m wm m mm m m m mm m m mm m DONDERDAG 2 APRIL' 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD '11 Sunderland raakt een tikje van streek Spanning in de Engelsche League De amateur- en de Schotsche beker De Fransche competitie Een revanche-match Engeland Nederland? De OxfordCambridge bootrace Indoor- afhlefiekDe schoolwedstrijden en de scheidsrechters Over den grooten strijd EngelandSchotland. Wanneer in de Hollandsche voetbalcompe titie de leidende club vijf achtereenvolgende wedstrijden zou spelen zonder er één van te winnen, zou de kans op het behouden van de eerste plaats gering zijn. In Engeland kan het echter voor komen, dat een club als Sunderland aan het hoofd van de eerste di visie zoo iets overkomt om daarna toch nog zes punten voorsprong op haar naasten con current te behouden. De leiders maken mo menteel een geduchte inzinking door en ver loren Zaterdag 1.1. met niet minder dan 6—0 van Middlesbrough (10). Het geluk was in zooverre met hen, dat Derby (2) tegen Liver pool (14) gelijk speelde en Huddersfield (3) op eigen veld met 23 van West Bromwich Albion (20) verloor. Op deze wijze voort gaande, zou zelfs Arsenal (5), dat zich volko men op den beker concentreert, met zes in vallers in competitie-matches uitkomt en een abonnement op gelijke spelen schijnt te hebben, nog kans op het kampioenschap maken, ofschoon de Londenaars met twee wedstrijden minder gespeeld nog twaalf pun ten op Sunderland achter zijn. In de prac- tijk zal het vanzelfsprekend anders gaan. Spannender is de situatie nog altijd aan den voet van de ranglijst, waar Aston Villa (21) krachtige pogingen in het werk stelt om den degradatie-dans te ontspringen. Haar stad- genoote West Bromwich Albion en ook Grimsby Town staan er niet veel beter voor en de match Grimsby.Aston Villa op Zater dag a.s. kan, mede in verband met het zware Paasch-programma, van beslissenden in vloed zijn. Blackburn Rovers (22), met de Villa samen recordhoudster, wat het groot ste aantal beker-veroveringen betreft (zes) en evenals laatstgenoemde nog nimmer ge degradeerd, lijkt voor de eerste klasse ver loren. De Villa moet thans boeten voor haar begane zonden in den aanvang van het sei zoen, want de 95 tegenpunten vormen wel een erg zware handicap, als het op een ver gelijking van het döelgemiddelde aankomt, want zelfs Blackburn heeft er „maar" 79 en Grimsby 63. In de tweede divisie is het voor de twee promotieplaatsen elke week stuivertje wisse len. Sheffield United (4), dat in 20 achter eenvolgende matches ongeslagen bleef, schijnt zich teveel ingespannen te hebben om het dubbele doel, promotie en beker, te bereiken, want na Zaterdag voor acht da gen Fulham voor de Cup met 21 te hebben uitgeschakeld, werd drie dagen daarna op eigen veld van denzelfden tegenstander voor de competitie met 01 verloren en Zaterdag 1.1. behaalde Newcastle (10) een ruime 3—0 overwinning. Vergelijkt men Sheffield's posi tie met die van Manchester United (3), dat er van alle clubs nog steeds het beste voor staat, dan gaat het er naar uitzien, dat Sheffield zoomin promotie als beker zal ver overen, want terwijl Arsenal, de andere fi nalist. haar beste spelers rust geeft, moet de United, wil zij haar promotiekans behouden, voor eiken wedstrijd haar sterkste team in het veld brengen, waardoor de spelers over vermoeid raken Tottenham (5) zal het