Stofjassen MESHSiB RONDE- FERIK .WEERBERICHT SPECIAALZAAK Thans ook 'n Heerlijke Sigaret 20 stuks 20 cent Prinses Juliana 27 jaar. DONDERDAG 30 A P RIE 1936 HAARLEM'S DAGBLAD Uitspraken van de Rechtbank. Wielrijder op Kinderhuis singel aangereden. Veertien dagen geleden heeft voor de Haarlemsche rechtbank een Haarlemmer te recht gestaan, die op den Kinderhuissingel een wielrijder had aangereden, waardoor deze lichamelijk letsel had opgeloopen en eenigen tijd niet zijn werk had kunnen ver richten. De officier van justitie eischte te gen den chauffeur f 20 boete of 10 dagen hechtenis. De rechtbank sprak den verdachte heden morgen vrij. Auto reed bakfiets en den bestuurder ervan omver. Op de Westergracht had een ander Haar- lemsch chauffeur een bakfiets aangereden, evenals den man die deze voortduwde. De bestuurder van de bakfiets was gewond en had zijn werkzaamheden moeten onderbre ken. Ook tegen dezen autobestuurder eischte de officier f 20 of 10 dagen. De uitspraak luidde conform den eisch. Onrechtmatig steun getrokken. Een werkloos Haarlemmer had voor een totaal van f 291 onrechtmatig steun getrok ken door bij de invulling van steunformulie- ren de inkomsten van een lid van het gezin te verzwijgen. De verdachte erkende ^ver keerd gehandeld te hebben. De officier vroeg, rekening houdende met het gunstige rap port, 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het vonnis luidde: één maand voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar. Tegen drie andere werkloozen uit Haar lem, die hun gezinsinkomsten te laag of in het geheel niet hadden opgegeven eischte de officier eveneens drie maanden voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Zij werden ver oordeeld tot één maand gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Beleediging. Een week geleden moest voor de rechtbank een redacteur van een orgaan eener Vrij- denkersvereeniging zich verantwoorden. In dat blad was namelijk een artikel opgenomen waarvan de inhoud beleedigend werd geacht voor de R.-K. geestelijkheid. Verdachte zeide door bijzondere omstandigheden het bewuste artikel niet van te voren te hebben gelezen. De officier achtte den redacteur verantwoor delijk, doch nam wat van den eisch terug omdat verd. erkende dat het artikel beter had kunnen worden weggelaten. Hij requi- reerde een maand onvoorwaardelijk en twee maanden voorwaardelijk. Bij een vroegere had hij drie maanden geëischt. Verdachte verklaarde dat opzettelijke be leediging niet was bedoeld. Hij vroeg ont slag van rechtsvervolging. Hedenmorgen deed de rechtbank uitspraak. Zij achtte opzettelijke beleediging niet be wezen en sprak verdachte vrij. Lieveling, héb je ook niet het gevoel, dat er geen tweede liefde als de onze in de heele wereld bestaat? (Humorist.) welke uitmunten in pasvorm en kwaliteit koopt men in de VAK KL E DING MAG A2 VN PAARLAARSTEEC 1.TEU 12 842 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DONDERDAG 30 APRIL Stadschouwburg: ..De Ober" door het Ned. Indisch Tooneel. 8 15 uur. Schouwburg Jansweg: „Die Czardasfürstin" door de Haarl. Middenstands Operette voor de werkloozen. Gem. Concertgebouw: Concert „Zang en Vriendschap", 8 uur. Julianadag-f eestelij kheden. Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Luxor Sound Theater: „De roekelooze". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Michael Strogoff. de koerier van den tsaar". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Hans Albers in „Savoy Hotel". 2.30. 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: Annabella in „Eer loos". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maah- dags. Toegang vrij. VRIJDAG 1 MEI Gemeentelijk Concertgebouw: 1 Meifeest van de S. D. A. P. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. (Adv. Ingez. Med.) De feestelijkheden te Haarlem. Heden viert Prinses Juliana haar 27sten verjaardag. Overal in den lande maken de duizenden, wier hart. voor Oranje klopt, zich op om de zen nationalen feestdag te vieren. Zij doen dit met groote ongewektheid, omdat onze Prinses, die overal waar zij komt door haar beminnelijk en eenvoudig optreden aller sympathie verwerft, gelukkig een uitsteken de gezondheid geniet. Dat zij de warme ge negenheid van het Oranjelievend publiek bezit, is nog Woensdagavond in het Olym pisch Stadion gebleken, waar zij de warme hulde van tienduizenden in ontvangst had te nemen en waarover men elders in dit nummer de bijzonderheden kan lezen. De kinderen uit Haarlem-Oost marcheeren in optocht naar het Rembrandt Theater. Ook in Haarlem gaat deze feestdag van ons Vorstenhuis natuurlijk niet onopgemerkt voorbij. Dank zij het prachtige zonnige weer heerschte er vanmorgen reeds vroeg een feestelijke stemming in onze stad. Overal waar veel publiek verwacht werd, o.a. bij het station, bij het postkantoor en bij de tramhaltes, stonden kooplieden met Oranje versierselen en mede door de aanwezigheid van een groot aantal nougat- en koekkra men, carroussels. luchtschommels, mallemo lens en andere vermakelijkheden was er overal in de straten een groote opgewekt heid te constateeren. Van de officieele gebouwen en vele parti culiere huizen wapperde de vlag en bij het Stadhuis en bij de muziektent op de Groote Markt was een eenvoudige maar smaakvolle groenversiering aangebracht. Muzikale reveille. Het begon al vroeg vanmorgen zooals ge woonlijk met een muzikale "reveille. Het ,.Johez"-Jeugókorps marcheerde onder lei ding van den directeur den heer J. Meng langs de volgende route: Stationsplein langs Kruisweg. Kruisstraat. Barteljorisstraat, Zijl straat, Zijlvest, Wilhelminastraat, Keizer straat. Barrevoetestraat, Botermarkt. Gier straat, Groote Houtstraat, Anegang, L. Veer- straat, Klokhuisplein, Jansstraat. Ridder straat, Kruisstraat, Nieuwe Gracht N.Z., Jansweg, Stationsplein. De Muziekvereeniging „De Spaarnebazuin" directeur de heer L. Habraken. maakte een muzikale wandeling van de Groote Hout- brug langs Groote Houtstraat. Doelstraat, L. Lakenstraat. Vijfhoek, L. Boogaardstraat, Barrevoetestraat. Ged. Voldersgracht. So- phiaplein. Sophiastraat. Wilsonsplein, Nieuw- straat. Nieuwe Kerksplein. Korte Houtstraat, L. Houtstraat. Gasthüissingel, KI. Houtstraat, Ged. Oude Gracht, Gr. Heiligland, Gasthuis- vest, Gr. Houtbrug. Het behoeft geen betoog dat de belang stelling voor de reveille heel groot was. Overal waar de musici passeerden, werden de ramen opengeschoven en velen maakten de wandelingen mee. De stemming zat er meteen in. Carillonbespeling. Het zou geen echte nationale feestdag zijn, wanneer onze beiaardier H. W. Hofmeester niet zijn gebruikelijke carillonbespeling hield. Ook vanmorgen, van negen tot tien uur, klonken de tinkelende klokketonen weer over de daken. Dit ging eveneens niet onopgemerkt voorbij. Het programma begon natuurlijk met het Wilhelmus. Daarna wer den de volgende bekende liederen ten ge- hoore gebracht: Vlaggeüed, „Merck toch hoe sterck". „Wilt heden nu treden", „Piet Hein" „Ferme jongens" en „Naar zee!" Het pro gramma werd gesloten met het Wien Neer- landsch Bloed. Muziek op de Groote Markt. Op de Groote Markt was het vanmorgen heel druk. Daar werd van elf uur tot half twaalf een concert gegeven door het Haar- lemsch Fanfare-orkest „Kunstgenot", di recteur de heer Henri Schulpzand. Het vol gende programma werd ten gehoore ge bracht: Feestmarsch, Van der Glas; ouver ture „Feodora", P. Tschaikowsky; „The Gla diators Farewell", U. L. Blankenburg: ..Songe Galant". Valse de Concert. J. Bauwens: „Spearmint". Turine; „Tancrède", fantasie van G. Rossini, en de marsch „Officier van den dag", R. B. Hall. Alle nummers werden heel verdienstelijk ten