Verhuizers hebben het druk. Daar en hier. GROOT BADHUIS Dienstplichtigen met klein-verlof. Het woord is aan.... Onze ambulance te Kolamude. 53e Jaargang No. 16202 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 18 April 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR Dn„_T en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT mitbBUUM. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarae 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 o Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. AD VERTEN TlëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles Indiër geschiktheid f 600.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30— ongeschiktheid 12000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 -. Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger 30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Hoe nieuwe huurders gelokt worden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 18 April. De Kamerpresident, t Na een korte ongesteldheid is de president van de Tweede Kamer, de Minister van Staat Jhr. mr- C. J. M. Ruys de Beerenbrouck op 62- jarigen leeftijd plotseling te Utrecht gestor ven. Zoon van een minister en commissaris der Koningin, heeft deze Limburger zelf ge durende lange jaren een zeer voorname posi tie in de Nederlandsche politiek bekleed. Drie maal leidde hij de regeering, in totaal was hij elf jaar minister, twee periodes van presi dium der Tweede Kamer staan op zijn naam. Misschien kenmerken deze laatste hem wel het meest. In zijn meer dan dertigjarige poli tieke loopbaan (reeds als 31-jarige werd hij tot Kamerlid gekozen) heeft jhr. Ruys zich bo venal doen kennen als een man die de sym pathie en het vertrouwen van allen in de par lementaire sfeer genoot, en dien men dus zeer gaarne als onpartijdig en gezaghebbend leider der Kamer erkende. Hij trad met beslistheid maar tevens met groote menschenkennis en onmiskenbaar gevoel voor humor in deze moeilijke functie op. Zijn Limburgsche ge moedelijkheid sloot niet uit dat het gezag van een voorname persoonlijkheid zich steeds liet gelden. De historie van zijn regeeringen is in hoo- gen mate die van een periode, waarin de „working majority" aan het parlement ont viel en het compromis zijn intrede deed. Hij was zeer zeker de man wiens persoonlijkheid er zich toe leende, in een warnet van tegen stellingen en meeningsverschillen een oplos sing, een uitweg al kon die vaak slechts tijdelijk zijn te vinden. Reeds op 44-ja- rigen leeftijd, in September 1918, werd hij voor het eerst premier en binnen twee maanden zag hij zich voor de moeilijkheden van het November-conflict met de S.D.A.F. geplaatst. Na dit voor een nieuwen regee- ringsleider ongetwijfeld zeer moeilijke begin kwam de na-oorlogsohe tijd met zijn vele verwikkelingen en onzekere politieke ver houdingen ook in ons land. Temidden van voortdurend-wisselende situaties werd telkens weer een beroep op hem gedaan en stond hij steeds weer gereed om een moeilijke en veelal ondankbare taak op de schouders te nemen. De omstandighe den hebben deze begaafde en voorname fi guur, trouw aan zijn plicht als weinigen, het regeer en niet gemakkelijk gemaakt. Ongetwij feld steunden hem een ingeboren optimisme en een krachtige wil tot vervulling van de taak die het-lot hem toe gewezen had. Hij was geen demagoog, geen man van pathetische gebaren en gezwollen redevoeringen, maar een regeer der aan wiens trouwe energie ons land veel te danken heeft. Pas drie jaar geleden is het dat zijn laatste regeering aftrad en door het huidige kabinet- Colijn werd opgevolgd. Toen riep men jhr. Ruys opnieuw tot het presidium van de Tweede Kamer, en met toewijding nam hij zijn oude functie weer op. In 1927 was hem reeds de hooge onderscheiding van de be- benoeming tot Minister van Staat ten deel gevallen. Midden in zijn werkzaamheid als Kamer president is hij plotseling heengegaan. Toen hij enkele dagen rust ging nemen op zijn bui tengoed, ter gelegenheid van het Paaschrecès, verwachtte niemand zijn zoo spoedig einde. De Tweede Kamer, die tegen Maandag bijeen geroepen is, zal zeker in eerbied en groote er kentelijkheid den arbeid herdenken van den man, dien zij altijd zoo ondubbelzinnig