THIJS IJS EN DEBOOZE VAMPYR Italianen op 125 K.M. van Addis Abeba? HA'ANDSG 20 APR IE 1935 ïT A 'A R E E M'S. D A "G B E A TS De oorlog in Abessynië. Badoglio maakt melding van een hevigen slag. De Negus wil niet aftreden. Het 190ste Italiaansche legerbericht luidt, naar Reuter meldt, als volgt: Maarschalk Badoglio telegrafeert: „In den ochtend van 14 April heeft de Libysche divi sie onder commando van generaal Nasi de Abessyniërs aangevallen, die geconcentreerd waren bij de Giana Gobirivier en gecomman deerd werden door Dedjaz Abbebe Dam toe en Macconnei Ende Laccioe. De vijand had zich genesteld in een bijna ontoegankelijk terrein met grotten en ravijnen en bood een hadnekkigen tegenstand op 14, 15 16 en den ochtend van 17 April. De Libysche en Somali - troepen werkten nauw samen, gesteund dooi de luchtmacht. De slag eindigde met een to tale nederlaag van den vijand. De omsinge lingsmanoeuvre van de vleugels slaagde uit stekend. In den middag van 18 April kon alle tegenstand als gebroken worden beschouwd en de troepen gingen uiteen naar verschil lende doelen. Onze verliezen bedragen voor zoover tot nu toe kon worden geconstateerd 10 officieren gesneuveld of gewond, drie vliegerofficieren gewond, eenige honderden minderen buiten gevecht gesteld. Twee vliegtuigen zijn om laag gestort. De vijand verloor duizenden docden, waaronder eenige legeraanvoerders en duizenden geweren, dozijnen mitrailleurs en ander wapentuig viel in onze handen. De luchtmacht was uitermate actief. Het moreel van de troepen is zeer goed." Reuter verneemt verder uit Rome, dat geen enkele officieele of officieuse mededeeling tot nu toe ontvangen is inzake de bezetting van Hairar of Djidjiga. Te Addis Abeba gaat het gerucht, dat An kober, 125 K.M. ten noordwesten van Addis Abeba door de Italianen is bezet. Dit bericht wordt evenmin bevestigd. Indien het werke lijk waar is. dan zouden de Italianen een moeilijk gedeelte van den weg DessieAddis Abeba achter den rug hebben. Buitenlanders verlaten Addis Abeba. Vele buitenlanders vertrekken vandaag naar Djiboeti, ook de Belgische officieren, nu men vreest dat de Italianen binnenkort de hoofdstad1 zullen bereiken. In Abessynische regeeringskringen is men zeer teleurgesteld over den gang van Za ken te Genève. Wederom wordt er op gewezen, dat Addis Abeba een open stad is en dat de onmiddel lijke omgeving niet versterkt is. Omtrent het versterken van de regeering uit Addis Abeba is nog geen beslissing genomen. 5000 Abessynische vrijwilligers boden zich aan. Zondag boden zich 5000 vrijwilligers te Ad dis Abeba aan om een laatste verdedigings linie te bezetten tegen den opdringenden vijand, welke linie zal worden ingericht op een niet genoemd punt tusschen Dessie en Addis Abeba, aldus meldt Reuter, indien deze linie wordt doorbroken zal geen nieuwe po ging worden gedaan de hoofdstad te verde digen, aangezien men het principe van open stad wil handhaven, ten einde het risico van een bombardement te voorkomen. Evenwel beteekent de inname van de hoofdstad door de Italianen nog geenszins een einde van den oorlog. Dc negus zal zich nog verscheidene maan den in de bergen van het westen kunnen handhaven. Bevolking op de renbaan in de hoofdstad bijeengeroepen. De Regeering heeft Zondag de bevolking op de renbaan bijeengeroepen, teneinde haar moed aan te wakkeren en haar er toetebren Ernstige onlusten in Palestina. Botsingen tusschen Joden en Arabieren eischen dooden en gewonden. Volgens te Kaïro ontvangen berichten heb ben in