STOOP'S OPENLUCHTBAD RONDE- FERIK „weerbericht] Thans ook 'n Heerlijke Sigaret 20 stuks 25 cent AGENDA HEEMSTEDE ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a f2.10 Wittop Koning Haarlem Tel. 16100 Harmenjansweg 67A. MAANDAG 11 MEI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD (Adv. Ingez. Med.) GROOT ZONNEBADTERRAS. Heropening morgen, Dinsdag 12 Mei VOORVERWARMD ZWEMWATER 68 70 graden Fahr. (Adv. Ingez. Med.) UITVOERING DOOR LEERLINGEN VAN COR TEVES. Zaterdagavond had in den schouwburg aan den Jansweg de uitvoering plaats van de leer lingen van de Haarlemsche zangleerares mej Cor Teves. Behalve den zang nam ook de dans een voorname plaats op het programma in, terwijl bovendien voor eenige intermezzo's ge zorgd was. Het geheel bood dan ook een zeer afwisselenden indruk, zoodat de jeugdige toe- schouwertjes en de ouders zich wel niet ver veeld zullen hebben. Geheel in harmoniet met de werkelijkheid werd het programma geopend met een fleurig liedje ,,'t Is Meie", dat inderdaad een aardige inleiding vormde. Nederland is zonder het water niet denkbaar en daarom was het niet te verwonderen, dat ook dit onderwerp spoe dig door de jeugdige zangers en zangeressen zou worden bezongen. „Een jongen hoort op 't water thuis" klonk frisch en vroolijk op, een liedje, waarin de kinderen al hun enthousias me kunnen leggen. Op veler verzoek werd een herhaling gegeven van het imitatie-radiO' kinderkoor, dat bij de vorige uitvoering veel bijval verwief. Ook nu was dat het geval. De kleine debutantjes weerden zich dapper en de miniatuur Jacob Hamel in haar plechtige zwarte kleedij verdient een pluim voor haar parmantig dirigeeren. Bijzonder geslaagd was het tooneel met de „houten poppen", die met haar potsierlijke uitrusting een aanval op de lachspieren van het publiek deden. Het was dan ook begrijpelijk, dat dit vermakelijke ge- Tal gebisseerd moest worden. In „Als vader en moeder naar de markt toegaan", een frisch tafereeltje met frissche toiletjes, keeg men een aardige combinatie van zang en dans te zien alsook bij de „Dansende Haasjes", waarbij de uitvoerenden in grappige bruine hazenpakjes over het tooneel huppelden en dansten. Het meest imposante deel van het programma vormde ongetwijfeld de scène met de ontwa kende en later weer ter ruste gaande bloemen. Door de met goede regelmaat uitgevoerde arm gebaren, de opstelling, de stemmig costuums en de suggestieve belichting werd hier iets heel kunstzinnigs bereikt. De Hoedendans, die meer spel dan dans is, gaf aanleiding tot veel vroolijkheid en hetzelfde resultaat had de schets „Het levende beeld", dat de lotgevallen ten tooneele voert van twee rakkers, die het in hun hoofd hebben gehaald alleen op reis te gaan en zich op een gegeven oogenblik ls onderdeelen van een beeldgroep vermommen om zich aan het speurend vaderlijk oog te onttrekken. In het tooneeltje met de etalage poppen. die achter de winkelruit vandaan ko men om met „echte" jongens en meisjes te gaan spelen, vielen weer heel wat aardige brokjes "zang ën dans op te merken. Vergeten wij ook niet de geschiedenis van het slapende jongetje, dat in zijn droom z'n speelgoed, waaronder een regiment soldaten met aan voerder, levend ziet worden. Een goede afslui ting van het programma werd bereikt met de uitbeelding van het meisjeskamp. waarbij zelfs een „griezelig" avontuur te beleven viel. De intermezzo's werden verzorgd door een viertal musiceerende jongelui The Rhythm Rascals genaamd, door een zeer jeugdig decla mator, die op vier verschillende manieren een gedeelte van het gedicht „Aan den Rijn" op zegde en last not least twee jongelieden, die een geestige parodie te zien gaven van een buikspreker met zijn „pop". Resumeerend een avond, die het uitstekend „gedaan" heeft. De regie en de leiding der dansen berustten bij den heer H. v. d. Wateren en mej. Pethke. STU YVES ANTBRU G Ter openbare kennis wordt gebracht, dat Burgemeester en Wethouders de brug over de Delft, tegenover de Stuyvesantstraat den naam „Stuyvesantbrug" hebben gegeven. ZONDAGMORGENTOCHT DER NATUUR- HIST. VEREENIGING. Onder leiding van den heer van Schaik maakte de afdeeling Haarlem der Ned. Na tuurhistorische Vereeniging Zondagmorgen een fietstocht door het lage land. Eerst ging het naar een prachtig terreintje N.W. 