u WEILL&ZOON TIP TOP ^WEERBERICHT Waar 1700 nieuwe huizen komen. Wi Nieuwe h Modellen Mantels f Complets DADH) _ir—u DINSDAG 28 APRIL 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Bestrijding der vivisectie. De af<i. Haarlem en Omstreken van den Ned. Bond tot bestrijding der Vivisectie hield Maandagavond een druk bezochte besloten bijeenkomst in de aula van het Kennemer Lyceum. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van de afd. Haarlem, den heer C. Jacobs, die de hoop uitsprak dat wat men te zien en te hooren zou krijgen de oogen zou doen opengaan voor het belangrijke vraagstuk der vivisectie, waarvan eigenlijk nog zoo weinig bekend is en dat velen de vereeniging zouden gaan steunen. De bondsvoorzitter, Mr. Dr. D. Albers was de tweede spreker. De bond is rusteloos bezig, zoo zeide hij o m., om de idee van bestrijding der vivisec tie ingang te doen vinden. Zoo is in 1935 de film vervaardigd en een prijsvraag uitge schreven, waarop reeds eenige antwoorden zijn binnengekomen, die krachtig propa- ganda-materiaal bevatten. Ook is in Leiden een proef, die geregeld genomen wordt, met medewerking van Prof. Raademaker gefilmd. Deze film wordt voort aan bij het onderwijs gebruikt. Als gevolg blijven vele dieren gespaard. Maar er moet nog veel gebeuren. Spr. wekte daarom op. de beweging te steunen. De heer W. N. van der Hout was de vol gende spreker. Het vraagstuk der vivisectie, aldus spr.. is zou oud als de menschheid. Het lijkt jong, omdat pas in den laatsten tijd de wetenschap gebruik maakt van aller lei preparaten. Bij vivisectie zijn de oorzaken niet onkun de. maar heeft men te doen met een voorop gezette. vaak geraffineerde methode, om een bepaald doel te bereiken. Voor spr. zijn vivisectie en dierenbescherming onderdeelen van één vraagstuk: Hoe staat de mensch tegenover de levende natuur? De mensch beheerscht eenmaal de leven de natuur en maakt die aan hem onderwor pen en aan hem dienstbaar. Dit mag niet verder gaan dan de exploi tatie van die bijzondere eigenschappen van het dier. waarin het boven den mensch uit gaat. met de overweging, dat men het dier moet laten in eigen omgeving en men goed voor het dier moet zorgen. Bij de vivisectie gaat men veel verder dan de exploitatie van genoemde eigenschappen. Hier eischt men het leven on en stelt geen enkele tegenprestatie en huldigt men: het doel heiligt de middelen. 5.000.000 dieren worden jaarlijks aan de vivisectie geofferd. De auteur van een Fransch boek noemt 95 net. der proeven hopeloos geknoei. Spr. wil. dat de wetenschap andere wegen zoekt, en die zijn er. Wouter Loeb droeg nu enkele gedichten voor. waarin dieren een rol snelen. Tot. slot werd de film ..Het brandmerk van Ka in" vertoond. Een film. die in de biosco pen wel tot de groote massa zal spreken. TAXIS. Heden, Dinsdagnacht 12 uur zal er vergade ring gehouden worden van den bond klein Taxi Bedrijf Haarlem en Omstreken in het café Bruggink. Koningstraat. VOOR „DE LICHTHOEVE" TE SANTPOORT. In,het gebouw van den Haarl. Kegelbond in de Tempeliersstraat wordt Woensdagmiddag voor de kinderen van „De Lichthoeve" te Santpoort en verdere belangstellenden een herhaling gegeven .van de zoo uitstekend ge slaagde uitvoering van Vrijdagavond, waar over de heer K. de Jong in ons blad van Za terdag zoo gunstig schreef. Terwille van het. goede doel vestigen wij hierop gaarne nog eens de aandacht. VEERTIGJARIG