AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG S A P R I C 1936 PAARLEM'S DAGBLAD 7 IAAT/TE EIKICUÏIN Frankrijk's vredesvoorstellen. Gelijkheid van rechten met eerbiediging der overeen komsten. GENèVE, 8 April (Reuter- A. N. P.) De tekst van het Fransche plan omvat 29 pagi na's, verdeeld over t-wee documenten, het eerste getiteld „verklaringen van het con structieve Fransche plan tot actie voor den vrede, en het tweede getiteld: „Memorandum op het Duitsohe antwoord van 1 Februari". Het eerste document is verdeeld in 25 para grafen, verdeeld in 4 hoofdstukken. Hierin wordt o.a voorgesteld gelijkheid van rechten in te voeren, met eerbiediging van de overeenkomsten, het internationale recht en geen hegemonie van esnig land. Verder wordt gesproken over collectieve veiligheid, wederkeerigen bijstand en ontwapening. In verband hiermede wordt voorgesteld, een com missie in te stellen, welke alleen Europeesche kwesties zal behandelen. Frankrijk stelt eveneens een vrede van 25 jaar voor met wederkeerigen bijstand en de organisatie van een internationale legermacht, ter beschikking van den Volkenbondsraad, welke beschikt over gemotoriseerde eenheden en luchtvaart. Een commissie zal worden inge steld, welke de controle uitoefent over de be wapening van alle landen. Op economisch gebied wordt voorgesteld een samenwerking tusschen alle volkeren, met uit breiding van het crediet en monetaire stabi liteit, uitwisseling van de voornaamste grond stoffen en koloniale markten. In het tweede document worden de pogin gen van Duitschland om de bezetting van het Rijnland te rechtvaardigen verworpen. Gebruiken de Italianen een nieuw strijdgas? Het zou een ontzettenden doodstrijd tengevolge hebben. ADDIS ABEBA, 8 April (Reuter). Vol gens nog niet bevestigde geruchten zou de overwinning van de Italianen aan het Noor delijk front voor een groot deel te danken zijn aan een nieuw soort strijdgas, dat zelfs door de modernste maskers heendringt. Naar men zegt worden de getroffenen eerst blind, het hoofd zwelt op en na een ver- schrikkelijken doodstrijd van 20 minuten ster ven zij. Ecuador trekt zich terug uit het sanctieblok. Officieele nota aan Italië. ROME, 8 April (A.N.P.) De regeering van Ecuador heeft Dinsdag medegedeeld, dat zij niet verder zal deelnemen aan de econo mische en financieele sancties tegenover Italië. De Italiaansche diplomatieke vertegen woordiger te Quito, die ter zake een officieele nota had ontvangen, heeft niet vernomen, wanneer Ecuador de sancties niet verder zal toepassen. De Emmabloem-collecte. 80.000 bloempjes in den verkoop. De jaarlijksche dag van de Emmabloem- collecte begint zoo zoetjes-aan een dag te worden, dien men in Haarlem en omgeving niet gaarne meer zou willen missen. Hoewel er op verschillende data in het jaar ook voor andere doeleinden bloempjes op straat ten verkoop worden aangeboden, mag de Emmabloem-collecte zich toch vrijwel in aller gunst verheugen. Er is waarlijk (als men tenminlïe absóluut niet onmachtig is een dubbeltje te offeren) moed voor noodig om de meisjes, die zich zoo spontaan en met zulk een te prijzen enthousiasme voor den verkoop beschikbaar stellen, voorbij te loopen. wanneer ze zich gereed maken uw reivers met een bloempje te tooien. Van den heer G. van V/aard, den onver- moeiden administrateur van het Consultatie bureau der Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, vernamen we dan ook, dat niet vele voorbijgangers een weigerachtig antwoord hebben gegeven. Ook hij is vol lof over de hulp van de jongedames. „In den regel be ginnen de meisjes 's morgens zeven uur met dit liefdewerk, maar er zijn er altijd een paar bij, die