WIELRIJDEN Wedstrijden te Heemstede. BILJARTEN GOLF. HONKBAL KEGELEN li 1 A GYMNASTIEK. LAWNTENNIS MAANDAG 20 APRIL 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Ondanks de opnieuw verlaagde toegangs prijzen bestond er Zondagmiddag voor de openingswedstrijden van de Heemsteedsehe Wielerbaan een kleine belangstelling. Maar zij, die gekomen waren, hebben kunnen ge nieten van faire sport. De directie heeft n.l.' besloten om bij verschillende wedstrijden aan de beroepsrijders geen vaste gage te geven, doch dit te laten afhangen van hun presta ties. Dit was Zondagmiddag ook het geval. En zoodoende leverden de renners in den koppel wedstrijd een grooten strijd om zoo goed mogelijk geplaatst te worden, want er waren uitsluitend geldprijzen beschikbaar voor de onafhankelijken. In den koppel wedstrijd werd ondanks den sterken wind snel gereden, wat overigens de tijd. 50 KM in 1 uur en ruim 9 min., wel aanwijst. Het koppel Riethoven-Ver.schoor toonde zich het sterkst, het plaatste zich met. 2 ronden voorsprong no. 1. Als tweede eindig den de Haarlemmers Molendijk en Van Dijk, die zich in de klassementen onderscheidden! Vooral in het laatste klassement reed Van Dijk mooi. In het sprintnummer viel het rijden van Fabel op, die na een feilen strijd met Riet hoven Jr. het eerst de eindstreep passeerde. R. Hessels reed in den wedstrijd voor nieu welingen zeer tactisch. Hij bezette in dit num mer de eerste plaats. Voorts vermeldde het programma nog een klassementswedstrijd voor amateurs en onaf hankelijken, waarin felle strijd te zien gege ven werd en waarin drie renners er in slaag den een ronde uit te loopen. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs en onaf hankelijken: le serie: 1. C. de Best (laatste 200 M. in 14 8 sec.) 2. R. Riethoven (1 lengte). 3. C. Meyer. 2e serie: 1. R. Groot (14.4 sec.) 2. J. Heneen (banddikte). 3e serie: 1. A. Schelvisch (14 sec.) 2. D. Fk- bel (wiel). Demi-finale le rit: 1. R. Riethoven (16 sec.) 2. R. Groot (banddikte) 2e rit: 1. A. Schelvis (14 sec) 2. J Hen zen (1 wiel). 3e rit: 1. D. Fabel (14.2 sec.) 2. C. de Best (banddikte). Finale nos. 2:1. R. Groot (13.4 sec.) 2. C. de- Best (1 wiel) 3. J. Henzen (2 lengten). Finale nos. 1. D. Fabel (13.8 sec.) 2. R. Riethoven (1 wiel) 3. A. Schelvis (1 lengte). Wedstrijd voor nieuwelingen over 5 K.M.: 1. R. Hessels 6 min. 39,4 sec. 2. Boelekamp. 3. P. Veenhof, 4. A. Ligthart Klassementswedstrijd voor amateurs en onafh. over 10 K.M.: le klassement: 1. Van Hal. 2. P. v. d. Hey- den. 3. T. Ooms. 4. Van Harskamp, 5. Kniep 2e klassement: 1. Lodey/ijks 2. K. de Jong 3. Van Harskamp 4. Van Hal 5. T. Ooms. 3e klassement: 1. Lode wij los 2. Van Hal 3. Harskamp 4. Th. Drost 5. P. v. d. Heyden. 4e Klassement: 1. Lodewijks. 2. P. v. d. Heyden, 3. K de Jong, 4. Van Harskamp, 5. Van Hal. 5e klassement: 1. Van Harskamp, 2. Van Hal, 3 Lodewijks. 4. P. v. d. Heyden, 5. Kniep" P. v. d. Heyden, K. de Jong en Lodewijks kre gen 25 p. extra wegens 1 ronde uitloopen. Einduitslag: 1. Lodewijks 43 p. 2. P. v. d. Heyden 36 pnt., 3. K. de Jong 32 pnt. 4. Van Hal 16 pnt. Ploegenachtervo-lging: 1. Ploeg A: J. Rus man, Terpstra, D. Di'öst, J. Burger, haalt ploeg B in na 15 ronden. Tijd 3" min. 51 sec. Koppelwedstrijd voor amateurs-' en öiiafh. over 50 K.M. le klassement: 1. J. Rijneveld 2. A. van Am sterdam. 3. Riethoven, 4. B. Molendijk. 2e klassement: 1. Medik, 2. Verschoor, 3. Frank. 4. B. Molijndïjk. 