Antilawaai-hotel. KRiSTAL GLAZEN? De verkeers-puzzle bij het Verwulft. Hél BeiMtatiiksU 53e Jaargang No. 16206 Verschijnt dagelijks, behalve 00 Zon- en Feestdagen Donderdag 23 April 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25. franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 10.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. UITGAVE LOUBENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10800 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soecdaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 1—5 regels 175, elke regel meer f 0.35. Reclames 0.60 per regeL Tarieven regel abonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1 4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-. Wijsvinger f 150.-. Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk f 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden /600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim ƒ75.- Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 23 April. Uit den Raad. De Haarlemsche gemeenteraad begon Woensdagmiddag zijn zitting met „nakaar ten" over de veelbesproken nieuwe 5 pet. ver laging van de salarissen en loonen van het gerr.eentepersoneel. Zooals men weet heeft de gemeente moeten zwichten voor den wenseh der Regeering. Wethouder Reinalda verklaarde dat als B. en W. nu nóg niet toe gegeven hadden er moeilijkheden met het verkrijgen van gelden uit zouden zijn ont staan. Er was geen andere mogelijkheid meer dan toe te geven. Persoonlijk protes teerde hij evenwel tegen de houding der re geering in deze zaak, die hij „onwaardig" noemde, hetgeen de burgemeester niet toe laatbaar vond waarop de wethouder er „on juist" van maakte. De Raad kon er niet toe komen zich zoo maar bij het fait accompli neer te leggen. Er waren uitlatingen van verontwaardiging en teleurstelling, die van andere zijde weer uitlatingen van instemming met het regee- ringsbesluit uitlokten. Even dreigde zelfs een herleving van het indertijd gehouden •debat, maar zoo ver kwam het toch niet. De heeren Castricum en Noordhoff stelden mo ties voor waarin de opgelegde verlaging werd betreurd en waarin werd gezegd (op grond van den datum van het K. B.) dat de mi nister geen kennis had kunnen nemen van de opvattingen van de raadsmeerderheid. Maar B. en W. ontkenden dat laatste en vestigden er de aandacht op dat de mi nister van Binnenlandsche Zaken ook kran ten leest. De heer Van Tetering meende dat het onmogelijk zou zijn voor den minister, van alle raadsdebat-ten kennis te nemen. Dat is natuurlijk ook zoo, gezien de 1080 gemeen teraden, maar als de Raad van de vijfde ge meente des lands spreekt over een zaak die de Regeering direct aangaat stelt zij zich natuurlijk wèl precies op de hoogte. Enfin, tenslotte trokken de heeren Castricum en Noordhoff hun moties dan ook maar in. Er was een lange „revue van hamerstuk ken" en er werden diverse kleine punten zon der veel discussie afgedaan. Langer gedach- 'tenwisseling lokte het voorstel van mr. Blanksvoort (V.B.) uit, om na de opheffing van de toonkamer van het G.E.B. nu ook die van het Gasbedrijf op te heffen. De voor steller zag de toekomst'van het Gasbedrijf als zeer beperkt en legde den nadruk op de sterke vermindering van den omzet van de toon kamer. Mr. van Dam (V.D.) viel hem bij, de heer Noordhof (S.D.A.P.) schreef het aan de crisis toe. maar mr. van Dam vond de daling van den omzet tot 1/3 daardoor niet verklaard. De heer Westerveld (S.D.A.P.) zei dat het Gasbedrijf belang heeft bij het behoud van de toonkamer, dat de installateurs, die geen winkel hebben in hetzelfde geval verkeeren en dat het Gasbedrijf in geen geval ten dioode opgeschreven is. Waarop de heer Van Tetering de toonkamer bestreed en haar veel te duur vond voor f 6C00 per jaar, die beelemaal niet uitgegeven behoeven te worden, en wethouder Roodenburg betoogde dat zij nuttig besteed zijn aan reclame voor het Gasbedrijf. Het fris- sche inzicht van den wethouder van Financiën in de waarde