Hé Béêufüijkét& Accijns. De Boat Race. 53e Jaargang No. 16192 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Maandag 6 April 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week f 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post ƒ0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13982 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag eis aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonhés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk f 30— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: - Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Levenslange ongeschiktheid Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 6 April. Opleving. Als in deze harde wereld dit woord ge bruikt wordt schijnt men meteen te moeten denken aan grooter omzetten, stijgende koer sen, nieuwe interim-dividenden, enfin: aan al wat samenhangt met economisch herstel. Maar er is nog een andere opleving, waar aan de mensch van dezen tijd vooral niet minder behoefte heeft, en dat is de geeste lijke en cultureele. Is ook deze ingetreden? Er zijn blijde teekenen. Verleden zomer heb ben wij ons in eigen omgeving verheugd over de sterk toegenomen, ja verdubbelde publieke belangstelling in de volksconcerten 'van de H.O.V. Ook in andere steden deden zich zulke verschijnselen voor. Het geweldige succes van prof. Huizinga's boek „De schaduwen van Morgen" volgde. Een algemeene stijging in de belangstelling voor de klassieke en de goede moderne litteratuur werd merkbaar. En ver leden week was er weer een nieuw hoopge vend symptoom, door onzen tooneelcriticus J. B. Schuil natuurlijk met groote vreugde •begroet, toen het 2400 jaar oude Grieksche treurspel „Medea" van Euripides voor een propvollen schouwburg werd opgevoerd en de jeugd sterk vertegenwoordigd bleek. Na tuurlijk wil ik niet beweren dat dit zoo mooi is omdat Medea den eerbiedwaardigen leef tijd van 24 eeuwen heeft bereikt, maar om dat het tot de groote kunstwerken van de tooneellitteratuur behoort. Enkele gesprekken met leerlingen uit de hoogste klassen van middelbaar en gymna siaal onderwijs, niet alleen dn Haarlem, heb ben mij in den laatsten tijd nog meer verras singen gegeven. Daar bleek een echte en intelligente belangstelling voor het serieuze boek en ook voor de tooneel-litteratuur uit. Natuurlijk kan men niet verwachten dat die zoo maar eens algemeen wordt, natuurlijk zullen er altijd velen zijn wier belangstelling, heelemaal niet in de richting van Kunst met een groote k gaat, maar dat er toch blijk baar ook bij de jeugd weer een groeiende be langstelling is voor de groote scheppingen op kunstgebied is al genoeg. Zelfs het tooneel zal dan aldus tot herleving kunnen ko men. Jarenlang heeft het alleen de belang stelling van een aantal ouderen kunnen blij ven boeien. Krijgt het een nieuwe generatie 'achter zich, dan zal het zich ook van zijn desorganisatie in ettelijke noodlijdende ge zelschappen kunnen herstellen, en dan zullen de tooneelschrijvers ook den moed weer krijgen, die hun meer en meer ontzonken is. Voor de kunstfilm belooft zulk een toe komst eveneens veel. Ook de besten onder de schilders en beeldhouwers souden zelfs al zijn de tijder. economisch voorloopig nog slecht, op meer erkenning kunnen gaan hopen. Het wordt een beter, gelukkiger en vooral blijder wereld waarin de schoonheid weer haar rechten zal hebben herwonnen en waar in opgeschroefde mode-rages naar het zoo- veels te plan zullen zijn gedrongen. Krijgt men eindelijk genoeg van holle sen saties? Het tekort waarmee de