DANSAVOND DINSDAG 31 MAAST 1936 HAAR i: F. M'S DAGBEAD' 2 Teekenschool der St. Jozefs- gezellen Vereeniging. Uitslag examens. Bij het overgangs- en eindexamen aan de Teekenschool van de St. Jozefs Gezellen Ver eeniging zijn de volgende leerlingen geslaagd. Van de eerste naar de tweede klasse namen 47 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 46 leerlingen (zie naamlijst no 1.) Van de tweede naar de derde klasse namen 45 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 42 leerlingen (zie naamlijst no. 2). Van de derde naar de vierde klasse namen 35 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 35 leerlingen (zie naamlijst no. 3). Van de vierde naar de vijfde klasse namen 24 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 23 leerlingen (zie naamlijst no. 4). Aan het eind-examen werd door 28 jongens deelgenomen. Het eind-diploma kon worden uitgereikt aan 26 leerlingen (zie naamlijst no. 5). Naamlijst no. 1. J. N. M. v. d. Asdonk, G. M. Assendelft, J. H. van Bakel, J. v. Bodengraven, J. J. M. Boot, J. Th. Ciavaux, P. J. M. Dam mers, G. P. Dijkzeul, N. EIbersen, W. J. A. Chr. Janssen, N. Koopman, G. Th. Leiten, C. G. v. d. Peet (voorwaardelijk), C. A. Roest, J. N. Veen- man, F. J. van Vught. J. B. Wilshaus. J. A. Driessen, J. Born, Th. G. M. Buters. H. Bijster, H. J. B. Dubelaar, P. C. Heemskerk, H. J. J. Goddijn, P. Hulsebosch. E. Hugtenburg, A. Hunting, T. Koers. W. H. v. d. Meer, H. D. A. Meyer, C. W. Prins, K. H. Roest, A. Selhorst, J. F. Slobbe, W. N. P. Spanjaard, J. Stroomer, W. P. Sweyen, J. C. Teeuwen, P. Teeuwen, G. M. Tukker, G. C. W. Vermey, P. W. Wijers, J. F. Zwarts (voorwaardelijk), S. B. de Groot, W. J. Heerens, J. J. Stolvoort. Naamlijst no. 2. J. J. F. Banken, G. L. J. Booms, J. Dalfsen, A. Th. van Dam, W. L. de Groot, J. B. Th. Hamelsveld, N. J. Hekelaar, F. Th. v. d. Horst, W. de Keyzer, G. Nieuwen- huizen, A. J. Out, A. W. Schoonebeek, J. Vaan- dering, P. S. Winnubst, H. P. IJsselmuiden, E. Beusekom, J. A. M. van Dijk, H. Fortgens, J. P. Loogman, W. van Runt, J. A. van Baaren, P. A. v. d. Bogaard, W. S. Dahmen, R. A. Dui- neveld, J. P. Duits, C. Chr. Hartog, G. van Ho- rick, C. Hugtenburg, J. v. d. Leden, A. H. Le- veld, H. A. Logmans, D. Marchand, W. H. Mo lenaar, Th. J. Nieuwenhuizen, J. Puts, A. J. Schoorl, A. A. B. Stroband, Th. van Thienen, J. Uitendaal, J. W. Verzijlbergen, N. C. Vlaar- kamp, Q. P. Schouten. Naamlijst no. 3. J. M. van Bakel, W. van Beelen, C. Berk hout, N. Coblens, A. Deen, L. J. Evers, J. A. van 't Hoff, C. J. Jongejans, W. L. H. Kok. H. M. Montfocrt, W. J. B. Philipse, F. N. Raap H. Schraa, H. Teeuwen. C. A. te Welscher, C. Th. Heerens, K. W. van Heusden, A. R. J. Kuypers, p. W. Ree, Th. L. Tliijssen, A. Zwart A. J. Antonisse, A. M. Hoes, E. Hofstra, G. Ligthart, J. B. C. Lubbers, A. J. Otte (voor waardelijk), Th. Ottenbros (voorwaardelijk) W. M. van d. Prijt, P. J. van Schooten, A B. Snoek. L. H. Winnubst, J. J. de Wit, J. B Th. Wijdeman, A C. Zandstra. Naamlijst no. 4. M. H. Alois, J. Groot, S. Nijssen, J. H. Oppenkamp, A. Serné, H. Timmerman, C. J. Zwarts, S. van Bragt, P. J. Belles, A. M. Ciavaux, P. A. Huit, J. G. Klomp, A. G. Lied- meyer, A. M. v. d. Maat. C. A. Out, P. v. d. Pols, G de Ruiter, S. Spoor, J. M. Verheyde (voorwaardelijk), G. J. de Zeeuw (voorwaar delijk) H. Wallenburg, J. van Dijk, W. Schie fer. Naamlijst no. 5. J. G. van Baaren, H. A. Beenders, A. A. Beumer, G. van Bruggen, M. Klerk, H. J. Kunnen, Chr. J. Luiten, C. van