FLAT- Ui ƒ2395 ^WEERBERICHT N.V- Wed. Oosten Zn. Joh. Swaalf ii.. PAASGH-ADVOCAAT R E S I L O N COMBINATIE IAAT/TC BERICHTEN V R IJ D A G 10 APRIE 1936 H A A R t E M'S DAGBEAD 2 De spoedcursussen voor dienstboden. Beginnen 22 April. Zooals bekend zullen hier spoedcursussen voor dienstboden, voor meisjes van 16 jaar en ouder gehouden worden, waaraan men op den duur een internaat wil verbinden. Maar ook zonder dit internaat kunnen de cursussen beginnen. Dit zal gebeuren op 22 April a.s., tegelijk in de drie Haarlemsche huishoudscholen. Er hebben zich, naar wij vernemen, reeds meisjes voor deelneming aan gegeven. De termijn voor aangifte is verlengd tot 14 April a.s. De cursus duurt drie maanden en de op leiding is kosteloos. De 20 lessen (in koken, huishouden, wasschen en strijken, naaien, tafeldekken en -dienen, spelen met kinderen enz.) worden overdag gegeven. Op één och tend en één middag in de week is er ge legenheid tot practisch werken in een ge zin. Na afloop van den driemaandelijkschen cursus worden de meisjes gedurende een proeftijd van drie maanden in een gezin (aan te wijzen door het comité) werkzaam gesteld (liefst voor dag en nacht) tegen een gebruikelijk maandloon, natuurlijk te beta len door de werkgeefster. Na afloop van dezen proeftijd wordt bij ge bleken geschiktheid van de candidate een diploma uitgereikt, dat voor haar van groote waarde zal zijn bij het zoeken van een be trekking. Het laatste overleg voor plaatsing geschiedt met den Gem. Dienst voor Werkloosheids bestrijding, Hoofmanstraat, alhier. Voor nadere inlichtingen kan men zich vervoegen bij de leden van het Comité van Voorbereiding: mevr. Reinalda. Buitenrust laan 19 en mevr. Maarschali, Sterreboschstraat 51, Haarlem. INBRAAK In den afgeloopen nacht heeft iemand zich toegang verschaft tot het kantoor van een firma in bouwmaterialen aan den Spaarndaai- scGov/eg. In het kantoor werden enkele laden van schrijftafels doorzocht, maar er wordt niets vermist. Jongetje door kogel getroffen. Geladen revolver op een vuilnisbelt gevonden. TER AAR, 10 April. Het negenjarig zoon tje van de weduwe Rijkelijkhuizen alhier vond gistermiddag op een vuilnisbelt in de omge ving van dé boerderij van zijn moeder een re volver. De jongen toonde deze later aan een knecht van de boerderij. Plotseling ging het wapen af, met het noodlottig gevolg, dat de kogel den knecht door de hand drong en daarna het kind in de borst trof, waarbij de rechterlong werd doorboord. Nadat dc eerste geneeskundige hulp was verleend is het knaapje in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Leiden ver voerd. De knecht kon, na verbonden te zijn huiswaarts keeren. Voor de grootste keuze van de fijnste Vleeschwaren nog altijd I i TIL 10587 - tw» G9 HOUT5TR 89 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 10 April. Bevallen 8 April. H. E. GerritsenLogmans, d.; A. S. H. Herwarth v. BittenfeldJkvr. v. Panhuijs, z.; 10 April: C. v. d. Velden—van Galen, d. Overleden 9 April: J. v. AlphenLieuwes, 73 j., Essenstraat; H., Geldorp, 71 j., Soenda- plein; G. C. Brugman, 84 j., Spaarne; O. Reins- berg, 57 j., Spaarne. HEEMSTEDE Ondertrouwd: A. Jansen en C. A. Koster; J. C. Wisse en A. E. Verhorst; E. P. Verkerk en M. A. Biesheuvel. Getrouwd: G. P. Jager en N. A. v. Vliet; A. B. Kres en M. Zuidam. Bevallen: E. BritzeiLan, d.; J. G. Hermans v. Amerongen ,d.; H. Redelaarv. Ommen, d.; C. M. StolvoortStevens, z. Overleden: M. Jansen 30 j., geh.; Ca. Munts 78 j. wed. J. J. Timmermans; Ca. H. A. Bru- ning 92 jaar. Een buurvrouw die hield van 'n praatje, En ze wisten 't al in 't straatje, Ze sprak urenlang, En schoon klonk haar gezang Over 't fijns van 'n Hooij's Advocaatje. van prima grondstoffen WINKELS Kleine Houtstr., so> Rijksstraatweg, Amsterdam straat, Voorzorgstraat. