UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DEBOOZE VAMPYR De Italianen bij het Tsanameer. Een nieuwe „Atlantique" op stapel. Tandheelkundig I nstituut DONDERDAG 2 APRIE 1936 HAÏREEM'S DAGBEAD Engeland. Britsche pers oordeelt gunstig over de Duitsche voorstellen. De Duitsche nota is gisteren gepubliceerd en komt vrijwel overeen met hetgeen door Ste- fani gepubliceerd is. Uit Londen 1 April: In afwachting van de tweede zitting van het kabinet, hedenmiddag, wordt in officieele kringen geen conmentaar geleverd op de nieu we Duitsche voorstellen. De reactie in politie ke en journalistieke kringen is gunstig, de avondbladen noemen de nieuwe voorstellen verzoenend. In gezaghebbende Britsche kringen aldus een officieus bericht erkent men volledig, dat het Duitsche. memorandum veel materiaal behelst waarvan een gedeelte nieuw is dat de zorgvuldigste bestudeering zal ver- eischen. Zoo noodig zal de Duitsche regeering verzocht worden ophelderingen te verstrekken. Uiteraard bestaat er teleurstelling, dat met betrekking tot de voorstellen, die door de an dere Locarnomogendheden aan de Duitsche regeering zijn voorgelegd, het document geen duidelijk antwoord biedt, In verband hiermede wordt er aan herinnerd, dat het voornaamste deel van die voorstellen was het vertrouwen te herstellen, dat vernield was door de actie van Duitschland in het Rijnland en de Locar- no-mogendheden boden aan tot herstel van iüt vertrouwen biidragen te geven. Een derge- ïijke bijdrage werd van Duitschland gevraagd. Ondanks den verzoenenden toon wordt nu geen bepaalde bijdrage in de gehoopte richting aangeboden en men erkent, dat vele moeilijk heden nog moeten worden overwonnen, voor dat het stadium van onderhandelingen kan worden bereikt. Ten slotte merkt men hier op. dat er in het Duitsche memorandum niets staat, waarbij l toegegeven wordt, dat West-Europa in den te- genwoordigen kritieken toestand is gekomen ten gevolge van het Duitsche opzeggen van het verdrag en men is er zich van bewust, dat in dit en nog andere opzichten het memoran dum kritieke reacties zal wekken in andere landen. Regeering bij verrassing in de minderheid. Miss Wilkinson, lid der Labour-par tij, had in het Lagerhuis een resolutie ingediend ten gunste van het onmiddellijk verleenen van gelijke salarissen aan vrouwelijke en manne lijke beambten, vooral aan de lagere em- ployé's, meldt Reuter. Ofschoon de regeering zich tegen deze re solutie had verklaard, werd zij door het Huis bij verrassing met 156 tegen 148 stemmen aan genomen. De regeering liet echter onmiddellijk een nieuwe stemming over hetzelfde onderwerp houden en bleef daarbij in de meerderheid met 149 tegen 134 stemmen. Daar men in Labour-kringen verklaarde, dat de zitting moest worden geschorst, daar de re geering bij de eerste stemming was verslagen, en nu de ontstane toestand moest worden over wogen, stemde minister-president Baldwin toe In een verdaging' van het Huis. De nederlaag der regeering bij de eerste stemming is van geen enkele politieke betee- kenis en zal dan ook geen politieke gevolgen hebben. CM:na» Britsch commentaar op de jongste Duitsche nota. De voorstellen niet ongunstig door de Engelsche pers ontvan gen. De invoering van den dienstplicht in Oostenrijk. Protest van Praag te wachten. Steeds meer blijkt, dat de internationale in stellingen, al zijn zij nog zoo waardevol voor het behoud van den vrede, de veiligheid van een staat niet volledig kunnen waarborgen en dat iedere staat verplicht is zelf voor zijn veiligheid te zorgen. Ons heeft de wereldoor log de vrijheid gebracht. Wij