Lunenburg, M. J. Lusthuis, E. Molenaar, H. J. van Rus- sum, W. M. Vogels, A. E. Zoet, H. van Amers foort, J. J. Duin, J, H. Engelen, W. J. Hopman P. M. Molenaar, D. J. Schouten, J. B. Snoeks N. J. van Wees, G. A. van Duin, A. W. Klin- gers, L. J. Luiten, H. F. Steyl, J. H. Termets. Hedenavond 8 uur worden de rapporten en diploma's uitgereikt in het gebouw der St. Jozefs Gezellenvereeniging Jansstraat 59. DRONKEN AUTOBESTUURDER GEARRESTEERD. In den afgeloopen nacht te kwart over twee werd door de politie in de Schouwtjes laan proces-verbaal opgemaakt tegen een 40-jarigen koopman uit Amsterdam, die in staat van dronkenschap een auto bestuurde. De man werd ter ontnuchtering in bewaring gesteld. Hedenmorgen half zeven herkreeg hij zijn vrijheid. WIELRIJDER GEVALLEN. De 25-jarige weirijder Van D.. wonende al hier, is in den afgeloopen nacht te kwart over twaalf op den Rijksstraatweg van zijn fiets gevallen, doordat hij een toeval kreeg. Hij brak zijn linkerbeen. Door leden van den Ongevallendienst werd hij verbonden, waar na hij per ziekenauto van de firma Mathot naar het Sint Elizabeths Gasthuis werd ver voerd. OPRICHTING ESKADRON PANTSER WAGENS. Morgen, 1 April zal te 's-Hertogenbosch de oprichting plaats vinden van het Eskadron Pantserwagens. De oprichting zal met eenige feestelijk heden gepaard gaan. Om 8 uur zal de colon ne van 12 pantserwagens van de Hembrug afrijden. Aan de Brabantsche zijde van de schipbrug bij Hedel zal de colonne worden ontvangen door provinciale autoriteiten. Te 's-Hertogenbosch zal de onvangst geschieden door militaire- en gemeentelijke autoritei ten. AGENDA Heden: DINSDAG 31 MAART Stadsschouwburg: „Boefje" met Annie v. d. Lügt Melsertvan Ees 8.15 uur. Remonstrantenhuis: Lezing voor afd. Haarlem I Ver. v. Spirit. „Harmonia". 8.15 u. Geb. „De Nijverheid". Alg. aand.h.verg. N.V. Mij. tot Expl. v. Onr. Goed. „De Onder neming", 8 uur Luxor Sound Theater: Clark Gable, Wal lace Beery, Jean Harlow, Lewis Stone en Aubrey Smith in „Op weg naar Singapore". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Carlo Cavelli, de hoogeschoolrijder". Op het tooneel: „Kremo Comp., ikarische spelen." 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Harold Lloyd, Adolphe Menjou en Verree Teasdale in „De Melkboer" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Conrad Veidt „De koning der verdoemden". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 1 APRIL. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. TIPTOP DE WATERVERF BIJ UITNEMENDHEID Op iedex-en ondergrond, ook over wit kalk en behang. Geeft niet af. Verschiet niet, droogt prachtig egaal op. Dekt in één laag! 30 kleuren, onderling te men gen tot iedere tint. Eischt TIPTOPGaat met de schoonmaak Tiptoppen! Wacht U vooral voor namaak. Verffabrieken N.V. RESINK, Haarlem LEIDSCHEVAART 574 - Telefoon 26190. (Adv. Ingez. Med Het luchtschip Hindenburg passeerde ons land. Op weg naar Zuid-Amèrika. De nieuwe Zeppelin Hindenburg (LZ 129) is hedenmorgen om half vijf te Friedrichshafen voor de eerste reis naar Zuïd-Amerika opgestegen. Een correspondent van Reuter die zich aan boord bevindt, meldde, dat de Hindenburg met het oog op den internationalen toestand koers zou zetten over Nederland. Naar het schijnt heeft Frankrijk geen antwoord gegeven op het verzoek om toe stemming om over Firanseh grondgebied te mogen vliegen en bijgevolg zal de reis thans acht uur langer duren. Het luchtschip kan 3 April te Rio