THIJS IJS EN DE DIAMANT Twee Italiaansche colonnes naderen Addis Abeba. Uit het Internationale Arbeidsbureau. HON DERDAG 30 APRIL' 1936 HAARDE M'S D A G B E A D De oorlog in Abessynië. Erythreanen op 100 K.M. van de hoofdstad. Bloedige strijd aan de oevers van de Fafan. Reuter A.N.P. meldt uit Addis Abeba April: De gemotoriseerde Italiaansche colonne, die vandaag Makfoed, op 120 mijl van Addis Abe ba aan den Oostelijken weg van Dessie heeft ingenomen, heeft, naar de correspondent van Reuter-A.N.P. verneemt, tegenstand ont moet bij de rivier Robi, in de nabijheid van Makfoed. De Italiaansche infanteristen waren gedwongen de vrachtwagens te verlaten en in tirailleurlinie over de Sjolamada-vlakte op te rukken. De Abessynische tegenstand schijnt echter tot dusverre nog niet krachtig tot ont wikkeling te zijn gekomen. Vandaag zijn hier twee vrachtauto's van de Britsche ambulance aangekomen met ge wonden van de Debra Birham. Het blijkt thans, dat deze soldaten meerendeels hun wonden reeds vroeger, hoofdzakelijk bij bom bardementen hebben opgeloopen. Het perso neel der ambulance verklaarde nog geen contact te hebben gekregen met de bij de laatste gevechten gevallen gewonden, aange zien deze langs het muilezelpad op eigen gelegenheid naar de hoofdstad zijn getrok ken. Ras Nassiboe. Wat de tweede Italiaansche colonne aan gaat, die naar Addis Abeba oprukt, wordt gemeld, dat deze de rivier Mofer gepasseerd is. De beide colonnes vorderen dus gelijk matig, maar in niet al te snel tempo, waar bij verwacht kan worden, dat vooral de langs de rivier Ankober trekkende colonne in ver band met den aard van het te passeeren ter rein moeilijkheden zal ontmoeten. Van het zuidelijk front verneemt de corres pondent van Reuter-A.N.P. in Diredaoea, dat de Italianen daar thans zijn overgegaan tot het óp'grooten schaal gebruik maken van mosterdgas, omdat hun herhaalde infanterie- aanvallen op de zoogenaamde „Hindenburg- linie" gefaald hebben. De hier ontmoete on verwacht hevige tegenstand der Abessyniërs heeft Graziani zelfs gedwongen een rust pauze in zijn offensief af te kondigen, daar zijn troepen uitgeput zijn door den sedert 23 April gevoerden zwaren strijd. Bovendien heeft het de laatste twee dagen over het geheele zuidelijk oorlogsterrein zwaar geregend, zoodat de wegen en kara vaansporen vrijwel geheel onbegaanbaar zijn en de ravitailleeringsmoeilijkheden voor deze groote troepenmacht tot in het honderdvou dige zijn-gestegen. Twee bruggen zijn reeds gebouwd over de Fafan en de Giarer. Verteld wordt, dat de brug over eerstgenoemde rivier, 120 voet lang. in twee uur is gebouwd. De Abessyniërs passen aan het Zuidelijk front- thans de eenige tactiek toe, die hun werkelijk voordeelen biedt. Overdag verbergen zij zich voor de bombardementen in het dich te struikgewas en komen'dan des nachts hei melijk te voorschijn om met hun lange, krom me zwaai'den moorddadige overvallen te ple gen. In Abessynische kringen doen zelfs ge ruchten te ronde, dat bij een van deze nach telijke overvallen een Italiaansch generaal en zijn staf gevangen zouden zijn genomen. De speciale correspondent van Reuter-A.N.P. bij de Italiaansche legers in het Zuiden heeft den strijd bij de rivier Fafan zoo van nabij meegemaakt, dat -een regen van kogels floot langs de vrachtauto, waarin hij zich bevond en het Italiaansche commando alle oorlogs correspondenten de waarschuwing deed toe komen dat z-ij zich gereed moesten houden zoo noodig voor eigen leven te vechten. De toe stand ter plaatse was dan ook geruimen tijd