3e klassement: 1. Medik, 2. B. Molendijk, 3.1 W. Metz, 4. Frank 4e klassement: 1. B. van Dijk, 2. A. v. Am sterdam, 3. Frank, 4. Riethoven. Totaaluitslag: 1. Riethoven-Verschoor 7 pnt. Tijd 1 uur 9 min. 9.8 sec. Op 2 ronden: 2. B. Molendijk-B. van Dijk 15 pnt. 3 Medik- Janssen 10 pnt. 4. A. van Amsterdam-Th. Peek 9 pnt. No. 5 Frank-Van Stek, 7 p. Op 3 ronden: 6. J. Rijneveld-Peetoom 5 pnt 7. K. Moerkerk-W. Metz. 2 pnt. 8. G. van Wees-v. d. Moot 0 pnt. 9. F. Wester-Fruitema 0 pnt. Van Egmond te 's-Hertogenbosch. Van Egmond werd Zondag bij een 'koppel wedstrijd te 's-Hertogenbosch met Van der Linden No. 5. Het koppel PellenaarsGommers werd No. 1. Ooms te Eindhoven. Zondag zijn op de wielerbaan „De Zwa luw" te Eindhoven onder groote belangstel ling de openingswedstrijden gehouden. De resultaten luidden: Sprintwedstrijd voor amateurs over drie ronden: •Eerste serie: 1. Verberck, tijd over de laat ste 200 meter 12 2/5 sec. 2. Ooms. Tweede serie: l. Verberck, tijd over de laat ste 200 meter 13 sec. 2. Ooms. De finale werd niet verreden omdat Ver berck beide series gewonnen heeft en dus winnaar werd. Achtervolging voor amateurs over 3 K.M.: Ooms wint van Verberck door hem na ze ven rondën in te halen in den tijd van 1 min. 51 sec. Tijdrace voor amateurs over 600 meter: 1. Verberck, tijd 46 4/5 sec. Einduitslag omnium: 1. Verberck, 4 punten 2. Ooms, 2 punten, H. S. V. „De Kampioen". Zondag werden sprintritten gehouden voor alle klassen. Deze sprintritten golden niet voor de competitie. Door het ongunstige we der was de opkomst der renners zeer gering en ook doordat een groot aantal leden des middags op de Heemsteedsehe Wielerbaan moesten starten. Het verloop was als volgt: A-klasse. 1ste serie: 1 J. Breij/2 M. Peet oom; 2e serie: 1 v. Barten, 3 Oudolf, Finale: 1 v. Barten, 2 J. Breij, 3 Oudolf, 4 Peetoom. B-klasse: 1ste serie: 1 H. Peetoom. 2 J. Sietsma n.g. Hutt; 2e serie: 1 J. Stophorst, 2 L. Sietsma: 3e serie: 1 Schenk, 2 Esveld, n. .g. Schweitzer. Demi-finales: 1 Schenk, 2 J, Sietsma n.g. Peetoom; 1 L. Sietsma, 2 Staphorst n.g Es veld. Finale: 1 Schenk. 2 L. Sietsma. 3 J. Sietsma. C-klasse: 1ste serie: 1 G. Jansen, 2 van Dijk. 3 de Jong; 2e serie: 1 P. Bakker, 2 de Lange, 3 J. Bos; 3e serie: 1 v. Halst, 2 C. Jansen, 3 Wolff. 4e serie: 1 v. Waard, 2 de Winter, 3 Graaff; 5e serie: 1 Krom, 2 S. Bos. 3 Hessels, 4 Feyzelaar. Demi-finales: 1 de Lange, 2 de Winter n.g. Krom en Jansen.. 1 P. Bakker. 2 Jan sen n.g. Bos; 1 v Waard, 2 v. Halst n.g. van Dijk. Finale: 1 P. Bakkei-, 2 de Lange, 3 v. Waard, 4 G. Jansen. Juniores: 1ste serie: 1 Laan, Feije n.g. v. d. Anker; 2d:e' serie: 1 Koelemeijer, 2 Sterke n.g. Graaf v. Hessels. Finale: 1 Koelemijer, 2 Laan, F. Feije. ParijsBrussel. Uit Brussel: Voor de 28ste maal werd Zondag de traditioneele wegwedstrijd ParijsBrussel verreden. Het werd een Belgische zege over de geheele linie. Immers de beste Franschman Level kon zich slechts op de zeventiende plaats klasseeren. Het resultaat was: 1. Meulenberg tijd 10 uur 45 min. 43 sec., 2. Bonduel op één lengte, 3. Hardiquest, dezelfde tijd: Achilles. Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag j.l. een tijd-race over 400 M. De opkomst was niet zoo groot als anders, omdat eenige leden op de Heemsteedsehe baan moesten rijden. Toch kwamen er nog 24 renners aan den start. De uitslag is als volgt: 1. W. Klomp, 33 sec., 2. Koelemeij 34 sec., 3. J. Rusman. C. v. d. Veer, J. Sieverding, 35,2 sec., 4. J. Hobbelen 35,2 sec.. 5. J. Schoorl. J. Roozenkrans 35.4 sec., 6. J. Stet 36,2 sec., 7. S. Sehyama 37,4 sec., 8. A. v. Sprundel 38,3 sec. W. Hobbelen 39 sec. Wereldkampioenschap Driebanden. Uit New-York: De wedstrijden om het we reldkampioenschap driebandenspel zijn ge ëindigd. Lee wist ook zijn laatste partij tegen Lagache te winnen en wel in 45 beurten spe lend met een gemiddelde van 1.111, hoewel dit geen wereldrecord beteekende dit staat op 1.136 mag dit toch een buitengewoon fraaie prestatie genoemd worden. Hij maak te in deze partij tevens de hoogste serie van het tournooi: 10. De laatste uitslagen waren: Deardorff (V.S.) 50 61 6 0.819 Lagache (Fr.) 38 61 4 0.622 Tiedtke (Duitschl.) 