haar sympathie heeft getoond en in wiens presi dentschap zij immer zoo gerechtvaardigd ver trouwen heeft gesteld. R. P. C. H. MIDDELDORP t. In den ouderdom van 82 jaar is alhier over leden de heer C. H. Middeldorp, die vroeger gedurende vele jaren de kleedermakerij der firma Middeldorp in de Warmoesstraat heeft geleid. De overledene was eere-lid van de St. Vin- een tiusvereeniging, waarvan hij bijna 60 jaar deel uitmaakte. Hij was ook indertijd keur meester voor de Haarlemsche politiekleeding en bestuurslid van den R.K. Kleedermakers- patroonsbond. De begrafenis heeft plaats Maandag te half 11 uur op het oude Kerkhof St. Bavo aan den Rijksstraatweg. Maurice Chevalier genoemd als candidaat voor de Fransche Kamer? PARIJS 18 April (A. N. P.) Gisteren deed te Cannes hardnekkig het gerucht de ronde, dat Maurice Chevalier uitgenoodigd zou zijn zich candidaat te stellen voor de Kamer. In hoeverre men hier te doen heeft met „reclame" is natuurlijk niet met zekerheid te zeggen, doch wel is het waarschijnlijk, dat de openbare tribune druk bezet zal zijn, indien te verwachten is, dat Chevalier het woord zal voeren in de Kamer. Men kan immers nooit weten op welke „wijze" hij zijn wenschen zal; „voordragen"? (Volgens een rapport van de re geering van Bengalen zijn in dat land in het ajgeloopen jaar 45 menschen door tijgers verscheurd.) Als je een Nederlander spreekt, Is bij bereid tot bitter klagen, Dat hier de mug zoo duchtig steekt En wespen hem zoo wreed belagen. Dat hij door vliegen wordt gekweld, In de natuur en in de huizen, En, 't is wel erg met hem gesteld, Dat hij zoo'n last heeft van de muizen. Ons land heeft trouwens een klimaat, Het is gewoon om op te schieten, Hoe zelden zijn wij hier in staat, Om buiten werklijk te genieten, Nee, dan rondom den evenaar, Neem nou bijvoorbeeld eens Bengalen. Wat is het heerlijk leven daar, Tenminste volgens de verhalen. Daar is het altijd volop zon, Hagel en sneeuw zijn nooit te vreezen, Ach, als je daar maar wonen kon, Wat zou het leven prachtig wezen. 't Is steeds weer, wat de mensch niet heeft, Dat hij zich vurig pleegt te wenschen, De zorg, waarin hij zelve leeft, Lijkt hem bespaard aan andre menschen. Maar, hoewel er aan ons klimaat Misschien wat valt te corrigeeren, Soms iemand naar de haaien gaat En wij niet vrij blijven van beren; Hecht ik er toch ook waarde aan. Dat het ons nimmer zal gebeuren, Wanneer wij Zondags wandlen gaan, Dat wilde tijgers ons verscheuren P. GASUS. ZANDVOORT lederen Zondag Thé dansanï THE BONZONIANS Q C fcj M KWS Hotel en Restaurant U 1^ i PI la EINDE MEI (Adv. ingez. Med.) De Haarlemsche Armenraad. Blijft bestaan. Maar krijgt ter bezuiniging een ander onderdak. Wij hebben indertijd medegedeeld, dat de Regeering gemachtigd werd, ter verkrijging van bezuinigingen, verschillende Armenraden in ons land op te heffen. Daardoor was natuurlijk ook onzekerheid gekomen over het voortbestaan van den Haarlemschen Armenraad. Om te beslissen over het al of niet voortbe staan van de Armenraden werd door den Mi nister een speciale commissie ingesteld, die elk geval op zich zelf had te bekijken. Vrijdagmiddag heeft deze commissie in den Haag vergaderd om zich bezig te hou den met het lot van den Haarlemschen Ar menraad. Bij deze bijeenkomst waren voor de Armenraad aanwezig de heeren Mr. Dr. W. P. Vis, voorzitter, en E. van der Wall. Het gemeentebestuur van Haarlem was vertegen woordigd door de heeren W. J. B. van Liemt en S. C. de Haas van Dorsser. respectievelijk wethouder en directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon. Ons werd verzekerd, dat na de be spreking de stellige overtuiging be staat, dat de Haarlemsche Armen raad zal blijven bestaan. Om de kosten van den Armenraad te ver minderen was wij wezen daar reeds eerder in een kort bericht op het plan geopperd, om den Armenraad, die thans is onderge bracht in het hoofdgebouw van het Hofje van Staats aan den Jansweg, huisvesting te verleenen in het Proveniershuis, waar nu ook de bureaux van Maatschappelijk Hulp betoon gevestigd zijn. Daarvoor zou evenwel een verbouwing noodig zijn. Door deze wijziging zou de huur van het gebouw aan den Jansweg niet meer betaald behoeven te worden. Dit