Nadenken en oplossen. Butterick Knippatronen F.UIisbfun LiffmciAii 1 brillen ZATERDAG 18 .A P R I L 1936 HAASLE M'S dagblad Onze wekelijksche puzzle-rubriek Met prijzen van 5, 2 en vijf van 1 gulden De oplossing van puzzle no. 29. Een moeilijk verteerbaar Paascheitje? Toeli het Woensdagmiddag sluitingstijd van de puzzle was, kreeg ik zoo 't idee, dat onze Paaschpuzzle voor velen iets geweest is, waar aan men niet volledige aandacht geschonken heeft. Dit kwam, geloof ik, geenszins door het feit, dat er hier en daar omschrijvingen voor kwamen, waarbij meer dan één woord kon worden ingevuld, zooals b.v. vert. 34 en 48 en hor. 21, 28 en 57. Ik heb hiermee bij het na zien rekening gehouden, zoodat men niet „be nauwd" hoeft te zijn voor „verkeerde gevolg trekkingen" mijnerzijds. Doch diegenen die mij hun oplossing deden toekomen, waren het er over eens, dat het een aardige opgave was, die niet tot de moeilijkste soort berekend hoeft te worden. Laten we hier de verschillende omschrij vingen thans volgen: Horizontaal: 1 are; 3 pi; 4 ra; 5 rei; 7 eel; 10 aal; 11 meter; 15 van; 16 ara; 19 aan; 21 bol; 24 na; 25 s.t.; 27 eend; 28 Juni; 31 via; 32 een; 37 rat; 40 Aar; 41 eed; 43 nee 44 net; 46 vee; 50; ar; 52 ra; 54 Ob; 56 ra; 57 me; 59 ar; 60 tot; 63 Eva; 64 eel; 65 K.R.O.; 66 op; 68 el. Verticaal: 1 April; 2 Ria: 5 re; 6 Ee: 8 Po; 9 la; 12 Eva; 13 tarra: 14 Ena 17 el: 18 ra; 20 Ob; 22 ons; 23 laten; 29 Linge: 30 ave; 33 ie; 34 krant: 35 A.D.; 36 ei; 37 ragen; 38 Aa: 39 trede; 42 Ee: 44 N.V.; 45 Ee; 47 lente; 48 Waal; 49 Laren; 51 ra; 53 koren; 55 ba; 58 Baarn; 60 teek; 61 over; 62 talon; 67 pel. Het Naamkaartje. Het naamkaartje, dat er zoo mysterieus uit zag, gaf te lezen: Paaschverrassingen. De prijzen werden alsvolgt toegekend: Onze hoofdprijs, vijf gulden: C. Martens, Schotersingel 91. Haarlem. De tweede prijs, twee gulden: G. Bijster, Vergierdeweg 193 (Haarlem (N.) De vijf troostprijzen: elk een bedrag van één gulden: Mej. N. Hazevoet. Schoterweg 34B. Haarlem. Jb. Koning. Soutmanstraat 24, Haarlem; J. J. van Westerhoven, Minahassastraat 9, Haarlem. H. Bannink, Leidschevaart 114, Haarlem. C. van Accooy, Spaarndamscheweg 596, Haarlem. De Administratie zal een dezer dagen de prijzen aan de prijswinnaars verzenden. Onze nieuwe puzzle no. 30. dikwijls een zéér groote zorg voor jonge kin deren aan den dag legt. De titel van het ge dicht, is mede vermeld, evenals de naam van den dichter, die ook bekend staat onder den naam van „De Schoolmeester". Om U even op weg te helpen: men moet aanvangen met den hoofdletter (dus De), de twee wordt dan „hond". Gevraagd wordt: Hoe luidt dit gedichtje? Men zende de oplossing aan Mi'. Na- denker van Haarlem's Dagblad te Haar lem. vóór a.s. Woensdagmiddag 4 uur. Met 't oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b. géén andere adresaanduiding. Iedere abonné kan K slechts één oplossing gwmtartfr inzenden. Het hierbij afgedrukte „identiteits- j; plaatje" P 30 Puzzle j Z no. 30) moet aan de op kamt lossing worden gehecht of er op geplakt worden, i Niet op de envelop I k 9 van inzending, maar op de oplossing zelf. Als hoofdprijs stellen wij wederom beschik- baar een bedrag van vijf gulden, als tweeden 'prijs twee gulden, bene vens vijf troostprijzen van één