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 10 APRIL Luxor Sound Theater: „Schots én Scheef" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Begeerte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Die ganze Welt dreht sich urn Liebe". Op het tooneel: La Perla, licht- visioenen. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Modern"Times" met Charlie Chaplin. 2.30, 7 en 9.15 uur. Bakenesergracht 13: Wijdingsdienst Roze- kruisers Genootschap. 7.15 uur n m. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags.'Toegang vrij. ZATERDAG 11 APRIL Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Elisabeth, de vrouw zonder man." 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds RESILON is de duurzaamste verf voor binnen en buiten, voor uw woning, meubelen, huishoudelijke artikelen enz. RESILON loopt niet af en dekt prachtig. Zij droogt blinkend-glanzend en streep- vrij op. In busjes van 16, 26. 36, 52, 90 cents enz. Alwaar niet verkrijgbaar, wende men zich tot de Verffabr. N.V. RESINK - HAARLEM, Leidschevaart 574 - Telefoon 26190. (Adv. Ingez. Med.) SPORT EN SPEL HaarlemFirst Vienna (23) Fraaie lichtwedstrijd. Dr. Van Moorsei. Vóór het begin van bovengénoemden licht wedstrijd herinnerde de heer J. P. van Balen Blanken, Haarlem's voorzitter, aan het be zoek der Haarlemmers aan Weenen, nu veer tien jaar geleden. Hij bood een vaantje in de Haarlem-kleuren aan, waarna de leider der Oostenrijkers antwoordde. Hij sprak er zijn genoegen over uit, dat de vriendschap na zooveel jaren nog voortduurde. De wedstrijd maakte geen uitzondering op vorige lichtwedstrijden; ook thans kon het talrijk opgekomen publiek van een behoor lijke partij voetbal genieten, waarin vooral de bezoekers een groot aandeel hadden. De roodbroeken gaven een zeer goed tegen spel. Smit was wegens ongesteldheid verhinderd; in zijn plaats speelde Voormolen van Sparta. De Oostenrijkers waren in het begin dade lijk aanvallend; ze gaven een goed sluitend samenspel te zien. De Haarlem-verdediging had het dan ook lang niet gemakkelijk, maar zij paste zich uitstekend aan; Voogd had in het doel geen moeilijk werk. Kammeijer voor al maakte het de voorhoede van First Vienna zeer lastig; toen hij de Haarlemvoorhoede aan het werk zette, volgde er meestal een gevaarlijke aanval, daar vooral De Winter zich op de rechtsbuitenplaats wel op zijn plaats voelde; hij gaf steeds keurige voor zetten. Door heel mooi werk van den Ween- schen keeper Havlick, die steeds op tijd in greep, werd scoren voorkomen. Jammer was het dan ook, dat door een fout van Voogd de Oostenrijkers de leiding namen. Toen Erdl voorzette ontglipte aan Voogd, de bal, die in het doel werd ge- Ioopen. Geen oogenblik verslapte het spel. Haarlem moest het met ooen uitvallen probeeren; zoo ontstond er vaak ge vaar voor het doel van de bezoekers. Een tweede doel punt kwam van Gschwedl. na goed spel van Molzer. Bij een Haarlem-aanval loste Van der Hulst een mooi en hard schot. Het publiek juichte reeds, maar keeper Havlick"- liet zich resoluut op de' bal -vallen en voor kwam 'n z-eker schij nend doelpunt. Voormolen had op de rechtsbinnenplaats zijn vorm nog niet kunnen vinden, al had een goed schot van hem langs den paal beter lot verdiend. Rust kwam met 20 voor First Vienna. Ook in de tweede helft is het een aan trekkelijke wedstrijd geworden. Toen reeds kort na de hervatting Nolec uit een pass van Erdl scoorde, dacht een ieder aan een groote nederlaag voor Haarlem. Geen oogen blik hebben de roodbroeken zich tegen de Oostenrijksche profs gewonnen gegeven. De middenlinie van Haarlem speelde den bal steeds naar de voorhoede, waar Van der Hulst en Voormolen