AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE BERICHTEN MAANDAG 20 APRIL 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 10 Het kruispunt Groote Hout straatVerwulftGed. Oude Gracht. Vragen aan B. en W. van het raadslid Mr. F. A. Bijvoet. Het raadslid Mr. F. A. Bijvoet heeft de vol gende vragen aan het college van B. en W. gezonden voor de raadszitting van Woensdag middag: Is het B. en W. bekend dat sedert eenige weken op het kruispunt Groote Houtstraat VerwulftGedempte Oude Gracht de wielrij ders verplicht worden rechts en de bestuurders van auto's om links van den weg te houden, ook wanneer het betreft wielrijders die linksaf naar het Verwulft en autobestuurders, die rechtsaf naar de Gedempte Oude Gracht zich willen begeven; Is bij het treffen dier regeling er genoeg zaam rekening mede gehouden, dat deze tot gevolg heeft, dat de naar het Verwulft zich begevende wielrijder genoodzaakt is de links van hem zich bevindende auto-colonne te doorsnijden en dat de autobestuurder, welke naar de Gedempte Oude Gracht wil rijden, de rechts van hem opgestelde rij van wielrijders moet doorkruisen; Zoo de vorige vraag bevestigend wordt be antwoord, zijn B. en W. dan bereid mede te deeien welke voordeelen, van zóó zwaanvich- tigen aard, dat deze opwegen tegen het on miskenbaar gevaar, aan het door elkander heen kruisen van in beweging zijnde rijwielen en auto's verbonden, de gemelde regeling op levert; Zoo de bedoelde vraag ontkennend wordt beantwoord of nadere overweging alsnog tot het innemen van een ander standpunt mocht leiden, zijn B. en W. dan bereid te bevorderen, dat de vorenomschreven regeling ten spoedig ste worden ongedaan gemaakt, opdat de tot dusverre door het meerendeel der webgebrui kers eigener beweging steeds gevolgde prak tijk. inhoudende, dat het rechtdoor en naar rechts gaand verkeer zich rechts van den weg en het linksaf gaand verkeer zich ter linker zijde opstelt, wederom toepassing kan vinden? TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Haarlem van de Kon. Nederl. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt op Dinsdag 21 April, een vergadering in hotel Lion d'Or. De heer C. Sipkes zal een lezing met lichtbeelden houden over het plantenleven in onze duinen. DR. CASSIANUS HENTZEN PASTOOR TE HAARLEM. Op voordracht van den pater provinciaal der minderbroeders heeft de Bisschop van Haarlem tot pastoor bij de H. Hartkerk te Haarlem benoemd tot pater dr. Cassianus J. P. W. J. Hentzen, hoogleeraar in de gewijde wel sprekendheid gen sociologie aan het groot-se minarie der orde te Maastricht. Dr. Hentzen werd geboren in 1882 te Rot terdam. Na het gymnasium te Venray te heb ben bezocht trad hij in 1919 toe tot de orde der minderbroeders. Hij studeerde phi losophic .en theologie en werd in 1908 tot priester gewijd. Pater Hentzen zette zijn studie voort aan de universiteit te Leuven, waar hij in 1920 promoveerde tot doctor in de politieke en so ciale wetenschappen. Sedert 1916 is hij hoog leeraar aan het groot seminarie der orde in de gewijde welsprekendheid en sociologie. Pa ter Hentzen is lid van den onderwijsraad «en van den partijraad der R.K. Staatspartij en geestelijk adviseur van diverse R.K. werkge- versvereenigingen. Een feest vol vreugde. Slotbal der Dansacademie Martin. NIEUW FILIAAL IN EEN OUDE ZAAK. De bekende, groote