De beraadslagingen van de Commissie van Dertien. De „Hindenburg" heeft motorpanne. Over het vangen en dooden van vogels. THIJS IJS EN DEBOOZE VAMPYR VRIJDAG 10 APR IC 1936 HAARDE M'S D A G B E A D BUITENLAND Een nieuw beroep op de oorlogvoerende landen. Onderhoud tusschen De Madariaga en Aioisi had geen resul taat. Italië protesteert bij den Volkenbond wegens de beschieting van een veldlazaret door de Abessyniërs. Gistermiddag Is de commissie van dertien het juridisch rapport voorgelegd, waarin het recht van de commissie wordt betwist, te be slissen over de overtreding van de oorlogsge' bruiken. Eden legde zich hierbij neer, doch merkte op, dat voor alles dergelijke wreedheden moeten worden voorkomen. Hij stelde voor, tot beide oorlogvoerenden een oproep te richten, waarin dringend wordt verzocht geen gebruik te ma ken van strijdgassen. Hij voegde hieraan toe, dat de Britsche re geering kort geleden van de autoriteiten van het Suezkanaal heeft vernomen, dat twee honderd ton krijgsgas naar het oorlogsterrein is vervoerd. Van vier tot zes uur kwam de Commissie van Dertien in geheime zittinig bijeen. Men besloot een beroep te doen op Italië en Abes- synië als onderteekenaars van de conventie van 1925, om geen gebruik t-e maken van strijd gassen. De Madariaga bracht verslag uit van zijn besprekingen met den vertegenwoordiger van Abessynië. die toestemde in directie onder handelingen met Italië, onder voorwaarde, dat De Madariaga en Avenol hierbij tegenwoordig zouden zijn. Des avond's zeven uur had De Madariaga een onderhoud met Aioisi om hem op de hoog te te stellen met de besprekingen van de commissie en te vragen of Italië bereid was tot onderhandelen. Vandaag zal de commissie opnieuw bijeen komen om het rapport van De Madariaga te hooren en vermoedelijk zal dan de zitting wor den verdaagd tot 21 April. Indien Italië toe stemt in onderhandelen, zal De Madariaga de onderhandelingen voortzetten. De tekst- van het appèl van de Commissie van Dertien tot Italië en Abessynië luidt naar Reu ter verneemt als volgt: „De Commissie van Dertien heeft van de mededeelingen van de Italiaansche en Abessy- nische regeering over de overtredingen van de internationale overeenkomsten inzake oorlog voering aan den secretaris-generaal van den Volkenbond kennis genomen. De commissie wenscht uiting te geven aan den afschuw, welke dit in de wereld heeft gewekt en richt tot bei de oorlogvoerenden een oproep alle noodza kelijke maatregelen te treffen om elke overtre ding van de internationale voorschriften te voorkomen. De commissie hoopt van de mo gendheden, tot wie deze oproep wordt gericht verzekering te ontvangen, waardoor de onrust wordt weggenomen, welke de commissie hier uitdrukt." Uit Genève wordt nader vernomen, dat het onderhoud, dat de voorzitter van de com missie van dertien. De Madariaga met den Italiaanschen gedelegeerde, baron Aioisi heeft gehad, naar verluidt, zonder resultaat verloo- pen is. Aioisi zeide. dat hij alleen ter deelneming aan de Locarno-besprekingen naar Genève was gekomen en dus niet gevolmachtigd was ■tot onderhandelingen over het Italiaansch- Abessynische geschil. Voor dit doel zal na Pasehen een speciale gedelegeerde in Genève aankomen. Bovendien heeft Italië geen nieuwe ver klaringen af te leggen. Het verwacht, zeide Aioisi. veeleer, een antwoord op de tot De Ma dariaga gerichte uitnoodiging naar Rome te komen voor een onderhoud met Mussolini. Van bevoegde italiaansche zijde wordt aan gekondigd, dat Italië bij den Volkenbond een protest zal indienen wegens het- beschieten van een veldlazaret door de Abessynische artillerie. Men verklaart, dat op den 31sten Maart het