^WEERBERICHT H.J.TERMETZ Voor de Fransche verkiezingen. Hernia WuiUtitk ANTHRACIET SPORT EN SPEL W O E X S D A G 13 APRIL 1936 H A A R L F. MJS D AG B LA D De nieuwe brug over het Z. B. Spaarne. Opening op Zaterdag 25 April. De Rustenburgerbrug over het Zuider Buiten Spaarne zal op Zaterdag 25 April voor het verkeer geopend 'worden. Dit zal met eenige officieele plechtigheden gepaard gaan, Engelsch bezoek aan Haarlem. Jeugdgroep van de League óf Nations' Union. Op Zaterdag IS en Zondag 19 April zal een Jeugdgroep van de Engelsche Volkenbonds- vereeniging. de League of Nations' Union, die een bezoek aan Nederland brengt, ook Haar lem en omgeving bezoeken. De groep van vijf tig kinderen onder vijf leiders zal Zaterdag morgen het Frans Halsmuseum, 's middags de Haarlemsche hofjes bezoeken, eten en logee- ren in de Jeugdherberg Jan Gijzen, 's avonds de film „Van Bol tot Bloem" van de Multifilm zien. op Zondagmorgen ontvangen worden in de aula van het Kennemer Lyceum en daar 's avonds een bijeenkomst met leerlingen van deze school hebben, nadat 's middags een be zoek aan de bollenvelden zal zijn gebracht. Op beide dagen zullen aan het Engelsche gezel schap door families in Bloemendaal en Heem stede teas worden aangeboden. NED. BOND VAN LUXE VERHUUR- EN TAXI-ONDERNEMERS. Donderdagavond 12 uur zal een nachtver- gaderlng beginnen van leden van den Bond van Luxe verhuur en taxi-ondernemers (N.B. L.T.O.) in café-restaurant Brinkman,. Plein. Besproken zal worden de ingediende verorde ning op de tarieven en loonen voor chauffeurs. De vergadering zal onder leiding staan van den heer M. J. H. Looman, voorzitter der afd. Haarlem. Invoer van Italiaansche citroenen wordt belet. Verklaring van de Centrale noodig. Ten einde den invoer van Italiaansche ci troenen, in strijd met den algemeenen maat regel van bestuur, waarbij Nederland de sanc ties tegen Italië instelde, geheel en al onmo gelijk te maken, heeft de minister van Bui- ten'.andsche Zaken bepaald, dat voor den in voer van citroenen in den vervolge noodig zal zijn een schriftelijke verklaring van de Nederlandsche Groente- en Fruitcentrale te 's-Gravenhage, waaruit blijkt, dat de in te voeren citroenen van anderen dan van Ita- liaansehen oorsprong zijn. Voordien kon de importeur volstaan met het overleggen van een certificaat van oorsprong, afgegeven door een Kamer van Koophandel of een andere daartoe bevoegde instantie. Kind onder aiitóbiis geraakt en gedood. GREVENBTCHT, 1'4 April (A.N.P-) Za terdagmiddag te vier uur is het vijfjarig kind van de familie Hoens alhier bij het spelen in de Houtstraat onder een autobus geraakt. De ikleine was op slag dood. De autobus werd door de marchaussee in beslag genomen, doch is later weer vrij ge geven. Doelmatig adverteeren wint een half millioen klanten. In 1935 heeft er in Engeland een zeer vooruitstrevende reclame campagne voor Electriciteit geloo- pen (die trouwens dit jaar zeer energiek doorgevoerd wordt). Officieele gegevens over het resul taat toonen nu aan, dat men ongeveer een half millioen nieuwe klanten verwierf; dus menschen, die van andere verwarmingsmethoden overgingen naar electriciteit. Bovendien werden in datzelfde jaar niet minder dan 250.000 electrische kookapparaten geplaatst. „Wij willen in 1936 een toename van ruim een millioen electriciteits- verbruikers", verklaarde de Electri- citeits-Commissie. Welnu, zij zijn goed op weg: met doelmatig adverteeren kan men ongeveer alles bereiken. AGENDA Heden: WOENSDAG 15 APRIL Stadsschouwburg: Het Kinaertooneel: „Piet de Leugenaar". 2.30 uur. Gebouw de Nijverheid: Alg. Vereen. „Nooit meer oorlog". Lezing van den heer J. J. Po lak over „Oorlog en oorlogsindusrtie". 8.15 u. Geb. De Nijverheid: Psychometrische séan ce. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Schots en Scheef' 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: '„Begeerte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Die ganze Welt dreht sich um Liebe". Op het tooneel: La Perla, licht- visioenen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Modern Times" met Charlie Chaplin. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 16 APRIL Stadsschouwburg: Cor Ruys in „De Ober" 8.15 uur. Geb. Protestantenbond. Abonnementsavond „Kunst aan het Volk" Ben Royaards en Georgette Hagedoorn (voordracht). 8.15 uur. Broederkerk: Lichtbeeldenavond. Lezing zendeling H. Blum, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds De vrede - de vrede de vrede. PARIJS. 14 April. (Van onzen Parijschen correspondent.) Indien men zou afgaan op hetgeen de meeste Parijsche couranten gelieven te publiceeren, zou men werkelijk den indruk krijgen dat Frankrijk andermaal in een soort verkiezings delirium verkeert en dat héél de bevolking voor dit oogenblik nog maar één bezigheid heeft: de Verkiezingen. De minste gebeurtenis, het kleinste gevalletje wordt tot berstens toe opgeblazen. Zoo verneemt men zoo juist dat de Fransche Regeering zoo genereus is geweest om aan de Zeppelin die ergens defect tusschen Amerika en Europa zweefde toestemming te geven over Fransch grondgebied te vliegen „teneinde het leven van de bemanning te red den". Alsof dat niet van zelf spreekt en alsof een beschaafde natie iet-s anders zou kunnen doen of verwachten. Maar straks komt er na tuurlijk weer de gelegenheids-kletser om te vertellen: boeren, burgers, kijk toch eens hoe genereus we zijn. Hitier bedreigt ons en wij stemmen er in toe dat hun Zeppelin over ons grondgebied vliegt. En een ander zal opbieden burgers, zoo zwak zijn we dat we moeten toe staan dat 't Duitsche moordwerktuig nu al, terwijl er neg vrede is, over ons land vliegt. Dat defect is maar een smoesje en 't is er hun alleen om te doen. onze Maginot-linie te pho- tografeeren. Laat me u dadelijk mogen zeggen dat de Franschman zelf de schouders optrekt wan neer hij zoo'n nonsens leest. Vroeger bestond er nog wel wat animo voor de verkiezingen, maar thans is daarvan geen sprake meer, In de voorbije week heb ik zooiets van drie duizend kilometers afgelegd, van hier naar de Midi en terug juist met het doel om eens met eigen oogen te zien en met eigen ooren te hooren wat men in de diverse departementen denkt over de politiek. Het is niet alleen in steden, in fabriekscentra maar ook in land bouwstreken, in kleine dorpen dat we enkele uren vertoefden, daar om tegenwoordig te zijn bij een politieke meeting, ginds een uurtje te babbelen met menschen van de meest uiteen- loopende richting, van verschillende standing. En onverschillig waar, onverschillig bij wien hebben we gehoord: al dat politieke geleuter laat ons volkomen onverschillighet eenige wat we willen: Vrede.... VredeVrede. Deze leuze moge mooi zijn, maar 't gaat er om: hoe denkt ge den Vrede te bewaren? En nu geef ik u te raden wat men ons overal, zonder uitzondering, met die heerlijke Fran sche logica welke dit land al zoo menigmaal uit de grootste moeilijkheden heeft gered ant woordt. Men zegt u: meneer, al die z.g. moei lijkheden en al dat dreigend oorlogsgevaar komt voort uit het feit dat onze afgevaardig den onverbeterijke „bavards" (praatjes-ma kers) zijn. Als meneer Hitier zijn troepen in zijn eigen land wil ïnstalleeren, dan moeten wij ons niet daarmee bemoeien. Men schreeuwt: onze Maginot-linie dient niet om aan te vallen, want iedereen weet wel dat forten slechts defensief zijn. Waarom willen ze nu per sé dat forten die Hitier zou willen bouwen op zijn grondgebied, tegenover onze linie offensief zouden zijn? Dat eeuwige ge zeur met „nationale veiligheid" brengt ons geen stap verder, integendeel, het heeft hiel en bij de Duitschers aangezet tot een bewape ningswedstrijd" waaronder