hebben voor onze zelfstandigheid duizenden en duizenden menschenlevens opgeofferd en hebben der halve den heiligen plicht alles te doen voor 't behoud daarvan. Dat beteekent practisch, dat wij alles en allen moeten voorbereiden voor geval van nood Aanval van Mongoolsche vliegtuigen op Japansch- Mandsjoerijsche af deeling? Nieuwsbureau meldt uit Het Duitsche Sjanghai: Een Japansch-Mandsjoerijsche af- deeling is volgens een mededeeling van het Kwantoengleger aan de Mon goolsche grens aangevallen door twaalf Mongoolsche vliegtuigen. De vliegtuigen trokken na een gevecht, dat 40 minuten duurde, terug. Later geraakte de afdeeling in gevecht met een sterke Mongoolsche strijdmacht, welke naar het schijnt, was uitgerust met tanks en chemische strijdmiddelen. Aan beide zijden moeten ernstige verliezen geleden zijn. Het juiste aantal dooden is nog niet bekend. De regeering van Mandsjoekwo heeft reeds een scherp protest gezonden aan de regee ring van Buiten Mongolië. Italië. Tirolers zuiaar gestraft. De „Daily Telegraph" meldt uit Innsbruck dat acht inwoners van Zuid-Tirol door de Italiaansche autoriteiten zwaar gestraft zijn wegens het oefenen van critiek op het fascis tisch regime of het hulp verleenen aan Ita liaansche soldaten, die naar Oostenrijk deserteerden. De meeste veroordeelden zullen één tot vijf jaar in Zuid-Italië moeten door brengen; een der Tirolers is gedeporteerd naar het Italiaansche .Duivelseiland", Lam- pedura bij de Afrikaansche kust. Hij had be- leedigende woorden aan het adres van voor aanstaande fascisten geuit en was door een regeeringsspion a angebracht. Tsjecho'Slowakije. De wet op de staatsverdediging De defensiecommissie van het Huis van Afgevaardigden is gisteren begonnen met de beraadslagingen over de nieuwe wet op de staatsverdediging. De minister van defensie zette hierbij o.m. het volgende uiteen: De wet op de staatsverdediging heben wij uiterst dringend noodig. De wet brengt slechts datgene, waarnaar de openbare mee rling sinds jaren gevraagd heeft: het ge bruik maken van allen voor de verdediging van den slaat. Er zullen geen uitzonderingen en geen privileges bestaan. De wet grijpt diep in het vermogen, de rechten en de vrijheden van alle inwoners in De eei'stvolgende oorlog zal geen oorlog zijn van groote legers, maar een oorlog van heele staten en hun totale bevolkingen. Wij moeten er allereerst zorg voor dragen, dat in de industx-ieele en agrarische productie een zoo groote mogelijke autarchie wordt bereikt. Praag verontrust over den dienstplicht in Oostenrijk. Naar aanleiding van het besluit tot invoe ring van den bondsdienstplicht in Oostenrijk is te Praag een buitengewone zitting van den ministerraad bijeengeroepen. De ministerraad is volgens een extra-editie van den Tsjecliisch- agrarischen „Vocor" in de middaguren bijeen gekomen. In politieke kringen te Praag is men van meening, dat de Tsjecho-Slowaaksche regee ring in overeenstemming met de geallieerden en de bevriende mogendheden een protest zal indienen tegen het door dezen maatregel van de Oostenrijksche regeering eenzijdig buiten kracht stellen van de bepalingen van het vredesverdrag van St. Germain. De Vocor" veronderstelt dat het Weensche besluit in ver band staat met de laatste besprekingen te Rome. (A.N.P.) Oostenrijk. Versterkingen in Noord-Tirol? Volgens berichte uit Noord-Tirol verwacht men daar binnenkort een inspectie van Oos tenrijksche genieofficieren en van den gene- ralen staf, welke belast zouden zijn met het vaststellen van de plaatsen, waar „blokhuizen" moeten worden gebouwd, welke ten doel heb ben de