Kleermakerij J- VAN DAIVi Costuums naar maat vanaf f 32,50 Costuums naar maat 2 pantalons vanaf f 40.00 V R IJ DAG 10 APRIL 1936 H- A A R: L E M'S D A G B L A D 11 Sthofland wint het internationale kampioenschapMr. fóattrass leidt de cup-finalMoeilijke tijden voor club- managers Grimisby Town staat er slecht voorArsenal is favorietHet Criterium van Scheveningen Meer internatio nale cricketwedstrijden in Haarlem gewenschtEen toon beeld van elublliefde. Schotland heeft het „internationale" kam pioenschap van Groot Brittanië gewonnen door Zaterdag j.l. tegen Engeland op Wembley gelijk te spelen. De eindstand voor deze halve competitie luidt aldus: Schotland 3 1 2 0 43 Engeland 3 111 54 Wales 3 111 5—5 Ierland 3 1 0 2 57 De Schotten -kunnen met het gelijke spel dubbel en -dwars tevreden zijn, want hoewel ze als gewoonlijk in het weid technisch uitstekend speelden, kreeg de Engelsche voorhoede door middel van snelle, open aanvallen zeker vier kansen om te doelpunten tegen- .elke eene voor de tegenpartij. De middenvoor Camsell (Middlesbrough) verdeelde het spel weliswaar goed, doch voor doel was hij met zijn schoten minder gelukkig en daar bovendien de Schot sche doelman Dawson (Glasgow Rangers) wonderen verrichtte, moesten de Engelschen zich met één doelpunt tevreden stel-len. De binnenspelers Bastin (Arsenal) en Barclay (Sheffield United) waren blijkbaar bang, in verband met den naderenden' Cup-final een verwonding op te loopen en het beste werk in den aanval werd nog -door de vleugelspelers geleverd. Ofschoon de Schotsche middenlinie de voorh-oede beter steunde dan bij de Engel schen het geval was, had Sagar (Everton), die de plaats van den gewonden Hibbs innam, weinig moeilijk werk en zelfs linksbuiten „Daily" Duncan (Derby County) trad niet op den voorgrond. Het meeste gevaar kwam van den kleinen rechtsbinnen Walker (Hearts), die ook ditmaal weer de ster van het veld- was. Hij had meermalen pech, toen na een prachtige „dribble" zijn harde schot tegen paal of lat belandde. Reeds dacht men, dat de match met een 1-0 overwinning der Engelschen zou ein digen, toen de Schotsche rechtsbuiten Crum een niet te missen kans kreeg. Aanvoerder Hapgood wist niet beter te doen -dan hem te gen den grond te loopen, voor welke overtre ding scheidsrechter Hamilton (Ierland) den Schotten een strafschop toekende, die door Walker benut werd. Dit doelpunt ontketende bij de door hun kleurige kleederdracht opval lende 25.000 Schotsche toeschouwers een ge weldig enthousiasme, dat zijn hoogtepunt be reikte, toen na afloop de Schotsche aanvoer der voor de eerste maal de King George Ju bilee -Cup in ontvangst mocht nemen. Het Wembley-terrein zag er weer prachtig Uit- en de 90.000 belangstellenden hebben van een interessanten kamp kunnen genieten. Toen de oorlog uitbrak, werd er ook door de Engelsche beroepsspelers een bataljon ge vormd, het zoogenaamde Footballers' Bat talion van het 17e Middlesex Regiment. Ter gelegenheid van de Cup-final wilden de over levenden een reünie-maaltijd organiseeren, doch het bleek, dat velen in zoo moeilijke om standigheden verkeerden,dat zij' onmogelijk de treinreis naar Londen konden betalen. De Football Association heeft, ten einde hen in dezen tegemoet te komen, thans 100 pond stel ling beschikbaar gesteld en het