De Vorige Record-zege HOCKEY DAMES-HOCKEY z. h. c.—b. h. v. SCHAKEN WANDELSPORT ZWEMMEN ZEILEN GYMNASTIEK. M A A N D A G 30 M AART 1936 HAAREEM'S DAGBEAD 8 Hoe Nederland in 1910 aan de Spanjaardslaan met 70 van de Belgen won. Wij hebben onze oude couranten-leggers ge raadpleegd om Nederland's vorige record overwinning op de Belgen op 10 April 1910, in herinnering te kunnen roepen. Die geweldige 70 zege kwam toen volkomen onverwacht, want enkele weken tevoren hadden „wij" met 23 te Antwerpen verloren. Op het H. F. C.-terrein waren staantribunes bijgebouwd. Veertig H. F. C.'ers, met blauw witte strikken getooid, traden als orde-com missarissen op. Het verslag vermeldt, dat ei- twaalf veldwachters op het terrein aanwezig waren, om mogelijke twisten te beslechten, maar zij behoefden niet op te treden. Het be zoek aan Haarlem was op dien dag enorm, niet alleen voor den voetbalwedstrijd, maar ook voor een zang wed strijd, voor de bloemen tentoonstelling die juist gehouden werd en voor de bollenvelden, die in bloei stonden. De trei nen voerden op dien dag 15000 mensehen naar Haarlem. Het verkeer was, blijkens de daar aan gewijde speciale beschrijving, geweldig druk. Er waren veel auto's, er waren ook nog tallooze „aapjes", en Haarlem's Dagblad be klaagde de arme rossinanten die zes of zeven juichende passagiers in een bakje moesten voortzeulen. Vlak voor de voetbalwedstrijd begon dreigde een der gelegenhelds-staantribunes in te stor ten, maar het H. F. C.-bestuur had dadeiijk timmerlieden bij de hand die het geval stut ten, waarna het opnieuw beklommen werd. De regimentsmuziek van het 10e, onder lei ding van kapelmeester Eugène Rap, luisterde het feest op. ij Te 2 uur 40 begon de wedstrijd. Scheidsrech ter was de Engelschman J. T. Howcroft. De elftallen waren: Belgic: Feye (doel); Bouttiau en Andrieu (achter)Brackman, Cambier en Goossens (midden); Goetinck, Six de Veen. Saeys en Paternoster voor). Nederland: Beeuwkes (D.F.C.) doel; Otten (Quick, aanvoerder) en Heyting (H.V.V.) ach ter; Hörburger (V.O.C.), de Korver (Sparta) en Bosschart (Quick); D. Kessler (H.V.V.) Thomée (Concordia), Mannus Francken (H.F.C.) Lutjens H.V.V.) en Welcker (Quick) voor. Evenals in den gisteren gespeelden 80 wedstrijd nam Nederland spoedig de leiding door zijn toen eveneens kleine rechtsbuiten. Maar het duurde tien minuten eer Welcker uit een voorzet van Francken den bal in het Bel gische doel liep. Vlak daarna werd de Belgi sche spil Cambier. de beste speler der Belgen die in dien tijd internationale vermaardheid genoot, aan het oog geblesseerd. De Holland- sche aanvoerder Otten bood een invaller aan maar na tien minuten wachten was er nog geen verschenen. Toen speelden de Belgen met tien man verder (Cambier kwam na eeni- gen tijd terug maar moest na een botsing met de Korver opnieuw het veld uit. Eenigen tijd na de rust keerde hij voor de tweede maal terug en „passagierde" verder mee op den rechtervleugel). Het verlies van hun spil bleek een zware handicap voor de Belgen. Het verband raakte uit het elftal. Na een kwartier spelens passeer den Francken en Lutjens in samenspel de Bel gische achterhoede en scoorde de H. F. C.'er nr. 2. Vijf minuten later kon Feye den bal uit een goed schot van Lutjens niet wegkrijgen en liep Mannus Francken nr. 3 in 't Belgische doel.. Op dezelfde wijze kwam een halve mi nuut voor de rust nr. 4. Thomée 'zond een kogel in, Feye stopte maar was te traag met weg werken en Welcker liep