WIELRIJDEN KRACHTSPORT KORFBAL HANDBAL TAFELTENNIS ATHLETIEK BILJARTEN M AANDAG 30 MAART 1936 HASREEM'S DAGBtAD De Amsterdamsche Zes- daagsche. SchönHürtgen aan den kop. Wie verwacht zou hebben, dat de belangstel ling voor de Vierde Zesdaagsche Zondag avond na afloop van den voetbalwedstrijd NederlandBelgië, die zoovele landgenooten uit alle deelen van het land en zoovele Bel gen allen van nature geestdriftige aanhan gers van de wielersport naar Amsterdam had gebracht, wat grooter zou zijn. kwam be drogen uit. Toen te 10 uur de klassements- sprintes begonnen, waren de tribunes zoo mo gelijk nog slechter bezet, dan 's middags tij dens den voetbalwedstrijd. De groote gapingen op de tribunes bleken ook de stemming van de renners te beïnvloe den, want ook na de opheffing van de neutra lisatie bleef het tempo uiterst langzaam en hoewel dat tegen 9 uur eenigszins versneld werd, kwam het voor de sprints van 10 uur niet tot eenigen strijd. De resultaten van deze sprints waren: lste sprint: 1. Buysse, 2. Slaats, 3. Wals, 4. Jan van Kempen. 2de sprint: 1. P. v. Kempen, 2. Bosland, 3. Aerts, 4. Zims. 3de sprint: 1. Vaessen, Wals, Kuester, Slaats. 4de sprint: Aerts, Piet van Kempen, Rausch, Pellenaars. 5de sprint: Ignat, Deneef, Aerts, Wals. 6de sprint: Pellenaars, Charlier, Aerts, Deneef. Tijdens de tweede sprint zag het koppel BillietDeneef kans, een ronde uit te loopen. Aanvankelijk lijkt het. dat het bij deze indivi duele poging zal blijven, maar voordat de klassementssprints ten einde zijn wordt hun voorbeeld door verschillende andere koppels gevolgd. WalsRausch en Van der Heyden Schotman nemen eveneens een ronde, weldra gevolgd door PellenaarsJan van Kempen. Tusschen 10 en 11 uur, terwijl de groote jachten aan den gang waren, zijn 48 K.M. af gelegd, maar nu schijnt men dan ook schoon genoeg van het hooge tempo te hebben. In to taal zijn na 48 uur rijden afgelegd 1143,897 K.M. Te kwart over één werd een nieuwe jacht ingezet, die ruim een half uur duurde. Aan het slot lagen vijf koppels aan den kop, n.l. AertsBuysse, Billiet—Deneef, Charlier Slaats, WalsRausch en SchönHürtgen. Op 1 ronde volgden Jan van KempenPellenaars, op 2 ronden Pijnenburg—Piet van Kempen en Zims—Kiister. Op 3 ronden lagen toen de Franschen IgnatDiot met voorts de gebroe ders Vroomen op 5 ronden, van der Heyden Schotman op 10 ronden, BoslandLoskamp op 15 ronden. Het was tien minuten rustig en de klok van 2 uur herinnerde er aan, dat het weer tijd werd voor de nachtsprints. De eerste sprint werd gewonnen door Jan van Kempen, vóór Deneef, Schotman, Küster. Tusschen de eerste en tweede sprint begon Pijnenburg te jagen en op nieuw ontstond een felle jacht, die tot ruim half drie duurde. Het Duitsche koppel SchönHürtgen reed bijzon der goed, terwijl PijnenburgPiet van Kem pen afzakten en tenslotte op 5 ronden achter stand kwamen te liggen. De stand van heden Maandagmorgen. De stand Maandagmorgen half 6 bij de neu tralisatie was: 1. SchönHürtgen 38 punten. Met 