WOENSDAG 15 APRIL 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 5 ,,De Kennemer Padvinders" 25 jaar. Feestavond op 16 Mei. Heden (15 April 1936) is het 25 jaar geleden, dat de vereeniging „De Kennemer Paavindei's", thans afdeeling Haarlem van de Ver. „De Nederlandsche Padvinders", werd opgericht door een aantal heeren, on der wie Dr. J. B. Schepers, Dr. A. A. G. Land, Dr. J. J. van den Hoek en H. Stinis, allen thans nog in Haarlem woonachtig. De eer ste voorzitter van de jonge vereeniging was de heer J. J. van der Kop. die tot 1918 als zoodanig werkzaam bleef. Het ledental steeg na de oprichting snel tot 160 en schommelde vervolgens gedurende de eerste 15 jaren tus schen 100 en 200, totdat na 1927 de groote bloei begonnen is, welke vooral na 1932 met kracht is doorgezet, zoodat thans het aantal van 500 leden reeds toereikt is. De Kennemer Padvinders 'hebben geduren de deze kwart eeuw huisvesting gevonden in het troephuis Rothuizen, dat echter juist dezer dagen door de laatste groep ontruimd is, omdat de gemeente Haarlem de gebouw tjes gaat afbreken voor den bouw van een lokaal van den Gem. Geneeskundigen Dienst Sinds 1928 zijn er andere padvinderslokalen bijgekomen, zoodat de meeste groepen een behoorlijk onderdak bezitten. Niettemin blijft het verlies van Rolhuizen ernstig ge voeld, daar dit gratis ter toeschikking stond en bovendien de geheele geschiedenis der Kennemers en al hun lief en leed heeft me degemaakt. De Padvindersbweging in. Nederland heeft sinds Staatsraad J. J. Rambonnet in 1929 de leiding in handen nam, een belangrijke wij ziging ondergaan en is meer in overeenstem ming gebracht met de internationale orga nisatie, zoowel wat de belofte, als de werk wijze betreft, die volgens de spelregels wordt geleid. De nadruk wordt thans meer gelegd op de zelfwerkzaamheid der jongens, die in patrouilles van 6 a 7 oefenen onder leiding van een uit hun midden gekozen patrouille leider. Drie a vier patrouilles vormen een troep onder leiding van een hopman. Bo vendien telt de beweging een juniores-afdee- ling, de welpen, welke in horden vereenigd zijn en onder leiding van Akeela's het Jungle spel van Rudyard Kipling spelen. Verder zijn de oudere leden, leeftijd van 17 tot 70, geor ganiseerd als voortrekkers onder leiding van Oubazen. Het geheel staat onder toezicht van een door het Nationaal Hoofdkwartier aange- stelden districts-commissaris, welke functie in Haarlem wordt waargenomen door den heer M. C. de Jong. De ouders der padvin ders en de volwassen leden der afdeeling kiezen het afdeelingsbestuur, dat zorg draagt voor benoeming en ontslag van de leiders en leidsters en de levensmogelijkheden der groepen zoo gunstig mogelijk tracht te doen zijn, door o.a. zoo noodig steun1 te verleenen aan de groepen en door organisatie van ge meenschappelijke bijeenkomsten der afdee ling. Bovendien wordt door het secretariaat de uitreiking der legitimatiekaarten gere geld. De Kennemer Padvinders hebben ten al len tijde een belangrijke rol gespeeld in de Nederlandsche Padvinderswereld; ze waren steeds goed vertegenwoordigd bij nationale gebeurtenissen en Jamboree's. Het initiatief voor het eerste groote Nederlandsche Pad vinderskamp te Umuiden in 1913 ging uit van de afdeeling Haarlem. Hetzelfde mag ge zegd worden van de komende zeer belang rijke gebeurtenis: De Wereld-Jamboree 1937. Voorts mogen wij herinneren aan het bezoek Van 350 Engelsc'he Padvinders in den zomer van 1926, dab 'het jaar daarop gevolgd weid. door een tegenbezoek van 200 Nederlanders onder leiding van 'den toenmaligen voorzit ter, den heer J. M. Figee, aan Engeland. Tenslotte ligt nog versch in het geheugen het met Kerstmis jl.' gehouden