NEDERLAND-BELGIË V VOETBAL. Onze landgenooten winnen met de recordcijfers 80 VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL M A A N D A G 30 M A" ART 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Alleen in het eerste kwartier spanning. De Belgische keeper Christiaens ernstig gekwetst. Een ondoordringbare Hollandsche f verdediging. P. As se de Bellege.... zei de mij onbe kende. maar vriendelijk mededeelzame heer in de pauze. Nu is het argument asse dit, asse dat berucht onvruchtbaar, maar ik ge loof toch, dat hij gelijk had. Want zijn be toog was: als de Belgen in de paar eerste minuten de fortuin mee, in plaats van gede cideerd tegen hadden gehad, zou het 2—0 wsor hen gestaan hebben en dan zouden wij kans hebben gehad op een interessanten wedstrijd met een toch ontwijfelbaar Neder- landsche overwinning als resultaat. Het is echter anders gegaan. De Belgen begonnen in een dergelijk tempo, dat het da delijk duidelijk was, dat het op die manier niet lang zou duren, maar zij bereikten er dan toch aanvankelijk maar mee, dat zij de Nederlandsche ploeg tien minuten lang vol komen overspeelden, dat zij in de eerste mi nuut al ongelukkig tegen de lat schoten en kort daarna tegen den paal en dat met name spelers als Anderiesen en Paauwe geen vat op hen konden krijgen. Maar zij hadden Vrouwe Fortuna zeer tegen en deze wispel turige dame was den onzen dezen middag zeer gezind. Want de wedstrijd was nauwe lijks twee minuten oud, of Wels had er al een voorzet van van Nellen ingekopt. Dit ont moedigde den Belgen geenszins en zij hielden het nog een tien minuten in datzelfde fan tastische tempo vol, dat ongeveer dezelfde ploeg onlangs aan haar groote zege op de Zwaluwen hielp. Zij speelden in deze korte maar levendige periode beslist beter voetbal dan de oranjeploeg, want onze spelers kon- Bakhuijs den niet In hun spel komen en vooral het plaatsen was ver beneden het gewoonlijk vertoonde. Helaas, het Belgische stroovuur brandde uit, Smit loste een bijzonder mooi schot van verre, dat de doellat op zijn weg vond en het beeld van den strijd veranderde gaandeweg, tot het Nederlandsche hart zich gerust ging voelen op het uiteindelijk resul taat. Toen er een half uur gespeeld was, had den Smit en Bakhuys er al 30 van ge maakt en voor de rust plantte Bakhuys nog- eens een van zijn speciaal gerenommeerde schoten in den benedenhoek. Voor het zoo ver was, waren de Belgen reeds leelijk in spelkwaliteit gezakt en ongetwijfeld zal de ontmoediging ook haar woordje zijn gaan meespreken. Toen de spelers gingen rusten leek het duidelijk voor iedereen alleen nog maar de vraag, hoeveel het zou worden. Asse de Bellegezei die meneer toen tegen mij en hij gaf mij gelijk toen ik zei, niet te verwachten, dat wij nog erg veel mooi voetbal te zien zouden krijgen,. Wij waren het roerend eens en wij voelden ons in een milde stemming, die de eigenschap der zelf- genoegzamen is. Wij beiden niet alleen trou wens. Toen de Belgen weer op het terrein kwamen, werden zij met een bijzonder har telijk applaus ontvangen. Niet, omdat zij zoo goed gespeeld hadden natuurlijk, maar om hun een riem onder het hart te steken. Het publiek voelde, dat het mild en vriendschap pelijk kon zijn in deze omstandigheden. Het is ook niet alles, om tegen Bakhuys, Weber c.s. op te moeten tornen, als je zelf in de •magere voetbaljaren bent. In de tweede helft van dezen typisch on- bevredigenden