2 ronden achterstand: 2. AertsBuysse 99 punten; 3. Billiet—Deneef 88 pnt.; 4. Jan van Kempen—Pellenaars 56 pnt.; 5. Charlier— Slaats 58 pnt.; 6. Zims—Küster 54 pnt. Op 3 ronden achterstand: 7. Ignat—Diot 60 pr.t.; 8. WalsRausch 44 pnt. Op 5 ronden achterstand: 9. Pijnenburg Piet van Kempen 168 pnt. Op 8 ronden achterstand: 10 Gebroeders Vroomen 51 pnt. Op 14 ronden achterstand: 11. Van der Hey denSchotman 43 pnt. ij Op 19 ronden achterstand: 12 Bosland— Loskamp 63 pnt. Vaessen rijdt als reserve. Excelsior. Bovengenoemde Vereeniging opende Zon dag haar baanseizoen op de Halfwegsche Wie lerbaan. Eerst werd een wedstrijd gereden over 6 ronden door gebroeders-koppels. Hier van was de uitslag: 1. gebr. Cleef, 2. gebr. Claass, 3. gebr. Koekenbier, 4. gebr. Walgien, 5. gebr. Scheffer, 6. gebr. Hartog. Hierna reden de juniores een af val wedstrijd over 15 ronden; hier werd J. Jas winnaar, ge volgd door 2. F. Kuiper. De A- en B-klassers reden een ploeg achter volging over 20 rondeii; winnaar werd de ploeg bestaande uit v. Haarlem, Matsen, J. Hertog, Ekel, Th. Duivenvoorde, W. Koeken- bier: 2de ploeg Lou Koekenbier, E. Vlugt, Scheffer, Wegman, D. Claassen en Korthals. De C-klassers reden eveneens ploeg-achter- volging. Hier werd winnaar de ploeg be staande uit: Jonker, L. Walgien, Evers, Bes seling, N. Claassen; 2 werd de ploeg: A. Bos, N. Bosch, J. Walgien, E. Hertog, Teeuwen. Ploeg achtervolging Juniores: winnaar werd de ploeg bestaande uit Jas, Kuipers, Schaap, Hoogland: 2e ploeg: Borreman, P. Scheffer, W. Cleef, Hartman. Na de pauze reden de C-klassers een kop pelwedstrijd over 30 ronden met 3 klasse menten. De uitslag was: 1. N. BoschJonker 15 p., 2 N. Claassen—Evers 11 pp., 3 Besse- ling-L. Walgien 10 p., 4 J. WalgienE. Hertog 5 p., 5 Wilkensvan Dokkum 4 p. De A en B klassers reden eveneens een kop pelwedstrijd over 50 ronden met 5 klasse menten. De uitslag was: 1 D. ClaassenH. Scheffer 23 p.; 2 Van HaarlemMatzen 18 p., 3. Lou KoekenbierDuivenvoorde 12 p., 4. E. VlugtEkel, 10 pnt., 5. KorthalsWegman 8 pnt., 6. W. KoekenbierJ. Hartog 0 pnt. Vervolgens reden de C-klassers, een wed strijd óver 15 ronden met 2 series. 1 finale. Ie serie: 1. N. Bosch, 2. Besseling, 3. L. Wal gien, 2e serie: 1. A. Bos. 2. J. Walgien, 3. N. Claassen; finale 1. Nol Bosch, 2. J. Walgien, 3. Besseling, 4. L. Walgien, 5. A. Bosch. De A en B-klassers reden eveneens een wedstrijd over 15 ronden met series, 1 finale: le serie 1. D. Claassen, 2. Wegman, 3. W. Koekenbier; 2e serie: 1. Vlugt, 2. Korthals, 3. J. Wegman; fi nale: 1. D. Claessen, 2. Korthals, 3. J. Wegman 4. Vlugt, 5. Wim Koekenbier. Vervolgens de juniores een wedstrijd over 15 ronden; hier werd 1. Jan Jas op 1 ronde 2. Kuipers, 3. Hartman, 4. Hop, 5. Schaap, 6. Borreman, 7. P. Scheffer, 8. Cleef, 9. Hoog land. De winnaars van de wedstrijden werden met bloemen gehuldigd; zij reden onder toejui chingen van het publiek hun eererondje. Achilles. Zondag hield „Achilles" haar vijfden en te ven laatsten rit der Wintercompetitie over één K.M. De ritten hadden het volgend verloop: Klasse A. le serie 1. H. v. Maris, 2. B. de Vries. 