JUBILEUM J. C. TIMMERMAN. Van het veertigjarig jubileum van den heer Timmerman valt nog te vermelden dat de receptie des middags zeer druk bezocht was. Er waren ongeveer 20 bloemstukken. Het feest werd verder in den huiselijken kring gevierd. Hulde van het Mannenkoor „Caecilia". Maandagavond hield het mannenkoor „Cae cilia" voor haar hedenavond in de Gem. Con certzaal te geven concert, een generale repe titie in haar eigen gebouw in de Jansstraat. Tijdens de pauze besloot men, het lid den heer J. C. Timmerman, die reeds tientallen van jaren één van de meest getrouwe steun pilaren van het koor is, aan zijn woning in de Jansstraat een hulde te brengen bij zijn 40-jarig jubileum als gemeente-ambtenaar. De vereeniging stelde zich onder leiding van den dirigent, den heer Nic. Hoogerwerf, voor de woning van den jubilaris op. Toen de heer Timmerman en zijn familie aan de deur waren verschenen zong men hem spontaan het ver- eenigingslied toe. De voorzitter van het koor, de heer J. M. Broekmeyer, sprak den heer Timmerman toe. Zichtbaar getroffen dankte de jubilaris met een enkel woord en wenschte het koor het slot van het vereenigingslied: „Caecilia, hoog uwe naam, hoog uwe faam" toe. TOONEELVEREENIGING V.Z.O.D. De voorstelling van het stuk .Het huis der mysteries", die door de Haarlemsche Too- neelvereeniging „V.Z.OJD." op Woensdag 29 April in het gebouw St.-Bavo zou worden ge geven, is uitgesteld tot Dinsdag 19 Mei a.s., omdat eenige leden ziek zijn geworden. AGENDA Heden* DINSDAG 28 APRIL Gebouw Kegelbond: N.V. Mij De Eendracht. Verg. v. Aandeelhouders. 8 uur. N.V. Electr. Luxe Broodfabriek v. h. „De Zeeuw", verg. aandeelhouders. 7 uur. Luxor Sound Theater: „De roekelooze". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Michael Strogoff, de koerier van den tsaar". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Hans Albers in „Savoy Hotel". 2.30. 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: Annabella in „Eer loos". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 29 APRIL Gebouw De Nijverheid: Alg. aandeelh. verg. N.V. Algem. Hollandsche Hypotheek en Cre- dietbank. 3 uur. Ged. Oude Gracht 41: Jaarverg. Vacantie- kolonies. 8 uur. Schoenmagazijn v.h. L. Boerlagen, Alg. ver gadering, 9 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds, DE WATERVERF BIJ UITNEMENDHEID Op iederen ondergrond, ook over wit kalk en behang. Geeft niet af. Verschiet niet, droogt prachtig egaal op. Dekt in één laag! 30 kleuren, onderling te men gen tot iedere tint. Eischt TIPTOP! Gaat met de schoonmaak Tiptoppen! Wacht U vooral voor namaak. Verffabrieken N.V. RESINK, Haarlem LEIDSCHEVAART 574 - Telefoon 36190. (Adv. Ingez. Med.) De Zomerpostzegel. Voor den verkoop van de Zomerpostzegels te Haarlem heeft zich onder voorzitterschap van den heer G. D. Gratama een comité ge vormd om dezen verkoop zoo groot mogelijk te maken. Als comité-leden hebben verder zit ting genomen de dames: mej. C. Heerkens Thijssen, mevr. F. J. Ozingav. Dusseldorp- mevr. R. J. pfaffRoudler en de heeren dr. A. A. G. Land, G. W. Pauw Jr., Dr. S. J. van Slooten en G. van Waard. Bovendien werd in verband met de groote sociale belangen, welke gemoeid zijn bij ver koop der Zomerzegels, nl. aan noodlijdende beeldende kunstenaars, onvermogende tuber culosepatiënten en onvolwaardige arbeids krachten, een Comité van aanbeveling ge vormd. Als lid van dit Comité dat onder