van reclame zal wellicht nieuwe hoop geven aan de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer, die een j aarlij ksche subsidie van f 250 geniet. Bij de behandeling van het onderwerp Maarschalkbank, welk monument aan het ein de des Dreefs verrijzen zal, verdween de bur gemeester even en sprak alleen de heer Peper (communist), die den burgemeester alle mo gelijke monumenten gunde maar de bank zag als een monument voor het burgermeesters ambt, dat hij als uiting van het kapitalistische gezag niet wenscht te huldigen, vooral niet in een schier-onvergankelijk gedenkteeken. Daar bleef het bij. Tenslotte werden de bekende vragen van mr. Bijvoet over de verkeersregeling bij het Verwulft behandeld. Verscheidene leden ble ken den nieuwen toestand, waarbij het auto verkeer links moet wachten en het trager verkeer rechts, althans beter te vinden dan de vorige situatie, die volkomen vrijheid liet. Anderen waren het met mr. Bijvoet eens dat groote bezwaren ontstaan zijn voor auto's die rechts en fietsers die links afslaan. Daarbij werd er nog wat van gedachten gewisseld over de bevoegdheden der politie. Tenslotte stelde de voorzitter voor het advies in te winnen van den chef der Amsterdam- sche verkeerspolitie, den commissaris Bak ker, en dat vond iedereen best. Het rapport zal hopelijk in de eerstvolgende raadszitting aan de orde komen. Ik verwijs naar ons verslag betreffende de bespreking van het punt brandstoffen-bij slag. De regeering heeft die ondanks de koude der laatste dagen niet willen geven, en de gemeente heeft zich niet bevoegd geacht het op eigen houtje te doen. Formeel moge (Te Londen is het Berkeley Hotel geopend, in welks kamers niet het geringste gerucht van het groote stadsleven heet door te dringen.) Het wereldsteedsche leven is rumoerig En Londen is daar geen exceptie op. Moderne menschen zijn nu eenmaal roerig, Zij leven in lawaaiïgen galop. Je wordt des nachts zelfs niet met rust gelaten, Er is nooit pauze in zoo'n wereldstad, De autos met hun rauwe klaxonnaten, Zijn dag en nacht op hun luidruchtig pad. Maar nu heeft men gezocht in 't hart van Londen, Naar het geheim, dat al die herrie weert, En heeft het ook in een hotel gevonden, Dat men „in stilte" heeft geconstrueerd. Daar kun je op je kamer niets meer hooren, Daar lijkt heel het verkeer op slag gestaakt, En geen gerucht kan meer je droom verstoren, Tenzij je 't zelf, bijvoorbeeld snurkend. maakt. Dat moet een ideaal zijn voor de gasten, Een balsem voor hun zenuwengestel, Dat onze tijd zoo zwaar pleegt te belasten, Het vindt nu rust in 't Berkeley hotel. Ik vind dit wel een zeer lofwaardig streven De ware rust is steeds meer daalders waard, Het huidig leven is te vol vanleven In en door 't leven wordt ons niets bespaard. Alleen moet men voor één gevaar nog waken, De heele opzet is opeens weer mis, Als dit hotel teveel lawaai gaat maken, Om te verkondigen hoe stil het is. P. GASUS. EEN BRIL VAN KEIP! GROOTE HOUTSTRAAT NAAST LUXOR (Adv. lngez. Med.) het allemaal juist zijn, maar als er men schen zijn die in zulke dagen verkleumen van kou vind ik dat hulp gegeven moet wor den, en dat de gemeente in noodgevallen desnoods maar eens zonder „dekking" van Den Haag dient te handelen. Er zijn niet zulke sommen mee gemoeid. R. P. Geen verlenging van den brandstof fentoeslag. De Minister heeft bezwaar. De gemeente zal brandstof verstrekken voor zieken. Wethouder W. J. B. van Liemt heeft Woens dagmiddag in den raad medegedeeld, dat de Minister van Sociale Zaken, op een aanvraag van het gemeentebestuur, heeft geantwoord, dat de brandstoffentoeslag aan werkloozen niet verlengd mag worden. B. en W. hebben, om te doen wat eenigs- zins mogelijk is, besloten, dat de gemeente alsnog bons voor brandstoffen zal verstrek ken als dit wegens ziekte in een gezin noo- dig is. Uit de discussie bleek, dat Maatschappe lijk Hulpbetoon dit ook reeds doet als er een aanvraag van een huisarts binnenkomt. OPEN BRIEF .AAN DEN MINISTER VAN JUSTITIE. De ouders