wedstrijd zijn onze gedachten verder gegaan op het asse-motief. Als het Nederlandsch elftal zich werkelijk tot het uiterste was blijven inspannen, hoe hoog had de score dan wel niet kunnen worden. Maar het werd een akelig lauw partijtje, met Ne derland meestal in den aanval, met een sfeer van hopeloosheid in het Belgische spel en met zeer vele fouten. Het moest 23 mi nuten duren, alvorens van Nellen een voor zet van Wels inkopte, nadat hij een geweldig schot tegen de lat had gegeven en Bakhuys reeds eerder een buitenspel doelpunt had gefabriceerd. De sfeer verdween langzamer hand geheel, de Belgen werden hoe langer hoe zwakker, hadden alweer geen geluk met een ver schot buiten Mul's bereik tegen de lat en Bakhuys moest tweemaal schieten om er 60 van te maken. Bij deze gelegen heid werd doelman Christiaens leelijk ge wond. Hij werd op een brancard weggebracht en Bad jou, een oude bekende uit vroeger ja ren kwam onder de lat. Er kwam nu nog een droevige factor ook in de stemming. Drok miste de kans van den dag, maar eenige mi nuten voor tijd maakte hij het goed, door met een kopbal er 70 van te maken en het deed er eigenlijk weinig meer toe, dat van Nellen in zeer duidelijke buitenspelposi tie stond, toen hij er een halve minuut la ter 80 van maakte. En zoo is het afgeloopen. Achtnul. Misschien is dit resultaat wat geflat teerd en had het beter zesnul kun nen zijn. Dat is ook meer dan voldoende Het feit moet geconstateerd worden, dat de Belgen zich, behoudens in het eerste kwar tier, een klasse minder toonden dan de roem ruchte oranjeploeg, die vooral in technisch opzicht wel zeer ver de meerdere was. Het zeer onbevredigende van dezen strijd lag juist in het groote krachtsverschil. De Bel gische voorhoede bestond in meer dan een zin uit vijf spelers en kon, als zij onze mid denlinie al eens voorbij kwam, heel weinig uitrichten tegen een rots als Weber-in- prachtconditie en tegen den snellen handi- gen Caldenhove, Bovendien was het schieten ook nog slecht en als Mul tot grootsche din- in staat was, heeft hij geen gelegenheid ge had, dit te bewijzen. De Belgische middenlinie was eenvoudig niet te vergelijken met de Nederlandsche, waarin de onverwoestbare van Heel weer een prachtpartij speelde. En wat de voorhoeden betreft, die van onze Zuiderbroeders toonde zich wel zeer weinig effectief en niet opge wassen tegen de aanvankelijke tegenslagen. Zoo is deze wedstrijdbeschouwing wel sterk in mineur, maar bij een objectieven kijk kan dat ook waarlijk moeilijk anders. Om een populaire Nederlandsche uitdrukking op deze ontmoeting toepasselijk te maken: dit was niet leuk meer. De Belgen zoeken natuurlijk steeds naar een combinatie, die het beter zal doen, dan in de laatste jaren het geval was. Zoolang zij die niét gevonden hebben, zijn zij feitelijk geen waardige tegenpartij meer voor de onzen. En wie van fraaie spannende wedstrijden wil genieten, kan niet anders, dan dit betreuren. Om nu niet in mineur te eindigen en wel licht verkeerd begrepen te worden, nog dit: Het Nederlandsch elftal (iets anders dan het Nederlandsche voetbal) is op het oogenblik wel heel goed. Een score van 22—3 in de vier wedstrijden van dit seizoen spreekt hiervoor trouwens boekdeelen. Wanneer er nog een Smit kon worden gevonden voor de rechtsbinnenplaats zou het geheel af zijn. Want Drok, toch waarlijk geen min speler, is de eenige werkelijk middelmatige in dit milieu. En