feest zal nu op 25' April in het Bedford Corner Hotel gehou den' worden. De Cup-final zal ditmaal geleid worden door Mr. Harry Nattrass, die slechts twee jaar als scheidsrechter 'in de League gefungeerd heeft. In -den regel verleent de F. A. deze hoogste eer aan een der oudere arbiters, maar Mr. Nattrass heeft zoo" dikwijls getoond, ook in interna tionale wedstrijden, een uitstekend referee te zijn, dat Zijn keuze overal bevrediging heeft gewekt. Het is een aardige gewoonte, dat den scheidsrechter, die den eindstrijd leidt, door zijn collega's een diner wordt aangeboden en dit keer zal -dus de jongste functionaris als e eregast gehuldigd worden. Voor Mr. Pinckston is het een tegenvaller: vorig ja-ar werd hij op het laatste moment ge passeerd, omdat West Bromwich Albion in den eindstrijd kwam en deze club is in hetzelfde district als Mr. Pinckston gevestigd. Thans valt een jongere de eer te beurt en er rest hem niets anders dan aan het Engelsche-spreekwoord te denken: „Everything comes to those who wait". Het pad van den voetbalclub-manager gaat niet over rozen. Als het elftal niet aan d-e ver-' wachtingen voldoet, roept de directie hem ter verantwoording en de supporters schrijven booze brieven. I-s er geen geld genoeg in het laadje, dan moet hij maar zien, dat hij door verkoop van zijn spelers en aankoop van goed- koopere jongeren een succesvol team op de been brengt, dat genoeg publiek trekt om de schulden der club te kunnen aflossen. De moeilijke tijden hebben, vooral in de industrie gebieden, hun terugslag ook bij -de beroeps- voetbalclubs doen voelen en vele steden, die vroeger over een of twee eerste klassers be schikten, moeten nu met lager geplaatste clubs genoegen nemen. Nottingham en Brad ford zijn er in dit opzicht wel het slechtste aan toe, maar -ook Burnley en Oldham, en niet te vergeten Cardiff, hebben weinig reden tot juic-hen. De manager is altijd het kind van de reke ning, want in dit seizoen zijn er niet minder dan 16 van deze functionarissen van hun post ontheven. De laatste is Mr. Barritt, -die jaren lang Blackburn Rovers geleid heeft, doch nu deze club zoo goed als zeker moet degradee- ren, in ongenade is gevallen. De meeste ma nagers zijn het liefst aan een Londensche club verbonden, omdat de groote recettes hun taak aanmerkelijk verlichten. Overigens is ook in dit bedrijf de een beter zakenman dan de ander, dat blijkt weer uit de ervaringen van den Noordelijken derde klasse Chester, die nog kans op promotie heeft. Gedurende 44 jaren kwam het jaar lij ksch-e inkomen van deze club niet boven 3000 pond sterling, maar in de zes jaren, dat manager Hewitt 'de leiding had, stegen de inkomsten per jaar tot 20.000 pond. Mr. Hewitt is thans bij -den Londenschen der de klasser Millwall beonemd, die enkele jaren geleden degradeerde en er sindsdien weinig meer van terecht brengt. Aston Villa heeft reeds aan het -begin van het seizoen haar manager ontslagen en de directie meende 'het daarna wel alleen te kunnen op knappen. Er werden verschillende „sterren" tot een gezamenlijk bedrag van 40.000 pond gekocht, maar desondanks staat de Villa nog steeds op de voorlaatste plaats en het blijkt thans wel, dat het geld niet oordeelkundig be steed is. Ongetwijfeld zal er binnenkort een groote uitverkoop volgen en, wat