de Janeiro worden verwacht. Onder de 36 passagiers, die de eerste reis meemaken, bevinden zich Nederlanders, Franschen. Amerikanen, Oostenrijkers en Bra zilianen. Ook dr. Eckener is aan boord. Te 7 uur Duitsche tijd verscheen het luchtschip boven Stuttgart. Het vloog snel in noorde lijke richting. Het A.N.P. meldde later uit Eindhoven: Tot ieders verbazing, aangezien de route niet was aangekondigd, ver soheen hedenmorgen om 10 minuten voor half elf het Duitsche luchtschip Hindenbui'g, komende uit Oostelijke richting, boven Eindhoven. Het schip bewoog zich zeer langzaam op een hoogte van nog geen 200 meter voort, zette boven de Philipsfabrieken eeni- gen tijd de motoren ctop, Na te Eindhoven over het stationsemplace ment, de Philipsfabrieken en het vliegveld Welschap te hebben gevlagen, koerste de nieuwe Duitsche Zeppelin „Hindenburg" naar Oirschot. welke plaats om 10.33 uur op zeer geringe hoogte werd gepasseerd. Aanvankelijk vloog de Zeppelin verder in de richting van Tilburg, waar het luchtschip te 10.35 uur zichtbaar werd, doch het pas seerde de stad op flinken afstand om in Noordwestelijke richting te verdwijnen. Het luchtschip boven Rotterdam. De „Hindenburg" vloog om 11 uur in Westelijke richting koersende over ordrecht. Om 11.05 uur kwam de Zeppelin boven het centrum vaii Rot terdam. De luchtreus, welke met het oog op de bewolking laag vloog, maakte een linkerbocht rond dexi Stadhuistoren en verdween direct in de richting van 's-Gravenhage in de zeer laag hangende regenwolken. Het verkeer in de stad stond eenige oogen- blikken stil, fietsers stapten af en auto mobilisten stopten, om evenals ieder ander het fraaie schouwspel van het voorbijvaren van het luchtschip te zien. Om tien minuten over eif was het luchtschip, dat door twee sport- vliegtuigen begeleid werd, weer uit het gezicht verdwenen. Naar Engeland. Omtrent den tocht van de Hindenburg wordt nog nader gemeld, dat het luchtschip tusschen half twaalf en kwart voor twaalf is waarge nomen boven het uiterste Westelijke gedeelte van het grondgebied van de gemeente Den Haag, dus niet boven de stad. Het zicht was zeer slecht. De Hindenburg is in de richting van de Noordzee verdwenen, klaablïjkelijk om naar Engeland over te steken. VERLAGING HUREN MIDDENSTANDS WONINGEN. Naar aanleiding van het bericht in ons num- men van Maandag betreffende huurverla- ging van middenstandswoningen verzoekt men ons te vermelden dat ook de woningen van de Middenstandswoningbouwvereeniging ,Huis ter Cleef" met ingang van 1 April ver laagd zijn met f 30. De woningen van den „laagbouw" doen nu f40, en van den „hoog bouw" f45 per maand. 25 JAAR BIJ DE SPOORWEGEN. 3 April hoopt de heer J. A. Fortgens, stof feerder bij de Centrale Werkplaats der Ne- derlandsche Spoorwegen den dag te herden ken, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Spoorwegen. CONCERT IN DE RIPPERDAKAZERNE. De muziekvereeniging „Harmonie Crescen do" zal heden Dinsdagavond een concert ge ven in de mansehappen-cantine van de Rip- perdakazerne. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijkeri tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk eeni- gen regenWeinig verandering in tem peratuur. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Af en toe regen. De depressie heeft zich snel Noord waarts verplaatst en de hooge drukking geheel uit Scandinavië verdreven. Op IJsland vielen koude Noordelijke win den in, die de vorst tot matig deden toe nemen. Op de Britsche eilanden is de lucht zwaar bewolkt, maar valt weinig- regen. West-Frankrijk, België en ons land hebben eveneens bedekte lucht met plaatselijk lichten regen in verband met een secundaire van de Noordelijke de pressie die zich langs de Engelsche kust uitstrekt. In Duitschland valt vooral in het Oosten nog regen uit de secundaire, die gisteren over ons land ti-ok. IN VERBAND MET DE ALGEMEENE DRUKVERDEELING IS AANHOUDEN VAN DE WESTELIJKE WINDEN TE WACHTEN, WAARBIJ AF EN TOE REGEN KAN VOORKOMEN. BAROMETERSTAND Vorige stand 758 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging vooruit Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Groole Houtstraat 37, Haarlem HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 0.10 uurn.m. 12.39 uur. Strand berijdbaar van 5.1510.30 uur. Donderdag v.m. 1.00 uur; n.m. 13.21 uur. Strand berijdbaar van 6.0011.20 uur. H.F.C.-V.U.C. UITGESTELD. Het bestuur van E. D. O. deelt ons mede, dat op verzoek van deze vereeniging de be slissingswedstrijd H. F. C.—V. U. C., die a.s. Zondag op het R.C.H.-terrein gespeeld zou worden is uitgesteld in verband met de be langstelling, welke verwacht kan worden voor den laatsten competitiewedstrijd van E.D.O. tegen Kinheim in het Sportpark in Haarlem- Noord. die eveneens voor a.s. Zondag is vast gesteld. D.H.C.—FEUENOORD. Blijkens een bericht in de „Sportkr." had het bestuur van D.H.C. bij den K.N.V.B. po gingen gedaan, bovengenoemden wedstrijd op het Xerxes-terrein te mogen laten spelen. Dit verzoek is afgewezen. Kampioenschap van Nederland A.S. ZONDAG N.A.C.—BE-QUICK. In de „Sportkr." lezen we, dat a.s. Zondag reeds de eerste wedstrijd om het kampioen schap van Nederland gespeeld zal worden, n.l. N.A.C.—Be-Quick. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 45—2. Sweering op de derde plaats. Maandagavond werden de drie barrage- partijen in bovengenoemd tournooi ge speeld, welke noodig waren, daar onze land genoot Sweering en Gabriëls en Moons met eenzelfde puntenaantai geëindigd waren. Onze landgenoot verloor zoowel van Moons als van Gabriëls en werd daardoor derde in de totaalrangschikking. De beslissende partij tusschen Gabriëls en Moons werd door eerstgenoemde gewonnen in tien beurten met een hoogste serie van 228, een fraai resultaat dus. De resultaten van de barragepartijen waren: Moons 400 22 55 18.18 Sweering 280 22 63 12.68 Sweering 240 18 110 13.33 Gabriëls 400 18 158 22.22 Moons 331 10 78 33.10 Gabriëls 400 10 228 40.— De eindrangschikking van de eerste drie plaatsen is dus: 1. Gabriëls. 2. Moons. 3. Sweering. HOCKEY. NEDERLAND B—BELGIë B AFGELAST. De hockeywedstrijd tusschen het Neder- landsch B-elftal en dat van België, die Zon dag 5 April a.s. zou worden gespeeld, kan geen doorgang vinden, omdat de Belgische ploeg verhinderd is uit te komen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen P. W. en E.M.H.C. wordt Zaterdag 4 April a.s. te Arnhem gespeeld. Kleurenweelde langs Hollands duinvoet. Hoe U de bollenvelden het beste ziet. van tic overzichtelijkheid is op dit kaartje slecht3 e aangegeven. De groote wegen, de toegangsroutes dgemccn bekendo centra ills Lisse en Hillcgom zijn om dezelfde reden weggelaten. In ons vaderland is het pas écht-definitief- lente, wanneer de dikke laag stroo, die gedu rende den winter de velden bedekte, verwij derd is en de bloembollen weer een tinteling van kleuren vertoonen. Nauwlettend volgt men alom in den lande de ontwikkeling dezer gewassen en zoodra dé tijd rijp