flHflNH K.L.M. voor den Zomer paraat. ZATERDAG 18 APRIL 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 8 AT DE ITILMLENS TOONT "Plil!ll!l!ll!llll'll!!i|l!lii:ilii'll:illii!!lll!lilll||||ll||||||||!||||||(l!li;ill|i||||||!!||i|lii||l||i||||||| Frans Hals prolongeert „Begeerte" Mariene Dietrich, die met Gary Cooper in de film „Begeerte" speelt. De film .Begeerte" met de nieuwe, niet minder verleidelijke Mariene Dietrich draait voor de tweede week in Frans Hals Theater en we hopen, dat ook deze week Frans Hals weel een druk bezoek zal ontvangen, want de film Ls het meer dan waard. Nooit zagen wij Mariene charmanter en bekoorlijker en menschelijker. Cary Cooper is als altijd een geestig, intelli gent en bovenal natuurlijk acteur. Ook de be langrijkste andere medespelers maken uit stekende creaties van hun rollen. Alles bij alles een enorm succes voor Borzage den regisseur, Lubitsch den productieleider, Mariene en Cary Cooper. Het wereldnieuws van Paramount en een teekenfilm van Popeye the Sailorman in ..The clean shaven man" vormen het bijprogramma. .Duivels der Lucht" in Cinema Jaines Cagney. Motorgeronk, vrilles, Immelmanns, ma noeuvres met veel rook en snelle bevelen, Pat O'Brien, James Cagney en Margaret Lindsay, ziedaar de hoofdmotieven van de nieuwe film. die in Cinema Palace draait. Niet zoo heel lang geleden was het bekende tweetal O'Brien en Cagney te zien in .Kom je ook bij de marine?" Thans spelen ze beiden weer in „Devil Dogs in the Air", in het Nederlandsch vertaald: „Duivels der lucht". .-v-.v-.-'s Wie zich ln verband 'Mmet den naam v'i voorstelt een bloedi- .iÉtüL 'U': ge oorlogsfilm te zien vergist zich. Slechts éénmaal komt een vliegtuig van een Amerikaansche ma rinebasis, waar de film speelt, bran dend naar beneden. En deze scène, die tenslotte nog net met 'n behouden landing eindigt, dient alleen maar om James Cagney. als de jonge piloot Tom O'Toole, te laten triomfeer en over O' Brien. den luitenant Branningan die van twee onveiligen maar het veiligste kiest en per parachute het brandende toestel verlaat. Dus.... geen bloedige tooneelen. Maar sensatie en actie genoeg! Wien van ons zou het lukken zoo door de lucht te dartelen als Cagney het doet en wie zou het wagen op het uiterste puntje van een vliegtuigvleugel een aileron vast te houden na een luchtbot.- sing. zooals Pat O'Brien het doet (die het echter moeilijk minder kan doen in aan merking genomen de prestaties van Cagney. dien hij wil overtroeven). Behalve deze en andere halsbrekende toeren, die in deze film door vliegers worden verricht, zien we hoogstmoderne manoeuvres, het ieven op een marinebasis en den strijd tussohen O'Brien en Cagney (die zooals altijd ruzie hebben) om de roem en om Margaret Lindsay. Tom O'Toole (James Cagney), in deze film een zelfvoldane kwast, wil bij de marine als vlieger geplaatst worden en niettegenstaande zijn hinderlijke, gevaarlijke luchtacrobatiek gelukt het hem bij de divisi'e te komen, waar zijn vroegere vriend Brannigan (Pat O'Brien) officier is. Hij maakt deze nu op verschil lende wijzen het leven zuur. In de eerste plaats door zijn akelig-verwaten opscheppe rig optreden en zijn waaghalzerij in de lucht; in de tweede plaats door zijn pogingen de aandacht te trekken en in de derde plaats door zijn toenaderingspogingen tot Betty, Branningan's verloofde die werkelijk in het begin eenig succes schijnen te hebben al moet Tom er eenige oorvijgen en een kortstondig verblijf in den ijskast om verduren. Nog een week zullen in het Luxor Sound Theater het dikke, goedmoedige en het smalle, grienerige gezicht van Laurel