teekenend is, zal de directie er toe overgaan, weer een manager te stellen. Men 'heeft de betrekking aan Mr. Hewitt aangeboden, doch- deze -ging liever naar-Londen. - f Een stadgenoote van de Villa, Birmingham, gaat het daarentegen naar den vleeze. Ma nager Liddell weet steeds jonge spelers te vin den en thans heeft hij weer een nieuw stel achterspelers ontdekt, Trigg en Hughes, beiden 18 jaar oud, die uitstekend voldoen. Intussc'hen is Arsenal nog steeds op zoek naar een bekwamen doelverdediger. Moss suk kelt al maanden met een onwilligen arm en of schoon Wilson met succes zijn plaats inneemt, is één keeper natuurlijk niet genoeg. Verte genwoordigers van de Londensche club heb ben Swindin van Bradford City reeds in een zestal wedstrijden gadegeslagen, waaruit dus wel blijkt, dat men in Engeland, anders dan bij ons regel is, een speler niet naar een en kelen goeden of slechten wedstrijd beoordeelt. Swindin's grootste concurrent is Tweedy van Grimsby Town, die in den halven eindstrijd van den beker tegen Arsenal buitengewoon gespeeld -heeft. Niet dat Grimsby gaarne af stand van haar doelman doet, doch het vreem de geval doet zich voor, dat deze club, ondanks haar bekersuccessen er financieel op achter uit -gegaan is, omdat de schadevergoedingen die zij aan tegenstanders, voor het uitstellen van competitiematches moest betalen, grooter waren dan de recettes van de bekerwedstrij den. Grimsby versloeg Middlesbrough voor den beker, op een dag, dat deze beide clubs voor de competitie tegen elkaar hadden moeten spelen en ofschoon laatstgenoemde haar re cette-aandeel uit deze cup-match kreeg, stel de het reglement haar in staat, schadevergoe ding van haar overwinnaar te vragen, 'omdat de uitgestelde competitie-wedstrijd- in mid week gespeeld werd en minder opbrac-ht dan op een Zaterdag. Grimsby werd dus het kind van de rekening en Middlesbrough ging met de duiten strijken. De meening wint veld, dat Arsenal op 25 April een zeer gemakkelijke overwinning op Sheffield United in de Cup-final zal behalen, omdat laatstgenoemd team in den strijd voor promotie teekenen van verzwakking geeft, ter wijl Arsenal het in de competitie met verschil lende reserve-spelers kalmpjes aan doet. Men spreekt zelfs van een mogelijke herhaling van 1903, toen Bury met 60 van Derby County won Hoewel Sheffield het momenteel hard' te verduren heeft, beschikt de club over een der gelijk stel uitstekende voetballers, dat men er van overtuigd kan zijn, een spann-enden eindstrijd te zullen zien. Een team, dat in de finale komt, zet alles op alles om de trofee te veroveren en indien Arsenal zou zegevie ren, zal 'de Londensche ploeg er even hard voor moeten werken als andere clubs in vorige jaren. Wat West Bromwich Albion in 1931 kon volbrengen (beker en proano-tie), kan Sheffield wellicht ook en het resultaat van eèn •bekerwedstrijd blijft altijd een verrassing. Op 6 Juni e-k. zal op den Schevenin'gsehen strandboulevard een wielérwegwedstrijd wor den gehouden, waaraan niet-minder dan 85 renners uit lo verschillende landen zullen deelnemen. Men heeft dezen wedstrijd den weidschen naam van „Criterium van Sc-heve- ningen" gegeven, wat voor een dergelijk ge makkelijk traject wel een -tikje te deftig is. Het parcours, dat op een zeer klein gedeelte na, uitsluitend over