tot slot nog een enkel woord over den scheidsrechter. Deze functionaris kwam in zijn rustige vriendelijke beslistheid het vol maakte nabij. Dat hij het buitenspel staan van v. Nellen bij het achtste doelpunt over het hoofd zag, bewees alleen, dat het geheel volmaakte voor den mensch niet is wegge legd. Ik doe voor geen uwer onder in de hoop, dat Nederland zal blijven doorgaan, over winningen te behalen, maar dan hoop ik ook, dat zij wat duurder gekocht zullen wor den, dan deze jongste zege op de Beigen. Van Heel Juideriesen DE WEDSTRIJD. Te vijf minuten voor half drie verschenen de Belgen op het veld; zij werden anet hun volkslied en een hartelijk applaus ontvangen. De Oranjeploeg volgde: het „Wilhelmus", door tienduizenden meegezongen, weerklonk. Van Heel won den toss, zoodat Nederland voor de rust wind mee had. Onder leiding van den Engelschen scheids rechter Harper stelden zich de beide elftallen als volgt op: Nederland: Mul, Weber, Caldenhove, Paauwe, Anderiesen, Van Heel, Wels, Drok, Bakhuys, Smit, Van Nellen. België: Isenborghs, Capelle, Deaeken, Voorhoof, Devries. Henry, Meuldermans, Dalem, Smellinckx, Paverick, Christiaens. Sensationeel begin. Als de Belgen hebben afgetrapt, beleven we al direct verschillende sensaties. De Bel gen stormen op ons doel af: Caldenhove grijpt in, maar de Belgen komen terug. Dan loopt Mul gevaarlijk uit: Nederland mag van geluk spreken, dat Isenborghs tegen de lat schiet. De bal verhuist naar de andere zijde van het veld, waar Van Nellen voorzet. Wels is naar binnen geloopen en geeft, na ander halve minuut aan Nederland de leiding. (lr-0). Belgisch overwicht. De Belgen zijn in het eerste kwartier ge vaarlijker; in onze verdediging klopt het nog niet geheel. Opnieuw hebben de Belgen pech, als een schot van Voorhoof door tus- •chenkomst van een Nederlandsch verdedi ger buiten Mul's bere'k tegen den paal stuit. Het gevaar komt speciaal van den Belgischen linkervleugel, waar Isenborghs te veel vrij wordt gelaten. Mul Smit Intusschen krijgt Van Nellen door missen van Paverick een goede kans, doch hij schiet over. Het blijkt dat de schot vaardigheid bij onze buren ver te zoeken is. Mul moet weer handelend optreden, als Weber wat onzuiver speelt. In het eerste kwartier kan ongetwijfeld van een Belgisch overwicht zij het een gering worden gesproken. Maar geleidelijk herstellen onze landgenooten zich van een ietwat nerveus begin, en dat de voorhoede niet van plan is, het bij een enkel doelpunt te laten, blijkt na 13 minuten, als Smit zeer onverwacht inkogelt. De bal stuit echter bui ten het bereik van Christiaens tegen de lat; even later schiet Van Nellen opnieuw over. Steeds beter komt de Oranjeploeg er in. Er gaat van onze middenlinie weer kracht uit, zoodat de voorwaarden voor een pro ductief aanvalsspel vervuld zijn. Na 22 minuten zendt Smit na keurig com binatiespel met Van Nellen en Bakhuys een hard schot in, dat nog juist corner gestompt kan worden. Nederland in den aanval. Het Nederlandsche overwicht groeit zien- deroogen: herhaaldelijk moet Christiaens ingrijpen; het is voor ieder duidelijk, dat er doelpunten gaan komen. Na 26 minuten is het zoo ver. Caldenhove plaatst naar Bakhuys; via Drok belandt de bal bij Smit, die van vrij nabij het tweede doelpunt scoort. (20). Onmiddellijk daarna schiet Bakhuys over, maar dan breekt Wels door; snel brengt hij den bal op om over te geven aan Bakhuys, die