Olympiajaar in Duitschland. SMYRNA KNOOP CRAM A De bloeiende bloembollen. ^WEERBERICHT Overgordijnen Glasgordijnen S t o o m e n 20% tooi/na H4VEKCIIli0|SsS Successie Schriftverbetering Instituut REIBER-NAN NETTE WINKELJUFFROUW H. SWAAP Gracht 80 Gei Oude Dm6Hstt(Uie!! Net Oostenrijksch meisje ZATERDAG 18 APRIL 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 15 Wat den buitenlanders geboden zal worden. BERLIJN, 16 April 1936. (Van onzen correspondent). Sedert „de groote verheffing" in Januari 1933 krijgt ook Berlijn jaarlijks zijn meiboom, een met guirlandes omwonden reuzepaal met een hakenkruis en een pluim dennengroen aan de spits. Zij kwamen als „een geschenk en hartelijke groet aan de rijks hoofdstad" uit het Zwarte Woud, uit het Teutoburger en Thüringer Woud en dit jaar zendt de Saarpfalz den meiboom naar Berlijn „ais groet en dankgave". Het is een kaarsrechte pijnboom, 140 jaar oud, 50 meter hoog en in zijn gladgeschoren staat 10.000 pond zwaar. In zonnige voormiddaguren wierp hij zijn schaduw op Fransch gebied, zoo dicht stond hij aan de grens. Voor het vellen van den boom hield de opper-houtvesteiv van Karls- brunn een rede, waarin hij sprak van de bijzondere eer en/vreug'dé der Saarpfalz, de hoofdstad va,a het rij;k den meiboom te schenken ?,ls een zinnebeeld van trouw en gehechtheid van deze zwaar omstreden land streek aan het Rijk. Waarom den reus niet naar Lustgarten vervoerd, in zijn vollen staat! De moeilijk heden bij het vervoer zouden een attractie te meer zijn geweest in dit Duitsche jubeljaar een van idiet duizend en één bravourstukj es der laatste dagen, die de „Duitsche borst doen zwellen van trots". Dat ibravourstukje van de 99 procent is van andere soort. Een wedren in emoties van geestdrift en vrees. En nu „achteraf ge zien" politiseert de goe-gemeente over haar voorbehoud en bedoelingen, die heele- maal niet in de kraam der nazi's passen. Men tracht echter, zoo goed en zoo kwaad 't gaat, een sfeer van vrede te scheppen ook naar binnen. De overheid wil alle buitenlanders, die Duitschland bezoeken, in dit jaar van Olym pische- en andere feesten, een beeld geven van orde en rust en van opgewektheid. Het wil hen ontvangen met de Duitsche gast vrijheid, die reeds in haar primitiefste vor men van kenmerkende hartelijkheid is. Ook andere landen hebben hun steden- en na tuurschoon, wat Duitschland dit jaar echter zijn gasten zal bieden aan comfort in reis verkeer en verblijf en aan kunstgenot is misschien wel ongeëvenaard. De Duitsche hotelhouders hebben een „hotel-bon" ingevoerd ten gerieve van den passant, den reiziger, die zich slechts korten tijd in hotel of pension wenscht op te honden. Het groote voordeel is, dat ihij den zelfden dagprijs betaalt als bij een verblijf van een week of langer wordt berekend. Voor deze bons, die recht geven op een diner, logies en ontbijt, zijn de hotels ingedeeld in 7 klassen met prijzen van 5 Mk. tot 14 Mk. per dag. Licht verwarming, schoenpoetsen zijn er bij inbegrepen. De gebruikelijke 10 procent voor bediening, de z.g. wettelijke fooi valt hier weg. Er moeten minstens 5 bons gekocht worden. Zij zijn 60 dagen gel dig en in elk reisbureau en Duitsch station verkrijgbaar. Wenscht men verblijf in een hotel van hoogere klasse, dan wordt voor elke klasse een suppletie van 1.50 Mk. ver langd. De kooper dozer bons krijgt een lijst waarin alle Duitsche hotels en pensions naar klasse en prijs zijn opgenomen. De hotel houders, die zelf de klasse opgaven, waarin zij hun hotels wenschten opgenomen te