den bal in doel. Even als gisteren in het Stadion was dus de stand bij de rust 40. In de tweede helft had Nederland het voor deel van den wind en was ver in de meerder heid. Het Belgische doel werd bekogeld; er werd zeer enthousiast gespeeld. In dien tijd deed men dat zelfs nog als men met 40 voorstond. De Hollandsche middenlinie, met de Korver als voornaamste stuwende kracht, steunde, den aanval uitstekend. De Beigen moesten zich tot snelle uitvallen bepalen. Vrij spoedig maakte Francken uit een pass van Dé Kessler nr. 5. en met regelmatige tusschen- poozen werd de stand tot 7—0 verhoogd, beide malen door geweldig harde schoten van Jan Thomée. De D. F. C.'er Robert Beeuwkes, de meest fantastische doelman die het Nederlandsch Elftal ooit bezeten heeft, en overigens lang niet een van de minsten die deze post bezet hebben, ging na de zesde goal een „dribble" ondernemen, kwam toen in den knel en raapte den bal op buiten het doelgebied, zoodat er een vrijen schop genomen moest worden we gens hands van den doelverdediger. (Dit zeld zame geval deed zich gisteren in het Stadion ook voor tegen doelman Christiaans, maar hij was niet gaan „drijven"; zooiets kon alleen een Beeuwkes bestaan). Het eindsignaal van Howcroft werd door een geweldige uitbarsting van geestdrift van de 10.400 toeschouwers gevolgd. In de bespreking van de spelers zwaait de verslaggever (onze tegenwoordige hoofdredac teur) Mannus Francken hulde toe voor zijn spel op de voor hem ongewone middenvoor- plaats. Welcker en Thomée hadden in de voorhoede eveneens uitstekend gespeeld, maai de grootste pluim was voor de middenlinie, als kern van een sterk elftal. Scheidsrechter Howcroft noemde het spel der Hollanders een openbaring. Hij was zeer geïmponeerd vooral door Francken, dien hij „a great player" noemde en door de midden linie. Hij voorspelde dat Nederland spoedig van Engeland zou winnen en „hoopte dit ter- wille van de sport". Binnen twee jaar kreeg hij gelijk: Nederland sloeg toen het Engelsch amateur-elftal op Houtrust met 21. 's Avonds dineerden de elftallen met de of ficials bij Funckler. Aan tafel werd o.a. het woord gevoerd door Jasper Warner en Hirsch- man namens den N. V. B., Paul-Havenith na mens den Belgischen Voetbal Bond en dooi den heer J. J. Swens als voorzitter van H. F. C. Cambier verklaarde „dat zijn verwonding eenvoudig aan zijn eigen onbesuisd en onvoor zichtig inloopen te wijten was." De Engelsche trainer van het Nederlandsch Elftal, Edgar Chadwick, kreeg een zilveren herinneringsmedaille, evenals scheidsrechter Howcroft. Tot zoover de herinneringen aan Nederland's vorige record-overwinning op België. Veertien dagen na de zege in Haarlem speel de precies hetzelfde Nederlandsch Elftal te Arnhem tegen Duitschland en won met 4—2. Thomée (2), Lutjens en een der Duitsche backs, die in eigen doel kopte, maakten onze goals. Van de Duitsche doelpunten beide voor de rust gemaakt (waarbij Duitschland met 21 leidde) was het eerste door Otten in eigen doel gekopt. Howcroft leidde ook dezen wed strijd. waarin het Nederlandsch Elftal veel minder op dreef was dan twee weken tevoren. Er waren te Arnhem zesduizend toe schouwers. NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Promotie klasse/Eerste klasse TogoBloemendaaal 21 Tweede klasse/Promotie klasse H. H. IJ. C. 2—Victoria 2—1 B. H. V.