Italiaansche lazaret bij Mai-Ceu is beschoten, waarbij twee Italianen werden gedood en verscheidene gewond, terwijl eeni- ge tenten vernield werden. Engeland. Regeering bereid tot een collectieve oliesanctie tegen Italië. In het Lagerhuis zijn Donderdag een aan tal vragen gesteld inzake het conflict in Oost- Afrika. Uit het antwoord van de ministers bleek, dat de Britsche regeering zich blijft stellen op het standpunt der collectieve actie. Een van de leden vroeg, of de regeering maat regelen had genomen om de levering van pe troleum aan Italië te beperken. De minister antwoordde hierop, dat de Britsche regeering geen alleenstaande actie zal ondernemen. De Britsche regeering is wel bereid deel te nemen aan een overeenkomst van alle leden van den Volkenbond tot een petroleumembargo. Verder verklaarde Lord Cranborne nogmaals, dat de besprekingen van de generale staven zuiver technisch zijn en de politieke verplich tingen van Engeland niet zullen vermeerderen. Ten aanzien van den Oostenrijkschen bonds- dienstplicht verklaarde Lord Cranborne in ant woord op een vraag, dat de tekst van de wet nog niet te Londen is ontvangen. Minister Proces om meesterwerken. Geretoucheerd blijven zij authentiek. Een merkwaardig proces is dezer dagen te Lyon gevoerd. Een kunsthandelaar had bij een antiquair een aantal schilderijen gekocht waarbij een doek van Rousseau en een van Jacque was. Deze doeken waren door den verkooper als authentiek gegarandeerd. De nieuwe eigenaar vroeg echter ontbin ding van deze overeenkomst omdat naar hij zeide, de beide stukken valsch waren. De expert, die te hulp was gehaald, ver klaarde echter dat de doeken inderdaad van de genoemde meesters waren, doch dat het werk van Rousseau grootendeels schuil ging achter retouches terwijl op het werk van Jacque een ander een toevoeging had ge maakt. Een onbekwame hand had een kip, althans een vogel, op het oorspronkelijke werk aan gebracht. De verkooper verweerde zich, zeg gende dat dit aan de authenticiteit niets af deed. Inderdaad kreeg hij van het Hof in Lyon gelijk. Het vonnis vermeldde, hoewel de schilderijen als authentiek waren gegaran deerd dit niet insloot, dat zij zonder retouches waren. De kooper werd dan ook niet van zijn ver plichting ontslagen. Eden is derhalve nog niet in staat te zeggen of hierdoor het verdrag van Saint Germain is geschonden. België. Senaat keurt de regeerings- volmachten goed. Uit Brussel. 19 April. De Senaat heeft heden evenals voordien de Kamer het rap port over het gebruik van de speciale vol machten door de regeering goedgekeurd. Te vens keurde de senaat met 134 stemmen bij acht onthoudingen de decreten goed. welke de regeering overeenkomstig de volmachten heeft uitgevaardigd. De Senaat nam verder een dagorder aan, waarin het vertrouwen in den minister-pre sident wordt uitgesproken, die te Genève, in het kader van den Volkenbond de interna- tionale reconstructie zal voortzetten, welke te Londen is begonnen. Van Zeeland is vervolgens per vliegtuig naar Parijs vertrokken, vanwaar hjj per trein naar Genève zal gaan. Tenslotte nam de Senaat met 84 tegen 52 stemmen bij zes onthoudingen het wetsont werp aan, waarbij het aantal Kamerleden wordt gesteld op 202 en het aantal senatoren op 101. iReuter-A.N.P.) Een nieuwe Oeros. De directeur van den Berlijnschen dieren tuin is bezig der „oeros", voorvader van den stier, weer in het leven te roepen. Zijn methode bestaat hierin, dat hij uit de dier soort „rund" die dieren kiest die een kenmerk van het primitieve dier dragen. Hij hoopt door kruising van deze dieren het oude type weer te krijgen. Op dezelfde wijze tracht hij de nog niet, uitgestorven