DIGESTIF LAANTJ Hensen 1 blik haring intom.saus CADEAU Hij bestudeerde het menu met de meeste aandacht. PASTILLES en SPORTKLEEDiNG UW ADÜES Primavera 1936. VRIJDAG 10 APRIL 1936 HAAR L'EM'S DAGBEAD „Modern Times' in het Rembrandt Theater. Een nieuwe film van den genialen dwaas Charlie Chaplin Charlie met zijn spuitwapen, dat hij in „Modern Times" kwistig hanteert. Na vijf jaren thans weer een film. van den man met het snorretje, den bolhoed en de knobbelige rotting. Na twee jaar wenken is de ..production 5", de vijfde 'groote film na The Kid, The Circus, GoQid Ru'sh en City Lights, klaar gekomen en heeft den naam gekregen van Modern Times. Gedurende de Paaschweek in het Rembrandt-Theater. Een nieuwe film, en toch een film met veel bekende trekken. Ghaplin is dezelfde geble ven, natuurlijk, en zijn handelingen zijn nog zooals we ze in zijn vorige films zagen. Het middelpunt ervan is Charlie-, de „zenuwipil" de man met een ondefinieerbare aantrefckelijik- heid, waarschijnlijk vooral voortvloeiende uit de combinatie van izijn dwaze uiterlijk en bewegingen en de diepe men schel ij khe id van zijn eigenaardigheden, die een gevoel van medelijden verwekken. Want Charlie Chaplin, de sjofele arme drommel met zijn altijd-alles-verkeerd-doen staat volkomen buiten de maatschappij. Bij elk incident dat door zijn buitenissige wijze van reageeren ontstaat, wordt hem dit door zijn medemen- schen duidelijk gemaakt. En Chaplin, die voor deze film het scenario schreef, die de regie voerde en tegelijkertijd de hoofdrol speelde, heeft de verschijnselen Van de mo derne tijden aangegrepen om het conflict tusschen den onmaatschappelijken, hyper- indivddualistisohen mensch Chapiin-in-de- film en den massamenscih, door wien hij nauwelijks wordt getolereerd, nog duidelij ker to laten uitkomen, dan in zijn vorige films, bijv. in 'City Lights, Hij heeft dit gedaan in een verhaal, dat een aaneenschakeling is van wat men zou kunnen noemen Chaplin-anecdotes, soms klinklare nonsensscènetjes, en bekende mop jes. Die korte stukjes worden door den genialen clown met een dergelijk vuur, toewijding en ernst gespeeld, dat de 'vermenging van de tragische en oerkomdsche momenten her haaldelijk een fijne humor oplevert, die door geen anderen filmacteur in dit genre zou zijn te bereiken. Ook in deze film komt weer het»opoffe ringselement van Chaplin voor, Hij komf. weer op voor de armen, de onrechtvaardig behandelden en dit geschiedt meestal ten nadeele van hem zelf, Doch in alle gevallen tbewaart hij weer evenals vroeger zijn laco nieke, philosophische berusting en niet te vergeten zijn welgemanierde omgangsvor men, zooals 'het afnemen van het hoedje in de meest precaire oogenblikken, het rechts laten loopen van de dame wie idie dame ook is, dikwijls ten toon gespreid na de onge hoords te .brutaliteiten (Chaplin zoekt het altijd in tegenstellingen)Dit maakt de maat schappelijke etiquette soms haast belache lijk. De 'geschiedenis, zooals gezegd, heeft niet veel om het lijf, maar heeft tal van effec ten en situaties, die dengeen die gevoel voor humor heeft, idoen schateren. Ghaplin is een fabrieksarbeider, een nummer van „section 5" welkende aan den loopenden band in een waanzinnig tempo, dat 'hem tenslotte zenuw ziek maakt. Na in een inrichting te zijn ver pleegd, gaat hij naar werk zoeken, wordt ibe- trokfcen bij een politieke demonstratie en komt in de gevangenis terecht, waar hij on bewust een ontsnappingspoging vèrijdelt en daarom wordt ontslagen, zeer tegen zijn zin. Hij vindt werk, verliest het eenigen tijd later wee.r en besluit naar de gevangenis te rug te keeren; hij ontmoet het straatmeisje Paulette Goddard, met wie hij .moet vluch ten omdat zij