RESERVE 1E KLASSE DERDE KLASSE WANDELSPORT Nederland—Frankrijk (2—3). HANDBAL POSTDUIVEN. DAMES-CRICKET. SCHERMEN MA AND "AG 20 A PR TE 1936 H A A R E E M'S DA'GEEAD 7 R. C. H. 2Blauw Wit 2 (23) De laatste competitiewedstrijd van R. C. H. 2, heeft haar nog een nederlaag opgeleverd. R. C. H. kwam met een sterk gewijzigd elf tal uit. dat een aardig spel vertoonde. Al spoedig bad R. C. H. succes toen na een algemeenen aanval. Kort van dichtbij den Blauw-Wit doelman passeerde. Daarna volgden nog verschillende kansen, die door gebrek aan routine verloren gingen. Nog voor rust wisten de Amsterdammers met een tam, doch goed gericht schot van den linksbinnen gelijk te maken. Na de rust, met den wind in den rug, had den de R. C. H.'ers spoedig de leiding door een goed schot van Van Thiel. Toen kwam de grootere routine van de Amsterdammers een woordje meespreken; mede door een paar fouten in de R. C. H.-defensie maakten zij kort na elkaar twee doelpunten, die beslis send bleken te zijn. Met 3—2 wonnen de Amsterdammers dezen wedstrijd, R. C. H. 2 had het volgende elftal: Zonneveld, Gerritse, Kaestner, Van Roon, Van Eek, v. d. Gevel, Kort, Van Thiel, Gerritse, Molenkamp, Hut. Ajax 2Haarlem 2 (61) Haarlem 2 heeft het seizoen besloten met een 6—1 nederlaag, door welken uitslag tevens Ajax 2 kampioen geworden is. Wel was de overwinning voor Ajax 2 verdiend, maar de cijfers zijn zeer zeker geflatteerd. Haarlem 2 speelde in de volgende opstelling: Kaan Stammes, Goedhart Cornet, Urban, Visser Hartog, Keuning, De la Mar Jr., Best, De Vries Haarlem geniet het eerst het voordeel van den wind, maar weet hierdoor geen overwicht te verkrijgen; de partijen wegen vrijwel gelijk tegen elkaar op. Toch nemen de roodbroeken het eerst de leiding en wel door De Vries, die een voorzet van Hartog fraai inschiet <0—1). Er wordt aan beide zijden vrij goed ge speeld; de wedstrijd wordt dan ook door het vele publiek, dat reeds vroeg voor den wed strijd Ajax—Feijenoord aanwezig is, met be langstelling gevolgd. De Ajax-reserves weten door Dekeling en Roeg nog in de eerste helft een 2—1 voorsprong te nemen. Goedhart raakt geblesseerd; hij wordt ver vangen door Van Duyn. Ook in de tweede helft gaat de strijd vrij wel gelijk op, doch Ajax blijkt de kunst van doelpunten maken beter te verstaan dan Haarlem. Looys vergroot den voorsprong tot 3—1. De la Mar wordt hierna vervangen door Mulder, die op de voor hem vreemde links buitenplaats verdienstelijke staaltjes voetbal demonstreert. Haarlem slaagt er niet meer in, het net te vinden; Ajax wel, want Dekeling (2x) en Roeg brengen den eindstand op 6—1. BeverwijkHelder (53) Door deze overwinning heeft Beverwijk zich ln veiligheid gesteld; K.V.V. moet degradatie wedstrijden spelen. Te 2 uur laat scheidsrechter Miezerius aan treden. Met den wind in den rug valt Bever wijk goed aan; na 5 minuten heeft Vessies reeds succes (1—0). Vol moed wordt verder gespeeld. De Wij kers verplaatsen het spel. Met rust ls de stand 3—0. Na de rust heeft Helder het windvoordeel. Na slechts enkele minuten in de tweede helft is de stand reeds 3—1. Nu is Helder aan het woord; steeds moet ln de achterhoede van Beverwijk versterking aanrukken, want de aanvallen zijn zoo ge vaarlijk en menigvuldig, dat