doel, ondanks een 80 overwinning op Southamp ton (17) wel evenmin bereiken. Voor liefheb bers van kansberekeningen geven we hier onder nogmaals den stand: West Ham United 35 20 6 9 79—53 46 Charlton Athletic 35 18 9 8 7049 45 Manchester United 33 18 7 8 6634 43 Sheffield United 36 18 9 9 67—45 45 Tottenh. Hotspurs 34 16 9 9 8147 41 Manchester heeft nog zes uitwedstrijden, terwijl Charlton nog bij Leicester (6), Tot tenham en West Ham op bezoek moet en bovendien Tottenham nog thuis ontvangt. West Ham moet o.a. nog naar Leicester en Sheffield; Tottenham gaat nog naar Black pool (9). Van alle candidaten heeft Shef field het gemakkelijkste programma, maar ze heeft dan ook drie matches meer gespeeld dan Manchester. Aan den voet yan de ranglijst komt het aloude Barnsley. dat dit jaar wederom in de bekermatches van zich deed spreken, leelijk in gevaar, temeer, nu Port Vale een overwin ning op Notts Forest (14) behaald heeft. De situatie is hier: Barnsley Port Vale Huil City 35 10 7 18 48—72 27 34 10 6 18 49—86 26 35 5 8 22 39—90 18 In IEC Zuid heeft Southend United (14), dat- onlangs met 4—0 van het B-elftal ver loor, sindsdien twee overwinningen behaald, niet het minst door toedoen van den van Sunderland overgenomen middenvoor God- dai'd. Ook de amateurs hebben hun beker en ook hier zijn de halve finales gespeeld. Daarin werd Romford door de Casuals met 3—2 ge klopt, terwijl Hford van Maidenhead United met 42 won, zoodat twee clubs uit het Lon- densche rayon in den eindstrijd komen. Voor de Casuals, eenzelfde soort club als de Co rinthians. is dit een mooi succes. De Schotsche bekerfinale zal worden uit gevochten door Glasgow Rangers (houders) en Third Lanark. Zij, die er een reisje naar Londen voor over hebben om het beste voetbal van de wereld te zien. kunnen Zaterdag a.s. van de gelegenheid, die slechts eens in de twee jaar voor" komt. gebruik maken. Dan toch speien op Wembley de vertegenwoordigende elftal len van Engeland en Schotland tegen elkaar in den belangrijksten wedstrijd van het ge- heele seizoen, die afwisselend in Londen en Glasgow gehouden wordt. Het spelpeil in de zen wedstrijd is natuurlijk veel beter dan in de beker-finale, omdat hier de beste spelers van het land in het veld komen, terwijl de Cup-finale een zenuwachtige knock-out kamp is tusschen twee club-elftallen. In Engeland, waar het competitie-pro gramma" 42 wedstrijden vermeldt, wordt op den eersten Zaterdag in Mei het voetbalsei zoen onherroepelijk gesloten, in Frankrijk, waar 30 matches per seizoen gespeeld moe ten worden, hebben de clubs er 22 achter den rug en in België, waar elke vereeniging 26 maal in het veld moet komen, is de compe- tie reeds beëindigd, de landskampioen be kend en de promotie en degradatie automa tisch beslist. In ons land, met een rooster van 18 wed strijden, is er nog geen enkele afdeeling uit gespeeld en zal men over enkele weken gaan vergaderen, teneinde het programma voor de matches om het landskampioenschap en het promotie-gokje zoo voordeelig mogelijk samen te stellen. Het reserve-elftal van H.F.C. moet met maar eventjes drie andere gegadigden om één, zegge één plaats in de reserve eerste klasse spelen, ofschoon de ploeg ongeslagen kampioen van haar afdee ling werd en dus duidelijk getoond heeft, te sterk voor deze groep te zijn Mocht H.F.C. I onverhoopt tot het spelen van degradatie- ma