Kleermakerij J. v. Dam Prima Maatcostuums VRIJDS'G "24 A PR" IC 1936 H A A" R C E M'S DAGBEAD tt LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. NEDERLAND—FRANKRIJK OP ANDERE DATA. Wanneer Frankrijk van China en Neder land van Monaco wint. zal ons team op eigen terrein tegen Frankrijk spelen. Het is be kend, dat van Nederlandsche zijde een voor keur bestond dezen wedstrijd op 15, 16 en 17 Mei te houden, maar Frankrijk heeft be zwaren tegen deze data geopperd. De Neder landsche Lawntennisbond en die van Mo naco waren het over de data van den op 1, 2 en 3 Mei te spelen wedstrijd aanvankelijk niet eens, maar tenslotte is toen het voor stel van den N.L.T.B. aanvaard. Het ziet er thans naar uit. dat de Neder landsche Bond de Fransche bezwaren zal er kennen. Hiertoe heeft een persoonlijke brief van Jean Borotra aan zijn Nederlandsche tennisvrienden zeker bijgedragen. De Fran sche bond en de Fransche Daviscup-spelers stellen het op prijs, den wedstrijd te spelen in de week. volgende op de ontmoetingen Frankrijk—China en Monaco—Nederland, zoodat kan worden aangenomen, dat de wed strijd NederlandFrankrijk op 8, 9 en 10 Mei zal plaats hebben, mits de voorspelling, dat beide landen hun wedstrijd zullen winnen, uitkomt. TIMMER VERTROKKEN. Woensdagavond is Timmer per trein naar Monaco vertrokken, om zich bij zijn mede spelers en trainer Najuch te voegen en uit te komen in den wedstrijd Monaco—Neder land voor den Daviscup. GED, OUDE GRACHT 78 gsr ZIET DE ETALAGES! DAMMEN. DAMVEREENIGING „D.O.S." In het clublokaal der Damvereeniging D.O.S. werden de wedstrijden om de clubkampioen- schappen 1936-1937 voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: le klasse: J. Spijker wint van H. Philippo; H. J. van Berk remise met J. Spijker; F. Mol- lema wint van G. A. Ottolini; W. Dijkhof wint van P. Heidweiller; H. Baltes wint van C. Vroolijk. 2e klasse: W. Philippo wint van T. van Goor, S. Vermeer wint van G. W. de Keizer; W. F. Miedema wint van H. Le Noble; F. B. Dinkla wint van W. Philippo; H. Le Noble wint van G. W. de Keizer; T. v. Goor wint van S. Ver meer; J. C. Verwer wint van E. Borger; F. B. Dinkla wint van G. W. de Keizer. HONKBAL OPENINGSWEDSTRIJDEN. Dat de honkballers er naar hunkeren weer den bal en slaghout te hanteeren, blijkt al uit. het feit dat het Bondsbestuur het ge- wenscht heeft gevonden dit jaar weer de ope ningswedstrijden te houden. Opgegeven hebben zich liefst zestien negen tallen, t.w.: A.F.C .1 en II, Ajax, Blauw Wit, Catchers, D.E.V., D.W.S., E.D.O., Haarlem, H.H.C., Shell, Swastika, V.V.G.A., Quick I en II, Z.R.C. Door dit groote aantal gedwongen heeft het bestuur een Amsterdamsche en een Haar- lemsche serie ingesteld. Van de beide series wordt de voorronde op Zaterdag 25 April ge speeld, n.l. in Amsterdam: V.V.G.A.Cat- chersrAjax—Blauw Wit, AF.C. IQuick II en in HaarlemHaarlemE.D.O.. Bepaald is dat de wedstrijden een uur of vijf innings zullen duren. GYMNASTIEK DE GALA-UITVOERING. Voor de door de G. en S. V. Concordia ter gelegenheid van haar gouden jubileum a.s. Zaterdag te organiseeren gala-uitvoering blijkt groote belangstelling te bestaan. O.m. het college van B. en W. van Haarlem, het bestuur van het K. N. G. V., besturen van turnkringen, en verschillende commissies zul len vertegenwoordigd zijn. Uit verschillende deelen van het land blijken belangstellenden de uitvoering te willen bijwonen. SCHIETEN. VIJFTIG JAAR SCHUTTER. Op 29 April a.s. is het 50 jaar geleden, dat de heer D. Teekens, voorzitter van de schiet- vereeniging „Voor Vaderland en Koning'' lid van deze vereeniging is geworden. In ver band daarmee zal op 30 April, des n.m. van 35 uur, in Hotel Royal receptie worden ge houden. BOKSEN WEDSTRIJDEN AMSTERDAM—HAARLEM— ZANDVOORT. De Haarlemsche Boksvereeniging „De Ring" houdt op Maandag a.s. wederom een wed strijdavond, die door het gevarieerde pro gramma. de belangstelling waard is. De vol gende vereenigingen zullen vertegenwoordigd zijn „Krieger", „Jac. Sars", „Maccabi", alle Amsterdam, Z. B. C. „De Ring". Zutphen, H. B. V .