van een aantal dienstweigeraars die thans in de Rijkswerkinrichting te Veen- huizen verblijven, hebben een open brief aan den minister van Justitie gezonden waarin zij protesteeren tegen het gevangen houden van deze jonge menschen, die naar hun oordeel in vrijheid behooren te worden gesteld. In den brief wordt er voorts over geklaagd, dat aan de jongemannen te weinig brood zou worden verstrekt, en dat de arbeid, welken zij moeten verrichten eentonig en geestdoo- dend is. Daardoor zouden zij worden afge stompt, wat weer een reactie zou kunnen vinden in een verzetshouding, die weer tot het opleggen van sti-affen zou moeten leiden. In den open brief wordt verder de aan dacht gevestigd op de disciplinaire straffen, die op de jongens zijn toegepast en die naai de meening van de onderteekenaars in het geheel niet op hun plaats zijn. Het Borgstellingsfonds. Medewerking van de gemeente Haarlem. Indertijd deelden wij mede, dat te Haarlem een borgsteliingsfonds zal worden opgericht. Het Crisiscomité geeft f 20.000 voor het stichtingskapitaal, de Kamer van Koophan del en Fabrieken stelt eenige lokalen voor het bureau ter beschikking. De gemeenteraad van Haarlem heeft Woensdagmiddag op voorstel van B. en W. be sloten, ook f 10.000 in het stichtingskapitaal te storten. Het Fonds zal alleen borgstellingen op zich nemen voor personen die een kleine leening moeten sluiten. Het geld zelf wordt verstrekt door particuliere banken. Het rijk neemt 40 pet. van het risico der borgstellingen voor zijn rekening. B. en W. zullen advies vragen van Commissaris C. Bakker uit Amsterdam. In den gemeenteraad is Woensdagmiddag breedvoerig gedebatteerd over de verkeersre geling op den hoek Groote Houtstraat—Ver wulftGed. Oude Gracht. De interpellant Mr. F. A. Bijvoet vond de regeling die eenige weken geleden door de 'politie is ingevoerd het kleine verkeer moet rechts in de Houtstraat voor het stop licht wachten, het snelverkeer links zeer gevaarlijk. Eenige andere sprekers waren het daarmede eens. Zij gaven in overweging- zoo spoedig mogelijk den ouden toestand te herstellen, Toen ging ieder die rechts de Ged. Oude Gracht op moest, rechts staan, terwijl ieder die rechtuit moest of links de Ged. Oude Gracht wilde gaan. zich links opstelde. De nieuwe regeling heeft ten gevolge dat fiet sers die nu rechts moeten staan als zij over het Verwulft naar de Ged. Oude Gracht in de richting van het Postkantoor willen gaan, kans hebben door de auto's te worden over reden. Andere sprekers vonden de nieuwe regeling niet ideaal, maar ook aan den ouden toe stand waren bezwaren verbonden, want toen was er feitelijk geen regeling en handelde ieder naar eigen goeddunken. Uit de discussie bleek, dat men ook aan de tafel van B. en W. de nu gekozen oplossing niet afdoende vond. De heer Reinalda, wet houder. wees er op. dat het verkeerspunt zeer veel moeilijkheden oplevert, ook omdat de tram feitelijk aan den verkeerden kant van de straat loopt. Hij opperde het denk beeld om het advies te vragen van Commis saris C. Bakker te Amsterdam, een erkende specialist op het verkeersgebied. Deze gedachte vond bijval. B. en W. namen op zich zoo spoedig mo gelijk dit advies te vragen van den heer Bakker. Dan kan de zaak opnieuw in den raad ter sprake komen. Ne een maanden geëisebt tegen woest chauffeur. Voor de rechtbank te Leeuwarden stond Woensdag terecht de 24-jarige A. S. te Hol- werd, die beschuldigd werd van het veroorza ken van zwaar lichamelijk letsel en dood door schuld. In den avond van 2 Februari heeft verdachte als bestuurder van een personenauto in de St. Jacobstraat te Leeuwarden hoogst roekeloos gereden. Hij kwam daardoor in botsing met een andere auto, verloor de macht over het stuur en reed het trottoir op, waar hij den daar loopenden chauffeur B. Holtreing en diens echtgenoote aanreed. Holtreing werd ernstig gewond en overleed eenige minuten na het ongeluk. Zijn vrouw kreeg een sleutelbeen fractuur en eenige inwendige kneuzingen. Na een