Stoomververij en Che mische Wasscherij „De Regenboog" te Tilburg, vestigde een filiaal in het perceel Gedempte Oude Gracht 11, tegenover het Postkantoor, waaj-in sedert 1868 de winkel gevestigd was van den heer C. Hoeing, en stelde den heer C_ Hoeing .oud-directeur der N.V. Hoeing's Stoo- merij en Ververij, als haar vertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken aan. Het behoeft geen betoog dat zijn 48-jarige practijk den heer Hoeing in staat stelt, de clientèle goede en practische adviezen te ge ven, wat een vlotte en goede uitvoering der orders zeer zeker zal bevorderen. Wij wenschen én „De Regenboog" en den li^er Hoeing succes met het filiaal. Er was een zaal vol licht, vol muziek, vol meiskes in fleurige baljurken en keurige part ners, er was een huis vol vroolijkheid. Over een dichtbezette dansvloer schoven en zwier den de paren, beschenen door bundels rood en green licht, en rondom flonkerden sterretjes aan het firmament. Golven muziek deinden door de gangen, door de foyers, deinden trap pen op en trappen af, en op deze muziek dein den ook die jonge paren trappen op en af, ke ken geamuseerd van het balcon in de volle zaal. keken lachend naar elkaar, of keken verrukt. ij De Gemeentelijke Concertzaal was geladen met die wondere sfeer van verstandhouding, die men niet met het woord „stemming" noch met een ander woord kan aangeven, die men alleen kan voelen als men zélf daar rond dwaalde, trappen op qn af, door de gangen en door de zaal, steeds omgeven door die wol- kende muziek, door die klaterende waterval van gelach en gepraat, door heel die atmos feer van vreugde en jeugd. Het is die atmosfeer waarin de oudere, even héél even weemoedig wordt, een oogenblik voelt dat dit alles toch niet meer van en voor hem is. Héél even, tot hij er in slaagt mee op te gaan in dit blij zijn, in dit zorgeloos dansen en lachen, dit ronddraaien in roode en groene lichtbundels. Met fijne smaak was de versiering van de zaal aangebracht. Er was nergens overdaad, noch in de slingers flonkerende lichtjes, noch in de lichte ornamenten die aan de wanden hingen en die, als men er tusschendoor keek. heel even de stemming gaven als waren daar opzij nog uitgestrekte lichte galerijen. Fijn en teer was ook het intermezzo, dat Mary Leslie danste, 't bekende evenement van Boccherini, fleurig en blij was de groep leer lingen die een modern revueballet danst?. „Melody makers" en „Hot makers" zorgden voor voortreffelijke dansmuziek en maakten dat vrijwel geen oogenblik de dansvloer leeg bleef. Het was een lange avond, van acht tot drie uur 's nachts, maar het was een avond die gee" oogenblik lang viel. Steeds meer steeg de stem ming, steeds waren er nieuwe geschenken, var waaiers kwam men op glanzende, schitte rende bloemen, op maskers en gruwelijke mom- bakkessen, overal tjilpten fluitjes, dansten witte en kleurige mutsen rond en steeds weer flitsten roode en groene bundels over al die dartele paren, Dit is de herinnering die men aan het slot bal van de dansacademie van de heeren Mar tin heeft. Moeten wij er meer van zeggen? Of kunnen zij, die dezen avond meevierden, en die, toen de klok reeds drie had geslagen, nog bui ten najoelden, nog iets noemen dat wij ver geten hebben? Als wij iets vergeten dan was dat omdat alles te prettig en te blij was om rustig te zitten en