brood heeft gestolen uit hon ger. Zij droomen van een eigen woning, wo nen in een krot. übarlie vindt na nieuwe in cidenten in de fabriek een baantje als nacht waker in een groot magazijn, wordt den eer sten nacht bij een inbraak betrokken, raakt weer in het cachot en krijgt tenslotte met Paulette Goddard een baan in een restaurant waar hij moet bedienen en zin gen. Zoowel het bedienen als het zingen leidt tot verwikkelingen. En dan hoor en we Ghaplin voor 'het eerst in deze film en voor het eerst in zijn filmcarrière een geluid uit brengen: hij zingt, omdat7 hij den tekst is kwijt geraakt en niet heeft kunnen onthou den op de maat van een tango en onder het maken van zijn dwaze rythmische passen een nonsenslaedje, waarvan geen woord is te verstaan, maar dat door zijn mimiek tot een hoogtepunt in de film is gemaakt. Tenslotte eindigt de film, ook iets nieuws, met het beeld van ee.n Chaplin, die niet meer alleen doch met zijn vriendinnetje een toe komst tegemoet gaat en zich niet gewon nen zal geven". Zoo hooren we dan voor den eersten keer Chaplin's melodieuse stem. Verder is de film zwijgend. Chaplin schijnt er zelf de muziek bij te hebben gemaakt en deze heeft door haar rythme en toonaard een zeldzaam illustratief en suggestief karakter ge- toegen. Men heeft Ghaplin er van beschuldigd communistische tendenzen in de film te hebben gelegd. Hij heeft dit zelf ontkend en verklaarde slechts „fun" te hebben willen geven. Eén ding is zeker: Ohaphn's opkomen voor de maatschappelijk zwakkeren is geen nieuw verschijnsel, hij toonde het reeds in a.l zij n films. Hij is altijd de man geweest, die het met de politie aan den stok kreeg. De meeste elementen, die politiek zouden kunnen wor den genoemd zullen waarschijnlijk slechts zijn gebruikt om Chaplin's angst voor de .ongastvrije wereld goed te laten uitkomen. Een angst, die bijv. blijkt uit het stempelen van zij n werk tijdkaart in de tijdklok, ook a,ls hij in de grootste haast ronddaast, uit de vraag in de gevangenis te mogen blijven omdat hij zich er gelukkig voelt, etc. De fo tografie van de film doet af en toe zeer ouder wetsoh aan, de immense fabrieksdecors ont worpen door Willy Pogani zijn hoogstmodern en nog moderner is het inlassohen van 'het gebruik van televisie. Paulette Goddard maakt een uitstekend filmdebuut, maar het middelpunt van dit alles blijft de nietige druk-doenerige, pin- guinachtige figuur 'van Charlie, die ontroert en die door zijn zotheid doet schateren. J. L. In staat van faillissement een schuld betaald. Twee maanden tegen Hillegommer geëischt voor tie rechtbank. ■Een 34-jarige schildersbaas uit Hillegom had zich Donderdagmiddag voor de recht bank te verantwoorden omdat hij zich schul dig gemaakt had aan overtreding van art. 341 Wetboek van Strafwet. Hij had er financieel slecht voorgestaan; er was een request tot faillietverklaring in gediend tegen hem. Door mr. G. W. C. Plies ter, die voor de eischers optrad, was hem een schikking tot betaling van zijn schuld voor gesteld; bij voldoen aan deze schikking zou het request worden ingetrokken. Aan een der schuldeisehers betaalde hij toch f 150, terwijl hij in staat van faillisse ment verkeerde en het geld aan den curator had moeten afdragen. Dat vertelde de echt- genoote van den Hillegommer aan den cura tor, waarop de faillissementsaanvrage direct werd ingediend en het faillissement werd uitgesproken. De curator mr. J. A. P. C. ten Bokkel deed eenige mededeelingen over den financieelen toestand. Verdachte verklaarde, dat hij niet wist, dat hij het geld niet had mogen betalen. De president wees hem erop, dat hij tenminste mr. Pliester erin had kunnen kennen. Ook maande hij hem aan de waarheid te