2e serie: 1. J. Engel, 2. B. v. d. Aart. 3e serie: 1. G. v. Wees, 2. J. Klinkenberg. De Italiaansche wegrenner Alfredo Binda, die bij een wedstrijd op het traject Milaan San Remo een ernstigen val maakte. Herkansing: 1. B. v. d. Aart, 2. J. Klinken berg, 3. Balkenende. Demi finale: le rit: 1. H. v. Maris, 2. B. v. d. Aart. 2e rit 1. J. Engel, 2. G. v. Wees. Herkansing: 1. G. v. Wees, 2. B. v. d. Aart (niet gestart). Klasse B: le serie: 1. Ligthart, 2. Schrama. 2e serie: 1. Koppen, 2. Oosterbaan. 3e serie: 1. Buis, 2. de Veer. 4e serie: 1. W. v. Leeuwen, 2. D. Groenendijk. Herkansing: 1. D. Groenendijk, 2. C. de Veer, 3. Schrama, 4. Oosterbaan. Demi finale: le rit: 1. Ligthart, 2. de Veer. 2e rit: 1. Buis, 2. Groenendijk. 3e rit 1. W. v. Leeuwen, 2. Koppen. Demifinale le rit: 1. Ligthart, 2. de Veer. 2e rit: 1. Buis, 2. Groenendijk. 3e rit: 1. W. v. Leeuwen, 2. Koppen. Herkansing: 1. Koppen, 2. de Veer, 3. D. Groenendijk (niet gestart). Finale: 1. W. v. Leeuwen, 2. A. Ligthart, 3. Koppen, 4. Buis. C klasse: le serie: 1. Selhorst, 2. Sieverding, 2e serie: 1. Wempe, 2. Been. 3e serie: 1. Koe- lemij, 2. C. v. d. Aart. Herkansing: 1. Been, 2. C. v. d. Aart, 3. Sie- verding, 4. Sluiters. Demi finale: le rit: 1. Been,'2. Koelemij. 2e rit 1. Selhort, 2. Wempe. Herkansing: 1. Koelemij, 2. Wempe. Finale: 1. Selhorst, 2. Koelemij, 3. Been. Adspiranten Finale: 1. Wijdenes, 2. v. Roode. 3. Westerman. Totale uitslag der Wintercompetitie 1936: Klasse A: 1. G. v. Wees 18 p.; 2. H. v. Maris 15 p.; 3. J. Klinkenberg 14 p.; 4. J. Rusman 8 p.; 5. N. Kemp 6 p. Klasse B: 1. Buis 20 p.; 2. Ligthart 19 p.; 3. W. v. Leeuwen 14 p.; 4. D. Groenendijk 11 p.; 5. Koppen 4 p. Klasse C: 1. Selhorst 21 p.; 2. Been 17 p.; 3. C. v. d. Aart 12 p.; 4. Koelemij 12 p.; 5. Wempe 6 punten. Juniores: 1. Stel 20 p.; 2. Mens 17 p.: 3. Schoorl 15 p.; 4. v. Sprundel 14 p.; 5. Bouw man 2 p. Van Egmond te Antwerpen. Onze stadgenoot Van Egmond heeft Zon dag aan wielerwedstrijden te Antwerpen deel genomen. In de eerste manche (tweede ronde) van den sprintwedstrijd werd hij No. 2 met een halve lengte achter Gérardin. De tweede manche had hetzelfde resultaat. De derde manche wist Van Egmond te winnen. In het klassement van de tweede ronde werd hij no. 3. Krachtsport Vereeniging „Haarlem". Zaterdagavond organiseerde bovengenoem de vereeniging een worstel- en gewichthef wedstrijd tegen de iJmuider Krachtsport Vereeniging „Hercules". De belangstelling voor dezen avond was zeer groot, waarvoor de voorzitter de heer H. M. de Wolf, dank bracht en 't propagandistisch doel uiteenzette van dezen avond. Hierna werd een begin ge maakt met de eerste ronde worstelen, de ath- leten gaven keurige sport te zien, zij waren allen tegen elkander opgewasschen, zoodat de strijd spannend bleef van begin tot het einde. Een demonstratie van drie worstelgre- pen