verschillende plaatsen van Palestina ernstige botsingen plaats gehad tusschen Jo den en Arabieren. De hevigste botsingen deden zich voor te Haifa, waar vier Joden en twee Arabieren wer den gedood, Een Britsche politie-officier werd ernstig gewond. De zaken zijn gesloten. De handel ligt ge heel stil. De ontevredenheid onder de bevolking zou voortdurend toenemen. De beweging dreigt over te slaan op Tel Aviv, waar men aanvallen vreest van de Arabieren. De autoriteiten hebben den alarmtoestand afgekondigd en troepen opdracht gegeven de orde te herstellen. Uit Kaïro wordt nader gemeld, dat de on geregeldheden in Palestina Zondagmiddag toe namen. Demonstreerende muzelmannen bega ven zich in groofcen getale van Haifa in de richting van Tel Aviv. Vele auto's waarin Joden waren gezeten, werden aangehouden, in brand gestoken of met steenen geworpen. De inzit tenden werden mishandeld. Er werden een 50-tal personen naar de ziekenhuizen te Tel Aviv vervoerd. Een Engelsch toerist en diens echtgenoote werden eveneens gewond en naar het ziekenhuis overgebracht. Ook te Jaffa hadden nieuwe onlusten tijdens demonstraties plaats. Het aantal slachtoffers van dezen dag bedraagt elf dooden, van wie negen Joden en twee Arabieren, terwijl een zestigtal personen gewond werd. gen nog denzelfden dag de wapens op te ne men en den vijand tegemoed te gaan, die zich in de richting van de hoofdstad beweegt. Men weet nog steeds niet de juiste positie van •de Italianen. Reeds zouden vele inboorlin gen met hunne families de stad hebben ver laten, terwijl een deel der vreemdelingen reeds naar hun respectievelijke lagaties zijn gevlucht en voorbereidingen treffen zoo spoe dig mogelijk te vertrekken. De officieren van de officieuse Belgische militaire missie heb ben van de Abessynische regeering toestem ming ontvangen Addis Abeba Zondagavond per specialen trein te verlaten. Van bevoegde zijde wordt voorts uit Rome medegedeeld, dat de berichten, volgens welke de negus bereid zou zijn af te treden ten gunste van zijn zoon, die erin zou hebben toe gestemd onvoorwaardelijk met-de Italianen te onderhandelen, onjuist zijn. Ook wordt ontkend, dat Mussolini instruc ties zou hebben gezonden aan Badoglio inzake een wapenstilstand. Commissie van Dertien neemt rap port van De Madariaga aan. De Commissie van Dertien is Zaterdag middag bijeengekomen om kennis te nemen van het rapport van De Madariaga aan den Volkenbondsraad. Het rapport concludeert, dat de pogingen tot verzoening ongelukkiger wijze zijn mislukt. Het is zonder debat met al- gemeene stemmen aangenomen. Engeland. „Eden's politiek, die van de geheele Britsche regeering," aldus Baldwin. Reuter-A.N.P. meldt uit Londen 18 April: Minister-president Baldwin heeft te Wor cester een rede gehouden, waarin hij begon met te zeggen, dat, wanneer 'hij zou aftre den. dit zou zijn op het oogenblik dat hij zou kiezen, en niet op het oogenblik dat'anderen zouden kiezen. Baldwin onderstreepte nog eens de nood zakelijkheid voor Engeland, zijn bewapening te versterken, waarna hij een uiteenzetting gaf van de Britsche politiek met betekking tot het Italiaansch-Abessynisch conflict. De minister-president legde er den nadruk "op, dat de politiek, die Eden te Genève volgt, en die de Italiaansche bladen aanleiding geeft tot scherpe aanvallen op Eden, niet diens persoonlijke politiek is, doch de wel overwogen politiek van de geheele regeèring, die, naar de overtuiging van Baldwin, door de overgroote meerderheid van het Britsche volk wordt gesteund. Het