prachtig inschiet. (30). Belgen reeds voor een hopelooze taak. Met dezen achterstand staan de Belgen reeds voor een hopelooze taak. Wel brengt Isenborghs verschillende malen op, doch zijn voorzetten zijn niet zuiver, terwijl van het birnièntrio weinig kracht uitgaat. Van Nellen blijkt de goede richting nog niet te hebben gevonden, want, als Bakhuys hem een be hoorlijke kans biedt, schiet hij ten derden male over. Dan komt Paverick zegevierend uit een duel met van Nellen te voorschijn; hij plaatst naar voren; er ontstaat een gevaar lijke situatie voor het Nederlandsche doel, waaraan een der Belgen een einde maakt door over te schieten. Bakhuys herwint steeds meer zijn vrijheid en opnieuw blijkt, over welk een hard schot onze middenvoor beschikt. Van verren af stand lost hij bij verrassing een enorm hard schot, dat Christiaens maar juist corner kan werken. Even later schiet Smit in goede po sitie tegen Bakhuys aan; hij krijgt het leer terug en schiet dan over. De Haarlemmer verzet weer veel werk: eenmaal brengt hij het Belgische doel in gevaar na den bal prachtig te hebben vrijgemaakt: vallende kan Christiaens nog wegwerken. Weer een fraai doelpunt van Bakhuys. Zes minuten voor de rust volgt 'het vierde Nederlandsche doelpunt, dat speciale vermel ding verdient om de fraaie wijze, waarop het tot stand komt. Na een Belgischen aanval geeft Van Heel den bal aan Bakhuys, die zich snel van zijn bewakers ontdoet en van be hoorlijken afstand zóó hard en zóó zuiver in den uitersten hoek van het Belgische doel schiet, dat Christiaens geen schijn van kans heeft. (4—0). Nadat nog een corner op het Nederland sche doel is genomen, komt de rust. De tweede helft. Na de rust zien we een periode van tam en onbelangrijk spel. Meenden de Nederlan ders, dat de voorsprong groot genoeg was? Er zit weinig tempo in het spel en het plaat sen laat meer dan eens te wenschen over. Het is Christiaens, die het eerst handelend moet optreden, nadat de bal eenigen tijd voor het Belgische doel heen en weer is ge- ti'apt. De Belgische keeper voorkomt dan een gevaar, door een voorzet van Wels te onder scheppen. Op een uitstekende through-pass van Van Heel sohiet Bakhuys in, doch Chris tiaens stopt. Dan komen ook de Belgen weer wat in den aanval; Mul grijpt tweemaal in, waarbij het gevaar voor ons doel niet groot is, doordat de Belgen hun aanvallen buiten gewoon slecht afwerken. Na elf minuten kopt Bakhuys den bal uit een voorzet van Drok in het net. doch we gens buitenspel wordt terecht geen doelpunt toegekend. Wels. die in dit tijdvak snel en fel blijft spelen, schiet na een doelworsteling juist naast. Intusschen blijft het wachten nog altijd op het gevaarlijk samenspel, waardoor het Oranje-elftal zich naam heeft gemaakt. Het plaatsen is niet geheel in orde en zoo krij gen de Belgen enkele kansen, waarbij zij op nieuw hun machteloosheid toon en. Er is 22 minuten gespeeld, als Smit een onverwacht schot inzendt, dat gestopt wordt. Doch dit is het sein voor een herleving van het enthousiasme. De Nederlandsche aanval len worden weer gevaarlijk; de voorhoede zet weer beter door en na 24 minuten wordt het Belgische doel voor de vijfde maal doorboord. Het is vooral Wels, die daarbij zijn capacitei ten toont. Na een duel met Smellinckx geeft hij het leer mooi aan Van Nellen, die in kopt. (50). Van Heel raakt geblesseerd, doch hij speelt verder, na van een pleister op zijn gezicht