gehoore gebracht. Ook van elf tot twaalf uur werden door de „Spaarnebazuin" en het Jeugdkorps „Johez" nog muzikale wandelingen ge maakt. Begrijpelijkerwijze was de belangstel ling toen nog veel grooter. De politie zorgde overal voor de goede orde- Het kinderfeest van Haarlem-Oost. Het bestuur van den Oranjebond „Prinses Juliana" in Haarlem-Oost- heeft aan de kin deren in dat uitgebreide stadsgedeelte een mooi feest bereid. Te negen uur trokken ruim achthonderd verheugde kinderen in optocht en begeleid door de Muziekvereeni ging „De Spaarnebazuin", langs de volgende route naar het Rembrandt-Theater: Teyler- plein, A. L. Dyserinckstraat, Amsterdam straat, Spaamwouderstraat, Wijde Steeg, Spaarne, Melkbrug, Korte Veer straat, Lange Veerstraat, Klokhuisplein, Biviervischmarkt, Groote Markt. Het duurde natuurlijk wel even, eer de opgewonden en uitgelaten kinderschare in het Rembrandt-Theater tot stilte was gekre gen. De voorzitter, de heer J. H. van Engelen, die al zooveel kinderfeesten geleid heeft, sprak ook hier een kort welkomstwoordHij vroeg aan de kinderen, waarom ze zoo ver heugd waren. Als uit één mond klonk spon taan het antwoord: „Omdat Juliaantje jarig is!" Dit vond de heer Van Engelen dan ook een reden om feest te vieren. Daarom ver zocht hij den kinderen, een driefwerf hoera op de Prinses uit te brengen, waaraan me!; groote geestdrift voldaan weid. Uit vol!?, borst werd daarop het eerste couplet van hst Wilhelmus gezongen. Toen volgde de filmverfcooning. Het be gon met natuuropnemir.gen, gevolgd door een aardige teekenfilm Als hoofdnummer was gekozen de film „Hartedief". Een betere keus had men niet kunnen maken. De kin deren leefden geheel mee met Shirley Tem- ple in haar lief en leed en ook hier verover de de kleine filmster weer alle harten. De kinderen werden bovendien tweemaal getracteerd, zoodat het in alle opzichten voor hen een genotvolle ochtend was. De filmvoorstelling werd o.a. bijgewoond door Mr. P. Fuhri Snethlage, secretaris van het hoofdbestuur der Vereeniging „Ko ninginnedag", en door den heer Ed. A. van Bilderbeek, eerelid van deze vereeniging. Jamboree-Comité zal moeilijkheden overwinnen. Wat er gedaan moet worden. Veel plannen staan op t papier. Inplaats van den Licht- stoet. In plaats van den Lichtstoet, welke heden avond niet door gaat, gaan 4 muziekkorpsen met fakkellicht, een rondgang door de bin nenstad maken. Twee korpsen nemen den weg, dien de Lichtstoet zou gevolgd hebben en twee ma ken een rondgang door het oostelijk gedeel te der binnenstad. ONTHEFFING WINKELSLUITING OP ZONDAG 3 MEI. B. en W. van Haarlem hebben besloten, met het oog op den stand der bloemenvelden, algemeene ontheffing te verleenen van alle verbodsbepalingen van bovengenoemde wet op Zondag 3 Mei a.s. op welken dag alhier een talrijk bezoek van elders te verwachten is. REVUE-GEZELSCHAP M. VAN DELDEN. Het Revue-Gezelschap M. van Delden zal Dinsdagavond 19 Mei a.s. in het Gem. Con certgebouw een cabaretvoorstelling geven. In deze feestelijke bijeenkomst zal dan tevens een huldiging plaats vinden van de heeren H. H. Luyken, E. A. van de Haar en N. de Bie, voor het vele werk dat zij in de afgeloopen vier jaar hebben verricht voor de ontwikkeling en ontspanning van werk loozen. De jeugd in Haarlem-Oost kan haar nieuwsgierigheid niet bedwingen en licht het zeil op teneinde te zien wat voor heerlijkheden haar te wachten staan. In een dezer dagen in het hoofdkwartier der vereeniging „De Nederlandsche Padvin ders" gehouden persconferentie is mededee- ling gedaan van den stand van zaken met betrekking tot de voorbereiding van de Jam boree. welke in den zomer van 1937 op het landgoed „Vogelenzang" in de gemeente Bloe- mendaal zal worden gehouden en waaraan naar schatting dertig a vijf en veertig duizend padvinders uit alle streken der wereld zullen