„De Ring", Haarlem, ..Z. B. C.", Zand- voort, en wel door de volgende partijen (vedergewichtïRijntjes (De Ring)Post (Sars); (lichtgewicht): Geerüng (Z. B. C.) Hoogstraten (Sars); Hendrikse <Z. B. C.) Tatenhoven (Sars); De Neijts (Z. B. C.)Ger- rits (Sars); De Vos (Ring)De Vries (Krie ger); De Bie (De Ring)Moscou (Maccabi); Smit (De Ring)Dupont (Maccabi); weiter- gewicht) Vrenegoor (De Ring)Querido (Maccabi); Hoffmann (De Ring)Kerkwijk (Kriegeri; halfzwaargewichtWiertz (Zut phen)Visser (Z. B. C.); Kelfenstijn (De Ring)Pach (Maccabi)Loos (Z. B. C.)v. d. Heijst (Krieger). Tot slot van deze reeks bokst in het half zwaargewicht de Haarlemmer W. Akersloot tegen Loosekoot, van Krieger. waarvan een belangwekkende partij verwacht wordt; het technisch-demonstreerende deel van den avond wordt verzorgd door den heer De Vries, kampioen van Nederland 1936, en den heer Cohen, kampioen Amsterdam 1936, finalist Nederlandsche kampioenschappen, die een de monstratie-partij zullen boksen. Deze wedstrijden worden gehouden in het clubgebouw van „De Ring", Berkenrodesteeg 5, onder de reglementen van den Ned Bo'cs- bond. Ze zijn alleen toegankelijk voor leden en donateurs. i VRAAGT STALEN! maakt bekend, dat al haar MAATKLEEDING op eigen atelier vervaardigd wordt, uitsluitend door kleermakers die bij de grootste kleermakeriien des lands hebben gewerkt. ONZE WERKPLAATS is ter overtuiging steeds voor het publiek toe gankelijk. Ons werk kunnen we dus TEN VOLLE GARANDEEREN. - Wij gaan dus voort, met 2 pantalons te leveren vanaf f 40. en noodigen een ieder uit een kijkje te komen nemen. TEL 12236 EL"Lr: jl1,' (Adv. Ingez. Med.) Een van Engeland's grootste sportgebeurtenissen. De strijd om den F. A. Cup. Morgen, Zaterdag, spelen Arsenal en Shef field United in het Wembley Stadion in den eindstrijd van den „Cup". De geschiedenis van den Engelschen voet balbeker is vol interessante bizonder heden. Deze wisselprijs heet officieel „The Football Association Challenge Cup", doch in den loop der jaren is de naam „English Cup" gemeen goed geworden. De groeiende populariteit van dit tournooi wordt weergegeven in de bezoek cijfers van den eindstrijd, want juist deze match is de graadmeter der publieke belang stelling. De eerste finale werd op 16 Maart 1872 ge speeld en uit oude kronieken blijkt, dat er slechts een handjevol toeschouwers aanwezig was, omdat men een toegangsprijs van één shilling te duur vond. De eerste matches wer den op Kennington Oval (het bekende Surrey cricketveld) en West Brompton (thans een spoorweg-rangeerterrein) gehouden, doch in 1892 besloot de Surrey Cricketclub haar terrein niet langer voor voetbal beschikbaar te stellen. Waren er in 1874 nog slechts 2000 toeschou wers, in 1883 sprak men reeds van een record- menigte van 10.000 personen. Na een eindstrijd te Manchester en een op het Everton-terrein te Liverpool, gekozen, omdat deze toen de grootste van het land waren, werd besloten op de terreinen van het kristallen Paleis bij Lon den een speelveld aan te leggen en wel op den bodem van een kunstmatig meer, dat men had laten leegloópen en dat omgeven was door hooge aarden.walltn, die gemakkelijk tot toe schouwersruimte konden worden ingericht. De Football Association zou 90 procent van de bruto-ontvangsten krijgen en de eerste finale, in 1895 tusschen Aston Villa en West Brom- wich Albion, trok al dadelijk 43.000 kijkers. De stijgende belangstelling wordt weergegeven door het gemiddelde aantal bezoekers bij de win tig eindstrijden op dit Crystal Palace- terrein, een average van 73.000. Driemaal kwam men boven de 100.000 toeschouwers; in 1901, toen Tottenham tegen Sheffield United in het veld kwam, was het totaal 110.820, in 1905, met Aston Villa en Newcastle als rivalen. 