streven van Groot- Brittannië was volgens Baldwin niet gericht op vernedering van Italië, doch op de onder steuning van het Volkenbondspact, dat Enge land overal ter wereld wet wil zien worden. Hoewel zich overal aan den hemel don kere wolken samenpakken, achtte Baldwin de vooruitzichten niet geheel ongunstig, o.a. omdat Duitschland en Frankrijk voor ihet eerst gelijktijdig voorstellen hebben gedaan, die thans door Engeland ernstig worden be studeerd. Sprekende over het gebruik van gifgassen, zeide Baldwin, dat een toekomstige oorlog niet slechts het einde der Europeesche be schaving zou beteekenen, doch, indien de Europeesche volkeren bovendien nog op hun woord en handteekening inbreuk zouden maken door het gebruik van gifgassen in Europa, dit tot in alle uithoeken van dit werelddeel tot anarchie zou leiden. Dit is, aldus besloot Baldwin, een nieuwe reden, om den weg des vredes te bewandelen, om te zien hoe wij den Volkenbond sterker kunnen maken, hoe wij de collectieve veiligheid kunnen verzekeren, en welke waarborg wij in Europa kunnen verkrijgen, dat gifgassen niet zullen worden gebruikt. Japan. Generaal Minami exit. Generaal Minami, die tot de militaire re volte van dit jaar Japansch gezant was te Hsinking en nadien werd vervangen door ge neraal Weda, heeft thans ontslag uit militai ren dienst gekregen. In legerkringen was men van oordeel, dat hij niet den „echten Japan- schen militairen geest" bezat. Turkije. Bezetting der Dardanellenzóne officieel tegengesproken. De Turksche ambassadeur te Londen heeft naar Reuter-A.N.P. meldt een telegram ont vangen van het ministerie van buitenlandsche zaken van Turkije, waarin de geruchten be treffende de herbezetting van de Dardanellen ten stelligste wordt ontkend. Polen. Kabinetscrisis voorkomen? Zondagochtend is de officieuse „Gazeta Polska" in beslag genomen wegens een heftig artikel over de onlusten te Lwow (Lemberg) en elders. Men twijfelt er niet aan of de aanvallen in de „Gazeta Polska" worden geleid door de kolonels Miedzinski en Matuszewski. Na de onlusten te Lwow werd erover ge sproken, dat hieruit een wijziging in het ka binet zou kunnen voortvloeien en het scheen dat de inbeslagneming van de „Gazeta Pols ka" wees op een beslissende wending in deze kwestie. De President van de republiek heeft gis teren nog een bezoek gebracht aan den mi nister-president Kosialkowski Zij hadden een onderhoud van anderhalf uur. In politieke kringen wordt verklaard, dat de president van de republiek zich solidair verklaarde met het kabinet, zoodat een demissie is voorkomen. Toch zal het conflict gevolgen hebben. Welke deze zullen zijn, is nog niet bekend Britscfi-lndië. Lord Linlithgow als onder koning beëedigd. Zaterdagmorgen heeft te New Delhi met groot ceremonieel de nieuwe onderkoning van Britseh-Indië, Lord Linlithgow, den eed af gelegd. Loch Ness weer aan de orde. Studenten zeggen het „monster" gedurende tien minuten te hebben waargenomen. Het schijnt, dat het monster van Loch Ness opnieuw te voorschijn is gekomen. Drie stu denten van de universiteit van Glasgow ver klaren het Zaterdagavond te hebben gezien. „Terwijl wij rustten", zoo zeiden zij, „op onge veer 8 kilometer van Fort Augustus, hoorden wij een luidruchtig geproest en zagen onmid- delijk daarna een dier met zwarte schubben zich met levendige bewegingen naar den oever bewegen. Toen het op ongeveer veertig meter afstand was gekomen, maakte het rechtsom keert. alsof het gevaar had bemerkt, en was spoedig weer in het midden van het Loch