voorzitter schap staat van den heer C. Maarschalk van Egmornd en Rinnegom, burgemeester van Haarlem, werd een benoeming aanvaard dooi de navolgende ingezetenen; A. Arends, A. G. Boes, C. ten Boom. H. F. Boot. H. Buisman v. Borssum. Mr. P. H. F. Bijl de Vroe, Ds. W. Bij- leveld, Mevr. Cohen TervaertKoch. mevr. A. Del Ba ereJiskoot, G. J. Droste, Ds. G. J. Duijvendak, H. Franken Jr., mevr. E. J. Groendu Mosch, Dr. A. H. Haent.jens, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen; prof. J. J. Hen- neman, dr. J. G. Hoge, A. D. Huijsman, Dr. L. C. Kersbergen. Ds. J. M. Leendertz, W. J. B. van Liemt, A. W .Michels, Dr. J. C. Mollerus, Dr. P. Ozinga, Dr. P. v. Paassen, J. H. T. Phaff. M. A. Reinalda, W. Roodenburg, Mr. G. Sluis. Deken H. C. J. Sondaal, Mr. M. A. Stuf- kens, J. L. Tadema, P. J. v. Tetering, J. Visser, Mgr. H. T. fJ. v. Vlijmen. S. Ph. de Vries, Ds. C. J. Waardenburg. Mr. Th. A. Wesstra. D. J. A. Westerveld. Om den verkoop te stimuleeren, zullen evenals voor den verkoop der kinderzegels de bekende tentjes worden geplaatst in de hal len der postkantoren te Haarlem. Een flink aantal dames en heeren gaf zich reeds op als verkoopster of verkooper in deze tentjes, ten einde het publiek op vlugge en aangename wijze te bedienen. Uitbreiding van dit aantal verkoopsters en verkoopers is echter noodzakelijk, opdat nie mand te lang of te dikwijls zou moeten zitting nemen. Het comité voor den verkoop der Zo merpostzegels doet daarom een ernstig be roep op allen, die eenige ochtenden of midda gen willen wijden aan hun minderbedeelde medemenschen. Allen, die daartoe in de gelegenheid zijn, raden wij aan zich nog heden op te ge ven bij den secretaris van het Comité, den heer G. van Waard, Ged. Oude Gracht 41. te lefoon 11604. DROUILLET NIET IN ÏTALIë GELAND? Het gerucht, dat de vlieger van den negus, Drouillet, in Italië zou zijn geland, wordt te Rome niet bevestigd. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Iets zachter over dag. BAROMETERSTAND Hoogste 774.3 m.M. te La Coruna. Laagste 747.8 m.M. te Vestmanoer. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Weinig stijging van temperatuur. De hooge drukking nam zoowel van uit het Zuidwesten als uit het Noordoosten toe. De depressie bij IJsland werd veel dieper, maar schijnt thans Noordoostwaarts af te trekken. Die over midden-Europa nam af, maar hand haaft zich nog. Door de vochtigheid van de onderste lucht lagen is in Scandinavië, in weerwil van de hooge drukking, de temperatuur nauwelijks onder het vriespunt gekomen. In Duitschland is de bovenlucht tot 2500 meter boven nul graden en is in het Oosten de lucht weinig bewolkt, -terwijl in het Westen nog lage wolken voorkomen. In Ierland en Schotland valt regen onder invloed van de depressie in het Noordwesten. Engeland heeft fraai weer met ochtend-nevel. In Frankrijk is de lucht grootendeels be trokken en viel weer veel regen in het Zuiden. Ofschoon de regen uit het Westen wel niet tot ons land zal doordringen, zal de vochtig heid in de onderste luchtlagen toch vrij groot blijven, zoodat bij meest zwaar bewolkte lucht slechts weinig stijging van temperatuur te wachten is. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. 