het verwondering werkt, dat de stand zoo lang 3—1 blijft. Als Helder buiten de beruchte lijnen een vrijen schop krijgt te nemen, wordt deze onhoud baar ingekogeld (32). Deze stand gaf na een kwartier spelen reden tot ongerustheid. Gelukkig echter vergrootte Kuijer Sr. den voorsprong uit een vrijen schop (4—2). Maar als dan Helder uit een vrijen schop den stand op 4—3 brengt, begint het er voor de Wij kers weer donker uit te zien. Vol moed werpen de degradaiie-candidaten zich in den strijd: met alle krachten strijden zij voor het behoud in de derde klasse. Het zwoegen wordt beloond, want enkele minuten voor het einde schiet de linksbuiten via de vingertoppen van den Helderschen keeper den bal in het net. Met 5—3 komt het einde en mede doordat K.V.V. van Succes verloor blijven de rood broeken in de derde klasse. D. W. V.Zeemeeuwen (71) D. W. V. trapt af, terwijl Zeemeeuwen het voordeel van den wind heeft. Om beurteil zijn de doelen in gevaar, doch door slecht schie ten gaan enkele kansen verloren. Zeemeeu wen scoort het eerste doelpunt als Keesman na een goede pass van den linksbuiten on houdbaar inschiet (0li. Hierna pakken de Amsterdammers wat flinker aan; het Zee meeuwen-doel wordt fel bestookt. Zeemeeu wen moet hard verdedigen. De telkens terug- keerende D. W. V. voorhoede weet vijf minu ten voor rust te doelpunten (11). Na de rust zijn de elftallen aanvankelijk tegen elkaar opgewassen, doch spoedig weet D. W. V. de leiding te nemen (21). Wanneer ae scheidsrechter aan penalty toekent wegens het maken van hands voor het Zeemeeuwen doel, gebruikt D. W. V. deze kans (31). Hierna raakt Zeemeeuwen er hopeloos uit. D, W. V. voert de score achter eenvolgens op tot 71, waarbij wederom, een penalty voor hands goed werd genomen. SchotenScheveningen (22) Schoten heeft het tegen Scheveningen niet verder kunnen brengen dan tot een gelijk spel en is hierdoor gedoemd, degradatiewedstrijden te spelen. Haar tegenstander is naar alle waar schijnlijkheid Alphia. In de laatste minuten van den wedstrijd kreeg Schoten een paar mooie kansen, maar onbegrijpelijk ging het leder langs het reeds verlaten doel. Het spel is vrij goed verdeeld; Schoten is Wat meer aanvallend. Van Roon heeft met een goed hard schot succes (10). Een fout in de Schoten-defensie volgt. De Kruk maakt gelijk (11). Tot aan de rust blijven de kansen vrij gelijk, maar het blijft 1—1. In de tweede helft speelt Schoten niet zoo goed, vooral wanneer Kedde het veld moet verlaten wegens een blessure. Scheveningen neemt dan de leiding door een fraai doelpunt (12). Hard werkt Schoten. Acht minuten voor tijd maakt Iletem fraai gelijk (2—2). Schoten is nu weer sterker; goede kansen ontstaan, maar steeds weet de keeper of back het gevaar te keeren. Gescoord wordt er verder niet meer, zoodat het einde komt met een 2—2 gelijk spel. gew. gel. verl. pnt. v.-t. 4 4 1 0 8 243 4 3 0 1 6 15—7 4 1 1 2 3 10—13 4 1 1 2 3 10—15 4 0 0 4 0 425 De Schoolwedstrijden te Haarlem. De eindwedstrijden op het R.C.H.