vierde Zes- daagsche wielerwedstrijd te Amsterdam zijn rekening heeft moeten sluiten lijkt mij een hoopgevend teeken. Dat klinkt niet vriende lijk jegens de ondernemers, tegen w.ie ik per soonlijk niets heb. Maar ik heb zooveel tegen •de tragedie-van-wansmaak, die zij opvoeren, dat de onvriendelijkheid niet vermeden kan worden. Zal die matelooze hoeveelheid muziek-in- blik, die alleen maar goedkoop maakwerk is, een beetje op Öen achtergrond kunnen raken en haar lawaaiige aanmatiging buiten het gehoor althans van velen moeten brengen? Ik hoop het. Zelfs de meest-bedwelmende imi tatie van het rythme van een automobiel motor houdt nog lang geen voldoende recht vaardiging in voor het gebruik van het woord Kunst. Zullen de meeste menschen genoeg krijgen van dat soort films, welker eenige aanbeve ling schijnt te bestaan in het kunstig-gema- quilleerde poppenhoofd van de een of andere „ster", wier mode-succes binnen drie of vier jaar is uitgeput en die dan volkomen vergeten wordt terwille van een ander dergelijk ver schijnsel? Zullen sommige films van werkelijke hooge kunstwaarde, die niet meer dan enkele nachtvoorstellingen beleven omdat de dag- en de avond-recettes zulk een risico niet velen kunnen, het daglicht mogen zien? Wijde kunstzinnige verschieten openen zich. Ik heb nimmer aan hun terugkeer gewan hoopt, want de tijd der rages moest wel tot oververzadiging-met-sensatie en dientenge volge tot weerzin leiden. Iedere opschroeverij vindt haar einde, met de onverbiddelijke her kenning van haar ware gedaante. En er is zooveel beters in het Leven te vinden dan hol lawaai en sensatie. Als een nieuwe tijd van glorie voor dit Be tere is aangebroken beteekent dat de intrede van een nieuwe cultuurperiode in Europa. En (Er zullen weer nieuwe accijnzen op kunstzijde worden geheven.) 't Begrip accijns laat zich niet goed bezingen, Hij hecht zich als een soort van parasiet, Die welig tiert aan steeds meer schoone dingen, Die men liefst zonder dezen aanhang ziet. Waar hij niet is, daar dreigt hij steeds te komen, Als woekerplant, die groeit op 't levenssap, Dat hij aan 't groeiend boompje heeft ontnomen, Al kreeg dat reeds zijn voedsel wat te krap. Heeft hij zich eenmaal ergens vastgezogen, Dan krijgt geen poging hem er ooit meer af, Integendeel, men helpt hem vaak verhoogen. Alsof zijn werkzaamheid ooit zegen gaf. Het gaat hem goed, om het maar zacht te zeggen, Er komen telkens weer accijnzen bij, Men zocht een weg om iets op zij te leggen En iegde dus maar weer accijns op zij. Je kunt een zaak bezien van vele zijden, Eener- als voordeel, anderzijds als last, Die zijdesteek doet nu de kunstzij lijden, Men heeft haar in haar zwakke zij getast. Van deze heffing zal het resultaat zijn, Dat zelfs de zijdeworm er niets bij wint, Het zal tenslotte weer alleen de staat zijn, Die zijdelings er nog wat zij bij spint. P. GASUS. Radiodistributie Haarlem. Het zijn niet de slechtste vruchten, Waar de worm zoo graag aan knaagt. Hier is het de distributie, Die door enk'len wordt geplaagd. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010. (Adv. Ingez. Med.) dat zou meteen een terugkeer inhouden van het gezonde verstand, vereischt om op ander gebied de samenwerking te bereiken die alleen Europa kan redden van de economische jan boel waarin het rondnioddert en de bewape- nings-waanzin waardoor het bevangen schijnt. R. P. Jubileum J. C. van den Broek. Ter gelegenheid van het jubileum van den heer J. C. van den Broek., den commandant van de brandweer, die reeds veertig jaar bij de brandweer is, is Zaterdagavond een feest diner gehouden. Aan den disch zaten aan mr. M. Slingenberg. de minister van sociale zaken; het volledige College van Burgemeester en Wethouders, waarbij ook de Gemeentesecretaris mr. Th. A. Wesstra was, Jhr. J. P. W. van Doorn, burge meester van Heemstede, die voorzitter is van den Noordhollandsche Provinciale Brand- weerbond; de heer Jac. Rustige, wethouder in Amsterdam, onder wiens afdeeling ook de brandweer ressorteert; de commissaris van politie de heer E. H. Tenckinck; de Haarlem- sche directeur van Openbare Werken ir. M. H. Maas; de directeur van Bouw- en Woningtoe zicht, ir. D. Kruijf; de heer C. Gordijn, com mandant Van de Amsterdamsche brandweer en lid van 'het Hoofdbestuur van de Kon. Ned. Brandweer Vereeniging, en verder verschil lende brandmeesters en andere genoodigden. De tafelpresident was de heer G. Spaan, on dercommandant en secretaris van de Haar- iemsche brandweer. Minister Slingenberg hield een hartelijke openingsrede, waarop burgemeester C. Maar schalk sprak. Een groot aantal andere perso nen heeft nog enkele woorden gesproken. Het diner had een zeer gezellig verloop, on danks de brandmelding die den brandweer commandant van Alkmaar naar buiten dreef. PROTESTVERGADERING. Dinsdagmiddag 7 April houdt de Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwonder nemers in den Dierentuin te 's Gravenhage een protestvergadering tegen het Wetsontwerp tot verlaging van sommige vaste lasten en huren. Overtreding van de Landbouwcrisiswet. Beroep van Haarlemmer verworpen. DEN HAAG, 6 April A. N. P.) De advocaat- generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger concludeerde heden tot verwerping van het be roep van W. J. S. die door de rechtbank te Haarlem werd veroordeeld tot een geldboete van f 1000 wegens overtreding van de land bouwcrisiswet met betrekking tot verboden vervoer. Arrest 4 Mei Wijziging Algemeene Voor waarden voor erfpacht. Een motie van den heer M. L. A. Klein. De heer M. L. A. Klein schrijft o.m. aan den Raad: Ondergeteekende had reeds in de raadszit ting van 12 December 1934 een motie ter in diening gereed, waarbij hij den raad en B. en W. uitnoodigde de Algem. Voorwaarden, waar onder de gemeente gronden in erfpacht geeft in gunstigen zin te herzien. Daar juist dien dag een ministerieel schrijven om tot huur- verlagingen te geraken was verschenen en mede naar aanleiding van een toezegging van den wethouder van Openbare Werken, dat aan de motie „Meijers" een veel wijdere strek king zou worden toegekend, werd bedoelde motie niet ingediend en de verdere ontwikke ling van dit vraagstuk afgewacht. Na dien werd verschillende malen de behandeling der motie „Meijers" toegezegd, totdat onderge teekende er in de raadszitting van 17 Januari j.l. op terug kwam. Wethouder Roodenburg antwoordde 22 Januari daarop als volgt. „Ten aanzien van de erfpacht is aangevoerd, dat deze te hoog zou zijn. In de pers is zelfs gesproken over een onbillijke erfpacht, het geen B. en W. ook wel bekend zou zijn, doch dat zij zich maar op de regeering beroepen en deze hooge erfpacht tegen het beter weten in blijven vergen. Voor een groot aantal geval len zit echter in de erfpachten, die te hoog waren niet meer de ministe onbillijkheid. Men mag n.l. een ding niet uit het oog verliezen, en wel, dat de meesten van degenen, die des tijds, toen zij een belangrijken erfpachts canon moesten betalen, hebben gebouwd, die panden al weer verkocht hebben, waarbij de nieuwe koopers rekening hebben gehouden met den hoogen erfpachtscanon. Zou men nu