771 m.M. Stand van heden Neiging vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND: Laagste hedennacht 46 gr. F. Hoogste heden 12 uur 61 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 9.08 uur; n.m. 21.49 uur. Strand berijdbaar van 14.0019.45 uur. Donderdag v.m. 10.26 uur; n.m. 23.07 uur. Strand berijdbaar van 15.3021.00 uur. HAARL. CHRISTELIJKE BESTURENBOND. Vrijdag 24 April was de Chr. Besturenbond in jaarvergadering bijeen onder leiding van den heer Silvis. Deze momoreerde den nood van de vele werkloozen en ook den arbeid in de beweging door de wèrkloosheid. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van B. en W. waarin het College meldde, dat een vergoeding aan den penning meester zou worden gegeven van 2 ct. per lid per week maar deze premie wordt verstrekt 'ooven de 100 werkloozen in één afdeeling. Verschillende leden laakten dit, daar de B.Bond hier dan niet voor in aanmerking komt, ondanks het vele werk dat hij verricht heeft. De penningmeester den heer „de. Graaf hield een pleidooi voor het t.b.c.-fonds van den Bond. Vorig jaar was uitgekeerd f 67000. Het parool moet zijn: ieder lid van het T.B.C.-fonds. AERDENHOUT Bijzonderheden over het Vondel-kwartier in Haarlem-Noord. VOM Ut L - W E.G. ROEMFR.t/ISVHER ifl lil tu U 3 A Z. 1 S C 5 r O -1 <c a i 1 r\ M 8 a o 5 US i_AH EKS>TEq= STlUAr Eenige dagen geleden wezen wij op den zeer snellen groei van Haarlem-Noord ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. Daarbij maakten wij de opmerking, dat hoewel daar nog vele nieuwe huizen onbewoond zijn, toch geregeld wordt voortgegaan met het bouwen. Dit laatste sloeg evenwel niet op het Vondelkwartier. Het op merkelijke is juist, dat daar slechts enkele huizen onbewoond zijn. Dit is een gevolg van de voorzichtige tactiek van den heer J. Broer tjes den directeur van de bouw- en exploitatie- maatschappij „Vondelkwartier," welke N.V. bijna alle huizen in deze wijk (ongeveer 200) gebouwd heeft. Deze bouw is aan speculatie vreemd. Er worden slechts huizen gebouwd als er van te voren koopers (uit een oogpunt van geldbelegging) en huurders voor zijn. De hui zen die daar verrijzen zijn middenstandswo ningen die verkocht en verhuurd worden tegen prijzen die concurrentie van huizen uit het centrum en de oudere buitenwijken van Haar lem uitsluiten. Dit is een gevolg van den lagen grondprijs. Ket „Vondelkwartier" heeft alle landerijen van de boerderij van Dijkzeul gekocht. Met de lasten die daarop drukken voor het uitvoeren van openbare werken komt deze grond op 8 gulden per M2. Het gemeen telijk grondbedrijf vraagt in deze omgeving voor andere gronden ten minste 11 gulden. Op den grondprijs maakt dit voor een huis een verschil van f 500. Geen wonder dus dat de bouw op deze particuliere gronden sneller gaat dan op die van de gemeente. JULIANADAG IN AERDENHOUT. Naar men ons mededeelt zal de vex*jaardag van Prinses Juliana op Donderdag a.s. voor de jeugd van Aerdenhout en Bentveld niet ongemerkt voorbij gaan. Ter viering van dien dag organiseert het Comité Koninginnedeg des avonds een lampionoptocht te Aerden hout, die vooraf gegaan zal worden door een muzikale wandeling te Bentveld. Het welbekende muziekgezelschap van den heer Pennarts vangt den ommegang te Bent veld aan te 7.15 uur en zal zich begeven naar den Tramweg te Aerdenhout, alwaar inmid dels de jeugdige deelnemers en deelneemster- tjes zich met hun lampionnen zullen hebben opgesteld. Om 8 uur vertrekt de vroolijke stoet van daar om door de lanen van Aerdenhout met zijn feeërieke en fantastische lichten onder de lustige tonen van