zien zijn voor een jaar aan deze indeeling gebon den. De zg.n. „reismark voor het Olympia-jaar" Is voor den buitenlandschen reiziger ook al een groot voordeel. De automobilisten hebben van 25 Juli tot 16 Augustus geen triptiek of carnet de pas sage noodig. Zij krijgen zonder eenige for maliteit aan de Duitsche douane voor 1 Mk. een „Olympia-Vormerkschein" waarmee zij met hun auto, motorfiets of autobus tolvrij het Rijk kunnen binnenrijden. Ook zij, die de Olympiade niet bezoeken, kunnen er in dien tijd gebruik van maken. De Duitsche spoorwegen geven voordeelige retourbiljetten uit die op de terugreis een omweg veroorloven, die de helft langer is en vier maal mag worden onderbroken. De feest- en kunstweken zullen nauwe lijks van de lucht zijn. Dat lijkt wel niet direct in overeenstemming met den chroni- schen nood onzer dagen, het verschaft echter duizenden kunstenaars werk en brood en nog zoovelen meer, die er direct of in direct voor in de weer zijn. Het zal den tal rijken bezoekers genoegen en kunstgenot bereiden. Het hoogtepunt der Meifeestweken in Wiesbaden zaly een Hollandsch muziekfeest zijn onder leiding van General Musik- direktor" Carl Schuricht en met medewer king van prominente Hollandsche kunste naars. Van 5 tot 8 Mei zullen twee orkest concerten en een soirée voor kamermuziek Hollandsche werken ten gehoore brengen. Het eerste deel der muziekfeestspelen zal in Berlijn worden uitgevoerd van 2 Mei tot 11 Juni. Het begint met een Mozartweek, die besloten zal worden met een concert in het oude slot Monbijou. Van 9 Mei tot 11 Junï Beethoven-feest. ANGST VOOR HONDEN. De vrees voor honden kan soms tot een ca tastrofe leiden, Een Engelschman in Pennay, die een doodsangst voor honden had, zag men Zaterdag in de richting van de zee loopen, achtervolgd door een hond, die hem luid blaffend op de hielen zat. Later vond men zijn lichaam in het water. Zijn zoon verklaarde bij de „inquest" dat het slachtoffer eens in 1915 door twee groote Elzassers was aangevlogen. Hieruit had de man een onuitwischbare angst voor honden overgehouden. BEVORDERING DER BELANGEN VAN T. B. C- PATIËNTEN. De Vereeniging tot bevordering der belan gen van t. b. c. patiënten in Nederland, afd. Haarlem, houdt Zaterdag 25 April in de bo venzaal van het Gem. Concertgebouw een propaganda-avond met medewerking van het Gemengd dubbel kwartet J. S. Bach, direc teur de heer P. M. Germes, muziek van de Kennemer Boys en den heer Stiemens. uit Gennep, met de Nazorgfilm „De brug naar Nieuw Leven". Hieraan zullen alle Duitsche orkesten van beteekenis deelnemen. In de witte zaal van het slot aan Lustgarten zullen op 5 avon den bijna alle strijkkwartetten van Beetho ven worden uitgevoerd. Intusschen zal het niet ontbreken aan militaire muziek. Ver van het klassieke muziek-centrum in iKöpenick zullen marschen en fanfares geblazen worden uit den tijd van den ouden Frits, karak teristieke, echt Pruisische muziek met een weemoedig tintje. Maar „muziek is altijd vol weemoed", zegt Schubert. Dan de kunstweken van 20 Juli tot 20 Augustus, waarin de dagen der Olympiade vallen. „Ring der Nibelungen" en „Meister- singer in de Duitsche Opera. In den stemmingsvollen Schlüterhof van het slot aan Lustgarten, concerten van de Berlijn- sche Philharmonie. Serenades in den slot tuin van Niederschönhausen, door het Landsorkest, Kamerconcerten van Duitsche- en buitenlandsohe kunstenaars in de ,.Gol- dene Galerie" van het slot in Charlotten- burg, in Monbijou en in het Stadslot aan Lustgarten. In de Staatsopera