op te schrijven wat wij zagen en hoorden. Deze avond schreef zich- zelf in ons geheugen met heldere kleuren en duidelijke letteren. CONCERT IN HET DIACONESSENHÜIS. Dinsdag 21 April geeft het Dameskoor onder leiding van mevrouw Mien SybrandiHalber- stadt een concert in het Diaconessenhuis. Het koor zingt werken van Haydn, Schubert. Win ter, HaasZagwijn, Wynand Balhé, Wierts e.a. Soli wroden gezongen door de dames Baas, Polderman, Sybrandi en Textor. De pianist Jikke Heyselaar zal alles begeleiden en twee Choralvorspiele en 't Andante uit het Italienisches Konzert spelen. TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. Het Haarlemsch Kamerorkest, dirigent: Willem Lasschuit. geeft een populair con cert op Woensdagavond 22 April in het Te huis voor Ouden van Dagen. Schotersingel. Soliste is Bep Wagener, zang. 65STE VERJAARDAG TH. LANCéE. Vandaag viert de heer Th. Lancée, directeur der Rijkskweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen zijn 65sten verjaardag. Zoo als men weet is aan r'"n heer Lancée op zijn verzoek met ingang va 1 September 1936 eer vol ontslag verleend met dankzegging voor de belangrijke diensten door hem aan het onder wijs bewezen. De vele bewijzen van belangstelling, o.a. bloemen en een attentie van zijn leerlingen, bewijzen hoezeer de heer Lancée zich in aller harten een plaats heeft veroverd. De Nationale Reclasseerings- dag. Comités van aanbeveling en van uitvoering. Voor den op Zaterdag 9 Mei a.s. te houden Reclasseeringsdag is alhier het volgende Plaatselijk Comité van Aanbeveling gevormd: C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom. Burgemeester van Haarlem: Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester van Heemstede: Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, Burgemeester van Bloemen- daal: Prof. Dr. A. Anema, Hoogleeraar Vrije Universiteit; Mr. P. E. Barbas, Secretaris Ar menraad; J. Th. H. Castricum. lid v. d. Gem. raad; P. Crama; Ds. G. J. Duyvendak, Ev. Luth. Pred.; Ds. P. W. Foeken, Ned. Herv. Predikant; S. C. de Haas van Dorsser, Direc teur Maatsch. Hulpbetoon; Dr. A. H. Haen- tjens, Rem. Predikant; Mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen, voorz. Afd. Haarlem der Z.V.; Dr. C. B. Hylkema, Doopsgez. Predikant; H. J. L. Klein Schiphorst, voorz. R.K. Bond van Bouwpatroons; Prof. Dr. H. H. Kuyper; W. J. B. v. Liemt, wethouder; Mr. T. A. M. A. v. Löben Seis, voorz. Voogdijraad; A. W. Michels. lid Ged. Staten van Noord-Holland; Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secr. Kamer van Koophandel; Mgr. M. P. J. Möllmann, Vic. Generaal Bisdom Haarlem; R. Peereboom, Hoofdred. Haarlem's Dagblad; Mr. Th. F. Raedt, Kantonrechter; Redactie Nieuwe Haarl. Courant; Redactie Stads Editie Opr. Haarl. Courant; Redactie Het Volk; Redactie Eerste Heemsteedsche Courant; Redactie Bloemendaalsch Weekblad; M. A. Reinalda, Wethouder; H. B. v. d. Sande, voorz. R.K. Drankbestrijding; W. E. H. P. L. J. M. Schretlen, Aalmoezenier; Mr. G. Sluis, Pres. Arr. Rechtbank; H. E. H. H. C. J. Sondaal, Deken; Dr. Tj. Sterringa, Inps. Lager Onder wijs; P. K. J. Tervooren, voor. R.K. Reclas- seering; G. van Tienhoven. secr. Voogdijraad; J. H. Varenkamp; Mr. Dr. W. P. Vis, voorz. Ar menraad; W. E. H. S. Ph. de Vries Mzn., Rab bijn; M. L. Weterings, Directeur-Hoofdredac teur van de Nwe