hachelijk en wanneer de Somali's die den rechteroever van de Fafan bezet hielden, ge weken waren voor de aanvallen van de Abes syniërs zou er van de hier strijdende Italiaan sche troepen afdeelingen niet veel zijn over gebleven. Het gevaar werd nog vergroot, door dat de Abessyniërs met behulp van brand bommen er in waren geslaagd, het struikge was in brand te steken, waardoor groot gevaar ontstond voor het kamp waar de transport middelen en de benzine-voorraden waren op geslagen. De verwoede slag duurde den ge- heelen nacht door, maar tenslotte waren de Abessyniërs gedwongen vlak voor zonsonder gang "te wijken voor het moordende en on onderbroken machinegeweervuur. De achter gelaten dekkingstroepen der Abessyniërs zochten zelf een toevlucht in de grotten langs de oevers van de Fafan, maar werden door een overmacht van troepen in een bajo net-aanval vandaar verjaagd. Toen de zon was opgekomen, bood het slagveld een gru wel ij ken aanblik. Zeshonderd Abessyniërs lagen totaal ver minkt en soms totaal in stukken geschoten ter aarde, waar zij tijdens hun stormaanvallen getroffen waren door den stortvloed van mi- trailleurkogels. Bij de Italianen waren tien officieren gedood en 23 gewond. De Italianen waren algemeen onder den Indruk van den heldenmoed der Abessyniërs. Positie van Ras Nassiboe hachelijk? Uit Asmara: Terwijl volgens de meening van Italiaansche kringen de strijd aan het Noordelijk front aan het einde van deze week of in het begin van de volgende ten einde zal loopen, tracht Ras Nassiboe de vesting Har- rar met haar omgeving tot iederen prijs te behouden. Het -s niet onmogelijk, dat Nassiboe niet op de hoogte is van de nederlaag, die het leger corps van den negus aan het noordelijk front heeft geleden. Men is er hier van overtuigd, dat het lot- van Nassiboe, zelfs indien hij zich nog eenigen tijd zou kunnen handhaven, zal zijn bezegeld op het oogenblik, waarop de troepen van het noordelijk front Addis Abeba innemen. Graziani brengt al zijn reserves in het vuur om het laatste Abessynische leger, dat nog krachtigen tegenstand biedt, zoo snel mogelijk te vernietigen. Zijn troepen rukken op volgens de beproefde strategie van den kolonialen oorlog. Erythreanen op 100 KJM. *van Addis Abeba? De Erythreaansche olonne van generaal Pirzio Biroli -bevindt zich, naar Reuter uit •Rome meldt, thans op 100 K.M. afstand van Addis Abeba. De colonne rukt op langs den 'autoweg, welke Dessie verbindt met de hoofdstad. De troepen hebben thans het dorp Emiber- tera bereikt. ♦Italië „motiveert' het ♦bombardement van Harrar. In een nota aan het secretariaat van den •Volkenbond, neemt de Italiaansche regeering stelling tegen de bewering in de Abessynische telegramman, volgens welke Harrar, welke stad op 22 Maart gebombardeerd is, een ge demilitariseerde en niet verdedigde stad is. Het Italiaansche commando heeft, al-dus de nota uit geloofwaardige bron vernomen, dat 'in de stad groote wapen- en munitievoor- raden, en bergplaatsen voor machinegeweren en luchtafweergeschut voorhanden waren. Daarom zijn de Italianen tot een bombarde ment. dat bovendien tot de militaire punten beperkt is gebleven, overgegaan. Het staat •vast, dat de lazaretten der Egyptischg missie slechts bij toeval onbeduidende beschadigin gen hebben opgeloopen en dat het Zweedsche 'Zendingsstation in het geheel niet is ge troffen, aldus de Itailaansche nota Spanje. Verkiezing van Azana tot president staat vast. De Republikeinsche Unie heeft naar het A.N.P. verneemt ministerpresident Azana voor gesteld als candidaat