101.117 en in 1913, toen Aston Villa en Sun derland behalve op den beker, beiden kans hadden op het League-kampioenschap, waren er 120.081 menschen. De eerste op Wembley gespeelde finale in 1923 ligt nog versch in het geheugen. De offi- cieele controle-cijfers spreken van 126.047 aan wezigen, doch tienduizenden vonden op niet- officieele wijze toegang, zoodat vóór den aan vang ongeveer 200.000 menschen binnen de muren van het Stadion waren. Het geheele speelveld was met toeschouwers bedekt en toen de Engelsche koning op de tribune ver scheen, drongen duizenden naar de koninklijke ioge op om hem van nabij te zien en, wonder lijk genoeg, verdwenen ze daarna door de tunnels onder de tribunes van het terrein Tenslotte na een oponthoud van drie kwar tier. gedurende welken tijd de koning gedul dig bleef wachten, kon de eindstrijd tusschen Bolton en West Ham een aanvang nemen. De toeschouwers zaten tot aan de krijtlijnen, doch David Jack stoorde zich daar niet aan en gaf na zes minuten Bolton de leiding, die na de pauze door Butler tot 20 werd opgevoerd. Nadien heeft men bij bekerfinales het pu bliek nooit meer aan den ingang laten betalen, doch de kaarten uitsluitend in voorverkoop beschikbaar gesteld. En dat is maar goed ook, want ofschoon de finale van 1923 op ons een onvergetelijken Indruk gemaakt heeft, en dat niet door het vertoonde spel, zouden we een dergelijke chaos niet ten tweeden male willen meemaken. De allereerste finales van 1872 tot 1883 wer den door amateur-teams, gevormd door stu denten, gewonnen. Het tournooi voor den beker was de aanleiding tot het steeds versterken der deelnemende ploegen en als gevolg daar van werd het beroepsspel ingevoerd (1885). Eerst waren het de Royal Engineers en de Old Etonians, die om beurten de trofee veroverden, daarna zegevierden de Wanderers driemaal achtereen, om weer plaats te maken voor Blackburn Olympic. Er werd in die dagen for- scher gespeeld dan nu, want het was geen zeldzaamheid, wanneer een der deelnemers met een gebroken sleutelbeen in het veld bleef en tot het einde medestreed. Ook de opstelling van het elftal was anders. n.l. een doelman, een three-quarter-back, twee halfbacks en ;even voorwaartsen, wat dus in de practijk op drie achterspelers neerkwam, zoodat het hedendaagsche systeem van den teruggetrok ken spil niet nieuws onder de zon is. Blackburn Rovers won den beker in 1884. '85, en '86 en in de finale van '85 verraste deze club de toeschouwers, door voor het eerst met ie halfbacks te spelen. In totaal won Black burn tot 1891 vijf keer de trofee, doch daarna moest zij 37 jaar, tot de finale van 1928 tegen Huddersfield wachten, alvorens zij Aston Villa's inmiddels verkregen record van zes overwinningen, kon evenaren. De fraaiste bekersuccessen tot op den huidi- gen dag, werden door de Wanderers uit de ze ventiger jaren behaald, want zij zegevierden vijf keer met de totaalcijfers van 111. Doch Preston North End heeft een record, dat wel nimmer door eenige andere club geslagen zal worden. In 1889 won dit team den beker zon der een enkel tegenpunt en tegelijkertijd het League-kampioenschap zonder een enkelen wedstrijd te