dieren als de bison, de eland en het Sardinische schaap te behouden. GOOD-WILL MISSIE NAAK NEDERLAND. Uit Londen, 9 April. De Times meldt, dat een gezelschap van bijna 70 personen, die de Christelijke kerken van Groot Brittannië vertegenwoordigen, met de Paaschdagen een bezoek aan Nederland zullen brengen. Het is een Good-Will-missie. Tot de sprekers behooren dr Maude Royden dr F. W. Norwood, dr. F. Townley Lord, Hugh Redwood en rev. J. W. Tuffley. Het doel der beweging is een beter weder- zijdsch begrip tusschen de volken tot stand te brengen (A.N.P.). Een moratorium van 1000 jaar, Harry Garfinkel in Newark, eens een rijk man, doch thans een eenvoudige klerk met een salaris van vier pond per week, heeft een surséance voor 1000 jaar gekregen om zijn schulden te betalen. De rechter Newton H. Porter, heeft hem veroordeeld tot een wekelijksche aflossing van 8 shilling. Daar de totale schuld van Garfinkel 2884 pond bedraagt zal hij dus in 1000 jaar aan zijn verplichtingen hebben voldaan. Averij schijnt zeer ernstig te zijn. Hef luchtschip zal koers zetten over Genua. Aan het A. N. P. werd gisteravond uit Bordeaux gemeld, dat het lucht schip ..Hindenburg" ernstige motor- panne had. De commandant verzocht toestemming over Fransch gebied te vliegen, welke toestemming hem door de Fransche autoriteiten werd verleend. Nader wordt uit Berlijn gemeld, dat de „Hindenburg" motorpanne heeft gekregen boven de Golf van Gascogne. Het is niet mogelijk via Ne derland terug te keeren en men is verplicht over de Middellandsche Zee te gaan. Men weet nog niet, of het luchtschip over Fransch ol" Italiaansch gebied zal vliegen. De Duitsche minister van luchtvaart en de Zeppelinmaatschappij geven geen bijzonder heden over de averij. Het gerucht gaat, te Berlijn, dat de averij zeer ernstig is, de klep pen van de dieselmotoren, welke van een nieuw alluminhim-alliage zijn. zouden zijn -[ebroken. Anderen zeggen weer, dat sprake zou zijn van een breuk van drijfstangen. Men kan evenwel niet aannemen, dat alle motoren deze dezelfde storing zouden hebben. De motoren, die nog intact zijn, moeten thans een grooter capaciteit ontwikkelen. Volgens een mededeeling van de Duitsche Zeppelinreederij is de „Hindenburg" in den afgeloopen nacht te 2i uur over Gibraltar gevlogen. De reih zou verder over Mallorca en waarschijnlijk over Genua gaan. Uil het volgende bericht, dat de speciale Reuter-correspondent aan boord van het luchtschip „Hindenburg" heeft afgezonden, valt af te leiden, dat de passagiers van het luchtschip niets van een motorstoornis af weten. Het luidt als volgt: ..De Hindenburg" vliegt over de rots van Gibraltar. Wij hebben in morse-verbinding gestaan met een Britseh oorlogsschip, dat ons aan het slot een goede reis wenschte". Volgens nader te Friedrichshafen ontvan gen berichten heeft de Hindenburg, die thans Malaga gepasseerd is, een gemiddelde snel heid van 53 mijl, ondanks den tegenwind, die vrij sterk is. Van boord van het luchtschip is bericht ontvangen, waarin wordt medege deeld, dat de officieren te veel werk hebben I met het opheffen van de motorstoring om telefonische oproepen te kunnen beant woorden. De oorlog in Abessynië. Italiaansche opmarsch in de richting van'DeSsié. Val van Debra Tabor verwacht. DJIBOETI, 9 April Reuter-A.N.P.) In af wachting. dat de beslissing zal vallen om trent staking der vijandelijkheden ter ope ning van de preliminaire vredesonderhandelin gen in een gunstige atmosfeer zetten de Ita liaansche legercorpsen hun opmarsch, con- vergeerend in de richting van Dessie voort, zonder op eenigen tegenstand van den kant der Abessyniërs te stuiten, die voor den vijand uiteen