spreken en een verklaring van zijn handelwijze te ge ven, doch verd. bleef bij zijn verklaring. Mr. Pliester had den indruk dat verd. door iemand was aangespoord tot het betalen van de f 150, wat hij mede afleidde uit de ver andering van verdachte's houding. Verd. ont kende dit. Met zijn vrouw had verd. erover gepraat. Die had gemeend, dat de schuldeischer maar moest worden betaald, omdat verd. toch aan het eind van de week geld zou ontvangen. Hiermee was verd. het eens geweest en hij had het zijn plicht gevonden zijn geleende geld terug te betalen. Hij zeide nogmaals niet te weten dat dit een overtreding was. De officier van justitie achtte bewezen uit verdachte's uitlatingen tegenover mr. Plies ter, dat hij wist failliet te zullen gaan en dat hij wist, dat hij zijn schuld niet mocht af betalen. Hij eischte tegen verd. twee maanden ge vangenisstraf. Uitspraak 23 April. Tot aan de feestdagen geeft ieder kooper die voor f 1, - aan Kaas en Conserven besteedt LA&NTJE, ZIJLWEG 04, TELEF. 17167 (Adv. Ingez. Med.) FILIAAL. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Nieuwe aanwinsten. Nederlandsche en in het Ned. vert, romans. Den Doolaard. Orient express. Duhamel. Belijdenis te middernacht. Kramer, Diet. Begin. Maurois. Atmosferen. Neumann. Rebellen. Fransche romans: Anet. Quand la terre trembla. Chantepleure. L'inconnue bien-aimée. Fromentin. Dominique. Godsdienst en Wijsbegeerte. (Henzel. Sir Wilfred Grenfell, zendings- doliter van Labrador. Van Wijngaarden, 's Levens opbouw. Schweitzer. Het Christendom en de wereld godsdiensten. Sociale wetenschappen. Feiler. Het Bolsjewistisch experiment. Romein. Machten van deze tijd. Radio en Televisie. •Geervliet. Moderne radio-bouwschema's. Philp. Televisie; wat het is, hoe het werkt. Muziek en Tooneel. Dijk. Het begrijpen van muziek. Volbach. De instrumenten van het orkest. Werumeus Buning. Het tooneeldecor. Reisbeschrijving. Wytema: Klaar voor onderwater. Geschiedenis. FülöpMiller. Lenin en Ganhri, SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 6 uur. Ochtenddienst te 7IA uur. Predikatie voor het Moesafgebed. Middag- dienst te 1 uur. Avonddienst te 7.34 uur. Zondag: Ochtenddienst te 7'/2 uur. Middagdienst te 1 uur. 7de en 8ste dag Pesach: Zondag: Avond dienst te 7.18 uur. Ochtenddienst op beide dagen te 7V2 uur. Middagdienst op beide dagen te 2 uur. Avonddienst op beide dagen bij het invallen van „nacht". Werkdagen: Ochtenddiensten te IVz uur. Middagdiensten te 6.45 uur. Avonddiensten bij het invallen van „nacht". Talmoed Torah: Werkdagen: Tusschen de Middag- en de Avonddiensten. Alle diensten, alsmede Talmoed Torah, vin den plaats ter Synagoge, L, Begijnestraat 11. Hij wist j dat de minste onvoorzichtigheid 1 hem maagzuur en branderige pijnen zou veroorzaken. Een vervelende geschiedenis indien men voor den maaltijd zich steeds moet afvragen: Hoe zal het mij bekomen? Gelukkig kan men tegenwoordig deze spijsverteringsklachten door een eenvoudig, uiterst werkzaam middel voorkomen. Men late na den maaltijd één of twee der smakelijke Digestif Rennie Pastilles langzaam in den mond smelten. Deze pastilles bestaan uit verschillende bestanddeelen, die ieder voor zich op zeer uiteenloopende wijze, de spijsvertering gunstig beïnvloeden. De hoofdoorzaak van spijs verteringsstoornissen ligt in overmatige vorming van maagzuur, waardoor branderige pijnen en uiterst onaangename zure oprispingen ontstaan. De verschillende hydroxyden en carbonaten, die in Digestif Rennie Pastilles voorkomen, nemen het overmatig maagzuur weg. Tevens zullen de in deze pastilles voorkomende pepsine en pancreatine op uiterst krachtige wijze de spijsvertering be- vorderen. De in deze pastilles verder