verliezen. Merkwaardig is de pech van Newcastle Uni ted op het Crystal Palace-veld. Vijf maal in zeven achtereenvolgende seizoenen bereikte de United de finale, doch slechts één keer ver mocht zij te zegevieren en dat was, toen na een gelijk spel tegen Barnsley in 1910, de match op het Everton-veld werd overgespeeld. De tweede klasser Bamsley leverde een on gekende prestatie voor een club van dat kali ber, door in drie achtereenvolgende seizoenen een groote rol in bekervoetbal te spelen en tweemaal in de finale te komen. Dit succes was des te opvallender, daar het hier een arme vereeniging gold, die slechts het hoofd boven water kon houden, door haar beste spelers aan grootere clubs te verkoopen. Doch haar manager, Mr. Arthur Fairclough, vond telkens weer andere goede krachten en in 1910 kon Newcastle, zooals gezegd, slechts na een „replay" zegevieren. In 1911 bracht Barnsley het tot de laatste ronde, alvorens door Burnley te worden uitgeschakeld, welke club op haar beurt in de uiteindelijke winnaars. Bradford City, in de semi-final haar meerdere moest erkennen. Doch Barnsley gaf den moed niet op en het volgend jaar deden zij iedereen verbaasd staan, door de trofee te veroveren. Het toeval wilde, dat tegen den bekerhouder Bradford City geloot werd. Drie maal eindigde de strijd in een puntloos gelijk spel. doch in de vierde ontmoeting zegevierde de tweede klas ser met 32. In de finale tegen West Bromwich Albion werd op het Crystal Palace-veld punt loos gelijk gespeeld, doch bij de replay won Barnsley op het Sheffield United veld door een goal van Harry Tufnell, die na een beleg voor het doel der tweede klassers. plotseling doorbrak, het geheele veld over dribbelde en tenslotte keeper Pearson passeerdeHet ge juich van het Yorkshirippubliek, dat zijn fa vorieten eindelijk zag winnen, was geweldig. Na 1912 heeft Barnsley in de Cup weinig meer gepresteerd, behalve in 1931 en in dit seizoen, toen zij resp. het sterke Sheffield Wednesday en Birmingham niet 21 versloeg. Dit jaar sneuvelde zij op het Arsenal-veld met 41. Maar haar wapenfeiten zijn nog lang niet vergeten en nog steeds wordt zij gerekend onder de erkende, „cup-fighters". CRITICUS. R.A. reeds kampioen is. Mogelijk, dat het In den wedstrijd VVIJ 3—Kennemerland 5 zal spannen, omdat de winnaar van deze match vrij zeker definitief de tweede plaats zal be zetten. De bezoekers behoeven slechts gelijk te spelen om als nummer twee te eindigen. Van meer belang zijn de wedstrijden om den Kennemerland-beker. Elk jaar wordt er om dezen beker met veel enthousiasme gestreden door alle eerste elftallen. V.V.IJ. is houdster van den beker. Zij ontmoet, het sterke V.J.B. uit Velsen, dat in de B afdeeling een rol van beteekenis heeft gespeeld. Hoe goed de Vel- senaren zich ook kunnen weren, toch gelooven wij niet, dat zij tegen V.V.IJ. welk team een klasse op zichzelf vormt, eenige kans maken. Zonder twijfel komt V.V.IJ. in de volgende ronde. De wedstrijd UlyssesV.V.R.A. kan spannend worden. De ambtenaren, die het vol gende seizoen in de B-afdeeling zullen uitko men, krijgen gelegenheid te bewijzen, dat zij ook werkelijk in de hoogere klasse thuis be- hooren. Daar Ootes c.s. door gelijk te spelen de tweede ronde reeds kunnen bereiken, ver wachten wij. dat Ulysses zal sneuvelen, ook al heeft dit elftal het terrein voordeel. Op het Hillinen-terrein ontvangt S.I.Z.O. het eerste elftal van Kennemerland. Veel krachtsverschil zri er in deze ontmoeting niet zijn. Wij gelooven. dat de Haarlemsche oranje, hemden een kleine overwinning op de Hille- gomsche dragers van hetzelfde- shirt zullen behalen. Voor de Zondagcompetitie worden Zaterdag gespeeld: Afdeeling E: Haarlem eH. F. C. d. 3 uur, J. Steffens. Afdeeling F: Haarlem f—H.F.C. f, 3 uur, A. Zomer Jr SCHEIDSRFCHTERSK AARTEN. Zaterdag 25 April a.s. van 5 tot 5.30 uur groep A tot en met Z. VOETBAL. Wijziging wedstrijd- programma. Blijkens de Off. Mededeelingen in de „Sportkr." hebben o.a. de volgende wijzigingen in het programma plaats- gehad: Ingelascht zijn: Hercules—Hilversum (Zaterdag). EmmaUnit as En de bekerwedstrijden: OvermaasHelmond P. S. V.