vliegen, maar waarvan een zeker ge deelte ongetwijfeld nieuwe formaties zal op stellen of benden achter de Italiaansche co lonnes, teneinde de Italiaansche verbindings wegen aan te vallen, die naarmate zij langer worden, toenemen in kwetsbaarheid. Een derItaliaansche colonnes, gevormd uit Askari's bevindt zich, naar uit Erythreesche bron vernomen wordt, op het oogenblik tus schen Kobba en Waldia. Laatstgenoemde plaats ligt slechts op een honderdtal kilo meters ten noorden van Dessie. Een tweede Italiaansche colonne optrekkende uit de streek van Gondar, rukt op naar het zuid-oosten en ieder oogenblik verwacht men het bericht van den val van Debra Tabor. Nog weer een andere colonne trekt parallel met de eerstgenoemde op en maakt gebruik van een karavaanweg'. Deze afdeeling zou zich thans ongeveer ter hoogte van Moegia. d.w.z. op ongeveer 80 kilometer noordelijk van Magdala bevinden. Men beschikt niet over nauwkeurige be richten omtrent de colonne die het sultanaat Aoessa heeft bezet, maar men gelooft dat deze deelneemt aan de algemeene Italiaansche be weging naar het zuiden, op zijn minst door den linkerflank der noordelijke legers te dek ken. Hoewel de arbeidersploegen onder leiding van het geniecorps der Italianen elkander dag en nacht aflossen bij den aanleg van nieuwe wegen geschiedt de opmarsch der vooruitgeschoven Italiaansche colonnes in een te snel tempo, dan dat ravitailleering met vrachtauto's zou kunnen worden ten uit voer gelegd, zoodat deze ravitailleering toe vertrouwd is aan de luchtmacht, en evenals vroeger bij Makalle door middel van val schermen wordt verricht. De Iersche arts Brophil, die kort geleden de leiding had van een Abessynische Roode Kruis-eenbsid in het noorden des lands en die zich thans te Londen bevindt, heeft tegen over een medewerker van Reuter-A.N.P. ver klaard: „Naar mijn meening zullen de Itali anen nooit Addis Abeba bereiken. De periode, waarin hun krachten op de proef ge steld zullen worden, zal met het regenseizoen aanvangen. Het zal hun dan bijna onmogelijk zijn hun vooruitgeschoven stellingen te ravi- tailleeren. Ik ben er van overtuigd dat de regens den Italianen een verschrikkelijken nederlaag zullen toebrengen". (Copyright Reuter-A.N.P.). FINANCIEELE BERICHTEN Liauidatie der Weensche Phoenix Maatschappij'. Uit Weenen: In een buitengewone zitting van het kabinet is tot 'volledige liquidatie der Phoenix verze keringmaatschappij besloten. Een zoo juist uitgevaardigde wet bepaalt o.m.: De Oesterreichische Credit Bank für In dustrie und Handel neemt alle rechten en verplichtingen der Phoenix verzekeringmaat- schappij over. De registratie der waarden, die ter dekking van de premiereserve voor de Oostenrijksche verzekerden noodzakelijk zijn, in het nieuw gecreëerde premieregister is reed"? geschied. De geregistreerde waarden mogen uitslui tend ter dekking van de verplichtingen uit in het binnenland na te komen levensverzeke ringcontracten worden aangewend. Voor de binnenlandsc'he contracten der Phoenix moet een nieuwe verze'keringmaat- schappij worden opgericht. Deze maatschap pij, die den naam „Oesterreichische Versiche- rungsgesellschaft A. G." zal dragen zal een gestort kapitaal bezitten van 10 millioen schilling. De Oostenrijksche verzekeringscontracten der Phoenix-verzekeringmaatschappij zullen door deze maatschappij geheel worden over genomen. Voor de buitenlandsche verplichtingen is nog geen regeling getroffen. Drie directeuren gearresteerd. Havas meldt voorts, dat drie der directeu ren van de Phoenix zijn gearresteerd. Land- en tuinbouw lijden er groote schade door. BERLIJN, 8 April 1936. (Van onzen correspondent). Bijna alle