den Boulevard loopt, is zoo goed als volkomen vlak en ofschoon het 30 maal achtereen moet worden gereden over een totaal afstand van 150 kilometer, zullen de geroutineerde buitenlandsche renners er wel niet al te veel moeite mede hebben. Deze -buitenlanders komen uit Frankrijk, België, Engeland, Denemarken, Luxemburg, Duitsch- land, Italië, Spanje en Oostenrijk, zoodat er ongetwijfeld vele bekende Tour de France rij ders, bij wijze van oefening voor zwaardere wedstrijden, zullen mededingen. Men stelt zich veel voor van het keerpunt aan het einde van den Boulevard, omdat daar veel behen- digheid noodig zal zijn om dit vlot te nemen. Het wil ons voorkomen dat juist dit punt vrij veel gevaar voor valpartijen en ongelukken kan opleveren, omdat het veel te nauw en de bocht veel te klein is om door een peloton renners in ook maar matige snelheid te kun nen worden genomen. Intusschen zullen er zonder twijfel duizen den menschen een kijkje gaan nemen en het is jammer, dat, zooals we eenige weken ge leden al opperden, in Zandvoort ook niet eens iets dergelijks wordt georganiseerd. De wie lersportliefhebbers zijn op het gebied van be langrijke wedstrijden in deze omgeving niet erg verwend, wat met het oog op de vele be oefenaren in onze stad en daarbuiten eenigs- zins zonderling aandoet. DOET UW RUG PIJN? Gelukkig.,-Is hij. die nooit rugpijn, gewrichts pijnen. .hooCdpüh, duizeligheid, onnatuur lijke moeheid enz. kende. Andére minder gelukkige'-menschen dienen Foster's Rug- Nieren Pillen te gebruiken om mogelij- vertrouwert worden toegepast. Sedert-60 Ja ren met succes gébruikt door tal- van dank bare mannen en vrouwen tegen aandoenin gen als bovengenoemde. 1.J 1.75 en (Adv. lngez. Med.) loos verdwenen bleek te zijn. Vanzelfsprekend waren er vele bereidwilligen, die onmiddellijk een speurtocht op touw zetten, om den „spelbreker" te gaan zoeken, doch dit had aanvankelijk geen resultaat. Tenslotte opper de een der gasten de mogelijkheid., dat de bruigom wellicht in het water was gevallen en dit bracht de aanwezigen op het spoor. De vermiste was namelijk een der steunpilaren van de plaatselijke watêrpolo-clu-b, die dien avond een belangrijken promotiewedstrijd moest spelen. Inderdaad bleek de bruigom het -koele nat boven het bruidsmaal verkozen te hebben, doch ondanks zijn clubliefde leed zijn ploeg de nederlaag. De bruid echter was dol blij, dat haar levensgezel niet voorgoed „on der water" was gebleven. BILJARTEN. DE ZILVEREN FRUITMAND. De traditioneels invitatie-wedstrijden om bo vengenoemden wisselprijs zijn Dinsdag avond onder leiding van ,,B. C. H." in haar lokaal aan de Barteljorisstraat begonnen. pnt brt. h.s. gem W. Damman (Sarphati) 300 F. v. Leeuwen (H.E.T.E.IJ.) 255 10.71 9.10 D. Metz (B. C. H.) P. Kobus (B. C. H.) 46 300 4.60 10.— De uitslagen van Donderdagavond waren: pnt brt h.s. gem. G. Beekhof (Ben. het IJ) Ph. Schmidt (Vondel) 125 300 29 8.92 76 21.42 G. Lammers (Ons Genoegen) 201 G. Beekhof 300 64 22.33 82 33.33 Voortzetting Woensdagavond 15 April a.s. met de volgende partijen: W. DammanL. Ka toen en F. v. LeeuwardenL. Katoen. Ged. Oude Gracht 78 Telefoon *£2:36 Wij brengen een uitgebreide keuze en garandeeren ieder stuk dat geleverd wordt. Zie onze etalages. RECOMMANDATIE IS ONZE LEUZE!! Het huis voor solide kleeding naar Maat (Adv. lngez. Med.) LAWNTENNIS. Int. wedstrijden te Amsterdam Perry Timmer. Wij vestigen de aandacht op de zeer belang rijke internationale lawntenniswedstrijden, die a.s. Zaterdagmiddag .11 April in het D. D. V.