AMSTERDAMSCHE BEURS vermaard door z'n glans! DON DERDAG 30 A PRIL 1936 H A A R L E M'S DAGBEAD lAAT/IE^MBICHTCN Bezwaren tegen plaatselijke protectie. Niet in het landsbelang. Circulaire van de regeering. De minister van binnenlandsche zaken heeft mede namens de ministers van handel, nijver heid en scheepvaart en sociale zaken aan bur gemeesters en wethouders der onderscheidene gemeenten, volgens het A.N.P. een circulaire gericht betreffende plaatselijke protectie. In deze circulaire schrijft de minister, dat de werkloosheid, waarmede nagenoeg alle ge meenten hebben te kampen, er toe geleid heeft dat het meer en meer gewoonte is ge worden in bestekken voor aanbesteding van werken de voorwaarde te stellen, dat de bij de uitvoering benoodigde materialen van de in de gemeente wonende handelaren of fabri kanten moeten worden betrokken, of dat het werk met plaatselijke arbeidskrachten moet worden uitgevoerd. Ook komt het voor. dat bii het plaatsen van orders de mededinging wordt beperkt tot in de gemeente geves tigde ondernemingen. Tegen het stellen van voorwaarden van dezen aard bestaat in beginsel bij de regeeringen bedenking. In de eerste plaats oefenen deze voorwaar den ontegenzeggelijk invloed uit op de prijzen van de uit te voeren werken of de te leveren artikelen, omdat eventueele goedkoopere aan biedingen van buiten de gemeente gevestigde ondernemingen buiten mededinging worden gelaten In de tweede plaats vloeit uit een en ander voort een storend ingrijpen in de normale verhoudingen op de arbeidsmarkt en in het bedrijfsleven in het algemeen Het algemeen economisch verkeer, dat zich zooveel mogelijk vrij moet kunnen bewegen, wordt daardoor belemmerd Voorts zullen bedoelde voorwaarden kunnen leiden tot een niet gewenschte trek van ten plattelande gevestigde arbeiders naar de grootere gemeenten. Een andere vorm van te enge opvatting van te dienen belangen doet zich voor in de geval len, waarin de gemeenten uitgaven doen, ten einde werklooze arbeiders in de gelegnheid te stellen elders werk te verrichten, dat zij zon der bijdrage (b.v. in de vervoerkosten niet zouden aanvaarden. Voorts is het voorgekomen, dat een ge meente een plaatselijke onderneming subsidi eerde, teneinde dit bedrijf in staat te stellen 'n order uit te voeren, welke order zonder sub sidie, tengevolge van binnenlandsche of bui- tenlandsche concurrentie, aan het bedrijf zou zijn ontgaan. Het is naar de meening der regeering, dui delijk, dat zoodanig streven naar „plaatselijke protectie" niet in overeenstemming moet wor den geacht met het algemeen landsbelang. Maatregelen daartegen dienen dan ook ge troffen te worden. In verband hiermede zal de regeering in voorkomende gevallen moeten overwegen, of besluiten van gemeentebesturen, waarin ele menten van plaatselij k-protectionistischen aard, als bovenbedoeld, voorkomen, onaange tast kunnen blijven, behalve in de gevallen, dat vooraf op dit punt de instemming der reseeiAng is verkregen. Ter voorkoming van onzekerheid te dezer zake geeft de minister in overweging dat, al vorens tot vaststelling van een dergelijk be sluit wordt overgegaan, het desbetreffend ont- wèrp aan den minister wordt toegezonden. Het oordeel der regeering zal op korten ter mijn worden kenbaar gemaakt, zoodat ver traging niet behoeft te worden gevreesd. ALLE-DAG-KERK. De voorzitter der Alle-Dag-Kerk, ds. J. C. van Dijk, schrijft ons: Met ingang van 1 Mei a.s. verhuist de Alle- Dag-Kerk weer