'van Halfweg. Daar. waar eens Holland op z'n smalst was, kregen de deelnemers, via een draadversperring, toegang tot een zeer oor spronkelijk stukje grond waar aardige vond sten gedaan werden. Te midden van weiland groeien de beide heidesoorten. Heide tus- schen Amsterdam en Haarlem. Behalve de bekende veldsla, poelruit, valeriaan, poten- tilla en moerasrolklaver, werden al spoedig de orchis latifolia (handekenskruid) en het moerasviooltje (viola palustris) ontdekt Van den pachter, een natuurbeschermer werd toestemming verkregen voor volgende bezoeken. Hij wees tevens op de vleugeltjes- bloem (polygala depressa) en het boschkar- telblad (pedicularis silvatica). Er naast stond pirola rotundifolia. Over Spaarndam ging. men naar den Mooien Hel, waar een roofvogel de Zondag- morgenrust In de vogelwereld verstoorde en waar beslag gelegd werd op egelboterbloem, angelica (engelwortel) en moeraskruiskruid. H e den: MAANDAG 11 MEI Haarlem's Muziek-Instituut. Wilhelmina- straat 51. Debussy-Cyclus. 89.30 uur. Cinema Palace: „Schuld en boete". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Krullekopje", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Diamant Jim. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Genadebrood". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 12 MEI Stadsschouwburg: Rotterdamsch Hofstad- tooneel met „Eenzaam". 8.15 uur. Remonstrantenhuis: Psychometrische séan ce. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Plaats voor 10.000 zieken. Het grootste ziekenhuis ter wereld. In Amerika, het land der onbegrensde mo gelijkheden, heeft men thans weer een nieuw record geslagen. Los Angeles kan er zich op beroemen, het grootste ziekenhuis ter wereld te bezitten. Dit enorme gebouw kan 10.000 personen her bergen. Om de patiënten naar de verschillende étages te vervoeren zijn er 17 liften gbouwd. Een eigen postkantoor verwerkt de massa's post en alleen reeds ten behoeve van het personeel zijn 2000 brievenbussen in het ge bouw aangebracht. Voor de verlichting van deze inrichting werd een 160 K.M. lange llchtleiding aangelegd, waarvoor 1200 K.M. draad noodig was. Er werden niet minder dan 47000 sleutels vervaardigd. Interessant is ook, wat iederen dag voor de verzorging der zieken noodig is: 6Q00 hand doeken, 8500 beddenlakens en 8000 kussen- sloopen. In de eigen wasscherij worden iedere maand meer dan een millioen stuks linnengoed ge- wasschen, waaronder 60.000 uniformen voor het personeel. Ook de keuken is de grootste en meest, hygiënische inrichting ter wereld. Iederen dag worden er meer dan 10.000 maaltijden gereed gemaakt. En wanneer het menu kippensoep bevat, dan vinden dien dag niet minder dan 700 kippen den weg naar de magen der pa tiënten. Verdwalen is in dit onmetelijke gebouw onmogelijk, want in de vloeren van de ont zaggelijke gang zijn gekleurde lijnen aange bracht-, die naar de verschillende afdeelingen voeren. De chirurgische afdeeling met 20 ope ratie-zalen, bevindt zich op de 20e étage. Bij de physiek-therapeutische afdeeling behoort een groot zwembasin, bij het kinderpavilloen een volière en een apenkooi. De volwassenen kunnen lectuur vinden in de 5000 boeken, die de prachtige bibliotheek be vat, terwijl de artsen een bibliotheek met 2600 wetenschappelijke werken tot hun beschikking hebben. De kosten van dit ziekenhuis, dat door de regeering werd gebouwd, bedroegen 13 millioen dollar, terwijl de jaarlijksche exploitatiekosten meer dan iV2 millioen bedragen. Daarbij is dit enorme ziekenhuis gebouwd voor onbe- middelden, die hier volledig kosteloos ver pleegd wórden en hier gratis medicijnen ont vangen. Ook de artsen die aan deze instel ling verbonden zijn werken geheel belangeloos en vinden hun bestaan uitsluitend in hun eigen particuliere praktijk. GETUIGEN WORDEN OPGEROEPEN. De commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt ons het volgende mede te deelen: Op Donderdag 7 Mei j.l. is een meisje van 9 jaar op het rijwielpad aan de Amsterdam- sche Vaart ter hoogte van de Ketelsmederij der Centrale Werkplaats aangereden door een bakfiets, welke reed in de richting Halfweg. Zij brak haar linker onderbeen. De bestuur der van de bakfiets is doorgereden. Getuigen, welke hierover