50 64 6 0.781 Ankrorn (V.S.) 47 64 6 0.734 Soussa (Egypte) 50 56 7 0.892 Robijns (Nederi.) 38 56 6 0.678 Deardorff (V.S.) 50 91 7 0.549 Zaman (België) 42 91 4 0.461 Lee (V.S.) 50 45 10 1.111 Lagache (Fr.) 40 45 4 0.888 Lee is ongeslagen wereldkampioen gewor- Wereldkampioenschappen cadre 71-2. De resultaten van de Zondag te Keulen voortgezette wedstrijden om het wereldkam pioenschap biljarten cadre 71-2 hadden het volgende resultaat: Van Belle (België)Poensgen (Duitschland) 300275 caramboles. Cote (Frankrijk)De Doncker (België) 300—156. Cote (Frankrijk)Foerster (Duitschland) 300—171. Van Belle (België)Foerster (Duitschland) 300—232. Poensgen (Duitschland)Besseleen (België) 300—208. Thielens (Duitschland)De Gasparïn (Frank rijk) 300—280. In de finale zullen Cote (Frankrijk) en Van Belle (België) om den wereldtitel tegen elkaar uitkomen. Om den Mollerus-beker. Het tournooi om bovengenoemden wissel- prijs over drie banden, dat de biljartclub van de „Sociëteit Vereeniging" te Haarlem organi seert. werd Zaterdag voortgezet met de ont moeting tusschen de tweetallen van de biljart clubs K.R.A.S. en Insulinde, beide uit Amster dam. De uitslagen luidden als volgt- pnt. brt. h.s. gem. J. Drukker (K.R.A.S.) 36 84 4 0.428 J. H. Sweering (Insulinde) 40 84 4 0.476 J. J. P. Sweering (idem) 32 79 5 0.405 J. C. Wittebol (K.R.A.S.) 40 79 6 0.506 J. J. P. Sweering 40 74 4 0.540 J. Drukker 37 74 4 0.500 J. C. Wittebol 40 84 4 0.476 J. H. Sweering 30 84 3 0.357 De ontmoeting eindigde alzoo in een 2—2 gelijk spel. In het tournooi om den hoogsten titel in het libre-spel. onlangs in Den Haag gehouden, verbeterde J- H. Sweering niet minder dan drie nationale records, t.w.: algemeen gemiddelde met 42.49 (oud record op zijn naam: 26.40): hoogste gemiddelde in één partij met 83.33 (oud record op naam van P- de Leeuw: 38.40) en hoogste serie met 275 (oud record op zijn naam: 229). Het eigenaardige is, dat hij even wel geen kampioen werd. De Zilveren Fruitmand. Het tournooi om de „Zilveren Fruitmand" dat onder leiding van „B C.H." in haar lokaal in de Barteljorisstraat georganiseerd wordt, werd Zondagavond voortgezet met drie par tijen. waarvan de uitslag was: pnt. brt. h.s. gem. D. J. Metz 300 39 31 7.63 F. v. Leeuwarden 248 39 49 6.28 P. Kobus 300 7 152 42.86 W. Damman 35 7 13 5.— L. Katoen 222 12 78 8.50 Ph. Schmidt 300 12 110 25.— Wegens omstandigheden is de partij Dam man-Lammes uitgesteld tot Woensdag a.s„ dan worden drie partijen gespeeld: L. Ka toenG. Lammes en D. J. Metz-Ph. Schmidt. Kennemer GolfclubAmsterdam (8-1) Voor de handicapcompetitie is de wedstrijd Kennemer Golf ClubAmsterdamsche Golf Club gespeeld. Alleen de Amsterdammer Van Eist slaagle er in voor zijn club een punt te behalen. De uitslag was: Foursomes C. Dekker en P. Dyserinck win nen van F. W. de Haan en J. E. S. van Eist met 2 up; F. Elhorst en E. Lefèbvre winnen van den heer en mevrouw Van Baaien met 3 en 2; dr. ir. J. J. Borren en J. Nienhuys winnen van R. W. J. baron van Tuyll en F. A. Warners met 3 en 2. Singles. F. Elhorst wint van mevrouw