en Hardy te zien zijn, in de film „Schots en Scheef", waarin zij als Hooglanders natuurlijk weer in de zot ste situaties geraken. Bij deze hoofdfilm is een nieuw aantrekke lijk bij programma gekomen. Het begint met een film over een soort rugbyspel met rackets, dat door Indianen in den van Brannigan als het toestel waarin beiden zitten na de manoeuvres in nood ver keert, komt er verandering in den toestand en alles, ook wat Betty betreft, komt tenslotte terecht zooals het moest. De luchtacrobatiek, die in de film de hoofd schotel vormt, is geweldig. De meest roeke- looze stunts loopen door handige manoeu vres goed af. zeer tot spijt van den eerste- hulp-man Crash, die, naar zijn naam ook aanduidt, niets liever zou zien dan eenige ongelukken. Het voorprogramma is uitgebreid. Het bevat drie filmjournals, n.l. Fox, Eclair en Profilti. die allerlei gebeurtenissen van de afgeloopen week in buiten- en binnenland op het terrein van politiek, natuur, sport, 'onge lukken en folklore, in beeld brengen. Verder is er Jack Denny's Orchestra, dat op de film een paar jazz-nummers speelt. In de serie „Looney Tunes" wordt deze week vertoond de tubenfilm ..Plane Dippy", die de wonderlijke ervaringen van het biggetje Poi^by in een robot-vliegtuig te zien geeft. Nog zeven dagen Karenina met Greta Garbo", dan zou ze maar een „welbekende actrice" zijn. Een heeleboel beroemde spelers hebben nooit het „sterrendom" bereikt, sommige met opzet niet. Lewis Stone, om er maar een te noemen, heeft verscheidene malen voor de eer bedankt, omdat hij ervan overtuigd was dat een gewoon acteur veel langer „erin blijft". Het is inder daad een feit, dat slechts weinig sterren langer dan drie of vier jaar, misschien iets langer, dezelfde groote populariteit blijven houden. Enals zij eens ster zijn geweest kost het, weer ster-af, heel wat moeite de filmonderne mingen ervan te overtuigen, dat hun popula riteit nog groot genoeg is om als gewone, zij het bekende acteurs, „featured players", het publiek te blijven trekken. Het ster-zijn heeft ook vele voordeelen. Zoo hebben de meeste sterren zeggenschap in het kiezen van het filmonderwerp en het recht hun veto over rollen, die hun niét aanstaan, uit te spreken. Zij worden ook wel geraad pleegd bij de keuze van regisseurs. .Schofs en Scheef" in Luxor. Laurel en Hardy achter de tralies in „Schots en Scheef". het Carolina-reservaat schijnt te worden ge speeld. Bepaald zachtzinnig is het niet, vooral niet wanneer het spel, dat wel haast gevecht zou kunnen worden genoemd, eenigen tijd aan den gang is. Vervolgens komt een gekleurde teekenfilm. getiteld „Hey-hey-fever", waarin behalve een kleine jongen, moeder de Gans, een gemoede lijke koning en eenige andere figuren uit En- gelsche sprookjes zooals „the old woman who lived in a shoe" voorkomen. Behalve het interessante wereldnieuws, dat o.a. opnamen van een kindermassa in Rome, de verkiezingen in Spanje, het bijeenkomen der Commissie van Dertien te Genève te zien geeft, is er nog een bijzonder geslaagd filmpje met de bende van Hal Roach. Deze „gang" brengt ook nu weer alles in opschudding, dit maal geholpen door een muilezel, die wel zeer eigenaardig reageert op het geluid van niezen en bellen. Het geheele programma is wat men met een culinaire term zou kunnen noemen „licht ver teerbaar" en „zeer smakelijk". „Modern Times' nog een week in Rembrandt. „Modern Times", Charlie Chaplin's jongste oeuvre, is dus met een week geprolongeerd. Hetgeen overigens te verwachten was, want iedere Chaplinfilm is totnogtoe een succes ge bleken en de fijne Amerikaansche humorist is en