de muziek rond te trek ken. Ongetwijfeld zal het wederom een avond vol feestvreugde zijn voor jong Aerdenhout en Bentveld. HALFWEG LUXE-ATJTO RIJDT TEGEN EEN VRACHTAUTO. Zondagavond reed bij de Openbare School op den Haarlemmerweg een luxe-auto tegen een vrachtauto, doordat de bestuurder van de auto zich vergist had in de lengte van de vrachtauto, welke 10 M. was en bij het passeeren te vroeg weer van richting veran derde. De luxe-auto werd zwaar, de vrachtauto licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Zondagmorgen zijn twee auto's op de Am- sterdamsche Vaart bij de Vinkebrug in bot sing gekomen, doordat de bestuurder van een auto, komende uit Amsterdam, die een woonwagen wilde passeeren door de tijde lijke versmalling van den weg. noodig voor de verbreedingswerkzaamheden aldaar, niet tijdig bemerkte dat van den anderen kant een auto naderde, bestuurd door den heer D. A. B, uit Aerdenhout. Niemand van de tien inzittenden kreeg letsel, maar de auto's moesten zwaar be schadigd weggesleept worden. HILLECOM FEESTAVOND HILLINEN. Zaterdagavond had de V. V. „Hillinen" in hotel „Flora" een feestavond georganiseerd, die zoo druk bezocht was, dat velen teleurge steld moesten worden, daar de zaal meer dan vol was. Het was voor de eerste maal dat Willy Derby in Hiilegom optrad. Na een kort welkomstwoord van den heer Van Waveren kregjen wij den heer Derby te -hooren in ern stige en vroolijke liedjes; hij verstond uitste kend de kunst, zijn auditorium bezig te hou den. Hij werd uitnemend bijgestaan door zijn partner en begeleider Bob Snoeck. HEEMSTEDE Men moet evenwel niet denken, dat de be woning van de nieuwe wijken in Haarlem- Noord alleen gaat ten koste van de oudere hui zen meer in het centrum der stad gelegen. Bij het Vondelkwartier is gebleken dat bijna 25% der huizen betrokken wordt door Amsterdammers. Verder komen er ook inwoners van andere gemeenten. Dit zijn allemaal behoorlijk gesitueerde ge zinnen. Onder de gegadigden voor de huur wordt een selectie toegepast. Werkloozen wor den niet geaccepteerd, omdat die natuurlijk niet in staat zijn om van den steun de huur te betalen, terwijl dubbel-bewoning der per- ceelen absoluut wordt tegengegaan. Deze uit breiding is dus van beteekenis voor de gemid delde draagkracht der bewoners van onze stad. Wij geven hier een kaartje van het Vondel kwartier. De reeds gebouwde huizen-blokken zijn zwart aangegeven. De N.V. „Vondelkwartier" heeft het plan daar niet minder dan 1700 hui zen te bouwen. Een kleine stad dus! Op de kaart vindt men den Muiderslotweg.1 Dit is de breede weg die in de toekomst be- I st-emd is voor het doorgaande verkeer Amster dam—Alkmaar. I Vergadering Communistische Partij. Louis de Visser spreekt. Maandagavond hield de afd. Heemstede der Communistische partij een openbare vergade ring, waar het Kamerlid Louis de Visser een rede hield over het dreigend oorlogsgevaar, „tegen de aanpassingspolitiek" en „voor de eenheid der arbeidersklasse." Spr. begon met er aan te herinneren dat wij een dezer dagen staan voor den grooten dag der Internationale demonstratie, nl. 1 Mei, in 1889 juist een eeuw na de groote Fransche revolutie, in het leven geroepen on der de leuze „Stelling nemen tegen de heer- schende klasse". Vervolgens schetst spr. dezen tijd als een tijdperk va*n den ondergang van het kapita lisme, dat geen poging nalaat om door uit buiting zijn macht te