van plaats hadden gewisseld. De achterhoede van Vienna had het dan ook lang niet gemakkelijk. Als de Winter goed voorzet, schiet Van Polanen hard in (12). Hierbij bleef het echter niet, want de rood broeken zagen hun kans en zij lieten die niet ongebruikt. Het spel werd steeds fraaier. Tegen het mooi sluitende positiespel der be zoekers met hun uitstekende kopwerk, speel de Haarlem toen een goed open spel. Effern maakte er 23 van. De Oostenrijkers werden toen wel eenigs- zins uit hun vorm gehaald, maar Haarlem kon het niet meer tot den gelijkmaker bren gen. Tegen het einde raakte de Oostenrijksche spil geblesseerd. Dadelijk kwam een invaller in het veld. Toen de gekwetste speler weer opgeknapt was, kwam hij het veld weer in. Daar dit in strijd was met de spelregels, stuurde de uitstekend leidende scheidsrech ter Dr. Van Moorsei hem weer het terrein af. Hierna gebeurde echter niet veel bijzonders mer. De Oostenrijkers wonnen verdiend met 3—2. Het elftal van Haarlem was: Voogd, Verhappen, Van Gooi, De la Mar Sr., Kammeijer, De la Mar Jr., De Winter, Voormolen, v. d. Hulst, Effern, Van -Polanen Het spel van den Hillegom-speler Van der Hulst was vrij goed, vooral wanneer men be denkt dat hij voor het eerst in een vreemd milieu een lichtwedstrijd tegen een sterke tegenpartij speelde. We zullen hem gaarne nog eens in een gewonen wedstrijd aan het werk zien. Effern, die heel beweeglijk was, zal zich wel spoedig aanpassen. HET JUBILEUMTOURNOOI VAN R. C. H. De elftallen. Zondagmiddag één uur begint in het Heem- steedsche Sportpark het jubileumtournooi van R.C.H. met den wedstrijd R.C.H.D.W.S., die geleid wordt door scheidsrechter Twister- ling. De elftallen zijn als volgt* R. C. H.: Kos. Prevost, Kors, Slot, Ruis, Oomen, Hanse, Kedde, Van der Horst, Hoogendoorn. Lenselink. D. W. S.: Van Stokken Jr., Luttinghuis, Ditmeijer, Slot, Klein. Beuker, Holster, Trock, Caldenhoven. Van Stokken Sr., Heekelaar. Deze wedstrijd wordt gevolgd door de match H. F. C.—Haarlem. Deze wordt geleid door De Bilt voorspelt: Meest matigen Noordoostelijken tot Noordelijken wind. Helder tot licht of half bewolkt. Droog weer. Koude och tend. Zelfde temperatuur overdag. Ver dere vooruitzichtenWeinig verandering. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag v.m. 5.30 uur; n.m. 5.49 uur. Zondag v.m. 6.04 uur; n.m. 6.27 uur. Maandag v.m. 6.44 uur; n.m. 7.13 uur. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 767 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 5.27 uur; n.m. 5.48 uur. Mahonie slaapkamer ameublement, bestaande uit: 3 deurs kast lits jumeaux 2 nachtkastjes toilettafel tafel 2 stoelen. Mahonie eetkamer ameublement bestaande uit: dressoir trektafel 4 stoelen 2 armstoelen. Salonameublement bestaande uit: bank 2 fauteuils tafel. totaal: 790. BARTELJORISSTHAAT 13—17. (Adv. Ingez. Med.) den heer C. Vrugt. Deze elftallen zullen als volgt tegenover elkaar staan* H. F. C.: Van def 'Togt-, Dorsman, Langendam, Van Olphen, Kruyer, Lamp, Höck Twiss, Koper, Chapon, Hagenaar. HAARLEM: De Vries, Van Polanen, De la Mar Jr., De Winter, Hartog, Van Gooi, Kammeijer, De la Mar Sr., Huijsmans, Verhappen, Voogd. Smit is wegens ziekte verhinderd. Zondag te spelen. De mogelijkheid bestaat, dat hij Maandag weer van de partij is. Op tweeden Paaschdag zal de verliezersfi- nale geleid wonden door scheidsrechter Kotte. De finale der winnaars zal worden geleid dooi den heer Vrugt, in de plaats van den heer Boeree, die in Rotterdam is aangewezen voor den wedstrijd ExceLsiorFeijenoord. DE rOSTZEGELTENTOONSTELLING IN ONZE TIJDINGZAAL In onze Tijdingzaal is dezer dagen de ge bruikelijke tentoonstelling in verband, met de Postzegelrubriek gehouden. Er was meer animo dan gewoonlijk