gulden, welke zoo snel mogelijk per postchèque aan de prijs winners worden toegezonden. „Mr. Nadenker"-prijs. Deze week is er ook weer een „Mr. Na- denker "-prijs beschikbaar, bestaande uit den vlot-geschreven roman „De Assenhoeve", door den auteur Henri van Wermeskerken. Oplossing en uitslag worden geplaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Briefwisseling over de puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden, als postzegel voor antwoord ingesloten is. MR. NADENKER. STOICS GEDIPL. OPTICIEN VOOR LEVERANCIER ALLER ZIEKENFONDSEN GIERSTRAAT 27 TELEFOON 16764 (Adv. Ingez. Med.j Het puzzle-menu voor vandaag vermeldt als eenig gerecht: een Paardesprong-puzzle. Hierbij wil ik de volgende toelichting geven. Paardesprong is in het schaakspel de schakers onder onze puzzelaars zullen dit weten de benaming voor den loop van het paard, een der stukken. Het paard verplaatst zich in dit spel in sprongen, welke gelijktijdig uit een rechten en schuinen zet bestaan. Het springt over elk in rechte lijn aan zijn vak grenzend veld op ieder schuin daarnaast lig gend veld, dat zich niet naast hem zelf be vindt. Een paardesprong-puzzle is dus een puzzle welke opgelost moet worden door met een paardensprong telkens verder te gaan. Door middel van een hoofdletter is in onze opgave aangegeven, waar men moet beginnen. Deze paardesprongpuzzle nu, bevat een al leraardigst gedichtje, waarin een en ander verteld wordt van een goeden huisvriend die STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare Leeszaal cn Bibliotheek). Nieuwe aanwinsten. Duitsche romans: Rachmanowa: Die Pabrik des neuen Men- schen. Thomas: Katrin! Die Welt brennt! Waln: Süsse Frucht, bittre Frucht China. Fransche romans: Mauriac: Les anges noirs. Mauriac: Le noeud de vipères. De Roux: Jours sans gloire. Silve: Benediction. Godsdienst: Evans: Het leiderschap van Joseph Smith. Goyau: Wat Rome is en leert. Lütjeharms: Het Philadelphisch-oecume- nisch streven der Hernhutters i. d. Nederlan den in de 18e eeuw. Rechtswetenschappen Van der Mandere: De volkenbond grijpt in; documenten betr. de a^tie v. d. Volkenbond in het Abessynisch-Italiaansche conflict. Molengraaff: Inleiding tot het Nederland- sche handelsrecht. Geneeskunde, Gezondheidszorg, Sport, Spel: Menken: Vitaminen, een levensbelang? Peeters: Hygiëne voor den zwemmeester. Toepoel: Weerbaar, handleiding voor zelf verdediging. De Vries: Nederlanders leert wandelen! Ykema: Varen met en onderhouden van sportvaartuigen. Geschiedenis: Herand: „Sein Kampf"; Antwort an Hitler. Heide: Adolf Hitler, das Zeitalter der Ver- antwortungslosigkeit. Kral: Das Land Kamal Atatürks. Toller: Briefe aus dem Gefangnis. sta/ zét ■ja- és ww ■m azzst /U xyn P77P süui suv tb zbsz- zéu- ■zmmf rw mzst jwts stzavt xjW- één -/én- ■na/ és UW r ifasct r r asts és tZz- -trt- sésa/ sm és zs/ u itsl uite nd verkrijg baar bij (Adv. Ingez. Med.) Hulpverleening bij brand. In Haarlem en Omstreken. B. en W. schrijven aan den raad: „Op voorstel van den „Noordhollandsche Provinciale Brandweerbond" zijn alhier on der leiding van den Commandant van de Brandweer dezer gemeente besprekingen ge voerd met Commandanten van de Brandweer der gemeenten Bennebroek, Bloemen daal, Heemstede en Zandvoort, oVer het totstand