-terrein. Er stond, een stevige bries, toen Zaterdag morgen half tien beginnen werd geblazen voor den eindstrijd van de verliezersronde in afdeeling D. Het ging tusschen le Centrale School 3 en 3e Centrale School 2. De le Cen trale had wei de beste kansen. Wel stond de 3e Centrale met rust met 10 voor. maar ze had het voordeel van den wind genoten. Na rust waren de rollen dan ook omgedraaid; toen nam de le Centrale de leiding over. Juist voor tijd wist echter de 3e Centrale den gelijkmaker te scoren. Zooals in een eind strijd gebruikelijk is, moest thans verlengd worden. In deze verlenging wisten beide scholen eenmaal te doelpunten, zoodat met den stand 33 tot de strafschoppenbeslis- sinm moest worden overgegaan. Na twee se ries was eindelijk de le Centrale de geluk kige. En toen was er natuurlijk geen school, die de le Centrale kon slaan! De Nederlandsche driekleur in zakformaat werd aan een wilgentak gebonden en tot kampioensvlag gepromoveerd. Door deze overwinning legde de le Centrale School 3 beslag op de wisselplaquette voor deze afdeeling. Dat was dus al een zeer spannend begin geweest. Te tien uur begon de strijd in de verliezers ronde van afdeeling E. Van strijd mocht echter niet worden gesproken. De Bornwa- terschool (Bloemendaal)had niet de min ste moeite met school „Buitenrust", die met 90 werd „ingemaakt". Intusschen blijft het toch van school „Buitenrust" een mooie pres tatie om het tot den eindstrijd te brengen. De Bornwa terse hooi won de wisselpla quette voor afdeeling E-verliezers. Deze plaquette werd beschikbaar gesteld door den wethouder van Onderwijs te Haar lem, den heer A. G. Boes. Op het derde veld was de wedstrijd H.B.S. (Velsen)Rijkskweekschool begonnen, die nog restte voor afdeeling A. De Velsenaren wonnen met 53. De eind stand in deze afdeeling werd daardoor: H.B.S. Al M.T.S. H.B.S. 1 (Velsen) le H.B.S. BI Na de middagpauze werd begonnen met de finale D (winnaars). Ook nu ging het tus schen de le en 3e Centrale School, thans met de le elftallen. In tegenstelling met de 3e Centrale had de le Centrale nogal „man netjesputters" in het veld. En toen de 3e Centrale met wind mee bij de rust O0 moest noteeren, leek haar lot beslist. Maar tegen den wind in zat ze flink op den bal. En toen de groote backs van de le Centrale wat ver opdrongen, namen de 3e Centralers de kans waar. Het bleef zelfs niet bij één doelpunt; een tweede stelde hun veilig, zoodat de 3e Centrale School met 20 won en daarmede voor een jaar den fraaien wisselbeker mag bewaren als belooning voor haar flinke pres tatie. De B-finale werd op het hoofdterrein ge- SDeeld. U.L O. BI en 2e H.B.S.B. BI bekamp- ten hier elkaar. Wat vermoedelijk geen der twee scholen had verwacht, geschiedde. De U.L.O. BI won en niet twijfelachtig ook. Met 5—0 moest 2e H-B.S. BI de vlag strijken. U.L.O. BI won daarmee voor de vierde achtereenvolgende maal het kampioenschap van afdeeling B. Een mooie prestatie, die slechts overtroffen wordt door de H.B.S. Al in afdeeling A, die in 9 jaar 7 maal kampioen werd. De U.LO. BI krijgt dus ook in 1936 haar naam weer op den wisselbeker. In afdeeling C kreeg de Ambachtsschool haar prijs te verdedigen. Het gelukte haar echter niet, voor de tweede maal het C-kam- pioenschap te behalen. Met 41 won de U.L.O. 1 te IJmuiden, die dus den wisselbe ker voor een jaartje in bezit krijgt. De laatste finale was die der E-winnaars. Algemeen was de verwachting dat de O.L.S. 24"een gemakkelijk karweitje kreeg op te knappen tegen