geacht wordt vinden ware volksverhuizingen plaats. Dan zijn de wegen tusschen Haarlem en Den Haag overvol. Gnafzienbare colonnes van wielrij ders trekken erop uit, en alles wat nog maar eenige motorische kracht heeft wordt méér dan bemand: zou oud kan een vehikel niet zijn, of het is nog wel goed genoeg om den klassieken rit langs de bollenvelden te maken. En al hebben de crisisvoorschriften den aan plant ook beperkt, er is ook dit jaar nog meer dan genoeg te zien al zal de ware natuur liefhebber als het even kan liever een rusti- gen ochtend uitkiezen voor zijn tocht, dan zoo juist werd beschreven! Het is trouwens ook heelemaal niet noodig, aldus schrijft ons de Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B., om zich te beperken tot het meest bekende bloembollengebied: de streek tusschen Leiden en Haarlem. Want ook ten noorden van laatstgenoemde stad is heel wat te zien en hécl wat te genieten! Vooral in de laatste jaren is de bollencultuur sterk gedecentrali- seerd. Men vindt de bloemenvelden o.m. in het z.g. „Westfrïesche deel" van Noord-Holland (de streek n.l. in den driehoek Hoorn—Me- demblikEnkhuizen), in den Anna Pa/ulowna- polder, in het gebied tusschen Haarlem en Alkmaar, in den Haar 1 ©mmeraneerpolderja zelfs in het noordwestelijke gedeelte van Noord-Brabant, op Texel en de Zeeuwsche eilanden en ook hier eix daar in Groningen en Friesland. De route, die op bijgaand kaartje in beeld is gebracht, leidt echter langs een overdaad van kleurenpracht. Dit geldt óók voor den rondrit door het Westland, waar deze cultuur zelfs vrij intensief beoefend! wordt. In het bekendste bollengebied (Leiden Haarlem) is de teelt sterk gerationaliseerd, d.w.z. dat de bloembollenvelden er niet zoo schilderachtig liggen als verder noordwaarts, waar men b.v. in plaats van de eternieten af scheidingen nog veelvuldig de natuurlijke heg gen toepast, wat aan de entourage in belan- rijke mate ten goede kamt. Wanneer? Dank zij de vele echte lentedagen, die wij dit jaar gehad hebben, zijn de bollenvelden aan den vroegen kant. In het algemeen kan gezegd worden, dat de crocussen omstreeks half Maart beginnen; de gele soorten zijn er het eerst, daarna komen de paarse en de bon te. De omgeving van Uitgeest en Beverwijk is hiervoor beroemd. De crocussen zijn thans vrijwel afgeloopen. Direct daarna komen de narcissen, begin April gevolgd door de hya cinten, die hun kleurenpracht weer moeten „afstaan" aan de tulpen. Als het lang koud blijft kan men het wel eens treffen, dat deze bloeien. En tenslotte prijken de late tulpen dikwijls nog tot het einde van Mei en zelfs wel tot begin Juni. De in ons land nog altijd voortwoekerende lintbebouwing heeft het uitzicht op de bol lenvelden van de groote wegen af niet verbe terd. Veei meer schoonheid vindt men dan ook •langs de binnenwegen, welke grootendeels ge volgd worden door de route op ons schets kaartje, er zijn natuurlijk van de bekende centra langs den „grooten weg" (Hillegom, Lissen enz.) uit nog vele andere uitstapjes te maken. De prachtige (ofschoon zeer bochtige en smalle en daarom op drukke dagen niet on gevaarlijke) binnenweg, die van Aerdenhiout over de Ziik, Noordwij kerhout en Noordwijk naar Katwijk en Wassenaar voert, biedt een overdaad aan natuurschoon. Van dezen weg leiden talrijke verbindingen naar den Rijks straatweg Oegstgeest-Sassenheim, Lisse, Hil legom, Heemstede, Bennebroek, Haarlem. Zeer bekend (en befaamd) is b.v. de weg, die langs het fraaie