tches worden aangewezen, dan moet er aan de Spanjaardslaan minstens tot Juni gevoetbald worden. En Rood en Wit zou toch ook wel graag eens willen cricketen. In Frankrijk is er omtrent de vermoede lijke landskampioen nog niets te zeggen, want momenteel staan Olympique Lillois (Rijssel). Strasbourg en Racing (Parijs) met een gelijk aantal punten (30) bovenaan, ge volgd door Sochaux met twee punten achter stand. Het welbekende Red Star is hekke- sluiter. doch heeft het tot de halve finale van den beker gebracht, wat in Frankrijk als een even groote prestatie als in Engeland wordt gerekend. Men spreekt van een mogelijken revanche wedstrijd tusschen Engeland en Nederland, in het najaar te Londen. Een drietal jaren na het behalen van het Olympisch kampioenschap heeft het toen als zeer sterk geldende Belgi sche elftal eveneens op Highbury, het Arse- nal-veld gespeeld. Dat was in het voorjaar van 1923 en de terreins-omstandigheden waren uitstekend. Onze Zuiderburen, ofschoon met een geweldig élan spelende en zich tot het uiterste inspannend, waren geen partij voor de Engelschen, die met 61 wonnen, welke uitslag zonder het buitengewone werk van doelman Debie zeker nog veel hooger zou zijn geweest. De amateur-linksbuiten der Engel schen, luitenant Hegan, scoorde twee der doel punten en Bastin maakte met een gelukkig schot over het hoofd van keeper Taylor via den paal het eenige tegenpunt. Zoodat we maar willen zeggen, dat een wed strijd tegen de Engelschen op hun eigen ter- rem een geheel andere propositie is dan een zelfde match buiten Engeland, vooral in No vember op de modderige velden, waar onze spelers niet aan gewend zijn. Maai' in ieder geval kan het een interessante krachtmeting worden. Zaterdag a.s. om ongeveer half twaalf zal de jaarlijksche boot-race tusschen Oxford en Cambridge over het Theems-traject van Put ney naar Mortlake worden geroeid en volgens de deskundigen is het zoo goed als zeker, dat Cambridge de dertiende achtereenvolgende overwinning zal behalen. De verklaring voor dit optimisme is eenvoudig, want laatstge noemde universiteit heeft genoeg eerste klasse roeiers in haar midden om meerdere booten te kunnen bemannen, zoodat allen hun uiter ste best doen om gekozen te worden en hun „Blue" te krijgen. Het natuurlijk gevolg is. dat met deze eer in zicht, elke roeier de oefenin gen met honderd procent toewijding volbrengt, waardoor veel sneller een goed geheel verkre gen wordt, dan wanneer de geheele bemanning weken van te voren volkomen zeker van hun plaats in de boot zou zijn en het kalm zou op nemen. De „coach" moet er voor zorg dragen, dat de roeiers niet te vroeg op hun hoogte punt komen, opdat ze op den dag van de race niet overtraind zijn. Oxford zal het er ongetwijfeld beter afbren gen dan het vorige jaar, omdat hun leermees ters Rathbone en Winser doordrongen zijn van de noodzakelijkheid, de slagen sneller te ma ken en tevens een hooger tempo te roeien. Na tuurlijk is dit veel vermoeiender erl daar Cam bridge juist een rustigen stijl heeft, verwacht men, dat Oxford hen tot Chiswick, ruim drie kwart van den afstand, zal bijhouden, om in den eindspurt achter te raken. Oxford heeft niets te verliezen en alles te winnen en de bemanning zal ongetwijfeld van den aanvang af alles oq alles zetten, om daarmede Cam bridge te verplichten, hetzelfde te doen, waar door