de Da Costa-leerschool. Maar deze school gaf zóó kranig partij, dat het een volkomen gelijkwaardige tegenstander van school 24 bleek te zijn. Meermalen kwam de verdediging van O.L.S. 24 in groote moeilijk heden; tot kort voor het eind was haar po sitie nog allesbehalve safe. Met 20 won de jonge ploeg van O.L.S. 24. Hulde aan de win naars, hulde ook aan de overwonnenen! Ze hebben voor een spannend slot gezorgd. De O.L.S. 24 neemt dus den wisselbal mee naar de Wouwermanstraat. De uitslagen waren dus: Afdeeling A: H.B.S. Al kampioen Afdeeling B: U.L.O. B 12e H.B.S. B. 1 50 Afdeeling C: U.L.O. 1 (IJm.)—Ambachts school 3 41 Afdeeling D: 3e Centrale School 1—le Centrale School 1 20, Afdeeling E: Da Costa-leerschool—O JL.S. 24 0—2. Afdeeling D (verliezers)3e Centrale School 2—le Centrale Schoof 3 3—3 na ver leging. (le Centrale School 3 wint). Afdeeling E (verliezers) School „Buiten rust"Bornwaterschool (Bloemendaal) 09 Na afloop werden in het restaurant met een toepasselijk woord de wisselprijzen door den voorzitter van den H.V.B. den heer Van der Aart, aan de resp. aanvoerders uitge reikt. waarbij hij een woord van dank richtte tot allen, die tot het slagen van deze wed strijden hadden medegewerkt. De spelers der winnende elftallen kregen het gebruikelijke kampioensspeldje; een di ploma zal nog worden gereed gemaakt. Vol trots trokken de winnaars stadwaarts, om aan ieder, die het maar hooren wilde, te vertellen, hoe ze kampioen waren geworden. En zoo behooren deze wedstrijden voor dit jaar weer tot het verleden. Honderden jon gelui hebben een prettige vacantie doorge bracht, buitenlucht en sport hebben hen goed gedaan ende voetbalgemoederen zijn weer tot rust gekomen, als a.s. Dinsdag de schoolbel luidt. De „rond Rotterdam"-marschen. Onder auspiciën van de Nederlandsche Unie voor de Wandelsport zal de Rotterdam- sche Wandelsport vereeniging op Zaterdag 9 en Zondag 10 Mei a.s. voor de vierde maal haar jaarlijksche „rond Rotterdam" mar- schen organiseeren. Er zal dit jaar voor het eerst behalve een marsch over 40 K.M. voor dames en heeren. die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, ook een marsch over 60 K.M. alleen voor heeren van 18 jaar of ouder gehouden worden. De marsch over 40 K.M. is over beide da gen verdeeld; de 60 K.M. marsch wordt al leen op den tweeden dag gewandeld. Het punt van aankomst en vertrek is café-rest. ..Het witte paard" aan den Groenenzoom. De inschrijving moet voor 6 Mei a.s. geschieden bij den heer G. Boersma, Beukelsdijk 141, Rotterdam. HOCKEY. Eervolle nederlaag. Voor de eerste maal in de hockey-geschiede- nis van het Nederlandsche elftal, heeft dit op eigen terrein een nederlaag tegen Frankrijk moeten boeken Tot nu. toe verloor Nederland van de vijf gespeelde wedstrijden er slechts één en dat was op Fransch grondgebied. De nederlaag welke het Nederlandsch elf tal gisteren op Houtrust tegen Frankrijk leed, was echter een alleszins eervolle, want niet alleen dat slechts met den oneven goal ver loren werd, maar Nederland speelde hier te gen een team, dat in elk Europeesch tour- tooi een goed figuur zou hebben geslagen. Er was wel een echte interland-sfeer op Houtrust. Op de officieele tribune merkten we o.m. op den minister van buitenlandsche