ge komen. Het lichaam van het dier was ongeveer negen meter lang. Het had een kop als een slang en zeer kleine oogen. Het was zeer snel in zijn bewegingen en veroorzaakte groot ge- borrel. dat gepaard ging met een geluid als van een raderboot. Het bewoog zich voort met een golvende beweging, waardoor het leek of het drie bulten had. Het monster bleef onge veer tien minuten aan de oppervlakte. DR. ECKENER WEIGERT INLICHTINGEN OVER ZIJN ONDERHOUD IHET GOERING. Dr. Eckener heeft met minister Goering een lang onderhoud gehad. Echter weigerde hij om eenige mededeelingen daarover te doen. Men krijgt aldus Reuter den indruk, dat Eckener van oordeel is, dat, als er een ver klaring moet worden afgelegd, het eerder aan Goering staat om deze af te leggen. Wel bevestigde Eckener de juistheid van het bericht, dat hij aan boord van de ..Hin denburg' in Mei de reis naar de Ver. Staten zal meemaken GROOTE SNEEUWVAL IN WEST- DUITSCHLAND KASSEL, 18 April (D-NE./A.N.P.) In het Westen van Duitschland heeft het in den af- geloopen nacht hevig gesneeuwd, zoodat op verscheidene plaatsen de spoorwegen sneeuw ploegen in dienst moesten stellen. Op het tra ject Brilon-Wald-Corbach is een personen trein in een sneeuwdek van 2 meter dikte blij ven steken, elders heerscht groote vertraging. PAUL WENDEL ONDER CAUTIE VRIJGELATEN. Uit Trenton, 18 April. De ex-advocaat Wendel is gisteravond onder borgstelling van 2.000 dollar in vrijheid gesteld. Verge zeld van detectives is hij naar Brooklyn ge gaan, waar hij de autoriteiten zal bijstaan bij het zoeken naar de personen, die hem zouden hebben ontvoerd en gedwongen zou den hebben te bekennen, dat hij het kind van Lindbergh zou hebben vermoord. (Reuter) VON HOESCH TE DRESDEN BIJGEZET Zaterdagmorgen heeft te Dresden de be grafenis plaats gehad van den Duitschen ambassadeur te Londen, Von Hoesch. Aan wezig waren o.a. sir Eric Phipps, de Britsche ambassadeur André Francois Poncet, de Fransehe ambassadeur Von Neurath als ver tegenwoordiger van Hitier, en verschillende hooge ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken. De rouwplechtigheid vond plaats in de kerk der Drieëenheid. De kist, die op een katafalk voor het altaar stond opgesteld, was met de hakenkruisvlag bedekt. Von Neurath en Sir Eric Phipps hadden ter rechter- en ter linkerzijde van de katafalk plaatsgenomen. De teraardebestelling geschiedde in de grafkelder van de familie Hoesch-Schoeller. Von Neurath sprak enkele afscheidswoorden, terwijl de militaire kapel nationaal-socialis- tische liederen ten gehoore bracht. (Reuter). Amerikaansche nieuwigheden. Studenten stichten een,, Volkenbond Een nieuwe exploitatie voor een nieuwe machine. In Amerika ziet men er niet tegen op iets nieuws te ondernemen. Wie de Amerikaansche bladen leest, krijgt den indruk van voortduren de beweging, van een frisschen geest, die niet terugdeinst voor experimenten van nationaal, plaatselijk of individueel karakter en die steeds open is voor nieuwe methodes en nieuwe ideeën op elk gebied. Het nieuws van de afgeloopen week bracht er twee aardige voorbeelden van: Een aantal Amerikaansche universiteiten hebben gemeend, dat nu de Volkenbond iederen dag de voorpagina van de kranten in beslag neemt, het niet voldoende is haar grond beginselen uit het hoofd te leeren en desnoods nog den inhoud van enkele verdragen er bij. Zij hebben een miniatuur-Volkenbond gesticht, gebaseerd op precies dezelfde beginselen als de Geneefsche instelling. Dezer dagen hebben zij een bijeenkomst van