uit den band springen, in den goeden zin van het woord natuurlijk. Die laten zich door hun niet te blüsschen enthousiasme zóó meesleepen, dat zij reeds te zes uur post vatten. Zooals bijvoorbeeld de twee dappere meisjes, die op dit vroege uur de koude trot seerden en bij het Proveniershuis in de Groote Houtstraat eiken voorbijganger, die zich naar zijn werk haastte, aanklampten. „Het ging reuze!", zeiden ze vanmorgen; „tot zeven uur zijn we daar alleen gebleven en hebben in dat eene uur heel wat bloemetjes verkocht!". Het aantal collect-eerende meisjes is weer heel groot. Niet minder dan zevenhonderd bewer ken Haarlem, Bloemendaal. Aerdenhout en Vogelenzang. Ze bieden de bloempjes niet alleen op straat te koop aan. maar venten ze ook aan de huizen, in de kantoren, fabrieken en werkplaatsen. Hoewel er door de tijdsom standigheden niet meer zooveel gegeven wordt als in vroeger jaren, geloof ik toch dat er reden tot tevredenheid bestaat. We hebben weer 80.000 bloempjes besteld en hopen dat ze allemaal verkocht worden. Het vorig jaar bedroeg de opbrengst f 6378; ik hoop dat het dit jaar niet minder wordt". We helpen het hem hopen. Hij is er zeer dankbaar voor, dat de mannen van de Haar- lemsche Brandweer zich ook weer bereid ver klaard hebben, vanmiddag in den strijd tegen deze gevreesde volksziekte te helpen. Zij zul len weer in een versierde vrachtauto plaats nemen en op de bekende vlotte wijze trachten, ieder die dan nog geen bloempje gekocht heeft, er mee te versieren. Dit zal stellig zijn uitwerking niet missen. HAARLEMSCHE HANDELSVEREENIGING. In de 6 dezer gehouden buitengewone alge- meene vergadering der Haarlemsche Handels vereniging is het ontwerp van wijziging van het Huishoudelijk Reglement aangenomen. De Brandstoffentoeslag. Door het lid van den Raad A. Mars is tot B. en W. het verzoek gericht om nu van wege den Gemeentelijken Dienst der Werk loosheidsbestrijding en van Maatschappelijk Hulpbetoon de verstrekking van Brandstoffen- toeslag met ingang van 30 Maart j.l. werd be ëindigd en de weersgesteldheid van dien aard is, dat de verwarming in de woning niet ge mist kan worden, zoo mogelijk in overleg met den Minister van Sociale Zaken, alsnog den brandstoffentoeslag te doen verstrekken zoo lang de koude dit noodzakelijk maakt. EEN TELEGRAM VAN DEN H. B. B. AAN DEN MINISTER. Door het bestuur van den Haarlemschen Bestuurdersbond is het volgende telegram ge zonden aan den Minister van Sociale Zaken: „Verzoeke in verband met aanhoudende koude de toekenning van den brandstoffen toeslag deze week nog te doen plaats vinden." HAARL. AMATEURFOTOGRAFEN- VEREENIGING. Op den werkavond van Donderdag 9 April a.s. zal door de „Commissie voor de werkavon den der H. A. F. V." onder leiding van den heer Backx van Wereld worden beoefend het ver beteren en omkleuren van vergrootingen. O.m. zullen worden behandeld: de krijtretouche en omkleuringsbaden (bruin, rood, blauw en groen i. Den leden wordt verzocht mede te ne men: wolkenlooze landschapvergrootingen en vergrootingen van sneeuw-, bosch-, avond- en kinderopnamen. Aan de wanden de fotocollectie „Japan" be schikbaar gesteld door den Bond van N. A. F. V. en Cosmorama. Belangstellende amateur-fotografen zul len gaarne in de gelegenheid worden gesteld dezen belangrijken werkavond mede te maken. Deze avond wordt gehouden in het vereeui- gingslokaal der „Haarlemsche" Ged. Oude Gracht 104. DEENSCHE BELANGSTELLING VOOR DE BLOEMENVELDEN. Naar wij vernemen hebben heden in Hotel Lion d' Or hun intrek genomen Prins en Prin ses Viggo, uit Kopenhagen die een bezoek ko men brengen aan de bollenvelden. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Zooals gemeld herdenkt heden de heer L. van Dijk, wonende Soutmanstraat 37, den dag, waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad als stoffeerder-zadelmaker bij de firma Beynes, Kon. Ned. Fabriek van Spoorwegrijtuigen alhier. De jubilaris werd hedenmorgen-ten kantore van de directie gelukgewenscht en ontving de bij deze gelegenheid gebruikelijke envelop pe. Verder had hij den dag vrij. Van zijn col lega's kreeg hij een geschenk en een bloem stuk. VOOR DEN KANTONRECHTERJ Was het de drank of zijn kwaadheid Voor den kantonrechter stond hedenmor gen een taxi-chauffeur uit Haarlem terecht, aie in den nacht van 9 op 10 Maart om streeks twaalf uur in zijn auto op de Nassau- laan eerst achteruit een trottoir zou zijn op gereden en daarna vooruit een ander trottoir zou zijn opgegaan om tenslotte slingerend verder te rijden, terwijl hij in staat van dron kenschap verkeerde. De verd. verklaarde, dat hij een groot en twee kleine glazen bier had gedronken en daarna nog twee glaasjes citroen jenever had gebruikt. Hij was heelemaal niet dronken ge weest. De kantonrechter vroeg, hoe hij het dan kon verklaren dat hij zoo slecht had gereden. Verd deed hierop een verhaal over de toe dracht van de heele geschiedenis. Bij het ver laten van het café was hij aangevallen. Hij was toen naar zijn auto gevlucht, nadat hij ontzet was door een juffrouw die met hem was meegereden naar zijn woning en zijn vrouw had geholpen bij het wasschen van zijn bebloede gezicht. Verd. had hierna nog een heer naar diens woning kunnen rijden. Bij het wegrijden bij het café verklaarde verd. te zijn gehinderd door zijn aanvallers. Hij was daarom genoodzaakt geweest eerst achteruit een trottoir op te rijden en had toen vooruit langs het café moeten gaan om de menschen te ontwijken. Hij had geenszins de bedoeling gehad om zijn aanvallers zoodoende weg te jagen of om de deur te rammeien. De ruzie was ontstaan over de afrekening; verd. had naar zijn meening te veel moeten betalen. De vrouw van den caféhouder verklaarde dat verd. lastig was geweest bij de afrekening en. niet had willen betalen toen men hem erop attent maakte, dat de caféhouder en vera, zouden worden bekeui'd als hij om twaalf uur niet weg was. De echtgenoot van de getuige had verd. toen buiten de deur gezet en daarbij was verd. ge vallen. Hij was toen met haar man gaan vechten en zij had geprobeerd de vechters bazen te scheiden, waarbij zij ook een klap kreeg, wat weer aanleiding voor haar zoon was zich in het gevecht te mengen. De juf- froüw, die verd. zou hebben ontzet, was pas gekomen nadat het gevecht was afgeloop<en en toen verd. naar zijn auto was gegaan, om dat getuige had gedreigd de politie te waar schuwen. Haar man en zoon en zij waren niet voor de auto, maar in de deur van het café gaan staan. Bij het achteruitrijden van verd. had een voorbijganger zich achter een paal in veiligheid moeten stellen, terwijl verd. la ter op hen af was komen rijden met de kern nelijke bedoeling ze weg te jagen. Getuige meende dat de wijze van rijden van verdachte niet voortsproot uit overmatig gebruik van sterken drank doch uit zijn kwaadheid. Haar man was dezelfde meening toegedaan. In zijn requisitoir zeide de ambtenaar van het O. M. het primair ten laste gelegde, be treffende de dronkenschap te willen intrek ken. omdat het niet bewezen was. De manier van rijden van verd. kwam ech ter voor ee.n taxi-chauffeur niet te pas. De gang van zaken in het café wilde hij buiten beschouwing laten, omdat «die zaak toch nog voor de rechtbank komt. Het secundair ten laste gelegde achtte hij dus alleen bewezen, maar hij wilde toch de volle straf die op overtreding van art. 22 b van net Motor- en Rijwielreglement staat, eischen en vroeg derhalve 14 dagen hechtenis en zes maanden intrekking van het rijbewijs. Verd. bleef erbij dat hij nooit er toe had kunnen komen om op laffe wijze wraak te ne men door met de auto op zijn aanvallers in te rijden. De kantonrechter wilde dit aannemen en veroordeelde den man tot f 30 boete subs. 15 dagen hechtenis. Chaplin over „Modern Times". De film niet politiek-tendentieus bedoeld. SINGAPORE. 