deelnemen. De hoofdverkenner van de vereeniging „De Nederlandsche Padvinders", vice-admiraal J. J. Rambonnet, heeft 'n overzicht gegeven van den verrichten arbeid. Het stemde hem tot groote voldoening, bericht te hebben ontyan- gen, dat de koningin zich bereid heeft ver klaard, het beschermvrouwschap over de Wereldjamboree te aanvaarden Een tweede verheugende tijding bracht het Koninklijk Besluit van 23 April j.l„ waardoor de beslissing der gemeente Bloemendaal, om de over het landgoed loopende wegen gedu rende de Jamboree aan het openbaar verkeer te onttrekken, is goedgekeurd. Door deze beslissing kan met de omvang rijke werkzaamheden op het terrein een aan vang worden gemaakt. Behalve .Vogelenzang" is onder bepaalde voorwaarden ook het landgoed „Woestduïn" ter beschikking gesteld. Na een algemeene inleiding over de pad vindersbeweging te hebben gehouden, legde de hoofdverkenner den nadruk op de waarde en het algemeen belang van een vereeniging, welke leiders-eigenschappen te voorschijn roept en stimuleert. Over den van overheidswege door de pad vindersbeweging ondervonden steun was vice- admiraal Rambonnet niet erg enthousiast In ons land zijn uniform en insignes van de vereeniging niet beschermd, in tegenstelling tot het overgroote deel der andere landen, over de vijf werelddeelen verspreid. Hierdoor zijn veel troepen ontstaan, die met de eigen lijke padvindersbeweging niets te maken heb ben en haar veel schade hebben berokkend. Het verzoek, om het insigne te plaatsen op de lijst van insignes, welke door Rijksambtena ren gedragen mogen worden, is tot dusver niet ingewilligd. De opbrengst van de gelukstele grammen, welke in goede jaren 80 mille per jaar bedroeg, werd destijds voor de vrije jeugdvorming beschikbaar gesteld en wordt onder de diverse organisaties verdeeld. De padvindersbeweging, de eenige beweging, aldus spr., die de vrije jeugdvorming metterdaad beoefent, onving over 1930 daarvan ruim f 300,—. Wat zij kreeg, werd steeds minder en heeft over 1934 ongeveer f 130,bedragen. Op het verzoek, om een Jamboree-postzegel met toe slag te mogen uitgeven, teneinde de beperkte financieele middelen te versterken, is afwij zend beschikt, omdat gevreesd werd, dat een zoodanige uitgifte op den verkoop van zo- merpostzegels een nadeeligen invloed zou uit oefenen. De toeslag zou naar schatting f 25.000 hebben opgebracht. Begin Januari 1937 zal thans een Jamboree zegel zonder toeslag worden uitgegeven, ir waarden van V/2, 6 en 12'/z cent, met een zui ver propagandistische strekking. Ook het verzoek, om den uitgaanden brieven vrijdom van port te verleenen, werd niet met succes bekroond, ofschoon verschillende se- mi-officieele en particuliere instellingen wel dit voorrrecht verkregen. De Nederlandsche Padvindersvereenigint moet zich hoofdzakelijk op eigen kracht en steun van particulieren verlaten, aldus de heer Rambonnet, die echter vertrouwt, dat d< Jamboree zal slagen. De van alle kanten inkomende brieven ge tuigen van een steeds groeiende belang stelling. De voorzitter van den dienst voor pers-, propaganda en verkeer, C. R. T. baron Krayen- hoff, heeft [|3wezen op de eischen, welke niet alleen het interlocale verkeer, maar ook de huishouding aan een doelmatig wegennnet stelt. De levensmiddelenaanvoer, afvoer van vuilnis, postvervoer, enz., zal vlot moeten kun nen geschieden. Het totale bedrag voor de Jamboree benoodigd, wordt op f 700.000 ge schat. Het verzorgen, verplaatsen en huisves ten van eenig tienduizenden padvinders, dan teekent meer, aldus Baron Krayenhoff, dan een gezellig onderonsje. Verschillende bedrij ven en de middenstand zullen daarvan profijt trekken. Nederland treedt in 1937 voor het voetlicht. De indruk, mede te geven aan de jeugd, van Noorwegen tot Australië, van Siam tot Cali- fornië, moet over de zeeën worden