komen van een regeling tot wederkeerige hulpverleening bij de bestrijding van brand. De gemeente Haarlemmermeer, welke niet bij deze besprekingen vertegenwoordigd was, heeft nader schriftelijk te kennen gegeven, bereid te zijn, toe te treden tot vorenbedoelde gemeenschappelijke regeling. Het resultaat van genoemde besprekingen, alsmede van de daarna gevoerde briefwisseling is geweest, dat al deze gemeenten bereid zijn te bevorderen dat een regeling tot stand komt. als omschre ven in het hierbijgevoegd ontwerp-besluit. Blijkens deze regeling zullen de gemeenten elkander tegen een bepaalde vergoeding bijstand verleenen bij de bestrijding van brand, indien de gemeente, alwaar de brand woedt op dien bijstand een beroep doet. Aan een verzoek om hulpverleening behoeft even wel nie. te worden voldaan, wanneer de op geroepen brandweer in eigen gemeente dienst moet doen voor brandbestrijding of reeds in een andere gemeente hulp verleent en bij voldoening aan de tweede hulpaanvrage alle brandweermaterieel van de reeds hulp bie dende gemeente zou worden opgevorderd. De hulpverleening van de helpende brandweer kan onmiddellijk worden gestaakt, indien deze brandweer voor diensten in eigen ge meente inmiddels noodig mocht zijn gewor den. De gemeenten zijn bevoegd te allen tijde uit de regeling te treden met een op zeggingstermijn van 6 maanden. De gemeen schappelijke regeling vervalt van rechtswege, zoodra slechts één gemeente is overgeble ven." Bij B. en W. bestaat tegen vorenbedoelde regeling geen bezwaar. Mitsdien stellen zij den raad voor daartoe te besluiten. HAARLEM'S SALON ORKEST. Haarlem's Salonorkest geeft op Woensdag 22' April zijn dertienden amusements-avond in den Haarlemschen Kegelbond. Het pro gramma vermeldt a.a. optreden van het sa lon orkest olv. Jack Stoffer, met medewerking van prof. Antonini en Red. Brinsky, feestar- range ur. Een bal zal den avond besluiten. MAIL- EN LUCHTPOSTVERZENDING VAN 20 T M. 26 APRIL 1936. Nederlandsch Indië, zeepost via Rotterdam per m.s. Baloeran 22 April gewone stukken 2.15; mail via Genua 23 April gew. st. 3.25: vlieg- dienst AmsterdamBandoeng 22, 25 April gew. st. 3.25. Aruba, Bonaire, Curacao. mail via Southampton 23 April gew. st. 17.15; mail via Cherbourg 24 April gew. st. 18. Amerika, Canada. Mexico, Cuba, via Cher bourg 21. 24 April gew. st. 18.—. Brazilië, via Amsterdam 22 April gew. stuk ken 3.25. Argentinië, Brazilië. Chili, Uruguay, via Lissabon 26 April gew. st. 2.15: vliegdienst Duitschland—Zuid Amerika 22 April gew. st. 7.—: vliegdienst Frankrijk—Zuid Amerika 25 April gew. st. 3.25. China. Hongkong, Japan. Jehol, Philippij- nen. Mantsjoerije, via Siberië 23 April gew st. 18.—. China, Hongkong, Japan. Jehol, 20 April gew st. 18.vliegdienst voor China. Hongkong en de Philippijnen als Nederl. Indië. Britsch Indië, via Marseille 23 April gew. st. 10.vliegdienst AmsterdamBandoeng 22. 25 April gew. st. 3.25; vliegdienst LondenCal cuttaSingapore 21 April gew. st. 2.15. Irak (Mesopotamië) via Istanbul.Adana 20 April gew. st. 2.idem 23 April gew. st. 2.30. Vliegdienst als Britsch Indië. Palestina, via Brindisi 21 April gew. st. 10.