za ken. jhr. mr. dr. De Graeff. Er was voor hockey betrekkelijk veel pu bliek, hoewel het weer niet aanlokkelijk was. Onder leiding van de Belgische scheids rechters Liegois en Debue stellen de elftallen zich op: Nederland had het volgende team: J. de Looper, Van Eeck en Tresling, C. van der Ha gen, H. ae Looper en Ankerman, J. van der Hagen, De Geer, Van der Berg, Schnitger en Werdmueiler von Elgg. Frankrijk speelt met wind mee en is het eerst in den aanval. De eerste gevaarlijke aanval levert een strafcorner op. J. de Looper weet echter ten koste van een corner het. ge vaar fraai te bezweren De Hollanders zijn er nog niet in, het plaat sen is onzuiver, de bal wordt dikwijls maar halt geraakt, kortom het wil nog niet. Bij een gevaarlijken aanval der Franschen redt Ankerman keurig; ook H. de Looper grijpt eenige malen goed in. Na een vrijen slag wegens trappen, gaan de Franschen er fraai van door op den linker vleugel. Boute zet goed voor en na 8 minuten scoort Goubert met een mooi, hoewel houd baar schot het eerste doelpunt (01). Voor de Hollanders lijkt er haast geen door komen aan, want alle aanvallen stranden op de hechte Fransche verdediging. Op een fraaie through pass van H. de Looper krijgt Schnitger een goede scoringskans, doch hij zoekt het doel veel te hoog Van dén Berg krijgt een goede kans, doch hij faalt, maar even later herstelt hij zich keurig. V/eer belandt de bal bij Van den Berg, die nu geen fout maakt en met een hard schot na 10 minuten den stand gelijk maakt (1—1). Direct zijn de Hollanders weer in den aan val. Nu is het C. van der Hagen, die fraai op brengt. Uitloopend redt Tixier echter op het nippertje. De Fransche weten dan een corner te for- ceeren. Hieruit ontstaat een gevaarlijke scri- mage voor het Hollandsche doel, waarbij Sar- torius na 12 minuten onhoudbaar inschiet (1—2). Bij gevaarlijke Fransche aanvallen weet Tresling een paar maal uitstekend te redden. Nadat nog eenige Hollandsche aanvallen op buitenspel zijn doodgeloopen komt de rust met 1—2. De tweede helft Direct na de beginbully zijn de Hollanders goed in den aanval; De Geer neemt den bal fraai mee, doch de bal rolt achter. Even later gaat Van den Berg er alleen fraai doorheen, doch juist als hij zal schieten wordt hij door Tixier ondersteboven geloopen. De daarvoor toegekende strafcorner levert door aarzelen met schieten niets op. Ook de Franschen krijgen dan een straf corner te nemen, doch J. de Looper redt het schot fraai. Na 11 minuten volgt een mooi Hollandsch doelpunt. Na mooi samenspel met De Geer is Schnitger er alleen van dcor gegaan; met een geweldigen kogel maakt hij den stand opnieuw gelijk (2—2). Weer komen na de bully de Hollanders te rug, maar nu is het Tixier, die fraai redding brengt, door tijdig uit te loopen. Even komen de gasten dan opzetten. Na een goeden voorzet van rechts gaat een kogel van Goubert juist naast, maar het is uitstel van executie. De volgende Fransche aanval treft reeds doel; het is Soulien, die er met een fraai schot na 15 minuten 23 van maakt. De resteerende 20 minuten zijn de Hollan ders bijna voortdurend in den aanval, doch voor het doel wil het maar niet lukken. Steeds zit er een Fransche stick voor, om schieten te beletten en als er al eens een scoringskans komt, wordt deze door slecht schieten ver knoeid. Eenmaal lukt het. Eén der vele mooie voorzetten van J. van der Hagen belandt bij Van der Berg, doch in plaats van met zijn stick te slaan, loopt onze mid'voor den bal in het doel, zoodat het doelpunt terecht geannu leerd wordt. De tijd verstrijkt zonder dat er gescoord wordt. Met 2—3 komt het einde ten gunste van Frankrijk. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelpt. Nederland 6 4 2 8 18—8 Frankrijk 6 2 4 4 8—18 NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Promotie Klasse/Eerste Klasse. Togo—M.H.C. l—o Tweede Klasse/Promotie Klasse. Strawberries—H.H.Y.C, II 1—2 B.H.V.—Victoria 4—3 Vierde Klasse/Derde Klasse. Afdeeling B. Bloemendaal III—Pinokkio IV 2—1 Alliance II—Laren III 1—3 Amersfoort II—Kameleon II 3—2 OOSTELIJKE AFDEELING. Tweede Klasse/Eerste Klasse. HengeloWageningen 3—1 ZUIDELIJK AFDEELING. Tweede Klasse/Eerste Klasse. Forward—Concordia 0—1 NOORDELIJKE AFDEELING. Tweede Klasse/Promotie Klasse. Sneek—G.H.B.S. 5—Oxx OM DEN TRESLING-BEKER. Vierde ronde: Amsterdam II—Bloemendaal 0—3 Oh Kay—Rijswijk 3—4 DAMES. WESTELIJKE AFDEELING. Promotie/degradatie-wedstrijden. DeventerZwolle—Arnhem 2—lx Laren—H.H.Y.C. II 2—1 Strawberries—Hurley 5—1 Tilburg—H.D.S. 0—4 Zwolle promoveert, xx G.H.B.S. regl. PROMOTIE—DEGRADATIE. Togo—M. H. C. (1—0) De Musschen moesten met een invaller voor Van Gijn naar den Haag en stelden zich al dus op: Salomons, Stücker, Brusse, v. Olphen, Scheffer, F. Oei, Stalling, M. Oei, Mulder, Pot, Schmeink. De wedstrijd ging vrijwel gelijk op. Wel wa ren de Haagsche aanvallen zeer gevaarlijk, doch de Haarlemsche verdediging bleek ook nu weer volkomen voor haar taak berekend. De Musschen-aanval leed nog steeds aan haar gebrek: het doel niet te kunnen vinden, hoe wel eenige kansen daarvoor wel aanwezig zijn geweest. Rust kwam met 00. In de tweede helft stuwde de Haarlemsche half-linie den aanval nog meer in de richting van het Haagsche doel, maar het hielp niets. Een plotselinge uitval van Togo heeft succes, als Van Houten na een voorzet op fraaie en onhoudbare wijze weet te scoren (1—0). Het laatste kwartier werd geheel op de Haag sche helft gespeeld. Een serie strafcorners viel aan M. H. C. ten deel, maar ook deze brachten geen doelpunten op. Het einde bracht opnieuw een nederlaag voor de M. H. C. Togo heeft nu een schitterende kans voor promotie, maar moet Bloemendaal nog ont moeten. De stand van de promotie-degradatie-com petitie luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pt v.-t. Togo 3 3 0 0 0 5—5 Bloemendaal 3 2 0 1 4 6—4 M. H. C. 4 0 0 4 0 3—8 Bloemendaal 3Pinokkio 4 (21) Bloemendaal 3 heeft tegen Pinokkio 4 weinig van het spel laten zien, dat haar naar de derde klasse heeft teruggebracht. Hoewel Bloemendaal beter had kunnen spe len, bleef de eerste helft doelpuntloos. In de tweede helft gaf Porton aan Bloemen daal de leiding, welke vrijwel direct weer werd teniet gedaan (11). Eerst enkele minuten voor tijd maakte Por ton het winnende doelpunt (21). Amsterdam 2Bloemendaal (03) OM DEN TRESLING-BEKER. Dat Bloemendaal's spelpeil zich nog steeds in opgaande lijn beweegt, mag ook deze eerste overwinning op Amsterdam 2 getuigen. Bloemendaal is vrijwel