Van Baaien met 6 en 5 E. Lefèbvre wint van C. van Baaien met 3 en 2; J. Nienhuys verliest van J. E. S. van Eist met 3 en 1; dr. ir. J. J. Borren wint van F. A. Warners met 9 en 7; C. Dekker wint van R. W. J. baron Van Tuyll met 1 up; P. Dyserinck wint van F. W. de Haan met 3 en 2. Kennemer won dus met 8L Wereldrecord van Nurmi verbeterd. Uit München: Juan Zabala, de kleine Ar- gentijnsche athleet, Olympisch winnaar, slaagde er tijdensa wedstrijden te München in, het wereldrecord op de 20 K.M. hardloopen aanzienlijk te verbeteren. Het record stond op naam van Paavo Nurmi met een tijd van 1 uur 4 min. 38.4 sec., gevestigd op 3 September 1930 te Stockholm. Zabala bracht het wereld record thans op 1 uur 4 min. 0.2 sec., dus met niet minder dan ruim 38 sec. werd de tijd van den Fin verbeterd. Int. wegwedstrijd „Dwars door Rotterdam". Zaterdagmiddag werd te Rotterdam een lunapark geopend, waarvan de opbrengst be stemd is voor de uitzending van Nederland- sche athleten naar de Olympische Spelen. Bij deze gelegenheid organiseerde de Rotterdam- sche Athletiek Commissie een wedstrijd „Dwars door Rotterdam" over een afstand van ruim 17 K.M., waarvoor zij eenige Belgen uit- genoodigd had, teneinde de Nederlandsche athleten partij te geven. Onder hen bevond zich de Belgische kampioen en recordhouder v. d. Steen. Van der Steen, een tenger looper heeft het niet verder kunnen brengen dan de vierde plaats en dit moet hoofdzakelijk worden toe geschreven aan den hevigen storm, dien de loopers op een groot deel van 't parcours tegen hadden. Zijn clubgenoot v. Damme slaagde er in, de eerste plaats te bereiken, na met v. d. Steen een lang gevecht om de leiding te hebben geleverd. Onze landgenoot Groeneweg leverde een uitmuntende prestatie, door het bezetten van van de tweede plaats. Hij verdeelde zijn krach ten goed, want na aanvankelijk bij de vier Belgen te zijn blijven loopen, ging hij na 6 K.M. naar de 5e plaats en liet de kopgroep om de leiding vechten. Op een gegeven mo ment bedroeg zijn achterstand op de leiders zelfs een 300 M., doch toen nog een viertal K.M. te loopen was, ging hij op zijn beurt het tempo versnellen. De Schieweg wordt benut om de Belg Talboom te passeeren en bij de Aelbrechtskade gaat hij zelfs de derde plaats innemen voor den Belg Maes. Toen was nog een K.M. te loopen; deze K.M. leverde hem het grootste succes op, want v. d. Steen bleek zoo vermoeid, dat hij het tempo niet kon vol houden. Zonder weerstand te bieden moest hij in de Rochussenstraat zelfs den Hollander laten passeeren, evenals de hem volgende Maes. Groeneweg had nog voldoende kracht over voor een goeden einspurt, zoodat hij tenslotte een goede tweede werd in dit sterke gezelschap. Het begeleidende lid van den Belgischen Athletiekbond was over het loopen van den Rotterdammer zoo goed te spreken, dat hij Groeneweg direct uitnoodigde voor een inter nationale cross te Mechelen. Hij deelde ons mede. dat men in België den Nederlandschen langen afstand niet al te hoog aanslaat en dat de prestatie van Groeneweg dan ook voor hem als een groote verrassing kwam. Het Schoten-tournooi. De uitslag van de loting voor de eerste ron de is als volgt: Haarlem UID. E. V. I. E. D. O. IISwastika. Schoten I—I. V. O. R. C. H. vrijgeloot. Haarl. Kegelbond. Bestuur en Wedstrijdcommissie van den Haarl. Kegelbond hebben den traditioneeien wedstrijd Clubkampioenschap H.K.B. 1936 uit geschreven op Zaterdag 25 April a.s. des mid dags van 47 uur en op Zondag 26 April des middags van 3—6.30 uur en des avonds van 812 uur in het gebouw