eenige ophelde ring kunnen geven worden verzocht zich bij de politie bekend te maken. Op 27 Maart omstreeks 20 uur is een onbe kend gebleven wielrijder aangereden door een beschonkene, eveneens op een rijwiel gezeten. Na de botsing is tusschen beide heeren een kleine vechtpartij ontstaan. De onbekende wielrijder en eventueele an dere getuigen van dit incident worden ver zocht zich bij de politie te melden. SUCCES VOOR „J. S. BACH". Het gemengd dubbel kwartet „J. S. Bach" te Haarlem onder leiding van den heer P. M. Germes, behaalde op het op 25 April, 2 en 9 Mei door Slikkeveer's Chr. Mannenkoor te Slikkerveer gehouden concours, in de eere-af- deeïing van veertig vereenigingen den eersten prijs met 398 punten. Ook de groote zilveren beker voor de beste prestatie van den avond viel haar ten deel. en bovendien de groote zilveren plaquette voor het hoogste aantal punten over den geheelen wedstrijd. OUD-LEERLINGEN TUINBOUWCURSUSSEN De afd. Haarlem en omstreken van den Ned. Bond van Vereenigingen van oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen houdt Woensdag avond 13 Mei a.s. een ledenvergadering in „Spoorzicht". De heer Goudzwaard zal een lezing met lichtbeelden houden over het onderwerp: „Dendrologische kenmerken der Coniferen" HAARL. HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL. Dinsdag en Woensdag wordt in de Haar lemsche Huishoud- en Industrieschool een openbare les gegeven, welke toegankelijk is voor ouders, die met de school willen kennis maken. Het huishoudonderwijs staat op het oogen blik in het middelpunt der belangstelling. Men verzuime dus deze gelegenheid niet. Er zal ook gelegenheid zijn een kop thee te drinken en door de leerlingen gebakken artikelen te koopen. ORGELBESPELING. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo- kerk te Haarlem od Dinsdag 12 Mei 1936, des avonds van 8.159.15 uur, door den heer George Robert. Programma: 1- Brautzug M. Gulbïns 2 Ach, bleib' mit Deiner Gnade S. KargElert 3 Bénédiction nuptiale C. Saint—Saëns A Messe de Mariage Th. Dubois Entrée du Cortège Bénédiction nuptiale Offertoire Invocation Laus Deo (Sortie)' De Bilt voorspelt: Zwakken, veranderlijken wind. Gedeel telijk bewolkt. Waarschijnlijk droog, be houdens kans op onweer. Iets warmer overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 767 8 m.M. te Ingoe. Laagste 758.8 m.M. te Jan Mayen. Het buitenlandsch weerbericht meldt Opklarend en warmer. De hooge drukking in Scandinavië blijft langzaam afnemen, die in het Westen trok Oostwaarts, gevolgd door een diepe depressie, die vermoedelijk Noord-Oostwaarts trekt. De depressie op het vasteland trok. in betee- kenis afnemend, naar het Oosten. Scandina vië behield fraai weer met hooge temperatuur. Vooral in het Oosten in Duitschland valt bij grootendeels bedekte lucht regen op verschei dene plaatsen, termijl Muenchen en Zuerich onweersbuien hebben gehad. In Frankrijk klaarde de lucht in het Wes ten op, in het Oosten is de lucht nog bedekt en zal wellicht nog eenigen tijd regen vallen. Ook op de Britsche eilanden nam de bewol king af, vooral in den hoogen drukrug, die zich van uit het Noorden uitbreidt. De wind is er overal zwak. Bij het overtrekken van de Westelijke druk king is eenige opklaring en stijging van tem peratuur te wachten. De onregelmatige druk- verdeeling geeft nog geringe kans op onweer. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. 763 m.M. Stand van heden Neiging vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. 6.16 uur; n.m. 18.45 uur. Strand berijdbaar van 11.1516.45 uur. Woensdag v.m. 7.12 uur; n.m. 19.47 uur. Strand berijdbaar van 12.1517.45 uur. UIT DE STAATSCOURANT Bij K.B. is met ingang van 1 November 1936, aan G. Bolkestein op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als inspecteur van het gymnasiaal en het middelbaar onderwijs, met dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen diensten. PERSONALIA. Bij het Zaterdag te 's-Gravenhage gehou den examen voor lsten stuurman slaagde dë heer A. C. van den Broek te Haariem. SPORTVLIEGER MAAKT GESLAAGDE NOODLANDING. Zaterdagmiddag om kwart voor zes heeft de Amsterdamsche sportvlieger H. K- met zijn sportvliegtuig P.H.