-tennisst'adion aan den Amstelveensche- weg 308 te Amsterdam plaats zullen hebben. De strijd gaat tusschen dè Perry-ploeg en het Nederlandsche team voor het tournooi om den Op de kortgeleden gehouden algemeene vergadering van den Nederlandsehen Cricket- Bond pleitte een der Haagsche afgevaardig den v-oor meer internationale ontmoetingen in de residentie. We kunnen ons zeer goed voorstellen dat men in den Haag graag zooveel mogelijk wedstrijden tegen goede Engelsche tegenstanders ziet, doch daarbij mag niet worden vergeten, dat de Hagenaars, vooral in de laatste jaren, steeds het „neusje van de zalm" hebben gehad. Werd de match van het Nederl-and-sch elftal tegen de Free Foresters vroeger steevast elk jaar aan de Spanjaards laan gespeeld, in de laatste twee jaar vond deze wedstrijd op het H. C. C.-veld plaats. Bo vendien werden de Zuid-Afrikanen daar be streden eh in September a-s. zal de Kent County Cricket Club eveneens in Den Haag spelen. Zoo er dus sprake is van meer inter nationale cricketwedstrijden, dan komt o. i. allereerst een belangrijk cricketcentrum als Haarlem daarvoor aan de beurt. Onze stad herbergt nog altijd twee eerste en twee over- gangsklassers en het is niet meer dan billijk, dat men althans den -bijkans historisch ge worden wedstrijd van het nationale elftal tegen de Free Foresters dit seizoen weer eens op het Rood- en Wit-terrein heeft vastge steld. We begrijpen volkomen, dat het organisee ren van wedstrijden tegen buitenlandsche teams met vele moeilijkheden gepaard gaat, maar het komt zoo dikwijls voor. dat het mooie terrein aan de Spanjaardslaan Zon dags niet bespeeld wordt, ondanks den kor ten zomer, dat er in deze richting toch nog wel iets te bereiken valt. Enkele weken geleden heeft in Zuid-Duitsch- land een niet alledaagsch voorval plaats ge had, dat als voorbeeld kan dienen, hoever clubliefde kan gaan. Twee jongelieden waren in het huwelijk getreden en, zooals het meer gaat, zou deze.heugelijke gebeurtenis met een stevig dinertje gevierd worden. Wie schetst Internationale Lawntennis wedstrijden in het D. D. V. - Tennisstadion AMSTELVEENSCHE WEG 308, te AMSTERDAM, op ZATERDAG 11 APRIL 1936, des namiddags van 2 uur af, tus schen de Perry - ploeg en de Nederlandsche Davis-cup- ploeg. Prijs der zitplaatsen: Eerste rang 2.50, Tweede rang 1.50, beide incl, sted. belasting. (Adv. lngez. Med.) Davis-Cup. Dit is dus een mooie gelegenheid om de spelers, die den naam van ons land trachten zullen hoog te houden, aan het werk te zien. Een dergelijke gebeurtenis komt waar lijk niet spoedig terug. Perry heeft de leiding over de Engelsche ploeg. Bij onze landgenooten is Timmer ge lukkig weer van de partij. Hij speelt o.a. Za terdagmiddag tegen Perry en ook Zondag- terdagmiddag tegen Perry. Om zijn enkel nog wat te sparen, heeft men Timmer niet in het dubbelspel opgesteld. HANDBAL (DAMES) DISTRICT WEST—HAAGSOH ELFTAL. Op tweeden Paaschdag a.s. is er-een dames handbal wedstrijd vastgesteld tusschen een elftal gekozen uit de Westelijke le klasse- afdeeling en een Haagsch elftal op het