Handels „Heracles" en Wagners „Rienzi". De schouwburgen zullen de Duitsche, Engelsche en Fransche klassieken spelen, moderne drama's en blijspelen in alle talen. En buiten het officieele program zullen de variétés, cabarets, het paardenspel en de bioscopen in actie komen. Er zal met volle muziek door Berlijn gemarcheerd worden door mannen en jongelingen in 't zwart, bruin en grijs. Er zal heel wat te zien en te beleven zijn in Berlijn en in boel Duitsch land. H. L. Te Hillegom. Er behoort waarlijk een groote dosis moed en optimisme toe, wanneer er buiten een halve Noordwesterstorm loeit en de warme kachel verlokkend lonkt, te gaan schrijven over een „bollenzondag", bloeiende bollenvelden en den lezers te suggereeren dat een bezoek de moeite loont. Gehuld in een dikke duffelsche jas en met warme handschoenen aan hebben wij Vrij dagmiddag getracht, nog eens de Hillegomsche omstreken te verkennen ten einde een over zicht te krijgen van wat er zooal te zien is. En dan kunnen wij niet anders zeggen, al be letten de hevige wind en eenige striemende regenbuien ons alle gedeelten af te fietsen, dat een bezoek nog steeds de moeite ten volle waard is. Alleende weergoden dienen een beetje medelijden met ons te hebben, want anders zal ook de aanstaande Zondag het zelfde lot ondergaan der beide Paaschdagen. Veel van hetgeen met Paschen bloeide is verdwenen; het buitengewoon ongunstige weder laat niet toe dat de bloemen één dag langer dan strikt noodzakelijk is, blijven staan, maar daartegenover staat dat andere velden, zij het dan ook langzaam, in bloei komen of reeds zijn. Het zijn hoofdzakelijk narcissen en hyacinten die er te zien zijn; de tulpen ver schijnen nog maar sporadisch; er zit geen „schot" in. De in ons artikel van de vorige week genoemde wegen zijn nog alle een bezoek overwaard; langs de „Beek" (alleen voor wan delaars) zijn ook mooie partijen hyacinten te zien. Alle hoop is dus nu maar gevestigd op wat zachter weder en zonneschijn. Neringdoenden en bloemenverkoopers hebben dan kans, nog eens iets extra te verdienen. Te Overveen. Waren de velden met de Paaschdagen nu juist door het slechte weer niet zoo erg druk bezocht, a.s. Zondag zal het bij beter weer, zeker een geweldige drukte worden. Niet alleen staan de hyacinten op haar mooist, doch ook de tulpen steken overal hun kopjes fier om hoog, om met de hyacinten te kunnen wed ijveren. In de omgeving van Haarlem zijn nog vele groote velden te bewonderen. Als men met de bus (C2) der N.Z.H.T.M. tot het eind punt gaat en de bebouwde kom der Ramplaan uit wandelt, komt men in het echte, rustige bloeiende bollenland. Langs Marcelisvaart en Houtvaart brengt menig plekje den wandelaar in verrukking. En dikwijls wordt dan ook de opmerking gehoord: „Ik wist niet. dat er zóó veel moois, zóó dicht in de omgeving van Haarlem te vinden was!" Weggebruikers weest voorzichtig! De K.NA.C. verwacht, dat a.s. Zondag de bollenstreek met een druk bezoek zal worden vereerd en verzoekt in verband hiermede alle weggebruikers, de noodige voorzichtigheid in acht te willen nemen, in het bijzonder als het binnenwegen betreft en zich aan te passen aan de omstandigheden, welke het verkeer op een dergelijken dag met zich pleegt te brengen. Het parool blijve steeds: Veiligheid vóór alles. Bezoldiging Haarlem's gemeentepersoneel. Een schrijven van B. en W. aan den Raad. B. en W. van Haarlem schrijven thans aan den Raad „Bij Koninklijk besluit van 3 April 1936, is tot ons de uitnoodïging gericht, om binnen een termijn van drie