UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DEBOOZE VAMPYR De oorlog, die vier weken vergeten was Vrouwenhanden WOENSDAG '15 SERIE '1936 HAAREEM'S DAGBEAD 3 Mandsjoekwo. Arrestatie gouverneur Ling Sheng verwekt onrust. De arrestatie van den gouverneur van de provincie Noord-Hsingan aan de Noordweste lijke grens van Mandsjoekwo Ling Sheng, en zes andere hooge ambtenaren, die beschul digd worden land verraderlijke betrekkingen met Sovjet-Rusland te onderhouden heeft in Tokio en Hsinking ernstige onrust gewekt. De bladen schrijven, dat men Ling Sheng onvoorwaardelijk vertrouwde. Hij heeft even wel als vertegenwoordiger van Mandsjoekwo bij de onderhandelingen met Buiten-Mongo- ïië alle pogingen tot overeenstemming gesa boteerd en gegevens omtrent de verdediging van de grens verraden. Be minister van buitenlandsche zaken Arita heeft den Mikado rapport uitgebracht over de grens-incidenten en het verraad van Ling Sheng. (A.N.P.) Amerika. Nieuwe onrust in het Verre Oosten. Arrestatie van vooraanstaande figuren in Mandsjoekwo verwekt sensatie in Tckio en Hsinking. Het presidentschap der Ver. Staten. Wordt Kansas' gouverneur candidaat der republikeinen. Henry Chéron, oud-minister van financiën van Frankrijk, overleden. die zijn revolver had getrokken, werd door de menigte medegesleurd en mishandeld. Eenige oogenblikken later werden in een ander stadsdeel tijdens het défilé van de Guardia Civil eenige revolverschoten gelost, ten gevolge waarvan eenige personen ernstig gewond werden. Een kind werd onder den voet geloopen en met ernstige wonden opge nomen. Een ander incident ontstond, toen tijdens de parade eenige jonge meisjes uit een raam „Leve Spanje" riepen. Het publiek protes teerde hiertegen, aangezien men deze kreet als fascistisch beschouwde. Een aantal per sonen trachtte het huis binnen te dringen. De civiele garde moest optreden en de de monstranten verspreiden. Later op den dag had een botsing plaats tusschen fascisten en socialisten, waarbij enkele schoten werden gewisseld. De politie wist de orde te herstellen. De republikeinsche candidaat voor het presidentschap. Volgens goed georiënteerde persoonlijkhe den heeft gouverneur Landon van Kansas de grootste kans om bij de aanstaande presi dentsverkiezingen voor de republikeinen als tegencandidaat tegenover president Roose velt gesteld te worden. De kansen van Hoover worden steeds geringer, terwijl ook senator Borah tot dusverre bij de proefstemmingen weinig geluk heeft gehad. (A.N.P.) Frankrijk. Oud-minister Chéron over leden. Oud-minister Chéron. Reuter meldt uit Lisieux, 14 April: Oud-minister Henry Cheron is heden over leden na een operatie aan een acute blinde darmontsteking met een begin van buikvlies- ontsteking. Chéron werd in 1867 te Lisieux geboren, studeerde rechten en was advocaat te Caen, vervolgens burgemeester van Lisieux en in 1906 in het kabinet Clemenceau. Als minister van financiën nam hij deel aan verscheidene conferenties inzake de regeling van den vrede o.a. te 's-Gravenhage. Na den zesden Februari 1934 maakte hij als minister van justitie deel uit van het kabinet Gaston Doumergue, doch korten tijd latei- was hij gedwongen af te treden, in verband met incidenten, welke het gevolg waren van de Stavisky-affaire. Griekenland. De uitvaart van Demertzis. Uit Athene, 14 April Onder groote be langstelling heeft heden de uitvaart van den ministerpresident Demertzis plaats gehad. In de kathedraal, waar de rouwdienst plaats had, was ook de koning en kroonprins Paul aan wezig. Metaxas hield de lükrede. (Reuter). Bulgarije. Spionnageproces begint heden. Met gesloten deuren zal vandaag te Philip- popoli het spionnageproces beginnen tegen den beheerder van Turksche kerkelijke goede ren in Bulgarije, Giavetoff, die ervan wordt besohuldigd inlichtingen verstrekt te heb ben aan de Turksche regeering betreffende de garnizoenen van Philippopoli en Staraza- gora. In den loop van hetzelfde proces zal een zekere Penceff voor het gerecht ver schijnen, die er van beschuldigd wordt de emigratie van Turken uit Bulgarije mét be hulp van valsche paspoorten te hebben ver