—K. F. C. Hermes-D. V. S.— R. C. H. Uitgesteld zijn de bekerwedstrijden: V. I. O. S.Haarlem O. D. S.Feijenoord C. V. V.Juliana Zwoische BoysZ. A. C. RIPPERDAE.D.O.-COMB. A.s. Zondagmorgen half elf speelt Ripperda een vriendschappelijken wedstrijd tegen een E. D. O.-combinatie aan den Vergierdeweg. Te 12 uur speelt Ripperda H tegen Droste. Werkloozencompetitie. HET PROGRAMMA. 28 April Gazelle IV.V.B. I, R.C.H., de Koning. V.V.T. IV.V.S.. Vergierdeweg, beker en com petitie, Joh. Hendriks. 29 April: Gazelle II—V.V.C. II, Transport. 30 April: Z.W.V. IIV.V.T. II. Zandvoort, de Wit. Metaal—R.Wit II, H.F.C.de Tello. R.Wit IV.V.B. n, V.S.V., M. J. Toorenburg. V.V.M.R. Zwart, Vergierdeweg, W. v. Duyn. Uitslagen: V.V.B. IVoorwaarts I 8—2 V.V.T. IIVoorwaarts II 40 ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE Het programma voor morgen ziet er als volgt uit: Kennemerland-beker, le ronde: UlyssesWRA, 3 u., F. J. Wempe Jr. WIJVJB. -2.30 uur, H. Hurkmans. SIZOKennemerland, 2.30 L. van der Veen Johez—VEW, 3 uur, C. A. Schipper. Zaterdag-competitie Voor de afdeelingen A en B geen wedstrijden. C. SIZO 3—VEW 2, 4 uur, S. Koning. VEW 3—VJB 2, 3 uur, G. H. Wille. VVIJ 3Kennemerl. 5, 4.30 u., J. Kramer. De gewone competitie-wedstrijden zijn van I weinig beteekenis, omdat in de C afdeeling, waarvoor ontmoetingen zijn vastgesteld, V,V.I SCHAKEN. Het int. tournooi te Margate. Het einde in 't zicht. De partijen gespeeld voor het hoofd- 'tournooi in de voorlaatste ronde hadden het volgende resultaat: Reilly wint van Thomas. Sergeant wint van Lundin. Tylor-Flohr afgebroken. Milner Barry wint van Miss Menchik. Stahlberg remise met Capablanca. De stand na de achtste ronde is thans ge worden: 1. Capablanca 6 pnt„ 2. Flohr öVfe pnt. plus een afgebroken partij. 3. Stahlberg ,5 pnt.. 4. Tylor 414 pnt. plus 1 afgebroken partij. 5. en 6. Lundin en Milner Barry elk 4 pnt. 7, 8. en 9. Thomans, Miss Menchik en Sergeant, ieder 3 punten 10. Reilly iy2 pnt. De resultaten van de in de achtste ronde gespeelde partijen voor het Premier Reserve- tournooi A waren: Kitto verliest van Wood Domenech wint van Van Seters. Illing^vorth wint van Eva. Schelfhout verliest van Koltanowski Conde wint van Podger. De stand is thans: 1. en 2. Koltanowski en Conde, ieder 6 pnt.: 3. Wood 5V4 pnt: 4. Schelfhout 4 pnt.. 5. Podger. Van Seters en Hlingworth ieder 3'4 pnt.. 8. Eva 3 pnt.. 9. en 10. Domenech en Kitto, elk 2y2 pnt. De resultaten-voor het Premier Reserve- tournooi B warén: Jameson verliest van Son ja Graf. Calduch verliest van Klein. Terrill verliest van Buerger Dewing- verliest van Koblenz. Croker wint van Knoppers. De stand is: 1, 2 en 3. Koblenz, Biirger en Klein ieder 614 pnt., 4. Terrill 5 pnt.. 5 Dewing 4 pnt., 6. Sonja Graf 3]/2 pnt., 7. Knoppers 3 pnt., 8 en 9. Croker en Calduch elk 2 pnt. 10. Jameson 1 pnt. Eenheid in viering van nationale gedenkdagen. Prinsessehulde in het Stadion te Amsterdam. Het bestuur der afd. Haarlem van het Na tionaal Jongeren Verbond schrijft ons o.m.: Op 30 Maart jl. is te Amsterdam opgericht een Centraal Comité van Oranje- en natio nale Organisaties, in welk comité het meeren- deel der Oranjegezinde vereenigingen