CHELMIS ^WEERBERICHT Nieuw! Een heerlijke sigaret! 10 stuks - 10 cents DONDERDAG 2 A P R 11X1936 H AAR E E MIS D A G B E A D 2 (Adv. Ingez. Med.) Maatschappelijk Hulpbetoon te Heemstede. De reorganisatie van M. H. en de steunregeling. Beslissing thans spoedig te wachten. Een medewerker schrijft ons: Toen de gemeenteraad van Heemstede in zijn voorlaatste vergadering de conclusies der commissie-Rijkes inzake de reorganisa tie van Maatschappelijk Hulpbetoon aan vaardde. werd tevens besloten, het rapport inzake de steunregeling aan te houden, tot deze reorganisatie tot stand zou zijn ge bracht. Voor de nog steeds groeiende groep werkïoozen beteekende dit noodwendig een voortduren van de onzekerheid nopens de steunregeling, die sedert de indiening van dit rapport bestaat, maar waaraan blijkens de toezeggingen van B. en W. in bedoelde raadsvergadering zoo spoedig mogelijk een einde zal worden gemaakt. Wanneer men in aanmerking neemt, welk conflict tusschen het gemeentebestuur en Maatschappelijk Hulpbetoon tot de benoe ming van de commissie-Rijkes heeft geleid en daarbij bedenkt, dat deze commissie in haar conclusies eenstemmig was en dat deze conclusies door den raad met algemeene stemmen, inclusief die der beide wethouders, zijn aanvaard, dan mag verwacht worden, dat de reorganisatievoorstellen inzake Maatschappelijk Hulpbetoon nog in April in den raad aan de orde zullen komen. Ofschoon de voorstellen zelf nog niet zijn ingediend, en de details ervan dus nog niet vaststaan, is het wel zeker, dat zij de werk- loozenzorg aan Maatschappelijk Hulpbetoon zulien onttrekken en deze zullen brengen on der rechtstreeksche verantwoordelijkheid van B. en Wbijgestaan, hetzij door een ad viescommissie, hetzij door een raadscommis sie van bijstand. De uitvoering van de werk- loozensteunregeling zal daarmede dus in handen van B. en W. gelegd worden. Hierbij doet zich nu het eigenaardige geval voor, dat wel steeds van een Heemsteedsche steunre geling gesproken wordt, maar dat zulk een regeling in feite niet bestaat. Tot 31 Decem ber 1930 heeft zulk een regeling wel bestaan, maar bij de vaststelling van de gemeentebe- grooting voor 1931 heeft de toenmalige raad, zulks in verband met een schrijven van Ged. Staten van Noord-Holland van 4 Juni 1930, ae geheele werkloozenzorg opgedragen aan Maatschappelijk Hulpbetoon, dat krachtens de verordening volkomen zelfstandige be voegdheden had en door de voorheen gelden de regeling niet in het minst gebonden was. Men zou hoogstens kunnen zeggen, dat Maatschappelijk Hulpbetoon die regeling eenigen tijd als basis voor zijn gedragslijn en zijn individueele beslissingen onverplicht heeft behouden. In den loop der jaren zijn echter tal van, deels ingrijpende, veranderin gen in dezen „basis" aangebracht. Zoo is de bepaling, dat de steun niet hooger mag zijn, dan een zeker percentage van het verdiende, of het voor de categorie arbeiders, waartoe de werklooze behoort, algemeen geldende loon, voor een groot deel der bloemistarbeiders buiten werking gesteld. Hierdoor is de toe stand ontstaan, die door velen als een wan verhouding tusschen loon en steun wordt ge voeld en den drang naar een aanvaarding van de rijksregeling in het leven heeft ge roepen. Intusschen zullen B. en W. als hun bij de reorganisatie