handhaven. Zeer uitvoerig schetst spr. de groote rijk dommen aan levensmiddelen en grondstof fen. waartegenover de ontberingen van zoo- velen. omdat er te veel is. En als wij de ar beiders daartegen tot verzet aansporen, dan noemt men dat een chaos scheppen. Tegen de 140 millioen aan steun stelt spr. de 500 millioen aan loonsverlaging, 300 mil lioen aan indirecte belastingen, die vooral drukken op de arbeiders met hun veelal groote gezinnen, 200 millioen aan de land bouwsteun, die vooral komen ten goede aan groote boeren, de steun aan de industrie van p. m. 150 millioen enz. En dan spreekt de re geering nog van groote daden als zij die 140 millioen aan steun geeft, terwijl zij weet, dat als zij niet steunde, het nog spoediger uit zou zijn met deze kapitalistische regeering. Op het „plan van den Arbeid" wijzend, zegt spr. dat men de kosten van 200 millioen per jaar te hoog vindt, maar vergeet dat er in 19311934 voor 1233 millioen aan belastbaar inkomen verzwegen is. Dan zou spr. deze ka pitaaltjes af willen nemen, dan is er voorloo- pig genoeg om dit plan van den arbeid uit te voeren! Als wij zien dat het vermogen in 1935 met 129 millioen is toegenomen dan kan men be grijpen waarom wij ons verzetten tegen het aanpassingssysteem van Colijn. Het is geen toeval, aldus spr., dat de kapi talisten zich tegen ons keeren. Men tracht de groei tegen te houden met alle middelen. Vervolgens een beeld gevend van de ver schrikkingen van den oorlog, zegt spr. dat er maar een kracht is, die deze kan weerstaan, en dat is de eenheid van allen die met hun handen in hun onderhoud voorzien. Spr. besluit zijn rede met een beroep om allen als een man op te trekken tegen het 3-koppig monster honger, fascisme en oorlog. Nog werden een 3-tal moties aangenomen, eerstens tegen het voornemen der regeering om gehoor te geven aan het verzoek der Duitsche regeering tot uitlevering van Joh. Schwittau en Franz Schmalenbeck en een verzoek om vrijheid voor alle Anti-Fascistische emigranten; tweedens een protest tegen de vernietiging van levensmiddelen, en de eisch, dat men deze tegen kostprijs ter beschikking der werk loozen stelt. Ten derde een motie tegen de plannen der regeering om de toeslag der huishuren voor de werkloozen in te trekken, wat zou betee- kenen een weer terug dringen der arbeiders naar de krotwoningen. De moties worden ook ter kennis van den minister gebracht. Daar er geen debat was en ook geen vra gen werden gesteld, had deze vergadering een zeer kalm verloop. en BARTELJORISSTRAAT 26-28 (Adv. Ingez. Med.) BLOEMEN DAAL FEESTAVOND BLOEMENDAALSCHE JONGENS-CLUB. Het was Zaterdagavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan een gezellige drukte. Er was n.l. een intieme feestavond der Bloe- mendaalsche Jongens Club (B.J.C.) De avond werd geopend anet het zingen van het Bondslied door de leden der drie af- deelingen A, B. C. waarna de voorzitter de heer Vis de ouders der leden, oud-leden en belangstellenden hartelijk welkom heette. Nu was het woord aan de leden, die eenige voordrachten ten beste gaven, terwijl een paar leden zich ontpopten als viool-, piano- en accordeon-virtuosen. Als volgend nummer kreeg men een kijkje in een persbureau van heden en daarna in één der toekomst. Als laatste punt voor de pauze werden eenige lantaarnplaatjes uit de gehouden kampen vertoond, toegelicht door de leiders. In de pauze was er gelegenheid, tot het