wè allen geblikt gaan en waarbij noch wij, nocll zij' zijn gebaat. Nu hebben de honderden menschen met wie we hebben gesproken natuurlijk allen 'n an dere voorstelling van de feiten en erkennen ze niet allen de zelfde methode om ook daadwer kelijk tot den wereldvrede te komen. De één legde ons met een schamper lachje twee foto's voor: Hitler die omstuwd door gardes, vaandels, stormtroepen voor een millioenen- auditorium zijn k verkiezingsrede houdt en daarnaast Flandm, die in een dorpskroegje voor zijn kiezers, postbode en drie of vier landbouwknechten rekening en verantwoor ding aflegt van zijn daden. Een ander zei ons: al dat geharrewar komt van het Fransch- Russische verdragmaar zouden wij, als meest-gerechtigden nu ook eens inzage mogen hebben van die overeenkomst? We kunnen het wel vragen0aan onzen député, maar hij zelf weet niet wat het verdrag bevat. En een derde dat gekonkel in Londen, wat beteekent dat? Of we hadden moeten zwijgen en ons niet be moeien met hetgeen de Duitschers bij hen thuis doen of we hadden ineens moeten mo- biliseeren. De Volkenbond, zoo zegt een vierde, in wien we zoo lang vertrouwen hebben gehad heeft in het Italiaansch-Ethiopische geschil bewezen niet voldoende krachtig te zijn om op te treden tegen de kanonnen-fabrikanten en niet een oorlog te kunnen voorkomen. We zijn gewapend en we bewapenen nog steeds, maar laten we in vredesnaam niet gaan spelen met dat gevaarlijke goedje. We hebben ook overal dat „brandende" onderwerp aangeroerd: Front Commun tegen over Front Populaire. En 't is merkwaardig: op het platteland, in de dorpen, vraagt men u kalm: pardon, wat beteekent dat? Ze be schouwen dat als iets specifiek Parijsch, iets wat hun niet aangaat. Communisme?ah, jamerci, daar willen we niet aan. 't Is mogelijk dat men in de Fransch-Duitsche grens-departementen wat fanatieker is en met méér animo de politiek bespreekt, maar 'n feit blijft het dat men in het zuiden en in 't was ten zoowel als in 't centrum volmaakt onver schillig is voor dat wat men „partij-politiek" gelieft te noemen en wat ons aller bestaan dag- aan-dag verzuurt. En deze opmerking moge u, als mede-wereldburger evenveel genoegen doen als ons want zoolang het volk, de groote me nigte, zich onverschillig verklaart voor dat wat wij. stedelingen, opblazen tot een vorm van vaderlandsliefde, wijkt oorlogsgevaar. Er is menigmaal, in openbare redevoeringen gezegd: het Fransche volk is door en door vredelievend. En van alle verkiezingsleuzen is dat misschien de eenige ware. Het is in alle gevallen de indruk welken we op ons rondreisje héél sterk hebben gekregen: van niets heeft men meer afschuw dan van den oorlog. Nie mand, van de uiterst-linkschen tot aan de tallooze royalisten in de Midi wenscht oorlog: iedereen vraagt om een behoorlijke bemidde ling tusschen Duitschland en Frankrijk, een regeling waarbij de waardigheid van beide partijen volkomen wordt geëerbiedigd. HENRY A TH. LESTURGEON. Groot kastekort bij arbeiders bond? De gemeentepolitie te Oss heeft de boeken in beslag genomen van den penningmeester der plaatselijke afdeeling van den R. K. Fa- brieksarbeidersbond ,.St.-Willebrordus". daar oen aanzienlijk kastekort zou zijn geconsta teerd. De penningmeester van deze afdeeling zou in den loop der jaren ten nadeele van deze organisatie vereenigingsgelden ten be drage van meerdere duizenden guldens heb ben verduisterd. JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken' tot matigen wind, waarschijn lijk meest uit Noordelijke richtingen. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Toenemende neerslagkans. Zachter des nachts. Overdag iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 773.1 m.M. te Akuryri. Laagste 743.8 m.M. te Biarritz. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Regenka?is neemt toe. Sedert gisteren is in de algemeene drukver- deeling slechts weinig verandering gekomen. Het hoogedruk-gebied ligt nog steeds over IJsland en Noord-Scandinavië. In Lapland vroor het matig tot streng. Voorts komt in midden- en Zuid-Zweden nog matige tot lichte vorst voor. Over de Oostzee heeft zich een nieuwe depressiekern ontwikkeld, welke ma tige neerslag in Finland, Zuid-Zweden en de Noordelijke Baitische staten brengt. Nog steeds bevindt zich een depressiekerntje over de Noordzee. Over de Britsche eilanden blijft de wind Noord. Eenige afkoeling trad op in Schotland. Over Zuid-Engeland wordt het iets zachter. De depressie over Frankrijk diepte uit en bracht in het Oosten matigen regen. De tem peraturen stegen daar, evenals in Zuid- Duitschland. De toestand is moeilijk te beoor- deelen. Waarschijnlijk diept de Fransche de pressie zich 'verder uit en neemt zij met de sterke Zuidwestelijke bovenwinden, koers naar het Noord-Oosten. In dat geval zijn Noordelijke winden waarschijnlijk. De neerslagkansen ne men toe. Des nachts wordt het wat zach ter, overdag wellicht iets kouder. BAROMETERSTAND Vorige stand. 758 m.M. Stand van heden 752 m.M. Neiging achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Teléfoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht 40 gr. F. Hoogste heden 12 uur 55 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 9.50 uur; n.m. 22.40 uur. Strand berijdbaar van 15.0020.30 uur. Vrijdag v.m. 11.21 uur; n.m. 23.58 uur. Strand berijdbaar van 16.1522.00 uur. PRIMA KWALITEIT Levert BRANDSTOFFENHANDEL KAMPERVEST 3 TELEFOON 11716 (Adv. Ingez. Med.) De dagindeeling van koning Peter. Onderricht in vier vreemde talen. De „Daily Telegraph" vermeldt het een en ander over de levenswijze, welke de jeugdige koning van Yoego-Slavië Peter, moet volgen. Koning Peter, die in September a.s. 13 jaar wordt, heeft een druk leven voor zijn jaren. Zijn broertjes, prihs Tomislaf, en prins Andre, die 8 en 7 jaar oud zijn, leiden in vergelijking hiermede een voor kinderen tamelijk normaal leven. Ziet hier het program, dat koning Peter da gelijks moet afwerken: 6.30 uur: ontbijt met zijn broertjes, een uur rijden op zijn lievelingspony Sisie. 812 uur: lessen. 121 uur: wandeling in het park van het Dedinje-paleis, daarna „twaalfuurtje". 35 uur: lessen. 56 uur: gymnastiekles (3 maal per week). 67 uur: voor autotochtjes gereserveerd (des zomers), en voor andere persoonlijke lief-, hebber ij en. 7.30 uur: middagmaal. 9 uur: bedtijd. Alleen op Zondagmiddag mag koning Peter eenige uren naar eigen goeddunken door brengen. Koning Peter ontvangt onderwijs in En gelsch, Fransch, Duitsch, Russisch, Staats inrichting, de geschiedenis van zijn familie en de beginselen der krijgswetenschappen. Wat de Abessynische oorlog kost. Verliezen op 12 milliard lire geschat. Indien het Fransche dagblad ,,1'Oeuvre' goed geïnformeerd is, dan is de schaduwzijde van Badoglio's overwinningen wel zeer ver ontrustend. Het blad geeft de volgende cijfers: In 1935 was op 31 December de goudreserve van de Italiaansche Bank 3 milliard lire, terwijl zij op 30 October nog de 4 milliard overschreed Daartegenover was de papiercirculatie 15-457 millioen lire, wat wil zeggen dat slechts een dekking van 22 pCt. aanwezig was. Sinds de oorlog is. begonnen neemt de goudvoorraad af met 500 millioen lire per maand, afgezien van de uitgaven van den staat, die door de goudinzamelingen en het door den staat opeischen der deviezen worden gedekt. De kosten van de expeditie hebben de 7 milliard reeds overschreden. Daarbij komt neg een aanzienlijk bedrag, noodig om het ko loniale leger weer naar het moederland te brengen en dat alles alleen al wanneer de oorlog thans beëindigd wordt, waarnaar het niet uitziet. Alles bij alles schat het blad de onkosten op 12 milliard en voegt er aan toe: „Voor een zoogenaamde koloniale actie zijn dit aanzienlijke cijfers, die niet in verhouding staan met de te bereiken resultaten. Het Ita liaansche volk zal, eenmaal ontnuchterd, zeer streng zijn tegenover hen, die alles aan een prestigepolitiek hebben opgeofferd en die het zooveel ontberingen hebben opgelegd voor een waagstuk, dat hun voor lang de vijandschap van Engeland bezorgt. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. V redesoproep. In dezen tijd, nu (machtige stroomingen ten goede en ten kwade tegen elkander bot sen. beseft de nadenkende mensch. dat de evolutie een kritiek tijdperk is ingetreden, waar licht en duisternis om de zegepraal worstelen. De heer Gravestein, wiens oproep in zijn gedicht hier verkort wordt weergegeven, -heeft in zijne beschouwingen over de Groote Pyramide, die volgens hem waardevolle ver borgen kennis bevat over de ontwikkeling van mensch en cosmos, hierop reeds gewezen. In symbolische taal roept hij een ieder op, den Koning van het Licht, den. Vredevorst te volgen. En, waar in vroegere eeuwen de ridders ten strijde trokken, om in bloedige gevechten te verdedigen dat. wat hun dier baar was, moet nu één ridderschaar, vor mende de broederschap van het Licht en saamgebonden, door het.ideaal van Vrede, Liefde en Harmonie, pal staan tegenover de duistere (machten van verleden en heden. OPROEP. Oip! Ridders van het Witte Licht! Uw Koning roept u: Kent uw plicht! Het middernachtsuur heeft geslagen; Straks komt een nieuwe morgen dagen. De wereld-nacht is gauw voorbij, Dan rijst het wereld-morgentij! Gp! Ridders van het Witte Licht! Uw Koning roept u: Kent uw plicht. Op! Ridders! heft de Witte Vaan. Een nieuwe Wereld-Lent' breekt aan! "Volgt nu den Koning van het Licht; Ziet, hoe alom het duister zwicht. Vreest niet de Heerschers van den Nacht; Want niets weerstaat uw Liefdemacht. Op! Ridders van het Witte Licht! Volgt steeds den Koning, kent uw plicht! De Wijsheid wijst u lichtend 't spoor. De Kracht stroomt ziel en lichaam door. Der Mensohheid-Tempel was verwoest: her bouwt nu die. In zuiv're schoonheid, wond're harmonie. Op! Ridders van het Witte Licht! Volgt steeds den Koning, kent uw plicht! De ridderschaar van 't Witte Licht Trekt op ten strijde, volgt zijn plicht, Gij, die van verre nog ibleeft staan, Hoort thans mijn tweeden oproep aan. 't Bazuingeschal weerklinke luid: Ik roep naar Oost, West, Noord en Zuid, Ik roep tot Jongen en tot Ouwen, Ik roep tot Mannen en tot Vrouwen. Mijn Koning kent geen rang of stand, Telt geen verschil van ras of land. Breekt den ban van duist'ren oorlogswaan; De Liefde wijst u lichte Vredespaan. De wereld-nacht is dra voorbij, Straks rijst het wereld-morgentij De Koning roept u tot uw plicht! Op! Op! Ontwaakt! Volgt 't Witte Licht! Gij, vrouwen, kunt nu den 18en Mei, door deel te nemen aan den Vrouwen-Vredesgang, krachtig en openlijk getuigen, dat gij het Lic'ht van den Vrede wilt dienen J. A. en J. S. HEYDEMAN. DAMMEN. DAMCLUB OOSTERKWARTIER. Jubileumwedstrijden N. D. B. H-klasse: J. Poppen—J. v. Looy in gelijken stand afgebroken. J. BalkA. de Jong w—9 Derde klasse: P. van PuttenH. Beek 02 De uitslagen van den onderlingen wed strijd luiden als volgt: J. Flink—W. Koehorst 2—0 Y. de JongE. J. F. Abbeve 20 H. v. DuynJ. v. d. Kodde 02 C. M. Beck—A. Vos 2—0 Door O. K. werd deel genomen aan den massakamp in Rotterdam met acht spelers. J. Poppen, Y de Jong, C. M. Beck, E. J. F. Abbeve en W. Bel wisten hun partij te win nen. A. de Jong en W. de Jong speelden re mise; verloren werd door J. P v Eik. O. K. wist hiermede 12 van de 1G punten te behalen. A.s. Donderdag heeft de eerste jaarverga dering plaats. De wedstrijden zijn in ver band hiermede uitgesteld tot den volgenden clubavond. ZWEMMEN. NIEUWE ZWEMRECORDS. SOERABAJA, 14 April (Aneta alg. dienst). Tijdens de wedstrijden in het zwembad