blijft een bijzondere attractieve verschij ning op het witte doek. In „Modern Times" heeft Chaplin bewezen, dat hij zijn roemrijke Pat O'Brien. Vooral na het geval met het brandende vliegtuig .staat Tom in het middelpunt van de belangsteirng, maar na Let heldhaftig optre- Nog een week valt in het Rembrandt Theater van Chaplins verschoppelingenhumor te genieten. filmloopbaan nog geenszins overleefd heeft, maar in zijn zeer aparte kunst zichzelf is ge bleven. Wij willen de film ofschoon het welhaast overbodig is gaarne opnieuw in de belang stelling van filmlievend Haarlem aanbevelen. In het voorprogramma vertoont Rembrandt een grappige „Silly Symphony" in kleuren en een propagandafilm voor het Bio Vacantie- oord, de laatste gevolgd door een vredelieven- den aanslag op de beurzen der aanwezigen. In het Journaal richt de pas uit Abessynië teruggekeerde dr. Van Schelven eenige woor den tot het publiek. WAT IS EEN FILMSTER? Voor de meesten van ons is een filmster een acteur of een actrice met buitengewoon talent. Dit is een omschrijving die haast voor eiken bekenden filmspeler zou kunnen gelden en toch worden slechts enkelen van de spelers en speelsters in de studio's als sterren beschouwd. Een ster ls een acteur, wiens naam boven den titel van de film is geschreven op recla^ mes, op aankondigingen voor de bioscopen en in de inleidende regels van de film zelf. Zoo geeft bijvoorbeeld een biljet, waarop staat „Greta Garbo in Anna Karenina" aan dat Garbo een ster is, maar als er stond „Anna CELLULOIDSNIPPERS. Vijf Warner films komen in Mei uit. Vijf Warner films zullen in de maand Mei haar wereld-première beleven. Deze zijn ..Treachery Rides the Range", een cowboy film met Dick Foran en Paula Stone; „The Golden. Arrow" met Bette Davis en George Brent; „Times Square Playboy" met Warren William en June Travis; „The Law in her Hands" met Margaret Lindsay. Glenda Far- rell en Warren Hull; Marion Davies' Cosmo politan film „Hearts Divided" met Marion Davies, Dick Powell, Claude Rains e.a. „Golddiggers van 1937". Warner Bros zetten de serie „Golddiggers" films, waarvan die van 1933 zoo'n groot suc ces had, voort en hebben Tom Reed opdracht gegeven het scenario te schrijven voor de derde in deze serie: „Golddiggers van 1937". Waarschijnlijk zal Dick Powell de hoofdrol krijgen. „Charge of the Light Brigade". Men is begonnen met de verfilming van „The Charge of the Light Brigade" naar Lord Tennyson's beroemde gedicht. Enrel Flynn, de Engelsche acteur, die de titelrol speelt in „Captain Blood" zal de hoofdrol vertolken. Joan Crawford in „Elegance". Louis Lighton zal Elegance, Joan Craw ford's nieuwe film, voor Metro-Goldwyn- Mayer produceeren. De mannelijke hoofdrol len worden vervijld door Clifton Webb en Franchot Tone. Jack Conway, de regisseur van „Viva Villa", regisseert ook deze film. Buiténgewone vergadering V. D. B. Heden te Utrecht begonnen. Vandaag is in het Jaarbeursgebouw te Utrecht de buitengewone algemeene vergade ring van den vrijzinning democratischen bond, welke heden en morgen wordt gehouden, be gonnen. De voorzitter van het hoofdbestuur, prof. mr. R. Kranenburg sprak de openingsrede uit, waarin hij o.m. zeide: In de korte spanne tijds die ons van de laat- te algemeene vergadering scheidt hebben zich de nieuwe staatkundige en internationale ver houdingen nog verder ontwikkeld in ongunsti- gen zin. Omtrent verschillende punten ten aanzien waarvan toen nog een onzekerheid bestond is vrijwel zekerheid gekomen. Geen gelukkige zekerheid, de dreiging neemt toe Dit is, partijgenooten. het noodlottige, dat meer en meer de openbare