aan de Tempeliers straat. Elk vijftal werpt op bovengenoemde banen 200 ballen of 40 per persoon. Het vijftal dat in 200 worpen het hoogste hout werpt, (ongeacht of dit een le. 2e of 3e vijftal is) ontvangt den titel van Clubkampioen H.K.B. 1936 en komt daardoor in het bezit van den zilveren Pur- fina wisselbeker, waaraan zijn toegevoegd 5 gouden dasspeldjes. Voorts zijn hieraan de navolgende wedstrij den verbonden: Op baan E. Troostbaan,. uitsluitend voor deelnemers overschietende van clubs die aan het Clubkampioenschap deelnemen. Op baan F. Duo-wedstrijd (2 Dames of 2 Heeren). Op baan G. Vrijebaan-wedstrijd, gewone telling. Op deze baan wordt uitsluitend een vrije- baanwedstrijd voor dames gehouden, echter uitsluitend aangesloten bij een club. Op baan H. Vrijebaan-wedstrijd, Hambur- gertelling. Op 5 Mei zal een groote feestavond plaats hebben, waarop tevens de prijzen zullen wor den uitgereikt. ./MAKEN. Het tournooi te Margate. Te Margate werd Zaterdag de vierde ronde van het internationaal schaaktournooi ge speeld. De uitslagen waren; Hoofdtournooi: StahlbergThomas, afgebroken. Miss MenchikLundin, afgebroken. Milner Barry wint van Reilly. Tylor remise met Sergeant. Flohr remise met Capablanca. Premier Reserve-tournooi -4: Conde wint van Wood. Koltanowskivan Seters. afgebroken. Schelfhout remise met Kitte. Illingworth wint van Domenech. Eva—Podger. afgebroken. .Premier Reserve-tournooi B: Croker verliest van Sonja Graf. Koblenz remise met Kiein. DewingJameson, afgebroken. TerrillCalduch, afgebroken. BuergerKnoppers, afgebroken. De afgebroken partij uit de derde ronde tus schen Terriil en Knoppers eindigde in remise. Zwemfeest in het Sportfondsenbad. HT.C. verbetert het Ned. Record 4 x 200 M. vrije slag. De directie van het Sportfondsenbad heeft Zondagmiddag haar abonnés een prettigen middag bezorgd door ze in de gelegenheid te stellen, aan verschillende wedstrijden deel te nemen. Aan deze wedstrijden ging een record poging van de Heemsteedsehe Poloclub voor af, die met de zwemmers Ch. Kemper, A. ten Hacken, S. L. Mooi en A. H._ Sipkema, de estafette 4 x 200 M. vrije slag zwom. Dit viertal is er inderdaad in geslaagd het re cord, dat met den tijd van 9 min. 57 3/5 seconde stond ten name van „Neptunus" Bandoeng te verbeteren en te brengen op 9 min. 54 3/5 seconde, een verschil derhalve van 3 seconden. Den prestatie van HP.C. is des te fraaier als men bedenkt, dat zonder tegenstanders werd gezwommen; het was dus enkel een strijd tegen het horloge. Speciaal voor een zwemmer als Mooi is dit een handicap, dara deze juist bij een feilen tegenstand zijn beste prestaties pleegt te leveren. Na deze recordverbetering mochten de abonnés hun kunnen toonen. Jong en oud heeft zich uitstekend geamuseerd. Er waren zelfs kleuters van vijf jaar, die tewater spron gen om aan het hinderniszwemmen deel te nemen. Voorts werden schoolslagbanen ge zwommen, men zag een interessanten strijd bij het rugzwemmen. Geheele families be- kampten elkaar heftig in de estafettes. Voorts was er een nummer touwtrekken, dat groote hilariteit verwekt. Het onder water zwem men eischte heel wat van de longen der deel nemers; rood van inspanning kwamen ze boven. Een schoonspring-demonstratie, waaraaxx tien abonnés hun medewerking verleenden, viel. zooals altijd, in den smaak van het publiek. De polowedstrijd H.P.C.Zian eindigde in een 31 overwinning voor de Hagenaars, die kampioen van de wintercompetitie zijn. Gedurende den geheelexx wedstrijd was Zian iets in de meerderheid, hoofdzakelijk door het goede