uitvoerig getuigenverhoor eischte de officier van justitie een gevangenisstraf van negen maanden en een jaar ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen. Uitspraak over 14 dagen. Huisvrouwen houden zich bezig met dienstbodenvraagstuk. De Nederlandsche vereeniging van huis vrouwen vervolgde Woensdag de algemeene vergadering. Mejuffrouw T. Frencken, inspec- trice van de arbeidsbemiddeling voor vrou welijk dienstpersoneel te Breda leidde het dienstbodenvraagstuk in. Zij zette uiteen dat het dienstbodenvraagstuk veel dieper gaat, dan alleen de kwestie van het tekort aan dienstboden. Wanneer thans in haar omge ving een oproep voor een dienstbode is. be staat de kans dat zich een 40-tal meisjes aanbieden. Misschien is er dan een onder deze 40, die geschikt is voor de betrekking, omdat de meesten nooit als dienstbode in betrek king zijn geweest. Verschillende cursussen trachten thans gcede dienstboden te kweeken, meisjes die liefde gaan voelen voor het beroep. Spr. stond vervolgens stil bij de vertrou wenskwestie tusschen de huisvrouw en de dienstbode. Spr. meende dat hier een taak is weggelegd voor de huisvrouw. De arbeidsbemiddeling moet trachten te komen tot een selectie op de cursussen. Het juiste meisjes op de juiste plaats te brengen, zoo zette spr. uiteen, is niet gemakkelijk. Mejuffrouw J. van Dijk, arbeidsbemidde laarster voor huispersoneel in de provinciën Groningen. Friesland en Drente zette uiteen, dat om te komen tot de oplossing van het dienstbodenvraagstuk men aanvankelijk spoedcursussen had opgericht van zes weken. Het is echter gebleken dat die tijd te kort is voor de opleiding, zopdat men thans in het Noorden van ons land cursussen van 10 a 12 weken heeft voor dienstboden, waar de meis jes worden opgeleid door bekwame onderwij zeressen bii het nijverheidsonderwijs. Na af loop van den cursus wordt getracht deze leer lingen gedurende een week of zes als volontair geplaatst te krijgen voor halve dagen. Spr. acht echter dezen tijd te kort om te oordee- len of een meisje een goede dienstbode kan worden, vooral ook omdat zulk een meisje zich eerst moet aanpassen aan een voor haar geheel nieuwe omgeving. Spr. is de meening toegedaan dat het wellicht beter zou zijn, wanneer de meisjes dadelijk werden geplaatst in een betaalde betrekking. Met nadruk werd er door spr. op gewezen, dat er veel wordt ge daan voer de opleiding van goede dienstbo den. In samenwerking met de huisvrouw gelooft spr. dat er veel kan worden bereikt. De Engelsche Staats'oegrooting. Belasting weer aanmerkelijk verhoogd voor bewapenings-uitgaven. Het Lagerhuis onthutst. Onze Londensche correspondent schrijft: De heer Neville Chamberlain heeft zoo juist de geheimen van zijn begrooting onthuld en de onthulling heeft de gemeenschap eenige onaangename verrassingen bezorgd. De City, de financieele en de industrieele wereld, had tevoren betoogd dat dé kanselier van de Schatkist blijmoedig mocht zijn, mocht hopen op aanmerkelijke verhooging van het bedrag der inkomstenbelasting in het komende fi nancieele jaar (April tot April), een verhoo ging sterk genoeg om de nieuwe uitgaven voor de landsverdediging te kunnen dragen. De be- wapeningspiannên zelf zouden veel werk aan den winkel brengen en dus meer verdiensten voor- honderdduizenden en dus meer inkomen voor de Schatkist uit de inkomstenbelasting op den bestaanden voet. Het was een gedach- tengang, die deed denken aan het waanbegrip, dat men tegelijk zijn geld kan uitgeven en het bezitten. Chamberlain zelf lijdt niet aan zulke waanbegrippen en heeft door zijn verhooging van de inkomstenbelasting met tennaastenbij 5 Vz percent te verstaan gegeven, dat de be volking voor de verhoogde bewapening moet betalen. Hij heeft hiermede aan de gemeen schap het heilzaam besef bijgebracht, dat zij altijd in haar beurs de gevolgen moet voelen van nationale politiek. Die nationale politiek gaat veel meer geld kosten en ze moet onver mijdelijk de burgers armer maken. Hij heeft de menschen