meening in de ver schillende landen het verloop der gebeurtenis sen gaat zien als een gebeuren, dat niet meer door bewust genomen maatregelen te stuiten is, en de fetale aarzeling ontstaat om beslis singen te nemen van verstrekkende gevolgen, besluiten, waarvan men niet met zekerheid weet, of zij gesteund zullen worden door de publieke meening van het eigen land. Een toestand, die een onmiskenbaar voordeel op levert voor die leiders van staten, die alles op alles zetten, een voordeel voor de staatkundige ,,va banque"-spelers, die politiek drijven onder het motto alles of niets". Voor de democraten is dit een mentaliteit, die zij verfoeien. De taak van een politieke partij is mede te werken aan de voorlichting der openbare mee ning, en deze te maken tot een regelende macht. Daartoe heeft zij zich telkens volledig rekenschap te geven van den staatkundigen toestand" van het oogenblik, dus de practische politiek te formuleeren, die moet worden ge volgd en nu. In het rapport, dat aan de partij is uitge bracht, hebt gij een uitvoerige en, naar ik meen, onbevooroordeelde uiteenzetting kun nen vinden van den toestand en de op rede neering gegronde gevolgtrekkingen. De com missieleden hebben zich opengesteld voor elk argument, zij hebben beraadslaagd met volle dige erkenning en waardeering van eikaars standpunt en redeneeringen. Spr. verwacht, dat de beraadslagingen op deze algemeene vergadering zullen worden ge voerd in denzelfden geest. Als goede en vrije Nederlanders zal men bij de beraadslagingen steeds bedenken, welke verantwoordelijkheid op de V.D.-ers als bur gers van dit ons vaderland met zijn vrije in stellingen is gelegd, mede-verantwoordelijk heid voor het bestaan en het welzijn van dit land en volk, waarmee wij ons met alle veze len van ons bestaan verbonden voelen. Hierna opende spr. de buitengewone alge meene vergadering. GEEN GESLOTEN TIJD VOOR ZEELT. Naar de visscherij-inspectie mededeelt, is bij beschikking van den minister van Land bouw en Visscherij bepaald, dat voor de zeelt dit jaar geen gesloten tijd wordt vast gesteld. Het is derhalve toegestaan de zeelt, welke in de aalvischtuigen wordt medegevan gen te behouden en te verhandelen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in den gesloten tijd voor de vischtuigen geen wijziging is gebracht, zoodat het gebruik van ander vischtuig dan de aalvischtuigen tot en met 31 Mei verboden blijft. FLESSCHENTREKKERS ZIJN ONTSNAPT. Een tiental Zwolsche winkeliers is het slachtoffer geworden van vier flesschentrek- kers, die voor Paschen groote inkoopen heb ben gedaan en naar thans is gebleken, daarna zonder betalen zijn vertrokken, het betreft hier de gebroeders W. en K'Kriegers en hun vrouwen, allen Duitschers, van wie de eerste kapper te Zwolle is geweest en de laatste taxi-ondernemer te Hattem. Beide zaken zijn echter verloopen. Het bleek, dat speciaal mo de-artikelen voor dames en heeren van -hun gading zijn geweest. In totaal hebben zij de gedupeerde winkeliers voor ongeveer zeven honderd gulden opgelicht. Met een vrachtauto is het gezelschap naar de Duit-zche grens ver trokken. Pogingen om de goederen te achter halen zijn zonder resultaat gebleven. Twaalf Douglas-toestellen op Indië-route. Smokkelende Pinda-Chineezen gesnapt. In de Duitsche grensplaats Kaldenkirchen bij Venlo hebben Vrijdagmiddag Duitsche douanebeambten twee pindachineezen aan gehouden, die elk een koffer met stukken luxe-zeep uit Duitschland wilden meenemen. Bij onderzoek bleek, dat elk stuk zeep een bankbiljet van 500 mark bevatte. De Chinee- zen werden gearresteerd en de koffers met Inhoud