van Maatschappelijk Hulpbe toon de zorg voor de werkloozenuitkeeringen wordt opgedragen, behoefte hebben aan een regeling, die door den raad is vastgesteld. Anderzijds zal de bij die gelegenheid in het leven te roepen commissie van bijstand (of ae adviescommissie) het wel als een eerste taak beschouwen over de vast te stellen re geling haar oordeel te geven. Dit sluit elkan der natuurlijk uit, en het is dan ook waar schijnlijk, dat B. en W machtiging zullen vragen de geldende steunuitkeeringen voort te zetten, tot de commissie haar oordeel heeft kunnen geven, tenzij men meent, dat het advies van de commissie voor de arbeidsbe middeling, dat reeds is vastgesteld, voldoende leiddraad voor een definitieve beslissing geeft. Dit advies komt in het kort hierop neer, dat Heemstede ten opzichte van de steunre geling haar zelfstandigheid moet behouden, d.w.z. dat de gemeente zich h.i. niet bij de rijksregeling moet aansluiten. Echter meent zij, dat niettemin de bepalingen van de rijks regeling moeten worden overgenomen, met een uitzonderingsbepaling evenwel voor de bloemistarbeiders, voor welke men niet het thans geldende loon, doch een belangrijk hoo ger liggend loon als uitgangspunt voor de berekening van het maximum-steunbedrag wil aannemen. Anderzijds ontmoet deze uit zonderingsbepaling uiteraard ernstige be denking. Daarentegen wordt het vrij alge meen als een onjuistheid in de Heemsteed sche „regeling" gevoeld, dat de kinderbijslag slechts wordt gegeven voor kinderen beneden 14 jaar, terwijl voor oudere kinderen, zelfs voor volwassen inwonende zoons, die zelf werkloos zijn, geen enkele tegemoetkoming gegeven wordt. Gezien de eenstemmigheid, waarmede dit als minder gelukkig wordt aan gemerkt, is het vrij waarschijnlijk, dat al thans op dit punt het systeem van de rijks regeling zal worden aanvaard, die in plaats van een kinderbijslag een bijslag Kent voor alle gezinsleden boven een aantal van twee. Jong Holland snakt naar werk. KENNEMER FOTOKRING. Er wordt een werkavond gehouden op Woensdagavond 8 April in de Sociëteit „Ver- eeniging", Zijlweg. Het vergrooten van negatieven zal plaats hebben onder leiding van den heer P. Windt. 40 JARIG HUWELIJK. 15 April hopen de heer H. Souverein en mevr. I. SouvereinRadsma, den dag te her denken dat zij 40 jaren in den echt zijn ver bonden. ZILVEREN JUBILEUM. Vrijdag 3 April a.s. hoopt de heer C. v. d. Aar, J. F. Helmersstraat 7, den dag te her denken waarop hij vóór 25 jaar als zadel maker bij de Ned. Spoorwegen in dienst kwam. Den laatsten tijd is hij ploegbaas. Een collecte op Zaterdag 4 April. Op initiatief van den Raad van Ned. Ker ken voor Practisch Christendom werd ge sticht de Centrale voor Werkloozenzorg. Deze Centrale houdt zich bezig met het stichten van werkkampen, waar jonge werkïoozen ge durende acht weken productief werk kunnen verrichten. Dit jaar zullen er ruim 4000 jonge ren gedurende zoo'n periode kunnen werken in de kampen bij Ede, Bussum, Rockanje, Om men, Oude Mirdum, Roden, Rumpen en Chaam. Begrijpelijk is het dat hieraan veel onkosten zijn verbonden. De overheid geeft wel een be langrijk deel, maar niet zooveel, dat alle kos ten bestreden kunnen worden. Daarom wordt er in deze week in geheel Protestantsch Nederland gecollecteerd en te Haarlem op Zaterdag 