Aurora 1, 2 uur Watervliet 3Aurora 4. 10 uur. Meerlebosch 2—Aurora 3, 2 uur. Jaarvergadering op Dinsdag 24 Maart in café Beum te Santpoort. Palvu 2Haarlem 3 (41) Deze vriendschappelijke ontmoeting is in een verdiende doch geflatteerde overwinning voor Palvu geëindigd. Voor de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op. Palvu weet het eerst den korf te doorboren, doch spoedig daarna scoort mevr. Lichtvoet. (11). Opnieuw weet de thuisclub de leiding te nemen. Na de hervatting is het spel van Haarlem heel wat minder geworden, waarvan Palvu dankbaar profiteert om den stand op 41 te brengen, waarmede het eind kwam. Oosterkwartier. Secretaris A. Engberink Busken Huetstraat 14 Gespeeld Zaterdag 21 Maart: Meerlebosch adsp.Oosterkwartier A 010 Oosterkwartier BFlora adsp. 0—3 Zondag 22 Maart: Oosterkwartier 1Ajax 1 6—2 Vriendschappelijk Oosterkwartier 2Aurora 1 2—1 D.S.V. 1Oosterkwartier 3 6—1 Competitie. Aurora 4Oosterkwartier 5 1—3 Te spelen Zaterdag 28 Maart: Oosterkwartier AFlora adsp. 2.30 uur. Sport Vereent adsp.—Oosterkwartier b 2.30 uur. Zondag 29 Maart: Oosterkwartier 5—Haarlem 5 2 uur Na-competitie Stadseditie Beker serie 1. Afd. B. Watervliet 2Oosterkwartier 3 2 uur Lagere serie's: Afd. B. Oosthoek 1Oosterkwartier 4 10 uur Haarlem 2Flora (43) Deze partijen benutten den vrijen Zondag met het spelen van een nuttige oefenpartij. De beginaanval van Flora geeft aan de Haarlem-verdediging handen vol werk. Flora weet voor een 20 voorsprong te zorgen. Voor de rust verkleint mej. A. Bra kei den achterstand. Na de rust pakt de thuisclub nog eens flink aan; doelpunten van H. en J. Arends zorgen er voor dat Haarlem met 32 leidt. Opnieuw weet Flora gelijk te maken. Fel wordt om de leiding gestreden, wat Haarlem n tenslotte door mej. G. Kalf gelukt. (43). OosterkwartierAjax (62) Er wordt in een uiterst snel tempo begon nen. Th. Poelgeest weet na vijf minuten aan Oosterkwartier de leiding te geven. (10). Ajax weet na 10 minuten door mej. A. Smit den gelijkmaker te scoren. (11). Na de vakverwisseling eenige snelle aan vallen van Oosterkwartier, maar door goed verdedigen van Ajax gaan deze verloren. Na een half uur spelen is het Ajax, die door C. Ruin de leiding verovert. (12). Na een mooien worp van mej. Tr. Waage is het 22. Als er weer van vak wordt gewisseld is het mej. J. Waage, die voor Oosterkwartier scoort (3—2). Na rust wordt er weer een flink tempo in gezet. N. Struikenkamp scoort voor Ooster kwartier. (42). Weer wordt gewisseld; al heel spoedig is het 52 door Th. Poelgeest. Kort hierna maakt H. Hommers er 62 van. In dezen stand komt geen verandering meer. Osno. Gespeeld Zondag 22 Maart: Animo—Osr.o 60 Deze club heeft ook voor de na-competitie ingeschreven. Bestuursvergadering op Maandag 30 Maart bij den heer B. Bouwmeester. Aangenomen als lid: mej. H. Vogel, Coorn- hertstraat 21. Oefenen: Zaterdag van 2.304.30 uur Van Oosten de Bruynstraat. d. s. v. Secretariaat Romolenstraat 11. Uitslagen 22 Maart: D.S.V. 3Aurora 5 (comp.) 05 D.S.V. IOosterkwartier 3 (vriendsch.) 