in beslag genomen. Van Amsterdam uit 120 plaatsen op één dag te bereiken. De nieuwe zomer-dienstregeling van de K.L.M.. zal Zondag 19 April a,s. ingaan en tot en met 3 October as. gelden. Voor het eerst zal in 1936 gedurende het geheele jaar de halfwekelijksche dienst tus- schen Amsterdam en Batavia worden ge ëxploiteerd. De stijging van het verkeer op deze lijn is merkwaardig: van 1 Januari tot 1 April 1936 is het postvervoer in vergelij king met 1935 29.5 pet. vooruitgegaan en het passaeiersvervoer met 159.7 pet. gestegen. De vliegtuigen zijn gemiddeld voor 70 pet. geladen en helaas komt men meermalen laadruimte tekort, waardoor het voorkomt, dat aan aanvrage voor passage niet voldaan kan worden. Het mailvervoer is nog belangrijker dan het passagiersvervoer. In geld uitgedrukt, zal de verhouding mail: passagiers thans 2.600.000 900.000 gulden zijn. Van 22 April af zullen de vliegtuigen we derom de route door Midden-Europa volgen, waarbij om beurten Woensdag Boedapest en Zaterdag Bratislava worden aangedaan. De route AtheneCairo ondergaat een wijzi ging, die van veel belang is: het eiland Rho des zal worden aangedaan, als ook de haven van Alexandrië, De halte te Solloum vervalt. Den eersten daz wordt dan tot Athene ge vlogen en de geheele route wordt in 5 1/2 dag afgelegd Twaalf Douglas-vliegtuigen op Indië-route. Om aan de passage-aanvragén te kunnen voldoen, is men voornemens om het volgen de jaar twaalf moderne vliegtuigen van het Douglas-type op de Indië-route ln dienst te stellen. De groote Fokker-machines zooals de F 36. die op de kortere trajecten uitste kend voldoet worden om economische re denen niet voor den Indië-dienst geëxploi teerd. Het Europeesche luchtnet. Dit luchtnet van de KL.M. en van de met haar samenwerkende luchtvaart maatschap pijen zal opnieuw uitbreiding ondergaan. De lijn van Amsterdam naar Malmö wordt door getrokken naar Stockholm. De verbinding naar Praag zal via Weenen naar Boedapest worden verlengd. En de AmsterdamKeilen FrankfortMilaan-dienst zal zich tot Ro me uitstrekken. Natuurlijk houden de Europeesche verbin dingen hierbij niet op, want de dienstrege ling is zoo opgesteld, dat het grootst moge lijke aantal aansluitingen van belang wordt behaald. Zoo zal Amsterdam van 120 be langrijke plaatsen op een dag kunnen wor den toereikt: de grootste afstanden, welke men op 1 dag kan bereiken, zijn: Athene, Stamboul. Moskou, Helsingfors, Sofia, Boe karest, Leningrad, Tallin, Ajaccio en Casa Blanca. De frequentie van de diensten is in het algemeen verhoogd. Zoo -zal men in het hoog seizoen 9 vliegdiensten per dag tusschen Am sterdam en Londen hebben, naar Berlijn heeft -men 3 diensten, naar Kopenhagen 5, naar Stockholm 4. naar Parijs 4 en naar Hamburg 4, De tarieven zijn dit jaar hier en daar nog weer wat verlaagd. De luchtlijnen van de K.L.M. zullen voor namelijk geëxoloiteerd worden met Douglas- vliegtuigen. Ook de Fokker F 36, het groot ste vliegtuig van de K.L.M.-vloot, zal dit jaar evenals vorize jaren tusschen Londen en Berlijn worden Ingezet. Het binnenlandsch verkeer. Het binnenlandsch luchtverkeer zal. wat betreft de Zeeland-lijn, op dezelfde wijze worden geëxploiteerd als andere jaren, even als de Groningen-lijn. Op dezen laatsten dienst zal in de morgenuren een Douglas- vliegtuig en op den avonddienst een F 12- toestel worden gebruikt. De onderhandelin gen betreffende het verkeer op Twente en Eindhoven zijn nog gaande. De mogelijkheid bestaat, dat de KL.M. met de belangheb benden tijdig tot een regeling zal komen waardoor de diensten op tijd kunnen wordep hervat. Enkele nieuwtjes. Proefnemingen