voorzien te zijn. Nederland is nu gedecideerd sterker; slechts éénmaal ontkomt het Hol landsche doel aan een doorboring, als Voor hoof uit een corner buiten het bereik van Mul tegen den paal schiet. Na 33 minuten schiet Drok in, Christiaens stompt den bal voor de voeten van Bakhuys. De middenvoor kogelt tegen Paverick aan, doch hij krijgt den bal opnieuw en maakt thans geen fout. (60). Christiaens is gedurende deze scrimmage gewond geraakt; hij wordt op een brancard van het veld gedragen. Wel een triest einde van den wedstrijd voor dezen Belg, die zich van zijn ondankbare taak toch met moedige volharding had ge kweten. Zijn plaats tusschen de palen wordt door Badjou ingenomen Het Belgische spel stort ineen. Het Belgische spel, dat reeds voortdurend in zwakheid is toegenomen, stort dan geheel ineen. Het wordt een debacle voor de Roode Duivels. Geen enkel duel wordt door hen meer gewonnen in deze laatste tien minuten; stuk voor stuk worden zij door hun tegen standers overspeeld. Badjou heeft zich nau welijks opgesteld, of zijn doel komt in ge vaar en het ligt slechts aan het slechte mik ken van Drok en Bakhuys. die ieder een mooie kans krijgen, dat hij niet onmiddellijk het nakijken heeft. Ook Van Nellen verschijnt voor het Belgische doel, maar hij schiet naast Score tot 80 op gevoerd. Het publiek, dat zich gedurende de eerste 25 minuten van de tweede helft zeer rustig heeft gehouden, gaat zich nu weer roeren, het wordt daarvoor beloond met nog twee doelpunten, die de zege tot een record-over winning maken. Vijf minuten voor het einde geeft Bak huys, die naar links is geloopen. den bal aan Drok, die scoort, zoodat nu alle voorhoede spelers hun doelpunt hebben gemaakt. (70) In de volgende minuut passeert Paauwe naar Van Nellen, die zonder moeite de vol komen gedemoraliseerde Belgische verdedi ging zijn hielen laat zien en het achtste doelpunt scoort. (80). Het blijft dan een spel van kat en muis; -de score zou zonder eenigen twijfel nog hoo- ger zijn opgevoerd, indien niet na enkele mi nuten het eindsignaal had geklonken, dat voor de Belgische spelers een verlossing moet zijn geweest. Keeper Christiaens in het Wilhelmina Gasthuis. Naar wij vernemen was de toestand van den Belgischen keeper Christiaens, die tijdens den wedstrijd NeerlandBelgië in het Stadion met een der Nederlandsche spelers in botsing is gekomen, tengevolge waarvan hij viel en een lichte hersenschudding l)dd opgeloopen. Zon dagavond nog niet van dien aard dat hij het Wilhelmina-ziekenhuis, waarheen hij vervoerd was, kon verlaten. BUITEN DE COMPETITIE. Haarlemsch Elftal- Brusselsch Elftal (1-0) Het zullen wel bijna. 5000 bezoekers geweest zijn, die door het mooie lenteweer naar het terrein aan de Spanjaardslaan gelokt waren, om dezen zoo langzamerhand traditioneèl ge worden wedstrijd gade te slaan. Was de wedstrijd dus zeker een financieel succes voor den H. V. B., ook sportief kan ze ker van een succes gesproken worden, al was het alleen maar, omdat de overwinningenreeks werd voortgezet. Aan wedstrijden als deze ontbreekt natuurlijk steeds de felle spanning, die aan competitie wedstrijden eigen is, maar er werd toch zeer zeker in een behoorlijk tempo gespeeld; het spel in het veld was van beide partijen zeker goed te noemen. Alleen voor het doel faalden de aanvallers van beide partijen keer op keer, iets wat wij van Belgische elftallen niet on gewoon vinden, maar waarbij de