61 Te spelen 29 Klaart D.S.V. 2Meerlebos 3, 10 uur. Spr. Ver. 3D.S.V. 1, 2 uur (Santpoort). Vertrek 1 uur van het Nagtzaamo-en. Oefenen: Woensdag en Zaterdag 25 uur Nieuwe leden: mej. A. Kruijff en mej. A. Eerhart.. Jac. van Egmond in actie. Jac. van Egmond heeft Zondag te Zwolle een sprir.twedstrijd over 600 M. gewonnen. Ook werd hij No. 1 in een 40 K.M. koppel wedstrijd. Drie uurs koppelwedstrijd te Amsterdam. De arie-uurs koppelwedstrijd, die Zondag avond te Amsterdam heeft plaats gehad, werd gewonnen door het koppel Jan van Kempen Pellenaars, dat 134,833 K.M. aflegde. ParijsNice. ARC HAK [BA U D WIMNAAR. Uit Nice: De wegwedstrijd Parijs-Nice Is Zondag met de zesde étappe Cannes-Nice ge ëindigd. Winnaar werd de Belg Cogan in den tijd van 3 uur, 52 min. 57 sec. In het alge meen klassement kwam Archambaud Zondag op de eerste plaats en won daarmede dezen belangrijken openingswedstrijd van het seizoen. H. S. V. „De Kampioen". De Voorjaars-Competitie werd vervolgd met een 1 K.M. sprint voor alle klassen. Dank zij het fraaie weder had alles een vlot verloop. De uitslagen waren: A-klasse: le serie 1 v. Dijk, 2 J. Brey, n. g. Burger, 2e serie. 1 R. Groot, 2 V. Bart.en, n. g. Heyselaar. 3e serie. 1 Fabel, 2 Schaper, n. g. Huyboom. 4e serie. 1 de Best, 2 Oudolf. 5de serie 1 Schelvis, 2 v. d. Heyden, 6e serie 1 Th. Drost, 2 M. Peetoom, n. g. Fruitema. Herhalingsritten: 1 Schaper, 2 v. d. Heyden; 1 Brey, 2 Oudolf, 1 Peetoom, 2 Barten. Demifinales: le rit 1 v. Dijk, 2 Peetoom, 3 de Best, 2de rit 1 Fabel, 2 Schelvis, 3 Brey, 3e rit 1 Groot, 2 Schaper. 3 Th. Drost. Finale A klasse: 1 R. Groot 5 p. 2v. Dijk 4 p. 3 Fabel 3 p. Kleine finale A: 1 Schelvis 2 p., 2 Schaper 1 p., 3 Peetoom. B-klasse: le serie 1 Hanzen, 2 Schenk, 3 J. Sietsma, 2e serie 1 H. Peetoom, 2 Been, 3 A. Barten, 3e serie 1 D. Drost, 2 W. Jansen, 3 Es- veld, 4e serie 1 R. Hessels. 2 L. Sietsma. 5de serie 1 F. Veenhof, 2 Dalfsen. 6e serie 1 Meyer, 2 de Vos, 3 J. Staphorst. Herkansingsritten: 1 Schenk, 2 Been; 1 Sietsma, 2 Jansen; 1 Vos, 2 Dalfsen. Demifinales: le rit: 1 Meyer, 2 Schenk, 3 Henzen, 2e rit: 1 Peetoom. 2 Hessels, 3 Sietsma. 3e rit: 1 Drost. 2 Veenhof, 3 de Vos. Finale B: 1 H. Peetoom 5 p., 2 D. Drost 4 p. 3 Meyer 3 p. Kleine finale B: 1 Schenk 2 p., 2 R. Hessels 1 p. 3 F. Veenhof. C.- klasse: le serie 1 P. Peetoom, 2 Fennes n. g. Wolff en Radsma. 2de serie: 1 Kaestner, 2 Stijnman, n. g. K. Graaff en S. Bos. 3e serie: 1 v. d. Pais, 2 Hoogenbirk. 4de serie: 1 Beeldman, 2 Vijzelaar, n. g. G. Hessels, 5e serie 1 D. v. d. Heyden, 2 C. Jan sen, n. g. v. Halst. 6e serie 1 J. Bes, 2 j. v. Dijk,n. g. Hutt, Rijneveld, 7e serie 1 v. Waard, 2 v. Mark, n. g. de Winter, 8e serie 1 P. Bakker, 2 Valkman, n. g. Nolet en Wolff. Tusschenrittenle rit 1 C. Jansen, 2 P. Peet oom, n. g. v. d. Pais en Stijnman, 2de rit 1. Kaestner, 2 Fennes, n. g. Beeldman en v. Dijk. 3de rit 1 D. v. Heyde, 2 Hogenbirk, n. g. Mark en J. Bos. 4de rit 1 P. Bakker, 2 v. Waard, n. g. Vijselaar en Valkman. Herkansing: 1 P. Peetoom, 2 Fennes, n. g. v. Waard en Hogenbirk. Demifinales: 1 