voorkomende colloïdale kaolin helpt eveneens het overmatig maagzuur weg te nemen, door dit te binden. Zoo wordt de spijsvertering door de Digestif Rennie Pastilles krachtig bevorderd, terwijl deze pastilles er tevens voor zorgen dat spijsverterings- stoornissen niet optreden, zoodat klachten over pijnen, zure oprispingen, benauwdheden of ver moeidheid na den maaltijd vanzelf achterwege blijven. Digestif Rennie Pastilles zijn buitengewoon prettig te nemen - geen poeder - geen glas water, Iedere pastille is apart verpakt zoodat ge ze ge makkelijk bij LI kunt steken. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten f 0.35 per pakje en f 1.05 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen. Imp. Rowntree Handels Mij., Heerengr. 209, A'dam. (Adv. Ingez. Med.) ROTT. HOFSTAD-TOONEEL IN DEN STADSSCHOUWBURG. Gedurende de ibeide Paaschidagen zal het Ver. Rott. Hofstad-tooneel, directeur Cor v. d. Lugt Metsert, den Stadsschouwburg alhier -bespelen. Zondagavond 12 April (len, Paaschdag) gaat de première voor Haarlem van het spannende én geestige detective-blijspel: „De ^geheime deur" in 3 bedrijv.en door D. en C. Christie. Onder regie van Bets Ranucci- Beckman treden in dit stuik op: Enny Meu nier, Dirk Verbeek, Theo FrenkeL Piet Bron, Paul Steenbergen, Henik v. Buiuren, Anton v. Zuylen Jr. Vertaling: J. C. v. d, Horst. Maandagavond 13 April (2en Paaschdag) wordt vertoond het zeer amusante stuk: „In rok", blijspel in vier bedrijven van Ga- briël Dregély. De 'hoofdrol hierin, 'wordt even als vroeger, door Cor v. d, Lugt Melsert ge speeld, bijgestaan door Enny Heymans-Snij- •ders, Mimi Boesnach, Hélène Berthé, Else Willart, Anton Roemer. Ferd. Sterneberg, Jan v. d. Linden, Ed. Palmers, Bob Oosthoek, Gerard Arbous e.a. Beide stukken zijn zeer gunstig beoordeeld. De Nieuwe Rott. Crt. prijst 'het geestige spel van Van der Lugt Melsert in ,„In Rok". Over „De geheime deur" schreef het Va derland: „Deze spannende, soms adembe klemmende 'historie, wordt zeer vaardig ge speeld". De Nieuwe Rot't. Crt.: ,,Een menge ling van blijspel en griezelspel, dat voortref felijk wordt gespeeld". „De Lichthoeve" te Santpoort. OORLOG EN OORLOGSINDUSTRIE. Aanstaanden Woensdagavond zal de laatste lezing van den door de Alg. Ver. „Nooit Meer Oorlog" (Afd. Haarlem der Alg. Ned. Vredes- Actie) georganiseerden cursus „De oorlog van alle kanten bezien" plaats hebben in het ge bouw „De Nijverheid", Jansstraat, alhier. De heer J. J. Polak uit Amsterdam zal dan spreken over „Oorlog en oorlogsindustrie". De lezing is openbaar en vormt weder een afgezonderd geheel. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare leeszaal en bibliotheek). Nieuwe aanwinsten. Nederl. en i. h. Nederl. vert. romans: Jelusich: Caesar. Keuier: De onverzoenlijken. Martison: Van de stookplaat,. Engelsche romans: Lewisohn: Stephan Escott. Thackeray: The memoirs of Barry Lyndon. Wells: Christina Alberta's father. Sociale wetenschappen: Coenraad: De werkverschaffing aan intel- lectueelen. Red mee! Waar gaan wij heen? Genechten: Kapitalis me; Tinbergen: Socialisme; De Leeuw: Com munisme; Verviers: Fascisme. IJssel de Schepper: Hoe komen we eruit of: Wat heeft de ziener Edward Bellamy te zeg gen, aan u, jong en oud? BedrijfsorganisatieHandelswetenschappen Glass: Hypotheekbanken en woningmarkt in Nederland. Letterkunde: Karlweis: Jakob Wassermann; Bild, Karnpf und Werk. Sterck: Vondelbrieven uit de XVII eeuw aan en over den dichter. Tolstoj: Het leven en lijden van mijn vader. Young: A century of boys stories. Toonkunst Kleczynski: Hoe moet men Chopin spelen? 