heeft zitting genomen. Het doel van dit Comité is meer dan tot dusverre eenheid te brengen in de viering van nationale gedenkdagen. Als eerste daad van dit Comité zal in het Olympisch Stadion een Prinsessehulde plaats vinden op den vooravond van den verjaardag van Prinses Juliana. De afd. Amsterdam van het Nationaal Jongeren Verbond werd uit- noodigd dezen avond te organiseeren onder auspiciën van genoemd Comité Het N. J. V. nam dit gaarne aan, ;naar moet nu ook zor gen. dat deze avond slaagt. Ook uit Haarlem moet en kan een groot aantal leden aanwezig zijn. Om aan ieders wenschen te voldoen heeft het bestuur be sloten de gelegenheid te geven hetzij per trein, hetzij per fiets naar Amsterdam te gaan. EVANGELISCHE 3IAATSCHAPPIJ. Ter herd en kine van den geboortedag van Prins Willem van Oranje, wapperde heden uit het secretariaat van de Evangelische Maatschappij, de Princevlag. LIJDT NIET AAN RUGPIJ Het leven wordt ondraaglijk, al# gij voort# durend lijdt aan rugpiin. duizeligheid, pij® )n de gewrichten, hooïdpijn, rheumatiek oB Ischias Hei gestel behoeft dan onmiddellijk verzorging. Immers de organen voor het> filtreeren van het bloed kunnen verstopt zijn en dit wordt het best hersteld door een dluretisch middel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen alleen voor dit doel. Gedurende 50 Jaren hebben zij duizenden dankbare gebruikers van hun pijn bevrijd, 1.-^ J 1.75 en 3.per dooj. (Adv. Ingez. Med.) WCEZtME* /TUKKIN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. WIELRIJDEN. „DE JONGE KAMPIOEN". Bovengenoemde vereen, houdt a.s. Zondag middag op de Halfwegsche Wielerbaan een clubwedstrijd tegen de Beverwijksche wieler vereniging „Kennemerland". Van iedere ver eeniging komen de beste renners aan den start. Er wordt gereden om een beker. DE REORGANISATIE VAN DE GROOTE MARKT. Wij hebben indertijd gemeld dat de Ge meenteraad gelden heeft beschikbaar gesteld voor de reorganisatie van de Groote Markt in verband met verkeerseischen. Met de daarvoor noodige werkzaamheden is men nu begonnen: hedenmorgen waren werklieden van O.W. bezig den grond om het standbeeld van Lourens Coster weg te graven. GEEN DEBATVERGADERING OVER HET PLAN VAN DEN ARBEID. Met betrekking tot de eventueel te organi seeren debatvergadering, pro- en contra van bovengenoemd Plan, waartoe de afd. Haar lem van de R.S.A.P. het initiatief nam heeft de Plaatselijke Plan-Commissie van de afd. Haarlem van S.DA.P. en N.V.V. 20 April ge antwoord, dat hunnerzijds aan een vergade ring als werd voorgesteld, geen behoefte be staat. MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN NATUURLIJKE BRONNEN N.V. In de Donderdag gehouden jaarlijksche al- gemeene vergadering van aandeelhouders werden balans en winst- en verliesrekening over het boekjaar 1935 goedgekeurd en dé charge verleend aan het bestuur ter zake van het gevoerde beheer. De behaalde winst werd voor afschrijving bestemd. De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris Dr. H. van Beeck Vollenhoven, werd herkozen. TENTOONSTELLING FRANS HALS MUSEUM. A.s. Zaterdagmiddag 2"4 uur heeft mejuf frouw N. Posthumus Meijjes zich bereid ver klaard een rondgang te leiden door de ten toonstelling van ..Oude Meesters", welke op het oogenblik in het Frans Hals Museum (nieuwe zaal) gehouden wordt. De tentoonstelling wordt gesloten Zondag middag 26 April om 4 uur, zoodat het bestmir van het Nederlandsch Kunstverbond, afdee ling Haarlem, een ieder, die deze belangwek kende expositie nog niet bezocht, aanraadt van deze gelegenheid om onder deskundige leiding nog eens iets naders van onze Oude Meesters te leeren kennen, gebruik te maken. De