beteekent voor de gemeente Haarlem die de kosten van den Armenraad voor haar rekening moet nemen een besparing van uitgaven. Het is bepaald, dat de lokalen van den Ar menraad in het Proveniershuis een afzon derlijken ingang krijgen. Van de zijde van den Armenraad werd me degedeeld, dat men natuurlijk bereid was om mede te werken tot bezuiniging. Tegen de verhuizing bestond geen bezAvaar, nu de zekerheid verkregen is, dat de Armenraad, ook al wordt hij ondergebracht in hetzelfde gebouw als Maatschappelijk Hulpbetoon, een geheel zelfstandige instelling zal blijven met eigen informatoren. Tot zoover onze inlichtingen. Het is voor onze stad inderdaad een verblijdend bericht, dat de Armenraad behouden blijft, niet al leen omdat verscheidene personen daarbij een positie gevonden hebben, maar ook om dat men het er algemeen over eens is. dat de particuliere armenzorg en weldadigheid groot belang heeft bij het voortbestaan. Woningbouwvereenigingen te Haarlem namen maatregelen tegen het trekken. De verzorgers van verhuizingen hebben het druk. Al een heelen tijd. Daaruit blijkt, dat men hier nu niet alleen te doen heeft met het periodiek verschijnsel dat April een geliefde verhuismaand is. Bovendien wordt er nu veel meer verhuisd dan anders in deze maand. Dit komt omdat er nu huizen „te kust en te keur" zijn Daardoor wordt het den men schen vee] gemakkelijker gemaakt om naar een andere woning te trekken. Het is een erkend verschijnsel, dat er veel vrouwen ge vonden worden die wat het home betreft na eenige jaren (sommigen zelfs al na een jaar) lust krijgen om naar een nieuw huis te trekken. Als nieuwe huurder kan men im mers rekenen op een tegemoetkomende houding van den huisbaas. Kleur van de verf, patroon van het behangsel naar eigen smaak. Men neemt dan de kosten en het on gemak van de verhuizing voor lief. Trouwens de tarieven van de verhuison- dernemers zijn den laatsten tijd aangepast bij de tijdsomstandigheden. Dat wil zeggen: heel wat naar beneden gegaan. Ook zijn er huiseigenaars die nieuwe huurders lokken door de kosten der ver huizing voor hun rekening te nemen. Ook zijn er die als een contract voor een jaar geteekend wordt, genoegen nemen met bijvoorbeeld 10 maanden huur. Dit kan voor velen een huurverlaging beteekenen Anderen die nu in een huis van 6 gulden per week zitten, worden er door aan gezet om een huis van 7 gulden te huren. Dat is trouwens *mooier ei'i geriefelijker, terwijl in het eerste jaar (doordat twee maanden voor niets gewoond kan worden) toch niet meer aan huur betaald behoeft te worden. Als redeneeren zij over een jaar de huisbaas inderdaad 7 gulden gaat vragen, kunnen zij wel weer naar 'n ander huis trek ken. Dan zal er wel weer een huiseigenaar zijn, die naar een huurder verlangt! Er worden ook al huizen verhuurd onder het beding dat men elk jaar een aantal weken geen huur behoeft te betalen. Het groote overschot aan woningen maakt dat de huiseigenaars natuurlijk ook moeite doen om de huurders die zij hebben te houden. Daarom wordt vaak een verzoek tot huurverlaging ingewilligd, terwijl -ook meer toeschietelijkheid dan vroeger betracht werd als om nieuw behangsel of een verfje ge vraagd wordt. Als een huurder zegt: het huis is me te klein geworden, komt de huiseigenaar met het aanbod om op den zolder een kamer te maken. Enzoovoort. De verhuislust werd ook reeds eenigen tijd geconstateerd onder de huurders van huizen van woningbouwvereenigingen. Dit werd nog in de hand gewerkt omdat de besturen der woningbouwvereenigingen zuinig moeten zijn met de uitgaven voor onderhoud der perceelen en alleen als een huis ledig kwam te staan het geheel lieten opknappen. Het gebeurde dan vaak dat leden die hun eigen huis niet opgeknapt konden krijgen, in een ander huis van dezelfde vereeniging trokken. En als dat niet ging in een huis van een andere vereeniging. Aan deze trekkerij van huurders van huizen van woningbouwvereenigingen is door het ingrijpen van het gemeentebe stuur een einde gekomen. Er wordt geen huis van een bouwvereeniging verhuurd aan iemand die reeds in een vereenigings huis woont. Natuurlijk zijn aan deze bepalingen ook wel eenige nadeelen verbonden, want er zijn huurders die graag naar