Haarl. Courant. Het Plaatselijk Comité van Uitvoering is als volgt samengesteld: Mr. J. H. Schultz van Haegen, Zandvoorter- weg 48, Aerdenhout, voorzitter: K. Brants, Bosch en Vaartstraat 21, Haarlem, vice-voor- zitter; H. H. Hagedoorn Sr., Pension Rustoord. Westerhoutpark 34, Haarlem, le secr.; G. J. Bouwens, Parklaan 82, Haarlem, 2e secr.; J. G. A. Klein, Kinderhuissingel 114, Haarlem, pen ningmeester; mevr. A. J. BeundersVroesom de Haan; mevr. J. J. BieleArens; mevr. D. van Blommesteinv. Lutterveldt; mevr. A. Bührmannle Gras; mevr. E. CohenPolak; mevr. L. M. A. van DijkLieshout; mevr. Thea J. M. EelmanGanzert: mevr. B. HayeVuer- hard; mevr. A. M, HoltzapffelBakx; J. M. Jager; mevr. J, A. B. Klein-Schiphorst; mevr. M. Kops—Jacques; W. J. A. Matla; C. M. J. Neeteson; W. P. J. Overmeer; mevr. F. J. Ozinga—Dusseldorp; mevr. J. H. F. Pfaff; mevr. H. Posthumus-Meijes; mevr. J. Ch. San dersKnottenbelt: G. van Santé; mevr. E. W. Schultz van Haegen—Ypey; mevr. H. C. Sinnecker—Kraanstuyver: mevr. J. Stalling; mevr.a A. SteenhuisPolman; mevr. G. N- van der Vangstde Gilde. MGR. HUIBERS DOOR DEN PAUS ONTVANGEN. ROME. 20 April. Hedenmorgen is mgr. J. P. Huibers met het hoofdbestuur van „De Graal" in privé audiëntie door den Paus ont vangen. De audiëntie vond plaats in een aparte zaal voor de audiëntie der verkenners. Met buitengewone vriendelijkheid werden de bisschop en het Graalbestuur door den Heili gen vader ontvangen. Te voren had mgr. Huibers in de Vati- caansche tuinen in tegenwoordigheid van het Graalbestuur de H. Mis ter intentie van „De Graal" opgedragen. Complot tegen mevr. Lupescu ontdekt. KONINGIN BETUIGT DEELNEMING MET HET OVERLIJDEN VAN JHR. RUYS DE BEERENBROUCK. Mevrouw jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck mocht Zaterdagavond van de Koningin het volgende telegram ontvangen; „Zeer getroffen door de droeve tijding van het overlijden van uwen echtgenoot betuig iku en uwe kinderen mijn hartelijke deelneming. Met bijzondere waardeering en dankbaar heid gedenk ik het vele, dat uw. echtgenoot in het belang van ons land en ons volk gedaan heeft". (w.g.) WILHELMTNA. Hare Majesteit zal zich bij de teraardebe stelling van jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Bee renbrouck, welke Disndag te Vierakker zal plaats vinden, doen vertegenwoordigen door J. H. F. Graaf du Monceau, opperceremonie- meester en grootmeester van het huis van de Koningin. Van Prinses Juliana werd eveneens een schrijven van rouwbeklag ontvangen. Tevens werden betuigingen van deelneming ontvangen van Kamerleden, mgr. Paolo Giobbe, internuntius te 's-Gravenhage en vele andere autoriteiten. Voor zoover thans bekend is, zullen bij ds teraardebestelling oa. aanwezig zijn dr. J. H. J. Lemmens, bisschop van Roermond, mgr. H. A. Poels, eenige commissarissen van de Ko ningin en anderen. TWEEDE KAMER HERDENKT JHR. RUYS DE BEERENBROUCK. De Tweede Kamer zou heden bijeenkomen ter herdenking van haar overleden voorzitter jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck. Na een rede van den waarnemenden Kamervoor zitter, den heer J. J. C. van Dijk, die de groote verdiensten van den Kamerpresident schetste zou de voorzitter van den ministerraad dr. H. Colijn, zich namens de regeering bij deze woor den aansluiten en zou in herinnering bren gen, dat slechts weinigen kunnen