Aspirin DINSDAG 31 MAART 1936 HAS RE EM'S DAGBEAD 12 BLOEMENDAAL JAARVERGADERING BOSCH EN DUIN. Maandagavond hieid de Woningbouwveree- niging „Bosch en Duin" haar jaarvergadering in „Vreeburg". In het jaarverslag werd gememoreerd dat de huurverlaging een goeden invloed heeft ge had, zoodat op het oogenblik slechts één der 56 woningen onverhuurd is. De balans en winst- en verliesrekening werd goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de hee- ren J. de Jong Czn., D. Kuiper en J.'A. van Rijswijk, tot commissaris de heer C. W. de Visser. In de beide vacatures in het commissariaat ontstaan door het bedanken van Ds. V. Roos en den heer C. Blanke voort werd voorzien door de benoeming van de heeren J. de Groot en A. IJzerman. Na een geanimeerde rondvraag werd de ver gadering gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te krijgen bij: G. Rooi. Oostertuindorplaan 10 Haarlem, een medaille: Aartsen, Bosch en Duinlaan 36 Bloemendaal, een paar regenpijpen; Schults. Duinlustpark- weg 15 Bloemendaal, een heeren-portemon- naie met inhoud: van Egmond, Joh. Verhulst- weg 37 Bloemendaal. een bontje: A. van Nas sau. Rijnstraat 24 Heemstede een rijwielbelas- tingmerk; L. Kwast. Veldlaan 35 Aerdenhout, een wollen shawl: van Kessel, Tuindorplaan 8 Haarlem, een bankbiljet: v. d. Meij, Voge- lenzangscheweg 310 Vogelenzang, een herders hond; E. Warendorf. Madelievenlaan 9a. Aer denhout, een tramkaart A'damAerdenhout; Postkantoor Bloemendaal, een huissleutel en een Lipssleutel; Pastorie Korté Zijlweg Over- veen. een rijwielbelastingmerk; J. P. Faure, Rollandslaan 57 Haarlem een flesch; Aartsen. Zomerzorgerlaan 14a Bloemendaal, een dames- portemonnaie met inhoud; Directiekeet Haar- lemsche Waterleiding Zeeweg Overveen, een rijwielbelastingmerk; aan het bureau van po litie Overveen, een autoped; een gekleurd kin derwantje: twee muziekstudies; Keer e weer, Kinheimweg 5 Bloemendaal, een rijwielbelas tingmerk; Hekker, Iepenlaan 4 Bl'daal, een paar heeren handschoenen; Opdam Bl'daal- schestraatweg 66a Santpoort, een paar wollen kinderwantjes en een grijze handschoen; Post kantoor Bloemendaal. een rozenkrans; A. v. d. Meij, Haarlemmerstraat 1 Zandvoort, een schooltasch met boeken; H. Nitsch, Anjelie renlaan 7 Aerdenhout. een blauwe jongens trui; Kraetzer, Zandvoorterpad 4 Overveen, een kinderportemonnaie; Goldenberg, Graaf Flo- rislaan 34 Vogelenzang, een oorhangertje; H. J. Nijiand, Graaf Florislaan 35 Vogelenzang, een paar kinderhandschoentjes; Helderman, Rozenprieelstraat 27 Haarlem, een wollen damesmuts; v. d. Berg, Zandvoortschelaan 369 Zandvoort. een bruine schoen; Gramsma. Oos tertuindorplaan 14 Haarlem, een tortelduif: G. Duiveman. Alb. Thijmlaan 30 Bloemendaal, een paar heerenhandschoenen; W. Penning. Bastiaanstraat 76 Haarlem, een dameshand schoen; Hoefnagel, van Raephorststraat 32 Haarlem, een portemonnaie met inhoud: aan den politiepost te Aerdenhout: een huissleutel; een dameshandtasch; een kinder-etui; aan het bureau van politie Overveen, een paar wanten, een alpino muts; een zilveren arm bandje; een etuitje; een ceintuur; een tabak étui; een huissleutel. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te verkrijgen bij: Voorderhake, Iepen laan 32. belastingmerk in étui; Stienstra, Or- chideeënlaan 3. hond Iersohe Setter; Bureau van politie Raadhuisstraat, bril; H. J. Rooyers Olmstraat 57 Haarlem, gouden broche met steen; Verdonschot, Glipperweg 37, porte monnaie met inhoud; Assendelft, Javalaan 24, portemonnaie met inhoud; J. A. Adriaanse Raadhuisstraat 99, sigarenaansteker; Broo- huis. Laan van Insulinde 10, vulpen; H. Wes- terveld, Res Novaplein 10, aantal postzegels; Verhooij, Da Costastraat 4 Haarlem, kinder handschoenen; N. van Iersel. Meindert Hob- bemastraat 21, rijwielbelastingmerk in étui; Van Leeuwen, Zomerkade 61, dameshoed; F. Burger, Kastanjelaan 33, sjaal: Van der Weiden, Bleekersvaartweg 1, pauw (hen); Bijleveld Dr. P. Cuijperlaan 4. hond fox); M. van Ieperen, Heemstedeplein 7, lederen sportriem; Hoppezak, Binnenweg 135, rijwiel belastingmerk; Poeke, Madoerastraat 5, R.K. kerkboek;; A. Oostenrijk Bosboom Toussaint- laan 54. zakmes; A. Houtkoöper, Laan van Rozenburg 4, belastingmerk; A. Blauwhof, Raadhuisstraat 86. ring; Bureau van politie Raadhuisstraat portemonnaie met inhoud;; J. van Leeuwen, Iepenlaan 27, zilveren arm band; Roozen, Borneostraat 57, steunzool; Weijers, Meerstraat 170 te Hillegom, vulpen; Giebling, kiosk Roemer Visserplein, dames handschoen; Brunee, Leidschevaart 101 te Haarlem, hondje, bureau van politie Raad huisstraat paar handschoenen; Kauffmann, Rijnstraat 51, zilveren dameshorloge; J. Dnessen, Maasstraat 2, paar glacé hand schoenen; Kreljnen, Zilk 105 te Noordwijker- hout, rijwielbelastingmerk; bureau van politie riem van motorjekker; M. van Pel, Bureau van politie, rijwielbelastingmerk; S. Anepol, Emauslaan 6 Haarlem, étui met vulpen, vul potlood, briefopener en postzegels; bureau van politie, twee rollen behangselpapier; v. Bom mel, Lanckhorstlaan 117. dameshandschoen: Dr. v. Walsem, Bronsteeweg 32, étui met schrijfbehoeften; bureau van politie, kinder jasje; Elbersen, Kerklaan 41, pakje boter; J. v. d. Waag, Kerklaan 97a, portemonnaie met inhoud. ZANDVOORT TEGEN VERLAGING DER PENSIOENEN. Maandagavond werd in Ons Huis een ver gadering belegd door gepensionneerden met het doel de vorming van een sub-comité van het comité tot verdediging van de belangen van gepensionneerden gevestigd te Den Haag. Tot leden van het subcomité werden be noemd de heeren B. v. Rijnberk, voorzitter, J. de Maar, secretaris, M. de Graaf, penning meester, mevr. Hendriksevan der Mije, en de heer Mulder. Aangezien het definitieve wetsontwerp nog niet is gepubliceerd kan nog uitsluitend voor bereidend werk worden verricht. GEVONDEN. Bruine ceintuur, bruin glacé dameshand schoen, portemonnaie met pl.m. f 1 inhoud, blauwe ceintuur met nikkelen gesp. gouden aimband, sleutel, portemonnaie inh. eenige dubbeltjes en kwartjes, Belastingmerk in le deren étui, gouden damespolshorloge. FEESTAVOND. Door de tooneelvereeniging „De Schakel" werd Maandagavond een feestavond aange boden aan de leden van de Zandvoortsche Handelsvereenigir.g de R. K. Middenstands- vereeniging „De Hanze", de Hotel- en Pen- sionhoudersvereeniging, en de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De heer Vallo, bestuurslid van de Z. H. V. leidde den heer Swaan, redacteur van het Al gemeen Weekblad voor den Middenstand in. Deze hield een korte, geestige feestrede. Uit allerlei meende spreker te mogen op maken, dat de Zandvoortsche Middenstand den moed nog niet had verloren, en nog tot groote dingen in staat was. Tenslotte wees hij nog op de goede electrische verbinding, die de badplaats had gekregen. De ingezetenen en in de eerste plaats de Middenstand moesten er evenwel aan denken, dat deze goede verbinding niet gekomen was, om hun het koopen in Haarlem en Amster dam gemakkelijker te maken, doch wel om veel bezoekers naar Zandvoort te brengen. Met instemming van alle aanwezigen werd hierna besloten aan den heer Rinkel, den voorzitter van de Z.H.V.. die door ziekte ver hinderd was dezen feestavond bij te wonen, een fruitmand te sturen. De