bij de presidentsverkie zingen. Waar de candidatuur van Azana eveneens wordt gesteund door de Republikeinsche Im kerzijde en de andere partijen van het Volks front, staat zijn verkiezing op den tienden Mei vast. Frankrijk. Communisten in de regeering. Het communistische Kamerlid Maurice Thorez, verklaarde in de wandelgangen van de Kamer, dat de communistische partij geenszins voornemens is ministerportefeuil les te aanvaarden. De communisten, zelfs indien zij met 60 man in de Kamer komen, zooals Thorez hoopt, zullen de regeering steunen, indien deze meer links gericht is dan de huidige en het programma wil aannemen, dat door het volksfront is opgesteld. De radicaal-socialisten en het Volksfront. Het bestuur der radicaal-socialistische par tij is gisteren opnieuw bijeengekomen om de houding der rad. soc. candadten inhet de partement Seine te bespreken, In 12 gevallen hebben candidaten zich, in overeenstemming met de afspraken van het volksfront, terug getrokken ten gunste van communisten, in een geval ten gunste van een socialist. In vijf districten worden de rad. soc. candida ten gehandhaafd. Hier en daar hebben de rad. soc. candida ten geweigerd afstand van hun kansen te doen zoo handhaaft de afgevaax-digde van Reims, Auger, zijxx candidatuur. terwijl hij uit de partij is getreden, ook de afgevaar digde Meyer- uit Le Havre heeft zich niet teruggetrokken. (D.N.B.) Oud-minister Lafont trekt zich terug. Ernest Lafont, oud-minister, onafhankelijk socialist, heeft zich bij de herstemming te Gap teruggetrokken. De links-republikein Chiappe, voorzitter van den gemeenteraad vaxx Parijs, is tot kamerlid gekozen in zijn kiesdistrict Ajaccio Calvi. Oostenrijk, T roepenverplaatsingen slechts normale oefeningen" De Oosten rij ksche legatie te Londen heeft officieel bericht uit Weenen oxxtvangen, dat het niet waar is, dat de troepenveiplaat-sin- gen in Oostenrijk geschieden op grond van geruchten omtrent concentratie van Duitsche tx-oepen aan de grens.Het betreffexi hier slechts normale oefeningen. Engeland. Regeering hoopt binnenkort met Duitschland in contact te treden. De Britsche regeex-ing hoopt binnenkort met de Duitsche regeering in contact te tx*eden, teneinde, zooals te Genève op 10 April is be sloten. eenige punten van het Duitsche me morandum van 31 Maart en de vorige memo randa op te helderen, verklaarde minister- px-esident Baldwin in het Lagerhuis. Gistermorgen vergaderde de ministerraad onder vGOX'zitterschap van Baldwin. Macdo- nald. die uit. het ziekenhuis is ontslagen, woon de deze bijeenkomst bij. Eden legde hiex-in de vragenlijst, welke aan Duitschland zal wor den voorgelegd, aaxx zijn collega's voor. Naar vernomen wordt, zouden enkele ministers van oordeel zijn, dat de voxm, waarin de vragen zijn gegoten, Duitschland kunnen irriteeren. (Reuter). Amerika. De voorjaarszitting van den Raad van Beheer van het Inter nationale Arbeidsbureau. Landverhuizing naar Argentinië en Brazilië ter bestrijding van de werkloosheid in Europa? Nogmaals de verkorting van den arbeidstijd! Uitbrei ding der werkzaamheden der internationale arbeids organisatie. Gexxève, April. (Van onzen correspondent.) Belasting ontwerp door het Huis van 'Jgevaardigden goedgekeurd. Het Huis van Afgevaardigden "heeft met 267 tegen 92 stemmen h.et wetsontwerp aan genomen omtrent de nieuwe fiscale inkom sten van 803 millio endollars, meldt Reuter. 