van drie jeugdleden C. Bekker, H. Kok kelkoren en L. Tonnisse werd door het pu bliek met aandacht gevolgd. Zij en hun in structeur H. Kokkelkoren ontvingen een flink applaus. Toen traden de gewichtheffers in het strijdperk; door het niet opkomen van W. Struijs IJmuiden bleef J. Ruijgrok Haarlem zonder tegenstander, zoodat L.Mons en J.Kos- sen IJmuiden aan den wedstrijd deelnamen, terwijl ook werd medegetild door IJ. Boter bloem en J. Ruigrok. Door L. Moris werd voor „Haarlem" het gewichtheffen gewonnen; deze kwam tevens in aanmerking voor een stijïprijs. beschikbaar gesteld door den heer Donselaar. Er was veel belang voor het gewichtheffen van IJ. Boterbloem, die vrij gemakkelijk 100 K.G. trok en 130 K.G. stootte. De heeren N. Harting en J. de Ruiter, In structeurs van Haarlem, gaven eenige tiental len grepen en tegengrepen van het Grieksch- Romeinsche worstelen te zien. Daarna werd een wedstrijd gehouden tusschen de drie jeugdleden; zij kampten 2 minuten en ont moetten elkander twee maal. Zij bestreden el kander fel om de eer. Na afloop werden zij" door den voorzitter op de matras geroepen, om den uitslag van de kamprechters te vernemen; zij werden be loond met een klein sportbeeldje. C. Bekker werd no. 1 met 5 punten. H. Kokkelkoren 2 na loten met 4 punten en L. Tonnisse no. 3 met 4 punten. De tweede ronde bracht het einde van den wedstrijd, waarvan de totaal-uitslag is „Her cules" 18 strafpunten en Haarlem 10. zoodat Haarlem thans in het bezit kwam van den wisselbeker, waar later te IJmuiden nogmaals om gewerkt zal worden. Het bal werd onderbroken om aan vier le den van „Haarlem" herinneringsmedailles uit te reiken voor hun behaald Nederlandsch kampioenschap. Hiervoor kwamen in aan merking IJ. Boterbloem en L. B. Tonnisse. die beiden de meeste vereenigingspunten in 1935 wisten te bereiken, en L. Mons en P. Bo- gerd. Direct daarop werden niet minder dan 28 prijzen verloot, waaronder zeer mooie ge schenken. Het dansen duurde tot twee uur. NED. KORFBALBOND. De uitslagen. EERSTE KLASSE WEST. Noord Holland Koog ZaandijkSwift 33 OlympiaSportief 22 D. V. D.Westerkwartier 57 Zuid Holland DeetosRozenburg 22 Fluks—D. K. C. 2—7 TWEEDE KLASSE WEST NOORD HOLLAND Afdeeling A Kattenburg 2—Excelsior uitgesteld Afdeeling B SpartaOosterpark Sp. n. o. SamosVolharding Volh. 2 verliesp. w. n. o. Hercules—Bilthoven 74 Afdeeling C RohdaKoog Zaandijk 2 74 DERDE KLASSE WEST NOORD HOLLAND Afdeeling A Swift 2—Kwiek 8—0 D. T. V. 3The Haarlem Boys 94 HAARL. KORFBALBOND. Het Haarlemsch Twaalftal. Na afloop van den Zondag gespeelden proef wedstrijd van het voorloopig H. K. B. 12-tal tegen Sport Vereent I, welke wedstrijd in een gelijk spel (33) eindigde, werd het definitieve H.K.B. twaalf-tal samengesteld, dat op tweeden Paaschdag te Amsterdam om het A.K.B.