deze ploeg wellicht uit haar evenwicht gebracht wordt. Voor de tweede maal zijn in de Wembley- hal de jaarlijksche ,.indoor"-athletiek-kam- pioenschappen gehouden en de aanwezigheid van 4000 toeschouwers was een groote verras sing. Oe organisatoren hadden echter de fout begaan, de wedstrijden op een te laat uur vast te stellen, zoodat men het ongewone schouw spel te zien kreeg van een 3-mijlsrace, die 's avonds om enkele minuten voor midder nacht begon enden volgenden dag eindig de. De fraaiste prestatie leverden Holmes, Pen nington en Duncan in de 70 yards spruit, door alle drie tegelijk aan de finish te komen. Op Woensdag 8 April beginnen de jaarlijk sche sehoolvoetbalwedstrijden, waarvoor dit maal niet minder dan 133. elftallen hebben ingeschreven. Men zal begrijpen, dat om het groote aantal matches vlot te doen verloopen, vele scheidsrechters noodig zijn. Tot nu toe hebben zich slechts een veertigtal van deze onmisbare functionarissen aangemeld, waarbij er nog vrij veel zijn, die zich maar voor en kele dagen of uren beschikbaar kunnen stel len. Ongetwijfeld zijn er nog wel voetballief hebbers. die zich in de Paaschvacantie aan het leiden van eenige wedstrijden willen wagen en ook voor de werkloozen onder hen, is het een mooie tijdpasseering. Laatstgenoemden kunnen ervan verzekerd zijn, dat er zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden met de uren, waarop zij door andere verplichtingen zijn gebonden. De eenige voorwaarde is, dat men de spel regels kent en den 18-jarigen leeftijd bereikt heeft. Men melde zich zoo gauw mogelijk aan bü den heer W. P. J. Ente, van Nesstraat 39, Haarlem Noord of bij den heer B. Serphos, Julianalaan 301, Haarlem. Het Engelsche elftal, dat tegen Schotland speelt, heeft weinig veranderingen ondergaan en is samengesteld uit spelers, die reeds hun sporen in internationaal voetbal verdiend hebben, waaronder vijf van Arsenal. De ver dediging en de spil zijn dezelfden, die ook te Amsterdam tegen Holland uitkwamen. De ploeg ziet er als volgt uit: Hibbs (Birming ham); Male en Hapgood (beiden Arsenal); Crayston (Arsenal), Barker (Derby County) en Bray (Manchester City); Crooks (Derby County), Bowden (Arsenal), Camseir(Middles brough), Bastin (Arsenal) en Brook (Man chester City). Deze aanvalslinie is wel de sterkste, die momenteel is samen te stellen en alle spelers daarvan zijn in staat meerdere doelpunten te maken. De Schotten stellen I daartegenover: Dawson (Glasgow Rangers); Anderson (Heart of Midlothian) en Cummings (Aston Villa); .Massie (Aston Villa), Simpson (Glasgow Ran gers) en Brown (idem); Crum (Glasgow Celtic), Walker «Heart of Midlothian'. Mc Culiock (Brentford). Mc Phail (Glasgow Ran gers) en Duncan (Derby County). Dit team teit dus vier speiers, die voor En gelsche League-clubs uitkomen. Ook deze voorhoede mag er zijn. want de kleine Walker is ongeveer de beste binnenspeler in het Brifcsche rijk, James medegerekend; de Brent- ford-middenvoor McCullock is de laatste we ken bizonder in vorm en heeft de Londensche club uit het degradatiegevaar geholpen, ter wijl Dally" Duncan in internationale mat ches altijd voor een of twee doelpunten zorgt. De wedstrijd zal geieid worden door een door den Schotschen Bond uit het volgende drie tal aan te wijzen scheidsrechter, welke aanbe veling door den Engelschen F.A. is opgemaakt, te weten: W. McLean (Ierland), John Lange- nus (België) en Dr. A. Bauwens (Duitschland). Wel een bewijs, dat de Britten weer geneigd zijn, toenadering tot de F.I.F.A. te zoeken. AanvullingGisteren heeft Port Vale met 10 van Southampton gewonnen, zoodat eerstgenoemde club in het hierboven gepubli ceerde ranglijstgedeelte boven Barnsley komt te staan. SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. DE BESLISSINGSWED STRIJD H.F.C.