tooneelvereeniging „De Schakel" voerde hierna ..Moord-romance" op een detective- spel in drie bedrijven, dat wel in den smaak van de aanwezigen viel. In de pauze werden door eenige leden van de tooneelvereeniging Phoenix kaarten ver kocht voor de weldadigheidsuitvoering, die door de Phoenix op Woensdag 1 April, ten bate van de stichting Groot Kijkduin zal worden gegeven. De avond werd besloten met een zeer geani meerd bal onder leiding van den heer F. du Alee, met de muziek van The Midnight Kid dies. WERKLOOSHEID. Volgens opgave van het Gemeentelijk Bu reau voor de Arbeidsbemiddeling kwam er deze week geen verandering in het aantal werkloozen, dat werd vastgesteld op 551. TOESTAND VAN WETHOUDER ELFFERS ERNSTIGER. De gezondheidstoestand van wethouder Elffers is na j.l. Zaterdag ernstiger inplaats van beter geworden. Na het gunstige verloop gedurende de eerste weiken van zijn ziekte, dachten de doktoren er Zaterdag over den heer Elffers toestemming te geven het bed te verlaten. Door de onverwachte stijging van de temperatuur is de patiënt thans weer voor eenigen tijd aan het bed gekluisterd. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der ge meente Zandvoort op Donderdag 2 April 1936. des namiddags 7.30 uur ten raadhuize. De volgende agenda zal behandeld worden; 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel betreffende het tarief van wa terlevering aan instellingen van weldadigheid enz.. 3. Voorstel tot verhuur van gemeente grond. 4. Prae-advies op verzoeken tot het maken van afgangen naar het strand. 5. Voorstel tot vaststelling van een wacht geld- en pensioenregeling voor wethouders. 6. Voorstel betreffende de verpachting van parkeerterreinen. 7. Voorstel betreffende de strandexploi- tatie. 8. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan onderwijzend personeel. 9. Prae-advies over een voorstel tot het verleenen van uitstel van betaling van ach terstallige strandpacht. 10. Vaststelling van suppletoire begrootin gen voor de diensten 1935 en 1936. 11. Vaststelling van een belastingkohier. OVERVEEN HUISVLIJTTENTOONSTELLTNG. De voorwerpen, vervaardigd op de Bloe- mendaalsche en Overveensche huisvlijtcur- sussen, georganiseerd door de afdeeling Bloe mendaal van den Ned. Volksbond, zullen Zon- da°- 5 April, des middags van half 3 tot half 5 tentoongesteld worden in het sloydlokaal van de nieuwe Julianaschool te Overveen. Meer dan 20 jaren' achtereen werden die tentoonstellingen gehouden in de school van de Bloemendaalsche Schoolvereeniging te Bloemendaal. HAARLEMMERMEER WINKELIERS* OPGEPAST Is kort geleden te Hoofddorp een winkelier de dupe geworden van de oplichterstruc van een persoon, die eenige goederen op zicht vroeg en meekreeg, doch niet terug bracht, thans beging een winkelier te Zwanenburg de on voorzichtigheid aan een man, die opgaf in dit dorp te wonen, doch aan het door hom opge geven adres niet bekend bleek te zijn, eenige kleedingstukken op zicht mee te geven. Wijl hij de goederen tot heden niet heeft terug gebracht, wordt oplichting vermoed. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. HET ZIEKENHUIS VERLATEN. Naar wij verenmen zijn de beide dames die indertijd bij het op den Spaarnwouderweg al hier plaats gehad hebbend ernstig auto-onge luk zoodanig werden verwond, dat haar over brenging naar een ziekenhuis in Amsterdam noodzakelijk werd geacht, thans zoover her steld, dat ze deze inrichting weder mochten verlaten. BURGERLIJKE STAND. van 2026 Maart 1936. Geboren: Hoao Jozef, zoon van H. J H. Montfrooij en J~. P. A. Blok. Sletje, doch ter van M. Rits en L. Bakker. Suzanna