Het jubileum-tournooi van R.C.H. VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL LAWNTENNIS GOLF. HANDBAL DINSDAG 14 A" P R I E 1936 H A A R E E M'S DAGBL'AD f, De degradatiewedstrijden vaü H. F. C. We hebben bij den K. N. V. B. in Den Haag geïnformeerd of a.s. Zondag de eerste promotie-degradatiewedstrijd H. F. C. C. V. V. reeds gespeeld zal worden. Een beslis sing is echter te dien opzichte nog niet geno men. Dat C. V. V. als tegenstandster niet mag worden onderschat, blijkt misschien wel uit haar overwinning op V. S. V. voor den beker. Haarlem wint den eersten prijs. Illiil milium iiiiiiiiii] ZwaluwenGrasshoppers (11) Op den eersten Paaschdag werd ueze wed strijd te Deventer gespee:ü. In de eerste helft gaf Wiegerink aan de Zwaluwen de leiding. Eerst een half uur na de hervatting maakte de Zwitser Fauguel gelijk (1—1). OM DEN NED. VOETBALBEKER C. V. v.—V. S. V. (3—1) Deze wedstrijd, die oorspronkelijk op het V.S.V.-terrein was vastgesteld, werd na onder ling overleg op het C.V.V,-terrein gespeeld. Nadat door verschillende instanties, ook dooi den heer C. v. d. Pieterman namens V.S.V. ge- lukwenschen aan C.V.V. waren aangeboden met het door haar behaalde kampioenschap van de tweede klasse, waarbij tal van bloem stukken werden aangeboden, begon de wed strijd. Al dadelijk bleek, dat het C.V.V.-terrein zeer effectvol was; hierdoor was h^. eenigszins te verklaren dat de V.S.V.-verded^ing zoo weinig trapvast was. De voorhoede van C.V.V. komt dan ook al direct gevaarlijk voor het V.S.V,- doel, doch voorloopig loopen deze aanvallen op niets uit. Wanneer er 10 minuten is ge speeld, volgt een algemeen© aanval der C.V.V.- voorhoede; de rechtsbinnen scoort uit een voorzet van den linksbuiten (1—0). Voorloopig wordt het spel van V.S.V.-zijde weer veel te kort gehouden; het wil dan ook in het geheel niet vlotten. Sterk passeert eens de geheele C.V.V.-verdediging, maar hij wordt op het laatste moment van den bal gewerkt, zoo dat zijn schot juist naast gaat. Het woord is dan geheel aan C.V.V.; als er in haar voor hoede een goede schutter had gestaan, dan was de rust met een flinken voorsprong voor C.V.V. ingegaan. Doch gelukkig voor de V.S.V.-verde- diging bleek, dat de schotvaardigheid der Rotterdammers niet zoo groot was. Toch kan Michel niet verhinderen, dat de midden-voor van C.V.V. nogmaals scoort (20). Even voor de rust scoort Hillekamp tegen (2—1). In de tweede helft pakt V.S.V. veel beter aan, doch ook nu lukte het bij V.S.V. niet erg. Het spel is vrij goed verdeeld, maar de aanvallen der C.V.V.-voorhoede blijken veel gevaarlijker. De verdediging van C.V.V. houdt de voor hoede der IJmuidenaren volkomen in bedwang, waardoor de Rotterdamsche doelverdediger heel weinig werk te verrichten kreeg. Een kwartier voor het einde vergroot de rechtsbinnen voor C.V.V. den voorsprong. (31). Hiermee komt het einde. V.S.V. is dus uitgebekerd. Het Paaschtournooi te Amsterdam. De uitslagen van dit tournooi waren: Blauw WitUjpest Ajax—First Vienna 1—6 0—4 AjaxBlauw Wit 25 First ViennaUjpest 10 Het tournooi is dus door First Vienna ge wonnen. Plet slot van den eindstrijd is ont sierd door incidenten. Bij één der talrijke botsingen namen de spelers een dreigende houding aan, zoodat scheidsrechter Boek man genoodzaakt was, het spel te onderbre ken. Scheidsrechter, grensrechters en offi cials v/aren druk in debat op het middenveld. Eerst nadat de veroorzaker van dit inci dent, één der Hongaarsche spelers, van het veld verwijderd was, liet de heer Boekman den wedstrijd voortzetten. Het aantal vrije schoppen was legio. De stand bleef l0 voor de Vienna. Het was een minder prettig slot van een overigens zoo uitstekend geslaagd Paaschtournooi. H. V. C.