Winterlaer der Voortrekkers uit geheel Nederland. Gedurende de afgeloopen 25 jaar zijn vele jongeren en ouderen personen in contact ge weest met de vereeniging; allen zullen zon der twijfel aangename herinneringen bewa ren aan hun padvinderstijd. Hen bindt de padvinderswet en de padvindersbelofte. Voor zoover de oud-leden geen regelmatig con tact onderhouden, moge hier gewezen wor den op de mogelijkheid dit te doen door mid del van het maandblad ..De Blinkert", waar van binnenkort een jubileumnummer zal verschijnen. Abonnementen hierop worden gaarne door de leiders en bestuursleden, of door het secretariaat Waldeck Pyrmont-laan 15, Overveen aangenomen. De leiding der groepen berust thans in handen van een 50-tal dames en heeren. die geheel belangeloos een groot deel van hun vrijen tijd geven aan de jeugd. Er bestaat onder de 12 groepen een groep, welke sa mengesteld is uit kreupele jongens, die vol gens speciale regels getraind worden in de padvindersvaardigheden. Jongens van alle gezindten en klassen uit de maatschappij kunnen padvinders worden, mits deze bereid zijn de padvindersbelofte af af te leggen, welke luidt: ernstig te zullen trachten' zijn plicht te zullen doen tegen over God en zijn land; iedereen te helpen waar hij kan en de padvinderswet te zullen gehoorzamen. Zij, die de training volgen, leeren zich gelukkig te voelen met eenvou dige middelen (kampleven), leeren hun zin tuigen te gebruiken, (hetgeen vooral door de groote stadsmensehen zoo verwaarloosd wordt), en last not least leeren iets te zijn voor hun medemenschen. Het padvinder schap leert den jongen mensch zich niet op zichzelf te concentreeren, doch meer aan het belang van anderen te denken. Juist in deze moeilijke tijden zijn de pad- vinders-idealen, de geest van dienen, voor zeer vele jongere en oudere menschen van onschatbare waarde, De buitenwereld zal hiervan binnenkort iets mogen waarnemen, wanneer in 1937 de 5de Wereld-Jamboree ge houden zal worden in Vogelenzang, waar tienduizenden jongens uit alle deelen der wereld bijeen zullen komen, om ge durende twee weken in vriendschap te kam peeren en elkaar en het publiek te toonen wat de training volgens de padvindersmetho den vermag te bereiken. Onze Kennemer Padvinders zullen daarbij een belangrijke rol moeten spelen, waarbij zij de medewerking behoeven van alle wel denkende menschen uit onze stad en omge ving. Met vertrouwen vervolgen de Kenne mer Padvinders den weg, dien zij thans reeds 25 iaar hebben gevolgd. Het ligt in het voornemen, dit jubileum te vieren op Zaterdag 16 Mei met een feeste lijke biieenkomst van de ge^pe1» afdeeling in de Gemeentelijke Concertzaal, welke te- 1 vens toegankelijk zal zijn voor belangstellen den. J Honderdste opvoering van „Betje Regeert". Feestvoorstelling in den Stadsschouwburg. Mevr. Esther de Boervan Rijk. Dat is wel iets bijzonders a.s. Zaterdagavond in den Stadsschouwburg: de honderdste opvoe ring van „Betje Regeert", het succesvolle stuk van onzen stadgenoot Henk Bakker. Een Hollandsch stuk dat de honderd haalt en daar zeker ver overheen zal komen, het komt niet vaak voor in ons land. Want „Betje" verdwijnt volstrekt niet van het tooneel deze honderdste opvoering van Zaterdag avond. Volstrekt niet: het contract loopt tot en met 31 December van dit jaar en het En semble De Boervan Rijk zet met September a'.s. de reeks voort. Er zijn nog vele aanvragen. Werd aan de 50e opvoering, in Den Haag, al een feestelijk tintje gegeven, de honderdste zal tot een ware feestvoorstelling worden. Zonder iets te kort te doen aan de ver diensten van den heer Bakker als tooneel- schrijver, meenen wij toch wel te mogen zeg gen dat een groot deel van het succes van „Betje Regeert" te danken is aan mevr. De Boervan Rijk. Ja, wij weten dat wij Bakker zelfs een genoegen doen, met dit te verklaren. Want hij is enthousiast over de prestaties van de inderdaad bewonderenswaardige 83-jarige actrice, niet alleen over haar spel, maar ook over de geweldige vitaliteit, waarvan zij voort durend blijk geeft, over haar zeldzaam-sterk geheugen en den conscientieusen ernst, waarmede zij haar rollen instudeert. ,,'t Is geweldig!" zei Bakker ons. „Drie en tachtig jaar is ze en als ze eens toevallig een avond niet gespeeld heeft, is ze niet tevreden! Ze reist maar heen en weei\ soms over heel groote afstanden en van vermoeidheid is nooit- iets bij haar te bespeuren. Zij is altijd de eerste, die haar rol, al is die nog zoo groot, ge heel uit het hoofd kent." De heer Bakker. In „Betje Regeert" heeft zij een rol van drie dikke cahiers vol en op een repetitie (het ge zelschap was nog niet lang aan het repetee- ren) heb ik het meegemaakt dat zij haar rol thuis had laten liggen. Vervelend, maar enfin de souffleur zou wel helpen. Maar al spoedig riep ze hem toe: „Houd je mond maar! Ik ken het wel!" En werkelijk: ze kende de rol woord voor woord! Een merkwaardige vrouw!" Hopen wij èn voor mevi». De Boer èn voor Henk Bakker dat de voorstelling van Zater dagavond a.s. er een wordt, waaraan zij beiden nog lang met genoegen zullen terugdenken. HAARL. HARMONIE MUZIEK-VEREENIGING „APOLLO". Op een vergadering van de muziekvereenï- ging „Apollo", dirigent J. v. Baaren, is het be stuur als volgt samengesteld: N. Groeneveld, voorzitter; A. Riebeek, secretaris; F. Groene veld, penningmeester; F. Smit, 2e voorzitter: Smith, 2e secretaris; J. Koks, 2e penningmees ter; J. Stam, muziekcommissaris. De vereeniging neemt 21 Mei (Hemelvaarts dag) deel aan het Nationaal Concours van de Muz. Ver. „Tuindorp", Watergraafsmeer, in de afd. uitmuntendheid. OPBRENGST f 1600 Naar men ons mededeelt heeft de dezer da gen gehouden collecte voor de Centrale voor Werkloozenzorg, opgericht op initiatief van den Raad van Necl, kerken voor practisch Christendom, f 1600 opgebracht. DE BISSCHOP NAAR ROME. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, is Dinsdagmorgen naar Rome vertrokken, ver gezeld door mgr. H. J. M. Taskin, president van het Groot Seminarie te Warmond en door den secretaris van het Bisdom, den ZeerEerw. heer H. W. Agterof. BOND VAN KLEINTAXIBEDRIJVEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag zal om 12 uur in de bovenzaal van café Brug- gïnk. an de Koningstraat, een vergadering worden gehouden door den bond Klein Taxi Bedrijven in Haarlem en Omstreken. CENTRALE TANDHEEL KUNDIGE KLINIEK KENAUPARK 26a, HAARLEM, TELEF. 12644 SPREEKUREN lederen werkdag 9—11 1—2 uur. DINSDAGSAVONDS 6.30—8.30 U. ZATERDAGSMIDDAGS geen spreekuur. (Adv. Ingez. Med.) FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 14 April 1936. 1. De firma Houwertjes en Wagenaar. aan- neemster, gevestigd te Koog aan de Zaan; Curator: Mr. j. Deenik te Haarlem, en hare firmanten: a. G. Houwertjes. aannemer, wonende te Koog aan de Zaan, Breestraat 47. Curator: Mr. J. Deenik te Haarlem. b. A. Wagenaar. aannemer, wonende te Zaandam. Booienmakerstraat. Curator: Mr. J. Deenik te Haailem. 2. Mevr. de weduwe L. de Vries—Wolf, win kelierster, wonende te Haarlem. Barrevoete- straat 15. Curator: Mr. F. van der Goot te Haarlem. 3. P. van Sluis, bakker, wonende te Wonner- veer, Wandelweg. Curator: Mr. C. Blankevoort te Haarlem. 4. L. A. W. G. de Kam, boekhouder, wonende te Haarlem, Hedastraat 20. Curator: Mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. 