8 APRIL (A.N.P.) Charlie C'naplin heeft pertinent ontkend, dat zijn laatste film „Modern Times", welke in Duitschland en Italië verboden is, omdat zij van communistische strekking zou zijn, die bedoeling zou hebben. Hij zeide, dat hij slechts geprobeerd had „funny" (grappig) te zijn. GALLA S IN OPSTAND TEGEN HET LEGER VAN DEN NEGUS. ROME, 8 April (Reuter-A.N.P.) Het Italiaansche legerbericht nr. 179 luidt als volgt: Maarschalk Badoglio telegrafeert: Langs den weg naar Dessie is de Galla-bevolking in opstand gekomen tegen de Choa's. Zij bren gen zware verliezen toe aan het vluchtende leger van den negus. In de gebieden Gondar, Semien en Wolkait bieden vele stamhoofden hun onderwerping aan. In alle bezette ge bieden worden weer de normale markten ge houden". Mosterdgas op Kworam? Onder de bevolking zouden talrijke slacht offers gevallen zijn. ADDIS ABEBA, 8 April. De Abessynische regeering deelt mede, dat de Italiaansche vliegtuigen mosterdgas strooien op het gebied van Kworam. Zij maken hiermede talrijke slachtoffers onder de burgerbevolking. Martinez Barrio volgt Zamora op. Reuter meldt uit Madrid, dat Zamora thans officieel afgezet is als president der Spaansche Republiek, terwijl in zijn plaats benoemd is Martinez Barrio. BLOEMENDAAL VERKEERSONGEVAL. Nog steeds moeten de lichtpalen op de vluchtheuvels der tram de aanvallen van auto's trotseeren, maar niet altijd met suc ces. Niettegenstaande de schittarende natrium- verlichting op de Weeresteinstraat, waardoor alles toch zeer duidelijk en reeds op grooten afstand te zien is, torpedeerde gisteravond een in snelle vaart rijdende automobilist den paal bij de Van Tetsstraat, die nog wel ter betere onderscheiding een kleine lichtmast draagt met den naam der halte. De zware gietijzeren paal werd ruim 25 M. weggeslingerd, waarbij gelukkigerwijze nie mand gewond werd. Hoewel de auto aan de voorzijde ingedrukt was gaf de bestuurder vol gas en verdween in de richting Lisse. Het nummer was echter opgenomen en de auto werd halverwege Lisse aangehouden waarbij bleek dat de bestuurder niet geheel en al nuchter was. Het was een chauffeur die met de auto-van zijn patroon een plezierritje maakte, een ritje dat waar schijnlijk wel een minder plezierig einde zal hebben. OUDERAVOND BORNWATERSCHOOL. Dinsdag werd op de Bornwatèrschool een ouderavond gehouden. De bijeenkomst werd geopend door den voor zitter der oudercommissie, den heer L. v. Essen die enkele mededeelingen deed over de pogingen der oudercommissie en de Afd. van Volksonderwijs om te komen tot de stichting van een kleuterklasse. Het hoofd der school, de heer J. B. Klein Poelhuis, deed mededeelingen over de aangifte van nieuwe leerlingen. Voor handenarbeid is subsidie ontvangen. Het lokaal zal worden in gericht en iedere klas krijgt les, gedeeltelijk buiten den schooltijd. De heer E. v. Milligen hield een voordracht met lichtbeelden over: „Onder de Papoea's van Nieuw Guinea". Spr. wees op den samenhang, ook geologisch, met Australië en gaf een overzicht van de be volking en de politieke gebeurtenissen, die tot onze vestiging aldaar heeft geleid. De bevolkingsdichtheid is zeer gering 200 a 400.000. Verschillende