-schild zal uitkomen: Aanval: H. Bosch (Animo), K. Heykoop (Flora), B. Trap (Alw. Ready), D. Wijnands (Flora) of G. Deen (Oosterkw.) Midden: D. Buur (Oosterkw.), J. Geels (Flora), W. de Korte (Oosterkwartier), J Wesseling (Flora). Verd.: C. Trap (Flora), B. v. Marsbergen (Oosterkw.). T. Veen (Flora), W. Compiet (Alw. Ready). Reserves: Heeren: le. C. Roose Jr., (Haar lem), 2e. P. Plooyer (Oosterkw.) Dames: le D. Wijnands of G. Deen, 2e. L v. d. Avont (Haarlem) Dit twaalftal speelt a.s. Zondag een oefen wedstrijd tegen Haarlem te tien uur in het Noordersportpark. Na afloop van dezen wed strijd wordt de 6e dame definitief aange wezen. Z. K. C. „Zandvoort". Secretariaat: Koninginneweg 43. Aurora VZandvoort II (laatstgenoemde niet opgekomen). Te spelen: Sport- Vereent 3Zandvoort I, aanvang 2 uur. Als adspirant lid gaf zich op Volkert Zeepvat. Ledenvergadering op Woensdag 8 April in café Diemer.'te 8 uur. Zaterdag houdt Sport Vereent te Bloemen- daal een soiré-dansante, te 8 uur. Oos ter kwartier. Secr.: A. Engberink, Busken Huetstraat 14. Gespeeld Zaterdag 28 Maart: Öosterkwartier AFlora Adspr. 70 Sport Vereent adsp.Oosterkwartier B 20 Gespeeld Zondag 29 Maart: Competitie: Oosterkw. ö^-Haarlem 5 01 Stads-Editie Beker, afd. B: WatervlietOos terkwartier 3 0—3. Lagere Serie: Oosthoek --i-Oosterkwartier 4 scheidsrechter n. o. Te spelen Zaterdag 4 April: Oosterkwartier BOosterkwartier A, 2.30 uur. Zondag 5 April om den Stads-Editie beker tusschen Oosterkwartier 3 en Osno, 10 uur. Lagere Serie: Ooster kwartier 4Meèrle- bosch 2, 2 uur. Het le, 2e en 5e 12-tal zijn vrij. Aurora. Secretaris: J. H. F. Overweter, Timorstr. 196. Gespeeld 29 Maart, (na-competitie): Palvu 1—Aurora 1 11 Aurora 3Meerlebosch '2 21 Voor de competitie: Aurora 2O.G. 2 20 Aurora 5—Zandvoort 2 Zandv. n. opgek. Wordt gespeeld op 5 April (na-competitie): Aurora 1Watervliet 2 2 uur Haarlem 3Aurora 2 2.15 uur. Aurora 4Palvu 2 10 uur. Flora 2Aurora 3 2.15 uur D. S.V. Secretariaat: Romolenstraat 11. Uitslagen 29 Maart: D.S.V. 2Meerlebosch 3 0—2 (Comp.) Sp. Ver. 3—D.S.V. 1 1—2 (St. Ed. beker). Te spelen Zondag 5 April (series) 10 uur: D.S.V. 3Oosthoek 1 (zomervaart). 10 uur: T.H.B. 3D.S.V. 2 (Heemstede). 2 uur: D.S.V. 1Palvu 1 (Zomervaart). Ooefenen: Woensdag en Zaterdag 25 uur. Nieuwe leden: mej. A. Jansen en heeren W. Hermes en C. v. Vloten. Het secretariaat wordt tijdelijk waargeno men door mej. A. J. Deen, Romolenstraat 11. Ons Genoegen. Gespeeld 29 Maart: Aurora 2O. G. 2 2—0 Te spelen op 5 April: O. G. 2Haarlem 4, 10 uur, terr. Ons Gen. O. G. 1 is vrij. Korfbalclub „Sport Vreeent". Bovengenoemde club geeft op Zaterdag 4 April a.s. een Soirée Dansante in Hotel „Vree burg" te Bloemendaal. Obligatieleening Olympisch Stadion. Het Olympisch Stadion zal zijn capaciteit vergrooten door een aanmerkelijke uitbreiding aan de noord- en zuidzijde. De voor deze uit breiding noodige gelden zullen voor een ge deelte verkregen worden uit de opbrengst van een door de N.V. Het Ned. Sportpark uitge schreven obligatieleening. De leening is groot f 250.000, verdeeld in 2500 obligaties, elk groot f 100. Men besloot aan obligatiehouders géén rente uit te keeren in geldswaarde, maar in den vorm van zekerheid van een zitplaats bij K.N.V.B.