van de Waalsch kerk naar het koor van de Gróobe Kerk. (Gelijk men weet wordt eiken werkdag (behalve des Za terdags) 's avonds van 77.30 u. een korte dienst gehouden, waarin predikanten van alle kerken van Haarlem e.o. voorgaan). De Alle-Dag-Kerk is nu langzamerhand wel geheel ingeburgerd. Zij vertegenwoordigt behalve de gedachte, die in haar naam uit gesproken ligt, het oecumenisch beginsel van inter-kerkelijke samenwerking en ontmoe ting. WISSELKOERSEN. (Niet officieel). Berlijn 59.20—59.00 Londen 7.28—7.28 1/4 Parijs 9.70 3/4—9.71 Brussel 24.90—24.92 New-York 1.47 1/4—1.47% Bazel 47.77 1/2—47.82 1/2 Kopenhagen 32.4032.55 Stockholm 37.40—37.55 Oslo 36.45—36 60 Praag 6.086.10 Madrid 20.1020.15 Duitsch Bankpapier 38.0038.25 EGYPTE'S NIEUWE KONING FAROUK, die vandaag Londen verlaat om zich naar zijn land te begeven. De zestienjarige vorst heeft in Engeland een militaire opleiding genoten. Vanmorgen had hij nog in het Buckingham paleis met koning Edward een onderhoud. ARROND. RECHTBANK Gestoleai auto's in België 'en Nederland verkocht. Een jonge man uit Den Haag had eind vAugustus in Overveen en eind September uit •een voortuin in Lisse, auto's gestolen, waar mee hij naar België was gereden en die daar had verkocht. Bovendien had hij nog meer auto's gesto len en naar België gebracht. In Antwerpen, waarheen hij de wagens reed, stal hij weer Belgische wagens, die hij in Nederland ver kocht. Hij deed dit, zooals de officier in zijn requisi toir opmerkte, op buitengewoon geraffineerde wijze. Hij vervalschte de papieren, knoeide met de triptieken waardoor een ontzettende verwarring ontstond waaruit men haast geen weg wist. De Bloemendaalsche politie, die zich met deze zaak in het bijzonder bezig hield, had verd. tenslotte gearresteerd. De man had een volledige inrichting om motornummerschildjes te ponsen. Een Leidsch psychiater kwam als getuige- deskundige voor. Hij had in 1931 den jongen man sterk verminderd toerekeningsvatbaar bevonden. Toen was hij voorwaardelijk ver oordeeld en ter beschikking van de regeering gesteld. Hij was een paar malen uit inrichtin gen gevlucht en nadat hij voorwaardelijk was ontslagen was hij in zijn oude fout vervallen. Get. achtte verdachte ook thans, zij het iets minder dan in '31 verminderd toerekenings vatbaar. Het was mogelijk dat verdachtes vrouw de auctor intellectualis was; verd. was gemakkelijk te beïnvloeden. De president wees er op, dat door de bezui nigingsmaatregelen practisch onmogelijk was den verdachte opnieuw ter beschikking van de regeering te stellen. Gevangenisstraf achtte de psychiater nadeelig. Nadat mogelijkheden tot het plaatsen van verdachte in een inrich ting met streng toezicht waren overwogen kreeg de officier het woord voor zijn requisi toir. Hij achtte het een wanhopig geval. De moeilijkheid is te bepalen wat er met ver dachte moet gebeuren. Daar ter beschikking stelling niet mogelijk is achtte spr. evenals de psychiater het beste verd. voor een flinken tijd in de bijzondere strafgevangenis in Sche- veningen te plaatsen, te meer waar verdachte weinig wil tot medewerking vertoond heeft. Hij vroeg daarom twee jaar met aftrek van preventief. De raadsman van verdachte, mr. L. Ali Co- hen merkte op dat de ter beschikkingstelling nog van kracht is en dat 't voorwaardelijke ontslag misschien nog kon worden ingetrok ken. Overigens pleitte hij een gecombineerde straf, het voorwaardelijke deel waarvan onder behoorlijk toezicht door te brengen. De uitspraak is bepaald op 14 Mei. KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIE- KOLONIES. Aan het jaarverslag der afdeeling Haarlem van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies is het vol gende ontleend. Het aantal kinderen dat door bemiddeling der afdeeling Haarlem werd uitgezonden, bedroeg 313 (vorig jaar 308). 