4 April. Er is een Comité van Aanbeveling gevormd bestaande uit de heeren: C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, burgemeester, Mr. A. R. Andringa, Prof. Mr. A. Anema, Ds. Ch. de Beus, Ds. H. M. Bielke, Mr. C. Blankevoort, Ds. M. G. Blauw, C. ten Boom, Ds. C. M. Briët, Mr. A. Bruch, Ds. W. Bijleveld, Ds. G. J. Duyvendak, G. J. Droste Jr., Mr. A. J. Enschede, H. Franken Jr., W. H. Goebertus. Dr. A. H. Haentjes, Mr. L. V. Hoog, Ds. F. Ch. Krafft, Ds. J. M. Leendertz, Ph. A. Mees, P. W. Peereboom. Prof. Dr. A. A. van Schelven, Ds. J. W. Siertsema, Ds. P. A. E. Sillevis Smitt, Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., Mons. H. F. J. van Vlijmen, Dr. M. v. d. Voet, Dr. J. Weener, Mr. Th. A. Wesstra, Ds. G. J. Waardenburg, Ds. A. P. Barendregt. Het Haarlemsche Comité van Actie, dat de collecte voorbereidt, bestaat uit afgevaardig den van verschillende protestantsche jeugd- centrales en vereenigingen. Het bestuur is samengesteld uit de heeren: W. Roodenburg, voorzitter: Mr. W. Briët, vice- voorzitter; W. F. G. Dankbaar, Zaanenstraat 27, le secretaris; C. Visser Jr., Teding van Berkhoutstraat 22, 2e secretaris; R. R. de Graaf, Orion weg 44. penningmeester (Giro 24831) en J. de Smalen, alg. adjunct. Verleden jaar bracht de collecte te Haarlem f 1500 op; men hoopt dit jaar dit bedrag te overschrijden, want hoe meer geld wordt ont vangen, des te meer jongeren kunnen acht weken uit de dagelijksche, dikwijls sombere sfeer van de werkloosheid geplaatst worden in één der werkkampen. Op het giro-nummer van den penning meester worden ook gaarne gelden in ont vangst genomen. NIEUW KERKGEBOUW. Eenige dagen geleden namen wij een teeke- ning op van het plan voor een nieuwe kerk, pastorie en bijgebouwen, die voor de Oud- Katholieke Gemeente -te Haarlem gebouwd zullen worden op een terrein aan den Kinder huissingel. Ter aanvulling deelen wij nog mede, dat dit ontwerp is van Ir. H. T. Zwiers, architect B. N. A. te Haarlem. D. F. DE WILDE -i In den ouderdom van 56 jaar is hedenmor gen overleden de heer D. F. de Wilde, een dei- meest bekende figuren uit oud-Heemstede. De overledene heeft het grootste gedeelte van zijn leven in Groenendaal gewoond, eerst bij zijn vader, den vroegeren tuinbaas van de familie Van Merlen. Later, bij het overgaan van Groenendaal aan Heemstede bleef de be kende tuinmanswoning beschikbaar voor de familie De Wilde. De overledene was een bekend liefhebber van eenden en duiven, wat voor de vele bezoekers van Groenendaal een bijzondere attractie op leverde. De overledene had de leiding van de bekende timmerzaak der firma W. A. v. Amstel. Als onbezoldigd rijksveldwachter hield hij een waakzaam oog op zijn geliefd Groenen daal. Op 16 Maart 1.1. was hij 25 jaar bij de vrijwillige brandweer, waarbij hij de functie van waarn. opperbrandmeester bekleedde. Sedert de oprichting van de zwemvijvers was hij bestuurslid. De Vereeniging „Konin ginnedag" kende hem als den man, die het grootste aandeel had in de werkzaamheden. Hij was me de-oprichter der woningbouwver- eeniging „Heemsteedsch belang", terwijl hij van 1916 tot de reorganisatie in 1931 lid was van het burgerlijk armbestuur. De heer De Wilde deed veel, waar mogelijk bood hij de behulpzame hand. Als er een jubi laris was bij de politie of een anderen tak van dienst, de heer De Wilde stelde zich en zijn auto beschikbaar om den jubilaris van zijn wo ning te halen. De teraardebestelling is bepaald op Maandag 6 April te half 2 op de Alg. Begraafplaats te Heemstede. AGENDA Heden: DONDERDAG 2 APRIL Stadsschouwburg: Amst. Tooneelver. „Medea" met Charlotte Kohier. 