bogen op zulk een grooten staat van dienst voor de pu blieke zaak als met den overleden staatsman het geval was. Het kabinet dankt namens Kroon en Volk voor al den openbaren arbeid door jhr. Ruys de Beerenbrouck verricht. Arrestaties te Boekarest. PARIJS, 20 April (Reuter). De „Matin" publiceert een bericht uit Weenen aan de „Sunday Times", volgens hetwelk een complot tegen Mevrouw Lupescu zou zijn ontdekt te Boekarest. Vier studenten en prins Cantacu- zene zijn gearresteerd. Naar verluidt zouden de studenten, die lid zijn van de „IJzeren Garde" elf terroristen groepen hebben ge vormd. elk 5 man sterk. Elke groep zou op dracht hebben ontvangen een invloedrijk per soon uit den weg te ruimen. Mevrouw Lupescu stond aan het hoofd van de lijst, waarop ook de politie-prefect van Boekarest voorkomt. PERSONALIA. Geslaagd zijn voor het diploma Zwemon derwijzer van den Koninklijken Nederland sehen Zwembond gehouden in Stoop's bad, de Haarlemmers G. Trost en N. Max. Congres „Nederland Weerbaar". In aanwezigheid van vele hooge militaire, maritieme en civiele autoriteiten is „Boschlust" te 's-Gravenhage het door het Centraal Comité tot waarschuwing tegen een zijdige ontwapening georganiseerde congres „Nederland Weerbaar" gehouden. De voorzitter van het congres, dr. J. C. Eringaard, riep in het bijzonder het welkom toe aan de ministers Colijn en Deckers en aan generaal Snijders. Spr. achtte het noodig, dat spoed worde betracht bij de noodzakelijke materieele moreele verbetering van de defensieve kracht van ons vaderland, temeer, waar de aard der te treffen maatregelen een min of meer plot seling bereiken van' hetgeen gewenscht er noodzakelijk is in materiaal, financieel er personeel opzicht onmogelijk maakt. Besloten werd een telegram van verknocht heid aan de koningin en prinses Juliana te zenden. Minister Colijn sprak daarop een kort woord. Spr. achtte het van groot belang, dat men hier was samengekomen om de belangen van het land ten aanzien van zijn weerbaarheid te be spreken. Herinnerend aan de verschijning, vele jaren geleden van het boek „Ein Volk in Waffen" en aan den wereldoorlog, constateerde spr., dat sindsdien de noodzakelijkheid van een krach tige weermacht nog duidelijker is geworden. Ook voor de voorbereiding is veel zorg noo dig om onze defensie eenigermate op peil te brengen. Offers moeten worden gebracht en het besef moet bij ons volk levendig worden, dat zulks noodzakelijk iz. Spr. eindigde met den wensch, dat het con gres de vruchten moge afwerpen, welke het bestuur en spreker zich daarvan voorstellen (Applaus) Oud-minister J. J. C. van Dijk sprak over „de moreele weerbaarheid". Spreker herinnerde aan wat reeds werd gedaan, om tot moreele en materieele ontwa pening te komen, en het geringe resultaat dei- verschillende internationale conferenties. Moreele weerbaarheid is met moreele ont wapening niet in strijd, want zij beoogt te schragen in den strijd van het Nederlandsche volk om buiten den oorlog te blijven. Spr. oordeelde de materieele voorziening van onze troepen thans uitermate zorgwekkend, maar, zoo zeide hij, als het noodlot ons nog eenige jaren schenkt, zal het defensiefond's ons er zeer belangrijk bovenop brengen. Wij kunnei? de huidige regeering daarvoor niet dankbaar genoeg zijn. Meer overeenstemming tusschen vredes- en oorlogsorganisatie, alsmede een gewijzigde re geling van de opkomst acht spr. thans klem mende eischen geworden. Voorts acht hij contingentsuitbreiding on afwijsbaar noodzakelijk. Kapit.