vrijzwemmen. Nadat zoowel Kohier als de Zian-doelman verscheidene malen reddend waren opgetreden, moest Köhler zwichten voor een onhoudbaar schot van De Kok. De snelle Charité, die bij Zian linksvoor speelde maakte na de rust het tweede doel punt voor zijn club, waarna Mooi een center van Braam benutte en den stand op 2—1 bracht. HP.C. kreeg exxkele kaïxsexx om gelijk te maken, doch men talmde te lang met schieten. G. Hegi. de rechtsvoor der bezoekers maakte de overwinning tot een feit door Köhler ten derden male te passeeren. Metman wint de 100 M. rugslag te Parijs. Uit Parijs: De IJ-zwemmer Metman nam Zaterdagavoxxd deel aaxi de internationale zwemwedstrijden te Parijs. Hij won het num mer 100 meter rugslag in den tijd van 1 min. 12,4 sec. vóór den Fraxxschnxan Noual. Muziek en gymnastiek door de speeltuinvereeniging „Het Oosterkwartier". Het was een aardig gezicht Zaterdagavond al die kleine hummels van de Speeltuinver eeniging „Het Oosterkwartier" in hun wit- zwarte gymxxastiekpakjes te zien rondloopen en hun oefeningen doen in de groote zal van het gebouw St. Bavo in de Smedestraat, waar de genoemde vereeniging een gecombineerde uitvoering van het Jeugdfanfarecorps en van de Gymnastiekafdeeling gaf. De heer Karst. die de aanwezigen in een korte toespx-aak welkom heette, legde er den nadruk op. dat wat men te zien zou krijgen werk was van onderafdeelingen van de Speel- tuinvereeaïging. die zich ook op andere ter reinen beweegt. „De sport," zoo zeide spr., „zal meer en meer een deel gaan uitmaken van het sociale leven. De dagelijksche bezig heden vergen meestal niet veel spierkracht meer van den mensch en bij eeix korteren arbeidstijd, dien men verwacht, zal veel tijd vrij komen, die rneix nuttig moet besteden. Daarom kan sport goed als aanvulling van den vrijen tijd dienen." Spreker kondigde een verloting aan, die in den loop van den avond zou worden gehouden en deelde mede dat op 23 April in het club gebouw een vergadering zal worden gehou den waar de gymnastiekleider, de heer Kxmit- hof zal spreken. Daarna wer-d met het programma van den avond begonnen. Allereerst speelde het Jeugd fanfarecorps, werkelijk zeer verdien stelijk en met groot enthousiasme, een Mar- che Militaire, twee Ouvertures en een Fan- taisie Ballet. Na deze vier nummers was de beurt aan de gymnastiekafdeeling; na een opmarsch van alle gymxiasten, kwam de kleutergroep oefe ningen op de plaats doen. Het bleek dat de kleuters het zingen van een begeleidend gym- nastiekliedje en het uitvoeren van de oefe ningen heel goed konden combineeren. Na de kleutergroep kwamen de jongste meisjes, die vrije oefeningen deden, begeleid door het Jeugöfanfai'ecorps. En zoo kx-egen alleen een beurt, de oudste jongens, de heeren. de oudste meisjes, die verschillende oefeningen deden op een wijze, die serieuse vooroefeningen verried. Tenslotte voerden twaalf meisjes een daxxs uit op de muziek van de wals Donauwellen, die. evenals srid0?? nummers als begeleiding van de oefeningen, door het fanfarecorps werd gespeeld. De voorzitter vaxi de vereeniging de heer B. H. ter Maat sprak een slotwoord en na een muzikale finale volgde nog eenige xxren een gezellig bal. Wedstrijd HaarlemRest. Dinsdag zal onder leiding van den heer P. Dijkstra in het voormalig Zander-Instituut een wedstrijd HaarlemRest K. T. K. voor heereix worden gehouden. Door terugtrekken zijxx beide ploegen eenigs- zins verzwakt, vooral de Haarlemsche, wat de spanning zeker zal verhoogen, waxit de stede lijke .ploeg zou anders ongetwijfeld hebben gewonnen. Bij