voortdurend aanval lend geweest. Voor de rust wist A. de Roos uit een straf corner te scoren (01). In de tweede helft was het een lange corner, welke voor de Amsterdammers noodlottig werd, door tactisch inloopen van v. d. Mandele (0—2). Strafcorners weet Bloemendaal ook te ne men. Het derde doelpunt kwam daaruit, weer onhoudbaar door A. de Roos ingeschoten (0—3). DAMES. ConcordiaAalsmeer (23) Voor de rust spelen de Haarlemsche dames tegen den sterken wind en kunnen ondanks eenige mooie aanvallen niet tot scoren komen. Aalsmeer weet door de dames Boom houwer en Mühlhaus een 2—0 voorsprong te verkrijgen. Na de rust hebben de Concordianen meer succes; spoedig verkleint mej. Duijff na een mooien aanval den achterstand. Tien minuten later weet mej. Sleenman den gelijkmaker te scoren. Dan scoort Aalsmeer hierna nog eenmaal zoodat het einde haar een 32 zege brengt. De Snelvlieger. Uitslag der wedvlucht met oude duiven van Roosendaal, afstand 100 K.M. Losgelaten te 8.25 uur met Westenwind. Snelheid le duif 1078.40 meter per minuut. Aankomst 9.53.26. Dit is de eerste wedvlucht in dit seizoen, welke mooi is verloopen. Aankomst als volgt- 1 6 26 W. Petri; 2 4 10 11 C. Kraan; 3 5 14 15 27 29 31 34 35 P. J. van Daalen; 7 12 13 24 P. Dik; 8 20 22 H. Roosdorp; 9 17 18 23 34 33 J. Munnig; 16 19 21 P. A. Bosse; 25 28 J. J. Petri. De Zwaluw. „De Zwaluw" te Haarlem hield Zondag een wedvlucht van Roozendaal, afstand 95 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: v. Welt 1 5; W. Eakker 2 3 6 9 10 20; H. v. d. Eijkhof 4 8 14 17 19; J. Lasschuit Jr. 7 11 13 15 16 18; C. Hirs 12. Jaarvergadering Ned. Dames Cricket bond. Zaterdag hield de Nederlandsche Dames Cricketbond te Amsterdam zijn jaarverga dering. Het bestuur werd als volgt samenge- stekh'mevr A. Sabelson. presidente; mevr. E. Welle, secretaresse; mevr. H. Kappelhoff, penningmeesteresse: mej. N. Roosjen en mej. D. Brokmeyer, commissarissen. Aan de competitie zullen dit seizoen deel- noemen Rood en Wit, A.A.C., Kampong en Zand voort, terwijl de A.M.V.J. vriendschap pelijke wedstrijden zal spelen. Op 20 Juni zal de damescricketclub Comp uit het Engelsche graafschap Kent te Haar lem op het Lyceumveld een wedstrijd spelen tesen een bondselftal. Op 21 Juni zal op het A.C.C.-terrein te Amsterdam het Comp-team tegen het Ne derlandsche elftal uitkomen. NED. KORFBALBOND. De Uitslagen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. W.W.M.D.—Blauw Wit 0—7 WESTELIJKE AFDEELING. Eerste Klasse. D.K.C.H.S.V. 1—7 Deetos—Het Zuiden 1 —5 Promotie-degradatie. Z.K.V.Lu to 3—3 Rozenburg—Velox 31 Tweede Klasse Noord. Kattenburg II—D.D.V. 1—1 Oosterpark—Sparta 7—2 Ajax—Koog Zaandijk II 2—3 Promotie-degradatie. Nieuwendammerham—D.E.D. n 3—1 Groen Geel—Avanti 1—1 Derde Klasse. Kwiek—Hercules II 13 D.T.V. III—Haarlem II 5—0 Haarlem—Ready Tecka 2—1 HaarlemReady Tecka (21) De laatste competitiewedstrijd van Haar lem is er niet een geweest van best gehalte. Zoowel de thuisclub als het eenige invallers tellende Ready Tecka speelde een matigen wedstrijd. Met wind mee spelend is het eerste succes voor Haarlem, wanneer mej, Merx goed in schiet. Door slecht schieten gaan voor de rust nog verschillende goede kansen verloren. Na de hervatting gelukt het aan Ready