gedelegeerden gehou den, waar de huidige Volkenbondsproblemen ter sprake werden gebracht. De gedelegeerden zijn studenten van diverse universiteiten en zij vertegenwoordigen de bij de Volkenbond aangesloten landen. De leider der Abessyni sche delegatie, gevormd door studenten van Amlrurst College, verhief zijn stem tegen de Italiaansche actie in zijn land en de bijeen komst hield zich bezig met zijn argumenten. Engeland was vertegenwoordigd door 37 vrou welijke studenten van een der oudste univer siteiten voor vrouwen in Amerika. Zij droegen een zwarte rouwband om den arm en de Vol kenbondsleden verhieven zich van hun zetels om van hun sympathie bij het overlijden van den Engelschen koning blijk te geven. De voor naamste spreker voor Engeland kondigde aan, dat Engeland tengevolge van de bezetting van den Rijn een minder strakke houding ten op zichte van de toepassing van een petroleum- boycot tegen Italië zal aannemen. Daarop be gaven de leden zich in Commissie-zittingen ter nadere discussieDe geheele bijeenkomst zal een vrijwel volkomen weergave van een Volkenbondsbijeenkomst geven. Men kan zich moeilijk een betere manier In denken om den Volkenbond tot een levend organisme te maken voor studenten. Het tweede bericht van typisch Amerikaan sche strekking is van geheel anderen aard en' betreft de arbeiders in de katoenindustrie. Twee gebroeders, John en Mack Rust, hebben een machine uitgevonden, die het onaange name werk van katoenplukken van de arbei ders overneemt. Dat is op zichzelf niet zoo bijzonder, ook al hebben zij van 1928 af aan hun vinding gewerkt. Zij hebben echter beide in de katoen velden gewerkt en ze zijn vastbe sloten om deze machine in dienst van de ar beiders te stellen. De gewone gang van zaken zou zijn, dat de machine aan de markt wordt gebracht, groot profijt oplevert voor de beide uitvinders en voor de eigenaars van katoen plantages en werkloosheid voor nog meer ar beiders in Zuid Amerika, wat de moeilijkhe den in de katoenindustrie- daar- nog zou ver- grooten. Dit is ïiiet de bedoeling van de ge broeders Rust,, maar ze weten niet precies hoe aan die consequenties te komen. Ze hebben daarom Amerika de vórige week omtrent hun plannen ingelicht enMvtes.gevra.agd. Ze dëhkën er o'vèr om dè machine te verhu ren, in plaats van te verlcoopen en dan con dities vast te leggen voor den huurder omtrent een minimum loon voor zijn arbeiders, maxi mum werktijd en verbod.van kinderarbeid. Houden zij zich daar niet aan, dan wordt de machine terug genomen. Ze denken er eveneens over om de machine op een soort nationale basis te exploiteeren, zoodat een deel van de winst voor werkloos heidsverzekering en voor het financieren van de industrialisatie van het platteland zou wor den gebruikt, waarbij getracht zou worden de ontslagen arbeiders in de katoenindustrie in nieuwe winstgevende industrieën te plaatsen. Ze zouden ook willen, dat een deel van de aandeelen der Maatschappij in handen komt van niet op winstbejag uitzijnde instellingen, zooals philantropische en arbeiders-organisa ties, om op die manier een deel van de winst ten bate van het publiek aan te kunnen wen den. Maar bovenal hopen zij tot.het instellen van coöperatieve bedrijven te komen en hiervoor hebben zij den steun van de regee ring gevraagd waarbij de nieuwe machine collectief eigendom zou zijn. Zij hebben de Rust Cotton Pieker Company gesticht, waar van zij 51 percent der aandeelen bezitten. On geveer 20.000 van het kapitaal der onder neming is reeds gestort dat