—E. D. O. (1—0) E.D.O. heeft op tweeden Paaschdag tegen de 3e klasse kampioen H.V.C. in Amersfoort een prettigen oefenwedstrijd gespeeld. E.D.O. speelde met een proefopstelling, waarin eenige jonge spielers opgenomen waren. De Amersfoorters bleken over een sterke, zeer enthousiaste ploeg te beschikken, waar tegen het lauwe spel der roodzwarten wel afstak. Toch zijn de Haarlemmers meer in den aanval geweest, maar voor doel werden vele uitstekende kansen gemist. De H.V.C. doelman was in zeer goeden vorm; hij zorgde er voor, dat zijn doel schoon bleef. Na de rust raakte Kollerie gewond: toen slaagden de Amersfoorters er in, een 1—0 voor sprong te veroveren. Wel waren de E.D.O.-aanvallen goed van op zet, maar H.V.C. hield kranig stand en won verdiend. Kennemerland-comb.R. A. S. (Den Haag) (010) Een Kennemerland-combinatie, waarin slechts drie spelers van het eerste elftal waren opgesteld, speelde Zaterdag tegen de Haagsche Rijksambtenaren. De bezoekers brachten een sterk elftal op de been. Vóór rust wist. de ach terhoede van Kennemerland zich eenigszins staande te houden. De bezoekers maakte in die periode drie goals; de aanval der thuisclub ondernam eenige gevaarlijke aanvallen, die echter geen succes opleverden. Na de pauze speelden de bezoekers een spel, waartegen de middenlinie en achterhoede der gastheeren niet waren opgewassen. Vooral Papenhove weerde zich geducht door vier goals te scoren; deze speler stelde zijn rechtsbuiten in de gelegenheid, hieraan een doelpunt toe te voegen. Behalve deze goals trapte een Ken- nemerland-back er nog twee in eigen doel, waardoor de strijd eindigde in een 10—0 ne derlaag voor Kennemerland. Kennemerland-comb.R. A. S. 2 (6-2) De reserves van R.A.S. beschikten niet over de goede voetbalcapaciteiten van het eerste elftal. Kennemerland is vrijwel den geheelen wedstrijd sterk in de meerderheid geweest. Al spoedig werd een 2—0 voorsprong verkregen. Hierna scoorde R.A.S. tegen, waarna de thuis club den stand op 41 bracht. De Haagsche middenvoor maakte een fraai doelpunt, doch de linksbinnen van de oranjehemden zorgde er voor, dat zijn elftal met een nuttigen 52 voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft had het spel niet veel te beteekenen. R.A.S. hield stand, slechts een maal slaagde de thuisclub er in, te scoren. Het einde kwam met een 6—2 stand voor de gast heeren. Het sportieve gedeelte van de R. C. H.-jubi- leumfeesten is evenals de vorige festiviteiten, volkomen geslaagd, dank zij de medewerking van de vier deelnemende vereenigingen, die door sportief en correct optreden de wedstrij den tot een genoegen maakten; dank zij ook de medewerking van de Haarlemsche scheids rechters, die hun laak weer op de bekende vlotte wijze vervuld hebben, ondanks het gure weer op den eersten dag. Er is vrij veel publiek aanwezig geweest, dat zich over het algemeen wel geamuseerd zal hebben, omdat de wedstrijden in doorsnee behoorlijk voetbal opgeleverd hebben, enkele zelfs nog spannend waren bovendien. Haarlem is als triomfator uit den strijd te voor schijn gekomen en volkomen verdiend. De roodbroeken hebben wel verreweg het beste voetbal laten zien; technisch goed onderlegd, snel en productief. R. C. H. was tweede. Werd er tegen D.W.S. met animo gespeeld, tegen Haarelm had de drie-nul achterstand, die reeds na tien mi nuten geboekt werd, zoo'n ongunstige uitwer king op de R. C. H.'ers, althans op het mee- rendeel, dat er van een serieuzen strijd feite lijk geen sprake meer geweest is. H. F. C. verraste vooral in den strijd tegen D. W. S. door .een actief en practisch spel. dat haar in de komende moeilijke wedstrijden, indien eveneens zoo toegepast, van groot nut zal blijken, terwijl D.W.S. feitelijk wat tegen gevallen is. Weliswaar demonstreerden de Amsterdammers een soms zeer goed sluitend combinatiespel, doch er werd een volkomen onproductiviteit gedemonstreerd. R. C. H.