-interlandwedstrijden in het Olym pisch Stadion te spelen. Iedere houder van een of meer obligatie(s) ad f 100, heeft voor iedere obligatie recht op een gratis zitplaats (zijvak) bij alle. van 1 Januari 1937 af door den K.N.V.B. te spelen voetbal-interlandwedstrijden. Indien in eenig jaar géén interlandwedstrijd mocht worden gehouden wordt 2Vz% rente uitgekeerd. Gezien het groote aantal dergenen, die zich gaarne met wat minder moeite en wat minder risico van een Stadionvoetbalplaats zouden wenschen te verzekeren, wil het ons dan ook voorkomen, dat de opzet dezer leening als ge lukkig dient te worden aangemerkt. (HEEREN). AchillesAalsmeer (0—1) Aalsmeer kampioen der le klasse afdeeling Op het nippertje heeft Aalsmeer een magere 10 overwinning op het Zaansche Achilles behaald en daardoor het afdeelingskampioen- schap. Gedurende den geheelen wedstrijd heeft Achilles flink partij gegeven; meermalen werd het Aalsmeer-doel als door een wonder voor een doorboring gespaard. Rust komt met blanken stand. In de tweede helft zette Aalsmeer er alles op Drie minuten voor 't einde weet Jongkind het Achilles-doel te doorboren. Hij bezorgde hiermee aan zijn club een zwaarbevochten 10 zege. RapiditasOlympia (32) Direct na het begin wordt er snel ge speeld, doch voorloopig zijn de beide ver dedigingen sterker. Pas na 20 minuten scoort Duijff voor Rapiditas den eersten goal. Na de rust komt Olympia flink opzetten en weet kort na elkaar tweemaal te scoren (1—2). Hierna maakt Duyff met een ver schot ge lijk (2—2). Even voor het einde scoort Van Gorkum voor Rapiditas den winnenden goal. Eindstand 3—2. H. T. T. C. De competitiewedstrijden van den A.T.T.B. hadden voor de H.T.T.C. het volgende resul taat: Heerenafdeeling. 2e Klasse B: D.W.S.—H.T.T.C. 1 2—8 H.T.T.C. 1—A.W. 1 10—0 H.T.T.C. 1—Famos 3 10—0 4e Klasse A: H.T.T.C. 4—A.M.V.J. 6 9—1 Voor de komende week luidt het program ma als volgt: De reeds twee maal uitgestelde wedstrijd voor de derde klasse C., H.TT.C. 3Klim Op, om het kampioenschap dezer afdeeling wordt Donderdag 2 April gespeeld. Wint H.T.T.C. 3 of speelt zij gelijk, dan is zij kampioen, ver liest zij, dan is er een beslissingswedstrijd noodzakelijk. De dameswedstrijd H.T.T.C. 2Klim Op voor de tweede Klasse B. wordt onder dezelfde om standigheden gespeeld, echter staan de H.T.T.C.-dames hier een punt achter, dus moet er gewonnen worden. Veldloop „De Volewijckers". AMSTERDAM, 29 Maart. Twee jaren is Jan Zeegers op KJ4.A.U. wedstrijden niet uitgekomen, doch dit belette hem niet, op even fraaie wijze als voorheen, wederom beslag te leggen op het veldloop kampioenschap van Nederland. Aanvankelijk werd hij even bedreigd door Meijer en Bak ker van A.A.C. Bakker wist hem na circa 3Va K.M. zelfs de leiding te ontnemen, doch dit was voor Zeegers aanleiding, direct het tem po te verscherpen Van dat moment af was hij heer en meester van het veld; met groo- ten voorsprong won hij zijn zooveelste kam pioenschap. De Haarlemmer Paap heeft zich in dezen wedstrijd niet onbetuigd gelaten. Steeds had hij een goede positie en in aanmerking ge nomen. dat hij voor de eerste maal aan een 10 K.M.