Tecka. de partijen op gelijken voet te bren gen. Nog even pakt Haarlem aan en blijft dan ook iets sterker, wat zij in een punt van Fr. Licht weet uit te drukken. Hiermee is defi nitief op de tweede plaats op de ranglijst be zet. D. T. V. 2Haarlem 2 (60) De reserves van Haarlem hebben een veel slechter spel laten zien, dan wij den laatsten tijd van haar gewend waren. Voor rust we gen de partijen goed tegen elkaar op. Het eenige punt voor D. T. V. werd gemaakt na 20 minuten spelen. Na rust denken we aan Haarlem een goede kans te kunnen geven. Wanneer echter na een kwartier door verkeerd plaatsen D.T.V. 2_o maakt, is de grootste tegenstand gebro ken. D.T.V. voerde den stand tot 60 op. HAARL. KORFBALBOND. Ons Genoegen. Gespeeld 19 April: O.G. comb.S.V. 2 13 Te spelen 26 April: O G. 2—Zandvoort 1 10 uur terrein O.G. Tot 15 Mei heeft de club de beschikkintr over het terrein op Zondagmorgen; van 15 Mei t.m. 31 Aug. op Dinsdagavond van 79; in Sep tember op Zondagmorgen. Oosterkwartier. Secretaris A. Engberink Busken Huetstr. 14. Gespeeld Zondag 19 April: Stad's Editie Beker: Oosterkwartier 2Haarlem 3 40 Competitie: Oosterkwartier 3Zandvoort 1 Zandv. n.o. Sport Vereent 5Oosterkwartier 5 04 Te spelen Zondag 26 April: Promotie-wedstrijden: Oosterkwartier 4Aurora 3 10 uur. Stad's Editie Beker: Afd. A: Animo 1Oosterkwartier 2 2.15 uur Afd. B: Sport Vereent 3Oosterkwartier 3 10 uur. Voor le 12-t-al vriendschappelijke wedstrijd aangevraagd. Het adres van den penningmeester den heer A. v. d. Pieterman is nu Nijlstraat 7. Meerlebosch 2D. S. V. 3 (41) In een pittigen en snellen wedstrijd waar bij in het veld de ploegen even sterk waren, maar de thuisclub schotvaardiger, behaalde Meerlebosch de overwinning. Aurora. Secretaris: J. H. F. Overweter. Timorstraat no. 196. Gespeeld voor de na-competitie: Alw. ReadyAurora 1 22 Aurora 2Animo 1 (Animo n. o g.) Aurora 3Oosterkw. 4 (uitgesteld) Haarlem 4 en 5Aurora 4 13 Wordt gespeeld op 26 April: na-competitie: Aurora 1D.S.V. 1 2 uur Sp. Vereent 2Aurora 2 2 uur Aurora 4T.H.B. 3 10 uur Promotie-competitie Oosterkwartier 4Aurora 3 10 uur Nieuwe leden: dames T. v. Slooten. O. Kas pers. A. Venema, K. v. Rooden, A. Roos, A. Hofman. Heeren: H. v. Til, P. v. Til. P. Roos, J. Smit. C. Nagtegaal Sr.. P. v. Til. Sr. Zaterdag 25 April laatste feestavond van dit seizoen in café Beum aan den Hagelin- gerweg te Santpoort. d. s. v. Secratariaat: Romolenstraat 11. Uitslagen: Meerlebosch 2D.S.V. 3 41 D.S.V. 2E.T.O. 1 1—1 Osna 1—D.S.V. 1 niet gespeeld. Te spelen Zondag 26 April: Aurora 1—D.S.V. 1 2 uur Vergierdeweg. Watervliet 3—D.S.V. 2 10 uur Velsen. D.S.V. 3—Flora 2, 2 uur Zomervaart. NederlandBelgië. NEDERLANDSCHE OVERWINNINGEN. Zondag zijn te Rotterdam schennwedstrij- den tuschen équipes van Nederland en Bel gië gehouden. De Nederlandsche équipe bestond uit de dames Van Es, Van der Sluis, Secreve, Dek kers, Vandervoodt en Van der Klaauw en de heeren Van Wieringen, Faber, Montfoort, Sjerp, Mosman en Fraterman, De Nederlandsche équipes hebben elk een overwinning op de Belgen behaald: de dames wonnen 20 partijen van de 36, de heeren won nen de helft der partijen, maar zegevierden door minder ontvangen treffers.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11