8.15 uur. Broederkerk: J. Sevensma spreekt. 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Kantoor N.V. Manufact.-, bedden- en ta- pijthandel „De Kroon". 11 uur v.m. Aandeel houdersvergadering. Geb. „De Nijverheid": Lezing voor afd. II der Spiritisten ver. „Harmonia" 8.15 uur. Luxor Sound Theater: Clark Gable, Wal lace Beery, Jean Harlow, Lewis Stone en Aubrey Smith in „Op weg naar Singapore 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Carlo Cavelli, de hoogeschoolrijder". Op het t.ooneel: „Kremo Comp., ikarische spelen." 2.30, 7 en 9.15 uur, Frans Hals Theater: Harold Lloyd, Adolphe Menjou en Verree Teasdale in „De Melkboer" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Conrad Veidt „De koning der verdoemden". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Zandvoort: Raadsvergadering. 7.30 u. VRIJDAG 3 APRIL Gem. Concertgeb. Weldadigheidsconcert voor de Centrale Vaeantiekolonies, afd. Haarlem door Joh. Steeman's Orkest en Het Haarlemsch Strijktrio. 8.15 uur. Bioscopen nieuw programma. De Bilt voorspelt: Matigen tijdelijk toenemenden Weste lijken tot Noordwestelijken wind. Zwaar bewolkt met regen- of hagelbuien. Kouder. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Kouder en buïig. Het geheele depressiesysteem van Lapland tot het Kanaal trekt Oostwaarts en aan de achterzijde ontwikkelt de hooge drukking zich onverwacht snel, zoodat het er naar uitziet, dat de hooge drukking van het Noordwesten uit zich met die over Frankrijk zal vereenigen en de depressie over den Oceaan voorloopig niet. kan doordringen. In Scandinavië waaien vooral in Noorwegen krachtige Noordweste lijke winden, die hier matige vorst deden in vallen. In IJsland nam de vorst nog iets toe en de koude drong reeds tot Schotland door, waar de lucht begint op te klaren. In Enge land valt nog veel regen. Noord-Frankrijk heeft Westelijken storm met regen, in het Zuiden heerscht windstilte met bedekte lucht. In Zuid-Duitschland waait het krachtig uit West. In de bovenlucht wordt de afkoeling reeds merkbaar en bij het invallen van Noordwestelijke winden zal ook in onze omgeving de temperatuur flink dalen en zijn regen- en hagelbuien te wach ten, waarbij later opklaring kan volgen. BAROMETERSTAND Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 758 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 1.36 uur; n.m. 14.00 uur. Strand berijdbaar van 6.4012.00 uur. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over Maart 1936 1935. Aantal behandelde posten 13692 v. j, 13652 Aantal inlagen 8808, v. j. 8999 Aantal terugbetalingen .4884, v. j. 4653 Ingelegd f 384.454.75, v. j. f 452.921.19 Terugbetaald f 410.665.26, v. j. f 453.764.70 Minder ingelegd f 26.210.51, v. j. f 843.51 Aantal nieuwe boekjes: 217, v. j. 274. Aantal afbetaalde boekjes: 173, v. j. 138 Spaarbusjes op 31 Maart 1936 in omloop: 3461. Geledigd in Maart 1936 240 busjes met to taal inhoud van f 3.683.43. Aantal verhuurde kluisloketten