—Gooi 2 2—0 Derde klasse/Tweede klasse Afdeeling A S. O. S, 2—A. M. V. J. (R'dam) 3—1 Lelden 2—M. H. C. 2 4—1 Afdeeling' B Hilversum 4—Laren 2 (28 Mrt) 21 Hilversum 4—M. H. C. 3 2—4 Vierde klasse/Derde klasse Afdeeling A H. O. C. 3—Kieviten 2 2—2 H. D. M. 5—H. H. IJ. C. 6 3—3 H. H. IJ. C. 4—Leiden 4 41 Afdeeling B Gooi 5Laren 3 12 Bloemendaal 3Amersfoort 2 20 Pinokkio 4Alliance 2 11 OOSTELIJKE AFDEELING. Tweede klasse/Eerste klasse WageningenHengelo 10 ZUIDELIJKE AFDEELING. Tweede klasse/Eerste klasse ConcordiaM, O. P. 02 NOORDELIJKE AFDEELING Tweede klasse/Promotie klasse G. H. B. S.—Sneek 2—0 HOCKEY HEEREN. WESTELIJKE AFDEELING Promotie klasse B Hilversum 2Pinokkio 3—1 Derde klasse D M. H. C. 4—A. M. V. J. 2—5 T. H. C. '25Pinokkio 2 21 OOSTELIJKE AFDEELING Eerste klasse ZutphenNijmegen 32 Kattenburg 2Excelsior uitgesteld NOORDELIJKE AFDEELING Promotie klasse H. V. A.—D. B. S. 0—6 Competitiestanden. PROMOTIE-AFDEELING B gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. Amsterdam 2 12 10 2 0 22 35—18 Bloemendaal 12 6 2 4 14 33—25 Be Fair 12 5 3 4 13 27—19 Hilversum 2 12 5 1 6 11 27—33 Pinokkio 12 5 1 6 11 20—26 Laren 12 4 1 7 9 29—34 Strawberries 12 1 2 9 4 14—30 FROMOTIE-DEGRADATTE-COMPETTTIE Promotie-afdeeling le klasse Togo 2 2 0 0 4 4—2 M. H. C. 10 0 10 1—2 Bloemendaal 10 0 10 12 PROMOTIE DEGRADATIE COMPETITIE. TogoBloemendaal (21) Ook Bloemendaal heeft het tegen Togo niet kunnen redden. Bloemendaal moet het even als Togo van snelle aanvallen hebben en snel heid was ditmaal uitgesloten, omdat de bal niet goed te controleeren was. De bal sprong herhaaldelijk hoog op van het hobbelige ter rein, zoodat zelfs blessures niet uitbleven. Togo was in het eerste gedeelte van den wed strijd sterker, omdat Bloemendaal niet wist te antwoorden met haar eigen spel, maar zich geheel moest aanpassen aan de voor haar slechte omstandigheden. Togo noteerde met de rust een 20 voorsprong, hetgeen niet als on verdiend kon worden beschouwd, daar de thuisclub inderdaad het beste spel had. In de tweede helft raakte Bloemendaal wel wat meer ingespeeld, maar Togo verdedigde nu natuurlijk heftig den kostbaren voorsprong. Toch wist De Roos uit een door v. d. Stadt goed aangegeven bal te scoren (21). Tot een gelijkmaker kwam het evenwel niet meer. Leiden 2—M. H. C. 2 (4—1) De Musschen hebben ook in dezen wedstrijd weder geen grootschen indruk gemaakt. De thuisclub nam direct de leiding (10). De Musschen-voorhoede werd vrijwel in be dwang gehouden, terwijl enkele kansen niet gebruikt werden. Nog in de eerste helft ver grootte Leiden den voorsprong tot 20. In de tweede helft kwam er geen wijziging in de spelverhouding, wel in de score, want Leiden 2 wist opnieuw tweemaal te doelpun ten (40). Pas in de laatste minuten wist Hoogenkamp voor M. H. C. een tegenpunt te scoren, zoo dat het einde met 4-1 voor Leiden 2 kwam. Hilversum 4—M .H. C. 3 (2—4) Hilversum wist de leiding te verkrijgen (10). Gelukkig wist Jonkhart gelijk te ma ken (1—1). Nog voor de rust scoorde M. H. C. 3. In de tweede helft slaagde Hilversum 4 er in, gelijk te maken (2—2). M. H. C. ging toen weer wat meer aanval len; Mulder wist twee doelpunten te maken, waarvan één uit een strafcorner (24). Bloemendaal 3Amersfoort 2 (20) Bloemendaal meent het blijkbaar ernstig met haar terugkeer naar de derde klasse, de derde overwinning in successie werd behaald. De Amersfoortsche aanvallen konden door de Bloemendaalsche defensie steeds onder drukt worden, ook in eenige perioden, dat Amersfoort sterk kwam opzetten. De Bloemendaalsche zege werd in de eerste helft gegrondvest door