-luit. ter zee L. A. C M. Doorman, commandant van den onderzeedienst, voerde het woord over het onderwerp; De maritieme- strategische positie van Nederland meer spe ciaal van Nederlandsch-Indië. Hij besprak al lereerst de problemen, welke bij het bestudee- ren van de constellatie in het verre oosten naar voren komen. De overheerschende factor in de ontwikkeling van het oosten is de op komst van Japan. Deze opkomst is in het ver leden geweest en is ook nog heden oorzaak van al oi niet met geweld beslechte belangen tegenstellingen en kan in de toekomst oorzaak zijn van gewapende botsingen als de wereld geschiedenis nauwelijks zal kunnen aanwijzen. Generaal Snijders wees erop, dat ongeveer twee derde van onze jongelieden buiten de weermacht blijft. Het is z-i eigenlijk een schandelijke toestand, dat een zoo belangrijk deel van ons volk zich van onze weermacht niet aantrekt. In dit verband bepleitte spreker algemeenen weerplicht. Niet alleen voor onze weermacht, maar ook voor onze economische en moreele weerbaarheid dient te worden ge zorgd. In dit verband uitte spreker den wensch dat tot invoering van een weerbelas- ting zou worden overgegaan. De vice-achniraal Brutel de la Riviere vroeg o.a. of de neutraliteitshouding in het alge meen niet te eenzijdig wordt bekeken en of aan de bewapening van de vloot niet meer aandacht dient te worden besteed. Overste Doorman antwoordde, dat vooral aanvulling van het materieel der zeemacht met snelloopende vaartuigen noodig is. De achterstand in den vlootaanbouw behoort zoo spoedig mogelijk te worden ingehaald en daar mee dient een uitbreiding van de bemanning gepaard te gaan. Nadat nog verschillende opmerkingen waren .beantwoord, werd het congres gesloten. VERSTOPPING wordt vlug verb 'nen door Leopillen. Sedert 20 jaar e°" beproefd, zuiver plantaardig laxeermiddel dat een mil de en prompte uitwerking heeft. Leopillen in doosjes vanaf 20 ct. Bij alle apothekers en drogisten. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 20 April: Bevallen 18 April: J. Goedemans—Kamp huis, d.; C. C. Moors—Weijers, z.; G. M. Wage- makerHeemskerk, d.; A. C. Heijerman Hessen, d.; A. A. A. PolléBel, z.; A. A. E. DenijsKlipp, z.; M. de Winterv. d. Wolf, z.; H. JongsmaBraaf, d.; 19 April: J. Kaart Schreuder, d.; 20 April: J. E. SmitHuls bergen, d. Overleden 18 April: J. M. PeetermansWin kel, 87 j„ Kloosterstraat; G. van Batenburg Intveld, 73 j., Archipelstraat; L. de Beurs, 69 j., M. van Heemskerkstraat; M. E. v. Duijn, 33 Vergierdeweg. Trawlers: manden: IJselmond IJM 78 215 f 2380 Limburgia IJM 54 205 t 1780 Schoorl IJM 39 350 t 3340 Cornelis IJM 15 500 t 2400 Claesje RO 46 430 i 2730 Elie Chenevière IJM 161 90 1240 Maria Elisabeth IJM 114 75 1UUU Dolfijn IJM 103 55 f 1UUU Caroline IJM 26 300 i 2570 Hercules IJM 196 200 t 2530 HOCKEY. BELGIë B—NEDERLAND B. Het Nederlandsch B-elftal samengesteld AMSTERDAM, 20 April (A.N-P.) Naar wij vernemen is het Nederlandsche B-elftal, dat Zondag 26 April a-s. te Brussel op het veld van de Racing tegen België B zal spelen, als volgt samengesteld: Doel; Fesevur (Deventer). Achter: Van Eeck (H D M) en Westerkamp (H D M). Midden: Lob (H D M), Scheffer (M H C) en Van Lierop (Hilversum) Vóór: Gunning (Bloemendaal), Sparenburg (Hilversum), De Roos (Bloemendaal), Hey- broek (Amsterdam), Kwast (Amsterdam). IJMUIDEN BESOMMINGEN. Beugers: VL 195 f 1430. KW 39 f.650; KW 78 f 630; KW 175 f 240; KW Loggers: R09 f750; SCH 250 f 860; KW 51 f400; KW 107 f160; KW 154 f 220; KW 177 f 230; KW 178 f 260; KW 91 f190; KW 28 f190; KW 112 f190; KW 27 f150; KW 108 f180; KW 153 f200; KW 45 f 200; KW 42 f210; KW 167 f190; KW 127 f 260; KW 173 f180; KW 59 f 200; KW 24 f200; KW 58 f350; MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.05—0.82. Griet per 50 K.G. f 35—14. Tongen per K.G. f 1,030.90. Middelschol per 50 K.G. f 23. Zetschol per 50 K.G. f 39—20. Kleine schol per 50 K.G. f 284.90 Schar per 50 K. G. f 95.50. Tongschar per 50 K.G. f 3528. Vleet per stuk f 3.101.70. Kleine poon per 50 K.G. f 83.10. Groote schelvisch per 50 K.G. f 20—14. Middelschelvisch per 50 K.G. f 19—15. Klaine middelschelvisch per 50 K.G. f 18— f 14.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 159. Kabeljauw per 125 K.G. f 3617,50. Groote gullen per 50 K.G. f 11,50—9. Kleine gullen per 50 K.G. f 118.. Wijting per 50 K.G. f 7—2,70. Makreel per 50 K.G. f 5.40—1,95. Heilbot per K.G. f 0.85—0.54. Leng per stuk f 1,400.85. INTREDE DS. BRONSGEEST. Ds. Joh. Bronsgeest, Herv. predikant te Giessen-Ouderkerk, beroepen bij de Nederd. Herv. Kerk alhier, zal op eersten Pinksterdag zijn intrede in zijn nieuwe gemeente doen STAATSLEENINGEN JENLAND. 4 pCt. ld. 1933 n 4 pCt. Nederl Indië STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK- IN STELLIN GEN. Amsterd. Bank Handel Mpij Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank ENDUSTR. O ND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever TABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Konmk ?aketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland HollandAmerika lijn PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater VORIGE KOERS 98% 96% 21V, 22% -% 1264 51 1121* 105 23Ve 384 584 211 1 -1764 105% 1844* 2C97/g 434 S04 364 35 typ 39 2504 -2514 lC%-% 20% 11 typ KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 234* 173-17:-) 105 - Va 209% 434 251<* 2524-4 10tyÉ - 207/. 11 pl.m. 1.45 172-173 105tyg pl.m. 2.00 172—V» 1054 Vt pl.m. 2 15 252}* 4 10% 11% 252tyf 2524 10%-% 11-% 171-1724 1054* 2094 251 2524 lOtyp 207/p H-% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 2364* 2364 - 2364* Java Cultuur 130 - n Ned. Ind. Suiker Unie o 4 - Vorstenlanden 234 - - INDIJSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 94* 9% 9% Anaconda 23% 23%-% 23%-', 23%-% Bethleh. Steel 354-% 244* - B. 344* 344 - 344* - Cities Service 34 34-% 34-% 3% 41% 41% 414* U. S Steel 4 - 417/p7/, 41%-4 - 41%-% Kennec Copper 244-% 24 typ4 24typ Radio Corp 74 RUBBERS. Amsterd Rubber 125«< 1* 4 1254—126 Dell Bat Rubber 75Vt - - Indische Rubber 97 Kendeng Lemboe 1364 Serbadjadi 684 4 Rotterdam Tapanoeli 45 Bandar Rubber 115% - Preanger Rubber 52-4 - Java Caoutch 894 Sumatra Rubber '51 - - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 214* 21% 21% Wabash Railroad 2\ 2tyf 2% ty» Union Pacific 794 - Chic Milwaukee 4 Missouri Kansas Texas 5% - 5% - tyf - - - MIJNBOUW. Alg Explor Mij 158 Redjang Lebong 220 - 15 PROLONGATIE 14 14 - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8