—: via Genua 23 April gew. st. 2.15. Vliegdienst als Britsch Indië. Ceylon, via Genua 23 April gew. st. 3.25; via Marseille 23 April gew. st. 12.30. Vliegdienst als Britsch Indië. Penang, Siam, via Genua 22 April gew. st. 22.30. Vliegdienst als Britsch Indië. Singapore, via Genua 23 April gew. st. 3.25; via Marseille 23 April gew. st. 12.30. Vliegdienst als Nederl. Indië. Egypte, via Pireaus 20 April gew. st. 2. via Genua 23 April gew. st. 2.15; vliegdienst AmsterdamBandoeng 22, 25 April gew. st. 3.25: vliegdienst LondenCalcuttaSingapore 21 April gew. st. 2.15. Oost Afrika, vliegdienst LondenKaapstad 22 April gew. st. 3.25; vliegdienst LondenJo hannesburg 25 April gew. st. 3.25, Zuid Afrikaansche Unie, via Southampton 23 April gew. st. 16.45; via Dover 25 April gew. st. 5.45. Vliegdienst als Oost Afrika. Australische, Statenbond, via Marseille 23 April gew. st. 10.— vliegdienst Amsterdam- Bandoeng 22, 25 gew. sti 3.25. Nieuw Zeeland, via Cherbourg 24 April gew. stukken 19.10. Vliegdienst als Australië. CULTUURVER. VOOR FILMKUNST. Maandag 20 April geeft de ..Cultuurver. voor Filmkunst" een openbaren feestavond in de groote zaal van gebouw St. Bavo. Smede- straat 23. Vertoond wordt daar o.rn. de be kende sportfilm ..Gelukkige Jeugd", terwijl bovendien het bekend? Haarlemsch0 '-wartet „Eunhonia" onder leiding van Nico Hooger- werf zijn kunst ten beste zal geven. Muzikale medewerking van „the Dutch Meloéy Kiess". VOOR DEN- -FOLITIERECHTER De onbevoegde autobestuurder Een paar weken geleden stond een per soon terecht, die in Beverwijk een auto be stuurd had. terwijl hem bij vonnis van den kantonrechter de bevoegdheid daartoe was ontnomen. Hij beweerde toen. dat twee po- litie-agenten hem gezegd zouden hebben, dat hij den wagen moest wegrijden en dat zij hem bekeurd hadden, toen hij dit had gedaan. Dat klonk vreemd en onwaarschijn lijk, waarom de politierechter de zaak schorste, om later de agenten op dat ver weer te hooren. Dit geschiedde nu. De agenten gaven een andere lezing van de zaak en vertelden, dat zij er den man slechts attent op hadden gemaakt, dat. toen de wagen stilstond, de lantaarns niet brandden en meer niet. Zij waren wegge gaan en ontmoetten even later de bewuste auto met den verdachte achter het stuur. Toen zij hem er op wezen, dat hij niet mocht chauffeeren. zou hij geantwoord hebben, dat hij meende dit nog te mogen doen, omdat zijn rijbewijs niet was ingenomen. Verdachte bleef nog bij zijn vorige verkla ring, maar de officier van justitie achtte deze onaannemelijk en eischte een week ge vangenisstraf, waartoe de rechter veroor deelde. De zwarte bende De menschen houden van romantiek, liefst van griezelige romantiek en daaraan is toe te schrijven, dat ze nog graag spreken van een zwarte bende. Voor het geestesoog verrijzen dan beelden van zwarte, gemasker de, tot de tanden gewapende mannen, die argelooze reizigers aanvielen en eenzame hofsteden plunderden of de bewoners brand schatten. Dat is prettig om er 's avonds over te spreken en het bezorgt koude rillingen, als er een verdacht geluid gehoord wordt. Maar die zwarte benden bestaan hier al leen in de verbeelding en de zwarte bende van Beverwijk, welke dien naam had ver worven en nu voor den politierechter ver scheen, bestond uit wat opgeschoten kwa jongens, meest zonder werk en die, aan de verveling ten prooi, hun avonduren op straat doorbrengen, bij