152 kinderen werden gezonden naar de Koloniehuizen van het Centr. Genootschap; 20 naar Russenduin, voor rekening van de stichting „Bio-Vacan- tieoord", 1 voor rekening van het Juliana- fonds te Alkmaar, 140 naar Zandvoort van wie 100 voor rekening der stichting „Het Kinder huis" te Zandvoort. Het aantal aanvragen was bij de samen stelling van het jaarverslag (begin Februari) 167, maar de meeste aanvragen moesten toen nog tusschen Pa-schen en Pinksteren komen. Voor al deze kinderen Is een verblijf in een Vacantieoord noodig, voor zeer velen zelfs dringend noodig. Hes aantal contribueerende leden liep ook dit jaar weer met een 50-tal terug, zoodat 31 December 1935 dit aantal 435 bedroeg. Be droevend is het, dat in Januari 1936 van dit toch al zoo kleine aantal reeds 23 bedankten De beer Goeting gaf ook dit jaar weer zijn jaarlijksche gymnastielcuitvoering der Kv/eek- en Leerschoolleerlingen ten bate van de kas der vereenigïn'g en die van Weldadig heid naar Vermogen, waarvoor het bestuur zeer dankbaar is. Met groote dankbaarheid wordt gewag ge maakt van een legaat van f 1000 van wijlen mej. Knipscheer en van de verloting onder de leerlingen der Kweekschool, waartoe de heer Ma zee het initiatief nam. I-Iet financieel verslag maakt melding van een tekort van f 224.50. Tot bestuursleden werden herkozen de da mes: mevr. M. R. Robbers-ten Oever, mej. C. Westendorp en mevr. A. SteenhuisPolman. De Stadsbibliotheek. Een belangrijke stijging in het aantal lezers. Verleden jaar deed zich het verschijnsel voor dat het aantal lezers van de Stadsbiblio theek der gemeente Haarlem wat achteruit ging. Dit verschijnsel werd ook geconstateerd in het filiaal Huis ter Zaanen in Haarlem- Noord. Er werd zelfs al gemompeld, dat er bij de bezuinigings-commissie der gemeente het voornemen bestond om dit filiaal te sluiten. Daartegen hebben wij toen stelling genomen en gewezen op de wenschelijkheid om dit plan niet tot uitvoering te brengen. Daarbij stelden wij in het licht, dat de vermindering van het aantal uitgeleende boeken verklaard kon wor den uit het feit, dat voor vele werkloozen een uitgave van 1 gulden per jaar voor een lees- kaart een bezwaar was. Gelukkig konden wij korten tijd later mede- aeelen. dat voor de werkloozen 200 kostelooze leeskaarten waren beschikbaar gesteld. De ver deeling ging over de vakcentrales. Al heel spoedig bleek, dat er voor de kaarten meer dan 200 gegadigden waren. Ook aan het voornemen om Het Huis ter Zaanen te sluiten werd bij de begrooting voor 1936 nog geen uitvoering gegeven. Wij vroegen dezer dagen aan den heer P. V. de Wit, directeur van de Bibliotheek en Lees zaal. hoe het nu met het leesgrage publiek gaat. Hij deelde ons mede dat de statistiek over de uitgeleende boeken er aldus uitziet: Januari Februari Maart 1935: 9.931 8.697 8.485 Totaal 27.113 1936 10.916 10.771 9.561 31.248 Men ziet daaruit, dat het eerste kwartaal van dit jaar, vergeleken bij 1935, een vooruit gang vertoont van niet minder dan 4135. Een vermeerdering in dit eerste kwartaal van het aantal uitgeleende boeken van niet minder dan 15%. Die