verlaging van de erfpacht doorvoeren, dan zou zou men juist in die gevallen onbillijk heden scheppen, doordat de nieuwe koopers als het ware een kapitaaltje In den schoot geworpen kregen, terwijl de oude eigenaars, die bij den verkoop gedupeerd zijn, daarvoor niet de ministe vergoeding meer zouden krijgen". Tot zoover de wethouder. De waarde der gronden is in het algemeen zeer gedaald, het rentetype eveneens, zij die gronden in erfpacht hebben, genieten noch van het eene, noch van het andere en worden dus het slachtoffer van de omstandigheden. Dat bedoelde gronden ten deele van pachter veranderd zijn, zal al heel weinig er toe bij dragen om de huren van de woningen te ver lagen. Opgemerkt mag ook worden, dat zeer vele erfpachtsgrondnemers nog de oorspron kelijke bezitters der opstallen zijn en dus wel degelijk, ook in het oog van den wethou der van Financiën, door den te hooge erf pachtscanon gedupeerd worden Het verwachte „Vaste Lasten-ontwerp" is in gewijzigden vorm verschenen, doch schrijft omtrent de erfpachtsvoorwaarden weinig voor, terwijl de procedure om tot verlaging van den canon, eventueel huurwaarde der woning te raken, vrij omslachtig wordt. Men zal worden verwezenr naar zoogenaamde huurkamers en bij voorbaat staat vast, dat van een alge meene verlaging der huren niets zal komen. Het bovenstaande geeft den heer Klein aan leiding, den raad de volgende motie voor te stellen De Raad der gemeente Haarlem: noodigt B. en W. uit, de Algemeene Voorwaar den, waaronder de gemeentegronden in erf pacht uitgeeft in voor de pachters gunstigen zin te her-zien en gaat over tot de orde van den dag. Feestavond bij het tienjarig bestaan van den Centralen Bond. Zaterdagavond werd in het gebouw „Sint Bavo" in de Smedestraat een feestavond ge houden door den Centralen Bond van spoor-, tram-, A. T. O.- en van Gend en Loosperso- neel, ter gelegenheid van het tienjarig be staan van dien bond. De heer H. C. Korebrits, die als program maleider optrad hield een korte openingstoe spraak, waarin hij allen, in het bijzonder de afgevaardigden der zus terver eenigingen, welkom heette. Daarna werd begonnen met het feestpro gramma. De heer J. P. Burlage zong eenige liedjes bij de piano, als Poëzie en Proza, Brus sel, Haar krulletje, De brief van een Jantje aan zijn meisje, die zeer in den smaak vieien. Vervolgens zong het Dubbel Mannenkwar- tet „Aurora" onder leiding van den directeur K. Zeilmaker Beati Moritur van Mendelssohn Avondvrede van Gerard Boedijn en Lente van Keereweer. Hierna was de beurt aan de dames Fie van Weisenes en Tini Koning, die op gracieuse wijze plastische dansen uitvoerden op mu ziek van Chopin. Op verdienstelijke wijze bracht daarna de heer Burlage een paar karakterschetsen ten tooneele. Eerst trad hij op als bezoeker van een vlooientheater, daarna bezocht hij een denkbeeldige stand van de kop van Jut en was tenslotte poffertjesbakker en diens help ster. Voor de pauze hield het hoofdbestuurslid de heer C. Jansen in de Wal een korte fèest- rede. Nadat hij namens het hoofdbestuur de af deeling Haarlem had gelukg'ewenscht bood hij een mand mooie bloemen aan. Hij sprak daarna van de prettige samenwerking tus- schen het afdeelings- en het hoofdbestuur. Aan de leden van het bestuur der afdeeling Haarlem bracht hij hulde voor hun arbeid in het belang van de leden Nadat hij de verbeteringen had beschreven, die de organisatie in den loop der jaren heeft kunnen bereiken, eindigde hij met een opwekking tot activiteit voor den bond. Na de pauze werd het verdere programma met zang en