gebreke van nuttige bezig heid. zinnende op baldadigheid. Ze hebben zoo van die liefhebberijen: meisjes lastig vallen, ruzie zoeken met voorbijgangers om een vechtpartij uit te lokken, ruiten vernie len en zoo meer. Tot de liefhebberijen van de Beverwijker zwarte bende behoorde ook het zonder dub beltjes leeghalen van lekkernijen bevattende automaten, waar speciaal een bepaalde bak ker zich over te beklagen had. Hij had de po litie al eens gewaarschuwd, maar de jongelui zetten uitkijkposten en zoodoende wisten ze precies, wanneer er een veldwachter op den loer lag. Dan werd de automaat met rust ge laten. De bakker nam daarom zelf het re cherchewerk ter hand; hij vulde den auto maat. maar haalde het geld er uit en doofde zijn licht, alsof hij te bed ging, doch hij kroop achter zijn stillen verkooper. zoodat hij op straat kon loeren. En ziet. even latei- doken de zwarte-bendeleden uit het duister op. trokken de laadjes van den automaat open om zich aan roomtaart]es te vergasten. Roovers en room taartjes behooren anders niet goed bij elkaar, maar 't was ook maar een imitatie zwarte bende. Ze wilden nu voor den politierechter wel beweren, dat ze dubbeltjes in den automaat hadden gestopt, alvorens de laadjes open te trekken, maar de bakker wist zeker, dat er geen dubbeltjes in het bakje waren gekomen en de bakker werd geloofd, terwijl al de me- dedeelingen van de bendeleden, voor zoover zij als getuigen kwamen en die dubbeltjes hadden gezien, welke zich automaatwaarts bewogen, voor kennisgeving werden aange nomen. De'officier had weinig met die liefhebbe rijen op en eischte tegen twee belhamels 2 maanden gevangenisstraf; tegen een minder schuldigen broeder f 10 boete. De laatste kreeg van den rechter een maand voorwaar delijk, de belhamels 14 dagen onvoorwaar delijk. Later stond nog een der clubleden, die in de automaatzaak getuige was geweest, te recht. omdat hij zonder reden een jong- mensch, dat hem op straat gepasseerd was, een paar opstoppers had gegeven, wat hij blijkbaar ook nu nog iets doodgewoons vond en iets plezierigs, want hij vertelde lachend, wat er gebeurd was. Dat bewijs van onverschilligheid kostte hem een week gevangenisstraf, misschien vergaat hem het lachen nu wat. De politiek aan de Zaan Een man. die tot de N.S.B. bekeerd was, na vroeger, zoo men beweerde, een vurig communist geweest te zijn. ventte met Volk en Vaderland te Zaandam en een Zaandam mer. die noch communist, noch fascist was Mr. Drilsma, de verdediger beweerde, dat het eigenlijk op 't zelfde neerkwam die Zaandammer dan was met de bekeering van dien ander niet ingenomen, waarom hij hem ging uitschelden. De uitgescholdene. die ver telde. dat zijn partijleiding hem zelf heeft verboden terug te schelden of politieke ru zie op straat te maken, diende een klacht bij de politie in en nam een anderen N.S.B.'er tot getuige. De Zaandammer, die gescholden zou hebben, ontkende dit en zei, dat er an dere woorden gesproken waren, die op de tenlaste gelegde geleken, maar de officier en de rechter namen dat niet aan. Zij wen- schen geen politiek gescheld op straat, wat maar tot vechten en andere narigheid leidt. Een voorwaardelijke straf werd het best ge acht om den mond te snoeren, zoodat een week voorwaardelijk werd