twee doelpunten van Rhodius en van Panhuys. De tweede helft was kennelijk gericht op het voorkomen van doelpunten van Amers foort. Wel kregen de Bloemendalers nog eeinge kansen, maar het einde kwam met 20. M. H. C. 4—A. M. V. J. (2—5) A. M. V. J. viel direct- stevig aan en had bin nen tien minuten een 30 voorsprong. Daarna ging M. H. C. meer aanvallen, maar diverse schoten gaan naast-. Toch had Pot succes met een goed schot (13). In de tweede helft was A. M. V. J. weer ster ker, maar zag vele aanvallen stranden in de goed opgezette off-side val. Toch wist de mid- voor tweemaal te doelpunten (15). Kort voor tijd bracht nog een Musschen- aanval succes met een goed schot van Men ger (25). Met dezen stand kwam het einde. OM DEN VAN HOLKEMA-BEKER. M. H. C.Delftsche Studenten (23) De Musschen hadden vier invallers, waren vrijwel voortdurend in de meerderheid maar doelpunten kwamen ook nu niet voldoende. Overigens was het een matte wedstrijd, waarin de studenten zeker niet het slechtste spel demonstreerden en in ieder geval een voorhoedespel lieten zien, waarvan M. H. C. nog veel kon leeren. Dat open aanvalsspel van de gasten bracht een 3—0-voorsprong. Nog voor de rust slaagden Beets en Mulder erin, den achterstand te verkleinen tot 23. Maar in de tweede helft was er geen door komen meer aan voor de M. H. C., zoodat M. H. C. nu ook voor den Van Holkema-beker uit geschakeld is. Nederland BWest Duitschland (i-i) Zaterdag heeft het Nederlandsch B-elf tal te Deventer tegen West-Duitschland ge speeld. De opstelling der elftallen was als volgt: Nederland B: Fesevur (Deventer), Stok- mans (Gooi) en Wester kamp (HDM), Lob (HDM), van Eeck (HDM) en van Lierop (Hil versum), Gunning (Bloemendaal), Sparen- berg (Hilversum), Carpentier Alting (Baarni Heybroek (Amsterdam) en Esser (Togo). West-Duitschland: Paffen holz (Schwarz Weisz, Keulen), Mertegen (Deutscher S.C., Diisseldorf) en Preaiger (Mühl'heimer FHC), dr. Blessmann (R.W. Keulen), Menke (Glad- bacher FHC), en Huffmann Jr. (Etuf. Essen), Dropf (Raffelberg), Hobein (Etuf. Essen), Aus der Wiesche (Düsseldorf '99). dr. Kort- heuer (Raffelberg) en Weber (Raffelberg). Reeds na enkele minuten forceerden de gasten via tSokman's stick een langen cor ner. Door een schijnbeweging belandde de bal bij den rechtshalf der gasten, die van vrij verren afstand inschoot. De tweede 'helft begon met een sterk Duitsch overwicht, doch Fesevur en Wester kamp vooral stonden pal en af en toe wist ook aanvoerder van Lierop op fantastische wijze te redden. Ook de Nederlandsche aan val. prachtig geleid door Gunning, liet zich daarna niet onbetuigd. Heybroek scoorde den gelijkmaker. (11). De strijd om de leiding was fel en bleef volkomen binnen de perken en tot doelpun ten leidde het niet meer. zoodat deze pret tige ontmoeting eindigde in een gelijk spel met 11. België BNederland B. De Nederlandsche B-ploeg, die 5 April a.s. te Brussel tegen België B uitkomt is als volgt samengesteld Doel: Storm v. 