weken, gerekend van den dag, waarop dat besluit te onzer kennis zou worden gebracht, de wedden en loonen van het personeel in dienst dezer gemeente te herzien overeenkomstig de door den Minister van Binnenlandsche Zaken gegeven richtlijnen. Wij hebben gemeend aan deze uitnoodiging, welke op 4 April j.l. te onzer kennis werd ge bracht, gevolg te moeten geven, nadat wij de onderscheidene Commissiën van overleg in de gelegenheid hadden gesteld ten aanzien van de ontworpen herziening van advies te dienen. Onze definitieve beslissing op 14 dezer is neergelegd in bijlage dezes (het voorstel- Róodenburg) In verband met het bepaalde bij artikel 126 der Ambtenarenwet 1929 zal bedoel dbesluit door ons worde nafgekondigd, welke afkondi ging zal plaats hebben op 20 dezer. Inmiddels ontvingen wij van den Minister van Binnenlandsche Zaken bericht, dat Zijn Excellentie met vorenbedoeld besluit instemt." (Hiermede wordt dus ons bericht in het nummer van Vrijdag bevestigdRed. H. D.). De Bilt voorspelt: Krachtigen tot matigen Noordelijken tot Noord-Westelijken wind. betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenigen regen, weinig verandering in tempera tuur. Verdere vooruitzichten: nog guur. Stormachtigen tot krachtigen. later ver der afnemenaen Noordelijken tot Noord- Westelijken" of Westelijken wind. Be trokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk eenige regen- of hagelbuien. Weinig verande ring in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 770.3 m.M. te Akureyri. Laagste 740.3 m.M. te Kopenhagen. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Minder buiig, maar nog koud. De depressiekern, die gisteren over Duitsch land was gelegen, heeft zich in Noordelijke richting verplaatst en bevindt zich thans bo ven het Westelijk gedeelte van de Oostzee. Tengevolge van opzet van hoogedruk over de Britsche eilanden, Frankrijk en de Golf van Biscaye is de wind in onze omgeving sterk toe genomen. Een Noordwester storm waait thans over de Zuidelijke Noordzee. Het weer over Duitschland blijft nog buitengewoon slecht. Er viel gisteren en hedennacht op tal van plaatsen zeer zware neerslag en ook thans is de lucht er nog betrokken, met regen of sneeuw in het Westen en Zuiden. Sinds giste ren is er bovendien de temperatuur gedaald. Over Scandinavië nam de hooge druk af, de temperatuur is er toegenomen. Uit Lapland wordt nog matige vorst gemeld. Over IJsland is de hoogedruk weer wat in beteekenis toege nomen. Tengevolge van de bovengenoemde stijgingen in het Zuiden en Zuidwesten van het waarnemingsgebied, heeft zich over de Golf van Biscaye een hoogedruk-gebied ont wikkeld, dat echter aan zijn Westzijde alweer wordt aangetast door een oceaan-depressie. In Frankrijk is het weer vrij rustig doch koud, evenals over het grootste gedeelte van de Britsche eilanden. Ten onzent mag afnemende en krim pende wind worden verwacht. De kans op buitjes blijft bestaan. De temperatuur zal ongeveer gelijk blijven. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging vooruit. 750 m.M. 757 m.M. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste' hedennacht Hoogste tot 11 uur 41 gr. F. 50 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zondag v.m. 1.11 uur; n.m. 1.34 uur. Alg. Noord-Hollandsche Mij. van Levensverzekering. Dividend onveranderd. De Alg. Noord-Hollandsche Mij. van Le vensverzekering hield Vrijdag haar jaarlijk- sche vergadering van aandeelhouders. Aan het door directeuren uitgebrachte verslag ontleenen wij het volgende: Het verzekerd kapitaal, vermeerderd met de verzekerde rente, steeg tot f 19.407.028. De rekening „Fxemiën en Koopsommen" wijst als saldo een bedrag aan van f 576.861.81 De sterfte onder de verzekerden had een zeer gunstig verloop; de waargenomen sterfte bedroeg 58 pet. van die, welke berekend was. De uitkeeringen, eigen risico, beliepen dit jaar f 22S'.769.271/2. De premie-reserve moest een verhooging ondergaan van f 85.409.77'. Door deze verhoo ging komt de premie-reseive op de Balans voor met 'n bedrag van f 3.714.482.53, onder welk bedrag niet begrepen is de premie-re serve voor posten .welke bij andere Maat schappijen in herverzekering werden gege ven en die voor rekening van de herverze- keraars komt. De rente-ontvangst bedroeg dit jaar f 194.771.73. De gemiddelde gekweekte rente in 1935 be droeg 4.72 pet., hetgeen aanmerkelijk hooger is, dan de voor de reserve-berekening aan genomen rentevoet van 3 >/2 pet. en 4 pet. De onkosten bedroegen totaal f 227.776.47. De effectenportefeuille, gewaardeerd vol gens den koers van ultimo December, wees een verlies aan van f 27.675.04. Op vaste goederen werd f 19.459.79 afge schreven. Door bijschrijving uit de winst van f 59.649.83 op de extra reserves, komen deze op de Balans voor met een bedrag van f 368.800.—. Aan het pensioenfonds voor personeel werd uit de winst f 10.000 toegevoegd, dat daai'door tot f 100.000 klom. De vei-gadering hechtte, na prae-advies van Commissarissen, haar goedkeuring aan de overgelegde balans en winst- en verliesreke ning, de directie déchargeerend voor het ge voerde beheer. De verschillende voorstellen omtrent bij en afsclirijvingen en winstverdeeling werden aangenomen. Het dividend bleef onverandei-d, gelijk aan dat van het vorige jaar. Met ingang van 4 Mei a.s. werd tot-direc teur benoemd de heer R. A. Baas, tot dusver adj .-directeur der Vennootschap. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Evenals het vorig jaar hebben de samen werkende Reclasseeringsinstellingen, waar van de grootste zijn het Ned. Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen, de Roomsch-Katholieke Reclasseeringsver- eeniging, het Leger des Heils en de Protes- tantsch Christelijke Reclasseeringsvereeni- ging, het voornemen een Nationalen Reclas- seeringsdag te organiseeren. Deze collectedag zal worden gehouden op Zaterdag 9 Mei a.s. Teneinde de collecte bij alle gezindten aan te bevelen is er een comité gevormd, waarin personen van alle gezindten en richtingen zitting hebben genomen. Voor alle plaatsen is er eveneens een Co mité van Uitvoering gevormd, dat zich be last met de voorloopige werkzaamheden, als daar zijn: collectantenwerving, enz. Het se cretariaat voor Santpoort en omstreken wordt waargenomen door mej. U. van der Schaaf. Duinweg 50 te Santpoort. Collectanten worden beleefd verzocht zich aan genoemd, adres te willen opgeven NACHTVERGADERING VAN DE N. B. L. T. O. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hield de Ned. Bond van Luxe verhuur- en taxi auto-ondernemers een ledenvergadering in Café-Rest. Brinkman, Tempeliersstraat. De vergadering was niet zoo druk bezocht als de vorige. De heer Looraan, voorzitter der afd. Haarlem, opende deze vergadering en heette de leden welkom, in het. bijzonder de heeren Asman en v. Lee, die zich de moeite hadden gegeven, uit Amsterdam te komen en hun nachtrust opofferden voor deze vergade ring. Ook bracht de voorzitter een woord van warmen dank aan de leden uit Zandvoort, die, daar het eigenlijk te Zandvoort niet mogelijk ook maar iets te bereiken, nu