door het groot aantal deelnemers, dat deze rubriek thans telt. Het werk zag er over het algemeen beter en netter uit dan andere jaren en enkele deelnemers hadden van hun zelf-opgezette al bums veel werk gemaakt. Behalve de prijzen in zegels werd ook door belangstellenden en verschillende postzegel handelaren materiaal ter beschikking gesteld. Tot slot volgde een verloting van zegels on der de aanwezige ruibriekers, zoodat ieder te vreden naar huis ging. PERSONALIA Te Utrecht slaagde voor het theoretisch tandheelkundig examen 2e ged. mej. E. H. Brouwer, te Haarlem. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot geestelijk adviseur van de St. Adelberts- vereeniging afd. Haarlem den Zeereerw. Heer F. Filbry te Haarlem. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Men schrijft ons uit Halfweg: Donderdagmiddag om kwart over 2 uur wil de J. L. M. met zijn vrachtauto komende uit de richting Halfweg de Vinkebrug oprijden. Op hetzelfde mom-ent naderde een tram uit de richting Haarlem, welke M. te laat had opge merkt. Met een hevigen slag werd de vracht auto op zij gesmeten. Het voorste stuk van de auto werd geheel vernield, doch de chauffeur bekwam geen letsel. De tram, waarvan de voorste wagen eenige averij opliep, kon na een kwartier vertraging de reis vervolgen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN (Inlichtingen aan het politiebureau, Sme- destraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Ceintuurs en handschoenen: Politiebureau Smedestraat 9. Cyclostyle: Politiebureau S.ne- destraat 9 Rozenkrans in étui; Kunis, Voor uitgangstraat 106. Idem, Pielanc, Spaarne 69. Rijwielbelastingplaatje in étui: Wetering, Oost Indiëstraat 39 rd. Heerenrijwiel: Van der Landen, Kloosterstraat 97. Tennisracket Voor- neveld, Schalkwijkerweg 150. Klavier sleutel: Prins, Regentesselaan 38. Kinderschoentje: Politiebureau, Smedestraat 9. Paar jongens schoenen: Deen, Spaarnwouderstraat 97 rd. Takel: Vrolijk, Zomerweg 2. Vulpen, Wierix, Timorstraat 18. Mil. zakboekje: Van Dam, Jan Nieuwenhuizenstraat 15, cheurolet Q siteds vwctadify imperial chassis met speciale carrosserie 4 onder de kap. Chevrolet dealer - Haarlem Nieuwe Gracht 78, Tel. 10663 (Adv. Ingez. Med.) Tweeduizend Abessyniërs tijdens de vlucht afgeslacht? Opstandige Galla's steunen de Italianen. ASMARA, 10 April (Reuter-A.N.P.) Van Italiaansche zijde wordt gemeld: Bij de ach tervolging van het keizerlijk leger, dat in groote wanorde terugtrekt, hebben onze bondgenooten, de Gebo Gallas en Gaia Gal las, te Skoaraoe de troepen van Ras Kwet tasjoe aangevallen en 2000 Abessyniërs ge dood, terwijl 500 geweren en 700 stuks vee werden buitgemaakt. Ras Kwettasjoe zou doodelijk gewond zijn. Hij is een broer van den overleden Dedjaz Abate, en een zwager van Ras Seyoem. Hij was destijds gezant te Parijs. Een later telegram uit Asmara luidt: De Italiaansche troepen zijn Gondar reeds gepasseerd, en thans staan zij aan het be gin van de enorme vlakte, die Gondar van het Tsariameer scheidt. Te Gondar is een vliegveld in gereedheid gebracht, dat reeds door kleine vliegtuigen gebruikt kan worden. Het 181st-e legerbericht van maarschalk Ba- doglio heeft den volgenden inhoud: „Bij de acties, welke door ongeregelde in- heemsche troepen zijn uitgevoerd, hebben de Galla-krijgers, die tegen het gezag van den negus in opstand zijn gekomen, op verdien stelijke wijze met onze troepen deelgenomen aan de achtervolging van de Choa's. Men meldt, dat groepen Azebo en Raia- Galla-krijgers, meer dan 3000 man sterk, ten Zuiden van Maraoea verscheidene aanvallen hebben ondernomen op het leger van Ras Kwettasjoe, dat 2000 man verloor. Er werden meer dan 500 geweren en 700 viervoetige die ren buitgemaakt. De