de Haarlemmers ontbreken nu de kampioenen C. Th. Smal en J. Verkes Onderdeelen zijn een oefening aan elk der vier hoofdtoestellen en een paardsprong. De Haarlemsche ploeg bestaat uit den Bato-man W. van Houten en uit de Turn- lust-leden L. Silvis, J. Timnxermaixs, P. de Vries, J. en S. vaxx Looij, W. van Petegem en J. Hagemans. Voor de Rest komen uit M. Castien, R. Voorn'en O. Brink (O.S.S.), A. vaix Zadel en P. v. d. Klinkenberg (B.G.V.) J. Dibbets en S. Klees (Turnlust B.) en P. de Reus (Sparta). Veteranen K. T. K. De veteranen uit den Kemxemer Turn kring onder leiding van den heer W. H. Ver kes hebben Zondag hun werkzaamheden hervat in het voormalig Zander-Instituut met de voorbereiding voor de Bondsfeesten. Of schoon enkele Haarlemmers ontbraken, was de opkomst goed. O-a. waren veteranen tus schen 50 en 60 jaar aan den arbeid. Twee schorsingen. Op de laatste algenxeene vergadering van den Ned. LawntennLsbona te Amsterdam is een voorstel behandeld, ingediend door de Haae- sche Texxxxisclub „Fit". Het betrof een nadere omschrijving van de taak en de werking van de keuzecommissie. De directe aanleiding tot dit voorstel was het niet eens zijn van den voorzitter van Fit, den heer Van Lindonk, met de werking der keuzecommissie inzake het samenstellen der ranglijst. De heer Vaxx Lindonk was n.l. van oordeel, dat deze samenstelling niet met de noodige zorg en niet door een volledige com missie was geschied. Hij weet het hieraan, dat mej. Van Lindonk op de derde plaats der da- meslijst is gekomen, terwijl volgens hem en mede volgens mej. Van Lindonk zelf de tweede plaats had behooren te worden ingenomen. De heer Van Lindonk heeft daarop brief wisseling gevoerd met het dagelijksch bestuur van dexx N.L.T.B., waarbij hij het verzocht, de ranglijst te herzien, waarvoor hij gegevens verschafte. Het dagelijksch bestuur heeft daarop geant woord, dat de lijst xxiet zou worden herzien. Op grond van den aard der correspondentie heeft het dagelijksch bestuur aan het alge meen bestuur het voorstel gedaan, den heei Van Lindonk voor een jaar te schorsen. Ook mej. Van Lindonk werd voorgedragen voor schorsing, nxede in verband met een briefwis seling, door haar gevoerd met een lid der keuzecommissie. Het voorstel van den heer Van Lindonk werd, xxaar bekend, op de algenxeene vergade ring' niet ondersteund. Thans heeft het bestuur van den N.L.TB. ingevolge artikel 22 lid f van het huishoudelijk regiement mejuffrouw Van Lindonk geschorst tot 3 Mei a.s. en den heer van Lindonk tot 3 April 1937. Helen MoodyWills trekt zich terug. Uit New-York: Helen Moody-Wills, de be- roemde Amerikaansche tennisspeelster, meer malen winnares van Wimbledon, heeft be sloten zich definitief uit het actieve tennis- leven terug te trekken. 471ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 1ste ïyst Trekking van Maandag 20 April 193( Hooge Prijzen 5000.— 12660 1500.— 20726 1000.— 758 4312 10765 15254 400.— 20944 200.— 8036 8756 100.— 526 4X78 4785 9458 Prijzen van f 45. 17 65 80 115 123 139 151 156 158 183 238 256 283 295 299 308 329 336 396 429 432 474 483 493 567 580 605 639 644 657 665 685 735 739 763 765 768 814 877 908 909 972 1028 1039 1052 1084 1106 1126 1129 1153 1157 1160 1162 1219 1339 1378 1380 1395 1460 1541 1548 1585 1698 1703 1756 1778 1780 1790 1813 1852 1859 1901 1912 1917 1958 1961 2056 2126 2154 2169 2173 2193 2379 2402 2405 2474 2485 2506 2542 2545 2594 2600 2606 2614 2621 2661 2681 2689 2775 2786 2796 2834 2853 2855 2873 2894 2898 2922 30?3 3034 3071 3089 3106 3160 3170 3172 3181 3229 3252 