Nederlanders, ook als zij het nooit met eigen oogen hebben gezien, kennen Hyde- park in Londen en het Bois de Boulogne in Parijs. Wat weten zij van een soortgelijk park als Tiergarten in Berlijn en van Berlijn's won- derschoone heuvelachtige omgeving, die ons doet denken aan de heerlijkheden van het Thüringer Woud? Alle 5 a 10 minuten bren gen de stadtreinen de menschen voor 20 pfen ning uit het centrum der stad naar landelijke rust en schoonheid. En zóó naar alle kanten heen is de omgeving van Beriijn rijk aan na tuurschoon, dat wij ons niet meer verbazen over de ongestoorde rust op zonnige Zondagen daarbuiten en dan Maandags in de krant lezen, dat er op zulke dagen meer dan twee millioen menschen door trein, tram en omnibus naar buiten werden gebracht. Zoo kunnen die twee millioen zich in Berlijn's directe omgeving ver spreiden en genieten in dennen- en berken bosch, op heuvels om uitgestrekte meren met verrukkelijke vergezichten, in koffie- en bier- tuinen, in worstkramen, in het voor- af ach tertuintje van landelijke herbergen, waar kip pen en ganzen rondloopen, een varken wordt vetgemest en melk te koop is, direct van de geit. Zij kunnen er genieten bij een zachte mu ziek. van Fransche keuken op de terrassen van restaurants, die eens een ridderlijk slot waren of weeldewoningen van thans verwelkten rijk dom. De vroege bloemenweelde van Haarlem's om geving, die Haarlem bij dit grootestads- publiek zoo populair maakt en aantrekkelijker in zijn voorstelling dan Amsterdam, Rotter dam of den Haag zoo'n vroege en rijke bloemenweelde kent Berlijn niet. Bij het don kere eeuwige groen der dennen zien we hiel en daar nog maar enkele botjes lichtgroen uitschieten, maar de 40 soorten zangvogels, die ons in den herfst verlaten, zijn bijna alle ook hier weer teruggekeerd. Ook zagen we reeds de gierzwaluw, die uit Afrika dwars over de Sahara heen is komen aanvliegen, om hier haar woning in holle boomen te zoeken. Om bij de algemeene liefde voor vogels om hun zang en levendigheid meer waardeering te wekken voor het nut, dat zij ons brengen, geeft het Zoölogisch Museum in Berlijn daar van een aanschouwelijk beeld. Het maakt ons bekend met de vogelwacht Rossitten in Oost-Pruisen, die zich vooral in teresseert voor den ooievaar. In 1934 broedden in die streek 16588 ooievaarsparen. In een goed, d.i. vochtig jaar komen per nest ongeveer 3 jongen tot uitvliegen, in een droog jaar slechts 2. Meer met ideale bedoeling dan om hun nuttigheid tracht „Rossitten" de ooievaars te beschermen tegen de gevaren, die hen be dreigen. Het is gebleken, dat zij in hun winter kwartieren in het zoele Zuiden, waar de sprinkhanen-zwermen worden bestreden met arsenicum-preparaten, hoopen vergiftigde sprinkhanen verdelgen en er aan ten gronde gaan. Daardoor verminderde alleen in Meck lenburg het aantal ooievaarsnesten in de laat ste 5 jaren van 3094 tot 536. De vernietiging van trekvogels neemt in het Zuiden ontzettend toe waardoor aan den landbouw in onze stre ken onnoemelijke schade wordt toegebracht. De strijd tegen het ongedierte met chemi sche middelen helpt maar weinig. Het is ge bleken.'dat in den tijd. toen de verdelging in de vogelwereld nog ndet zulke vormen als nu had aangenomen, er belangrijk minder schade door ongedierte aan het gewas werd toegebracht. Een Zwitsersch ornitholoog heeft berekend, dat alleen in Tessin, in Zuid-Zwitserland jaarlijks 60.000 „Kilo" vo gels worden gevangen. Een Italiaansch vo- gelhandelaar laat in September en October elken dag tien duizend vogels vangen, een handelaar in Spanje laat er jaarlijks 4 mil lioen spreeuwen slachten gedurende hun trek naar het Zuiden. Een