5. B. A. Dammers, schilder en behanger, wo nende te Velsen, Huygensstraat 67. Curator: Mi-. L. Ali Cohen te Haarlem. I 6. A. Keuter, schilder, wonende te IJmuiden Velserduinweg 90 rood. Curator: Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. 7. Joh. A. van der Heyden, kweeker, wonen de te Santpoort, Kweekerslaan. Curator: Mr. J. O. Baron te Beverwijk. 8. L. van Bergen, vroeger caféhouder, thans bloemenkoopman, wonende te Haarlem, Ko ningstraat 58. Curator: Mr. Silvain Groen te Haarlem. Reehter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. M. A. van Rijn van Alkemake te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief: 1. J. H. Enthoven, stoker, wonende te Haar lemmermeer, Schinkeldijk 76.Curator: Mr. A. van Leyenhorst te Haarlem. 2. C. Boet, poetser, wonende te Haarlemmer meer, Koekoeklaan B 1. Curator: Mr. A. G. H. H. Roeffen te Hoofddorp. 3. G. C. Vreman, bakker, wonende te IJmui den. Curator: Mr. L. J. Venhuizen te Heem stede. Geëindigd zijn de navolgende faillissemten wegens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst- van: 1. F. M. Kramer, winkelier, wonende te Wijk aan Zee en Duin. Curator: Mr. O. H. van Wijk te Heemstede. 2. L. P. de Jong, motorschipper, wonende te Haarlem. Curator: Mr. J. G. Bettink te Haar lem. De drie Indië-kanovaarders uit Haarlem. Reeds 1 jaar onderweg. Men schrijft ons: De drie Haarlemmers, G. Entrop, N. Entrop en Th. Geigl, welke op 14 April van het vorig jaar per kano vertrokken zijn voor een tocht naar Ned. Oost-Indië, bevinden zich thans in de omgeving van Bagdad. De jongens maken het uitstekend. Een hunner is echter in Duitschland achterge bleven. De verkoop van de fotokaarten schijnt echter minder vlot te gaan en zij waren zelfs gedwongen om de kano's te verkoopen. De Holiandsche vrienden zorgden er echter voor dat na een inzameling gelden overgemaakt werden voor het aanschaffen van een nieuwe opvouwbare kano Momenteel heeft een hun ner tijdelijk een baantje aangenomen om te kunnen sparen voor hun verdere reis. Dat deze jongens na al de ontberingen nog niet teruggekeerd zijn bewijst wel hoe groot hun energie en doorzettingsvermogen is. Wij hopen dat de jongelui terzijnertijd behouden in ons Indië zullen aankomen. ONVOORWAARDELIJK (Adv. Ingez. Med.) Incasseeren van kleine vorderingen. Het standpunt van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Het bestuur van den Kon. Ned. Midden standsbond schrijft ons: Blijkens de verslagen in de pers heeft de heer Mr. J. Hughes in zijn lezing voor de Haarlemsche Handelsvereeniging over het wetsontwerp inzake het incasseeren van kleine vorderingen erop gewezen, dat er ver schil van meening heeft bestaan tusschen den Kon. Ned. Middenstandsbond en den Midden- standsraad eenerzijds en de Arnhemsche Ka mer van Koophandel en Fabrieken en haar aanhangers anderzijds. Het Bureau van den Kon. Ned. Midden standsbond meent eohter erop te moeten wijzen, dat er nimmer eenig verschil van op vatting heeft bestaan met betrekking tot het doel, nl. het bereiken van een snellere en goedkoopere inning van kleine vorderingen langs gerechtelijken weg! Het verschil van meening heeft uitsluitend geloopen over de middelen en het blijkt thans dat men daarin niet alleen staat. Immers ook de Commissie voor Privaat- en Strafrecht uit de Tweede Kamer heeft te dien opzichte ver schillende bedenkingen gemaakt, welke in menig opzicht de meening in den kring van juristen uit de praktijk weerspiegelen. Nochtans is het hoofdbestuur van den K. N. M. B. gaarne bereid om op basis van het thans aanhangige wetsontwerp te zoeken naar een meer bevredigende oplossing. Het is daarom, dat men zijn standpunt nog niet definitief heeft bepaald, zooöat de mede- deeling van den heer Hughes, dat het wets ontwerp alleen nog