-D. W. S. (2-1) De eerste wedstrijd ging tusschen D.W.S. en R.C.H.. waarin de Amsterdammers aanvan kelijk een behoorlijke veldmeerderheid toon den, die echter niet uitgebuit werd, deels door goed verdedigen van de Racing-achterhoede, deels door goed keepen van Kos, die weer eens onder de lat geplaatst was. Doordat ook de R.C.H.-voorhoede niet tegen Caldenhove c.s. opgewassen bleek, kwam de rust met 00. Na de rust werd R. C. H. iets sterker, al thans iets gevaarlijker; toen v. d. Horst na tien minuten den bal vrij kreeg, o.i. in buiten spel positie, gaf hij Heekelaar geen kans. Twee snelle doorbraken van R. C. H. lever den toen even zooveel kansen aan Hanse, die er echter slechts een wist te gebruiken door hard langs den Amsterdamschen doelman te schieten. (20). R.C.H. trok zich toen wat in de verdediging terug; Kos veroorzaakte een penalty, die door Ditmeijer ingeschoten werd. Er kwam nog eenige spanning. Kos deed een mooie save, door tijdig uitloopen. Het einde bracht een 21 zege voor R. C. H. H. F. C.-Haarlem (3-5) Tusschen Haarlem en H. F. C.. de strijd, die toen volgde, bestond vooral in de eerste oogenblikken groot krachtsverschil. Haarlem overspeelle de "blauw-witten volkomen en ge heel in overeenstemming met het spelbeeld leidde Haarlem na een kwartier met 10 door v. Polanen. Een kwartier later maakte De la Mar Jr., nummer twee, nadat de H. F. C.-voorwaart- sen enkele goede kansen hadden laten glip pen. Een minuut voor half time scoorde Höck van dichtbij voor H. F. C., zoodat Haar lem na drie kwartier met 21 de leiding had. Na de hervatting scheen een herboren H. F. C. het veld betreden te hebben. In een uiterst snel tempo werden diverse aanvallen opgezet; de Haarlem-achterhoede leek over rompeld. Na zeven minuten had Koper ge lijk gemaakt. Vijf minuten later gaf Koper uit een corner aan H, F. C. de leiding. Er volgde toen een felle kamp tusschen de beide rivalen, dien Haarlem in haar voordeel wist te beslissen. Eerst maakte De Vries met een scherp schot gelijk, daarna wandelde De Winter door de H. F. C.-verdediging heen om v. d. Togt het nakijken te geven, waarna Hartog na fraai werk van v. Polanen, nummer vijf op het scoringbord liet noteeren, zoodat ook Haarlem in de finale kwam. H. F. C.-D. W. S. (4-2) De verliezers-eindstrijd leverde een flinke overwinning op voor H. F. C., dat daarmede haar talrijken aanhang een prettigen mid dag bezorgde niet alleen, doch zichzelf be wees, dat er nog geen directe vrees behoeft te bestaan. Snel en met groote wilskracht werd ten aanval getrokken; D. W. S., hoe technisch goed spelend soms, kwam er bijwijlen niet aan te pas. Na dertien minuten kopte Koper laag in den hoek. Twee minuten later ver hoogde Chapon door ferm doorzetten de score en toen de strijd twintig minuten aan den gang was, kon H. F. C. zich tamelijk veilig voelen, doordat Zur Mühlen nummer drie in het Amsterdamsche doel geplaatst had. Een penalty wegens hands gaf Caldenhove gele genheid, den achterstand te verkleinen, doch Chapon zorgde er voor, dat H. F. C. met de rust een veiligen 41-voorsprong had. De tweede helft van den strijd gaf weinig fraais te zien: H. F. C. scheen het genoeg te vinden. D.W.S. kon blijkbaar niet los komen van haar te klein opgezette aanvalsspel Dorsman c.s. hadden betrekkelijk weinig moeite, zich staande te houden. Vooral de H.F.C.