Abrahamine Joanna, dochter van A. van Zanten en A. Vaalburg. Arie. zoon van S. Pols en J. H. Buis. Hubertus Theodorus, zoon van Th. van Egmond en W. M. de Ko ning;. Johannes Jacob, zoon van J. Struik en T Bos. Jan. zoon van A. Dompeling en E. van der Stelt. Jan, zoon van W. J. Walpot en G. van Essen. Helena Joanna Maria, dochter van J. La.mmers en J. F. Leiten. Johannes, zoon van J. Hoogland en C. M. van Well. Ondertrouwd: Jan A. Kooij 21 j. en Petro- nella G. Witziens, 22 j. Christiaan Groeneweg 32 j. en Neelt-- M. van Veen 25 j Jacobus H. Bouter 36 j. en Maria J. Kersten 30 j. Arie Kranenburg 23 j. en Emmetje C. Groot 20 j, Jan Wortel 31 j. en Johanna E. Hobo 27 j. Gehuwd: Albert Berghoef 30 j. en Jean- nette E. Terlouw 27 j. Arie Groeneweg 21 j. en Wilhelmina MagChielse, 21 j. Gerard Branderhorst 23 j. en Jansje J Delsman 25 j. Arend Hamstra 24 j en Margje Jonk man 22 j. Paul H. G. Sabel 28 j. en Lea C. Schürmann 23 j. Overleden: Geertje van der Leek, 9 mnd., BETROUWBAARJUM werkt bij (baver) verkoudheid steeds (Adv. Ingez. Med.) dochter van J. v. d. Leek en O. Dekker. Fredrikus Blommestijn, 73 j. wed. van M. M. Sitvast. Stephanus van Groobveld, 81 j. wed. van D. Klootwijk, r— Arie Adrianus Groeneweg 54 j„ ongehuwd, rCornelis Graauwelman 74 j. geh. met G. Stammis. Marinus Kroon, 53 j. geh. met J. C. A. Sallé. HALFWEG AUTOBOTSING. Op den Rijksstraatweg te Halfweg, had we derom een autobotsing plaats, thans tusschen een uit de richting Haarlem komende perso nenauto en een vrachtauto van de N.V. „Net- tenbouw" uit Amsterdam, welke vennootschap alhier bezig is met het leggen van kabels voor de natrium verlichting van den Rijksstraatweg. Doordat genoemde vrachtauto, komende uit een zijweg den grooten verkeersweg wilde in draaien en daarbij de auto uit de richting Haarlem niet zag aankomen, had een botsing plaats, die tot gevolg had dat de personen auto omsloeg en ernstig werd beschadigd. De auto werd naar een garage gesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BILJARTTO URNOOI. Maandagavond werden de biljartwedstrijden, die gehouden worden in café Kroon aan den Rijksstraatweg te Halfweg, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Halfwegsche bil jartclub „Krijt op Tijd", voortgezet met de ontmoeting tusschen „De Tijd" uit Amster dam en „K. O. T." Halfweg. Het gelukte aan de club „De Tijd" niet aan „Krijt op Tijd" een nederlaag toe te brengen. De tot nog toe gemaakte resultaten luiden: K. O. T.Zandvoort 124 K. O. T.Flora (Haarlem) 97 K. O. T.Van Wou (Amsterdam) 79 K. O. T.De Pool (Amsterdam) 79 K. O. T.De Tijd (Amsterdam) 71 PROPAGANDA-VERGADERING. Maandagavond hield de Christ Landarbei dersorganisatie een propaganda-vergadering in de bovenzaal van café Kroon te Halfweg. Als spreker zou optreden de heer G. Stok man, lid van het hoofdbestuur, die door om standigheden echter niet was gekomen. In zijn plaats behandelde de heer De Groot het on derwerp:: „Waarom Christelijke vakorgani satie?" BEVERWIJK HANDELSAVONDSCHOOL „DE HANZE". Maandagavond werden in het K.S.A-ge- bouw in tegenwoordigheid van leeraren en ouders de diploma's uitgereikt aan de leer lingen van de Handelsavondschool „De Han ze", die na den cursus 19351936 de school verlieten. De voorzitter van de Hanze, de heer N. J. Out verwelkomde in zijn openingswoord in het bijzonder burgemeester H. J. J. Schol- tens, den geestelijken adviseur en de leeraren Nadat de heer Van Gessel, directeur dei- school het jaarlijksche schoolrapport had uitgebracht reikte de burgemeester met een toepasselijk woord de einddiploma's uit aan: Corrie