graven naar een schat in een miniatuur land schap waarvan druk gebruik werd gemaakt. Nadat de prijswinnaar der schatgraverij bekend geworden was, werd er een tooneel- schets in 3 bedrijven genaamd „De uitvin ding" opgevoerd. Deze schets werd gespeeld door leden der oudste afdeeling met mede werking van eenige Driehoeksmeisjes. De regisseur heeft getoond zijn werk goed te verstaan. Het stukje dat zeer in den smaak viel, vormde tevens het slot van den avond De voorzitter dankte de. aanwezigen voor hun belangstelling. Dep. echtgenpote van den regisseur kreeg bloemen. DONDERDAG VRIJ. B. en W. van Bloemendaal hebben bepaald dat de O. L. scholen a.s. Donderdag met den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana ge sloten zullen zijn. PROGRAMMA WOENSDAG 39 APRIL 1936. HILVERSUM I 1875 M. NCRV.-uitzending. 3.Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoon- piaten. 10.30 Morgendienst. 11.12.en 12,15 Ensemble v. d. Horst en gramofoonplaten. 4.Trio- concert. 5.Kinderuur. 6.Land- bouwhalfuur. 6.30 Onbekend. 7.Berichten. 7,15 Reportage. 7.30 Lezing. 8.Berichten. 8.15 Samenkomst v. d. Fed. Chr. Corp. in Ne- derlana tot bevordering van de toenadering tusschen Jood en Christen. 9.30 Gramofoon platen. 10.Berichten. 10.05 Kwartetcon cert. 10.4511.30 Framofoonplaten. HILVERSUM 301 M. 8. —VARA. 12. —AVRO. 4.— VARA. 8.— VPRO. 11.— VARA. 8.— Gramofoonplaten. 9.30 Kookpraatje. 10. - Morgenwijding. 10.15 Orvitropia. Voor dracht en lezing. 12.— Gramofoonplaten. 12.40 Orgelspel. 1.— Omroeporkest. 2.Con tinental Five. 2.45 Gramofoonplaten. 3.Voor de kinderen. 4.Kinderuurtje. 5.40 De Flie refluiter- en zang. 6.30 R.V.U. Medische cau serie. 7.— Lezing. 7.35 „De Krekeltjes". 7.40 Gramofoonplaten. 7.45 en 8.Berichten 8.05 Cursus 8.30 Viool en piano. 9.Lezing. 9.30 Viool en piano. 10.Voordracht. 10.45 Be richten. 11.12.Gramofoonpl. DROITWICH, 1500 M. 10.2010.50 Gramofoonplaten; 11.05 Orgel spel. 11,35 BBC-empireorkest en solist. 12,35 1.20 Gramofoonplaten. 2,10 Pianorecital. 2,35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 4.05 Het McArthur-kwintet. 4.35 Dansmuziek. 5.20 Be richten. 5.50 Koorconcert. 6.10 Lezingen. 6.50 Dansmuziek. 7.35 BBC-orkest en solist. 8.35 Lezing. 8.50 Berichten. 9.20 Voordracht. 9.40 BBC-Theater-orkest en sopraan. 10.35 Dans muziek 10.5011.20 Gramfoonplaten. RADIO PARIS, 1648 M. 6.29 en 7.35 Gramofoonplaten. 10.20 Con cert. 3.20 Gramofoonpl. 4.50 Orkestconcert. 7.20 Zang. 8.05 Radiotooneel. 10.05 Populaire en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5 50—7.20 Concert. 11.20 Verzoekprogramma 12,35 Concert. 1,35 Gevar. Concert, 3,50 West- Duitsch kamerorkest. 5.20 Populair concert. 6.20 Gramofoonplaten; 7.35 Radiotooneel. 8.05 Het Omroeporkest en solisten. 9.5011,20 Po- pulaire en dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 11,20 Zigeunermuziek, 12,301.20 Omroep orkest. 4.20 en 6,20 Gramofoonplaten. 5.50 Kamermuziek. 7.20 Zigeunermuziek. 8.20 Con cert en gramofoonpl. 9.5010.20 Gramofoon platen. BRUSSEL 484 M. 11,20 Omroeporkest. 12,30 Klein-orkest. 4.25 Dansmuziek. 5.35 Gramofoonplaten; 5.50 Zi- jeunernraziek. 7.20 Hoorspel met muziek. 9.30- 10.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M.. 7.30 Viool en piano. 8.05 Radiotooneel. 8.35 Blaasconcert. 9.20 Berichten. 9.40 Politiek overzicht. 10.05 Weerbericht. 10.2011,20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2