eigenaardigheid van de Oost-Pruisi- scihe spreeuwen is, dat zij in Engeland over winteren, terwijl die uit Midden- en Zuid- Duitsöhland naar Algiers trekken, vele blij ven echter hier. In Egypte worden jaarlijks 5 millioen kwartels gevangen, waardoor deze vogels in onze streken nog maar weinig voorkomen. Bovendien worden er in Egypte ongeveer 1 millioen zangvogels gedood. Daartegen is weinig of niets te doen. Het be teekent, een geweldige schade voor land en tuinbouw. Deskundigen noemen de vogels „een natio naal vermogen voor de volken". Een spreeuwenpaar brengt zijn jongen in de voormiddaguren 140 slakken, rupsen en ander ongedierte, in den namiddag nog on geveer 80. Een enkel spreeuwenpaar kan een grooten tuin van ongedierte reinigen. Er wordt aanbevolen, niet alleen te zorgen voor voeding der vogels, die blijven overwinteren, doch vooral ook in het voorjaar voor goede nestgelegenheden, waaraan het voor onze zangvogels nog te zeer ontbreekt. De Duit sche Rijksspoorweg liet langs zijn lijnen heggen en struiken planten, waarvan het goede resultaat al in het volgende voorjaar ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. bleek: op een afstand van 1 kilometer vond men er 132 nesten van nuttige zangvogels. In Beieren werden om de schuren en stallen van een groot landbouwbedrijf nestkasten aangebracht voor zwaluwen, spreeuwen, spechten enz. In de stallen leven nu 20.000 zwaluwen. In het geheel nestelen er tachtig duizend vogels. Het vee, dat veel te lijden had van vliegen en muggen, is van het on gedierte bevrijd. Vastgesteld, kon worden, dat de vogels daar dagelijks 1600 Kilo schadelijke' insecten verdelgen. De fruitboomen hebben er geen lijmringen meer noodig en ook de giftige chemicaliën zijn overbodig geworden. In het algemeen besteedt Duitschland jaarlijks voor 150 millioen Mark aan chemi caliën ter bestrijding van het ongedierte. Desondanks neemt het schadelijk ongedierte van jaar tot jaar toe door den massamoord' onder de vogels. Ook de jeugd in haar onbezonnenheid draagt daar veel toe bij. Er wordt bericht dat volgens een opgave van de Landbouw Hoogeschool in Wageningen. 95 procent van alle vogelbroed in Holland door kinderen vernietigd wordt door het uithalen van nes ten en dat volgens het dagblad ..Het Volk" maandelijks 12000 tot 16000 zangvogels als handelsartikel uit Holland in Duitschland worden ingevoerd. Uit liefde voor onze ge vederde vrienden, maar cok om het alge meen belang, had toch reeds lang met eenig succes dit euvel bestreden kunnen worden. Een actie tegen de verdelgers in het Zui den en in eigen omgeving is wel zeer noodig en wat al direct kan worden bereikt met eenvoudige middelen, leert ons het boe renbedrijf in Beieren. Moeder was invalide. Armen onbruikbaar door rheumaiiek. Nu alle pijnen verdwenen. De veldwachter heeft al een plan uitgedacht om den vampyr on schadelijk te maken. Hij is in het bezit van een beitel, waarmede hij zoo juist den muur van zijn cel opengebroken heei'c. Met dat wapen in de hand stelt hij zich achter de deur op. Thijs wacht inmiddels in het midden van de cel op de komst van den vampyr. Heel lang moet het tweetal geduld" oefenendan wordt de deur opengegooid en treedt de boosdoener binnen. Hij draagt een schaaltje pap bij zich, waar een verdaèhte-geur uit opstijet. De veldwachter is op zijn post! Haar armen waren door rheumatische pij nen niet meer te bewegen. Men raadde haar aan rust te houden, maar met de zorg voor haar huishouding en twee kleine kinderen was dit onmogelijk. Zij schreef ons „Ik leed aan hevige pijnen in mijn armen, die ik niet meer kon oplichten. Men raadde mij aan rust te houden, maar dat was met het