Molenaar, Beverwijk; Jan Koopman, Heemskerk; Joop Janssen, Beverwijk; Henk Hommes. Wijk aan Duin; Roelof Kingma, Wijk aan Duin; Frits Tichelaar, Wijk aan Duin; Henk Beentjes. Wijk aan Duin; Truus Schuurman, Beverwijk; Mien Stols, Heems kerk; Albert Jansen, Wijk aan Duin. Namens de leerlingen dankte de heer Fr. Tichelaar leeraren en het bestuur voor het genoten onderwijs. De heer Hommes sprak namens de ouders een woord van dank. Aan het slot van de bijeenkomst heeft de voorzitter nog een hartelijk afscheidswoord gesproken tot de heeren Lotman en v. d. Maat, die de school gaan verlaten. Hij dankte de scheidende leeraren voor hun verdienste lijken arbeid en voor de vele opofferingen, die zij zich in het belang van het onderwijs hadden willen getroosten. Bevorderd werden van de tweede naar de derde klas: G. v. d. Geest. C. Berg. N. Ter voort, Th. Koek, Th. v. d. Werf, C. Huyzend- veld, C. van Duin, J. Henneman, N. Branden burg. C. Schaaper. J. Groot, C. Stet. J. Tes- selaar, J. de Vries, C. Commandeur, H. Meijer Th. Jansen. Niet bevorderd: 3 leerlingen Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd: H. Heyne, A. Kuys, P. Blee- ker, J. Korsman, Ph. Twisk, N. Steeman, J. van Dorp, D. Becker, P, Bergers, P. Scheer- man, P. Tijms, J. Oudendijk, J. van Balen, P, v. d. Linde. Niet bevorderd: 5 leerlingen. BEVORDERINGEN TUINBOUW- WINTERSCHOOL. Bij het einde van den cursus 19351936 werden aan de R.K. Tuinbouwwinterschool bevorderd van de eerste naar de tweede klas: A. v. Bersee, Bloemendaal; H. Eldering, Be verwijk; J. ter Hoeve, Beverwijk; H. Jonker gouw, Sittard; C. Jonkheer, Hillegom; J. Kuncz, Leiden; G. Noordman, Leiden; J. Nijs- sen. Santpoort; J. van Reisen, Sassenheim; J. Wensveen, uitgeest en A. Weterings, Wijk aan Duin. DAAR ZIJN DE PORTIEKEN NIET VOOR. De vele portieken in de Breestraat zijn bij de opgeschoten jeugd zeer in trek als ver zamelplaatsen. In de avonduren kan men als regel de portieken bevolkt vinden met jon gelui, die zich niet alleen bezig houden met het bewonderen van de étalages. Wel is hun aanwezigheid daar in de meeste gevallen zeer hinderend voor het winkelend publiek, dat bovendien van de zijde dezer „portiekbewo ners" aan critiek wordt blootgesteld. De op merkingen, die worden gemaakt aan het adres van passeerende dames zijn meestal heel ergerlijk. De winkeliers ondervinden daarvan hinder en ook schade, want er zijn veel dames, die zich er wel voor zullen wachten een winkel met portiek binnen te loopen, om niet te worden blootgesteld aan de schampere en dikwijls onbetamelijke bespiegelingen van de opgeschoten jongens. In de vergadering van de winkeliersver - eeniging „Eendracht Maakt Macht" zijn on langs over dezen ongewenschten toestand ernstige klachten geuit. De politie zal streng tegen het gewraakte euvel optreden. Drie jongelui, die zich zonder noodzaak in een portiek ophielden, kregen "daarvoor een proces-verbaal. Eindles R.-K. Tuinbouw winterschool. Uitreiking diploma's. Maandag werd in de R.K. Tuinbouwwinter school de eindles gegeven van den cursus 19351936, met de daaraan verbonden uit reiking van de einddiploma's aan de leerlin gen van het tweede studiejaar. Deze eindles werd bijgewoond door belang stellende ouders en o.m. door de heeren De ken J. M. Lucassen, Pastoor P. v. d. Pavoordt, de kapelaans A. Ligthart en Z. v. d. Klein, Pater Bakker, inspecteur van het tuinbouw- onderwijs Ir. A. W. van der Plassche, burge meester H. J. J. Scholtens, mevr. Bünnemeyer, Dr. H. J. M. Hofstee van Alkmaar, F. C, H. Schrijnemaker van Overveen. Van het school bestuur waren aanwezig de heeren pastoor