-wedstrijd deelnam, is zijn 16e plaats in het eindklassement lang niet slecht. Voor al als men weet, dat bekende loopers als Goossen en Toorenburg achter hem eindig den. Een fraai succes boekte tevens het E.H S.- lid Van Ommeren, door in de propaganda- klasse de 4e plaats te vezetten. Zijn broer bracht het er in de C-klasse minder goed af. dooh toonde toch goede kwaliteiten voor de 1500 M. Ongetwijfeld zal hij op dien af stand, nu zijn training bij „Haarlem" in goe de handen is, nog van zich doen spreken. De uitslagen zijn: 10 K.M. veldloop: 1 J. Zeegers Jr. 36.4.9 A. A.C 2 Finn. Mastrup. Noorwegen 36.24.4; 3 J. Meijer. A.A.C. 36.32,5; 4 M. de Groot, Lycurgus, Krommenie 36.39.7.. 5 J. Zweres, AA.C.; 6 W. J. Bakker. AA.C.; 7 C. van Oosten, GA.C. Hilversum; 8 R. Meeuwsen, Hellas. Utrecht; 9 P. v. d. Berg, Hellas, idem: 10 J. Veuger. G.A.C.. Hilversum; 11 J. Punt, A.V.A.C.; 12 K. Kok. Zaanland. Vereenigingskampioen van Nederland: 1 A.A.C. 21 punten; 2 G.A.C., Hilversum. 44 punten: 3 AV.A.C. 55 punten. 2 1/2 K.M. veldloop, prooaganda-klasse: 1 H. Buijen, Amstelroeiver. Amsterdam 9.28.2; 2 P. van Munster. Amsterdam 9.31.9; 3 J. de Koning, Purmerend, 9.32.2; 4 J. van Om meren, E.H.S.. Haarlem; 5 C. Advokaat. Vole wijckers: 6 W. Couwenhoven. Purmerend: 7 L. Kreeft, Badhoeve: 8 J. de Wit. Vole wij i - kers, 9 G. Scherpenberg, S.C.H., Nijmegen; 10 J. Berkel. Den Haag. 2 1/2 KM. veldloop klasse C.: 1 P. Schuite maker, Lycurgus. Krommenie 8.59.2; 2 H. Lems. D.O.S.. Bussum 9.00.8; 3 Lodewijks. A. V.A.C. 9.02.6: 4 G. Duits, Zaanland; 5 J. van Asch, Amersf. Athletiekvereenigmg; 6 D. v. Huissteden. G.A.C., Hilversum: 7 C. Timmer man. Zaanland; 8 P. Brün. Blauw-Wlt; 9 B. Schuitemaker. Lycurgus, Krommenie, 10. C. Groen. Zaanland. Vereenigingsprijzen: 1 Zaanland 23 pun ten; 2 Lycurgus 32 punten. Wereldkampioen schap 45-2. Onze landgenoot Sweering in de beslissing. In het biljarttournool om het wereldkampioen schap 452. dat te Bar celona gespeeld wordt, heeft onze landgenoot Sweering een bijzonder fraaie prestatie geleverd. Zaterdag wist hij zijn partijen tegen Cabra en Lütgehetmann te win nen en Zondag klopte hij Cabra voor de tweede maal. zoodat onze land genoot in de beslissing is gekomen. Het tournooi is thans zoover gevorderd, dat Gabriels, Sweering en Moons alle drie met 10 punten zijn geëin digd. zoodat barragepartijen moeten worden gespeeld. De uitslagen van de partijen van Zaterdag waren als volgt: Da vin 400 13 138 30.(6 Butron 225 13 53 17.30 Moons 400 36 57 11.11 Lütgehetmann 396 36 52 10.97 Gabriels 69 12 23 5.75 Lütgehetmann 400 12 68 33.30 Albert 400 21 138 19.04 Butron 236 21 31 11.23 Sweering 400 21 97 19.04 Cabra 382 21 69 18.19 Moons 239 22 45 10.86 Cabra 400 22 198 18.18 Butron 283 16 86 23.93 Cabra 400 16 161 25.