—V.U.C. Nu weer op het Ajax-veld! Het spelen van den beslissingswedstrijd H.F.C.V.U.C. heeft heel wat voeten in de aarde. In ons vorig nummer konden we op gezag van den competitieleider van den K.N.V.B. mededeelen, dat de wedstrijd a.s. Zondag toch op het R.C.H.-terrem gespeeld zal wor den. We konden aan dit bericht toevoegen, dat het ED.O.-bestuur alsnog pogingen in het werk zou stellen om gedaan te krijgen, dat de wedstrijd elders gespeeld zou worden. Hedenmorgen vernamen we van het E.D.O.- bestuur, dat het Woensdagavond met het be stuur van H.F.C. en den Bondsofficial Sajet een bespreking heeft gehad. Het resultaat daarvan was, dat nog Woensdagavond bij den secretaris van E.D.O. het volgende telegram van den K.N.V.B. binnen kwam: „H.F.C.V.U.C. nader vastgesteld op terrein Ajax Zondag a.s twee uur. - Staal" Nader vernemen wij van Dr. C. Spoelder, dat H.F.C. Woensdagavond op de conferentie heeft laten blijken, dat ze aan E.D.O. geen last wil veroorzaken, als H.F.C. maar in ieder geval a.s. Zondag spelen kan, desnoods op een ander terrein. In dezen geest zou de heer Spoelder nog hedenmorgen een telegram aan Dr. Van Prooye, den voorzitter van den K.N.V.B., sturen. Het bestuur van R.C.H. gaat echter op zijn beurt ook niet met deze wijziging accoord. Het heeft daartegen een protest ingediend. Tenslotte hebben we ons tot het bestuur van V.U.C. gewend, omdat we vernomen had den dat zij wegens verhindering van haar keeper Slootweg er prijs op zou stellen, uit stel van het spelen van dezen beslissingswed strijd te verkrijgen. Ons werd medegedeeld, dat bij V.U.C. het bericht was binnen ge komen. dat de match op het Ajax-terrein gespeeld moest worden. V.U.C. zou daar tegen bedenkingen opperen, omdat zij in ver band met het spelen op het R.C.H.-terrein voor haar leden en supporters reeds alle voorbereidingen getroffen had. V.U.C. zou dus liever den wedstrijd uitgesteld zien, dan op het Ajax-terrein te spelen. Het laatste woord zal in deze kwestie dus nog wel niet gesproken zijn. De mogelijkheid blijft bestaan, dat er nog een wijziging in de beslissing komt. De elftallen voor bovengenoemden wed strijd zijn als volgt samengesteld: H. F. C.: Van der Togt, Dorsman, Ten Have, Van Olphen, Kruijer, Lamp, Höck, Twiss, Koper, Chapon, Hagenaar. V. U. C.: Van Gelder, Hendriks, Koppens, Behre, Holleman, Van Heilsbergen. Mos. v. d. Wildt, Winkelman, Kok, Slootweg. Als keeper Slootweg niet kan spelen, zal hij door Dommers worden vervangen. Ramaker kan wegens een blessure niet spelen. NEDERLANDSCH STUDENTEN-ELFTAL. Na overleg met de Technische Commissie van den K. N. V. B. is besloten dat het Neder- landsche Studenten-Elftal, dat na afloop van de Inter-academiale voetbalwedstrijden in Leiden zal worden samengesteld en dat op 3 Mei a.s. te Brussel een voorwedstrijd zal spe len tegen het officieele Belgische Studenten- team, bij wijze van proef en animo in trai ning zal worden genomen door de Keuze Com missie van den K. N. V. B. De spelers van het Studenten-elftal zullen daarbij dezelfde conditie-training krijgen als de Nederlandsch elftal-spelers: zij zullen ook de mentale voorbereiding des Donderdag avonds op het Haagsche V. U. C.