entréèprijs zal dien middag inclusief rondgang f 1 bedragen, welke geheel ten goede komt aan de kas van het Nederlandsch Kunstverbond, zonder rondgang blijft de gewone prijs van t 0.50 gehandhaafd. Vacantiebezigheden. Stadgenooten, Morgen, Zaterdag, zal u weer door vrien delijke verkoopsters een bloempje worden aangeboden. Weigert het niet. heusch door het te koopen doet gij een goed werk. De Paaschvacantie is pas voorbij en de moeders hebben het weer opnieuw ondervon den hoe moeilijk het is de kinderen bezig te houden, hen van de straat te houden en op die straat, daar staan ze aan allerlei ge varen bloot. En nu is daar over eenige weken de groote vacantie. Hoe heerlijk zal het dan zijn als wij ook door uw gave in staat zijn die levenslustige schare drie weken, van 's morgens negen tot 's middags vier uur bezig te houden op dat heerlijke sportterrein aan de Kleverlaan. Daar zullen ze dan weer spelen en dartelen onder deskundige leiding, bij goed weer in de open lucht, bij regenweer in groote ten ten. Als ge dat bedenkt, dan ziet ge in ge dachten al die blijde kindersnuitjes en ge offert met een vroolijk gezicht uw gave. Moge de uitslag verrassend zijn! J. H. HiABERMiESHIL. Voorzitter. Oproep tot het Nederlandsche Volk. Nationaal geschenk bij de indienststelling van de „De Ruyter". De veelzijdige belangstelling en het daad werkelijk medeleven van het Nederlandsche volk voor en gedurende het werk met betrek king tot de wereldreis van de onderzeeboot K XVIII. deed het Algemeen Ned. comité „Onze Marine" besluiten wederom een oproep tot het Nederlandsche volk te richten, doch nu om bij de indienststelling van de kruiser „De Ruyter" een nationaal geschenk van het Nederlandsche volk te doen plaatsen aan boord van dit, bij zoo velen reeds bekende schip, dat den naam voeren zal van Neer- lands grootsten Admiraal. Het Alg. Ned. Co mité „Onze Marine" hoopt er in te slagen, met medewerking van het geheele Neder landsche volk. de bijdragen voor dit nationaal geschenk bijeen te kunnen brengen, dat zal kunnen bestaan uit een triptiek te vervaar digen door een of meer onzer beste kunste naars en waarin eenige der treffendste mo menten uit het leven van Admiraal De Ruijter tot uitbeelding kunnen worden gebracht, om op deze wijze niet alleen den grooten Admi raal te eeren. doch ook de Marine en in het bijzonder de opvarenden van de kruiser ..De Ruijter" bij hun werk in het belang van ons land en ons volk steeds de roemvolle daden in herinnering te houden. Het comité stelt zich tevens voor de bij de indienststelling van het schip voor het eerst te hijschen vlaggen aan te bieden als een geschenk van het Nederlandsche Volk en het comité hoopt er in te slagen dat de scheepsklok bij eiken slag de herinnering wakker roept aan de geboortestad van Neer- lands grootsten Admiraal. Omdat ongetwijfeld voor de indienststel ling zelve, bij het Nederlandsche volk veel be langstelling zal bestaan hoopt het comité binnenkort nadere publicaties te kunnen doen omtrent bijwoning. Te clezer gelegenheid zal een gedenkboek verschijnen, waarvoor reeds de medewerking van velen in den lande ge vraagd is, of nog nader zal worden gevraagd. Wel zullen er nog enkele maanden verloo- pen alvorens het schip in dienst gesteld wordt doch omdat de voorbereidingen tot aanbieding van een nationaal geschenk veel tijd vorderen verzoekt het comité reeds nu bijdragen te willen storten op giro-rekening 42883 van het Alg. Ned. comité „Onze Marine" postbus 6 Den Helder. Voor het Alg. Ned. Comité „Onze Marine", A. W. P. ANGENEiNT, voorzitter. 3. H. P. VERHOEVEN, secretaris.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11