met. radioverbindingen op de korte golf vanuit de vliegtuigen hebben gunstige resultaten opgeleverd, zoodat de K.L.M. wel tot gebruik van deze golf zal overgaan. Van de drie nieuwe Douglas-vliegtuizen is dezer dagen een uit Amerika naar Europa verscheept. De andere twee zullen spoedig volgen. Vermeld wordt nog. dat de K.L.M ldienst in West-Indië zich gunstig ontwikkelt. Bin nenkort is toestemming te verwachten voor een exploitatie van een dienst naar Vene zuela door de K.L.M. DRIE HUIZEN TE JOURE AFGEBRAND. Bij een feilen brand, welke Vrijdagavond te Joure heeft gewoed, zijn drie huizen, nl, de kruidenierswinkel van den heer Bosman en de woningen van de heeren Pater en de Vries, afgebrand. Handelsbesprekingen met België voortgezet. Dr. Suetens thans in Den Haag. Naar wij vernemen is dr. Suetens, directeur- generaal van hHandel aan het departement van Bnitenlandsche Zaken in Brussel Vrijdag in Den Haag aangekomen, teneinde met den heer Lamning. directeur der handelsae.eoor den, de besprekingen voort te zetten, welke de vorige week in Brussel zijn ingeleid, met het doel vast te stellen op welke voorwaarden het handelsverkeer tusschen beide landen zal kunnen geschieden na afloop van het contin- zen teerin "-sar ran zem en t. Naar men wet was dit arrangement op 1 Februari teneinde, doch is toen tot 1 Mei verlengd. PROGRAMMA ZONDAG 19 APRIL. HILVERSUM I, 1875 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 10.20 Doopsgez. Kerkdienst. Hierna orgelspel. 12.15 KRO-orkest en lezing. 2.10 Causerie. 2.30 KRO-Symphonie-orkest en soliste. 3.30 Cau serie. 3.45 Vervolg concert. 4.30 Ziekenhalfuur. 5.00 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek. 7.45 Sport. 7.50 Causerie. 8.10 Berich ten. 8.20 KRO-orkest. KRO-Boys en Zang- sextet. 10.30 Berichten. Gram.pl. 10.40 Epiloog. 110011.30 Esperanto. HILVERSUM II, 301 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA. 6.00 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8 55 Orgelspel. 9.00 Berichten. Causerie. 9.30 Berichten. Orgelspel. 9.45 Veiligheidskwartier- tje. 10.00 Berichten. Gram.pl. 10.25 Damles. 10.45 Hollandsch strijkkwartet. 11 05 Gram.pl. 11.10 Lezing. 11.25 Vervolg kwartetconcert. 12.00 Gram.pl. 12.50 Cantabilé-orkest, 2.00 Boekbespreking. 2.30 Opera-concert mmv. so listen, koor en orkest. 4.00 Sportreportage. 4.30 Olympisch Nieuws. 4.45 Sportberichten, Gram. pl 5.00 Gram.pl. 5.30 Sportnieuws, Gram.pl. 6.00 Lezing. 6.30 Causerie. 6.45 Ned. Herv. Kerk dienst. 8.00 Berichten. 8.15 Concertgebouw orkest en solist. 8.55 Gram.pl. 9.00 Radio- Journaal. 9.15 Gevar. programma. 10.30 Dia loog. 10.50 Gram.pl. 11.00 Berichten. 11.10— 12.00 Kovacs Lajos' orkest. ÜKOITW1CH, 1500 M. 8.45—9.30 Kerkdienst. 10.20—11.35 Kerk dienst. 11.50 BBC-Northern-Ireland-orkest en solist. 12,50 Orkestconcert en solist. 1.50 E. Pini's Tango-orkest. 2.20 Kerkdienst. 3.20 Piano-recital. 3.50 Voor de kinderen. 4.10 Le zingen. 4.50 Zang en Trioconcert. 6.05 Lezing. 6.20 Zang en Cello. 7.20 Kerkdienst. 7.35 Re.ig. causerie. 805 Liefdadigheidsoproep. 8.10 Be richten. 8.20 Mantovani's Tipica-orkest. 8.50 Alb. Sandler's orkest en soliste. 10.05 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 10.20 Orkestconcert. 11.20 Orgelconcert. 12.20 en 2.05 Orkestconcert. 4.20 Pascal-orkest. 6.50 Mandoline-orkest. 8.05 Radio-tooneel. 10.0511.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 8.50 Omroepstrijkkwar- tet. 10.35 Koorconcert. 11.20 Orkestconcert, 12.35 Hans Bund's orkest. 1.50 Gram.pl 3.20 Omroeporkest en solisten. 6.00 Viool en piano. 7.20 Volksmuziek. 9.