2 din. Reeser: Alphons Diepenbrock. Van den Sigtenhorst Meyer: Jan Willems zoon Lossy, Sweelinck's leermeester. Volbach: De instrumenten van het orkest, orkest. Idem: Het moderne orkest en zijn ontwik- kelingv De heer Aart van Dobbenburgh heeft een mooie lithografie gemaakt, voorstellende een zwervenden jongen, die ten bate van „De Licht hoeve" in den handel is gebracht. Hierboven een afbeelding van de teekening. In het April-nummer van „De Lichthoeve" het orgaan van het bekende Kindertehuis aan de Kweekerslaan te Santpoort, deelt de Directrice, Zuster J. Th. Kuyck, in een hoofdartikel mede. dat daar liet 900ste kind is ingeschreven. Zij schrijft o.a.: „In het kleine, witte wiegje, veilig in h.et meest beschutte hoekje van onze babyzaal, ligt hij en kijkt met ernstigen blik naar de lichtschijntjes, die tusschen de gordijntjes door naar binnen glippen. Aan zijn wiegje stonden „Armoe" en „Niet begeerd" en ik twijfel er aan of zijn moeder ooit in staat zal zijn deze booze feeën te be letten hun invloed op het leven van haar jon gen te doen gelden. Och, mijn kleine 900ste, als ik bij je wiegje sta, wordt ook mijn hart zwaar van zorg. Achthonderd negen en negentig namen stonden in het dikke boek al ingeschreven, eer ik de negenhonderdste er bij zette. Acht honderd negen en negentig namen beteeke- nen achthonderd negen en negentig kleine menschjes, zonder veel bescherming, zonder veel ruggesteun geplaatst in een harde, kou de wereld. Sommigen ging het goed, sommigen niet. De meesten gingen weer weg, een enkele bleef; voor die werd Lichthoeve niet een tij delijke, maar een blijvend thuis. Er waren er een paar die stierven hier of later ergens anders. Er waren er een paar, die de wereld ingingen en mislukten. Dat waren er gelukkig niet veel, maar de zorg om hen kan me 's nachts doen wakker liggen. Zij waren zorgen-kin deren toen ze hier nog' v/aren, ze zijn het gebleven ook na hun vertrek. Negenhonderd, die in vele gevallen ver standelijk o, zoo onvoldoende toegerust het le ven in zullen moeten gaan, het leven waarin zelfs de besten tegenwoordig maar ternau wernood'een plaatsje kunnen vinden. Met zorg heb ik, ruim twaalf jaar geleden, gekeken naar onze eerste, het kleine babytje met zijn zwakke gezondheid. Nu kijk ik met dezelfde zorg naar onze ne genhonderdste. We zullen weer opkweeken en alles doen om hem lichamelijk zoo sterk mogelijk te maken. Als we hem lang genoeg hier kunnen houden, wat ik vurig hoop, zul len we hem ook verstandelijk bijbrengen wat we kunnen en hem opvoeden zoo goed het in ons vermogen ligt. En dan zullen we hem los moeten laten met een hart vol angst, maar het zal moeten, en dan Tot zoover zuster Kuyck. Zij en zuster Verkerk danken voor de be langstelling en giften ter gelegenheid van het 121/2-jai'ig jubileum op 12 Februari ont vangen. Verder wordt rekening en verantwoording gedaan van de ingekomen giften in geld en natura. H. O. V. BART KREEFT. 2den Paaschdag geeft bovenstaande ver- eeniging in den schouwburg Jansweg een uitvoering, Opgevoerd zal worden de ope rette „Gri-Gri", van Paul Lincke. met groot koor, eigen orkest en ballet. Na- afloop is er bal. Ook ls genoemde vereeniging aangezocht om met den heer Guus Kiel einde Mei in Amsterdam zijn 60-jarig toaneeljubileiwn te vieren met de operette „de Vice-Admiraal" van Millooker, welke in Januari 1.1. hier in Haarlem is opgevoerd. VAK Kt E DING MAGA2VK ^AARLAARSTEEC 1.TELX Ï2S43 (Adv. Ingez. Med.) De .taxi stuift door Rotterdam's nauwe straten, schiet in een geweldig tempo de Heinegouwenlaan af, dan het viaduct onder door: „Primavera" staat daar met reuzenlet ters op de Nenijto'hal. Het is vóór de opening. De jury doet haar wer'k en in sommige inzendingen prijken al die veelzeggende cartonnetjes op stokken, die eervolle vermeldingen en bekroningen aan