plastische dansen afgewerkt, waarbij mej. Rie Schouten en de heer Bur lage met pianosoli en begeleiding medewer king verleenden. Tot laat in den nacht werd daarna ge danst. Er was een animeerend bal-program ma, door „The jazz brothers onder leiding van C. Rackwitz werd voor de muziek ge zorgd en als balleider trad op de heer B Ha- veman. En toch rijden zij maar door! Haarlem staat bekend als een stad, waar streng op verkeersovertredingen wordt gelet. Tallooze malen zijn reeds bestuurders van autobussen, personen- en vrachtauto's voor den kantonrechter of voor de rechtbank ver schenen, waar zij flinke boetes te betalen kregen omdat zij met wagens met ondeugde lijke remmen, spelingen in de stuurinrichting, etc. etc. gereden hadden. En toch maakt de politie nog steeds pro cessen-verbaal op tegen menschen, die op dergelijke wijze niet alleen zichzelf doch ook het leven van anderen in gevaar brengen. Zoo heeft de politie thans weer op den Wagenweg een achtwieligen vrachtwagen aangehouden, die een totaal gewicht had van maar liefst 16500 K.G. Bij remproeven bleek, dat de auto bij rem men met de voetrem bij een snelheid van 27 K.M. pas na 34 meter tot stilstand kwam en met remmen op de handrem bij 24 K.M. vaart eerst na 26 M. Bovendien kwam nog aan het licht, dat de kogels van den spoorstang der mate waren versleten, dat er reepjes binnen band waren aangebracht om ze bijeen te hou den. Daarbij kwam verder nog dat er in het stuur negentig graden speling zat! Tegen den bestuurder, een inwoner van Oude Pekela, is natuurlijk proces-verbaal op gemaakt, terwijl de auto naar een garage is gesleept om te worden gerepareerd. Begin van brand in de Lange Heerenstraat. Zaterdagavond werd bij de brandweer ge meld. dat in het perceel Lange Heerenstraat 40 a een begin van brand waes uitgebroken. Het bleek, dat het geen ernstig geval was voor de brandweer. De bewoner had, voordat hij met zijn vrouw het huis had verlaten een pijp gerookt. Waarschijnlijk zijn von ken op een kussen van de sofa terecht gekomen, want toen hij tegen kwart voor twaalf terugkwam stond 'het heele huis vol rook. Het kussen had gebrand en de vlam men hadden de sofa en het behang, dat op jutte was geplakt, en den houten wand aan getast. Doo de sterke rookontwikkeling was het vuur echter vanzelf minder geworden en de bewoners vonden nog slechts een roo- kende massa. De brandweer verscheen al spoedig bij het j bewuste huis. Ditmaal echter zonder haar commandant, den heer J. C. van den Broek, want deze zat juist aan de feestdisch, die ter gelegenheid van zijn jubileum werd gegeven. De brand weer commandant van Alkmaar, de heer Rin gers. verscheen in zijn plaats, doch veel aan wijzingen had hij niet te geven. Toen de smeulende voorwerpen op straat waren ge gooid en het huis was geïnspecteerd kon de brandweer vertrekken. De Geheelonthouders Tooneelvereeniging ..Nieuw Leven" heeft dezer dagen haar 25-jarig bestaan gevierd. Zaterdagmiddag hield het bestuur een receptie. Zittend (v. 1. n. r.)Mevr. A. Schouten (2de secr.); R. Vellinga (voorz.); C. Spierdijk (penningm.) en S. J. Vester (commissaris). Daarachter (v. 1. n. r.): C. J. Cornet (comm.); C. Vosshard (regisseur); H. Nibbelink (secretaris) en A. de Droog (2e penn.). Het woord is aan Barnfield Niets is zekerder dan de onzekerheid. De roeiwedstrijd Oxford—Cambridge is Za terdag voor de dertiende achtereenvolgende maal door Cambridge gewonnen. Het is al sinds jaren vervelend geworden. Oxford leidde ditmaal wel over de eerste helft van de baan, hetgeen in al die dertien jaar