bestreden is door den Kon. Ned. Middenstandsbond en den Midden- standsraad onjuist is. Geen van beide licha men heeft zich tot heden hierover uitgela t-en. R.K. REDERIJKERSKAMER „ALBERDINGK THYM". De R.K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thym" herdenkt dezer dagen haar negende lustrum. Ter gelegenheid hiervan wordt 21 April in den schouwburg Jansweg een voor stelling gegeven voor de donateurs der Kamer. Opgevoerd zal worden „Ferguut en Galiëne" blijspel in 5 bedrijven door Kees Meekel. De egie is in handen van den heer Herman Moerkerk. EXAMENS INSTITUUT PONT. Bij de te Haarlem gehouden examens door het Centraal Bureau te Den Haag, slaagden de volgende candidaten van 't Instituut Pont te Haarlem: Voor snelheidsdiploma machineschrijven de dames K. Boonacker, W. v. Cranenburgh, C. Elffers, H. Hellema, F. Kann, C. C. J. Lem- mens, J. W. C. Lemmens,, A. Mast, B. v. Ruy- ven, E. v. Suchtelen v. d. Haere, N. Zwart en de heeren: K. Garrelfs, J. Hoogendonk, J. P. J. Brachthuizen. Voor praktijkdiploma machineschrijven de dames: J. Baaten, G. C. van Dam, A. v. En denburg, I. Feitz, P. Giezen, J. Krom, C. La- gas, M. Lems, R. v. d. Linden, G. v, Meurs, C C. Muusze, J. v. Reyendam, N. Roosjen, N. N„ J. Stommel, N. Steiginga en de heeren: G, Bloemers, J. v. Dijk, R. de Smeth, P. v. Wijn gaarden. Voor Kant-oorstenograaf Nederlandsch: de dames: K. Boonacker, A. v. Endenburg. P. Giezen, W. v. Hecking Colenbrander, M. Lems, R. v. d. Linden, C. Lagas, J. v. Reyendam, N.N, A. Wit j ens en de heeren J. Hoogendonk, P. Keuris. Voor Kantoorstenograaf Engelsch: de da mes: C. Elffers, H. Hellema. A. Mast, B. v Ruyv-en. E. v. Suchtelen v. d. Haere. N. Zwart. Nederlandsche handelscorrespondentie de dames: J. Baaten, K. Boonacker, P. H. Croese, C. Lagas, J. v. Reyendam. Boekhouden: d.e heer D. de Haart. TIENDE JAARFEEST VAN DEN LOTISICO- BOND. De afd. Haarlem van den Lotisico-Bond vier de Dinsdagavond in het gebouw van den Haarl. Kegelbond feestelijk het 10-jarig bestaan der afdeeling. De voorzitter, de heer Alb. J. Hiep. heette de ongeveer 250 aanwezigen hartelijk welkom en in het bijzonder eenige directieleden, alsook een deputatie van het bestuur der afd. Den Haag en den voorzitter van de afdeeling Be verwijk en omstreken. Hierna trad de humorist-conferencier Johny Rovo voor het voetlicht, die er onmiddellijk de stemming wist in te brengen. Niet minder groot was 't succes van Rita Ross de char mante cabaretière, welke met haar leuke liedjes groote vroolijkheid veroorzaakte. Daar na toonde Larette zijn buitengewone talenten als goochelaar. Na de pauze kwam Johny Rovo opwekken tot massazang. waarbij een speciaal lied ge titeld „de Toekomst zonder zorgen" een ge weldig succes oogste. Nogmaals volgde een optreden van Rita Ross als soubrette en werd opnieuw genoten van de phenomenale presta ties van Larette, waarna te ongeveer 12 uur werd begonnen met een gratis verloting. On middellijk hierna werd de keurige feestverlich ting ontstoken en onder leiding van den heer Requin werd gedanst. Haarlem's Salon Orkest verzorgde op uitmuntende wijze het muzikale gedeelte van dezen geslaagden feestavond. HET SPREEKUUR VAN WETHOUDER REINALDA. De heer M. A. Reinalda, wethouder van Openbare Werken, is verhinderd Vrijdag a.s. zijn gewone spreekuur ten stadhuize te hou den. De heer Reinalda heeft dit spreekuur nu gesteld op Zaterdag a.s., te 10 uur. HAARLEMSCHE AMATEUR FOTOGRAFEN VEREENIGING. Voor de Haarlemsche Amateur-Fotografen Vereeniging zal op Donderdag 16 April de heer E. v. Beugen uit den Haag een demonstratie- avond geven over de nieuwe „Vigutolmethode". Deze demonstratie is de eerste te Haarlem en Omgeving over dit onderwerp. Tevens