wegen, waarlangs Tirol en Vorarlberg van het noorden uit te bereiken zijn, te blok- keeren. Er is hier geen sprake van een kost bare verdedigingsliniedoch van lichte wer ken, weike evenwel gunstig gelegen zijn om een eventueelen aanvaller op te houden. België. Wijziging in het aantal volksvertegenwoordigers? Gisteren zijn in de Kamer de debatten be gonnen over het door de regeering ingediende wetsontwerp, waarbij het aantal afgevaardig den voortaan zal worden bepaald door de re sultaten van de volkstelling van 1931. De principieele beteekenis van de aan de orde gekomen hervorming aldus het A.N.P. bestaat hierin, dat in overeenstemming met de bevolkingstoeneming, die bij de Vlamingen aanzienlijk grooter is dan bij de Walen, de Vlamingen voortaan in de volksvertegenwoor diging meer zetels zullen bezetten., terwijl de Walen daarentegen eenige zetels zouden ver liezen. De Walen bestreden in de zitting hardnekkig de voorgestelde wijziging. Het kwam herhaaldelijk tot incidenten. De debatten zullen vandaag worden voortgezet. De minister van binnenlandsche zaken heeft het wetsvoorstel verdedigd. Het schijnt, dat de regeering voornemens is bij de stemming de kwestie van vertrouwen te stellen. De oorlog in Abessynië. Slechts het leger van Ras Nassiboe nog ongeslagen. 7000 Abessyniërs in den jongsten slag gedood of gewond. DZJIBOETI, 1 April (Reuter-A.N.P.) Na de nederlaag van het leger van den keizer bij het Asjangi-meer ligt de weg naar Dessié thans open voor het eerste Italiaansche leger corps, evenals voor de troepen, welke het sul tanaat Aoessa bezetten. In het westen hebben Italiaansche patrouil les de oevers van het Tsana-meer bereikt, hoewel de bezetting van Gondar nog niet of ficieel bevestigd is. Het eenige Abessynische leger, dat tot nu toe nog ongeslagen is, is dat van Ras Nassiboe, wiens troepen zich in Ogaden ophouden. Men verwacht, dat het leger van generaal Graziani het leger van Nassiboe zeer spoedig zal aan vallen. Volgens bijzonderheden uit Eritreesche bron nopens den slag bij het Asjangi-meer zouden de Abessynische krijgers, vooral de manschap pen van de keizerlijke garde, zich met groote voortvarendheid en dapperheid geworpen hebben op de Italiaansche troepen, welke zij van het front en de flanken hebben aange vallen. De krijgers werden evenwel weggemaaid door het vuur der Italiaansche lichte artillerie en de mitraillisten. Tot drie malen aan toe heeft het Abessyni sche opperbevel stormaanvallen op de Italia nen laten ondernemen over bijna 'net geheele front. lederen keer slaagden de Italianen er weer in hun stellingen te behouden. Toen de Abessyniërs na eenige uren in hun posities werden teruggedrongen, begonnen zij teekenen van vermoeidheid te vertoonen. De Italianen gingen vervolgens tot een tegen aanval over, die werd voorafgegaan door hecht spervuur. Het leger van den negus werd toen genoopt zich terug te trekken met achter lating van duizenden dooden en gewonden. Italiaansche vliegtuigen hebben Abessynische troepenconcentraties waargenomen. Kleine gehuchten in deze streken waren tjokvol met Abessynische troepen. De keizer zelf bevond zich, naar men zegt, ten Zuiden van het Asjangi-meer. De eerste aanval der Abessyniërs vond plaats om 5 uur 40. De Italianen bezetten toen stellingen, welke de voornaamste karavaanroute naar het Asjangi-meer beheerschten. De Abessyniërs wierpen groote formaties in het vuur, zoodat het vuur uit de Italiaansche mitrailleurs groote bressen in de Abessynische gelederen sloeg. Soortgelijke aanvallen wer den op de flanken ondernomen. Op den linkervleugel der Italianen