kasteel Keukenhof bij Lisse voert. Langs deze verbindingswegen vindt men een rijke verscheidenheid van bollenvelden, om dat ze niet alle even beschut liggen en daar om de diverse stadia als het ware naast el kaar te zien zijn. In de omgeving vaix Hille gom en Lisse vindt men de meeste hyacinten, de narcissen zijn het rijkst gezaaid in de buurt van Sassenheim (ook wel nabij Noordwijk en Wassenaar) Ter wille van de overzichtelijkheid is op dit kaartje slechts één route aangegeven. De groo te wegen, de toegangsroutes en de algemeen bekende centra als Lisse en Hillegom zijn om dezelfde reden weggelaten. LA ARGENTINA. Directeur, leerkrachten en leerlingen van de Haarlemsche Kapschool, die gisterenavond den cursus heeft afgesloten. „DE GOUDEN PANTOFFEL". Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van „Huize Dina" te Santpoort Station, heb ben de padvindsters van deze instelling bet Chineesche sprookje „De Gouden Pantoffel" opgevoerd. Deze opvoering heeft toen groot succes gehad en zij zal thans Zaterdagavond a.s. in het openbaar worden herhaald, ten bate van de afdeeling Haarlem van 't Neder- landsch Padvindstersgilde en van „Huize Dina", in het Jeugdhuis Donkerelaan te Bloe- mendaal. Ook op haar tweeden dansavond in deze maand had Argentina hier een stampvolle zaal en wederom heeft zij met haar groot- sche kunst het Haarlemsche publiek ge- electriseerd. Na haar optreden op 20 Maart heeft mijn collega Karei de Jong het muzikale element in Argentina's dansen op interessante wijze belicht en o.a. geschreven, dat de rythmus in haar kunst op zich zelf al muziek is. Zoo veel zijdig is haar kunst, dat de tooneelcriticus met even veel enthousiasme over de groote actrice kan schrijven, die Argentina telkens weer toont te zijn. Want zij geeft niet alleen in haar bewegingen en het rythme maar ook in haar plastiek en vooral in haar mi miek het karakter van elk harer dansen. Zij is in eiken dans dank zij haar dramatisch talent telkens een aixdere persoonlijkheid, ja, zij vermag een heel scala van gemoedsbe wegingen dikwijls in één enkelen dans ik denk hier aan haar Pola Gitano en de verle den jaar gedanste „Danse Iberienne" te geven en ik vind hierin de verklaring van de steeds stijgende populariteit van Argentina. Van alle tegenwoordige danseressen is zij de meest universeele kunstenares. Zie, hoe zij onmiddellijk bij haar entree het karakter van haar dans en de persoonlijkheid, welke dezen uitvoert want die is bij haar dansen telkens een andere plastisch en mi misch tot uitdrukking brengt. En in haar sorties zelfs in haar terugkeer om te be danken voor het applaus houdt zij het ka rakter van de door den dans geincarneerde persoonlijkheid volmaakt vol. Na haar Danse V en de Goyescas blijft zij van voorname, aristocratische gratie, na La Fregona „speelt" zij het boersche kelnerin netje zelfs door, wanneer zij bloemen ont vangt en zich is dat niet een prachtig be wijs van haar volkomen één zijn met de per soonlijkheid onhandig prikt aan een doorn, na de Jota is er in haar gang bij de sortie iets zóó grotesks, dat heel de zaal in lachen uitbarst, na La Danse du Feu en de Tango Flamenco drukt heel haar wezen trots, felheid en hartstocht uit, na La Cor rida leeft er in haar nog de triomf na van den torero, die voor het jubelend publiek verschijnt, als hij den stier heeft gedood. En bij al deze verschillende persoonlijkheden, blijft zij altijd „Sa Majesté.la Femme". Want het is de vrouw in haar groote verscheiden