niet gebeurd was, maar het had maar een paar meters voor sprong en na 2V2 K.M. vond Cambridge het genoeg, spurtte naar voren en won zooals het wilde, met een lengte of vijf. Misschien was Oxford's leiding alleen maar een gevolg van een nieuw tactisch aardigheidje van Cam bridge geweest. Natuurlijk is men van meening dat Oxford sinds vele jaren lijdt aan een „minderwaar digheidscomplex". Het veelvuldig gebruik van deze gevaarlijke mode-term heeft zonder twijfel al talloozen menschen minderwaardig heidscomplexen bezorgd. Men moest minder over die dingen zaniken. Onze Londensche correspondent constateert overigens dat Ox ford ditmaal geen blijk van het complex heeft gegeven. Misschien beschouwt hij het als langzamerhand „afgereageerd", of zooiets. Voor Cambridge moet het voortdurende winnen intusschen ook niet erg aarcTv meer wezen. Mocht het nog een poosje zoo blijven doorgaan dan zal de enorme belangstelling voor de Boat Race in Engeland wel heelemaal verdwijnen. Het in de toekomst spiedend oog der journalistieke verbeeldingskracht speurt de Boat Race anno 2036, waarin Cambrige zijn 113e achtereenvolgende overwinning behaalt zonder een enkelen toeschouwer en zonder dat de kranten en de radio er nog notitie van nemen. Als Cambridge nu de volgende maal eens expres verloor?natuurlijk zonder dat iemand ervan wist? Zoomaar stiekum. bedoel ik. Zou het dan daarna niet weer spannend kunnen worden? Het zou ook helpen als minderwaardigheids complexen hun populariteit verloren. Daar zouden trouwens niet alleen raceroeiers bij gebaat zijn. Als dit modegepraat eindelijk er uit raakt zal de Westersche cultuur er van opfrisschen -en zich krachtiger en onderne mender en beter opgewassen tegen tegen slagen gaan voelen. 71-jarige motorrijder geslipt. Toch zijn reis voortgezet, met noodlottig gevolg. ALFEN AAN DEN RIJN. 6 April (A. N. P.) In de Gnephoek onder Alfen aan den Rijn is Zaterdagmiddag de 71-jarige smid F. W. Brewe, iemand van Duitsche nationaliteit, doch reeds lang te Bleiswijk woonachtig, met zijn motorrijwiel geslipt. De man bleef bewuste loos liggen. Hij bleek aan hoofd en handen te zijn gewond. Hij voelde zich na eenigen tijd in staat zijn reis naar Woubrugge voort te zet ten. Hoewel de geneesheer hem dit ontried, gaf de man aan zijn voornemen gevolg. In derdaad slaagde hij erin zijn familie te berei ken. doch daar verergerde zijn toestand plot seling en hoewel spoedig geneeskundige hulp werd ingeroepen, is de man gisteren aan de gevolgen van zijn val overleden. De Italiaansclie troepen zijn thans Kworam binnengerukt. pag, 4 Dc Locarnolanden zullen deze week opnieuw bijeenkomen. pag, 4 Het schijnt, dat naar aanleiding van de Ilauptmann-affaire, gouverneur Hoffman in staat van beschuldiging zal worden ge steld. pag. 4 Zondag hebben op verschillende plaatsen in ons land branden gewoed. pag. 3 Bij verkeersongevallen zijn in het afgeloo- pen weekeinde zes menschen om het leven gekomen. pag. 3 Ajax heeft het afdeelingskampioenschap be haald, H, F. C. moet degradatiewedstrijden spelen. pag. 9 ARTIKELEN, ENZ. R. P.Opleving. 1 Ko Doncker: De avonturen van dr. Mol. pag. 3 K. de Jong: Bonte avond van „Apollo". pag, 4 J. II. de Bois: Tentoonstelling van oude kunst. pag. 11 E.: Tooneelvereeniging „Postaal Genoegen. pag. 11 II. L. Warnier: Leerlingenuitvoering Ruth Tobi. pag. 11 J. B. Schuil: Feestavond Nieuw Leven. pag. 11 J. B. Schuil: Frank van Wezel's roemruchte jaren. pag. 11 De burgerlijke stand van Haarlem is opge nomen op pag. 2.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1