3329 3373 3395 3477 3490 3545 3566 3598 3649 3724 3730 3760 3777 3780 3794 3834 3917 3930 3950 4090 4093 4100 4151 4209 4222 4239 4246 4314 4320 4344 4352 4353 4432 4440 4524 4565 4578 4618 4654 4683 4687 4717 4747 4775 4782 4817 4834 4904 4925 4933 4935 4949 4955 4994 5001 5022 5042 5046 5049 5053 5064 5083 5095 5114 5150 5151 5152 5162 5185 5245 5313 5328 5352 5358 5397 5464 5468 5472 5528 5535 5553 5596 5625 5664 5698 5710 5720 5742 5768 5782 5806 5808 5829 5903 5957 5976 6000 6042 6059 6109 6148 6172 6213 6276 6301 6324 6334 6386 6406 6411 6429 6445 6491 6501 6574 6590 6625 6659 6677 6701 6714 6745 6752 6760 6763 6771 6918 6919 6952 6962 6963 6965 6966 7047 7052 7116 7128 7146 7277 7285 7288 7290 7292 7296 7320 7368 7400 7437 7444 7491 7495 7516 7541 7543 7611 7637 7641 7664 7692 7732 7747 7790 7829 7834 7958 7965 7981 8000 8076 8116 8147 8162 8170 8185 8215 8236 8261 8280 8293 8334 8360 8389 8441 8446 8465 8519 8531 8555 8573 8586 8596 8637 8649 8662 8716 8817 8839 8850 8926 9032 9047 9082 9116 9117 9227 924j 9320 9356 C365 9379 9393 942.9 9524 9527 9559 9572 9677 9690 9830 9698 9859 9724 9861 9767 9866 9786 9893 9801 9897 9804 9903 9813 9910 9987 9994 10007 10021 10034 10047 10075 10095 10128 10140 10142 10185 10201 10207 10208 10240 10286 10298 10313 10318 10322 10355 37392 P410 10487 10544 10631 10650 10676 10684 10737 10790 10824 10825 10828 10837 10950 10958 10967 10983 11013 11053 11075 11084 11130 11144 11150 11186 11254 11285 11298 11346 11335 11442 11464 11483 11505 11563 11610 11617 11619 11635 11701 11725 11798 11833 11848 11858 11912 11927 11933 11992 12002 12005 12037 12075 12077 12102 12139 12148 12166 12213 12224 12234 12259 12270 12380 12451 12469 12503 12514 12524 12525 12581 12588 12623 12629 12659 12705 12711 12719 12730 12741 12796 12910 12918 12922 12934 12953 12958 12969 12993 12995 13027 13028 13060 13068 13091 13093 13129 13147 13154 13193 13194 13226 13247 13254 13321 13365 133S1 13116 13438 13465 13478 13485 13514 13533 13577 13536 13625 13626 13653 13679 13708 13735 13747 13789 13805 13837 13839 13841 13844 13906 13965 13975 14019 14054 14083 14106 14107 14125 14164 14193 14257 14264 14273 14354 14368 14378 14380 14384 14387 14391 14481 14486 14523 14525 14562 14575 14638 14654 14703 14741 14767 14774 14825 14864 14904 14917 14926 14966 14986 14992 15007 15126 15129 15201 15229 15233 15234 15277 15356 15373 15380 15386 15438 15538 15622 15625 15646 15652 15675 15759 15761 15779 15816 15916 15951 15983 16003 16083 16098 16116 16184 16204 16232 16245 16249 16277 163S8 16?"9 16381 '6433 16462 16467 16477 16530 16533 16».. 1 16657 16665 16670 16717 16737 16756 16776 16783 16790 16823 16391 16901 16903 16906 16909 16924 17015 17027 17065 17086 17156 17174 17182 17229 1724S l~-€43 17430 17556 17568 17595 17659 17671 17687 17694 17714 17746 17766 17870 17898 17906 17910 17914 17916 17947 18003 18010 18017 18075 18087 18102 18103 18129 18156 18233 18289 18304 18351 lo'353 18367 18460 18503 18531 18533 18666 18679 18803 18870 18897 18929 13940 18957 18979 19053 39067 19068 19129 19174 19246 19278 19311 19351 19361 19380 19383 19387 19418 19432 19436 19437 19496 19520 19595 19615 19616 19617 19657 19675 19702 19706 19764 19781 19843 19912 19931 19932 19946 19997 20007 20009 20026 20028 20040 20046 20049 20082 20083 20190 20222 20300 20350 20364 •0368 20331 20467 20473 20489 30492 20513 20545 0630 20676 20684 20715 20738 20752 20759 20790 20841 20868 20903 20910 20911. 20925 20982 20999 21000

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7