zullen dien avond aan de wanden hangen de foto's ingezonden voor den Vereeni- ginsswedstrijd „Vrije Onderwerpen". De avond wordt gehouden in het vereni gingslokaal Gedempte Oude Gracht- 104. HET HOTEL- EN CAFéBEDRIJF. De afdeeling Haarlem van den Nederl. R.K. Bond van Hotel-, Café en Rest. Geëmployeer den „Sfc. Antonius" houdt een propaganda- vergadering in gebouw „St. Bavo" in den nacht van Donderdag 16 op Vrijdag 17 April. Sprekers zijn de heeren H. J. Kuiper, Lid van den Haarlemschen Gemeenteraad, met het onderwerp „De noodzakelijkheid om in dezen tijd ook tot economische ordening te komen" en F. van Bijsterveld met het onderwerp „Wij en samenwerking". M/IIKT GIKICIÏEN COÖP. CENTRALE EIER VEILING PURMEREND G.A. Weekbericht. Afdeeling eieren. Aanvoer 170.000 eindeieren f2,15—f2.20. 90.000 kippeneieren: 70/80 K.G. f2,80—f4,20 65/66 K.G. f2,50—f2.60 63/64 K.G. f2.40—f2.55 60 62 K.G. f2,30—f2.50 58 59 K.G. f2.30—f2.45 56. 57 K.G. f 2.30—f 2.35 53/55 K.G. f 2,20—f 2,30 50/52 K.G. f 2—f 2,10 WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Pandpoort, Koningstraat. t Is toch voor niemand een geheim, Dat voor goed doen, er ook geld moet zijn. Wij hebben met U 't verbond nietwaar? Onze kas te stijven, maakt slechts onze beurs flink zwaar, Zendt ons maar alle weken wat. Dan is Haarlem's Victorie! een armenlooze stad. Postgiro 212793, Telefoon 11855 of 15445. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavo kerk te Haarlem, op Donderdag 16 April 1936. des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Programma 1. Preludium en Fuga g. gr. t., J. S. Bach. 2. Aria da chiesa, aut. onb, 3. Meinen Jesum lass ich nicht (koraal met variaties) J. G. Walther. 4. Adagio en Andante uit het 1ste concert, G. F. Handel. 5. Andantino. C. Franck. 6. Zesde Sonate, F. Mendelssohn Bartholdy Choral-Variationen. Fuge. Finale. Het Haarlemsche Gemeente- personeel. B. en W. besloten tot verlaging der loonen en salarissen. Op basis van het voorstel-Roodenburg. Het college van B. en W. van Haarlem heeft Dinsdagmiddag met aigemeene stem men (de heer A. G. Boes was door verlof bui tenslands afwezig) besloten te voldoen aan de uitnoodiging van de Kroon om de loonen en salarissen van het gemeen ie personeel te her zien overeenkomstig de door den minister van Binnenlandsche Zaken aangegeven richtlij nen. Daartoe hebben zij het indertijd door den heer W. Roodenburg wethouder van fi nanciën, ingediende voorstel overgenomen. Thans moet natuurlijk worden afgewacht of de Kroon daarmede accoord gaat. Indertijd hebben wij medegedeeld, dat de minister Haarlem had aangemaand de sala rissen met 5 pet te verlagen en de loonen der gemeentewerklieden in overeenstemming te brengen met die van de Rijkswerklieden. De heer Roodenburg had in zijn voorstel de korting van 5 pet. soepel toegepast om tot afgeronde bedragen te komen. Verder had hij - voorgesteld om den kin dertoeslag, waarop indertijd een korting werd toegepast weer geheel te herstellen. Hij wilde verder de korting niet toepassen op het personeel bij het voorbereidend on derwijs en op de kweekelingen zonder akte. Voorts had hij de volgende overgangsbepa lingen ontworpen: Te bepalen: a. Indien tengevolge van de bepalingen van dit besluit voor hen die op jaarloon zijn aan gesteld de vermindering van het gêldinkomen over een jaar berekend: 1. f 50.of minder bedraagt zal die ver mindering ingaan op 1 Mei 1936; 2. meer dan f 50.doch minder dan f 150.bedraagt, zal die vermindering in twee gelijke deelen worden geleden en wel op 1 Mei 1936 en op 1 Augustus 1936; 3. f 150.of "meer bedraagt, zal die vermin dering in drie zoo mogelijk gelijke deelen worden geleden en wel op 1 Mei 1936, 1 