oog op mijn huishouden en mijn twee kleine kinderen onmogelijk. Toen las ik in één uwer Kruschen Salts-advertenties een brief van een dankbare gebruiker en ik besloot ook zelf eens een proef met Kruschen Salts te nemen. Mijn pijnen namen geleidelijk af en zijn nu geheel verdwenen. Ook voel ik mij veel beter, wel 10 jaar jonger. Inplaats van een invalide ben ik weer een gelukkige moeder en vrouw." Mevr. R. L. H. Rheumatische pijnen hebben bijna steeds dezelfde reden: afvalstoffen die zich in het lichaam hebben opgehoopt en uw bloed ver giftigen. De oorzaak is onvoldoend werkende afvoerorganen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen inge wanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen geleidelijk en volkomen worden verwijderd. Frisch bloed zal weer door uw aderen stroomen, de pijnen verdwijnen en ge voelt U oneindig veel energieker en gezonder. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a /0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor 1 cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowsi als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels, Maatschappij Amsterdam, voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) RADIOPROGRAMMA. ZATERDAG 11 APRIL 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00 Kinderuur. 4.00 KRO-Melodisten en Gram.pl. 6.20 Lezin gen, grampl. 7.35 Voordracht en gram.pl. 8.00 Berichten. 8.05 Reportage. 8.20 KRO-orkest en soliste. 9.00 Voordracht. 9.15 KRO-orkest. 10.00 Voordracht. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.3512.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Zang, orgel en gram.pl. 12.001.45 Gram.pl. 2.00 Lezing. 2.15 Gram.pl. 3.35 Schaak praatje. 3.50 Gram. 4.40 Esperanto-uitzen- ding. 5.00 Gram.pl. 5.30 Literaire lezing. 6.05 Orgelspel. 6.30 „Film Theater". 7.00 Gram.pl. 7.15 Friesoh uurtje. 8.00 Berichten. 8.03 Ope- rette-utizending, m.m.v. solisten, koor en or kest. 9.00 Gram.pl. 9.10 A'damsch Int. Solis tenkwartet. 9.25 Voordracht. 9.45 Vervolg con cert. 10.00 Berichten, gram.pl. 11.00 Variatie concert. 11.4512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20BBC-Northern-orkest. 12.35 Gram.pl. I.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 BBC- Welsh-orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Revue-pro gramma. 4.50 Sextetconcert. 5.35 Populair con cert. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.20 Weekend-programma. 8.05 Militair concert en zang. 8,50 Variété-pro gramma. 9.50 Berichten. 10.20 Radiotooneel. 10.50 BBC-orkest. 11.50 Berichten. 12.00—12.20 Populair concert. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascalorkest. 5.50 Gram.pl, 8.20 Zang en piano. 9.05 Orkestconcert en so listen. 11.05 Dansmuziek (Gr.pl.) 11.35—12.35 Krettly-orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Concert. 12.35 Po pulair concert. 1.35 Gram.pl. 3.20 Gevar. pro gramma. 5.20 Kwintetconeert. 7.30 Vroolijk programma. 8.30 Weragkamerorkest. 9.50— II.20 Plietzsch-Marko-orkest, militair orkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.35 Zigeunermuziek. 1.30 Klein-orkest. 2.20 Mandolineconcert. 3.05 Gram.pl. 3.20 Oratorium-uitzending. 6.05 Gram. platen. 7.20 Zigeunermuziek. 8.20 Klein-orkest. 10.30 Dansmuziek. 11.2012.20 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Klein-orkest. 1.30 Zigeunermuziek. 2.20 Gram.pl. 3.50 Jazzmuziek. 4.35 Mandolinecon cert. 5.35 Populair concert. 6.35 Zigeunermu ziek. 6.50 Sonateconcert. 8.20 Dansmuziek. 8.50 Hoorspel. 9.20 Dansmuziek. 10.30 Kamermuziek, 11.2012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—12.15. Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6