doen voelen, dat hun recht- streeksch persoonlijk belang, het meest recht- streeksche dat in hun beurs ligt, gemoeid is met de bewapeningsplannen en de buitenland- sche politiek waaraan ze zijn verbonden. De uitwerking moet zijn dat die plannen en die politiek door de kiezers zullen worden onder zocht in een nieuw licht. De uiteenzettingen van Neville Chamberlain openbaren een ernstigen toestand, die zich door den nuchteren en effen toon, waarvan deze ambtsman zich bij voorkeur bedient, niet Iaat verbergen. Wij gaan jaren tegemoet, zei- de de minister, waarin zeer groote sommen moeten worden uitgegeven. Een groot bewa- peningsprogram moet in korten tijd. in vijf jaren, worden afgewerkt. Men kan niet ver wachten dat daarna de uitgaven van den staat aanmerkelijk zullen dalen. De weermacht diensten zullen omvangrijker zijn en elk jaar meer geld noodig hebben dan zij tot heden noodig hebben gehad. Wanneer de zeer groote sommen waarvan de minister sprak (30Ö mil lioen pd. st. wordt genoemd) in vijf jaren zijn besteed zal men per jaar 800 millioen pd. st. noodig hebben in plaats van de gemiddelde 700 millioen pd. st., die tot heden in de jaren na den oorlog gemiddeld regel zijn geweest. De minister heeft niet met een bewapenings- leening willen beginnen. De eerste kleine ter mijn van 30 mililoen pd. st. van de 300 mil lioen pd. st., die het bewapeningsplan zal kos ten, moet worden betaald uit de geregelde in komsten; vandaar de belastingverhooging en de verhooging van 2 stuivers per pond van de indirecte theebelasting. Dit laatste wil zeggen dat ook de werklooze zijn geldelijk offer moet brengen voor de bewapening. „Onze veiligheid is ons meer waard dan onze stoffelijke wel stand". heeft Chamberlain gezegd. Het is een variatie op de uitspraak van Goebbels, die vond dat kanonnen voor het Duitsche volk harder noodig waren dan boter. Deverontrustende gedachte moet de menschen bekruipen, dat veiligheid niet verzekerd is door opdokken in dien alle naties om strijd dit proces aanwen den- De begrooting van 1936 is een crisis-begroo ting, waarbij opnieuw de beginselen van se cuur financieel beleid alse te hinderlijk zijn prijsgegeven. Er zat niets anders op. De kan selier van de Schatkist heeft zich 5 Va millioen pond sterling toegeëigend uit het wegenfonds, hoewel hij er niet toe gerechtigd is. Voorzie ningen voor aflossing van de hoogste staats schuld, die Engeland ooit heeft gehad, schitte ren in de begrooting door afwezigheid. De ver plichtingen tegenover een buitenlandschen schuldeischer, Amerika, worden doodgezwegen. Dit alles is tegen de oude, degelijke Britsche financieele traditie. De minister heeft gezegd, dat hij de geldelijke lasten van het tijdperk niet kau leggen op de schouders van het ko mend geslacht. Hij zeide het in het verband van de verhoogde inkomstenbelasting, die moet helpen aan de betaling van den eersten termijn dei bewapening. Intusschen verleende hij slechts lippendienst aan het beginsel, dat elke tijd zijn eigen lasten moet dragen. Want de aanmerkelijk verhoogde bewapeningsuitga ven der volgende jaren zullen niet door het huidig geslacht kunnen worden opgebracht en de minister heeft dan ook al doen beseffen, dat het aangegeven beginsel het volgend, het daaropvolgend en het daar weer op volgend jaar niet zal kunnen gelden. Dan zal de be- wapeningsleening moeten afkomen, waarvoor her nageslacht de rente en de aflossing zal moeten opbrengen. Het- Lagerhuis toonde zich allesbehalve in genomen met de Begrooting. Het was als een verzameling menschen, die de waarheid niet kon hooren. Labour was zeer verheugd over de verhoogde inkomstenbelasting en over de maatregelen tegen hen, die met juridische listigheden hun aanslag weten te verlagen; maar Labour gaf uiting aan diepe verbolgen heid over de verhooging van de theebelasting, die liet beschouwt als een kwaadaardigen vorm van indirecte belasting, die de millioe- nen economisch zwakken het hardst treft. De Conservatieven hebben jaren lang