— Sweering 400 18 132 22.22 Lütgehetmann 184 18 68 15.77 De resultaten van Zondag waren: Gabriels 400 6 233 66.63 Davin 103 6 59 17.16 Moons 172 10 47 17.20 Albert 400 10 128 40.44 Cabra 139 15 40 9.26 Sweering 400 15 150 26.66 Lütgehetmann 400 25 73 16.00 Butron 132 25 31 5.28 Albert 226 29 50 7.79 Gabriels 400 29 112 13.79 Moons 400 26 70 15.33 Davin 347 26 125 13.39 De stand was daarmede geworden pnt. car. alg.gem. h.s. 1 Gabriels (België 10 2358 21.83 233 2 Sweering (Nederl.) 10 2565 18.06 150 3 Moons (België) 10 2411 16.62 182 4 Albert (Fr.) 8 2327 15.82 152 5 Davin (Fr.) 8 2432 15.39 183 6 Cabra (Spanje) 6 1896 11.21 193 7 Lütgehetmann (Dtl.) 4 2129 12.98 163 8 Butron (Spanje) 0 1422 10.53 86 Heden, Maandagavond speelt Moons de eerste barrage tegen Sweering de verliezer komt uit tegen Gabriels; in de derde partij speelt de winnaar van de eerste ontmoeting tegen den wereldkampioen. Kampioenschap van Nederland libre. Voor het eerst zal dit jaar door den Ned. Biljartbond een kampioenschap libre moot biljart worden gehouden. Deze wedstrijd is toegewezen aan de 's-Gravent>aag'*che Biljart club en wordt gehouden op 4 en 5 April a.s. Deenemers zijn De Leeuw, Van Eymeren, Sweering en van Vliet. Om den „Hof van Holland"-beker. Zaterdagmiddag en -avond werden de wedstrijden om den „Hof van Holland-Beker" bij D. E. S. met acht partijen voortgezet. De uitslagen waren; pnt. brt h.s. gem. G. H. Osterthun 87 38 8 2.53 D. A. de Foeljaeger 250 37 43 6.75 P Bood 204 36 20 5.66 A. Dubois 250 36 22 6.94 P. Bood 250 53 28 4.71 G. H. Osterthun 216 52 19 4.15 P. J. Bos 250 28 32 8.92 A. Dubois 161 27 43 5.96 A. Moolhuysen 250 28 55 8.92 D. A. de Foeljaeger 211 27 41 7.81 I. Davidson 177 28 38 6.32 H. v. d. Heyden 250 28 36 9.92 A. Moolhuysen 155 20 39 7.75 I. Davidson 250 20 62 12.50 H. v. d. Heyden 250 21 45 11.90 P. J. Bos 120 20 27 6.— H. v. d. Heijden (Ons Genoegen H. VAN DER HEYDEN WINT DEN TITEL. De Zondagpartijen. punt brt hs. gem. A. Moolhuysen 250 39 47 6.41 G. H. Osterthun 184 38 17 4.84 I. Davidson 250 31 35 8.06 A. Dubois 173 31 25 5.58 P. J. Bos 225 26 43 8.65 D. A. de Foeljaeger 250 26 62 9.61 A. Dubois 114 15 21 7.60 H. v. d. Heijden 250 16 58 15.31 P. J. Bos 250 38 31 6.57 G. H.. Osterthun 156 37 29 4.21 I. Davidson P. Bood 250 30 47 8.33 186 29 27 6.88 P. Bood 158 D. A. de Foeljaeger 250 A. Moolhuysen H. v. d. Heijden 220 250 17 18 33 60 46 59 7.52 11.36 12.94 13.88 Hierdoor was H. v. d. Heijden van „Ons Genoegen" uit Zaandam definitief winnaar voor een jaar van den fraaien wisselprijs. Na afloop reikte de voorzitter van D.E.S. de I. Davidson (Rembrandt) D. A. de Foeljaeger (D. E. S.) P. J Bos (K. E. T. S.) A. Dubois 'Victoria) P. Bood (H. E. T. E. IJ.) G. H. Osterthun (Sociëteit Vereeniging). De eindstand luidt: 7 1760 166 60 10.54 5 1625 198 55 8.20 5 1548 197 62 7.85 4 1572 187 62 8.31 4 1505 194 44 7.7Ï 2 1318 214 43 6.11 1 1364 231 42 5.90 0 1113 263 33 4.23

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7