Haarlemsche voorhoede ditmaal toch teleurstelde. De Bel gen hielden het spel veel te kort. Prevost en Haak zijn geen spelers, tegen wie men dit straffeloos kan doen. Van der Togt heeft zijn doel behoorlijk ver dedigd, al was na de rust, toen het Haarlemsch elftal in de minderheid kwam, zijn optreden niet zeker genoeg. Haak en Prevost waren weer moeilijk te passeeren; Prevost was van de twee nog wel de beste. De middenlinie heeft als geheel voortreffelijk gewerkt; Kammeijer beheerschte het geheele middenveld en speel de een schitterende partij, waarbij De Koning, waarvan wij wel wisten, dat hij een goede voetballer is, en Leemhuis, waarvan wij dit nu ook in een dergelijk milieu zagen, hem uit stekend secundeerden. In de voorhoede faalde Prins volkomen en bleek het doorzetten van v. d. Horst in het middenveld niet zooveel re sultaat te hebben, als op zijn gewone midden voorplaats. De Bock speelde een goede partij, scoorde een goal, doch werd door de stevige Belgische backs te veel op de huid gezeten om het verder te brengen. De Wolf vertoonde weer intelligent voetbal in het veld, doch was voor de goal minder op stoot. Het spel van Spek was goed. Over de Belgen kunnen wij kort zijn. Keeper Proces, Papaert Teunincks, Mondelé en v. d. Eynde waren hier de besten. Nadat de captains elkaar hartelijke woorden toegevoegd en een souvenir overhandigd had den, kon scheidsrechter Vrugt laten beginnen. De Haarlemmers waren iets sterker, doch resultaat kwam pas na ongeveer een kwartier, toen Dc Bock uit een mooien pass van v. d. Horst, hoog, hard en onhoudbaar inschoot (1—0). Menige kans wordt nog gemist; een mooie voorzet van de Wolf achtereenvolgens zelfs door drie spelers. Ook de Belgische keeper redt echter meer malen fraai. Met 10 komt de rust. Hierna pakken de Brusselaars beter aan; ze zijn dan ook de geheele tweede helft ster ker geweest, doch kansen worden op onbegrij pelijke wijze gemist. De Haarlemsche uitvallen zijn niet gevaar lijk genoeg om veel kans op succes te hebben. Een kwartier voor het einde werd Prevost ge blesseerd. Hij werd vervangen door H. Beyk, die weer goed spel liet zien. Zonder dat er verder veel vermeldenswaards geschiedt, komt het einde. De opstellingen waren: Haarlemsche Elftal: v, d. Togt, Haak, Prevost, De Koning, Kammeijer, Leemhuis, Spek, De Wolf, De Bock, v. d. Horst, Prins. Brusselsch Elftal: Portauw, v. d. Eynde, Plenneveau, Mondelé, Kieffer. v. d. Kerkhove, Teunincks, Leverberg, Desmaele, Papaert, Proces I Protest E. D. O.-A. F. C. Men schrijft ons: De protest-commissie deed Zaterdag te Amsterdam uitspraak in wel bekende protest dat E.D.O. had ingediend tegen het annuleeren van een gemaakt doelpunt wegens buitenspel. Na onderzoek besloot de commissie het protest toe te wijzen, echter met de bepa ling, dat de uitslag gehandhaafd blijft, n.l. 21 voor A.F.C. De vereeniging E.D.O. wordt dus de dupe van een scheidsrechterlijke fout, door voor buitenspel te fluiten, wat geen buitenspel was. Deze uitslag kan E.D.O. het zoo zeer be geerde kampioenschap kosten. Toegangsbewijzen voor werkloozen bij H. F. C.—V. U. C. Het Centraal Comité voor Werkloos^ schrijft ons: Voor den beslissingswedstrijd H F. C.