's Gravezande (S.C.H.C.) Achter: Stokmahs (Gooi) en Wester kamp (H.D.M.) Midden: Lob (H.D.M.)v. Eeck (H.D M.) en v. Lierop (H'sum). Vóór: Gunning (Bloemendaal) Sparen burg (H'sum), Carpentier Alting (B.H.V.), Heybroek (Amsterdam) en Esser (Togo). FrankrijkBelgië (22) Uit Parijs: De hockeylandenwedstrijd voor heeren tusschen Frankrijk en België eindigde Zondag in een 22 gelijk spel. nadat België met de rust nog een 21 voorsprong had ge had. Dameswedstrijd. De Belgische dames speelden vóór boven genoemde wedstrijd tegen de Fransche ploeg, waarbij België met 10 won. een stand, die reeds met de rust bereikt was. EngelandDuitschland (22) Uit Birmingham: Vierduizend toeschouwers woonden Zaterdag den hockeywedstrijd Enge landDuitschland, welke te Edgebaston werd gespeeld bij. L^rect na het begin was Duitsch land iets sterker; na 10 minuten wist Kurt Weiss zijn land de leiding te geven. Na ruim 20 minuiten spelen wist Whitlock den gelijkmaker te scoren. Vijf minuten latei- gaf de zelfde speler aan Engeland de leiding, na een prachtigen soloren. In de tweede helft kreeg men een fraaien strijd te zien, waarbij de Engelschen opvielen door hun schitterende balcontróle. Toch wa ren de Duitsche aanvallen iets gevaarlijker, maar eerst twee minuten voor het einde ge lukte het Huffmann, den stand weer gelijk te maken (22). Bijeenkomst Int. Hockey Federatie. Uit Parijs: Zondag werd een bijeenkomst ge houden van het bestuur der Internationale Hockey Federatie, waarbij ons land vertegen woordigd was door het bestuurslid der F.I.H., Jhr. Quarles van Ufford. Een der belangrijk ste punten van de agenda vormde het Olym pisch Hockeytournooi, waarbij bekend werd gemaakt, dat tot nu toe elf landen hebben in geschreven voor Berlijn, n.l. Nederland, Frank rijk. België, Denemarken, Oostenrijk, Honga rije, Duitschland. Zwitserland, Britsch-Indïë, Japan en Afghanistan. Men verwacht, dat nog enkele landen zullen inschrijven. Hoe er gespeeld is. Zaterdag en Zondag zijn in de eerste klasse de beslissingen gevallen en er rest nu alleen nog de wedstrijd H. D. M.B. D. H. C„ welke geen direct belang meer heeft. B. D, H. C. heeft Zondag het kampioen schap van Nederland behaald door met 30 te winnen van de Zuidelijke kampioensploeg, H. T. C. C. uit Eindhoven, Dit is de tweede maal in de 21-jarige geschiedenis van „Bloe mendaal'dat het kampioenschap behaald wordt. Juist 15 jaar geleden werd de titel voor de eerste maal veroverd. H. O. C„ dat in de 14 tusschenliggende sei zoenen even zoovele malen landskampioene was, is dit jaar onderaan de lijst geëindigd door Zaterdag met 11 tegen Rood Wit ge lijk te spelen. De Haagsche kon haar 10- voorsprong niet handhaven en mej. Leeuwen berg bracht R. Wit den reddenden gelijkma ker. O.i. is inderdaad de zwakste ploeg onder aan de lijst beland, maar de 00 in den eer sten degradadiewedstrijd op vreemd terrein tegen Hilversum geeft nog wel hoop op be houd van de H. O. C. voor de eerste klasse. Amsterdam leverde tot slot nog een goede prestatie door in Bussum van Gooi met 53 te winnen; de eenige nederlaag van de Bus- summers op eigen terrein! De stand is nu: Gesp.,gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. B. D. H. C. 11 7 2 2 16 225 1.45 Amsterdam 12 6 2 4 14 27—25 1.25 H. D. M. 11 4 4 3 12 24—18 1.09 Gooi 12 5 3 4 13 31—26 1.08 Rood Wit 12 5 1 6 11 19—24 0.92 H. H. IJ. C. 12 4 1 7 9 23—33 0.75 II. 0. c. 12 2 4 6 8 11—26 0.67 In de 2e klasse A behaalde Rood Wit II een magere 1—0 overwinning op Te Werve. In 3 D leed H. B. S. II een nederlaag. Dit maal was het B. D. H. C. V dat met 2—1 in de meerderheid bleef. O. K. II en A. M. V. J. deelden de punten (22). H, B. S. II staat nu nog steeds tweede op de ranglijst, terwijl B. D. H. C. V door haar krachtige eindspurt zich in twee weken tijds van de zesde naai de derde plaats werkte. In den tweeden promotiewedstrijd heb ben de Strawberries het nu ook tegen Gooi II net niet kunnen bolwerken. Met 32 bleven de bezoeksters in de meerderheid. De uitslagen. OM HET KAMPIOENSCHAP YAN NEDERLAND. H. T. C. C.