V.U.C. terrein in Den Haag. Het Westelijk elftal is als volgt samenge steld: Doel: L. Roosenhart (Rapiditas). Achter: N. Kelder OCarna), M. Bakker (Rapiditas). Midden: J. Biesbrouck (Concordia), A. Boomhouwer (Aalsmeer), C. Stelling (Hebe). Vóór: J. Spreeuw (Hebe), M. Duijff (Con cordia), R. Poorter (Rapiditas), A. Koeman (Carna), C. Daudey (Rapiditas). DAMMEN. DAMVEREENIGING „D. O. S." In deze vereeniging begonnen de wedstrij den om de clubkampioenschappen 1936/1937 en de medaillewedstrijd 1936. lste klasse: J. Spijker wint van W. Dijk'hof; H. Baltes wint van H. Philippo; W. Dijkhof wint van H. J. van Berk. 2de.klasse: G. de Keizer wint van T. van Goor; W. F. Miedema wint van J. van Sprang. J. van Sprang wint van T. van Goor;- G. de Keizer remise met H. Kol; H. Le Noble wint van D. Negrijn; S. Steenstra wint van J. C. Verwer; H. Le Noble wint van J. Vaars; J. van Sprang wint van H. Kol; E. Borger wint van W. Philippo. Medaillewedstrijd: F. Mollema wint van T. B; Dinkla. In- de jaarvergadering werden de heer-en E. Borger, H. Kol en P. Heidwei-ller als bestuurs leden herkozen; het bestuur werd uitgebreid met den heer W. Dijkhof. Besloten werd tot den Ned. Dambond toe te treden. SPRINGER DAAGT KELLER UIT. Naar wij vernemen, heeft de ex-wereldkam pioen B. Springer onzen nationalen kampioen R. C. Keiler uitgedaagd tot het spelen van een match, waarbij weliswaar geen enkele titel op het spel zal staan, doch die als krachtmeting tusschen deze beide sterkste Nederlandsche meesters groote perspectieven opent. Keiler heeft zich principieel reeds bereid verklaard tegen Springer te spelen. Het be stuur van den Ned. Dambond zal zijn goed keuring aan deze match geven. WIELRIJDEN. PIJNENBURG EN SLAATS WINNEN TE BERLIJN. Uit Berlijn: Het winterseizoen werd Don derdagavond te Berlijn 'besloten met oen drie-uurs-ikopp-elwedstrijd in de Duitschland hall. De wedstrijd werd een ononderbroken jacht. Pijnenburg-Slaats en Sohoen-Defcuys- scher lagen spoedig aan den kop en be- heerschten de situatie. Het resultaat was: 1 Pijnenburg-Sl'aabs 16 punten, afgelegd 140.070 K.M. Met een rende achterstand: 2 Schoen- Defcuyssc'her 2-6 pnt. Met twee ronden achterstand: 3 C'harlier- Deneef, 19 pnt. 4 Zims-Kuester 9 pnt. „DE JONGE KAMPIOEN". „De Jonge Kampioen" houdt op eersten Paaschdag des middags 2 uur, een clubwed strijd op de Halfwegsche Wielerbaan. Op tweeden Paaschdag starten eenige leden in een wedstrijd op dezelfde baan. Bovengenoemde vereeniging organiseert op 7 Juni a.s. een betrouwbaarheidsrit voor renners en touristen. De afstand bedraagt plm. 60 K.M. door de mooiste plaatsen van Noord-I-Iolland. Ieder, die den rit in den hiervoor vast-ge- stelden tijd volbrengt, ontvangt een medaille. Bovendien zijn er prijzen voor de vereeniging met het grootst aantal deelnemers enz. RUGBY FRANKRIJK—NEDERLAND. Het. Nederlandsche vijftiental, dat Zondag s. te Parijs tegen Frankrijk uitkomt, is als volgt samengesteld: Fullback: Van Beusekom (R.C. '35) Driekwarten: Both (A.R.V.C.), Soeting (A A.C.), Berenschot (D.S.R.C.), Pabruwe (D.S.R.C.) Half backs: Van Vught (A.R.V.C.), Ter Poor ten (H.R.C.) Voorwaartsen: Alofs (A.R.V.C.), Van der Meulen (D.S.R.C.):, v. dt Berg (D.S.R.C.), Meer- echter de ontsteltenis van de bruid en de I tens (A.R.V.C.), v. d. Beek (A,A-C.)','Winkler hongerige, verbazing dér gasten toen de jonge (D.S.R.C.), Hobbelman (A.A.C.) en Van An- echtgenoot vlak voor de hors d'oëuvres spoor-1 holtR.C.'35i ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE V.V.IJ., dat- SIZO op bezoek had. heeft ook haar laatsten thuiswedstrijd met flinke cijfers kunnen winnen, zoodat het ongeslagen record gehandhaafd bleef. Tweede Jeugd eindigde het seizoen, dat minder successen opleverde dan het vorige, met een gelijk spel tegen de V.V.IJ.