gemakkelijkt. Spanje. Incidenten tijdens de viering van den verjaardag der republiek. Tijdens het troependefilé te Madrid ter gelegenheid van den vei-jaardag van de uit roeping der republiek hebben zich een paar incidenten voorgedaan, meldt het A. N. P. Nabij de officieele tribune, waar de waar nemende president Martinez Barrio en de ministers hadden plaats genomen weei-klon- ken kort na den aanvang van het défilé eenige hevige ontploffingen, die, zooals la ter bleek, door een aantal donderbussen wa ren veroorzaakt. Het publiek, waaronder een paniek ontstond, zocht een goed heenkomen in de omliggende straten. De lijfwacht van den president en een compagnie infanterie, die juist voorbijtrok, schaarden zich. in de meening dat hier sprake was van een aan slag, rond de officieele tribune. Een officier, KATHEDRAAL VAN CALCUTTA DOOR BRAND VERWOEST. Uit Londen wordt aan de ..Matin5' gemeld, dat de kathedraal van Calcutta door een enormen brand volkomen verwoest is. even als het bisschoppelijk paleis, de bibliotheek en een laboratorium. De ibrand is ontstaan in het aangrenzende seminarie en door den kraohtigen wind en de nabijheid van talrijke booomen verspreid de het vuur zich met razende snelheid. Slachtoffers zijn evenwei niet te betreuren. (Reuter) De oorlog in Abessynië. Ononderbroken opmarsch aan het Noordelijke front. Verblijfplaats van den negus onbekend. DJIBOETI, 14 April (Reuter-A.N.P.) Met gespannen aandacht volgt men hier den op marsch der Italianen, daar men het geenszins uitgesloten acht, dat hun troepen Dessié zou den binnenrukken op hetzelfde oogenblik, dat de voorbereidende vredesonderhandelingen te Genève worden aangeknoopt. Het is wel zeker, dat de Italianen niet voornemens zijn na den val van Dessié te blijven staan, maar onmid dellijk zuidwaarts verder willen trekken. Tot dit doel bereiden zij den weg reeds voor en hebben zij reeds verschillende plaatsjes ten zuiden van Dessié met bommen bestookt. De opmarsch der Italianen voltrekt zich in zoo snel tempo, dat de Abessynische troepen geen tijd hebben hun verdediging te organi- seeren. De colonnes van Badoglio hebben Mersa op den weg naar Dessié reeds gepas seerd en de bezetting van Magdala wordt nu ieder oogenblik verwacht Niets is bekend omtrent de bewegingen van den Negus. De Abessynische autoriteiten be waren daaromtrent temeer het stilzwijgen, daar het gevaar voor luchtbombardementen thans veel grooter is geworden. In ieder geval bereiken de boodschappen van den keizer op normale wijze Genève, zoodat men veronder stelt, dat hij verband kan houden met zijn ministers in Addis Abeba. De bases van het Italiaansche commissa riaat te Kworam, Sokota en Gondar, die zorg dragen voor de ravitailleering, welke over het algemeen met vliegtuigen geschiedt, van de verschillende in opmarsch naar Dessié zijnde colonnes, zijn voor een zware taak geplaatst en wanneer er in den opmarsch vertraging- ontstaat, zal de eenige oorzaak daarvan ge zocht moeten worden in het ravitailleerings- probleem. Geruchten uit Erythreesche bron doen het niet onwaarschijnlijk voorkomen, dat één der groote Abessynische hoofden, die de situatie van den Keizer van militair standpunt wan hopig zou achter, de Abessynische hoofdstad zou willen bezetten en onderhandelingen met de Italianen zou willen aanknoopen. Voor eerst zijn dit echter nog niet meer dan ge ruchten. Wat den toestand aan het zuidelijk front betreft wordt de val van Sasabaneh niet be vestigd. Wel gaan de Italiaansche lucht strijdkrachten verder met het bombaraeeren van de verdedigingsstellingen van Ras Nassi- boe, terwijl de gemotoriseerde colonnes van Graziani het oogenblik afwachten, waarop zij kunnen oprukken De correspondent van Reuter-A.N.P. te Khartoem meldt nog, dat het grootste deel van de bevolking in zuidelijke richting op de vlucht is gesiagen voordat Moekta Eikhar door de Italianen werd bezet. De Italiaansche strijdkrachten bestonden hier uit twee batal jons blanke troepen, twee bataljons inboor lingen, zes tanks en een bataljon inheemsche kameelruiters De inboorlingentroepen drongen het plaatsje binnen zonder tegenstand te