—B. D. H. C. 0—3 (B. D. H. C. kampioen van Nederland). WESTELIJKE AFDEELING Eerste klasse GooiAmsterdam 3—5 H. O. C.—Rood Wit 1—1 Overgangsklasse LeidenHurley uitgesteld Tweede klasse A Te Werve—Rood Wit 2 0—1 Derde klasse A Kieviten 2H. O. C. 2 2—1 Derde klasse D Oh KayA. M. V. J. 2—2 D. D. H. C. 5—H. B. S. 2 2—1 ZUIDELIJKE AFDEELING. Eerste klasse ThorBreda 2—1 ForwardTilburg 2—1 Promotie-Degradatiewedstrijden StrawberriesGooi 2 2—3 Famos—Togo (Togo gepromov.) 0—5 H. H. IJ. C. 2Amersfoort 4—2 Amsterdam 3Laren 2—0 H. D. M. 4—Hudito 4—0 Leiden 2Victoria 22 ZwolleArnhem 40 Sandvoort— B. V. H. 2 (B.V.H. 2 n. opgek.) OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. H. T. C. C.-B. D. H. C. (0-3) Op verdiende wijze heeft Bloemendaal het landskampioenschap behaald: de sterkste van de twee partijen heeft gewonnen. Voor rust kon B. D. H. C., hoewel steeds in de meerderheid, dit niet in doelpunten uitdrukken, door de buitengewoon enthousiaste wijze, waarop H. T. C. C. verdedigde, terwijl bij Bloemendaal de zenuwen wee,r een rol speelde. Na de rust echter, toen mej. v. Buuren plotseling een voorzet van links in een goal omzette, kalmeer de B. D. H. C„ terwijl bij H. T. C. C. juist de vermoeidheid zich deed gelden. Bloemendaal kon dan ook regelmatig de score tot 30 op voeren door twee fraaie goals van mej. Strebe. H. T. C. C. doelde hier niets tegenover, daal de primitieve wijze van aanvallen, zonder den steun van de middenlinie, de Bloemendaal sche achterhoede geen moeilijkheden ople verde, zoodat het einde kwam met een zege voor de Bloemendaalsche Dames Hockey Club, waardoor zij na 15 jaar het landskam pioenschap weer behaald heeft. Het elftal, dat een invalster telde voor mej. v. d. Brandelen, was als volgt samengesteld: Deel: H. Andreas. Back: D. Roos en F. Kerkhoven. Half: A. de Vletter, D. v. d. Velde en E. Leendertz. Vóór. B. Venema, M. Strebe, W. v. Buuren, T. Mulder en M. Stehouwer. H. O. C.—Rood Wit (1—1) Rood Wit heeft Zaterdagmiddag een uitste kende tweede helft van het seizoen besloten, door zich veilig te stellen voor degradatie. Slechts een overwinning kon H.O.C. in pun- tenaantal met H.H.IJ.C. en Rood Wit gelijk brengen. Op het zeer slechte veld begonnen de Haag sche dames zenuwachtig en zetten alles op den aanval. Rood Wit speelde veel rustiger en slaagde er in, door tactisch en goed combina tiespel de aanvallen af te slaan. Bij Rood Wit kwam de omwisseling van de gezusters Van Beeck Vollenhoven het voorhoedespel ten goede. In de eerste helft bleef de score blank, on danks een kleine meerderheid van Rood Wit in het veld. Toen H.O.C. in de tweede helft na een kwar tier een strafcorner kreeg te nemen, waaruit het eerste doelpunt ontstond, scheen H.O.C. een fraaie kans op de overwinning te krijgen. Luide aangemoedigd trok Rood Wit ten aan val en met succes.Een binnen den slagcirkel begane overtreding werd H.O.C. noodlottig, want Mej. Leeuwenberg schoot den goed door Mej. M. v. Beeck Vollenhoven aangegeven bal onhoudbaar en hard in het net. Rood Wit liet zich het kostbare punt niet meer ontnemen. Zij speelde in de volgende opstelling: Mevr. Voorwalt, C. Goeting M. Schmeink, D. Lambrechtsen, H. Vreede, J. Goeting, T. Leeuwenberg, W. de Voogd, M. v. Beeck Vollenhoven, L. Jongeneel, A. v. Beeck Vollenhoven. Promotie-degradatie. Zondagmorgen elf uur moest het 'eerste dameselftal van de Zandvoortsche