uitgedra gen. Mede daarom koos de hoofdverkenner als embleem der wereld-Jamboree Holland 1937 den Jacobs-staf. het primitieve hulpmid del, waarvan de Nederlandsche zeevaarders zich op hun ontdekkingstochten over de ocea nen bedienden. Na afloop der Jamboree zullen 3 a 4 dagen besteed worden om den buitenlandschen gasten ons land te laten zien. De Wereld-Jamboree der padvinders streeft naar verbroedering, brengt tezamen bewoners van alle werelddeelen. Er zal in Holland, zoo besloot Baron Krayenhoff, een bewijs gege ven moeten worden, dat er bij de opkomende generatie een geest van internationale begrip pen heerscht, die hoop doet geven op de toe komst, maar aan dezen opzet is de prozaïsche factor „geld" onverbiddelijk verbonden. Deelneming, verhuur en verpachting en entrée's, zullen de kosten niet kunnen dekken. Hierboven is noodig de steun van ons geheele volk. Over het terrein heeft de secretaris, kolonel L. J. M. Koremans, een en ander verteld. De oppervlakte van het kampeerterrein bedraagt circa 160 H.A. Naast de noodige hulpkampen zullen tien subkampen, elk voor ongeveer 3000 kampeerders, worden ingericht. Het gastenkamp zal op „Woestduin" worden ondergebracht. Er komen demonstratie-ter reinen en twee duinpannen zullen voor de pu blieke kampvuren worden gebruikt. Op een „markt" zullen restaurants, winkels, enz. wor den ondergebracht. Van het kamp loopt dwars door de duinen een weg naar zee. Hoewel reeds voorbereidende werkzaamheden ver richt worden, zal na 1 Januari intensief wor den begonnen met den arbeid, welke ruim zes maanden zal vorderen. Over het terrein zullen de volgende maand nadere mededeelingen volgen. Vice-admiraal Rambonnet sloot de pers bijeenkomst met de verzekering te geven, dat het feit, dat H. M. de Koningin bescherm vrouwe over de Jamboree zal zijn, voor allen, De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Noordwestelijken wind. Gedeeltelijk be wolkt. Weinig of geen regen. Weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 774.7 m.M. te Valentia. Laagste 750.9 m.M. te Jan Mayen. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Weinig verandering. In den algemeenen weerstoestand kwam weinig verandering. De depressies bij IJsland namen in diepte af en nemen hun weg tus- schen Groenland en IJsland door. De hooge druk op den Oceaan behoudt haar uitgestrekt heid. In het centrum komen, volgens berich ten van schepen, barometerstanden boven 780 m.M. voor. In het Zuiden en Oosten blijven vlakke minima zich bewegen langs een con tinentaal warmtegebied in Oost-Europa en Finland. Deze minima blijven zwaren regen geven in Zuid-Frankrijk en Zwitserland, Mar seille meldt 38, Zuerich 41 en Bern 20 m.M. regen. De hooge druk in het Noordoosten trekt zich geleidelijk terug, waardoor een kans bestaat dat de depressiegebieden in het Noorden en Oosten een verbinding vormen over Scandina vië. De temperatuur in de bovenlucht veran dert niet en boven de onderste wolkendekken heerscht droogte en felle zonneschijn. De toe voer van lucht in de onderste kilometer blijft vochtig en blijft aanleiding geven tot het vor men van wolkenlagen op geringe hoogten, die overdag door de zonnewarmte breken. De kans op lichte nachtvorsten bij plaatse lijke opklaring in den nacht blijft aanhouden. 