ontmoeten. Er werden slechts enkele schoten door een paar tirailleurs op hen gelost. Toen de Italiaansche officieren in het plaatsje aankwamen, infor meerden zij naar den nauwkeurigen loop van de grenslijn. Enkele vluchtelingen zijn te Gallabat, aan den Soedaneesche kant van de grens, aangekomen. Italiaansche vraag aan Engeland? Naar de correspondent van de Paris Soil- te Rome verneemt, zou de regeering van Italië aan het Foreign Office hebben gevraagd of de Britsche regeering bereid zou zijn een ges te te maken in overeenstemming met de openbare meening. in antwoord waarop Italië maatregelen zou kunnen nemen, om de span ning te verminderen. Italië zou zelfs zoover gaan tot het staken der vijandelijkheden. De correspondent van dit blad ver neemt verder nog, dat de regeering te Rome niet voornemens zou zijn ge heel Abessynië van de kaart te doen verdwijnen, indien het hiertoe niet wordt gedrongen door de omstandig heden en het hooghouden van het prestige De vliegdemonstratie boven Addis Abeba. Het agentschap Stefani meldt.: Aan de raid op Addis Abeba hebben o.m. deelgenomen, aan boord van driemotorige vliegtuigen, bombardementsvliegtuigen, de minister van pers en progaganda Galeazzo Ciano, de beide zoons van Mussolini, Bruno en Vittorio, de afgevaardigde Farinacci, de oudsecretaris dei- partij, afgevaardigde Bonomi, de directeur- generaal van het tourisme, Mario Badoglio, de zoon van maarschalk Badoglio. Tijdens den terugkeer naar zijn basis moest het toestel van graaf Ciano, tengevolge van een motor panne, een zeer moeilijke landing maken op het nieuwe vliegveld van Kworam, welke echter zonder incidenten verliep, dank zij de bekwaamheid en de koelbloedigheid van den minister, die zelf het toestel bestuurde. Het toestel van Farinacci, die achtergebleven was om zoo noodig Ciano hulp te verleenen, heeft op de vlakte van Kobbo een noodlanding moe ten maken. Den volgenden dag heeft een toe stel, bestuurd door Bruno Mussolini, het vlieg tuig van Farinacci opgehaald. Beiden zijn ver volgens zonder moeilijkheden naar hun basis teruggekeerd. (A.N.P.) De afschaffing der slavernij. De Italiaansche onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken. Suvich, heeft een schrijven doen toekomen aan den secretaris generaal van den Volken-bond, de leden van de Commissie van Dertien en die van de commissie van de slavernij, meldt het A.N.P. In dit schrijven is de tekst opgenomen van de proclamatie van 12 April, waarin Maar schalk Badoglio de afschaffig van de slaver nij in de door de Italianen bezette gebieden van Abessynië afkondigde. Tevens wordt herinnerd aan de verordeningen, waarbij de slavernij reeds eerder is opgeheven in het bezette gebied van Tigre en in de andere, aan de Italiaansche koloniën grenzende, Abessynische gebieden. Addis Abeba richt zich opnieuw tot Genève. De regeering van Abessynië heeft het secre tariaat van den Volkenbond een nota doen toekomen, waarin de namen van de staten worden genoemd, welke door de Italianen met gas zijn gebombardeerd. Volgens deze nota is de stad Kworam door gas geheel vernield. Het meest gebruikte gas is mosterdgas. Een radio-oproep van Abessynië's keizerin. De oproep, die de keizerin van Abessynië per radio tot Groot Brittannië en de Ver- eenigde Staten heeft gericht, werd volledig onhoorbaar door morse-teekens, die ononder broken op dezelfde golflengte werden uitge zonden, en zeer verward en langzaam wa ren. Ondanks het feit, dat tijdens de woorden van de dochter der keizerin dezelfde morse- teekens werden gehoord, verstond men toch enkele zinnen daarvan, oa.: In naam der menschheid richt ik een oproep tot steun.." ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Het duurt niet lang of de vampyr komt bij Thijs in de cel terug. Zonder verzet te bieden laat Thijs zich meevoeren naar een andere cel, waar de muren wel twee keer zoo dik zijn. Hier zal geen mensch ooit de kans krijgen doorheen te breken! Niets is er in dit kale, akelige vertrek, zelfs geen stoel of bedBovendien krijgt hij nog een zwaren, looden kogel om het been om het ontvluchten onmogelijk te maken. De ring knelt hem om den enkel. Moedeloos loopt Thijs maar wat heen en weer, zoo goed en zoo kwaad als het gaat met dien zwaren sleep achter zich aan. Wat moet hij nog uitdenken om weg te komen uit dit afschuwelijke slot van den vampyr. De uren verstrijken tergend langzaam en nog steeds strompelt Thijs daar in zijn pej op, en neer, zonder dat hij iets kan uitrichten, Eindelijk weer eens Geneefsche beraadslagingen over den oorlog in Afrika. De nieuwe bijeenkomst der Raads commissie van Dertien. Zal het nu toch tot de petroleum- sanctie komen? De toenemende spanning tusschen Engeland en Italië. GENèVE, 11 April 1936. (Van onzen correspondent). Nadat de leidende Volkenbondsautoriteiten overeenkomstig den wensch der Fransche en Engelsche regeeringen ruim vier weken lang getracht hebben te doen vergeten, dat de oor log tusschen Italië en Abessynië nog steeds voortwoedt en alleen de „laatste" en de „aller laatste" noodkreten van de Abessynische re geering de Volkenbondsstaten en hun re geeringen weder aan hun plichten trachtten te herinneren, heeft de internationale wereld te Genève thans weder eenige dagen geheel onder den indruk van het hoogst ernstige vraagstuk van Italië's gedragingen jegens den Volkenbond en het Volkenbondslid Abessynië gestaan De plotselinge bezetting van het Rijnland gebied door Hitier op 7 Maart had de inter nationale aandacht in zoo hooge mate op het Duitsche gevaar gevestigd, dat Frankrijk en Engeland stellig ter wille van het herstel van het tegen Duitschland gerichte Engelsch- Fransch-Italiaansche Stresa-front aan Mus solini heel wat vergrijpen tegen den Volken bond zouden hebben willen vergeven en den noodigen druk op Abessynië zouden hebben willen uitoefenen om in een voor Italië voor- deeligen vrede in den' zin van het in Decem ber nog zoo onwelkome vredesplian-Laval- Hoare toe te stemmen. Het zou Mussolini heel gemakkelijk zijn geweest onmiddellijk na dien zevenden Maart den oorlog in Abessynië zonder verder bloedvergieten en op een voor de Italiaansche belangen voordeelige wijze te beëindigen en tevens ook de gevaarlijke span ning met Engeland te doen verdwijnen. Mussolini had toen slechts in een wapenstil stand behoeven toe te stemmen. Hetgeen des te gemakkelijker voor Mussolini zou zijn ge weest, daar hij immers juist op dienzelfden zevenden Maart zijn principieele toestemming had uitgesproken tot het beroep der Raads commissie van 13, op 3 Maart tot de oorlog voerende partijen gericht, om onmiddellijk in onderhandelingen te treden over staking der vijandelijkheden en vredesluiting binnen het kader van den Volkenbond en in den geest van het Volkenbondsverdrag. Een oogenblik scheen het inderdaad, alsof Mussolini de door Hitier verwekte politieke spanning zou aangrijpen, om weder goede vrienden met Engeland te worden, zonder daardoor de vruchten van de in Abessynië behaalde Italiaansche overwinningen te be hoeven prijs te geven. Het gerucht ging door de wereld, dat Mus solini overeenkomstig zijn uitgesproken be reidwilligheid tot onmiddellijke onderhande lingen over een wapenstilstand en vrede sluiting reeds bevel zou hebben gegeven voor- loopig geen nieuwe offensieven in Abessynië te beginnen! De Engelsche toon tegenover Italië werd onmiddellijk heel wat welwillen der. Abessynië zou nog juist bijtijds van een vernietigende militaire nederlaag kunnen ge red worden. De juristen te Genève zouden bij de vredesonderhandelingen wel formules weten te vinden, om een vrede in den zin van het vredesplan-Laval-Hoare nog zooveel mogelijk in overeenstemming met den geest van het Volkenbondsverdrag te brengen en aldus den schijn en waarschijnlijk zelfs nog wat meer dan de schijn, te redden. En tevens zou het Stresa-front voor Europa nog tijdig hersteld worden! Weldra bleek helaas, dat de geruchten van een vrijwillig afzien van verdere Italiaansche offensieven in afwachting van het sluiten van een officieelen wapenstilstand niet juist waren geweest. De in Februari behaalde mili taire successen hadden Mussolini's overwin ningsbegeerten nog versterkt Bovendien hoop te hij, dat de door Hitier verwekte internatio nale spanning Engeland's