luchtmacht in Somaliland heeft verschei dene vijandelijke stellingen gebombardeerd bij Bircoet, Segag, Dagamed, Dagaboer, Sassa- baneh en Boellale. Bij deze actie werden 22 vliegtuigen ingezet, die ondanks de groote activiteit van het luchtafweergesshut en de ongunstige weersomstandigheden, alle naar hun bases zijn teruggekeerd." De tunnel onder den Mont Blanc. Spoedig zou met de uitvoering worden begonnen. PARIJS, 10 April (Reuter). Het blad „Journée Industrielle" weet mede te deelen, dat thanss poed-ig een aanvang gemaakt zal worden met. de doorboring van den Mont Blanc voor den bouw van een tunnel, die het dal van de Arve aan Fransche zijde met het dal van de Doria aan Italiaansche zijde zal verbinden. Er is voor dit grootsche werk, waarbij Frankrijk, Italië en Zwitserland geïnteresseerd zijn, een commissie gevormd. Een der leden van deze commissie heeft verklaard dat Chau- temps, minister van openbare werken, nog voor de groote vacantie een decreet hoopte te laten onderteekenen, waarbij voor den bouw van den tunnelweg concessie wordt verleend. De noordelijke opening van den tunnel zou te Chamonix op 1.035 meter hoogte komen te liggen en de zuidelijke opening op IVi K-M. van Entrèves, op 1305 meter hoogte. De leng te zou 12-600 meter en de breedte 8.50 meter worden. Tweederde van het benoodigde kapi taal zou door een Fransche groep worden ge fourneerd. De onderneming zou reedS direct rendabel zijn daar het de bedoeling is een belasting te heffen op basis van het gewicht der voertuigen en het aantal inzittenden. De kosten van -den bouw zouden 200 millioen francs bedragen. Reeds voor het najaar zou een aanvang gemaakt worden met de werk zaamheden, die 6 jaar zouden duren en aan ongeveer 5.000 arbeiders werk zouden ver schaffen. JONGEN DOOR EEN TIJGER AANGEVALLEN PADANG- SIDEMPOEAN, 10 April (Aneta). (kerndienst)Een 16-jarige knaap, die te rugkwam van de sawah, werd op den openba ren weg nabij kampong Simirik door een tij ger aangevallen. Beide armen van den onge- lukkigen jongen werden verscheurd. De tijger maakte aanstalten om zijn slachtoffer mee te sleuren toen een vrachtauto aankwam uit de richting van Sidempoean, waarop de tijger, met achterlating van zijn slachtoffer, de vlucht nam. Bestuurder door slaap over mand. Twee gewonden bij botsing van een auto met een boom. Donderdagavond ongeveer elf uur is een vrachtauto van de firma van der Ley uit Heer- de op den Leeuwarderstraatweg nabij Hee renveen in volle vaart tegen een boom gereden. De auto werd geheel vernield. De heer Jan van der Ley, die den wagen bestuurde, werd achter het stuur bekneld en ernstig gewond, terwijl de naast hem gezeten chauffeur W. v. Mossel, 21 jaar oud, eveneens ernstige kwetsuren be kwam. Beide slachtoffers moesten naar het riekenhuis te Heerenveen worden vervoerd. De politie heeft een onderzoek ingesteld- Vermoedelijk was de bestuurder door slaap overmand. Sasahbaneh en Dagaboer met gas bewerkt. Tachtig slachtoffers op een dag. Uit Addis Abeba: Generaal Nassiboe heeft gemeld, dat Sa sahbaneh en Dagaboer letterlijk anet ieperiet gas zijn overgoben. Alleen Woensdag zijn tachtig slachtoffers gevallen. Sedert gisteren zijn de troepen van Haile Selassi bij Waldia, 80 K.M. ten noorden van Dessie met de Italianen in gevecht gewik keld. Het Haarlemsche Gasbedrijf. Weer een stijgend debiet. Men weet, dat de Haarlemsché gasfabriek een tijd gehad heeft, dat de omzet dalende was. Dit kwam niet alleen door de crisis, die den gebruikers tot zuinigheid dwong, maar ook door de concurrentie van de petroleum. Om verdere daling tegen te gaan heeft de gemeente in het eind van 1934 een tariefsverlaging ingevoerd. Aanvankelijk had die nog niet het gewenschte succes, want de maandstaten