Hockey Club een promotiewedstrijd spelen tegen de B.H.V. uit Bussum op neutraal terrein te Am sterdam. Daar de dames uit Bussum niet opkwamen en dus reglementair twee verliespunten kre gen, werd de promotie door de Zandvoortsche Hockey Ciub wel op een gemakkelijke, doch niet op prettige wijze verworven. Het kranige elftal keerde, ondanks de promotie, eenigs- zins teleurgesteld uit Amsterdam terug. Dr. Euwe speelt simultaan. Zaterdag heeft onze wereldkampioen scha ken Dr. M. Euwe te Nijmegen simultaan ge speeld tegen dertig schakers uit de vereenigin- gen „Strijd met Beleid" en „De Vrijpion", Na ongeveer 4 uur spelen had Dr. Euwe 24 par tijen gewonnen, 4 remise gespeeld en er 2 ver loren tegen de heeren Duyvis en Deckers. Jeugdclub „De Vierdaagsche". De Haarlemsche Jeugd Wanudel Sport Ver- eeniging „De Vierdaagsche" neemt met Pa- schen a.s. deel aan een 20 K.M. afstands- marsch, uitgeschreven door W. S. C. ..De Prin senvlag" in Den Haag. Zij die dezen marsch mee willen maken kunnen zich opgeven aan het secretariaat: Bastiaanstraat 76. Prachtige prestatie van Eleanor HolmJarret. Uit New York: In het overdekte zwembad in Toledo in den staat Ohio heeft de bekende Amerikaansche zwemster Eleanor Holm-Jarret het Amerikaansche record over 220 yards rug slag, dat op haar naam stond met 2 min. 51.9 sec. verbeterd en gebracht op 2 min. 48,7 sec. Dit is de beste tijd totnutoe over dezen afstand gemaakt, doch een officieel wereldrecord hiervan bestaat niet. Ook het Amerikaansche record over 200 yards rugslag wist zij te ver beteren en te brengen op 2 min. 32,2 sec. Int. wedstrijden te Nice. Uit Nice: Zaterdag zijn alhier internatio nale Zeilwedstrijden begonnen, waaraan in de klasse der zesmeters ook mr. Carp met de „De Ruyter" deelneemt. De eerste race vond plaats met zeer lichten wind, die uit alle richtingen kwam. Het jacht „Davil" werd eerste met den Fransclren 6-Meter „Qu'Im- porte" op de tweede plaats. De Nederland sche zesmeter „De Ruyter" kwam als derde door de finish, terwijl het Zwitsersche jacht „Telma" de vierde plaats bezette. De Ruijter tweede in de tweede race. I Uit Nice: De internationale zeilwedstrij den te Nice zijn Zondag voortgezet met de tweede race in de zesmet-erklasse, welke ge wonnen werd door het Deensche jacht Dodo, met De Ruyter van onzen landgenoot Mr. Carp op de tweede plaats. Het Zwitsersche jacht Thelma eindigde als derde, terwijl de Fransche zesmeter Davil de vierde plaats bezette. Er woei een lichte wind. De Ruijter en Davil hebben thans het hoogste aantal punten in het klassement voor den hoofdprijs, die „Coupe du Club Nautique de Nice", Jubileumfeest K. T. K. Dat de samenhang tusschen de vereeni- gingen in den Kennemer Turnkring steeds hechter wordt, bewees de bijzonder groote belangstelling voor den feestavond dden de kring ter gelegenheid van zijn 25- jarig bestaan Zaterdag in de Gemeentelijke Concertzaal zijn leden aanbood. Na een inleidend woord van den voorzit ter der regelings-commissie, den heer F. G. J. van den Berg, werd het feest op plechtige wijze geopend. De ongeveer 20 vlaggen en vaandels van de aangesloten vereenigingen werden op het podium in een halven kring om de K. T. K.