-captain gaf een uitstekend voorbeeld; hij bleef de situatie volkomen meester. Toch scoorde D.W.S. nog eenmaal tegen. Het einde bracht echter een verdiende zege voor H. F. C. R. C. H.-Haarlem (0-4) De eindstrijd is voor de R. C, H.'ers een desillusie geworden. Reeds na tien minuten had Haarlem door De Winter en v. Polanen (twee maal) een veiligen 0—3-voorsprong, die natuurlijk een ongunstige uitwerking had op het verdere verloop van den strijd. Alleen in dien daarna direct door alle R. C. H.'ers met man en macht gewerkt was, om dezen ach terstand in te loopen, wellicht was er dan nog wat van terecht gekomen, doch integendeel, de R.C.H.'ers schenen zich niet meer los te kunnen maken uit de greep, waarin Haarlem hen te pakken had. Er werd slordig geplaatst en mede daardoor scheen alles te mislukken ook. Haarlem daarentegen ging steeds beter spelen, zette regelmatig goede aanvallen op; dank zij het goede keepen van Kos bleef de score van 0—3 tot rust bestaan. Daarna scheen het een oogenblik met R. C. H. beter te zullen gaan, doch toen ook nog het pechduiveltje zich voor het Haarlem-doel deed geleden, was er voor R. C. H. niet veel meer aan te doen. Van Polanen schoot van grooten afstand een geweldigen kogel op Kos af, die doel trof (04). Nog verschillende malen ontkwam het R.C.H.-doel aan groot gevaar, zij het dat ook Voogd niet over geluk te klagen had. De wed strijd kreeg een sterk eenzijdig karakter, Haarlem gaf den toon aan en met 40 be haalde zij tenslotte de overwinning en daar mede den eersten prijs van dit geanimeerde sportfestijn. De prijsuitreiking. Direct na afloop reikte de Burgemeester van Heemstede Jhr. J. P. W. van Doorn, de prijzen aan de winnaars uit. Hij prees daarbij nog eens uitdrukkelijk den sportleven geest, die geheerscht had en besloot met three cheers voor de feestvierende vereeniging. Rest ons nog te vermelden, dat in de rust van den wedstrijd tusschen H. F. C. en D.W.S. aan R. C. H. een geluidsinstallatie werd aangeboden, zijnde een cadeau van de leden aan de vereeniging ter gelegenheid van het jubileum, waarmede vervolgens enkele aar dige nummers ten gehoore gebracht werden, o.a. een paar opnamen van de Racing Band en de Racing-zangers. R. C. H. kan met groot genoegen op dit deel van de jubileum-feestelijkheden terug zien. De elftallen waren: R. C- H.: Kos. Kors, Prevost. Slot, Ruis, Oome, Hanse, Kedde, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink. HAARLEM- Voogd, Verhappen, Huijsmans, De la Mar, Kammeijer, Van Gooi, Hartog de Winter, De la Mar Jr., v. Polanen,, De Vries. Tegen R. C. H. speelde Smit mede. H. F. C.: v. d. Togt, Dorsman, ten Have, Van Olphen. Kruyer, Lamp. Höck, Zur Mühlen, Koper, Chapon, Hagenaar. D. W. S-- Heekelaar, Caldenhove. van Stokken, Trock, Hilster, Beuker, Klein, Slot, Ditmeijer, Luttinghuis, Van Stokken. RipperdaSpaarnevogels (73) Op eersten Paaschdag speelde Ripperda tegen de kampioenen van de le kl. H.V.B. Spaarnevogels. Voor rust speelden beide par tijen aardig gelijk op. Na een kwartier scoort Ripperda van dichtbij. Spoedig maakten de Vogels gelijk, maar even voor rust scoorde Ripperda weer, zoodat de rust kwam met 2—1. Dadelijk na de hervatting scoort Spaarne vogels zeer fraai. (22). Ripperda neemt weer de leiding, doch de bezoekers maken wederom gelijk. Vooral de nieuwe voorhoede van Ripperda scheen zeer productief te zijn. Zij voerde den stand op tot 73, waarmee het einde kwam. Shell-wedstrijden te Londen. Uit Londen: Een voetbaltournooi van het personeel der Koninklijke Shell is Zaterdag te Londen aangevangen en had het volgen de resultaat: Voorronde: EngelandFrankrijk 40 Eerste ronde: NederlandDuitschland 60 Engeland.België 40. De^voetbalwedstrijd van de Nederlandsche Koninklijke Shell-employés tegen de Engel- sc'he Shèll-employés, die Maandag in Lon den is gespeeld, is met 51 door Nederland gewonnen. Christiaens te Lier gearriveerd. Uit Lier: De Belgische doelverdediger van het nationale elftal Christiaens is Zaterdag avond te Lier aangekomen. Hem werd een hartelijk welkom bereid; bloemen werden aangedragen. Hij was vol lof over de behan deling in het Amsterdamsche ziekenhuis, prees de Nederlandsche voetballers, in het bijzonder Anderiesen, die zooveel belangstel ling tijdens zijn ziekte hadden getoond, en was gelukkig, dat de Nederlandsche pers in tegenstelling met de Belgische zijn prestaties in den wedstrijd Nederland—Bel gië had geprezen. Hij hoopte, dat hij het volgend jaar bij een NederlandBelgië-wed- strijd weer nresent zou zijn. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van Zaterdag waren als volgt; Aston V.—Manchester C. 22 Bolton W.Sunderland 21 BrentfordGrimsby T. 30 Derby C.Leeds U. 21 EvertonW. Bromw. A. 53 Huddersfield T.Birmingham 10 MiddlesbroughArsenal 22 PortsmouthChelsea 20 Preston N. E.Liverpool 31 Sheffield W.—Blackb. R. 0—0 Wolverh. W.Stoke C. 11 De resultaten van de wedstrijden van Maandag waren: BirminghamSunderland 27 BrentfordEverton 41 Derby CountyChelsea 11 Leeds UnitedManchester City 1-1 LiverpoolBlackburn Rovers 41 MiddlesbroughSheffield Wednesday 50 Preston NorthendBolton Wanderers 10 Stoke CityGrimsby Town 10 Westibromwic'h AlbionArsenal 10 Wolverhampton W.Aston Villa 22 Door deze uitslagen is Sunderland kampioen geworden. ONZE GEZELLEN-TOüRNOOI. Op tweeden Paaschdag hadden de eerste wedstrijden plaats van het Onze Gezellen- tournooi te Haarlem, waaraan deelnemen be halve Onze Gezellen de Haarlemsche clubs T. IJ. B. B. en D. S. S. en H. B. C. uit Heem stede,. De uitslagen waren: H. B. C D. S. S. 2—2 H. B. C. wint met strafschoppen. T. IJ. B. B.—Onze Gezellen 4—2 Perry (links) feliciteert onzen kranigen landgenoot Timmer met zijn overwinning van Zaterdag. Perry door Timmer geslagen. Een gure, harde wind blies Zaterdagmid dag door het D.D.V.-tennisstadion en maakte het verblijf voor hen, die gekomen waren voor de wedstrijden der Nederlandsche spe lers tegen Perry c.s., verre van aangenaam. Zaterdag speelde Perry, de officieuze we reldkampioen, naar wien elders in de we reld duizenden en duizenden komen kijken, tegen den besten speler van Nederland, Tim mer, en slechts 200 toeschouwers zijn er ge tuigen van geweest. Het merkwaardige was, dat de partij tus schen Perry en Timmer weinig hoogtepun ten kende/Het was een baseline-duel van begin tot eind, waarbij duidelijk bleek, dat Timmer's spel vaster was; zijn slagen meer vaart hadden en de ballen in het algemeen beter geplaatst werden, dan bij zijn tegen stander. Perry faalde menigmaal in de rally; het was Timmer, die dan bet initiatief nam en behield, tot de Engelsohman miste, in het net sloeg of juist buiten de lijnen. Perry kon de goede lengte niet vinden en was vaak ook verrast door het uitstekende tegen spel van onzen landgenoot, die in de eerste set met 32 de leiding had en dezen voor sprong tot 42 vergrootte, toen Perry zijn service verloor. De service van Timmer was overigens verre van sterk; niettemin wist hij op 52 te komen. Perry haalde, door meer snelheid en vaart in zijn spel te leggen en vooral door af en toe op te loopen, tot 54 o.p. Een hartelijk applaus weerklonk, toen Timmer met 64 de eerste set won. In de tweede set ging het tot 22 gelijk op. Timmer gaf geen krimp, won game na