—V.U.C. die op Zondag 5 April in het Sportpark te Heemstede wordt gespeeld, is door het be stuur van R. C. H. een beperkt aantal toe gangsbewijzen voor werkloozen beschikbaar gesteld a 15 cent de persoon. Men heeft met deze kaarten uitsluitend toegang tot de tri bune achter het doel aan de Jachthaven. De kaarten zijn verkrijgbaar op vertoon van stem pelkaart, op Zaterdag 4 April des middags van 3 tot 4 uur aan het Gebouw Spaarne 92, en worden uitsluitend verstrekt aan de werk loozen, die te Haarlem woonachtig zijn. Voor de werkloozen, woonachtig te Heem stede en Bennebroek, heeft het bestuur van R. C. H. andere maatregelen getroffen, welke eveneens zullen worden gepubliceerd. Raymond Braine speelt niet mee tegen Nederland. Uit Brussel: Er was sprake van, dat Sparta (Praag) aan zijn midvoor Raymond Braine toestemming zou geven met het Belgische elf tal mee te spelen, dat óp 3 Mei te Brussel tegen Nederland uitkomt. Thans wordt echter mede gedeeld, dat Braine geen permissie van zijn vereeniging kan krijgen, zoodat de Belgen het zonder hem tegen Nederland moeten doen. Belgen in ons land. Behalve in Haarlem waren Zaterdagmid dag nog meer Belgische voetballers in ons land. Het Rotterdamsch elftal speelde 11 gelijk tegen een Antwerpsche ploeg. Ook een Amsterdamsch en een Brusselsch elftal speelden gelijk. Hier werd het 33. N. A. C. kampioen van Afdeeling IV, De protestcommissie van den K. N. V. B. heeft Zaterdagavond het protest van B. V. V. in zake den wedstrijd B. V. V.Roermond afgewezen, waardoor N. A. C. kampioen van de Zuidelijke le klasse is geworden. West-Noord (21) Op het V. U. C. terrein te 's Gravenhage had Zaterdagavond een wedstrijd plaats tus schen een westelijk en een noordelijk elftal. Het westelijk elftal heeft met 2—1 gewon nen. DE UITSLAGEN. VolendamE.M.M. 2—0 WilskrachtOnze Gezellen 0—3 H.M.S.—De Meer 7—5 LeonidasGraaf Willem 2—3 D.H.L.Spartaan 3—1 T.IJ.B.B.H.B.C. 0—0 G.D.A.Santpoort 3—3 G.V.O.—Vitesse 1—3 Celer.V.V.P. 3—4 D.O.N.K.—V.E.P. 4—0 OliveoAeolus 2—5 Spartaan IIWilhelmus 52 Onze Gezellen II-H3.C. n 55 HAARL. VOETBALBOND. Ranglijstjes. Eerste klasse A: Haarlem 3 gesp.gew.gel.verl pnt. v.-t,. gem. 15 12 1 2 25 41—21 1.67 E. D. O. 5 17 13 2 2 28 44—13 1.65 Haarlem 3a 16 7 4 5 18 40—26 1.13 R. C. H. 3 15 7 3 5 17 38—31 1.13 Spaarnestad 16 6 2 8 14 22—42 0.88 VI. Vogels 16 6 1 9 13 34—40 0.81 D. W. O. 16 6 1 9 13 32—51 0.81 Stormvog. 4 17 6 1 10 13 34—38 0 76 Kennemers 3 16 4 2 10 10 25—32 0.63 Kinheim 3 16 4 1 11 9 25—40 0.56 Eerste kla sse B: Spaarnevog. 17 14 1 2 29 79—28 1.71 Stormvog. 3 17 E. D. O. 3 17 R. C. H. 5 17 E. D. O. 4 17 C. H. 4 17 Zeemeeuw. 2 17 Kinheim 2 17 Haarlem 4 17 Schoten 2 17 21 59—42 1.23 19 41—35 1.12 18 48—46 1.06 17 32—37 1.— 15 35—42 0.88 14 38—46 0.82 8 13 39—46 9 13 32—50 9 11 31—62 0.76 0.76 0.65 OM DEN H. V. B.-BEKER RipperdaD. I. O. (11) Als er tien minuten gespeeld is, belandt de bal bij W. Zandstra, die Koster het na kijken geeft (0—1). Menige aanval op het D. I. O.-doel wordt ondernomen, echter zonder succes. D. I. O. moest steeds in de achterhoede van Ripperda de meerdere erkennen. Eenige corners op het D. I. O. doel hebben geen re sultaat. Rust komt met 01. Na de thee speelde Ripperda beter; de achterhoede van D. I. o. krijgt veel werk. Vooral keeper Offenberg werkte goed. Nog tien minuten zijn te spelen. D. I. O. begaat een overtreding buiten het strafschopgebied. Spoor neemt den vrijen trap en schiet keurig in den bovenhoek (1—1). Hoe de partijen ook zwoegden om het winnende doelpunt te ma ken, het bleef bij 11. Ripperda is hiermee uitgebekerd.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10