-terrein moe ten volgen. DUITSCHLAND—NEDERLAND IN DECEMBER Naar wij vernemen zal op 6 December a.s. te Dusseldorf de landenwedstrijd Duitschland— Nederland gespeeld worden. De laatste ontmoeting, welke eveneens te I Dusseldorf plaats had, werd door onze land- genooten gewonnen met 2—0. j De Amsterdamsche Zes- daagsche. Woensdag. Woensdagmiddag was er een belangstelling zooals we die tot nog toe niet gezien heb ben. Zouden we dan toch eindelijk een Zes- daagsche sfeer krijgen? Het schijnt zoo. Slaats Charlier Zooals altijd blijft het rustig tot aan het tijdstip van de sprints van het eerste mid- dagklassement. Dan echter geven Schoen- Huertgen het sein voor een jacht. Zij nemen het eerst een ronde, welk voorbeeld gevolgd wordt door de Gebr. Vroomen. Het geheele veld komt nu in beroering; er wordt hard gestreden. Iedere ronde die genomen wordt, moet zwaar bevochten worden. Omstreeks kwart over drie komt het veld tot rust; als de stand dan opgemaakt wordt, blijkt dat Charlier en Slaats alleen aan den kon gekomen zijn. Te drie uur waren in totaal afgelegd 2350.333 K M. Te half vier worden de uitgestelde sprints van het klassement van half drie verreden. Wie dacht dat deze een rustig verloop zou den hebben, had het mis. Wals en Rausch gaan er direct tusschen uit en zij namen heel gemakkelijk een ronde van hun achterstand terug. Dit schijnt weer het sein te zijn voor een tweede jacht want de Belgen Billiet- Deneef, de Gebr. Vroomen en de Franschen Ignat en Diot volgen hun voorbeeld; ook zij weten een ronde van hun achterstand terug te nemen. Dan gaan ook Pijnenburg en P. v. Kempen er vandoor; ze nemen eveneens een ronde terug. Er wordt nu weer flink gejaagd. Dit duurt zoo voort tot ongeveer vier uur. Er is intusschen heel wat veranderd. Niet min der dan vijf koppels zijn aan den kop geko men nl. l Aerts-Buysse, Charlier-SÏaats. Ignat-Diot, Zims-Kuester en Schoen-Huert- gen. De sprints van half vijf hebben een kalm verloop. Tusschen de vierde en vijfde sprint gaan Wals-Rausch er vandaar, gevolgd door Pijnenburg en P. v. Kempen. Zij willen blijk baar hun ror.de achterstand inloopen. Dit lukt echter niet. ze zijn blijkbaar te ver moeid van het vele jagen. De sprints hadden het volgende resultaat: le sprint: Pijnenburg. Charlier. Billiet, Diot. 2e sprint: P. v. Kempen. Aerts, Deneef. W. Vroomen. 3e sprint: Pijnenburg. Buysse, Charlier, Ignat. 4e sprint: W. Vroomen, Deneef. Aerts, Zims. 5e sprint: Buysse, Pijnenburg, Charlier. Rausch. 6e sprint: Aerts. Billiet. Ignat. Huertgen. Het is dan weer afgeloopen voor Woensdag, middag. Het publiek moet weer de zaal gaan verla ten. Schön Hiirtgen Wie gedacht had dat het Woensdagavond na de prachtige jachten van des middags vol zou zijn in het R.A.I.-gebouw, had het mis. Wel was het wat voller dan andere avonden, doch de groote leege plekken waren er nog steeds. Tot aan de sprints van tien uur ge beurde er niets bijzonders. De sprints van 10 uur hebben het volgende resultaat: le sprint: P. v. Kempen, Kuester, Rausch, Charlier. 2e sprint: Deneef, Ignat. P. v. Kempen, Rausch. 3e sprint: Wals, M. Vroomen, Ignat, Pel- lenaars. 