-vlag geschaard en na een vaan- delgroet sprak de heer J. Hop, voorzitter van den kring, een korte feestrede uit. Het ver heugde spreker, dat zoovelen aan het feest deelnamen. De heer Hop stelde de nieuwe kringvlag, jubileumsgeschenk van de aange sloten vereenigingen, aan de 1200 aanwezigen voor en hij hoopte, dat vele K.T.K.'ex-s zich achter deze vlag zullen stellen op de Bonds- uitvoering te Amsterdam en de Lighal-uit- voering te Haarlem. Na deze toespraak werd spreker een voor zittershamer overhandigd een geschenk van het eere-lid mevr. Hop. De regelings-commissie had voor dezen avond beslag gelegd op het cabaret-gezel- schap onder leiding van Paul Ostra en zij bleek hiermede een goede keus gedaan te hebben, een keus, die in dit geval zoo moeilijk bleek te zijn. omdat het publiek uiteraard zoo gemengd was. Paul Ostra zong liedjes naar keuze van het publiek, dat in te feestelijke stemming ver keerde, om ook maar één ernstig liedje te eischen. Het was verwonderlijk hoe door het slechts 6 leden tellende gezelschap een uitgebreid en afwisselend programma kon worden af gewerkt. Eline Pisuisse zong beschaafde liedjes, op de bekende wijze begeleid door Wouter De nijs. Beiden met Paul Ostra speelden enkele geestige één-actei's. Het danspaar de Rettichini's had in dit turnergezelschap, dat dans en acrobatiek uiteraard zoo wist te waardeeren, dikwijls een luiden bijval in ontvangst te nemen. Bob Blijenberg als muzikale clown bleek niet min der geliefd. Na afloop van het cabaret-programma volgde een bijzonder druk bezocht bal on der leiding van den heer C. Th. Smal. Adspirantenfeest Bato. Zondagmiddag werd voor de adspiranten van de G. V. Ba'to in de groote bovenzaal van café-restaurant Brinkmann een feest gehou den ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan.. De voorzitter van de regelingscommissie, de heer A. J. Fortgens, opende dit feest met de mededeeling, dat moeite noch kosten wa ren gespaard, om ook Bato's jeugd een aange- namen middag te bezorgen. De heer Fortgens bleek niet te veel te hebben gezegd, want er werd een programma vertoond, dat de ad- spiranten van de jubilaresse nog lang zal heugen. Bob Bleijenberg, de bekende muzikale clown, die nu met een partner optrad, liet enkele nummers zien, die bijzonder voor de jeugd geschikt waren. Ook de acrobatiek van de Bato-Boys viel in den smaak. Spel en dans vulden het programma aan. In de pauze ontvingen de kinderen versna peringen. Onderlinge wedstrijden T. V. S. In het gymnastieklokaal van school F. te Santpoort hield de turnvereeniging ..Sant poort" haar jaarlijksche onderlinge wedstrij den voor dames en heeren. De resultaten wa ren als volgt: Dames (le graad): 1. W. Landeweert 41 punten. 2. A. Nol 36 1/4 punt. 3. G. Grapen- daal 36 punten en W. Bakker 36 punten. Dames (2e graadi: 1. A. Willemse 34 punt ten. 2. A. Vegersteen 32 3/4 punt. 3. H. Willem- se, 30 punten. Heeren 1. T. Piek, 39 1/4 punt, 2. N. Arends 38V2 punt. 3. J. v. d. Eyckhoff 36 punten. Kracht en Vriendschap. Het programma van de uitvoering der Chr. Gymnastiek Vereeniging „Kracht en Vriend schap" op 1 April in het Gemeentelijk Con certgebouw luidt als volgt: Zwaaiende vlaggen door meisjes I; Grepen uit de leerstof door jongens; Toestelturnen door dames; Vrije oefeningen door meisjes I; Oefeningen aan de brug door meisjes II; Knotszwaaien door dames: Toestelturnen door heeren en Jongens; Volksdansen door meisjes I, n.l. I. Landler uit Tirol; II. Schwarz- waldmadel; III. Boerendans uit de Elzas. Na de pauze: Rekturnen door heeren I; Oefeningen met het springriet door meis jes II; Brugturnen door meisjes I; Staafoefe- ningen door heeren en Rythmische oefenserie door dames.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12