tochten zijn ondernomen, mi litaire en andere, dikwijls tevergeefs, om het binnenland te exploireeren. Een van de oorzaken van mislukking was de moeilijkheid van proviandeering. Verschillende tochten hadden tot doel ves tiging van het gezag en bestrijding van het koppensnellen. Spr. deelde vele bijzonderheden mede over geloof, hygiëne, de plaats die de vrouw in neemt in de samenleving, het falen van het Christendom, feestviering, enz. enz. en ver toonde hierna een groot aantal lantaarn plaatjes. Verschillende gebruiksvoorwerpen waren ter illustratie aanwezig. De heer Klein Poelhuis sprak een woord van dank. VOLKSZANG GEEFT EEN PROPAGANDA AVOND. Indien de avonden van Volkszang zulk een goeden naam hebben verworven en steeds veel publiek trekken, dan is dit wel in de allereerste plaats te danken aan den leider, den heer P. de Nobel, die een geestdrift weet op te wekken, dat een zangavond een avond van werkelijk genot wordt en dat men zich aan het slot afvraagt, of men nu inderdaad twee en een half uur heeft gezongen. En de voorraad liederen schijnt onuitput telijk te zijn, zoodat wij onmogelijk zouden kunnen zeggen, hoeveel liederen er Dinsdag wel in het Jeugdhuis zijn gezongen. Liederen van lente waren het, liederen van ernst en luim, die frisch werden gezongen met de vaste kern als aanvoerders. Aan het einde van den avond bracht de voorzitter, de heer Kuiper, dan ook dank aan den leider en een luid applaus bewees, hoe zeer allen met deze woorden van dank instem den. Mevrouw De Lange was plotseling verhin derd haar medewerking te verleenen. Nu traden als solistes op mevr. Bosman (zang) en mevr. Fokker (begeleiding). Mevr. Bosman zong „De Linde" en „Ronde dans" van Jan Wagenaar en een drietal lie deren van Brahms, waarvan vooral het Wie gelied bekoorde. Mevr. Fokker begeleidde op voortreffelijke wijze en een hartelijk applaus bewees, hoe zeer het publiek de mooie voordracht op prijs stelde. Aan de dames werden bloemen aangeboden. De voorzitter riep allen een hartelijk tot weersziens toe op den lenteavond, die in Mei wordt gehouden. IJMUIDEN Den dans ontsprongen. De machinist van de Gerberdina Johanna IJM 38 is op zijn laatste reis ter nauwernood den dans ontsprongen. Er was een lekke vlampijp en om deze te repareeren had men den stoom tot 10 atm. laten zakken. De ma chinist kroop toen door de vuurdeur achter in den ketel, waar ook al is een der vuren uitgehaald, steeds een groote hitte heerscht. In de vuurkast gekomen, werd de man door de hitte bevangen. Hij had echter tegen woordigheid van geest genoeg om terug te kruipen. Doordat een steen van de vuurbrug losraakte, raakte hij in den nauwen door gang bekneld. Door de stokers werd hij uit zijn benarde positie bevrijd. Door het uitstroomend e heete water be kwam hij vrij ernstige brandwonden aan zijn polsen. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 8 APRIL Tarbot per K.G. f 1.201 Griet per K.G. f 30—12 Tongen per K.G. f 0.91—0.73 Groote schol per 50 KG. f 28 Middelschol per 50 K.G. f 27—20 Zetschol per 50 K.G. f 20—16.50 Kleine schol per 50 K.G. f 18—2.50 Schar per 50 K.G. f 12—4.40 Tongschar per 50 K.G. f 3023 Rog per 20 stuks f 228.50 Vleet per stuk f 1.35 Kleine poon per 50 K.G. f 4.602.40 Groote schelvisch per 50 K.G. f 1712 Middelschelvisch per 50 K.G. f 15 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 1514 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 139.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 5423 Groote gullen per 50 K.G. f 1816.