vermeerdering betreft zoowel de Biblio theek als het filiaal. B. en W. hebben mij zoo vervolgde de directeur toestemming gegeven om het aan tal kostelooze leeskaarten voor werkloozen van 200 op 300 te brengen. Ook voor die 100 kaarten zijn gegadigden gekomen, maar nu hebben wij de overtuiging, dat in de behoefte die be stond voldoende voorzien is. Alg. Holl. Hypotheek- en Credietbank. Bevredigende resultaten. Geen dividend. Wij ontvingen het verslag der N.V. Algem. Holl. Hypotheek- en Credietbank te Haarlem over het boekjaar 1935. Nadat hulde is gebracht aan de nagedach tenis van den op 1 Maart j.l. overleden com missaris, den heer H. v. Putten, zegt de direc tie o.m.: „Daar ook in 1935 de waardevermindering van de onroerende goederen zich verder vol trok, de huizenexploitatie steeds moeilijker werd en dc- eigenaren met allerlei zwarighe den hadden te kampen, kon het niet anders of Instellingen als de onze moesten daarvan den terugslag onder vinden.Het jaar 1936 kun nen wij dan ook voor onze Bank niet als een gemakkelijk jaar beschouwen. Desondanks kunnen wij gelukkig constateeren dat onze geld nemers, niettegenstaande hunne moeilijkhe den, ovei het algemeen van goeden wille ble ken te zijn en alles in het werk stelden om aan hunne verplichtingen te voldoen. Het spreekt, vanzelf, dat nog al eens uitstel van rente en uitstel en vrijstelling van perio dieke aflossingen moest worden toegestaan, en wij slechts tot het nemen van rechtsmaat regelen overgingen, indien er geen andere weg meer openstond. Een bedrag van f 635.50 aan nog verschul digde rente schreven wij. hoewel wellicht nog verhaalbaar, bij voorbaat af. De rente-achterstand van posten vóór 15 December 1935 verschenen, bedroeg f 390.83. waarvan inmiddels is voldaan f 249.terwijl van de laatste rentetermijn, 15 December j.l. vervallen, op 31 December d.a.v. nog niet was betaald f 1271,67, van welk bedrag thans nog slechts f 141.83 openstaat. In het afgeloopen jaar waren wij betrok ken bij 7 gedwongen openbare verkoopingen. waarbij wij in totaal een verlies namen van f 10296,35 'terwijl wij in één geval, teneinde executie te voorkomen, onze medewerking ver leenden tot onderhandschen verkoop, tegen kwijtschelding van een bedrag van f 550.en 'n oude vordering afgeschreven van f 130, welk totaal a f 11026,35 werd gebracht in min dering van het daarvoor bestemde „Fonds op Uitstaande Leeningen". Aan de algemeene vergadering zal echter worden voorgesteld dit fonds met een grooter dan het afgeschreven bedrag aan te vullen." Evenals in het voorgaande boekjaar legde de Bank zich ook nu weer uitsluitend toe op het verstrekken van bouwcredieten. die op een enkele uitzondering na. vlot verliepen. Z.g. vaste posten werden vrijwel niet afgesloten. De liquide positie van de Bank liet niets te wenschen over. De tijdsomstandigheden in aanmerking genomen meent de directie met de behaalde bedrijfsresultaten een zuiver winstsaldo van f 15465.46 (v.j. f 19356,47) tevreden te kunnen zijn. In dezen onzekeren tijd acht de directie het beter, geen dividend uit te keeren, maar het winstsaldo te bestemmen als volgt: Toevoeging aan het „Fonds op uitstaande leeningen" f 13526.35. Afschrijving op Inge kochte Onderpanden f 1285.96; Vergoeding aan commissarissen f 600; Naar nieuwe rekening f 53.15. De algemeene vergadering van aandeelhou ders, die Woensdag gehouden werd, vereenig- de zich met de voorstellen der directie, keurde de balans en winst- en verliesrekening