wierp de negus zijn lijfgarde. De soldaten streden moe dig, ondanks het hevige vuur der artillerie en mitrailleurs, doch zij werden met ontzaglijke verliezen teruggeslagen. De correspondent van Reuter-A.N.P. bij de Italiaansche legers in het noor den meldt, dat-, naar men zegt, de kei zerlijke garde 7000 dooden en gewon den op het slagveld heeft achterge laten. De negus ging tot den slag over, omdat hij meende, dat de beste tactiek was het initiatief te nemen, daar hij een aanval van maarschalk Badoglio verwachtte. De Abessyniërs waren van moderne geweren voorzien, terwijl zij over een aantal machinegeweren beschikten. De Italiaansche divisie Alpenjagers heeft, den eersten grooten stoot te verduren gehad. Vanochtend om acht uur werden zij omsin geld. De Alpenjagers en de Askari's gingen tot den tegenaanval over. welke leidde tot een gevecht van man tegen man. De slag duurde twaalf uren. Italiaansche vliegtuigen bombardeerden en vuurden uit mitrailleurs op de zich terugtrekkende Abessyniërs. (Copyright Reuter-A.N.P.). Van beslissenden invloed? Reuter meldt uit Rome 1 April: De slag aan het Asjangimeer, waarvan het laatste legerbe- richt melding maakt, was reeds voorzien. Men wist reeds eenige weken geleden, dat de Negus met zijn keizerlijke garde, d.w.z. met zijn be trouwbaarste troepen, naar het Noorden zou oprukken. Inderdaad heeft de Negus eerst zijn hoofdkwartier op 30 K.M. afstand van het meer gevestigd. Hij had een leger bij zich van lOO.OOOman, bestaande uit zijn persoonlijke reserves met de rest van het leger van Ras Moeloeghetta na den nederlaag van Amba Aradam. De Italiaansche overwinning kan van be slissender. invloed zijn, in de eerste plaats om dat de 100.000 man van den Negus verslagen zijn door slechts eijn gering gedeelte der Italiaansche effectieven volgens de laatste berichten bevonden zich slechts het derde en eerste legerkorps in de omgeving van het Asjangi-meer en vooral omdat de nederlaag van den keizer, die aan Abessynische zijde het bevel voerde, niet zal nalaten in moreel op zicht verstrekkende gevolgen te hebebn. Indien, zooals het schijnt, het kei zerlijke leger geen tegenstand kan bieden, is de weg naar Dessié thans vrij voor de drie Italiaansche colonnes, waarvan de eene zoo juist bij het Asjangi-meer de overwinning heeft be haald en naar het Zuiden optrekt, de tweede van het gebied van Aoessa komt en de derde zich te Gondar bevindt. Weer geruchten omtrent Italiaansch- Abessynische onderhandelingen. Het gerucht gaat te Rome, dat afgezanten van den Negus zich met het Italiaansche op perbevel in verbinding zonden hebben ge steld over het openen van vredesonderhan delingen. „Britsche belangen zullen niet geschonden worden." Buitenlandsche bladen hebben beschouwin gen gepubliceerd over de politieke aspecten van een eventueele bezetting door Italië van Gondar en de zone van het Tanameer. In poli tieke Italiaansche kringen, aldus het agent schap Stefani, verklaart men in dit verband, dat de ontwikkeling der operaties in Oost- Af rika op het oogénblik een uitsluitend mili tair en strategisch^ karakter draagt, met uit sluiting van iedere politieke kwestie. Aan den anderen kant herinnert men er aan, dat de Italiaansche regeering reeds verklaard heeft, dat de Britsche belangen in Oost-Afrika in geen enkel opzicht zullen worden geschonden. Wordt Hauptmann morgen avond terechtgesteld? Ook thans weer kans op uitstel. Uit Trenton, 1 April. Naar Kemberling, de gouverneur der gevangenis heeft medege deeld, zal Hauptmann Vrijdag aanstaande, te 20 uur, New-Yorksche tijd, worden te rechtgesteld. Kimiberling