'Hec wetsontwerp bleef in "hoofdzaak onge wijzigd en werd doorgezonden naar den 'senaat. Egypte huldigt zijn dooden vorst. De overbrenging van het stoffelijk overschot. Woensdag hebben te Kaïro talrijke demon straties plaats gehad, waarixx vlaggen en de versierde portretten van den overleden ko ning en den nieuwen koning werden mee gedragen. Overal weerklonk de kreet „de koning is dood", „leve de koning". Tegen den avond werd het stoffelijk over schot van Foead overgebracht van het Koe- beh-paleis naar het Addine-paleis. De veer tien kilometer lange weg door een dubbele haag van troepen afgezet waarachter zich de menigte had opgesteld. Aan het hoofd van den stoet gingen 200 niitexxs met lansen, waaraan vaantjes met de koninklijke kleu ren. Hierachter volgden 60 ruiters der ko ninklijke garde. Het affuit, waarop de lijk kist rustte, werd gedekt met de Egyptische vlag, werd door zes paarden getrokken. Koning Faroek wordt naar Reuter meldt 6 Mei te Kaïro verwacht. Twee torpedojagers zullen vandaag het schip, waarmede koning Faroek het kanaal zal oversteken op zijn terugreis xxaar Kaïro vergezellen. Op last van "koning Edward wordt van daag vaxi all-e openbare gebouwen halfstok gevlagd. Betoogingen voor koning Faroek. KAÏRO, 29 April (Reuter.) Door de stx-a- ten van Kaïro trekken tal van betoogers, voor het meerendeel studenten, die den nieuwen koning Faroek luide toejuichen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. De dwergen woonden vlak bij de plaats waar zij zich bevonden. „Ik heb geprobeerd met mijn zwaard de grot waar zij wonen binnen te dringen," vertelt de prins aan Thijs, „maar het is mislukt. Het schijnt wel dat zij over een geheimzinnige tooverkracht beschikken die hen onkwetsbaar maakt. Ten slotte hebben zij mij zelfs dat zwaard xxog uit mijn hand getooverd. Toen bexx ik weggelöopexx. Wat moet ik beginxxen als ik mijn lieve Hdegard niet mag trouwen." „Dwaasheid," zegt Thijs. „Er is nog nooit iets gebeurd dat niet xxxeer goed te maken was. Weet je wat, zeg me maar waar die grot is, dan zullen we er heen gaan. Misschien lukt het mij wel er ongezien binxien te sluipexi." Dit staat den prins wel aan en zoo gaan zij samen op liet pad. Het oude Volkenbondsgebouw, dat reeds twee maanden laixg heelemaal ontruimd en geslotexx was, is deze week plotseling weer uit zijn slaap gewekt. De Raad van Beheer van het- Intenxationale Arbeidsbureau moest zijn voorjaarszitting houden en daar het een jaar of tiexx geleden ingewijde gebouw vaxx het Arbeidsbureau reeds te klein is geworden, zoodat daax* verbouwingen ter vergrooting er van ondernomen worden, nam hij zijn toe vlucht tot de oude vergaderzaal van den Vol- kenboxidsraad ixx het oude Volksgebouw, de zoogenaamde ..glazen zaal", waar zoo menige politieke strijd geleverd is, voordat de Vol kenbondsraad in het nieuwere gebouw der Oxxitwapexxdngsconferentie een moderner in gerichte vergaderzaal verkreeg. Indien de wanden der „glazien zaal" wex-ke- lijk hooren kunnen en daarbij een goed ge- heugexx hebben, dan zullen zij zich verwon derd hebben over de veel grootere verdraag zaamheid. die thans tusschexi de verschil lende aanwezige raadsleden bestond. Want de laatste keeren, dat de Volkenbondsraad daar bijeen was, kregen de muren heel wat scherpe woorden in vex-band met Japaxx's op treden tegen China te hoox-en! Thans echter was alles koek en ei. Mexi zou bijna kunnexi denken, dat bij gebrek aan dexi internationa len vreoe althans de sociale vrede reeds ver zekerd is! Want de werkgeversgroep en de arbeidersgroep waren *het slechts zelden on eens en scherpe woordenwisselingen tus- schen beider voorzitters, de in Brussel wo nende Deen Oersted en de Belg