game; met 62 verloor Perry set en match. Het was een alleszins verdiende overwin ning van Timmer, die in goeden vorm bleek te zijn, doch die een Perry tegenover zich vond, wiens spel nog slechts een schaduw vormde van dat van den Wimbledon- win naar 1935. Dit bleek ook in het dubbelspel met Filby, waarin hij tegen Hughan en Van Swol wel de beste van de vier was, doch games speel de, waarin slechts heel matig spel met een zeer groot aantal missers te zien werd ge- gegeven. In tegenstelling met de enkelspe len werd in het dubbel „best of five" ge speeld; de Engelschen hadden de volle 5 sets noodig om hun eenige overwinning van den middag te behalen. Van Swol en Hughan hadden betrekkelijk weinig moeite om in twee sets van resp. Filby en Shayes te winnen. De resultaten waren: Van Swol sloeg Filby met 63, 64 Timmer sloeg Perry 64, 62 Hughan sloeg Shayes 61. 62 Hughan en Van Swol verloren van Perry en Filby met 68, 62, 16, 86, 68. Timmer tegen Perry op de M. E. T. S.-banen. Op de M.E.T.S.-bannen te Scheveningen had Zondagmiddag de tweede ontmoeting NederlandEngeland plaats, met als hoofd moment de partij tusschen Timmer en Perry. Begonnen werd met de partij KarstenFilby. Aanvankelijk gingen de partijen vrij aar dig tegen elkaar op, waarbij echter de En- gelschman de meeste vastheid demonstreer de. Zijn slagen waren goed van lengte en brachten Karsten menigmaal volkomen uit positie. De afwisseling van lengte met eenige mooie dropshots bracht wel het gewenschte succes. Toch hield Karsten tegen dat spel uitstekend stand. Het werd 33 en 44, met zeer goed spel van beide kanten. Met een beetje meer fortuin had Karsten een voor sprong kunnen hebben. Tot tweemaal mis lukte een doodeenvoudige volley, en boven dien werd een netbal hem noodlottig. Toch werd het 55. door taai verdedigen van on zen landgenoot. Door meer naar voren te komen krijgt Karsten eenig overwicht, om de set met 86 te winnen. In de 2de set speelt Karsten veel sterker en vrijer. Hij komt op 4—0. De Engelschman scoort dan twee games achtereen, waarna Karsten op 52 komt; door zeer goed spel maakt hij dan de partij uit (8—6, 62). TimmerPerry. Het begin was zeer matig, want Peity was er zeer slecht in en al spoedig stond Timmer met 3O voor. Als deze zelfs door groote vastheid en mooi passeeren op 5—0 weet te komen, laat Perry de set loopen; met 60 gaat de eerste welverdiend aan onzen land genoot. In de tweede set pakt Perry van meet af aan beter aan. Er zit nu meer vaart in en betere lengte in zijn slagen, maar toch weet Timmer hem door mooi spel te weerstaan, om zelfs een 31 voorsprong te verkrijgen. In de vijfde game wordt heftig gestreden, waarbij Timmer goede returns heeft op de service van Perry. De Engelschman komt op 32 en dan op 33. Timmer weet dan ech ter door mooi passeeren 43 af te dwingen. Het wordt dan 53 voor Timmer. Perry loopt tot 55 in. waarna Timmer de service van den Engelschman wint en op 65 komt. Perry maakt er hard vechtend 66 van en in grootschen stijl wint hij met 97 de set. Stand 11. In de derde set komt Timmer door goed passeeren en mooie lengte op 20 en 31. Perry probeei't alles, en zet de keiharde forehand in werking, doch Timmer houdt dapper stand en komt op 42. Door mooi spel maakt Perry 4—3. Timmer's spel zakt dan iets af; Perry maakt gelijk 44, om vervolgens de leiding te nemen en in groot schen stijl imet 64 de set te winnen. Stand 1—2. in de vierde set is Perry superieur. Zijn drives en volleys zijn thans zuiver; hij gaat veel naar voren om af te maken en Tim mer wordt lichtelijk overspeeld. Het wordt snel 03, doch fraai weet Timmer dan zijn service te winnen. (13). Hoewel Perry overwegend sterker blijft, weet Timmer hem toch herhaaldelijk met mooie passings en juist geplaatste lobs te verrassen. Van 1—5 wordt het 2—5 en zelfs 3—5. Dan maakt Perry er echter met 3S een einde aan, waarmede hij de match met 31 wint. (60, 5—7, 46, 36). Het resteerende enkelspel tusschen Van Swol en Shayes was van heel wat minder gehalte. De Hollander was vrij goed op dreef; vooral zijn service was zeer goed. Met 63. 