verklaarde verder den datum der terechtstelling opnieuw te zullen verschui ven; indien de Grand Jury vóór dien tijd nog geen beslissing zou hebben genomen inzake Paul Wendel, die naar beweerd wordt be kend zou hebben het kind van L-indbergh te hebben ontvoerd, doch later deze bekentenis herriep. De gouverneur der gevangenis verklaarde tevens, dat het in staat van beschuldiging stellen van Wendel door de Grand Jury hem niet de macht zou verleenen de terechtstel ling van Hauptmann tot na het einde van deze week uit te stellen. Hiervoor zou een be vel van eenig gerechtshof of een beslissing eener bevoegde autoriteit noodzakelijk zijn. (Reuter) Onderhoud met den Franschen minister van Scheepvaart. (Van onzen Parijschen correspondent.) De Nederlandsche sleepbooten hebben het moeilijke en uiterst gevaarlijke werk ver richt het wrak van de op zoo noodlottige wijze vergane „Atlantique" weg te sleepen naar een Engelsche werf, waai' de Oceaan-reus zal worden gesloopt. En daarmede, na de onver kwikkelijke processen tusschen de reeders en de verzekeringsmaatschappijen, is er dan een einde gekomen aan dat, wat langzamerhand op een schandaal begon te lijken en we kun nen best begrijpen hoe de Fransche kustbe woners een zucht van verlichting slaakten toen de logge massa eindelijk in beweging kwam, want niets was naargeestiger 'dan de aanblik van dat stuk vervallen grootheid. De groote kwestie nu echter was: wat gaat men doen met de 180 millioen welke de verzekerin gen moeten uitbetalen voor het verlies van de „Atlantique"? Het is deze vraag welke we hebben gesteld aan den heer de Chappede- laine, minister van Scheepvaart, die ons be reidwillig een onderhoud toestond in zijn ruime, zeer moderne werkkamer op zijn de partement, Place Fontenoy. En al dadelijk bij het binnentreden, kregen we dien pretti- gen indruk te doen te hebben met een man met moderne begrippen en ideeën, die gebro ken heeft met allerlei dwaze tradities. Die werkkamer, zooals hij zich die heeft laten in richten, getuigt er reeds van. Geen mollige Louis XVI bergères, geen Louis XV-schrijf- bureau met zware bronzen ornamenten, maar een modern, hoogst eenvoudig ameublement en de eenige wandversiering is een fijn ge schilderde ernorme landkaart, de Wereld, met de onmetelijke Oceanen en daarover heen in fijne stippeltjes de scheepvaartlijnen. En als we dan onder het genot van een siga retje zitten, begint de minister: Zooals het u bekend is heb ik dadelijk, nadat in hoogste instantie was beslist, dat de 180 millioen moesten worden uitbetaald, order gegeven om een tweede „Atlantique" op sta pel te zetten. Dit nieuwe schip zal geen cent aan den Staat kosten. De werven van Saint- Nazaire-Penhoet en de ateliers van de Gi- ronde, voor de machines zijn onmiddellijk aan het werk gegaan. De eerste „Atlantique" had een tonnenmaat van 42.000, terwijl de tweede er slechts 30.000 zal meten. We hebben ons nl. afgevraagd of het nu wel zoo wen- schelijk zou zijn om zulke enorme afmetingen te eischen, daar waar de navigatie op de Rio de la Plata schepen van kleinere afmetingen vergt. Daarom meenden we, dat het verstan diger was om het minder in de afmetingen dan in de snelheid te zoeken en daar waar de eerste „Atlantique" 21 knoopen liep, daar zal de tweede er 27 loopen. Het tekort op de Fransche handelsmari ne wordt dus aangevuld, maar is het niet juist dat de „Massilia", die eveneens den dienst op Zuid-Amerika onderhoudt bin nenkort, wegens ouderdom, uit de vaart zal worden genomen? Precies. Nu wel niet zoo dadelijk, want pas over vier jaar bereikt de „Massilia" de