Mertens, ont braken ditmaal geheel! Een der vooxmaamste onderwerpen van dnscussie voxunde de ixx Januai-i te Santiago de Chili gehouden Buitengewone Internationale Arbeidscoxxferexxtie voor sociale vraagstuk ken, die in het bijzonder voor het Ameri- kaansche werelddeel van belang zijn Iedex-eexx was het er over eens, dat deze eerste regionale, van Genève uit georganiseerde ar- berdscoxxferentie een groot succes was ge weest en veel heeft bijgedragen tot verdie ping der sociale beweging in Noord-en-Zuid- Amerika. De regeerixxgen hebben daar veel geleerd vaxi de aanwezige Europeesche ver- tegenwoordigeivs van den Raad van Beheer en ook van elkander, de ox'ganisatie der wex-kge- vers en der ai'beiders in de Zuid-Amerikaan- sche staten zal tengevolge der confex*entie worden verbeterd, de belangstelling voor het werk van Genève is aanzienlijk toegenomen, de handen met het Internationale Arbeids bureau zijn versterkt. Dit alles brengt natuurlijk ook nieuwe kos ten met zich. Het Internationale Ax-beidsbu- reau moet meer Zuid-Amerikaansche amb tenaren hebben voor het instandhouden der verbindingen, xiieuwe Geneefsche bureaux moeten ixx Zuid-Amex-ika worden opgericht, de geschriften van het Internationale Ar beidsbureau zullen vaker ook in het Spaansch en Portugeesch, de landstalen van de Zuid- Amerikaaixsche staten, moeten worden ver taald. De Raad van Beheer stond echter zon der bedenken de som van ongeveer honderd duizend Zwitsex-sche franken toe voor deze doeleinden. De Raad kon dit des te gereeder doen, omdat twee der grootste staten van het Amerikaansche werelddeel, de Vex-eenig- de Staten vaix Noord-Amerika en Brazilië- geexx leden van den Volkenbond, doch wel van de Internationale Arbeidsorganisatie zijn en tezamen meer dan één millioen Zwitsersche franken aan de Interxxationale Ax'beidsorga- nisatie jaarlijks betalen. Daar zoowel de Amerikaansche als de Braziliaaxxsche regee- xïng gx-oote waarde hechten aaxx de uitbrei ding der betrekkingen op sociaal gebied tus- schen Genève en Amerika, mocht zeker wel een gedeelte van hun contx*ibuties aaxx dit bijzoixdere doel worden besteed! De geheele begrooting der Internationale Arbeidsorgani satie voor het jaar 1937 bedraagt 9 millioen 390.000 Zwitsersche fx*anken. De dx-ie staten, die geen lid. van den Volkenbond, doch wèl van de Internationale Arbeidsorganisatie zijn, betalen 1 xxiillioen 600.000 franken (de Ver- eenigde Staten vaxx Amerika 874.000, Japan 499.000 exi Brazilië 241,000) zoodat de 58 Volkenboxxdsstaten met hun allexx tezamen slechts 7 millioen 700.000 franken hebbexx bij een te brexxgen. Een heel belangrijk gevolg vaxx de Arbe-ids- confex-exxt-ie vaxx Santiago de Chili zal mis- schieix nog kunixen zijxx, dat vele duizexxdexx Europeesche werkloozexx ax-beid in Zuid-Ame- rika zullen kunixen vixxdexx.De Confereixtie nam een resolutie aan, die door de regeerixxgsge- delegeerden vaix Argentinië en Brazilië was voorgesteld, waax-bïj het Intenxationale Ar beidsbureau werd xxitgexxoodigd deze moge lijkheid met ernst en toch voortvarendheid te b-estudeeren. Weldra zal dan ook een deskuxx- dige ambtenaar daar een onderzoek gaan in stellen. Onze landgexxoot het Kamerlid Ku- pers. die als vertegenwoordiger van dexx Raad van Beheer aan de conferentie van Santiago de Chili had deelgenomexx, liet niet na op de groote toekomstmogelijkheden voor de oplos sing van 't werkloosheidsvraagstuk te wijzen exx drong met klem erop aan, dat het Internatio nale Arbeidsbureau al het mogelijke zou doen, om de landverhuizing xxaar