belangstelling voor den strijd in Afrika zou gedood hebben, Frankrijk's wensch naar de Italiaansche vriendschap nog zou hebben versterkt. Het gevolg was, dat de Italianen den strijd in Afrika nog met verhoogde felheid voortzet ten, de bombardementen op onbeschermde steden vermeerderden, ja zelfs'gifgassen aan wendden, om de krijgers en de bevolking van Abessynië door angst en schrikt tot onder werping te brengen. Drie weken lang scheen het, dat Mussolini voor zich de juiste tactiek gekozen had. De Italiaansche troepen behaalden overwinning op overwinning, verwekten een paniekstem ming onder de vluchtende soldaten en de burgerbevolking. En de staatslieden te Londen bespraken slechts de Fransch-Duitsche be trekkingen, zonder zich nog om Mussolini's schending van het Volkenbondsverdrag te bekommeren. De oorlog was „vergeten", Abes synië scheen aan de willekeur van Mussolini overgeleverd. De langzamerhand verdwijnende angst voor een Fransch-Duitsche botsing in de aller naaste toekomst en de buitensporige aanwen ding van barbaarsche strijdmethoden door de Italianen, die de verontwaardiging der openbare wereldmeening verachtend trotseer den, hebben echter bij het begin van April de Engelsche regeering uit haar ingetreden onverschilligheid weder doen opschrikken en Eden er toe bewogen een nieuwe bespreking van den toestand te verlangen. De voorzitter van de Raadscommissie van Dertien de Ma- dariaga haastte zich aan dezen wensch der Engelsche regeering gevolg te geven. Zoo kwam de Raadscommissie van Dertien deze week weder te Genève bijeen, vijf weken na dat dezelfde commissie tot de oorlogvoerende partijen het door beide in beginsel aangeno men beroep tot „onmiddellijke" onderhande lingen over staking der vijandelijkheden ge richt had! Vijf weken lang had de Raadscom missie niets meer gedaan, om aan de vijan delijkheden een eind te maken, ofschoon het bloed van Abessyniërs en Italianen in deze vijf weken niet had opgehouden bij stroomen te vloeien! Deze week hebben wij thans weder een nieuwe uitbarsting van energie gezien van Anthony Eden, van dien „jongenman, die zoo vurig den vrede wenscht", zooals zijn be wonderaars hem plegen te noemen. En we derom heeft hij de groote meerderheid der Raadscommissie van Dertien aan zijn zijde gehad, wederom heeft hij nieuwe hoop ge wekt bij de vertegenwoordigers der kleinere staten, die niets liever willen dan ertoe mede te werken, dat Mussolini zich ten slotte toch nog zal moeten buigen voor het Recht en voor den wil der volkerengemeenschap, doch die helaas onmachtig zijn hun Volkenbonds- gezindheir in daden tot uiting te brengen, indien een groote mogendheid niet bereid is de leiding te nemen. Dat Frankrijk, ondanks het heengaan van Laval nog steeds niet hiertoe bereid is, heeft Flan- din in de laatste yJJf weken afdoende bewe zen. Aller hoop was dus wederom op Eden gevestigd en Eden heeft in deze week zeker weder niet teleurgesteld. De Engelsche minister van buitenlandsche zaken was krachtiger dan ooit in zijn aandrang, dat de Volkenbond aan Mussolini duidelijk moest te verstaan geven, dat hij den strijd in Afrika zal moeten staken en vredesonderhandelin gen „binnen het kader van den Volkenbond en in den geest van het Volkenbondsverdrag" hier te Genève zal moeten beginnen. Zoo nietde stok van de petroleumsanctie staat achter de deur! Wij hebben hetgeen deze week hier met betrekking tot den oorlog in Afrika zich afspeelde helaas in de laatste maanden reeds zoo vaak medegemaakt, dat wij sceptisch staan tegenover de kansen op een blijvend succes voor Eden's Volkenbonds- politiek. Telkens was er een opflikkering van energie, telkens scheen de petroleumsanctie nabij en telkens gelukte het Mussolini met behulp van Frankrijk weder uitstel te ver krij gen. Zal het thans anders gaan? Dat Musso lini in den roes der steeds toenemende mili taire successen juist thans het hoofd in den schoot zou willen liggen, schijnt uitgesloten. Zal dan de Commissie van Achttien werkelijk bijeenkomen en tot verscherping der sancties, in het bijzonder tot de inwerkingtreding der reeds begin November in beginsel besloten