- reserves (33). Zoowel in de B- als in de C-afdeeling was een verrassende uitslag te noteeren. Ulysses, dat tot nog toe geen rol van beteekenis had vervuld, sloeg het sterke V.E.W. met niet min der dan 61, terwijl V.V.R.A.. kampioen der C-afdeeling, dat evenals V.V.IJ. nog geen punt verspeeld had, zich tegen Kennemerland 5 met een gelijk spel (1—1) tevreden moest stellen. In verband met den wedstrijd Luczchen. dc twee proef-elftallen der Zaterdagmiddagcom petitie, welke op het Kennemerland-terrein aan de Ramplaan wordt gespeeld, staat er voor morgen slechts één ontmoeting op het programma, n.l. Af deeling B: UlyssesJohez 3 uur. De overige wedstrijden zijn uitgesteld,. De volgende elftallen zullen te vlër uur aan de Ramplaan een wedstijd spelen om tot sa menstelling van het vertegenwoordigende H.V.B.-elftal te komen, dat de kleuren van den bond tegen Amsterdam en Leiden zal verde digen, zooals dit gedurende de laatste jaren, gebruikelijk is geweest. Elftal .4: Doel: W. Lodder (Kennemerland). Achter: P. van Hoven (Telefonia), J. Recht- steiner (V.V.IJ.) Midden: G. J. de Waard (V.V.IJ.), R. Prins (K'land). G. Hogenes (S.I.Z.O.). Vóór: G. Hoek (V.V.IJ.). P. Leyte (V.V.IJ.), H. Smeerdijk (Z.S.V.), G. Kramer (K'land), H. Wittenaar (S.I.Z.O.). Elftal B: Vóór C. van Leeuwen (V.V.IJ), P. Emans (V.V.RAJ, P. C. van Leeuwen (V.V.IJ.), J. Maarse (Johez), J. D. Stoute (V.E.W.) Midden: A. de Ronde (K'land), K. de Koning (V.V.IJ.), J. Smit (V.V.IJ.) Achter: D. de Niet (V.V.IJ.), J. Lodder (Ken nemerland). Doei: A. Beenhakker (V.V.IJ.). Scheidsrechter is de heer H. J. Boeree. Grensrechters zijn de heeren J. Nieman en A. Zomer Jr. De meeste spelers zijn oude bekenden, die reeds vroeger in de proefelftallen of het ver tegenwoordigende team zijn uitgekomen. De beide spelers van SIZO, die in het A-elftal zijn opgesteld, zijn debutanten, evenals de veteraan J. Maarse (Johez) van het B-eiftal, P. Emans (VVRA) en A. Beenhakker (WIJ). Hoewel het spelpeil der Zaterdagmiddagcompetitie niet meer op dezelfde hoogte staat als eenige jaren, geleden, kan toch een aardige strijd verwacht worden. Deze wedstrijd wordt voorafgegaan door twee matches van Kennemerland-elftallen. Kennemerland I speelt tegen R.A.S. I. oud kampioen van de Haagsche Zaterdagmiddag competitie, terwijl Kennemerland 2 den strijd aanbindt tegen R.A.S. 2. Deze wedstrijden be ginnen to half drie. Het „Kennemerland"- terrein is gelegen aan het einde der Ramplaan. SCHOOLWEDSTRIJDEN HAARL. VOETBALBOND. De tweede dag. Het was ook Donderdag weer een dag van hiooge scores. Alleen de E-afdeel ing had meer normale uitslagen. Daar noteerden we thans twee gelijke spelen, die op de gebruikelijke wijze door strafschoppen werden beslist. Topscorer was H.B.S. A 5, die in afd. D den tegenstander onder den voet liep en