C..Jansen, 2 Bakker, 1 Kaest ner, 2 Fennes; 1 v. Heyden, 2 Peetoom. Finale C-klasse: 1 Kaestner 5 p., 2 v. d. Hey den 4 p., 3 C. Jansen 3 p. Kleine finale: 1 Peetoom 2 p., 2 Fennes 1 p., 3 Bakker. Juniores: le serie: 1 Sterke, 2 Souby, 3 de Jong, 2de serie: 1 Keizer, 2 Hessels, 3 Bakker, 3de serie: 1 Koelemeyer, 2 Graaff, 3 v. Anker, 4e serie: 1 Laan, 2 Feye, 3 Keizerswaard. Herkansing 1 G. Bakker, n ,g. de Jong, An ker en Keizerswaard. Demifinales: 1ste Demif.: 1 Koelemeyer, 2 Feye, 3 Bakker, 2e Demif.: 1 Laan, 2 Keizer, 3 Souby. 3e Demif.: 1 Sterke, 2 Graaf, 3 Hessels. Finale Juniores: 1 Koelemeyer 5 p., 2 Laan 4 p., 3 Sterke 3 p. Kleine finale 1 Feye 2 p., 2 Graaf 1 p., 3 Keizer. Stand der competitie: A-klasse: R. Groot 9 p., v. Dijk 8 p., Fabel 7 p.. Schelvis 3 p., de Best 2 p. Schaper 1 p. B-klasse: D. Drost 6.5 p.. Henzen 5 p.. H. Peetoom 5 p., A. Barten 4 p. Meyer 3 p. Dalfsen 2.5 p. Schenk 2 p. Hessels 2 p. C-klasse: Kastner 9.5 p. Fennes 5.5 p. v. d. Heyden 4 p. C. Jansen 3 p., G. Jansen 2.5 p., Beeldman 2.5 p. P. Peetoom 2 p. v. Halst 0,5 p. J. Bos 0.5 p. Juniores: Sterke 8 p.. Koelemeyer 7.5 p. Feye 4.5 p. Laan 4 p. G. Bakker 4 p. Graaff, Keizer, De Jong en Vogel elk 1 punt. Excelsior. Bovengenoenmde vereeniging hield Zondag een pelotonwedstrijd over 25 K.M. Er waren vier pelotons. De volgende renners waren uitgekozen: A-peloton: v. Haarlem, D. Claas- sen, Korthals, H. Scheffer P. Duin en T. Dui venvoorde; B-peloton: L. Koekenbier, Vlugt, J. Hertog, J. Ekel, W. Hop en Been: C-peloton: I: A. Bos, N. Bosch, L. Walgien, N. Claassen en Schaaf; C-peloton II: Jonker. E. Hertog D. Besselin, H. Evers en Crispijn. Het A-peloton werd hierbij no. 1 met een tijd van 38 min, 30 sec.; no 2 was het B-pelo ton met een tijd van 40 min. 45 sec. No. 3 werd het C-peloton I met 41 min. 20 sec.; 4 het C-peloton 2 met 42 min. 15 sec. De juniores reden een wedstrijd over 25 K.M. De Jong ging als eerste over de streep gevolgd door 2. Cleef, 3. Jas, 4. K. Hop, 5 Schaap, 6. Borreman. De overige rennners zijn uitgevallen. Zondag 5 April pelotonwedstrijd voor de overige renners. Kampioenschap van Nederland groot biljart libre. De wedstrijden om den nationalen titel op de matchtafel libre zijn door het bestuur van den Ned. Biljartbond een week vervroegd en bepaald op 3, 4 en 5 April onder leiding van de ,,'s-Gravenhaagsche Biljartclub" te Den Haag. Hieraan kunnen deelnemen de spelers van de 1ste en 2de klasse groot-biljart cadre 45,2. Ledenvergadering Sociëteit Vereeniging". De jaarlijksche algemeene vergadering van de „Sociëteit-Vereeniging" zal gehouden worden op Donderdag 26 Maart a.s. In deze bijéénkomst zal o.a. de uitreiking van den 1 jaarlij. s te verspelen WaHer-Bcker plaats hebben. Winnaar is ditmaal het lid D. A. de Foeljaeger. Nederlanders tegen Zweden. De Zweedsche degenériuipe, welke een oefen- tournée maakt met oog op de Olympische Spelen, en om gewend te geraken aan het electrische apparaat, dat door middel van bel en lichtje de touchés meldt, ontmoette Zondag een equipe van Nederlandsche