op 31 Maart 1936: 559, ONTSLAG VAN PROF. VAN CALCAR GEHANDHAAFD. Het ambtenarengerecht heeft Woensdag uitspraak gedaan in de ontslagkwestie-prof. Van Calcar en het beroep van dezen hoog leeraar tegen het desbetreffende Kon. be sluit ongegrond verklaard. UIT DE STAATSCOURANT BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is met ingang van 1'5 April 1936 benoemd tot burgemeester van Goudswaard en Piershil S. Hammer, thans ambtenaar ter secretarie te Genemuiden. MAKKT BERICMIKN GROENTEMARKT HAARLEM Lof f 0-06—f 0,14 per K.G. Veldsla f0,12—f0,20 per K.G. Sla f 3—f 7 per 100. Spinazie f 0,35f 0,55 per kist Andijvie f 0,28—f 0,35 per kist. Gele kool f 0,40f 1,30 per kist Raapstelen f 0,30f 0,40 per kist. Komkoit.mer f 0,13f0,20 per stuk. Roode kool f 0,12f 0,23 per stuk. Rabarber f 0,06f 0,10 per bos. Prei f 0,02f 0,08 per bos. Selderie f 0,02f 0,10 per bos Pieterselie f 0,03f 0,15 per bos Radijs f 0,02f 0,05 per bos COÖP. CENTRALE EIERVEILING. Aanvoer 170.000 Eendeieren f 2.102.20. 120.000 Kippeneieren: 70-80 K.G. f 2.70—f 4.30. 65-66 K.G. f 2.50—f 2.60. 63-64 K.G. f 2.45—f 2.55. 60-62 K.G. f 2.30—f 2.45. 58-59 K.G. f 2.30—f 2.40. 56-57 K.G. f 2.25—f 2.30. 53-55 K.G. f 2.10—f 2.25. 50-52 K.G. f 1.90—f 2.—. Oude kippen f 0.70f 1.50 per stuk. Jonge hanen f 0.70f 1.per stuk. m hatmani-™HOOFD tot Zoo is iedere vrouw die de I w pi n in Icncfharc Palmnlitro -*• (Adv. Ingez. Med.) Zeven jaar door oerwoud en steppe. De onderzoekingsreiziger Junge bezocht de oudste bewoners van Patagonië. De Duitsch-Chileen Max Junge. is terug gekeerd van een zevenjarige expeditie in Pa tagonië, waarbij hij nauwelijks bekende In dianenstammen heeft bezocht, in opdracht van de Ohileensehe regeering. „Met de machete, het hakmes in de vuist moesten wij ons door het oerwoud worste len", vertelde Max Junge. „Wij hadden vooral veel last van de zoogenaamde bloedegels, die zich bij iedere gelegenheid aan ons vast zogen. Daarbij regende het bijna ononder broken. Zoo werden wij door een wolkbreuk verrast, die 56 dagen en nachten duurde. Het is te begrijpen, dat wij onder die omstandig heden niet meer dan 12 kilometerper maand konden afleggen. Geheel anders waren onze indrukken in het gebied van de schapenfokkers. Het kost baarste goed is daar het water, terwijl een schaap nauwelijks meer waard is, dan een steen op de straat. De bronnen zijn in deze gebieden dan ook omgeven door heggen en soms zelfs toegedekt. Maar ieder mag. als hij' honger heeft, een schaap slachten, mits hij de huid naar den eigenaar brengt. Het eigenaardigste volk zijn evenwel de grootvoeten. Zij leven nog in het steenen tijdperk. Het zijn de oorspronkelijke bewo ners van het land, althans de menschen, die Maegelhaes daar aantrof, toen hij de nieuwe wereld bereikte. Hij gaf ze den naam Pata- goniërs, dat „grootvoeten" beteekent en waaraan de streek zijn naam later te dan ken kreeg: Patagonië of grootvoetland. De bevolking is, zoover het de grootvoet- Indianen betreft, aan het uitsterven, maar momenteel worden er door de Chileensche regeering beschermende maatregelen geno men". Voorbeurs te Amsterdam. De wisselmarkt had hedenmorgen een kalm verloop, de omzetten waren normaal en van een nerveuze, stemming was niets meer te bemerken. Ponden waren onveranderd, doch dollars