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 1610.50 Wijting per 50 K.G. f 8—1.60 Makreel per 50 K.G. f 3.10 Heilbot per K.G. f 1—0.72 Leng per stuk f 21.13 Koolvisch per stuk f 0.650.12 BESOMMINGEN. Trawlers: Poolzee IJM. 77, 160 m. f 1940. Sperwer IJM, 10, 500 m. f 4300 Irene, IJM. 89. 120 m. f 1050 Oostzee, IJM. 147, 45 m. f 1660. Elie Chenevière IJM. 161, 70 m. f 1050. Kotter: E 436 f 410. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, Ondertrouwd: 8 April: A. Hart Nibbrig en C. Honing; A. de Vries en M. A. M. Grewen; J. van Schaik en A. J. M. Verbeek; F. W. de Paus en M. P. J. Heinsbergen; M. E. Bouw meester en N. W. Möring; J. Vredenburg en J. C. van Assema; N. B. aan de Kerk en J. Schluer; K. Th. Vermeer en C. M. Fröhlich; J. W. H. den Otter en C. J. Casteleijn; H. I. F. Heesink en C. Kratschatus; O. Verkerk en W. J. van Beekum; J. Bouwman en R. Bloem; W. Vader en G. Woudenberg; N. Meijer en P. J. de Groot. Getrouwd: 8 April: E. de Jong en F. Oni- sak, F. J. J. Bonarius en P. Chr. J. Leising; G. J. Broest en F. J. van Schooten; H. v. d. Horst en A. de Vries: D. v. Kampen en J. Hornstra; H. J. v. d. Berg en B. M. Seeder; L. Oolders en M. C. J. Beelen; D. Wolters en C. M. Dreijer; J. H. Dicks en E. H. Hulsink; A. A. F. Braakman en R. Tendeloo: J. M. Nijssen en J. Chr. van Wijngaarden; G. J. Hermes en E. v d. Lijn; Ph. G. Gepken en G. van Bruinswaard; A. J. de Zaaijer en J. J. Lacet: J. L. Boonstra en O. J. Normann; J. W. Krawinkel en M. de Zwart; H. Roeland en C. G. Huibers; H. Chr. L. Bruin en J. B. Roest. Bevallen: 4 April: P. H. M. Nederstigt- Piepers. z. 5 E. A. la Fleur-v. Kol. z. 6 L. M. Teusink-Dörges. d. M. C. Kuderski- Meijer. d. 7 H. C. J. Andreoli-Feije, d. C. A. Stolwijk-v. d. Bijl. z. Overleden: 6 April: M. J. C. Eskes. 40 j„ Archipelstraat. 7 G. C. v. Soest, 14 j„ Bis schop Ottostraat. W. J., 18 d„ z. van A. Bosch, Voortingstraat. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 H 98'/. 4 pCt. Nederl. ïndië 96% -* - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5\'2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) 22 Youngleêning (met ver klaring) 23% 23% 22% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 111 Handel Mpij. Cert, van f 250 124% Koloniale Bank 52* Ned. Ind. Handelsbank 11314 Rotterd. Bank 105 LNDUSTR. OND. BÏNNENL. Alg. Kunstzijde Unie 24% 24% v. Berkels Patent. Calvé Delft Cert 59% Ned. Ford ex. 40 afst. 217* - Philips Gloeil. Gem. Bezit 167* 168*-170 171-* 171 171-172 107* - 107* 107* - 107*—108 TABAKKEN. Deli Batavia 184* 185* 186 Deli Maatschappij 207-208 206*4 - 2C7 209 209* 208* 19744 -198* 198 198* SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 5 Scheepvaart Unie 45 Konink. Paketvaart 9574 Rotterdamsche Lloyd 37* Maatschappij Nederland 37* Holland—Amerika lijn 38 PETROLEUM. 244*—245 247* 247* 247* - Perlak Petr 93 93* 10%—% 10%-% Continental Oil 21* - 1074 10% 10% 10% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 235 234*-* Java Cultuur 128*4 Ned. Ind. Suiker Unie 109* Vorstenlanden 22*4 INDIJSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 10 9% 10 22% *4 22%-23 23-% 23% 23%-% Bethleh. Steel 3GVa—Ste 36%-% 36% 36% 36% 3% 42 *-% 42% 42% 42% -.* 42% 42-% 42% 42%-% Kennec Copper 23%- 23* 23*-% 23%-% 8% 8%-% 8*-% 8% 8%-% RUBBERS. Amsterd. Rubber 123 1231/8-125 124* 124* Dell Bat. Rubber 74 Indische Rubber 94* Kendeng Lemboe 135* 134* Serbadjadi 63* Rotterdam Tapanoell 43 Bandar Rubber 114* Preanger Rubber 49 113* 89 «4 89* Sumatra Rubber 148 - 143-145 AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 2114 21* 2% 2* 2* Union Pacific Chic. Milwaukee 4% 4% Missouri Kansas Texas 5% 4%~% 4% - MIJNBOUW. Alg Explor Mij 164* Redjang Lebong c30 318 PROLONGATIE - 1* -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11