Th. A. J. M. Vlek van Berkel, Ir. W. J. M. Dekker Li. van Haarlem, P. J. J. Haanen van Bever wijk en Jac. Groen Azn. van Zuid-Schar- woude. De heer J. Valkering Tz. uit Limmen- ver tegenwoordigde de Commissie van Toezicht. De openbare les werd gegeven door de hee ren Ir. H. A. Bünnemeijer Li., directeur der school, over erfelijkheidsleer, P. Joh. Janssen over grondkennis en J. G. v. d. Nes, Duitsch. Na afloop van deze lessen heeft pastoor Vlek namens het schoolbestuur de afgestudeerde leerlingen gelukgewenscht. -p De inspecteur- reikte daarna de einddiplo ma's uit aan: M. Beentjes, Heemskerk met aanteekening voor machineschrijven; C. v. d. Berg. Santpoort, met aanteekening voor En- gelsch en machineschrijven; J. Groen, Zuid- Schanvoude. met veel lof en aanteekeningen voor de 3 moderne talen, stenografie en ma chineschrijven; H. Heslenfeld, Treebeek (L.) met lof en aanteekening voor de drie moderne talen en machineschrijven; C. Hoppe, Delft; P. Jonker met aanteekening voor machine schrijven (met lof); W. J. C. Vendel,, Heems kerk; W. F. V. Vendel, Wijk aan Duin met aan teekening voor machineschrijven; H. Vlek, Delft, met aanteekening voor de moderne ta len en A. Gall, Aerdenhout. Nadat namens de ouders de heer Jac. Groen dank had gebracht aan directeur en leeraren richtte de directeur der school nog een laat ste vermanend woord tot de afgestudeerde leerlingen. Hij betuigde daarbij nog bijzondere erkentelijkheid aan die leerlingen, die zoo van de lagere school dit onderwijs met succes hadden gevolgd. Spr. dankte vervolgens den inspecteur, het schoolbestuur, den heer Ja- cobse, amanuensis en Vermeulen, surveillant en degenen, die het internaat verzorgden voor hun medewerking. ij Namens de leerlingen dankte de heer A. Vlek directeur en leeraren voor het onderwijs, waarna pastoor Vlek de bijeenkomst met ge bed sloot. HET GEVAAR OP DEN WEG. De politie heeft een automobilist aangehou den uit Zaandam, die een auto bestuurde zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Toen de auto aan een onderzoek werd onder worpen bleek de handrem niet te werken. Tegen den bestuurder, die nog wel autohan delaar was, werd procesverbaal opgemaakt. VEREENIGDE VEILINGEN Kennnemerland en Vrije Veiling. Prijsnoteering 30 Maart. Spinazie, per kist 3550 ct. Sla per kist 5070 ct. Boerekool per kist 5065 ct. Andijvie per kist 4060 ct. Rabarber per bos 718 ct. Raapstelen per bos 2'/23V2 ct. Radijs per bos 34 ct. Peterselie per bos 34 ct. Prei per bos 38 ct. Bloemkool per stuk 1314 ct. Aardappelen per H.L. 2.502.70. Uien per K.G. 22Yz ct. Witlof per K.G. 7—12 ct. Spruiten per K.G. 714 ct. Wortelen per K.G. 34 ct. Knollen per stuk 25 ct. Roode kool per stuk 614 ct. Gele kool per stuk 310 ct, DE STAND DER WERKLOOSHEID. Het aa'ntal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling ingeschreven werkloozen daalde in den loop der vorige week met bijna 100. waar door het aantal kwam van 1244 op 1249. De werkloosheid komt thans nog voor in onderstaande vakgroepen: Beverwijk: bakkers 7, bankwerkers 9, betonvlechters 3, betonwerkers 4, blikwerkers 5, blikslagers 2, carrosseriemakers 2, chauf feurs 21, drukkers 7, electriciens 8, expediteurs 5, grondwerkers 81, handlangers, 3, isoleerder 2, kappers 1, kantoorbedienden 7, kleermakers 3, landarbeiders 36, loodgieters 2, letterzetters 3, losse arbeiders 220, machinisten 7, machine drijvers 3, machinale houtbewerkers 4, mar merpolijsters 1, metselaars 14, metaalbewer kers 4, metselaars 14, monteurs 7, opperlieden 17, plaatwerkers 1, reizigers 4, schilders 14, schoenmakers 2, schippers 4, sigarenmakers 