4e sprint: Rausch. Ignat. Zims. Huertgen. 5e sprint: P. v. Kempen, Slaats, Billiet, Wals. 6e sprint: Kuester, Aerts, J. v. Kempen, W. Vroomen. Tusschen de eerste en tweede sprint geven Pellenaars en Vroomen het sein voor een jacht, die ook na de sprints nog aanhoudt. Het duurt niet lang of het geheele veld is in beroering. Pijnenburg en v. Kempen en de Franschen Ignat en Diot roeren zich bij zonder. Er wordt nu hard gestreden om de leiding, doch daar de koppels van de kopgroep niets voor elkaar behoeven onder te doen. valt er nog op geen stukken na eenige berekening te maken. Naarmate het later op den avond wordt, komt er steeds meer publiek; de stemming begint er in te komen. Er wordt hard ge zwoegd door de renners. Pas tegen 12 uur keert de rust eenigszins in het veld terug. Ei' is dan 2 uur zonder on derbreking gejaagd: vele renners toor.en de sporen daarvan en vir.den het nu ook wel letjes En Pijnenburg, die uiterlijk het minst van dezen strijd geleden heeft en nog een kwartier tevoren op schitterende wijze een ronde heeft genomen, rijdt hoog in de bocht langs de perstribune om te vertellen hoe zwaar deze jacht wel was. Tot twee uur was het rustig in het veld. Rausch kreeg geruimen tijd rust in verband met zijn val, omstreeks middernacht. Te tien minuten voor half drie. direct na afloop van de laatste sprint rukte Deneef zich los en gevolgd door Jan van Kempen werd een rondje genomen. De gebroeders Vroomen volgden, alsmede Ignat-Diot. De neutralisatie van Rausch werd opge heven; de Duitscher moest zijn karretje weer beklimmen, hetgeen hij uiterst moeilijk deed. Niettemin demarreerde Wals direct; hij en Ra' sch zagen kans een ronde te nemen, Ten slotte veroverden Jan van Kempen-Pelle- naars en ook de beide Vroomens nog een ronde. De rust keerde spoedig weer. Te kwart voor drie kon de volgende stand worden opge- maakt: Aan den kop: 1 Slaats-Charlier, 145 pun ten; 2 Zims-Kuster, 104 punten. Op 1: ronde achterstand-: 3 Schön-Hürtgen 90 punten. Op 2 ronden achterstand: 4 Pijnenburg- Piet van Kempen 380 punten, 5 Ignat-Diot, 132 punten; 6 Wals-Rausch 93 punten. Op drie ronden achterstand: 7 Billiet-De neef 214 punten: 8 Aerts-Buysse 184 punten; Op 4 ronden achterstand: 9 Jan van Kem pen-Pellenaars 134 punten. Op 7 ronden achterstand: 10 Gebroeders Vroomen, 149 punten. Bij de neutralisatie hedenmorgen half 6 was in deze volgorde geen wijziging gekomen. WANDELSPORT. K. N. G. V.-MARSCH TE IJMUIDEN. Op Zondag 3 Mei zal te IJmuiden de eerste officieele K. N. G. V.-marsch plaats hebben georganiseerd door de Turnvereeniging „IJmuiden" in samenwerking met het K. N. G. V. en de V. V. V. „IJmuidens Bloei". Het parcours is met groote zorg gekozen en biedt een rijke afwisseling. Men zal zien de beroemde Zeesluizen, de grootste ter we reld. het Hoogovenbedrijf. de P. E. N.-cen trale, de grootste Draaibrug van Europa en nog andere belangrijke industriewerken, ter wijl een ander gedeelte van het parcours ge legenheid biedt, volop te genieten van het natuurschoon, waaraan Kennemerland zoo rijk is. Er wordt gewandeld in 2 categorieën, n.l.: Categorie A 30 K.M. voor personen van 16 jaar en ouder; Categorie B 20 K.M. voor personen van 11 tot en met 15 jaar (Jeugd- marsch). In Hotel „Kennemerhof". Kennemerplein te IJmuiden, zijn ruime kleedkamers voor dames en heeren aanwezig. De start heeft plaats bij bovengenoemd hotel te 10 uur voor den 30 K M. marsch en te half elf voor den 20 K M. marsch. Alle inschrijvingen moeten vóór Zaterdag 25 April in het bezit zijn van Mej. T. Peek, lJmuiderstraatweg 183, IJmuiden. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Hieronder de stand van den wedstrijd om het tweede klasse clubkampioenschap 1935/ 1936 der Haarlemsche Damclub. Deze luidt momenteel als volgt: Spelers gesp. gew. rem. verl. pnt. J. Balk 17 8 9 0 25 K. Olij 18 7 10 1 24 J. J. van Kesteren 14 9 4 1 22 C. Kool 17 8 6 3 22 J. Wielenga 15 7 4 4 18 J. J. Groenewoud 16 7 4 5 18 A. Kiel 15 5 6 4 16 A. Smit 18 5 6 7 16 Chr. Gerritsen 14 5 5 4 15 I. Risseeuw 15 5 5 5 15 L. Kisch 15 5 4 6 14 Th. C. v. d. Sluijs 16 4 6 6 14 D. Schrijnemakers 12 5 2 5 12 F. W. de Pater 14 5 2 7 12 J. Otter 16 3 5 8 11 B. Henneke 14 4 2 8 10 W. J. A. Matla 12 3 3 6 9 P. L. Schrijnemakers 12 2 5 5 9 G. Bakker 16 1 5 10 7 H. Berghuis 8 13 4 5 Naar de hoofdklasse promoveeren de spe lers. die met minstens 1.33 moyenne 25 punten den wedstrijd eindigen; terwijl naar de derde klasse degradeeren de spelers, die be neden het moyenne van 0.70 13 punten blijven. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. De stand van den wedstrijd om het hoofd klasse clubkampioenschap der Haarlemsche Damclub luidt thans als volgt: J. W. van Dartelen 12 8 4 0 20 A. de Jong 11 4 7 0 15 P. G. van Engelen 8 5 1 2 11 Ph. G. Amelung Jr. 9 4 3 2 11 H. v. Lunenburg Jr. 10 2 7 1 11 J. B. Sluiter Jr. 12 4 3 5 11 J. van Looij 12 3 4 5 10 P. H. Me ure 10 3 3 4 9 Ph. F. Amelung Sr. 8 16 1 8 H. Greeuw 9 2 4 3 8 P. J. van Dartelen 5 2 12 3 Joh. Fabel 5 0 5 0 5 J. Poppen 7 0 4 3 4 M. van Leeuwen 10 0 4 6 4 T. Kerkman 6 0 2 4 2 Na afloop van dezen wedstrijd degradeeren naar de tweede klasse de spelers die met een moyenne van minder dan 0.70 9 punten den wedstrijd eindigen. CORRESPONDENTIEWEDSTRIJD HAARL. DAMCLUB—„D. O. S." GRONINGEN. De Haarlemsche Damclub speelt een cor respondentiewedstrijd tegen de Damvereeni- ging „D. O. S." te Groningen. Hieronder het verloop dezer partij tot op heden. Wit: Dainvereeniging „D. O. S." Groningen. Zwart: Haarlemsche Damclub, Haarlem. 1. 33—28 18—22; 2. 31—27 22 33; 3. 39 28 19—23; 4. 28 19 14 23; 5. 38—33 10—14; 6. 44—39 13—19; 7. 43—38 8—13; 8. 49—43 17—21; 9. 33—28 2—8; 10. 38—33 20—24; 11. 34—30 12—18; 12. 42—38 21—26; 13. 47—42 7—12; 14. 30—25 14—20: 15. 25 14 9 20; 16. 37—31 26 37; 17. 42 31 4—9; 18. 41—37 11—17: 19. 27—22 18 27; 20. 31 11 6 17; 21. 36—31 12—18; 22. 31—27 17—21; 23. 39—34 21—26; 24. 34—30 24—29; 25. 33 24 20 29; 26. 48—42 5—10; 27. 40—34 29 40; 28. 35 44 19—24; 29. 30 19 23 14; 30. 45-40 14—20; 31. 43—39 10—14; 32. 28—22 8—12; 33. 40—34 18—23: 34. 39—33 1—6. Stand na 34. Zwart l6. ZWART 11 MR ~gg n «f K i fü iü 81 !fü m lil 8 Él m WIT Zwart 11 schijven op: 3, 6, 9, 12/16, 20 23 en 26. Wit 11 schijven op: 22, 27, 32, 34. 37, 38, 42, 44. 46 en 50. De Haarlemsche Damclub heeft in deze stel ling ontegenzeggelijk belangrijk positie voor deel. HAARLEMSCHE DAMCLUB. In de wedstrijden om de clubkampioenschap pen 1935/1936 der Haarlemsche Damclub zijn thans enkele beslissingen gevallen. J. Balk, K. Olij en J. J. van Kesteren pro moveerden naar de hoofdklasse, terwijl G. Bakker degradeerde naar de derde klasse.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13