771 m.M, 771 m.M. BAROMETERSTAND: Vorige stand Stand van heden Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND: Laagste hedennacht 46 gr. F. Hoogste heden tot 12 uur 61 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 11.44 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar van 16.45—22.00 uur. ZANDVOORT ONDERLING HULPBETOON'S MANNEN- EN KINDERKOOR. Woensdagavond gaf O. H.'s Mannen- en Kinderkoor onder leiding van den heer Karei Böhne in de concertzaal van „Groot-Badhuis" een uitvoering met medewerking van „Haar lem's Salonorkest en Coos en Polly Speenhoff. De voorzitter, de heer T. Koper, heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder den eere voorzitter, burgemeester Van Alphen. Verder bracht hij dank aan den beschermheer Baron E. v. d. Heydt voor zijn moreelen en financiee- len steun. Het mannenkoor opende het programma met Ecce Qumodo Moritur van G. F. Handel en dit eerste nummer was tevens het beste van deh avond. Door de juiste stemverhouding kwamen de verschillende partijen hier uitste ken tot haar recht. Opvallend goed waren de bassen, die in de gedragen melodie klonken als orgeltonen. Waarschijnlijk ook door de goede accoustiek in deze zaal, zongen de te noren gemakkelijker dan den vorigen keer. De pianissimo's waren zeer goed, zacht en toch vol, de fortissimo's beschaafd. De heer Böhne toonde zich als altijd een uitstekend dirigent: in 't algemeen sober in zijn bewegingen en toch zuiver aangevend wat hij van zijn koor wenscht. Het tweede nummer: Soldatenkoor uit Faust van Gounod werd weliswaar goed ge zongen en toch voldeed het niet geheel. We bedoelen niet de enkele fouten, die werden ge maakt in de uitspraak en de voordracht. Het geheel was te zwaar, te „nadrukkelijk" zouden we willen zeggen. Als dit nummer nog eens een jaar op het repertoire wordt gehouden en veel wordt ge zongen, zal de noodige losheid en de vereischte ongedwongheid vanzelf wel komen. Het laatste nummer: An der schonen biauen Donau van Joh. Staruss werd uitge voerd met medewerking van het Haarlem's Salonorkest. Hoewel dit nummer voor het eerst werd uitgevoerd, voelde het koor dit lied beter aan dan het vorige. Niet alleen de Duit- sche taal maar ook de muziek schijnt door ons Hollanders gemakkelijker begrepen te worden dan de Fransche. Na een daverend en aan houdend applaus werd een gedeelte van dit zeer mooie nummer herhaald. Nog werd gezongen: „De Kuiper" van Kools. Ook met dit nummer, dat we hier voor 't eerst hoorden, zal het mannenkoor zeker nog vele lauweren oogsten. Het kinderkoor zong een zestal liedjes. Er werd frisch, beschaafd meestal heel zuiver gezongen, terwijl aan uitspraak en voordracht heel veel zorg werd besteed. We noemen slechts het vroolijke, vlotte Hopsa Heisasa, het mooie gevoelige Vogelnestje en het leutige Langoor op reis. Het echtpaar Speenhoff wist de aanwezigen voor en na de pauze eenigen tijd op zeer pret tige wijze bezig te houden. Vooral het liedje, dat speciaal voor O. H.'s Mannenkoor op een bekende wijs was ge maakt en waarvan het refrein door alle aan wezigen werd meegezongen viel buitengewoon in den smaak. De avond werd besloten met een zeer ge animeerd bal onder leiding van den heer J. Stol. R.K. KIESVEREENIGING. De R.K. Kiesvereeniging Credo Pugno heeft vergaderd in het Patronaatsgebouw aan de Groote Krocht. De voorzitter, de heer J. Kaptein herdacht in zijn openingswoord wijlen Jhr, Mr. Ruys de Beerenbrouck en las diens laatst gehouden rede voor. Hierna ging men over tot de bestuursver kiezing. De heer J. G. Crabbendam werd tot voorzitter gekozen. Herkozen werden: mevr. Th. J. Bakkenho venVink, en de heeren A. v. d. Berg en G. Uitermark. Nieuw gekozen werden de heeren F. H. J. v. Deursen, L. J. Koomen. H. B. M. Spinhof, C. J. Vork en A. Willemse. De heer C. J. Vork werd benoemd tot vice-voorzitter; de heer Willemse tot le secretaris, de heer Spinhof tot 2e secre taris, de heer Uitermark tot le penningm. en mevr. BakkenhovenVink tot 2e penning- meesteresse. Verder werden de heeren Th. v. Ombergen en A. A. Aleven benoemd tot afgevaardigden die er aan zullen medewerken, een krachtige naar den Kring Haarlem, terwijl de heeren stimulans zal wezen om de veelomvattende IH. A. Molenaar en Van den Berg benoemd organisatie te doen slagen. I werden als leden van de kascommissie.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2