werden wat lager afgedaan. Francs be wogen zich op het peil van gisteren. De Duit- sche voorstellen worden vrij gunstig beoor deeld en het lichtelijk aantrekken van den prijs der registermarken werd hiermede in verband gebracht. Tijdéns het vröegbeurseffectenverkeer wa ren. de omzetten bijzonder klein. In enkele Amerikaansche fondsen voornamelijk Ana conda, U. S. Steel en Bethlehemsteel ontwik kelde zich een kleine beweging. De koersstij ging in New-York wordt gunstig opgevat en genoemde fondsen werden op een verhoogd niveau afgedaan. Van de locale waarden wa ren het vrijwel uitsluitend Koninklijke, waar in nu en dan iets omging op ongeveer het peil van gisteren. De stemming was niet slecht, maar dit gaf geen aanleiding tot affaire. Honderd jaar Pickwick. Origineele herdenking van het Londensche Dickens Genootschap. De heeren Pickwick, Augustus Snodgrass, Tracy Tupman en andere onsterfelijken uit de „Pickwick Papers" hebben deze week de reis van Charing Cross naar Rochester per coach afgelegd op dezelfde wijze als in Dickens's beroemde boek wordt beschreven. Leden van het Londensche Dickens Genoot schap hadden zich als deze historische figu ren verkleed. Zij reisden, precies als in 1836, in de origineele Pickwick coach. Drie hon derd andere Dickens-vereerders uit alle dee len van de wereld volgden in auto's en op motorfietsen. De reis begon bij het oude» Golden Ci'oss Hotel en onderweg wex*d twee maal van paarden verwisseld. In Eltham en Swan's Combe bij het Buil Hotel in Roches ter werd de reiskoets opgewacht door een dichte meixigte. In de Guild Hall aan de overzijde werden de reizigers door den bur gemeester en verschillende gemeenteraads leden officieel vei-welkomd. Later heeft het gezelschap nog tal van historische plaatsen uit de Pickwick Papers bezocht. BLOEMENDAAL AUTO TEGEN EEN HUIS GEREDEN. Woensdagmorgen om ongeveer half 12 reed een zandauto, komende van de Klevei-- laan, den Verbindingsweg op. Een voor den wagen rijdende fietser maakte op een gegeven oogenblik een onverwachte manoeuvre. Om een aanrijding met den wielrijder te voorko men, gooide de bestuurder van den zandwa- gen zijn stuur om, doch daardoor reed hij te gen de pui van de rijwielzaak van H. aan den Verbindingsweg no. 23. De pui werd gedeelte lijk in elkaar gereden. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. EXTRA PROPAGANDA-AVOND VOLKSZANG. De afdeeling Bloemendaal van Volkszang geeft een buitengewonen propaganda-avond op Dinsdag 7 April in het Jeugdhuis. Behalve dat er mooie liederen zulien wor den gezongen, zal mevr. W. P. de Lange Relléke declameeren. Het belooft dus een mooie avond te wor den. HULDIGING VAN DEN HEER H. HOEKSTRA. Het ligt in de bedoeling bij zijn afscheid als hoofd der Julianaschool (voormalige O.L. School D) te Overveen, den heer H. Hoekstra een huldiging te bereiden. Voor dit doel heeft zich een commissie ge vormd, die Maandagavond a.s. in de Juliana school besprekingen met de ouders zal houden. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. NieuwmeijerVan Giffen, d. E. K. H. van Hoeven—Abel, z. R. Bartels— Zwiers, d. Ondertrouwd: H. A. van Maarie en M. P. Schröer. Getrouwd: A. Ruys en I. H. F. Kruimel. D. Clay en Anna Körber. Overleden: L. J. M. Cruyt, 50 jaar, wonende te 's-Gravenhage; C. F. R. Cuijpers, 83 jaar, overleden te Laren (N.