heid zij moge dansen als onnoozel boersch! meisje of als koningin die wij in haar be wonderen en dit is misschien het grootste geheim, waardoor zij het publiek tot zulk een extatische vervoering vermag te bren gen. Wat nog verder te zeggen over het dansen van Argentina? Ik zou, na de vele malen, die ik reeds over haar schreef, slechts in herhalingen kunnen vervallen. Een dans avond van Madame Argentina is voor mij altijd weèr een feest, waarop ik dankbaar ben criticus te zijn geworden. Deze avonden behooren tot de hoogtijden van het seizoen. Ook ons publiek is dan op zijn best. omdat het alle reserve weggooit en zuidelijk enthousiast durft zijn. Stormen van applaus gaan dan door de zaal en Argentina beantwoordt die met een gulheid, welke ons bijna verlegen maakt. Zij herhaalde gisteren niet minder dan vijf nummers, niet zooals vele danse ressen doen, een deel, maar steeds den dans in zijn geheel en met hetzelfde élan, dezelf de gratie, hetzelfde vuur. Maar na de Tango Flamenco vroeg 't publiek toch tevei"geefs om bisseering; het zou na dezen veeleischenden en zoo fel hartstochtelijk uit ge voerden dans oo'k wat te veel zijn geweest, vooral omdat dadelijk daarop La Corrida nog moest vol gen. i In het groote succes deelde ook ditmaal weer de voortreffelijke pianist Luis Calvé, die na de verbluffend virtuoos gespeelde Navarra van Albeniz genoodzaakt werd een toegift te geven. J. B. SCHUIL, Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het Nederlandsch Kunst verbond. Het Nederlandsch Kunstverbond, Afdeeling Haarlem, zal van 426 April in het Frans Hals Museum een tentoonstelling van Oude Kunst organiseeren, waarop werken zullen worden geëxposeerd van Oude Meesters. Onder andère zullen tentoongesteld wor den schilderijen van: Frans Hals, Jacob en Salomon van Ruysdael; Rembrandt, Isaack en Adriaen van Ostade, Jan Steen, Hendrick Avercamp, Aert van der Meer, Jan Scorel, Jo hannes Verspronck, Karei van Mander, Adri- aan Brouwer, Jan van Goyen. De toegangsprijs zal slechts 0.50 bedragen, terwijl elk bewijs van toegang tevens als lot dient voor de tijdens deze tentoonstelling te houden loterij. Verloot zullen worden 3 mooie schilderijen uit het bezit van Het Ned. Kunst verbond. De ondergeteekenden wekken een ieder op deze expositie te bezoeken, niet alleen om de belangwekkende tentoonstelling zelve, maar ook omdat het bestuur van Het Nederlandsch Kunstverbond door een groote opkomst in staat blijft noodlijdende Nederlandsche Kun stenaars, door aankoop hunner werken te steunen. De geheelè netto-opbrengst immers dezer tentoonstelling zal voor dit deel worden beschikbaar gesteld. Vrijdagavond 3 April om 8.15 uur zal, onder auspiciën van het Nederlandsch Kunstver bond, in het Jeugdhuis te Bloemendaal, Don kere Laan, de heer H. C. Verkruysen, oud directeur van de School voor Bouwkunde, ver sierende kunsten "en kunstambachten, een zijner bekende voordrachten houden met lichtbeelden en films, getiteld: „Gondel vaar ten en Wandelingen in Venetië". De prijs van het bewijs van toegang bedraagt 1. De opbrengst van dezen avond komt eveneens geheel de kas van Het Nederlandsch Kunstverbond ten goede! Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij het secre tariaat, Klokhuisplein 5, Haarlem. Het bestuur: Jhr. F. TEDING VAN BERKHOUT, voorz. Jhr. Mr. B. W. F. VAN RIEMSDIJK, secrt. A. D. HUIJSMAN, penningmeester-. Mevr. F. KOENIGS—GRaFIN VON KALCKREUTH.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2