schermers, die hoofdzakelijk in Amsterdam oefenen. De Zweden lieten een hoogstaand degcr.spel zien, waren rustig en zeker in aanval en ver dediging. Kapitein Granfelt blonk uithij wist al zijn partijen te winnen; ook luitenant Cer- vel stak wel 'n klasse boven de andere scher mers uit, hij verloor alleen van C. Weber, die voor ons de eer op hield, door het beste te schermen en met W. Driebergen uit blonk. Te vier uur werd deze wedstrijd geopend; aan de Zweden werd als herinnering een vaantje aangeboden. De Zweedsche Consul en mevrouw werden welkom geheeten. evenals generaal G. A. Scheffer, voorzitter van de K. N. A. S. B. Na het spelen der beide volkslie deren volgde de openingspartij comt. Dyrssen W. Driebergen, welke een Hollandsche over winning werd, dat gaf ons moed, doch de Zweden bleken zeer sterk te zijn, zoodat de eerste ronde eindigde met een 32 overwin ning van de Zweedsche schermers. De partij WeberThofelt was zeer merk waardig, daar het ap. el. aangaf 3 x een coupe double, terwijl dit werkte op 150 seconde, waardoor het een match nul werd. Na eenige verliespartijen wint Mosman van Uggla; nu volgde er een mooie partij Thofelt Driebergen, welke na stand 22 door laatst genoemde met een directe attaque wordt, ge wonnen. De match tusschen CervellWeber stond op hoog peil; daar werd zuiver degen- spel gedemonstreerd. De partij eindigde na een achterstand van 2—0 in een overwinning van Weber, het werd de eenige nederlaag van den sterken Cervell, dat zeer zeker een succes voor hem mag heeten. Granfelt was enorm zeker; hij kwam in een minimum van tijd met een 30 overwinning weer van den looper af. Ook P. Kunze r,«» F. Mosman werkten goed, doch be haalden ieder maar 2 overwinningen. De eindstand kwam met een 2311 overwin ning en 2 x match nul van de Zweedsche équipe. Van de Zweden was no 1 kapt. H. Granfelt met 6 overw., Lt. F. Cervell met 5, Lt. G. A. Almgren met 4 en 1 match nul, evenals Lt. S. Thofelt en Kapt. B. Uggla en commandant G. Dyrssen ieder met 2 overw. Bij de Hollan ders was no. I: C. Weber met 3 overw. en 2 x match nul. W. Driebergen 3 overw., F. A. Mos- men en P. Kunze met. 3 overw., Mr. W. B. Dul- lemond 1 overw. en G. D. Jansen 0 overw. Heden Maandagavond schermt onze na tionale ploeg in Den Haag tegen de zeifde Zweedsche équipe. Haarlemsche Reddingsbrigade. De onderlinge wedstrijden van de Haarlem sche Reddingsbrigade zullen niet zooals reeds eerder werd medegedeeld op 8 en 22 April, doch op 15 en 29 April a.s. tijdens het oefenuur in het Sportfondsenbad worden gehouden. Zwemfeest „Watervreugd". Zondagmiddag zes uur begon in het Sport fondsenbad het zwemfeest van den Arbeiders Sportbond en het eindigdete 11 uur! De stemming was gezellig en de nummer volgden elkaar vrij snel op, maar het aantal.baannum- mers was te groot. Er was veel belangstelling voor het feest. - Na een woord van welkom tot de aanwezi gen, in het bijzonder tot de afdeelingen uit Amsterdam, den Haag en Utrecht en een krachtig propagandawoord voor de partij en voor de zwemsport, werd te zes uur met de af