een goedkoopere woning zouden overgaan. Er zijn bouwver- eenigingen die kleinere huizen duurder moe- te verhuren dan hun grootere huizen. Dit komt omdat de huurprijs der verschillende huizenblokken beïnvloed wordt door de bouw kosten die in den loop der jaren nog al uit- geloopen zijn. Men zou alleen aan dezen toestand een einde kunnen maken als de gemeente al de woningen met overheidssteun gebouwd, als één geheel beschouwde en opnieuw de huren vaststelde zonder rekening te houden met de oorspronkelijke bouwkosten. Van de huizen der bouwvereenigingen met lage huren staan er zeer weinig leeg. In het algemeen kunnen de particuliere huiseige naars tegen die huren niet concurreeren. temeer omdat den laatsten tijd de huren van verschillende bouwvereenigingen verlaagd zijn. Er worden nu al huizen verhuurd tegen f 4.50. De huizen der vereenigingen die naar het i type van de middenstandswoningen overhel len (de huizen van ..Patrimonium", .Rosen- haghe" en een complex van „Onze Woning"^ ondervonden wel sterk de concurrentie van den particulieren woningbouw. Er worden vooral in Haarlem-Noord en Haarlem-Oost tientallen nieuwe huizen aangeboden waar van de huur gelijk of slechts iets boven de huizen der woningbouwvereenigingen ligt. Vooral als men dan nog twee maanden voor niets mag wonen. Bovendien zijn die nieuwe huizen van meer gerief voorzien. Dit is dan ook oorzaak dat in^die complexen van die woningbouwvereenigingen zeer veel- huizen onbewoond staan. Eenige jaren ge leden stonder er van de arbeiderswoningen van „Patrimonium" in de straten ten Noor den van den Kloppersingel tientallen huizen leeg Toen zijn de huren belangrijk verlaagd, maar zij bleven'toch nog belangrijk boven de huren van de meeste arbeidersbouwvereeni- gingen. Het gevolg is geweest dat er weer nieuwe huurders kwamen. Maar nu is dooi de tijdsomstandigheden de indertijd inge voerde huurverlaging weer teniet gedaan. En nu ziet men opnieuw weer tientallen van deze huizen open staan. Er zullen opnieuw maatregelen genomen moeten worden om de huren te verlagen wil men althans weer op nieuwe huurders kun nen rekenen. De huizen van de middenstandsbouwver- eenigingen ondervonden ook zeer sterk de concurrentie van de particuliere bouwers. Met medewerking der gemeente zijn de huren reeds eenige keeren verlaagd, maar dit heeft nog niet tot resultaat gehad, dat voor alle ledig staande huizen huurders gekomen zijn. Vooral van de middenstandswoningen van Patrimonium aan den Kloppersingel staan zeer veel perceelen op nieuwe huurders te wachten. De algemeene klacht is, dat deze huizen te weinig modem gerief bevatten. Geen vast bad. geen vaste waschtafels, wei nig glas in lood. Al eenige keeren is het plan ter sprake gekomen om de huizen te moderniseeren, maar tot een besluit is het nog niet gekomen. Radiodistributie Haarlem. Tien stations te kunnen krijgen Is alleen maar een idee. Met vijf zenders GOED te hooren Is heusch iedereen tevrêe. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010. (Adv. Ingez. Med.) Ceen vrijwillige opkomst meer. Zooals reeds is medegedeeld heeft de mi nister van defensie bepaald, dat de dienst plichtigen, die na het einde van de eerste oefening in werkelijken dienst zijn gebleven, op Zaterdag 18 April a.s. in het genot van onbepaald klein verlof worden gesteld, voor zooveel zij het zelf wenschen en niet om een bijzondere reden bij den troep aanwezig die nen te blijven. Nader vernemen wij dienaangaande, dat dit ook geldt voor de vrijwillige dienstplichtigen, wier verblijf in werkelijken dienst op den zelfden voet werd verlengd, voor de dienst plichtigen, die zich krachtens art. 35 dei- dienstplichtwet vrijwillig in werkelijken dienst bevinden ter vervanging van een ander, voor degenen, die na het einde van de eerste oefening tot het reservepersoneel zijn komen te behooren en in werkelijken dienst gebleven zijn krachtens art. 5. 2e lid, 6 o. der wet voor het reserve-personeel der landmacht. 