Tegalsari, welke gedurende de Paaschdagen werden gehouden, verbeterde P. Stam (van Neptunus te Bandoeng) de Nederlandsche records 100 M. vrije slag van 1 min. 0.6 sec. tot 1 min. 0.4 sec., 200 meter vrije slag van 2 min. 20.6 sec. tot 2 min. 16 sec. en van 300 meter vrije slag van 5 min. 9 sec. tot 5 min. 0.2 sec. Voorts verbeterde een ploeg van Nep tunus het Nederlandsch record 4 x 100 meter wisselslag van 4 min. 14.8 sec. tot 4 min. 13.8 sec. KRACHTSPORT. JAARVERGADERING NED. ERACHTSPORTBOND. De Nederlandsche Krachtsportbond heeft te Amsterdam zijn jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. In zijn openings woord zei de voorzitter, de heer W. J. M. Linden, dat hoewel men niet aan de Olym pische Spelen te Berlijn zal deelnemen, wel zal worden getracht eenige wedstrijden met sterke buitenlanders te organiseeren. De wed strijd Nederland—België—Frankrijk zal waar schijnlijk in November plaats hebben. Den heer Van Deutekom, secretaris van den bond, werd in verband met zijn 15-jarig jubileum een zilveren plaquette aangeboden. De pas ingestelde medaille van verdienste in vijf graden, werd uitgereikt aan de heeren Zoetman, H. M. de Wolf, en N. J. C. Hoede- man, allen een derde graad medaille; de heer Leloux ontving een vierde graad medaille. Vervolgens werden de medailles voor het clubkampioenschap van Nederland worstelen en gewichtheffen beide uitgereikt aan D.O.K. te Beverwijk. Aan den penningmeester werd décharge verleend. Inplaats van het kampioenschap van Ne derland worstelen en gewichtheffen wend een meesterschap ingesteld. De drie periodiek aftredende bestuursleden de heeren Brands (tweede voorzitter)Van Deutekom (commissaris) en Looman (secre taris-penningmeester), werden bij acclamatie herkozen. Wegens bedanken van den heer De Wolf, werd in de technische commissie de heer Van Maanen gekozen. Het bondsbestuur had voorgesteld machti ging te verleenen voor het in studie nemen van het professionalisme, teneinde na te gaan in hoever het bondsbelang daarmede gediend zou kunnen worden. Dit voorstel werd echter met 159 stemmen voor en 223 tegen verwoi-pen zoodat dus de strenge scheiding tusschen professional en amateur zal blijven voortbe staan. Samenwerking tusschen beide groe pen kan niet mogelijk zijn. BILJARTEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN DRIEBANDEN. NEW YORK, 15 April. De voortgezette partijen in het tournooi om het wereld kampioenschap driebandenspel hadden het volgende resultaat: Zaman 50 51 6 0.930 Robijns 35 51 4 0.686 Lagache 50 68 4 0.735 Tiedtke 43 68 7 0.632 Tachtig paar oogen rusten tijdens het schaaktournool in het Christelijk lyceum op bord en stukken. VOETBAL. De school wedstrijden te Zandvoort. Op het Zeemeeuwen-terrein werden Dins dagmiddag de laatste schoolvoetbalwedstrijden gespeeld. In de verliezersronde speelde de Wil- helminaschool tegen School D. Uitslag 21. In de winnaarsronde kwamen tegenover elkaar School A en School C. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel 11. Door middel van straf schoppen kwam de beslissing in het voordeel van school A, welke dus de uitgeloofde beker heeft gewonnen OOK VENTE NAAR FEÏJENOORD. Blijkens een bericht in de „Sportkr." heeft behalve Wels ook Vente overschrijving naar Feijenoord aangevraagd. LUTON—BRISTOL ROVERS 12—0. Dit ongewone resultaat van een Britsche League-match deed zich op Tweeden Paasch- dag voor. Luton Town heeft de leiding in de derde divisie, Zuidelijke afdeeling, en maakt een mooie kans op promotie. Bristol Rovers staat op de 20ste plaats van de 22. Van de twaalf doelpunten maakte de Luton- voorhoedespeler Payne er tien! VOETBAL IN ENGELAND. Maandag werden de volgende eerste klas wedstrijden in Engeland gespeeld: Sheffield W.Middlesbrough 00 HuadersfieldPortsmouth 1 —1 -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2