hier als leden aanwezig waren. Het ware te wenschen, aldus spreker, dat alle randgemeenten er zoo over dachten, dan zou ook zeer spoedig een ver andering in den onhoudbaren toestand ko men. Er zijn, aldus spr., echter nog te veel pa rasieten die wachten achter de schermen en een ander laten wei-ken om dadelijk wanneer het succes bereikt zal zijn, misschien nog hoo- _;er toon aan te slaan dan de pionniers van onzen bond. Wij zijn echter op onze hoede. Een duidelijke uiteenzetting van de verorde ning die inmiddels aan allen te Haarlem en de randgemeenten is toegezonden, volgde, en vele vragen werden door den voorzitter en den heer Asman beantwoord. Verder las de heer v. Lee de statuten voor en gaf vei-schillende toelich tingen. De voorzitter spoorde allen aan, 24 April naar Utrecht te gaan om de jaarlijksche ver gadering bij te wonen, vooral om overtuigd te worden van de groote successen, die reeds be haald zijn ten opzichte van de verordeningen. Velen verklaarden zich bereid, de vergadering te gaan bijwonen. In de pauze werd ijverig propaganda ge maakt, wat tot gevolg had dat drie nieuwe leden gewonnen werden. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. BROEDERGEMEENTE. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN in de Kerk der Broedergemeente Parklaan 34. Donderdag nam. 8 uur: Ds. B. E. J. Bik. Luthersch predikant te Enkhuizen. ZANDVOORT. GEREFORM. KERK IN HERSTELD VERBAN' Brederodestraat 31. V.m. 10 uur: de heer A. C. Reuijl. Nam. 5 uur: Ds. P. van der Vloed. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 71—2. Te Keulen zijn de wereldkampioenschappen 712 begonnen. Op dezen eersten avond viel direct een verrassing te noteeren, immers Thielens, een speler uit Bochum, wist den ex- wereldkampioen Poensgen met 300—258 in 30 beurten te slaan. Zijn hoogste serie was 65. Thielens werd echter door Foerster geslagen, zij het op het nippertje, n.l. met 298300 caramboles. De titel-verdediger Van Belle was de eenige, Jie seen verliespartij kreeg te boeken. Poensgen (Duitschland) won van Cote (Frankrijk) met 300—172, Van Belle (België) van zijn landge noot Besseleers met 300243, De Doncker (België) wint van De Gasparin (Frankrijk) met 300—205. Cote wint van De Gasparin met 300—263, Van Belle wint van De Doncker 300295, Besseleers wint van Foerster met 300—298. OM DEN „NOBELS-BEKER De wedstrijden om den „Nobels-Beker", welke de Haarlemsche biljartclub D.E.S. in haar lokaal 't Hof van Holland organiseert, zijn Vrijdagavond begonnen. De eerste club, welke op bezoek kwam, was Haarlem-Noord met haar eerste zestal. De uitslagen waren: (de spelers van Haar lem-Noord zijn eerst genoemd) Van VelzenC. J. Nobels, 125—115; Snoeks A. Fortgens 90-74;- Groot Sr.—D. Dekker 50—32; Van VelzenC. J. Nobels 78—100; Dirks—D. Dekker 75—57; Bennik—Fortgens 7480. De uitslag van dezen avond was: Haarlem-Noord 492 en D.E.S. 458 caramboles, zoodat Haarlem-Noord een voorsprong heeft van 34 punten. Dinsdag a.s. komt V.O.G. uit Amsterdam op bezoek. DE „ZILVEREN FRUITMAND". Het invitatie-tournooi om bovengenoenVden wisselprijs bij de biljartclub „B. C. H." in de Barteljorisstraat is Vrijdagavond vervolgd met twee partijen, waarvan het resultaat als volgt was: pnt. brt. h.s. gem. Ph. Schmidt 300 14 68 21.42 G. Lammes 194 14 37 14.92 F. v. Leeuwarden 99 8 54 12.37 P. Kobus 300 8 131 37.50 De wedstrijden worden Zondagmiddag en -avond 19 April met de volgende partijen voort gezet: W. DammanG, Lammes, D. J. Metz— F. van Leeuwarden. P, KobusW. Damman en L. KatoenPh. Schmidt