goed en benoemde tot commissaris mr. B. Slingen- berg. AANBESTEDING. Het departement van Waterstaat heeft he den aanbesteed in werkverruiming het ma ken van een brug in gewapend beton in den in aanleg zijnde Rijksweg no. 4 (Amsterdam- Sassenheim-Haagsche Schouw-'s-Gravenha- ge) gedeelte Postbrug-Ringvaart over de Sas- senheimervaart in de gemeente Sassenheim. Laagste inschrijvers waren N.V. v.h. H. en P. Voormolen te Rotterdam en W. Luppes te Haarlem, beiden voor f 139,750. De gunning volgt later. Vrouw door leeuw gedood. Hek van de leeuwenkuil bezweek. BOMBAY, 29 April (Reuter). Een vrouw, die in den Gwaliordierentuin tegen een laag hek, dat de leeuwenkuil omgeeft, aan- lende verloor haar evenwicht en viel in de kuil. viel in de kuil. Zij werd onmiddellijk door een der leeuwen gegrepen, die met het slachtoffer in zijn hok verdween en haar met zijn klauwen zoodanig bewerkte, dat zij dood was, voordat iemand haar te hulp kon snellen. Dit is de tweede maal dat zooiets voorvalt.Den eersten keer gold het een jong meisje. Autobuschauffeur met fraaien staat van dienst. 1.750.000 mijl zonder ongelukken afgelegd. Ernest Haselwood, een autobuschauffeur te Omaha (Nebraska) rijdt nu reeds gedurende 20 jaren auto. Al die jaren heeft hij geen en kel ongeluk gehad, hoewel hij reeds 1,750.000 mijl zou hebben afgelegd. (Het nauwkeurig aantal mijlen schijnt nog wat hooger te zijn). Sinds 1916 rijdt Ernest gemiddeld 240 mijl per dag en al dien tijd heeft hij nog geen „brokken gemaakt". De politie en de directie van zijn maat schappij kunnen dat getuigen. Men ver wacht dat Haselwood den prijs zal krijgen, welke een tijdschrift beschikbaar stelt voor den besten staat van dienst van autobus chauffeurs. Ook in Oklahama schijnt voorzichtig te worden gereden. De Chauffeur Owen Mere dith, die te Enid woont, heeft sedert 1924 on geveer 1 millioen mijlen afgelegd zonder ook maar één ongeluk te hebben gehad. Niet gewaardeerde humor. Moppenboekje over het Derde Rijk komt Duitscher op 15 maanden! De „Times" meldt uit Berlijn, dat een in woner van Aken, die een boekje met de ..duizend beste moppen" over het nieuwe Duitschland en zijn regeering samenstelde, door de rechtbank te Keulen tot 15 maanden gevangenisstraf is veroordeeld. De beschuldigde verklaarde gehoopt te heb ben er 25.000 Mark mede te zullen verdienen door de moppenverzameling in Frankrijk, België en Nederland te verkoopen. De recht bank was van meening, dat een dergelijk op treden aan verraad grensde. (Adv. Ingez. Med.) MEVROUW VAN DER STEUR OVERLEDEN. 's GRAVENHAGE, 30 April. Hier ter stede is bericht ontvangen, dat in den afgeloopen nacht overleden is mevrouw Van der Steur, de echtgenoote van „Pa van der Steur". De begrafenis zal morgen plaats hebben uit de gestichtskerk te Magelang. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Betje R.O. 16 90 manden f 860. Antje RO 15 290 m. f 2260. Ancor IJM. 135 75 m. f 750. IJselmond IJM. 78 155 m. f 1940. Voorwaarts IJM. 83, 75 m. f 730. De Hoop IJM. 46, 215 m. f 2160. Mary IJM. 189, 430 m. f 2700. Condor IJM. 72, 50 m. f 1140. Kotters: E 45 f 670, E 157 f 400. Loggers: KW 43 f 370, KW 45 f 420, KW 42 f 390, KW 153 f 520, KW 52 f 390. KW 35 f 520. KW 58 f 350. KW 60 f 300, KW 102 f 270, KW 107 f 430, KW 135 f 330, SCH 107 f 610, SCH 16 f 330. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG Tarbot per kilo f 1.10f 0.86 Griet per 50 kilo f 34f 13 Tong per kilo f 0.84f 0.56 Groote schol per 50 kilo f 30 Middelschol per 50 kilo f 29f 26 Zetschol per 50 kilo f 27f 21. Kleine schol per 50 kilo f 22f 2.40 Schar per 50 kilo f 7f 2.70 Tongschar per 50 kilo f 23f 17 Vleet per stuk f 1.90 Kleine Poon per 50 kilo f 8.50f 4.50 Middelschelvisch per 50 kilo f 19f 14 Groote schelvisch per 50 kilo f 18f 15 Kl. middelschelvisch p. 50 kilo f 21fl' Kleine schelvisch per 50 kilo f 18f 6.40 Kabeljauw per 125 kilo f 43I 10.50 Italianen behalen successen. ROME, 30 April (Reuter—A. N. P.): Legerbericht 199 luidt als volgt Maarschalk Badoglio telegrafeert: De ver sterkte linie SassabanehBullale, welke werd ontworpen en gebouwd onder leiding van Bel gische en Turksche officieren en welke hard nekkig door de Abessyniërs onder aanvoering van Ras Nassiboe werd verdedigd, is door de troepen van generaal Graziani in storm ge nomen. Gisteren werden Sassabaneh en Bullale door de Italianen bezet. De vijand is op de vlucht gedreven en wordt achtervolgd door onze troepen, die per auto worden vervoerd. Aan het Noordelijke front zetten onze troe pen den marsch naar Addis Abeba voort. Onze detachementen hebben Debra Tabor, de hoofd stad van het district Eehemeder. bezet. Dit was eertijds de zetel van Ras Kassa. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 30 April. Ondertrouwd 29 April: J. Ames en C. W. van Deventer; 30 April: W. Hamoen en W. G. Lok; J. van Zon en A. A. Moojen; R. Bootsma en H. B. Jansen. Getrouwd 30 April: H. Dekkers en J. L. Boeree; K. B. Meijerhof en M. W. M. Revers; G. van Langelaar en C. A. Geels; A. Moejes en L. E. Brandt. Bevallen. 27 April: J. ZonruiterMatthijsse, d. 28 April: S. B. v. d. Linden—Dreher. d. L. E. BosmanGötz v. d. Vet, z. J. AckermannRoo- denburg. z en d. 29 April: M. KooiimansJan sen, z. M. J. Martens—De Vries, d. M. Punt De Vries, d. Overleden. 29 April: C. Duin. 70 j., Roosveld- straat. J. A. SchramaTakkenberg. 86 jaar, Aelbertsbergstraat. F. BruijnSwiers, 85 jaar, Marnixstraat. STAATSLEENINGEN ENLAND. 4 pCt. ld. 1933 H 4 pCt. Nederl. Indië STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5% pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BENNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever TABAKKEN, Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Kon ink. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn PETROLEUM. Kon. Petr. Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadi Rotterdam Tapanoell - Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas MIJNBOUW. Alg Explor Mij Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 98% 96% 20% 21% 1154 1224 44.1$ 1044 1047/8 224* 334 55 H 202 704-4* 1033/8-4 168 1954 1% 384 - 4 84 35 33 2394 240 844 ~4 174 - 4 9%-% pl.m 1.45 pl.m. 2.00 204 214 1214 224 170 1034 - 1% 374 83 33 33 2374i 844 4 9%-3/g 173/8-4 9%"% lr94 170 1034 - 4 170 1037/,-M pl.m. 2.15 1204 170 4 1037/g 2374* 238 94"% 174 374-4 238—239b 9%-4 173/B 9Vb-% 374-% 2394 - H 9Vg-% 17%-4 93/8-% 210—212 211 213—214 1144 110 994 203/g 7%-8 74-% 7% 7% 7% 194-% 187/, -19 19%-% 19%- 4 19% 84—29V. 27%-4 274-3/6 274-4 274 - 29 2%-% 24 2%—4 2%—4 2%-4 35% - 35%-4 J37/8—34% - 35%-4 334 7/( 36% 337/, - 34 34-4 0 èC 1 194 19%- 4 19%-4 194-4 6% 5% 5% IC94-1104 1094-4 110-4 1104 - 1114 111 67-7/, 65 65 64-65 90 126 - - 128 58 36 - 106 1054 1054 45% - - 454 80 824 1354 - 17%-% 16-4 16%-4 164 16% 1% V> - 72 - 3%-4 - - 37/8-4% 3%-% 34 2% - 152 216 •084 - - - Ui 14

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11