geëischt en op gelegd. De driftige passagier Een Zaandammer was in Amsterdam op het Damrak en liet zich naar de De Ruyter- kade rijden, waar hij uitstapte om naar een vriendin te zoeken, die hij niet vond, maar dat zoeken kostte geld, want de auto wacht niet gratis. Zoodoende kwam er al een klein geschil over den vrachtprijs, maar de passa gier 'zei toen tenminste dat vertelde hij nu allemaal dat men hem naar Zaandam zou brengen en hij gaf een rijksdaalder. Men bracht hem naar Zaandam en hij dacht er met zijn rijksdaalder af te zijn, maar de chauffeur, die een assistent bij zich had. vroeg nog f 1.40 voor den rit Damrak- De Ruyterkade plus wachten. De Zaandammer betaalde niet, trapte de lantaarns van de auto en het portier stuk en bewerkte den chauffeur met een mes, waar na hij zijn huis invluchtte. Nu, voor den rechter, ontkende hij dit alles niet, maar hij zei, dat hij eerst was aange vallen. wat de chauffeur ontkende. De officier vond dit messengesteek door niets gerechtvaardigd en eischte 6 weken gevangenisstraf: de politierechter vond ook, dat noodweer hier niet op ging en gaf een maaj?^ Kerk en Vrede. Ds. N. Padt. Grenzen; te weten grenzen aan datgene wat men ter volbrenging van zijn taak kan en mag doen, dit was het onderwerp van de toespraak die Ds. N. Padt Vrijdagavond hield voor ..Kerk en Vrede" in het Wijkgebouw aan de Ged. Oudegracht. Eens was er een tijd dat men in den oorlog geen verschrikking zag. Toen was het een on ontwijkbaarheid, een vanzelfsprekendheid. Zoo was het ook met de slavernij. Wij leven in een wordende wereld. Langzaam aan gaan er stemmen op tot bestrijding van dit groote kwaad, den oorlog. En niet alleen dat hier de angst voor de verschrikking achter zit, er is ook het zondebesef. Wij leven in een maatschappij. De maatschappij en den staat erkennen wij. Zij zijn er. Doch zelfs als wij daarin onze taak volbrengen, bestaan er voor ons nog grenzen. In een samenleving kan men niet voor honderd procent zichzelf zijn. Ook dat is een kruis, dat wij dragen moeten. Doch als wij, dat zijn de Kerk en Vrede-aanhangers, onzen plicht doen, dan zijn ook daaraan gren zen en als wij den oorlog zien als een misdaad, dan is meedoen daaraan een opstand tegen God. Ds. M. van der Voet sprak hierop over „We gen ter ontkoming". Juist in dezen tijd onder vindt men dagelijks de gevaren van de ver sterkte oorlogspropaganda. Er zijn alom nieuwe stroomingen, die duiden op nieuwe cultuuridealen. Doch hoeveel is daarbij zuiver gevoeld? Aan alle kanten dringen zich de problemen op aan de jeugd. Is er een weg ter ontkoming? Deze is er, volgens dezen spreker. Nog altijd geeft het Evangelie hierop het eenige juiste antwoord. Kerkgebouw van de „Heiligen der laatste dagen" geopend. De afdeeling Haarlem van „De Heiligen der laatste dagen" heeft de beschikking gekregen over een eigen gebouw aan de Nieuwe Gracht. Dit gebouw is gisteravond op plechtige wijze in gebruik genomen. Na gebed en gezang sprak het eerst de voor zitter van de afdeeling Amsterdam, de heer IJlst. De kerk van de Heiligen der laatste dagen moet een toevluchtsoord zijn voor allen die de wereldsche dingen ontvlieden. Moge de Haarlemsche gemeente het voorrecht be seffen, dat zij heeft in het bezit van een eigen gebouw, aldus spr. De