uiterste leeftijdsgrens, dw.z. twintig jaar. Ik heb een vergelijking gemaakt met buiten landsche lijnen, d'ie een subsidie genieten. De „Massilia" meet 15.363 ton, en dat is op het oogénblik het eenige Fransche schip op Zuid- Amerika. De Duitschers hebben hun „Capar- cona", met 16.000 ton en de Italianen be schikken over een totaal van 75.000 ton op Zuid-Amerika en u ziet dus hoe hoog noodig 't voor Frankrijk was om zoo spoedig mogelijk het zware verlies van 4 Januari 1933, toen de „Atlantique" in vlammen opging te her stellen. Het is waarlijk geen luxe, en vooral niet waar het nieuwe schip niet alleen wordt ingericht voor het passagiersvervoer, maar ook voor geweldige transportladingen. Denkt u eens in, het enorme handelsbelang: tien jaar geleden, toen onze handelsvloot op volle sterkte was, had er met onze lijnen een jaarlijksche uitwisseling van handelsartikelen voor een bedrag van twee milliard plaats al léén op Zuid-Amerika. maar door een gebrek aan transportmiddelen, loopt dat met den dag achteruit. Het eerste voordeel al van den bouw van de tweede „Atlantique" is. dat vierdui zend menschen werk zullen vinden bij de constructie. Is er in principe niet overeengekomen, dat de dienst op Zuid-Amerika gedeeltelijk zal worden ontlast met behulp van vliegma chines? Inderdaad, maar vooralsnog is het on mogelijk om op zulke enorme afstanden de schepen geheel door vliegmachines te ver vangen. Maar de samenwerking tusschen beide transportmiddelen stellen we ons nu zoo voor en mijn ambtgenoot van luchtvaart heeft al deze plannen reeds tot in détails doen uit werken, zoodat onze Fransche booten Lissa bon, Casablanca en Dakar zullen aandoen en ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs geeft een paar flinke meppen tegen het luik. En warempel, er komt beweging in! Nog een paar flinke stooten en nog een paar. Daar schiet het luik los en met een harden knal valt het op den grond. Het gat is groot genoeg om er doorheen te klimmen. Thijs aarzelt dan ook geen oogénblik. Hij werkt zich door de opening en merkt, dat hij in een donkere gang terecht is gekomen. Het is er pikdonker, zoodat Thijs haast geen hand voor oogen kan zien. Heel erg op zijn gemak is hij niet, maarwie niet waagt, die niet winti En dus vangt Thijs zijn speurtocht aan. ijlgoed en post dadelijk door de vliegtuigen kan worden overgenomen en doorgestuurd. Een zeker optimisme, wat de handels vloot betreft in een naaste toekomst is. dus niet misplaatst? Nee, laten we ons optimisme nog maar een oogenblikje opschorten, 't Zou kinder achtig zijn te verhelen, dat ik innig verheugd ben mijn zin te hebben gekregen een tweede ..Atlantique" op stapel te zetten: ik be schouw dat schip zoo'n beetje als mijn kind. Maar geloof me. mon cher, ik heb mijn hoofd nog vol zorgen. Men heeft in de laatste jaren nuttig werk verricht: speciale booten voor het vervoer van bananen werden gebouwd., op de Middellandsche Zee kwamen nieuwe sche pen voor passagiersvervoer en voor het trans port van onze producten in Algiers in de vaart, maar tot nu toe is niets gedaan voor de particuliere ondernemingen, groot of klein. Die ressorteeren alle onder Handel. Onze vis- schersscheepjes brengen toch elk jaar ge middeld twee milliard binnen, maar mijn mi nisterie kon tot nu toe niets doen voor de protectie of de aanmoediging van de privé- ondernemingen. Ik wil u wel vertellen, dat dit me ernstig bezig houdt en hoewel het niet in het officieele communiqué werd vermeld, wil ik u vertellen, dat ik in den ministerraad het voorstel heb doen aannemen om de wet- Tasso te vernieuwen. De