wezen nog geregeld 'n vermin dering aan. In begin Januari van dit jaar, bij de behan deling der gemeente begrooting voor 1936, heeft de heer W. Roodenburg, wethouder van financiën, medegedeeld, dat sinds September 1935 aan de daling een einde gekomen was. Wij vernemen thans, dat ook na begin Januari dit voor de gasfabriek gunstige ver schijnsel heeft aangehouden. Januari en Fe bruari 1936 waren hooger dan diezeifde maan den van 1935. Alleen Maart wees een kleinen teruggang aan vergeleken bij het vorige jaar. Maar daarvoor is een verklaring te vinden. Maart 1935 was een koude maand, terwijl Maart 1936 weinig koude dagen bracht. Dit heeft natuurlijk invloed gehad op het verbruik van gas voor verwarmingsdoeleinden. Een Frans Hals-tentoon stelling te Haarlem. In den zomer van 1937. Eenige maanden geleden vestigden wij de aandacht op het feit, dat het in 1937 juist 75 jaar- geleden zal zijn, dat ons gemeente lijk schilderij"enmuseum geopend werd. Zoo als men weet was dit eerst gevestigd iin eeni ge lokalen van het Stadhuis. Nu is het Frans Halsmuseum in een afzonderlijk ge bouw gevestigd,'het verbouwde weeshuis der Ned. Herv. Gemeente aan liet Groot Heilig land. Wij stelden toen de vraag of daarin aan leiding te vinden zou zijn in het Frans Hals museum een groote Frans Hals-tentoonstel ling te organiseeren, in den geest van in den. afgeloopen zomer te Amsterdam gehouideni Remibr a ndt-expositie Een maand geleden konden wij reeds me- dedeelen, dat het gemeentebestuur plannen had om aan dit jutoil) inderdaad een ten toonstelling te verbinden. Toen kon de di recteur, de heer G. D. Gratama, nog niet zeggen van welken aard die zou zijn. Thans vernemen wij, dat het de bedoeling, is een Frans Hals-tentoonstelling te houlden. Het is bekend, dat ons museum van alle musea de meeste Halsen heeft. Er zal getracht worden deze collectie be langrijk uit te breiden door aan andere mu sea uit te noodigen tijdelijk hun Halsen daarvoor af te staan. Evenzoo werken die in particulier bezit zijn. De voorbereiding van deze tentoonstelling is reeds eenigen tijd geleden begonnen. Het is natuurlijk nog niet te zeggen of de plan nen verwezenlijkt kunnen worden, want. aan de organisatie zijn natuurlijk veel moeilijk heden en kosten verbonden, temeer omdat het gemeentebestuur er van overtuigd is, dat alle succes verzekerd is door een druk bezoek van vreemdelingen. Het betreft 'hier voor Haarlem een zeer belangrijke zaak, zoodat gehoopt wordt, dat de plannen doorgang kunnen vinden. ONTWERP WET VESTIGINGSEISCHEN. De bespreking van bovengenoemd ontwerp- wet door besturen van Winkeliers Valcvereeni- gingen zal, zoo meldt het bestuur van de Haarlemsche vereeniging van Sigarenwinke liers ons nader, plaats hebben op Woensdag avond 15 April in Hotel „Royal" Stationsplein, waar zooals gemeld Mr. L. G. van Dam het onderwerp nader zal toelichten. De vergade ring is toegankelijk voor besturen van winke liers vakvereenigingen. BLOEMEN DAAL NIEUWE LICHTMAST. Heden, Vrijdagmorgen is een begin gemaakt met het plaatsen van den nieuwen lichtmast bij de kruising van den Bloemendaalschen weg met de Julianalaan. De mast staat 7 M. boven den beganen grond en heeft in den top 4 armen met een „vlucht" van 1.15 M., zoodat het wegdek een schitte rende verlichting krijgt. Het vierkante voet stuk met verlichtingsarmen wijst de rijrichting aan. Hedenavond is de verlichting reeds in werking. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 10 APRIL. Griet per 50 K.G.T28—f 14 Tongen per K.G. f 1,05—f 0,83 Kleine schol per 50 K.G. f 13f 3,60 Schar per 50 K.G. f 1,90 Wijting per 50 K.G. f 1,60—f 1,25 BESOMMINGEN Loggers: SCH 297 f290; KW 105 f280.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2