leden in Haarlem vormen een eigen meening tegen de wereld in. Zij moeten beseffen een eigen wil te heb ben. De leden van het genootschop behooren hun verstand te ontwikkelen, teneinde uit eigen wil den goeden weg te kunnen kiezen. Zendeling Mulder, die vervolgens het woord voerde, wekte allen op, schoone idealen na te streven en die in practijk te brengen. De ge meenschap van deze idealistische menschen heeft een tehuis noodig; daarom is deze zaal er gekomen. De voorzitter voor Nederland van „De Heili gen der laatste dagen" de heer T. Edgar Lyon, zette het streven van het genootschap uiteen. Onder „heiligen" moet men verstaan „leden van Christus' kerk", zooals dat in 't Nieuwe Testament wordt uitgedrukt. Het gebouw, dat de afdeeling Haarlem ver kregen heeft, is geen grootsche kerk, maar het heeft voor de „Heiligen der laatste dagen" meer waarde dan een geweldige kathedraal. Het geloof van de „Heiligen der laatste da gen" predikt een practisch Christendom, daar Christus blijkens de evangeliën steeds tot daden heeft aangespoord. Het genootschap leert het aankweeken van kennis op aller lei gebied, het helpen van zieken en behoef- tigen. Het Mormonisme leert activiteit, werk zaamheden in het belang van de menschheid. Het nieuwe gebouw zal een centrum worden voor al het werk. dat de „Heiligen der laatste dagen" in Haarlem moeten verrichten. Spr. drong er bij de kerkleden op aan, een actief Christendom te helpen stichten. De heer Lyon uitte zijn vreugde over den groei. dien de gemeente in de laatste jaren heeft doorgemaakt, zoodat de oude zalen allen te klein waren geworden. Spr. bracht dank aan alle leden der kerk, die hebben bij gedragen aan de tot stand koming van een eigen gebouw. Het mannenkwartet van de Onderlinge Ontwikkelingsvereeniging te Amsterdam ver leende muzikale medewerking. Schoolschaaktournooi geëindigd. Stevenhagen kampioen. Na een levendigen strijd is de wisselbeker uitgeloofd in het school-schaak tournooi, dan in handen van A. Stevenhagen gekomen. Het was hem waarlijk niet gemakkelijk gemaakt. J. van Dijk, tegen wien hij de finale speelde, bleek een competent tegenstander en er volg den heel wat remises voor dat het pleit be slecht was. Doch eindelijk, kort voor het oogen blik dat wethouder Boes verwacht werd, gaf van Dijk op en een spontaan applaus weer klonk. In zijn toespraak drukte Dr. J. v. d. Eist, rector van het Lyceum en eere-voorzitter van het comité, er zijn vreugde over uit dat de heer Boes toch nog aanwezig was, ondanks de druk ke werkzaamheden. De wethouder van Onderwijs wijdde hierop hartelijke woorden van erkentelijkheid aan de organisatoren van dit tournooi, en sprak zijn waardeering voor het spel uit. Heirop vond de prijsuitreiking plaats waarbij Stevenhagen zich behalve de kampioensbeker, die een wisselbeker is, nog een prijs voor de beste partij zag toegekend,, een „schoonheids prijs", zooals Drs. Minnema het tot algemeene vroolijkheid noemde. J. van Dijk kreeg den tweeden prijs en F. Harahap den derden. In het groepstournooi werden nog prijswin naars F. de Jong. K, Felderhof. T. Verdenius, H. de Koomen en Guldemond, terwijl troost prijzen werden uitgereikt aan J. Gans, Fekken. Msimsö sa K. .Verdj&aiu*

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9