werking van het programma begonnen. Het hoogtepunt van den avond was wel het figuurzwemmen onder leiding van Truus van den Haak; dit nummer was schitterend van samenstelling; de uitvoering der figuren uiterst correct. Bij de demonstratie zwemslagen werd ook de allernieuwste slag; de Butterfly, uitgevoerd; een. bewijs, dat in den Arbeiders Sportbond met ernst wordt geoefend. Het zwemmend redden stond onder leiding van den heer Postma; het nummer redding uit een autocabine (welwillend afgestaan door de Heemsteedsche Brigade) slaagde zeer goed. De vervoer- en bevrijdingsgrepen werden eerst op het droge voorgedaan en door een 16-tal man nen en vrouwen in het water uitgevoerd. Het vervoer in polsgreep geschiedde niet op de juiste wijze: groot gevaar voor den redder kan hiervan het gevolg zijn. De laatste „bevrij- dingsgreep" (drenkeling werd over het hoofd van den redder gezwaaid) kan zeer gevaarlijk voor het slachtoffer zijn. Het gecostumeerde hinderniszwemmen was van vroolijken aard en oogstte veel succes. De polowedstrijd was spannend; we merkten op, dat van de gewone spelregels wel eens werd af geweken. De eindstand was: den Haag 4, Haar lem 1. Het watercabaret was een waardig slot van den avond; beschaafd en ook grappig. Bestuur en leiders kunnen op een zeer geslaagden avond terugzien. De uitslagen der wedstrijden waren: 33 13 M. Rugslag, jongens en meisjes- 1. P. Hos 33.9. 2. R. Reen 34. 3. Strijdhos 35.2, 4. Weyers 36.1, 5. Tr. van Kampen 38 sec. 66 2 3 M. Vrije slag vrouwen: 1. M. Boord- man, den Haag 52.1; 2. G. Boordman, den Haag 55.4; 3. W. Koetsier, Haarlem 55.4; 4. Schimmer Amsterdam 56.1; 5. E. J. Hennevelö, Utrecht 58.9 sec. 100 M. Vrije slag mannen: 1. J. Schopman, Amsterdam, 1 min. 8.3 sec.; 2. F. Hootsmans, den Haag 1 min. 11 sec.; 3. Vos, Amsterdam. 1 min. 14 sec.; 4. H. Huyser, den Haag, 1 min. 13 sec.; 5. J. Zilverberg, Amsterdam 1 min. 20 sec. 3 maal 33 1/3 M. Wisselslag vrouwen: 1. Den Haag I, 1 min. 21 sec.; 2. Amsterdam I 1 min. 21.1 sec.; 3. Amsterdam II. 1 min. 25.2 sec.; 4. Den Haag II, 1 min. 27 sec., 5. Haarlem I, 1 min. 27.3 sec. 100 M. schoolslag, mannen: 1. Franken, den Haag, 1 min. 30.3 sec., 2. L. Rijghard, den Haag 1 min. 31 sec.; 3. H. Terheide, Amsterdam, 1 min. 31.1 sec.; 4. Londen, Utrecht, 1 min. 33.4 sec.; 5. Jager, den Haag, 1 min. 35.3 sec. 66 2:3 M. Schoolslag vrouwen: 1. G. Boort- man, den Haag, 1 min. 4 sec.; 2. D. Deen, Haar lem. 1 min. 4.2 sec.; 3, Seyfer, den Haag, 1 min. 5 sec.; 4. M. van Dort, den Haag, 1 min. 5.3 sec.; 5. M. Boortman, den Haag, 1 min. 54 sec. 5 maal 33 1/3 M. Crawl estafette, mannen- 1. Amsterdam I, 1 min. 40 sec.; 2. Den Haag I, Imin. 40 sec.; 3. Amsterdam II, 1 min. 48 sec.; 4. Den Haag II, 1 min. 49 sec.; 5. Haarlem II, 1 min. 49 sec. Sonja Henie's debuut als prof. Uit New York: Zondagavond heeft Sonja Henie te New York haar debuut gemar.kt als professional kunstrijdster op een ijscarnaval. Gemeld kan worden, dat Sonja Henie met haar demonstraties zeer veel succes had.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13