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 8.25 Gram.pl. 8.50 Orgelspel. 9.20 Zigeuner orkest. 10.05 Harmonicamuziek en Gram.pl. 11.20 Omroeporkest. 12.30 Constantin-orkest. 1.20 Gram.pl. 1.50 Piano-recital. 2 20 Gram.pl. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Zigeunermuziek. 6.20 Gram.pl. 7.20 Operette-uitzending. 9.40 Gram. pl. 10.2011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 8.20 Gram.pl. 9.35 Orgelspel. 10.05 Gram.pl. 10.20 Zigeunermuziek. 11.20 Gram.pl. 11.50 Orgelconcert. 12.30 Gram.pl. 1.50 Constantin- orkest. 2.50 en 4.20 Gram.pl. 4.35 Pianoduetten en Gram.pl. 5.20 Koorconcert. 6.35 Gram.pl. 7.20 Variété-programma. 9.30 Dansmuziek. 10.20—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Operetteconcert. 9.20 Berichten. 9.50 Fluit en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20 Dans muziek. 11.2011.50 Rijksuitzending. n RADIO MOORS N.V. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 20 APRIL 1936. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing: 8.15 Gram.platen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Ghr. Lectuur; 11.30 en 12.15 Gram.platen; 2.45 A'damsche Salonor kest; 2.20 Gram.platen; 2.45 Voor de keuken; 3.15 Gram.platen; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Bas- bariton. viool en piano; 6.30 Vragenuur: 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Berichten; 8.15 Leger des Heilssamen- komst: 9.15 Stichtsch Salonorkest (Om 10.00 Berichten). 11.00 Gram.platen. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram platen; 9.00 Ensemble Rent meester; 10.00 Morgenwijding. Gram.platen; 10.30 Vervolg ensembleconcert; 11.00 Orgel en zang; 12.00 Aeolian-orkest; 12.30 De Oc- tophoniekers; 1.30 Omroeporkest en voor dracht; 4.00 Piano-recital; 4.30 Micha Novy' orkest en solist; 5.00 Lyra-Trio; 5.45 Aeolian- orkest; 6.30 Muzikale causerie; 7.30 De Staal meesters; 8.00 Berichten; 8.10 Gram.platen; 8.20 BBC-Dansorkest; 8.50 Radio-tooneel; 9.25 Oratorium-concert xnm.v. solisten, ko ren en orkest; 11.00 Berichten; 11.10 De or kesten Veres Lajos en Freddy Hoffmann. DROITWICH, 1500 M. 10.20 Gram.platen; 11.05 Orgelconcert; 11.50 Het Kiein-Zigeuner-orkest en solist; 12.50 Populair concert; 1.50 Gram.platen; 2.35 Pianorecital; 3.05 Voordracht; 3.20 Amington-orkest m.m.v. conférencier; 4.05 Cello en piano; 4.35 Cellini-Trio, en zang; 5.20 Berichten; 5.50 Pianorecital; 6 10 Lezin gen; 7.20 Voordracht; 7.30 Radiotooneel; 8.20 BBC-Dansorkest; 8.50 Berichten; 9.20 Lezing; 9.35 BBC-Northern-orkest; 10.35 Dansmuziek. 10.50 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 6.20 en 7.35 Gram.platen; 10.20 Orkestcon cert: 1.50 Gram.platen; 3.20 Concert; 4.50 Orkestconcert; 5 50 Vervolg concert; 7.20 Ra diotooneel; 8.05 Vioolrecital; 8.20 BBC-Sym- phonie-orkest; 10.20 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert; 11.20 Verzoekprogram ma; 12,35 Ned, saks. Symphonie-orkest; 1.35 Omroepschrammelensemtole; 3.20 Literair- muzikaal programma; 4,20 Symphoniecon- cert; 6.20 Omroepkwintet; 8.20 Omroepklein- orkest; 9.50 Trioconcert; 10.30 Gevar. con cert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram.platen; 1150 Omroep orkest; 12.50 Gram.piaten; 4.20 Dansmuziek, 5.50 Gram.platen; 7.20 Symphonie-orkest en zang; 9.30 Gram.platen. 484 M.: 11.20 Orkestconcert; 12.20 Dans muziek; 4.20 Omroeporkest; 5.35 dito; 7.20 Zigeunermuz. en voordracht; 8.35 Hoorspel; 9,30 Dansmuziek. DFr'T=rn' I*?I JV|, 7 50 Radiotooneei met muziek: 9.20 Be richten; 9.50 Kamermuziek; 10.05 Weerbe richt; 10.20 Gram.platen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14