geven. Dé trots van iederen kweeker, een be- "ooning soms van jaren wenk. Nu is 'het nog mogelijk, alles rustig te be kijken. .Straks, over een paar uur, zal de stroom van bezoekers 'beginnen die al die dagen aanhoudt, onafgebroken gelukkig maar. Er is nog belangstelling voor onze bloemen, en deze Primavera verdient dat zoo mogelijk nog meer dan haar voorgangsters. Bij het binnenkomen van de enorme hal wordt iedereen even stil, zelfs worden dat diegenen, die bloemen alleen als handels artikel zien of slechts er aan denken, hoe hun verslag of hun foto bijtijds weg komt. Een blauwig, neen, een blauw-zil'veren licht glanst over de beide langwerpige vijvers waarin stoffijne fonteinen ruischen. Blauw is het groote complex Hydrangea's (u en ik zeggen Hortensia's) in het midden, en door de groote ruiten opzij schijnt de 'blauwe voor jaarslucht. Er zijn nog andere kleuren in de hal, terracotta, rose, tomaatkleur van de schitterende Azalea mollis, warmrood der Rihodo's, gloeiend oranje, rose en karmijn van de polyanthrozen. Die kleur plekken val len pas later op, als ge wandelt over de op den openingsdag nog nauwelijks begaan bare paden. Hoog boven uw hoofd gloeien de electrische straalkacheltjes, die op dezen kouden dag de temperatuur voor mensch en bloem dragelijk moeten maken. De verslag gever dreigt te vallen over statieven, mon teurs zetten met electrische lampen dan, hier, dan daar een plantengroep in het „zon netje" en daartussc'hen werken de fotogra fen en de mensehen van het filmjournaal onverstoorbaar verder. Een enkele inzender schikt nog iets aan zijn groep, wat jury-le den praten na, de kleur-deskundigen bepa len voorzichtig en secuur de verschillende omschrijvingen., en ginds op de verhooging wachten fleurig gedekte tafels op de officials die ten maaltijd genood zijn. Dé gewone ge noeglijke drukte van vóór een opening. Maar wie nu naar Rotterdam gaat. zal van dit alles geen spoor meer merken. Hoe prachtig de trossen witte seringen waren, ziet u vanavond in (het. Polygoon-journaal. Beter doet u met zelf te gaan kijken. Al zal het er drukker zijn dan u lief is, toch ziet u in deze geweldige ruimte alles goed; de menschen verzinken bij zoo'n 'hoogte en zoo'n bloemenweelde bijna in het niet! Er zijn Orchideeën die alleen al een tocht naar Rotterdam waard zijn. Prachtige groe pen maken de Rhode's en de Azalea's, heer lijk contrasteert de Clematis met de Gouden Regen, in trossen bloeien er de kleine po lyanthrozen, zooals ze het pas over twee maanden in uw tuin zullen doen; denk eens aan. wat een werk dit vervroegen geweest is! Daar zijn, nog eens, onze Narcissen groot en klein; Magnolia's steken hun half-ontlo- ken knoppen omhoog. De nieuwste Freesia's, weer mooier dan alles wat we vroeger zagen, de onvolprezen wilde Tulpen, een schitteren de collectie succulentenhet is. zoo mo gelijk. nóg mooier dan andere jaren. Trouwe „Flora"-bezoekers zullen er oxide bekenden terug vinden bij het .geëxposeexxïe, maar ook veel nieuws. En wie dan buiten'landsche exposities op dit gebied kent, hoeft zich xiiet van. chau vinisme te bescTnxldigen als hij onwillekeurig denkt: „dit kunnen we hier toch maar prachtig!" Want dat is volkomen waar. Materiaal en opstelling zijn boven alle lof vexheven. Ook buiten, in den tuin, waar iedere liefhebber wel iets van zijn gading moet vinden, 't zij bij al die aardige novitei ten in het lage goed en de rotsplanten, het zij bij de bolgewassen of de coniferen. Zoo is de Primavera 1936 weer een prach tig stuk werk geworden, een „pluim op den hoed van onze kweekers", die ten volle onze belangstelling en hartelijke aandacht ver dient I 0 h. S,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11