pe troleumsanctie. besluiten? Op een oogenblik, waarop het twijfelachtig geworden is. of zelfs deze sanctie nog voldoende uitwerking zal kunnen hebben en den aangevallen staat nog zal kunnen redden? De volgende week zal de thans nog bestaan de onzekerheid wellicht verminderd zijn. Bij allen twijfel, of Eden ditmaal zal doorzetten, vergete men niet, dat deze week de Britsch- Italiaansche spanning weder vergroot is en dat de Britsche delegatie vastbesloten scheen niet te zullen toelaten, dat Mussoiini uit den strijd tegen Abesssynië èn tegen den Volken bond als overwinnaar zou tevoren treden, dat menigeen reeds het vermoeden uitte, dat En geland desnoods alléén doortastender maat regelen tegen Italië zou treffen, indien nieuwe tegenstand van Frankrijk een verscherping der sancties der Volkenbondsstaten zou ver hinderen. Bij de verdaging der Raadscommis sie tot Donderdag had men niet den indruk, dat Eden zich gemakkelijk bij vage, tot nieuw uitstel leidende toezeggingen van Mussolini zal neerleggen! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. HET HUWELIJK VAN LORD MACKAY VOLTROKKEN. EDINBURG, 14 April. Heden is in Saint Giles Cathedral het huwelijk voltrokken tus schen Miss Charlotte Mary Younger en Lord Breay, chief van de clan Mackay, in tegen woordigheid van vele gasten uit Nederland en vertegenwoordigers van de Schotsche clans. Het huwelijk werd ingezegend door dr. Warr, 'deken van Thistle In plaats van een bruidsboeket droeg dë bruid een in ivoor gebonden kerkboek. (Reuter), blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door (Adv. ïngez. Med.) r4—i PROGRAMMA DONDERDAG 16 APRIL. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.301200 Gods half uur 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Hand- werkcursus. 3.003.45 Orgelspel. 4.00 Bijbel lezing. 5.00 Handenarbeid v d. jeugd. 5.30 De Gooilanders en Gram. pl. 7.00 Berichten. 7.15 Reportage. 7.30 Cursus Pcychologie. 8.00 Be richten. 8.15 Paaschbergkoor, solisten en or kest. 9.40 Paasch-overdenking. 10.10 Berich ten. 10.1511.30 Gram. pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Mor genwijding. Gram. pl. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Knipcursus. 11.30 Piano-recital. 12.00 Canta'oilé-orkest en Gram. pl. 2.15 Voor de vrouw. 2.45 Gram. pl. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gram pl. 4.00 Voor zieken. 4.30 Lyra-Trio. 515 Voor de meisjes. 5,30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Radiotooneel. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berich ten. 8.10 Padvinders-programma. 9.00 Cause rie. 9.20 Gram. pl. 9.30 Opera-programma. 10.30 Kovacs Lajos' orkest. 11.00 Berichten. 11.1012.00 Dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Orgelspjel. 11.50 Gram. pl. 12.20 Tro- cadero-Cinema-orkest. 1.20 Gram. pl. 2.20BBC Welsch orkest en solist. 3.20 Vesper. 4.10 Lezing. 4.30 Gram. pl. 5.05 Harp-Trio. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Viool en cem balo. 7.15 Spaansche les. 7.50 Lezing. 8.200 Radio-tooneel. 9.20 Gram. pl. 9.50 Berichten 1020 Kerkdienst. 10.40 Kamermuziek. 11.35— 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.40 Gram. pl. 9.20 Orgelconcert. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gram. pl. 420 Concert 5.20 Radiotooneel. 8.20 Zang. 9.05 Nat. orkest. 11.05 12.35 Dansmuziek. Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.20 Orkestconcert. 11.20 Verzoekprogramma. 12.35 Amusementsorkest. 1,40 Gram. pl. 3.20 Omroeporkest en solisten. 7.30 Radiotooneel. 9.50 Literais muzikaal programma. 10.2011.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Zigeunermuziek. 1.50 2.20 Gram. pl. 5.20 Omroeporkest. 6,50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gr. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 en 1.302.20 Gram. pl. 5.20 Zigeuner muziek. 6.35 Zang. 7.05 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Klein orkest en zang. 10,3011.20 Gram. pl. DE'^SUHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Opera-uitzending. 9.20 Berichten. 9.50 Piano-recital, 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6