63 bleef hij meester van het terrein. Tenslotte volgde het dubbelspel tusschen Hughan-Karsten en Perry-Shayes. Onze landgenooten wonnen de eerste set met 64 en toen het in de tweede set 3—2 in hun voordeel stond, moest de partij wegens den regen worden gestaakt, om niet meer voort gezet te worden. Om den Davis-Cup. Uit Houston: De ploeg van de Vereenigde Staten heeft met 50 van Mexico gewonnen. In den eindstrijd der Amerikaansche zone komen de Vereenigde Staten nu tegen Australië, Kennemer Golfclub. Zondag hadden op de banen van de Ken- nemer Golf- en Country Club te Zand voort gieensomes plaats, 18 holes handicap me- dalplay, waaraan 21 paren deelnamen. Mr. F. de Koek van Leeuwen (30) en jhr. W. van Citters (28) eindigden als eersten. No. twee werden mevr. Nielsen (16) en J. J. Laan (19) 70. Verder waren er goede scores van Jhr P. N. Quarles van Ufford (12) en jhr. P Quar- les van Ufford (15) 71; mevr. Elhorst (30) en F. Elhorst (13) 72; mevr. Kern (9) en E. Le- febvre (15) 72; mrs. Ender (26) en H. N Pin- nell (30) 72; H. Smidt van Gelder (16) en jhr. J. van Spengler (12) 72, Veteranenwedstrijd te Zandvoort. De Veteranenwedstrijd, die plaats zou heb ben op Zaterdag 27 en Zondag 28 Juni, zal nu gespeeld worden op Zaterdag 13 en Zondag 14 Juni, Zilveren jubileum Kennemer Golfclub. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Kennemer Golf en Country Club zul len op den 2den Pinksterdag (l Juni) wed strijden te Zandvoort gehouden worden, n.l. Four-ball foursomes handicap medalplay en Approach en Putting competitie. (Dames) Haagsch elftalKring West (32) Na een mooien wedstrijd heeft het Haag sche elftal een volkomen verdiende overwin ning op het Westelijk elftal behaald. Direct na het begin wordt er in een flink tempo gespeeld, waarbij het goede combinee ren der Haagsche voorhoede opvalt. Het doel der gasten is in het begin voortdurend 111 ge vaar, doch mej. L. Roosenhart weet voorloo pig haar doel schoon te houden. Wanneer aan Den Haag een vrije worp toe gekend wordt, weet de midvoor dezen in een doelpunt om te zetten. Het spel gaat nu gelijk op; nog voor rust brengt mej. E. Daudey de partijen op gelijken voet (1—1). Na de rust spelen de gasten een enthousiast spel; zij weten door mej. Poorter de leiding te nemen. Nu komt Den Haag echter opzetten; in deze periode is vooral de Haarlemsche keepster L. Roosenhart op dreef. Zij kan echter niet voorkomen, dat de Haagsche dames nog twee maal scoren, zoodat zij verdiend met 3—2 zegevieren. (Heeren) Zaansch elftalLijnden (110) Voor de rust wordt aan beide zijden goed gespeeld, doch voorloopig weten de doelver dediger© alle gevaar te bezweren. Wanneer E. Witziers den bal vrij krijgt, passeert hij kee per Schaap en geeft aan Lijnden de leiding Na de rust hebben de bezoekers door goed combinatiespel den wedstrijd in een débacle voor de Zaankanters doen eindigen. Binnen vijftien minuten brengen Witziers en Van Zanten den stand op 0—6. Lijnden is steeds in de meerderheid; na eenigen tijd ziet de na tionale keeper Schaap zich voor de 10e maal gepasseerd. Even voor het einde weet Velthuys voor Zaandam de eer te redden. Eindstand 1—10.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11