Zuid-Ame- rika te vex-gemakkelijken, indien de bestudee ring van dexx toestand ter plaatse zou aaxx- toonexx, dat Europeesche werkloozexx daar in dex-daad goede levexxsomstandighedexi exx werkgelegeixheid zouden kunnerx vixxden. In deze zoo rustig verloopexx zitting van dexx Raad van Beheer kon zelfs de bespre king van een paar puixten in verband met het vx-aagstuk van de verkortixxg van den arbeidstijd de vredelievexxde stemming tus- schexx de groepen xxiet verstoren! Toch is dit onderwerp in de laatste jarexx steeds de gx-oote strijdvraag tusschen de werkgevers- en de arbeiders-vertegenwoordigers geweest. De Raad van Beheer had ditmaal echter niet het beginsel van de verkorting vaxx den arbeidstijd te bespx-eken. doch slechts eenige daarmede samenhangende puntexx van pro cedure. Dit verklaart, waax-om het ook bii de discussies over dit vx-aagstxxk zoo rustig toe ging. De Raad stelde in de eerste plaats den definitieven datum vast van de Buitenge wone Zeeliedenconferentie, wier taak voor- xiamelijk bestaan zal in het aanxxemen vaxx een conventie over den arbeidstijd aan boord van schepen. Men weet, dat hierover reeds in October 1929 gesproken werd en dat de toen gehouden conferentie eexx der woeligste uit de geschiedenis der Internatioxxale Ar- beidsox-ganisatle is geweest Thans eixxd-elijk, xxa zeven jaren, zal de strijd hervat worden en de tweede lezing plaats vinden. Dank zij de in December van het vorige jaar gehou den voox-bereidexxde confex-entie hoopt men, dat de op 6 October beginnende Zeelieden- conferentie zonder al te heftigen strij-cl tot een bevredigend einde zal kunnen worden gebracht. Exx daar de voorbereidende Zeeliedencon ferentie vaxx December zoo nuttig schijnt te zijn geweest, heeft de Raad besloten ditzelf de middel van voorbereidende conferenties ook toe te passen met betrekking tot twee andere groepen van arbeiders, wier arbeids duur op een Internationale Arbeidsconfe- rentie weldra zal worden besproken: de ax-- beiders in de chenxische indxxstrie exx in de grafische industrie. De Arbeidsconferentie van 1937 zal trachten bepalingexx inzake de 40-urige arbeidsweek voor deze takken van nijverheid vast te stellen. De Raad heeft thans besloten voorbereidende conferenties hierover ixx den komenden winter te hou- dexx. Er zal in de naaste toekomst dus arbeid gexxoeg door directeur Buttler en zijxx mede werkers te verrichtexx zijxx! Daarbij komt nog dat de Raad in deze voorjaarszitting beslo ten heeft een driezijdige uitbx-ei-ding van' zijn taak: een nieuwe comnxissie zal vooral de behax-tiging der belangen der landbouwar- beiders op zich moeten nemeix; een tweede commissie zal er voor moeten zorgen, dat de proefnemixxgen in de verschillende landexx over het aangenaamste en tevens nuttigste gebruik van den vrijen tijd der arbeidex-s exx de bij deze proefnemingen opgedane goede of booze ex-varingen zooveel mogelijk algemeen bekend worden, opdat men in ieder land zijn voox-deel er mede kunne doen: en tenslotte zal de directeur een con ventie moeten voorbereiden tot vex-betering vaxx de arbeidsvoorwaarden van hen, die werkzaam zijn bij het autovervoer op de we gen, waarbij vooral aan de bestuurders van vrachtauto's is gedacht. Men ziet, ook aan nieuwe initiatieven op het gebied van de ver betering der sociale toestanden heeft het in deze Raadszitting niet ontbroken. Tenslotte xxog een mei-kwaardigheid, die des te aangenamer aandoet in dezen tijd, waarin iedereen slechts naar uitbreiding zij ner x-echten pleegt te streven. De regeerings- groep heeft daarentegen afstand gedaan van een voorrecht! Zij heeft er in toege stemd, dat voórtaan de voorzitter van den Raad van Beheer niet meer steeds een re- geei'ingsgedelegeerde zal belxoeven te zijn. Ook leden der werkgeversgroep en der arbei dersgroep zullen in de toekoxxxst voor het voorzittei-schap verkiesbaar zijn! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Dr. Eckener's naam mag weer genoemd worden. Instructie van dr. Goebbels aan de Duitsche pers. De Duitsche pers heeft xxaar Havas ver- xxeemt een beslissing vaxx dr. Goebbels ontvan gen, volgexxs welke de naaxxi van dr. Eckexxer weer mag worden gexxoemd. Eexx reden vaxx dit besluit wordt xxiet opgegeven. Hoofdpijn, Kiespijn. Al wat U xxoo- dig heeft om deze pijxxexx te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drog. (Adv. Ingez. Med.) RAM® |p====^J PROGRAMMA VRIJDAG 1 MEI HILVERSUM I. 1875 M. KRO-uitzendixxg. 8.00—9.15 en 10.— Gramofoonmuziek. 11.30— 12.— Godsd. halfuur. 12.15 Marialiederen. 1225 KRO-orkest en Granxpl. 2.— Vrpuwenuur. 3.— Modecursus 4.Gram.pl. 4.15 KRO-Melodisten 5— Gram.pl. 5.15 KRO-Kanxerorkest 5.45 Gra- mofooixplatexx 6.KRO-Boys 6.40 Esperaxxto - Berichten. Lezixxgen 7.55 BexTchtexx 8. Mariahulde 9.15 Lezing 9.30 KRO-Dameskoor Orgel en Gram.pl. 10.30 Berichtexx 10.35 KRO- Boys 1115—12— Gramofoonplaten HILVERSUM II 301 M. VARA-xiitzending. 10.— VPRO. f._ Toespraak, Voordracht orgelspel exx Gram.pl 9.— Granx.pl. 10.— Morgexxwijding 10.15 Voordracht 10.35 Orgelspel 11.— Voor dracht 1120 Voor de Vroixw 12.— Gram.pl. 12.15 VARA-orkest 1.— Lezing exx Gram.pl. I.25—1.45 Orkestconcert 2.15 Kinderkoorzang 2.30 Viool en piano 3.— Kinderkoorzang 3.15 Voordracht 3.45 Gram.pl. 4.30 Grampl. en Toespraak. 5.10 De Notenkrakers. 5.45 Voor dracht 6.— E. Walis' orkest. 6.30 Toespraak. 7.03 Orgelspel 7 30 Radio-tooxxeel 8.45 Gram.pl. 9.Toespraak 9.15 Fragmenten u. d. VARA- Maandrevue's. 9.45 Lezing 10.VARA-orkest II.Sluithxg' 1 Mei programma 11.1012. Gramofoonplatexx. DROITWICH, 1500 M. 10.20—10 50 Orgelspel 11.10 Gram.pl, 11.50 Daxxsmuziek 12.35—1.20 Strijkkwartet 2.50 Piano-recital 3.15 E. Coloxxxbo's orkest 4.05 Gram.pl. 4.35 De Karl Caylus Players exx so list 5.20 Berichtexx 5 50 Koox-coxxcex-t 6.10 Le zingen 6 50 Het Canxpoli-Trio 7.30 Louis Levy en zijn orkest 8.Radio-tooxieel 8.50 Berich ten 9.20 Lezing 9.40 Oxiiestcoxxcert 10.3511.20 Daxxsmuziek RADIO PARIJS, 1648 M. 6.20, 7.35 en 10.35 Gram.pl. 11.35 Orkestcon cert 1.50 Gram pl. 3.20 Kamerxxxuziek 4.50 Or kestconcert 5.5'0 Dito 7.20 Zaxxg 8.05 Operette- uitzeixding 9.5012.05 Orkestconcert KEULEN 456 M. 5.20 Concert 6.20 Blaasconcert. 7.20 Jeugd- betoogixxg 8.40 Orkestconcert 9.50 Reportage 10 50 Marschmuziek 11.20 Reportage. 12.50 Gevar. concert 2.20 Orkestconcert 3.20 Gevar. concert 5.20 Concert mnxv. orkest en solistexi 6.20 Vocaal concert 7.20 Orkestconcert 9.20 Toespraak 10.20 Concert 11.201.20 Dansmu ziek BRUSSEL 322 M. 8 245 Jeugdconcert 1.20 Gram.pl. 11.50 Klein orkest 12.50—1.20 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Social. Liederen 7.20 Syxxxphoxxieconcert exx soliste. I. d. pauze: Hoorspel. 9.3010 20 Cabaret-pro gramma BRUSSEL 484 M. 8.20 Graixx.pl.. toespraak, x-eportage. 11.20 Gram.pl. 11.50 Omroeporkest 12.501.20 Gra- mofoonpl. 4.20 Klein-orkest 5.35 Cabaret 6.35 Gram.pl. 7.20 Harmoxxicamuziek. 7.50 Omroep orkest 8.20 Toespraak 8.35. Radio-tooxieel 9.05 Gx-am.pl. 9.3010.20 Daixsmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7 20—1.20 Zie Keulen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6