wet Tasso heeft tot doel juist om de privé-onderneming te be schermen en tegemoet te komen door het ver leenen van subsidies, al naar gelang de ton nenmaat, de snelheid, den duur en het genre van de schepen. De kosten daarvan worden bestreden door een verhooging van 4 pet. op de douane-belasting. Ja, ergens moet het geld natuurlijk vandaan komen, maar 't is in ons aller belang en ook voor het prestige van ons land noodig, dat de koopvaardijvloot be schermd wordt. Vergeet niet, dat we het twee de koloniale wereldrijk zijn, maar dat we thans slechts de zesde plaats in de wereld handelsmarine bekleeden met een totaal ton nenmaat van drie millioen, waarvan op het oogénblik 400.000 opgelegd. Onze handels vloot. mag dus niet meer achteruit gaan. Ook voor het tourisme. iets waarop we ons meer en meer willen toeleggen, is dit van het grootste belang. En nu: au travail! HENRY A. TH. LESTURGEON. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM.N. TELEF. 1 6 7 2 6 GEHEEL vanaf f 35. GEBIT met garantie, pijn loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) ftADH) PRDCRAMMA VRIJDAG 3 APRIL HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.— Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 KRO- Melodisten en Gram.pl. 1.45 Orgelconcert en Gram.pl. 3.Gram.pl. 4— KRO-Kamer-or- kest 4.45 Gram.pl. 5.15 KRO-orkest 6.05 Cau serie 6.25 KRO-orkest 7.— Berichten 7.15 Le zing 7.35 Gram.pl. 8.— Berichten. Gram.pl. 8.15 Sted. orkest Maastricht en soliste. 9.— Gram.pl. 9.10 Schaak-interview 9.30 Gram.pl. 10.30 Berichten 10 3512.Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. 8 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO 11.— VARA g._ Gram.pl. 10,— Morgenwijding VPRO 10.15 Voordracht 10.30 Gram.pl. 11.10 Voor dracht 11.30 Gram.pl. 12.— Cantabilé-orkest 145 Voordracht 2.15 Omroeporkest en solist 4.Orvitropia en Gram.pl. 5.Kinderuur 5.30 Gram.pl. 6.05 De Flierefluiters 7.— Cau serie 7.20 Gram.pl. 7.50 Berichten 8— Be richten 8.05 Causerie 8.30 Zang en piano 9.— Lezing 9.30 Gram.pl. 10.— Toespraak 10.15 Causerie 10.45 Berichten 11.0012.Gevar. programma DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelspel 11.50 Orkestconcert 12.50 Dansmuziek 1.35 Strijkkwintet 2.20 BBC- Northern-orkest en solist. 3.20 Orkestconcert 4.20 Gram.pl. 4.35 E. Colombo's orkest 5 35 Het Hallis-kwintet en soliste. 6.20 Berichten. 6 50 Zang. 7.10 Lezingen 8.20 Dansmuziek 9.— Hoorspel 9.50 Berichten 10.20 Nieuws uit Amerika. 10.40 BBC-Koor 11.35 Dansmuziek 11.50—12.20 Gram.pl. RADIO PARIS 1648 M. 7.20. 8.35 en 11.35 Gram.pl. 12.35 Orkest concert 2 50 Gram.pl. 4.20 Kwartetconcert 5.50 Orkestconcert 8.35 Zang 9.05 Operette- uitzending 11.05—1.05 Orkestconcert. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 Omroeporkest 12.35 Werag-kamerorkest 1.35 Omroepschrammel- ensemble en pianoduo. 4 20 Symphoniecon- cert 6.20 Gram.pl. 7.30 Voor Oud-strijders 10.20—11.20 Orkestconcert BRUSSEL 322 M. 12.20 en 1.30—2.20 Klemorkest. 5.20 Zigeu- nermuziek. 6 20 Gram.pl. 6.50 Viool-recital 7.35 Gram.pl. 8.20 Dansmuziek 8.50 Hoorspel 9.30 Kamermuziek 10.3011.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12 50 Zigeunermuziek 1.50— 2.20 Gram.pl. 5.20 Saxofoonkwartet 5.45 Gram.pl. 5.50 Harmonicamuziek. 6.35 Gramo- foonplaten 6.50 Piano-recital 7.35 Zang 8.20 Symphonieconcert en zang 10.3011.20 Gra- mofoonplaten. ÜEIT.SCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Bonte avond 9.20 Berichten 9.50 Fluït- kwartet 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Dans muziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6