is het bedrag, dat zij hebben geleend voor de voltooiing van hun uitvinding. Zij hebben voor zichzelf een salaris-schaal ingesteld: hun salaris zal niet meer zijn dan tienmaal het loon van de slechtst betaalde beambte in hun maat schappij. „Als dat den leider van de onderne ming minder inbrengt dan hij meent waard te zijn", zeggen ze, „dan moet hij zich maar eens ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Als je dit plaatje bekijkt, zie je, dat de muts, die Sim meegenomen heeft, niets anders is dan een masker en dank zij z'n prachtige ver momming, ziet Sim er nu precies als een vampyr uit! Zoo loopt hij de binnenplaats van de ruïne op. De echte vampyr was juist even naar buiten gekomen en de schrik slaat hem om het hart als hij daar ineens tegenover zijn evenbeeld staat. Hij weet niet wat hij doen moet; voor vluchten is er geen tijd meer! Sim komt langzaam nader- •ij, totdat hij een paar passen van den boozen vampyr verwijderd is. Wat het slimme vosje nu gaat zeggen, zul je de volgende maal ver nemen. extra inspannen en de loonen van zijn slechtst betaalde beambten verhoogen." Dat is tot zoover de geschiedenis van de ge broeders Rust, die uit ervaring weten dat het plukken van katoen onaangenaam, en uit puttend is en slecht betaalt en die nu een ma chine hebben uitgevonden om de arbeiders van dat werk te ontlasten. Zij hebben die uit vinding gedaan in een tijd. waarin machines gebruikt worden om de winst van de onderne ming te verhoogen en ze roeien dus met hun nieuwe plannen tegen den stroom op. Amerika slaat hen echter met belangstelling gade en het zal interessant zijn te zien wat hun lot is en dat van hun machine. VR. S. Waar geheime documenten al niet goed voor zijn Aardappelen en spek verpakt in Staats papieren. De Daily Telegraph verneemt, dat de Roe- meensche geheime politie heeft ontdekt, dat belangrijke staatsgeheimen letterlijk worden weggegeven met een pondje thee en andere levensmiddelen. Bij een onderzoek ten huize van iemand, tegen wien ernstige verdenkingen bestonden, werd een zeer vertrouwelijk document aan getroffen, Het was een gedeelte der beschei den van een parlementscommissie, welke verleden jaar, achter gesloten deuren, een onderzoek had ingesteld naar een schandaal, waarbij een vroegere minister van oorlog be trokken zou zijn geweest. Deze werd er na melijk van beschuldigd een onwettig contract te hebben gesloten voor de levering van munitie In antwoord op de vragen, hoe hij deze geheime inlichtingen had kunnen koo- pen of stelen, antwoordde de man, er geen idee van te hebben, hoe hij aan de papieren gekomen was, tenzij het het papier was, waarin zijn kruidenier hem een half pond spek had verkocht. Volgens het Hongaarsche dagblad Uj Ma- gyarszag bracht een. onderzoek aan het licht, dat deze tamelijk absurd lijkende verontschul diging toch geheel in overeenstemming met de waarheid was. In den winkel vond de po litie nog 2000 vel dezer geheime documenten, wélke gebruikt werden voor het inpakken van boodschappen Bij een groenteboer, die naast den kruide- nlei woonde, constateerde de politie, dat aardappelen, en wortelen werden afgeleverd in papieren, waarop dezelfde militaire com missie haar rapport had uitgebracht. Het blad verklaart, dat een lid der com missie, na afloop van het onderzoek de lijvige rapporten heeft verkocht aan een handelaar in oud papier. De politie gaat thans van winkel tot win kel om na te gaan of zij nog kan voorkomen, dat de documenten gebruikt worden als wik kels voor doodgewone