1905. en ten aanzien van de voor hetzelfde doel vrijwillig in werkelijken dienst zijnde reser ve-officieren. Voorts is bepaald, dat bij elk regiment voor- loopig aanwezig moet blijven voor de ge vormde 5e compagnie: een commandant, een administrateur of als zoodanig dienst doend onderofficier. een fourier of als zoodanig dienstdoend onderofficier, 5 korporaals of soldaten. Ook is vastgesteld, dat het onbepaald klein verlof moet worden verleend onder de volgende twee voorwaarden a. de dienstplichtige moet zorgen, dat zijn adres voortdurend bekend is zoowel bij zijn korpscommandant als Joij den burgemees ter van de gemeente, waar hij woont, of laatstelijk heeft.gewoond. b. de dienstplichtige mag gedurende het onbepaald klein verlof zijn uniform niet anders dragen, dan op den dag, waarop dit verlof ingaat, op den dag waarop het mogelijk wordt ingetrokken, en in de gevallen, waarin het dragen van uniform voorgeschreven is, Zij, die geen gebruik maken van de gelegenheid om op 18 April a.s. met onbe paald klein verlof te vertrekken, kunnen des- gewenscht op een lateren datum in het ge not van zoodanig verlof worden gesteld, in dien het aan anderen verleend verlof inmid dels niet is ingetrokken. Bij het vertrek met onbepaald klein verlof wordt ten aanzien van het inleveren van wa pens en andere goederen gehandeld als bij vertrek met groot verlof. ONTSLAG GEVRAAGD ALS SCHOOL HOOFD De heer D. Peereboom heeft aan het ge meentebestuur eervol ontslag gevraagd als hoofd van school 33 te Haarlem. Young: Tijd verknoeien is bestaan, tijd gebruiken is leven. Op weg naar Addis Abeba. Naar het hoofdbestuur van het Ne derlandsche Roode Kruis mededeelt is Vrijdag telefonisch bericht ontvangen van het Internationale Roode Kruis- Comité te Genève, dat de Nederland sche ambulance zich thans schijnt te bevinden in Kolamude. een plaatsje gelegen tusschen Dessie en Addis Abeba. Engelsch bezoek aan Haarlem. Jeugdgroep der League of Nations Union bezocht het Frans Hals Museum. Vanmorgen heeft Haarlem bezoek gekregen van een 56-tal Engelsche kinderen, leden van de Jeugdgroep van de Engelsche Volkenbonds- vereeniging, de League of Nations Union. Allereerst werd het Frans Hals Museum be zocht, waar het gezelschap werd rondgeleid door mej. drs. C. A. van Hees, assistente van den directeur. Vanmiddag werd een bezoek ge bracht aan de Haarlemsche hofjes, terwijl vanavond het gezelschap een voorstelling zal bijwonen van de film „Van bol tot bloem". Zondagmorgen zullen de Engelsche gasten ontvangen worden in de aula van het Ken- nemer Lyceum, waar ook 's avonds een bijeen komst met de leerlingen van deze school plaats vindt. Zondagmiddag zal een bezoek worden ge bracht aan de bollenvelden. Op beide dagen zullen families in Bloemen- daal en Heemstede aan het gezelschap een tea aanbieden. op een slechte Huistrap. De Klompenccntrale verkoopt in hoofdzaak veilige Garantie-trappen. Op 't Pleintje, Reitzstraat 1. Dr. Leydsstraat 10, tel. 11784, en levert overal heen. Franco thuis. (Adv. Ingez. Med.) De beroemde Italiaansclie componkl Ottorino Respighi is te Rome overleden. pag, 4 De Commissie van Dertien faalt in haar ver zoeningspoging. De Volkenbondsraad is te gen Maandag in speciale zitting bijeenge roepen.. pag. 4 Wil de Negus afstand van den troon doen ten gunste van zijn zoon? pag. 4 Vrijdagmiddag is te Utrecht overleden jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, voor zitter der Tweede Kamer en oud-minister president. pag. 3 De bloementeelt wordt met f 300.000 gesteund pag. 3 De armenraad te Haarlem blijft bestaan. pag. 1 Hoe nieuwe huurders gelokt worden. pag. 1 De K. L.-M. is voor den zomerdienst paraat. pag. 8 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De Kamerpresident, t pag. 1 Gugliehno Ferrero: Duitschland en Italië. pag, 4 Hoe ik groeide: Tournee. pag. 3 Financieele Kroniek: Problemen en oude eco nomische waarheden. pag. 9 Van onzen Berlijnschen correspondent: Olympiajaar in Duitschland. pag. 15 Henry A. Th. Lesturgeon: Uit het land van De Coligny. pag. 7 W. S.: Meimaand. pag. 7 Pen Mescalor: Lenteliedjes. pag. 7 H. D. Vertelling: „Ontslag" door Jaap Bek kers. pag. 7 P. v. d. Hem: De Locarno-vrienden. pag. 3 Damrubriek. pag. 6 Puzzlerubriek. pag. 5 Bioscopen. pag 8 De burgerlijke stand van Haarlem is opge nomen op pag. 2, Nadere toelichting der ministerieele beschikking. Die staat ziet toe, dat hij niet valt

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1