-H.). Wed. van E. M. Alberdingk Thijm. M. S. Beuneman, 77 jaar. E. S. C. J. de Gelder, 62 jaar, echtgenoote van L. P. de Stoppelaar. A. W. van den Bergh, 74 j. HALFWEG TOONEEL. De Halfwegsche tooneelvereeniging „Kunst na'Arbeid" geeft op Zondag 5 April tot slot van het tooneelseizoen een opvoering in de groote zaal van café Cornelissen op het Plein. Gespeeld wordt „Haar laatste wil", eexx blij spel in di'ie bedrijven van J. W. van der Hei den en H. Bakker. Na afloop zal gedanst v/orden tot 2 uur 's ïxachts. N. S. B. De kring Halfweg-Zwanenburg houdt op Diixsdag 7 April een vergadering in café „Mo dern" te Sloten. Als spreker zal optreden de heer Feldmeyer. Ten behoeve van het Strijd en Verkiezingsfonds zal op deze vergadering een bronzen afgietsel van het destijds aan den leider aangeboden herinneringscadeau aan zijn Indië-tocht, Amerikaansch worden verkocht. FILMAVOND. De afdeeling Halfweg der V. V. S. U. orga niseert op Zaterdag 11 April in café Zwanen burg aan de Lindenlaan een filmavond. Ver toond wordt de film „Gelukkige Jeugd", die den opbloei der Sovjet Unie toont. Voorts worden de nieuwste Russische filmjournaals en de teekenfilm „Bruintje Beer" vertoond. Na afloop blijft men onder leiding van ac cordeonisten gezellig bijeen. ZANDVOORT De burgemeester van Rochester begroet Samuel Pickwick en zijn reisgenooten. ZANDV. CRICKET- EN HOCKEYCLUB. De Zandvoortsche Cricket- en Hockeyclub (niet te verwarren met de Zandvoortsche Hockeyclub) heeft zich met een adres tot den raad gewend, waarin het bestuur zijn nood klaagt over de houding van de voetbalver- eeniging „Zandvoort", in verband met het contract dat deze vereeniging met de ge meente heeft afgesloten. Volgens de Z.C.H.C. komt de voetbalvereeniging Zandvoort dit contract niet behoorlijk na betreffende het ter beschikking stellen van een behoorlijk speelterrein voor de Z.C.H.C. De Z.C.H.C. vraagt den Saad, de voetbalvereeniging tot de orde te roepen. DAMES HOCKEY. Het eerste dameselftal van de Z.H.C., dat door het niet opkomen van de Baarnsche dames kampioen van haar afdeeling werd, kreeg van het bondsbestuur bericht dat door het zich tenxgtrekken uit de competitie van het Baarnsche dameselftal de rest van de promotiewedstrijden niet meer gespeeld be hoefde te worden, daar thans reeds definitief vast stond, dat Zandvoort en ook Schaer- weyde uit Zeist naar de derde klasse ge promoveerd waren. STICHTING GROOT-KIJKDUIN. Woensdagavond gaf de tooneelvereeniging „Phoenix" in Monopole een uitvoering van „Najaarsstormen", tooneelstuk in drie be drijven van Mevr. van Bommel-Kouw en Henk Bakker, ten bate van de kas van de Stichting Groot-Kijkduin. Daar de heer J. A. Elffers, voorzitter van de Stichting niet aanwezig kon zijn, opende in zijn plaats de heer Dhooge de bijeenkomst Spr. bracht dank aan de aanwezigen voor hun medewerking aan het goede doel; het deed hem genoegen dat de zaal zoo uitste kend bezet was. Hierna kwamen de spelers van Phoenix aan het woord. Met hun zeer goede spel boeiden zij de aanwezigen van het begin tot het einde Een daverend applaus na ieder bedrijf was hun belooning. Voor de aanwezigen en ook voor de kas van Groot-Kijkduin was het een goede avond.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2