huishoudelijke artike len en levensmiddelen. PLANKTON IN DE STRATOSFEER. Eenigen tijd geleden poogden Amerikaan sche geleerden vast te stellen, of er op een hoogte van meer dan 5000 M. levende wezens kunnen voorkomen. Zij meenden in verband mét zekere verschijnselen, dat het mogelijk moést zijn. Eén Fransehe onderzoeker heeft daarop de mèériing uitgesproken, dat het op de genoemde hoogte met de fauna onge veer zoo gesteld zou zijn als in zee, d.w.z. er zou daar „plankton" voorkomen. -Thans -verklaart de Fransehe professor Becquerel van de universiteit Poitiers in 'een mededeeling aan de Fransehe academie Van wetenschappen, dat, als de zon volledig zou afkoelen, het dierlijk leven op aarde toch niet geheel zou verdwijnen, daar zekere kie men tegen de temperaturen van min 200 tot min. 300 gr. C. bestand zijn. PRDERAMMA DINSDAG 21 APRIL 1936 HILVERSUM I 1875 M. KRO-uitzending. 4.00—5.10 H.I.R.O. 8.—9.15 en 10.— Gram.pl. 11 30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 K!RO-orkest en Gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.HIRO. 5.10 Gram.pl. KRO-Melodisten. 6.40 Lezin gen. 7.35 Sportpraatje. 8.Berichten. Gram.- platen. 8.15 Journaal van de begrafenisplech tigheid Jhr. Ruys de Beerenbrouck. 8.30 Sted. Orkest Maastricht m.m.v. solist. 9.30 Orkest 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.35 Populair concert. 11.1512.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Gron. Orkestvereen.. 11.00 Kniples. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gram.pl. 1.30 De Min- streels. 3.Huish. wenken. 3.30 Gram.pl. 4. Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5. Voor kleine kinderen. 5.30 Omroeporkest en Gram.pl. 7.Voor de kinderen. 7.05 Piano recital. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten 8.10 Gram.pl. 8.55 Radiotooneel. 9.30 omroeporkest Ensemble „Koetjitja" en Gram.pl. 11.Be richten 11.1012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.20 Gram.pl. 10.50 Orgelspel 11.20 BBC- Schotsch-orkest. 12.20 Het Ad. Hallis-kwintet m.m.v. zangsoliste. 1.05 Gram.pl. 1.35 Orkest concert. 2.35 Jack Wilson's Kwintet 320 Lezing. 3.40 Zang en het Britsch Strijkkwartet 4.35 Het Londensch Zigeunerorkest. 5.20 Be richten. 5.50 Pianorecital. 6.15 Fransehe les. 6.50 Lezing. 7.20 BBC-Variété-orkest en zang solist. 7.35 BBC-Symphonie-orkest. 8.50 Be richten. 9.05 Toespraak. 9.20 Lezing. 9.40 BBC-Theater-orkest. 10.35 Dansmuziek. 10.50 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 10.20 Orkestconcèrt. 1.1.50 Gram.pl. 4.50 Orkestconcert. 5.50 Ver volg concert. 8.05 Radiotooneel. 10.0511.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M 5.50 Orkestconcert. 11.20 Verzoekpro gramma. 12.35 Emdé-orkest. 1.35 Orgelcon cert. 3.20 Orkestconcert. 4.10 Viool en piano. Hierna kamermuziek. 5,20 Orkestconcert 6.20 Omroepkleinorkest. vocaal sextet en solis ten. S.20 Ooera-uitzending. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Omroeporkest. 12.50 Gram.pl. 4.20 Zigeunermuziek. 5.50 en 6.20 Gram.pl. 7.20 Omroeporkest en Gram.pl. 9.30—10.20 Gramipl. BRUSSEL 484 M 11.20 Zigeunermuziek. 12.301.20 Dans muziek. 4.25 dito. 5.20 Cabaret. 6.20 Gram.pl. 7.20 Zang. Concert uit Parijs. 8.40 Gram.pl. 8.50 Vervolg concert. 9.4510.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Richthofen-herdenking. 8.05 Marschen (Gr.pl.)) 8.50 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.50 Strijkkwintet en cembalo. 10.05 Weerbe richt. 10.20-1—1:1.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6