SCHAKEN. „DE ROCHADE"—AMBTENAREN P.EN. In het Jeugdhuis aan de Frans Halsstraat werd Donderdagavond de revanche-wedstrijd gespeeld tusschen de Schaakclub „De Rocha- de" en de Schaakclub van Ambtenaren van het P.E.N. De uitslag was: „De Rochade". P.E.N. 1. D. AndréaC. Kampman VzVz 2. J. Wuis—W. Dumoulin VaVz 3. C. Koning—P. v. d. Werf Vz—Vz 4. J. J. Pion—P. H. v. d. Eem 10 5. J. J. Teekamp Jr.Zoon 01 6. J. v. PolenBaarbank 10 7. J. J. Teekamp Sr.Müller 10 8. C. Mantel—Both 0—1 9. J. M. Nidelstein-WalterV. H. Salwegter 1—0 10. F. J. v. Steijn—V. Bragt 1—0 11. J. Spruitv. d. Vossen 01 12. J. BlokkerManacker 01 13. H. Blokker—de Vries 1—0 14. P. v. RossemBrinkman 10 15. C. J. H. RademakerVermeer 10 Totaal 9 Vz5 Vz Heden overleed, geheel onverwacht; onze lieve Aioe der, Behuwd- en Groot moeder Anna Elizabeth van der Kraats-ten Hagen, in den ouderdom van 73 jaar. C. J. VAN DER KRAATS A.G.J. VAN DER KRAATS- HARTJES TAN Haarlem, 1-7 April 1936 Bakenessergracht 81 rd. Geen bezoek. Geen bloemen De teraardebestelling- zal plaats vinden o-p Dinsdag 21 April a.s. om 1.30 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede DANKBETUIGING. Voor Uw bewijs van deelneming, betoond bij het overlijden van onzen lieven Man en Vader ALBERTUS BEELDMAN betuigen wij U onzen haxtelijken dank. B. BEELDMAN— LEEXSLAG PIET ANNIE Haarlem, April 1936 Baljuwslaan 12 VLUGGE AFLEVERING TIJDELIJK/? OP ALLE VERFOBDERS. O GEASSOCIEERDE TANDARTSEN KLINIEK HAARLEM, GED. OUDE GRACHT 11 t.o. Postkantoor - Telef. 15935. (b. g. g. boodsch.dïenst 17555) Spreekuren dagel. 3—5. Ma., Wo„ Vr. 9—11 v.m.. Di„ Vr. 7—9 n.m., en volgens afspr. Behandeling tegen matige, vastgestelde tarieven, UITSLUI TEND DOOR TANDARTSEN. Voor het opmaken van Successie-Aangiften BUR v. SUCCESSIEZAKEN 'EN HYPOTHEKEN H. F. Schrameijer oud-ambt. Successierechten en oud-chef de bur. v. h. Notariaat Leidsclievaart 324 Tel. 10605 3»- Bij ons bespaart men hooge kosten Onwillekeurig zegt 'n ieder: wat schrijft DIE slecht! Is daar nu niets aan te doen? Vraagt inlichtingen. Privé- en clu blessen Kleiae Houtweg 8, Ao. 1899, Haarlem BOEKHOUDLES Mercurius- en Praktijkexamen Grondige opl. privaatles 6 p. m. STAATS PRAKTIJKEXAMENS voor administratie en handel Uitsluitend privaatles f 10.p.m. N. I. Th. Schmidt Lceraar M.O. Boekh. Accountant Wilhelminalaan 4 Telef. 14506 Dr. OTTO KLIPP's TALENSCHOOL Opl. alle „praktijk-examens" Kleverparkw. 142, Tel. 13269 Frans - Duits - Engels Conv. en Berlitz Meth„ d. Dame, Tevens Speciale opl. voor verbl. In 't buitenl. in eenige maanden. Privaatles f 4.50 p. m.. 2 p. f 3. Br. Mej. N. GROOTENBOER Spaarne 5 zwart Tel. 17093 Talen instituut MERCATOR Koninginneweg 20 Voor direct gevraagd Aanm. Maandag tusschen 10 en 3 uur Gr. Houtstraat 132 EN KUNSTTANDEN GEBITTEN Prijzen billijk. Inform kosteloo< TELEFOON 16454 Heden en Maandag bij Kleine Houtstraat 9 Komt U, zonder eenige verplichting, ook even kijken? H.H. Aannemers en Architecten TIMMERMAN e.v. UITVOERDER b. z. a. Br. no. 4613 bur. van dit blad biedt zich aan voor vollen dienst. Inform, Kleverparkweg 10S, tel, 12955 Gevraagd e» aangeboden Holl., Duitsch, Oostenr. vr. huis- houdpersoneel, v. g. g. v., vooi; den dag en intern. Boogaard's Plaatslngburenu Jansstraat 56 Telef. 14170 Genealogisch Bureau ■raagt ASSISTENT© alg. ontw., eventueel opleiding daarvoor. Fr. br. no. 4607 bur. van dit blad Wenscht gij advies voor uw 14825 op en wij zenden U advertenties? Bel 10724 of een vertegenwoordiger.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3