Augustus 1936 en 1 November 1936. b. Indien tengevolge van de bepalingen van dit besluit voor hen, die op weekloon zijn aangesteld, de vermindering van het geld- inkomen per week: 1. f 1.of minder bedraagt, zal die vermin dering ingaan op 1 Mei 1936; 2. meer dan 1.doch minder dan f 2. bedraagt, zal de vermindering in twee gelijke deelen worden geleden en wel op 1 Mei 1936 en op 1 Augustus 1936; 3. f 2.of meer bedraagt zal die vermin dering in drie zoo mogelijk gelijke deelen worden geleden en wel op 1 Mei 1936, 1 Augustus 1936 en 1 November 1936. c. dat het bedrag, waarmede krachtens de onder a en b gestelde regelen op 1 Mei 1936, respectievelijk 1 Augustus 1936 'het salaris of loon nog niet wordt verminderd, in den vorm van een tijdelijke toelage zal worden toege kend tot uiterlijk 1 Augustus 1936, respectie velijk 1 November 1936. Wij herinneren er aan dat wij eenige we ken geleden reeds mededeelden, dat als een 5 pet, korting op alle loonen en salarissen toegepast zou worden dit ongeveer f 175.000 over een vol jaar zou beteekenen. De heer Roodenburg had die korting afgerond in voor den betrokkene zoo gunstig mogelijken vorm. Dit zou ongeveer neerkomen op een verschil van f 15,000 a f 20.000. Verder wilde de heer Roodenburg de indertijd ingevoerde korting op den kindertoeslag weer intrekken. Dit zou een bedrag van ruim f 15.000 opleveren. Bij elkaar zou dus ongeveer f 30.000 a f 35.000 van het bedrag van f 175.000 afgaan. Dit is dan over een vol jaar gerekend, De heer Roodenburg heeft bovendien een overgangs bepaling voorgesteld om de ingevoerde kor tingen te verdeelen over de volgende tijd stippen1 Mei, l Augustus en 1 November 1936. Daardoor zou het bedrag der het perso neel in den loop van het jaar 1936 minder ontvangt belangrijk kleiner worden. nor zegelt" y/aarom zorg Rn.V.biedl en ze9eW°°»«?e'ver rekening UV0U« On-zelbelas^ng van Uw v, or Uw brieven i Taxograpn ,vo Francotyp 1 Irankeering «„ding van DEN HAAG AMSTERDAM - ROTTERDAM HAARLEM - GED. OUDE GRACHT 85 TELEFOON 14115. (Adv. Ingez. Med.) GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Inlichtingen aan het bureau van politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Armbandhorloge N. Buurman, Jan Steen straat 47, Armband, De Munnink, Groote Houtstraat 144, Aktetasch met inh. De Vries, Lange Poellaan 23; Autoped, J. v. Norden Al- lanstraat 93, Broche A. Mozer, Kleine Hout straat 87, Bank, Stads Kweekerij, Kleverlaan; Notitieboekje J. Nouwland Minahassast. 22 Cape, H. J. Struijk, Statenbolwerk 10; Hond, Kamsma, Ripperdastraat 10 rood, idem A. Admiraal, Schotersingel 109: idem, Tichelaar Tugelastraat 19; Armbandhorloge, M. Slot Kleine Houtstraat 55 rood; Honden (3), kat ten (2) Kennel Fauna, Friesche Varkens- markt 34; Hond, J, v. d. Boom, Zonnebloem straat 5; Jas, Flink, Eikenstraat 50; Steun- kaart, Bureau van Politie. Smedestraat; Maat Van Gelderen, Oosbvest 40, Mandje, J. Wage Javastraat 22; Mes, v. d. Brink, Regulierstraat 39 rood; Overall, P. J. Knape Harmenjans weg 65; Overhemd, P. Kuijkhoven. Obistraat 91; Portefeuille, Bureau van Politie, Smede straat; Portemonnaie met inhoud, J. Schou ten. Gen. Joubertstraat 56; idem, H. de Vries Berkenstraat 10; Parapluie, M. Luttik, Teding van Berkhoutstraat é7; Portemonnaie m.i., Nouwland, Minahassastraat 22; Rozenkrans M. Kruijselbergen, Sïamatstraat 25; Rijwiel- bel.plaatje, J. Huijbens Noormannenstraat 22; idem, R. Waning, Zocherstraat 21; idem J. v. Graas, Dickmanstraat 46; idem, E. Janssens, Velserstraat 2; Rijwiel, J. Zwiers. Gasthuis laan 46; Ring, C. Wezèlman, K. van Man- derstraat 28; idem, Wed. N. J. Michel, Heeren singel 17.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7