42, sorteerders 9, slagers 1, smeden 4, spoor- leggers 1, steenhouwers 2, stoffeerders 2, sto kers 7, stucadoors 5, teekenaars 1, timmerlie den 22, uitvoerders 1, voegers 1, voerlieden 3, voorslaanders 2, zeilmakers 1, winkelbedien den 2, dienstboden 16, werksters 4. boekbin ders 1, fotografen 1, koks 1, totaal 643 (vorige week 675).. Wijk aan Duin: bakkers 3, bankwerkers 14, betonwerkers 3, blikbewerkers 1, bliksla gers 3, chauffeurs 15, electriciens 3, expedi teurs 1, grondwerkers 51, handlangers 3, kap pers 2, kantoorbedienden 12, kellners 1, land arbeiders 43. loodgieters 2, lijnwerkers 1, losse arbeiders 107, machinisten 7, machinedrijvers 3, machinale houtbewerkers 1, metaalbewer kers 5. metselaars 11, meubelmakers 1, mon teurs 4, opperlieden 23, plaatwerkers 2, reizi gers 1, schilders 4, schoenmakers 2, sigaren makers 10, slagers 5, stokers 3, stucadoors 4, teekenaars 2, timmerlieden 19. uitvoerders 1. voegers 4, voerlieden 2, zeilmakers 1, winkel bedienden 4. stuurlieden 1. totaal 394 (419). Heemskerk: Betonvlechters 1, beton werkers 3, chauffeurs 4, electriciens 1, grond werkers 11, kantoorbedienden 1, landarbei ders 33, losse arbeiders 34, metselaars 1. op perlieden 7, schilders 1, timmerlieden 8, uit voerders 1, dienstboden 4, werksters 2, totaal 112 (150). ERNSTIGE AANRIJDING. Maandagmiddag is de heer O., wonende in de Kerkstraat alhier, toen hij per rijwiel den Rijksstraatweg overstak, door een passee rende personenauto afkomstig uit Friesland, aangereden en tegen den grond geslagen. Het slachtoffer van deze aanrijding werd naar het Roode Kruis Ziekenhuis alhier over gebracht, waar bleek, dat hij een hersen schudding had opgeloopen. De Rijksveld- wacht heeft naar de oorzaak van dit ongeluk een onderzoek ingesteld. Hedenmorgen was de toestand van den heer O. niet onbevredi gend. Levensgevaar was niet aanwezig. DE EERSTE SPINAZIE VAN DEN KOUDEN GROND. Aan de veiling „De Eendracht" heeft de tuinder A. Brands, uit Heemskerk, de eerste spinazie van den kouden grond aangebracht. Het jonge voorjaarsproduct bracht 0.92 per kistje op. WIJK AAN ZEE MET LUCIFERS GESPEELD. Het zoontje van den heer O. had kans ge zien een doosje lucifers weg te nemen. Op een stil plaatsje wilde hij de sensatie van het aanstrijken van een lucifer beleven. On gelukkiger wijze geraakte de heele inhoud van 't doosje in brand met het noodlottig gevolg dat de vlam hem in 't gezicht sloeg en hij zoodanige brandwonden opliep, dat dokters hulp moest worden ingeroepen. HEEMSKERK JAARVERGADERING „KONINGINNEDAG EN HARDDRAVERIJ". Maandag hield de vereeniging „Koningin nedag en Harddraverij" haar jaarvergade ring onder leiding van den algemeenen voor zitter den heer Joh. Henneman ln het café van Gebr. Dam. Voor Koninginnedag bracht de heer J. Tromp verslag uit. Het saldo 1934 was f 2.11; dit jaar is er ontvangen f 479.71 en uitgege ven f 479.41. Voor Harddraverij bracht de penningmees ter de heer A. E. de Wildt verslag uit. De ontvangsten bedroegen f 1537,44. de uitgaven f 1531.26; er was dus een batig saldo van f 6.18. Tot verificateurs werden benoemd de hee ren A. v. Lieshout en L. Schipper. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Voor Koninginnedag moesten periodiek aftreden de heeren J. Tromp en Th. Koopman; voor Harddraverij de heeren A. E. de Wildt en P. Klaasse. Allen werden bij acclamatie her benoemd. Een schrijven was ingekomen van belang hebbende neringdoenden om de staanplaat sen van kramen en vermakelijkheden weer op en langs de straat te plaatsen en niet meer op een terrein. De vergadering vereenigde zich hiermede. Het verzoek zal door gezonden worden naar B. en W. De Harddraverij zal dit jaar worden ge houden op Donderdag 3 September. Door het bestuur waren nieuwe startmo dellen bezichtigd doch daar de financiën aankoop nog niet toelaten zal er met aan schaffen nog worden gewacht. Bij de rondvraag wordt een mogelijks voorjaarsdraverij besproken. De vereeniging wil echter het risico hiervan niet op zich nemen, maar als het garantiefonds volgetee- kend wordt zal het er zijn goedkeuring aan hechten. De heer L. Schipper bracht den voorzitter en den heer C. Tijms dank voor het vele daü zij in het afgeloopen jaar voor „Harddra» verij" hebben gedaan. CASTRICUM TUINB. VER. „ONS BELANG" Veiling Maandag 30 Maart; Spruiten I per K.G. 1920 ets. Spruiten II per K.G. 12 ets. Witlof I per K.G. 10—12 ets. Witlof II per K.G. 7—9 ets. Boerenkool II per kistje 1726 ets. SANTPOORT R.-K. VOLKSBOND. De kring Santpoort van dezen Bond hield in „Zomerlust" haar laatste vergadering in dit seizoen. Na de opening en het voorlezen der notu len. volgden de verslagen van het St. Nico- laascomité en het retraite-fonds. Tot leden der controle-commissie werden de heeren F. Heeremans Fzn. en P. J. A. Mo lenkamp benoemd. Een voorstel om scherpe maatregelen te treffen tegen de leden, die weinig of niet ter vergadering komen, werd verworpen. Hierna werd het woord verleend aan het lid van den gemeenteraad, den heer J. Hee remans.- Deze besprak het groote rioleerings- plan van de gemeente Velsen. Spr. noemde dit plan een groot probleem, voor onze gemeente. Men loost thans in, beekjes, slootjes en alles, wat daartoe dien stig kan zijn. Santpoort-dorp mag het he melwater loozen in den polder „Velserbroek", Santpoort-Station heeft machtiging het te loozen in de Jan Gijzenvaart. De besturen van „Velserbroek" en „Rijnland" zouden ech ter niets liever zien, dan dat onze gemeente voor een andere loozing zorg droeg, omdat het vee het water uit deze slooten niet drinkt en de visschen er uit verdreven wor den. De gemeente, die reeds meermalen op dracht gaf aan de maatschappij „Mobeg" tot het maken van rioleeringsplannen, heeft hieraan al f 17000 „verdokterd", zit wel met plannen, doch zonder loozing. Uiteindelijk heeft het rijk zich bereid ver klaard uit het 60-millioen-fonds bij te sprin gen. In dit verband brengt spr. een bijzonder woord van lof aan wethouder Nijssen voor zijn bemoeiingen in deze zaak. De uitvoering van het plan is begroot op 1 millioen gulden. Het rijk wilde f 750.000 bij dragen en gaf bovendien f 350000, welke Vel sen echter moet terug betalen. Als voor waarde werd bovendien gesteld, dat het werk in werkverschaffing moest worden uitge voerd. Het loon zou dan 38 cent per uur be dragen en de eerste regendag zou voor re kening van den arbeider zijn. Een nieuwe conferentie tusschen B. en W. en de regeering had tot resultaat, dat de helft van het bedrag zou gelden voor werk verruiming. Het loon werd dan gebracht op 46 cent per uur en geen regenschade zou door den werknemer worden geleden. Spreker hekelde voorts de houding der S.D.A.P.-fractie in den raad, wat groot ge vaar met zich bracht ten opzichte van den regeeringssteun. De uitvoering van het plan zal een jaar lang 500 arbeiders werk verschaffen. Een flink deel van het benoodigde materieel zal voorts in onze gemeente vervaardigd wor den. Een persinstallatie zal verrijzen te Sant poort-station, terwijl nog beslist moet wor den. waar de zuivering-installatie zal komen en waar de waterloozing. Nadat nog enkele vragen beantwoord wa ren, werd de vergadering gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14