met 160 zegevierde. Vermoedelijk had H.B.S. liever een zege bevochten op een meer gelijk waardige tegenpartij, maar dat -komt waar schijnlijk nog wel! De uitslagen waren- Afd. B le ronde. Da Costa-kweekschoolKennemer Lyceum 20 2e H.B.S. B2Bronsteeschool (H.stede) U.L.O. A 1—2e H.B.S. B 1 GymnasiumDreef school 1 H.B.S. A 2U L.O. A 2 Afd. C le ronde. U.L O. A 5—U.L.O. B 4 H.B.S. A 4—U.L.O. A 4 (Heemstede) Bronsteeschool 2U.L.O. A 3 U.L.O. B 5Bosch- en Bovenschool 1 (Heemstede) (Heemstede) Bronsteeschool.3le H.B.S. 4 le H.B.S. B 5—Chr. U.L O. (Bl.daal) De wedstrijd U.L.O. C 2U.L.O. B 2 werd. uitgesteld tot Vrijdag 10 April, - 10V2 uur, terrein Haarlem. Afd. D le ronde, le H.B.S. B 62e Centrale School 2 H.B.S. A 6—2e H.BS. B 6 H.B.S. A 53e Centrale School 3 De wedstrijd 2e H.B.S. B 73e Centrale School 1 werd uitgesteld tot Vrijdag 10 April 1014 uur, terrein van Nesstraat. Afd. E le ronde. Corn, HoubmarasehoolO.L.S. 19 11 (Corn. Hout-manschool wint). Rijks-leerschoolO.L.S. 37 40 O.L.S. 32v. Zeggelenschool 12 O.L.S. 33—O.L.S. 5 0—2 (Heemstede) Voorwegschool2e Doopsgezinde School 50 O.L.S. 11—O.L.S. 38 2—5 Da CostaleerschoolSchool Buitenrust 31 Sc'hoolverAendenhout-Bentveld-tJuno- 2—8 1—3 10—1 8- 0 0—5 3—1 2—7 0—4 0—7 0—4 2-4 0—5 16—0 school O.L.S. 36Nic. BeetssChool H.stede) Groen v. Prinstererschool-O.L.S. 39 (Spaarndam) (O.L.S. 39 wint) J. P. Coenschoolle Doopsgez, School O.L.S. (Vijfhuizen)Noordersohool 3 1—0 3—2 0—0 2—1 2—0 Te Veisen. Donderdag werden de schoolvoetbalwed- strijden op het Stormvogelsterrein voortge zet. Ook nu was de belangstelling weer groot. Deze tweede -dag dreigde penalty-loos te zullen verloopen, doch gelukkig eiridiede de D-afdeelingwedsbrïjd School H 1R.H.B.S. 5 in een gelijk spel (33) En toen kreeg het publiek ook wat te zien want elke partij moest niet minder dan driemaal drie penal ties nemen, voordat beslist was, dat School H winnaar was. In de E-afdeeling wonnen de beide School J-elftallen wederom, zonder dat hun doel man werd gepasseerd. Beverwijk 1, dat den vorigen dag een dikke overwinning boekte (05) op School J 3 werd nu door den kam pioen van het vorige iaar. de In singer ?chool „ingemaakt" met 100. Bij U.L.O. 3—Creutz- bergschool werden echter nog meer doelpun ten gemaakt. De volledige uitslagen luiden als volgt: Afdeeling D (le ronde). School 4 2(Bev.)—Nijverheidsschool (TJm.) (School 4 niet opgekomen). U.L.O. 3 (IJm.)C r e u-tzb ergs olio ol (IJm.) 1—14 School H 1 (IJm.)—R.H B.S. 5 (Velsen 3—3 (School H wint) Afdeeling E. Tusschenronde winnaars. School 3 (Bev.)Eirmasc-hool (IJm.) 42 School J 2 (IJm.)Wijle aan Duin 5—0 Tusschenronde verliezers. School 2 (Bev.)Marnixschool (IJm.) 01 Tweede ronde winnaars. School G (Velsen)—P. Vermeulenschool (IJmuiden) 51 School H 2—School J 1 0—2 Insingersehool (IJm.)Beverwijk 1 100 Het programma voor Zaterdag luidt: Afdeeling D. 2de ronde winnaars. Nijverheidsschool (IJm.)Creutzberg- school (IJm.) 23 uur. School H (IJm.) —School 4 (Bev.) 34 uur. Afdeeling E. i 2e ronde winnaars. School 3 (Bev.)—School J 2 (IJm.) 2—3 u. 2e ronde verliezers. Cort v. d, Linden school (IJm.)Juliana- school (IJm.) 34 uur. School F (Santpoort)—School D (IJmui den) 3—4 uur. 1 School J 3 (IJm.)Marnixschool (IJm.)! 45 uuTo

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7