gestreden voor verlaging van de Inkomstenbelasting en zijn diep teleurgesteld over het feit, dat Cham berlain niet alleen verzuimd heeft aandacht te geven aan de kracht van hun argumenten maar zelfs den tegenovergestelden kant van hun verlangen is opgegaan. Het Conservatieve standpunt is sinds vele jaren, dat de burgers en hun bedrijven veel te zwaar worden belast en dat verlichting van dien last ten zeerste bevorderlijk zou zijn voor herstel en voor spoed. die vanzelf tot verhoogde opbrengst van de inkomstenbelasting zouden leiden. Cham- Het woord is aan.... James Freeman Clarke: Een politicus denkt aan de volgende verkiezingen, een staatsman aan de volgende generatie. berlain heeft het duidelijk gemaakt dat hun theorie eenvoudig niet op de proef kan wor den gesteld en wat erger is hij heeft te verstaan gegeven, dat dit middel van belas tingverlaging om herstel en voorspoed te die nen eerst dan zal kunnen worden aangewend, wanneer internationaal vergelijk voor alle vol- ke de lasten van bewapening zal hebben ver licht. En wanneer zal dat zijn? Eigenaar van de gevonden bankbiljetten meldt zich aan. AMSTERDAM, 23 April. Var«o*rrorgen zijn zeven bankbiljetten van 100. welke Dinsdag avond in een blokband-taxi gevonden waren, weer naar hun rechtmatigen eigenaar terug gekeerd. Gisteravond had de verliezer, die in de krant had gelezen, dat de zeven bankbiljetten bij de afdeeling gevonden voorwerpen der taxi-centrale waren gedeponeerd, zich aan de taxi-centrale gemeld. De afdeeling gevonden voorwerpen was toen echter gesloten, zoodat de eigenaar der bankjes hedenochtend moest terugkomen. Voor tienen reeds meldden een heer en dame, die verklaarden gezamenlijk den rit in de blokbandtaxi te hebben gemaakt, zich hedenmorgen bij de taxi-centrale. Daar moesten zij wachten, totdat de chauf feur, die het geld had gevonden, eveneens op de taxi-centrale was gearriveerd. Om tien uur kwam de eerlijke vinder en het weerzien was allerhartelijkst. De chauffeur herkende zijn vroolijke passa giers dadelijk en met eenige formaliteiten van handteekeningen zetten was de plechtigheid spoedig afgeloopen en waren de f 700 minus een belooning naar den rechtmatigen eige naar teruggekeerd. Toonkamer gasfabriek. Blijft bestaan. De gemeenteraad van Haarlem heeft Woensdagmiddag met 23 tegen 1'5 stem men het voorstel van Mr. C. Blankevoort om, nu de toonkamer van het G.E.B. opge heven is, ook de toonkamer van het gasbe drijf te sluiten, verworpen. De oorlog in Abessynië: Vertraagde opmarsch der Italianen naar Addis Abeba. pag, 4 Britsche vliegers hebben den Duitschen ge zant te Kairo, Von Stohrer, gevonden. pag. 4 Dr. Robertson en zijn metgezel, die tien dagen in een goudmijn in Nw. Schotland opge sloten hebben gezeten, zijn gered. pag. 4 De Eerste Kamer heeft de wetsontwerpen tot regeling van het afbetalingssystcem en sa menvoeging van Beverwijk en Wijk aan Zee aangenomen. pag. 3 De Nederlandsche Roode Kruis Ambulance verlaat 1 Mei Addis Abeba. pag. 3 De besprekingen over het voortbestaan van dc Kon. Holl. Lloyd duren voort. pag. 3 B. en W. van Haarlem zullen over de ver- keerspuzzlc bij het Verwulft advies in winnen bij een verkeersdeskundige. pag. 6 De gemeenteraad van Haarlem besloot f 10.000 bij te dragen in het borgstellings fonds. pag. 6 Tegen de verdachten van den overval te West- zaan is vier jaar geëisclit. pag. 2 Het Zwaluwenelftal wint met 32 van de Roode Duivels. pag. 9 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Uit den raad. pag. 1 Van onzen Londensehen correspondent: De Engelsche Staatsbegrooting. pag. 1 Hoe ik groeide: De rol. pag. 3 Spaansche miniaturen. pag 3 L. S.: In afwachting. pag. 3 K. de Jong: Lustrum-concert „Die Spaerne- sanghers". pag. 9 Dr. P. H. Schroder over De Tooneelschool. pag. 9 De modeshow in het Concertgebouw te Haarlem. pag 13 Sport in 't Kort. pag. 9 Voor de Vrouw. pag. 10 De burgerlijke stand van Haarlem is opge nomen op pag. 1L

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1