-F.K.B, een noodlanding ge maakt bij Lange Ruige Wëide, tusschen Gouda en Woerden. De vlieger was op weg naar Am sterdam, naar Schiphol zat dicht van den mist, waarop hij naar Waalhaven koers zette. Daar trof hij het even onfortuinlijk aLs bij de hoofdstad. Wederom zette hij koers naar het Noorden en toen de vlieger eindelijk een gaatje in het wolkendek ontwaarde, prikte hij er in en landde veilig in een weide. Toestel en vlieger bleven onbeschadigd. MOOIE GIFT VOOR DE NAT. RECLAS- SEERING. Naar we vernemen heeft fa. Verkade te Zaandam ten bate van het reclasseerings- werk, waarvoor j.l. Zaterdag een Nat. reclas- seeringsdap gehouden werd. een gift van tien duizend gulden geschonken. W onigbouwvereeniging „Heemstede's Belang". Huurverlaging dringend noodzakelijk. B. en W. stellen den Raad voor, te beslui ten: le. te bepalen dat-, te beginnen met het jaar 1936 het nadeelig saldo op iedere ex ploitatierekening van de woningbouw ver eeniging „Heemstede's Belang" uit de ge wone middelen der gemeente zal worden be taald, welke bijdrage gedurende 10 jaren wordt verhoogd met een tiende gedeelte van de verliezen, uitgetrokken op de door B. en W. goedgekeurde balans der vereeniging per 31 December 1935. onder beding, dat alle te verleenen bijdragen zullen worden aange merkt als schuld aan de gemeente, met ver verplichting tot terugbetaling, zoodra de ex ploitatie dit toelaat, onder voorwaarde, dat telken jare op het gezamenlijke bedrag dei- bijdragen 4 pet. intrest wordt bijgeschreven, zonder dat daarmede de jaarlijksche exploi tatierekening wordt belast. De verplichtin gen welke hieruit voortvloeien, moeten jaar lijks uit de balans blijken. 2e. Ter uitvoering van het onder I be paalde. ten laste van de gemeentebegrooting voor 1936 te brengen 1/10 der verliezen per 31 December 1935 ad f 21.318.61 of f 2131.86. verhoogd met f 6000 als geschat exploitatie verlies over 1936. In een uitvoerige toelichting deelen B. en W. den Raad mede, dat de exploitatiever liezen der bouwvereeniging in quaestie tot en met 1935 hebben bedragen f 21.318,61. Het tekort van Heemstede's Belang over 1935 is aanzienlijk grooter dan zoowel door het bestuur als door B. en W. verwacht werd na het aanbrengen van verschillende ver beteringen aan de woningen, waarvoor bij raadsbesluit van 25 October 1934 f 20.000 werd beschikbaar gesteld, welk bedrag ge heel gebruikt is. Het resultaat ten opzichte van de verhu ring is verre beneden de verwachtingen ge bleven. Verdere huurverlaging zal de wo ningen aantrekkelijker moeten maken. Het bestuur meent, dat deze verlaging ongeveer 10 pet. behoort te bedragen, waardoor de grootste groep woningen van f 35 op f 31.50 per maand komt. Het bestuur becijferde naar den toestand op 1 Januari 1936 het tekort op f 6200, terwijl Zuinigst uiver incMijk want meeste hitte minste asch Geldig tot 1 Juli (Adv. Ingez. Med.) wanneer de beoogde huurverlaging per 1 Mei a.s. wordt ingevoerd en gerekend wordt op huurderving van 6 woningen, het verlies geschat wordt op ruim f 4000. De feiten wijzen uit dat de verhuring moei lijk gaat, zoodat noodzakelijk maatregelen moeten worden getroffen welke hierin verbe tering kunnen brengen. PROPAGANDA-AVOND R.-K. VOLKSZANG. Zondagavond hield de afd. Heemstede van de R.-K, Volkszangvereeniigngen wederom een propaganda-avond. Dat voor deze avonden wel animo bestaat, bewees de vrijwel geheel uitverkochte zaal van het R.-K. Vereeniglngsgebouw. De heer Jac. de Jong, de vice-voorzitter van het comité van actie noodlgde, na een kort openingswoord al direct de aanwezigen uit om mee te zingen, en al ging het met het eerste nummer „Vaderlands lied" van H. Tijssen. dat eigenlijk gezongen zou worden door het zangclubje der St. Augustinus- school nog niet zoo vlot. later met „Vlaggen- lied". Een liedje van Hollandsche jongens ..Twee Voerlui" en enkele andere nummers, ging het beter, en zoo heerschte er den ge heelen avond een gezellige stemming. Het programma bestond uit niet minder dan 28 nummers, afwisselend gezongen door het zangclubje der St. Augustinusschool, onder leiding van den heer Jac. de Jong, het jon genskoor der parochie Valkenburg', onder lei ding van Br. Henricus, het operettegezel schap onder leiding van mej. Kruijdenberg, het zangkoortje onder leiding van mej. G. Brouwer en de Bavozangers onder leiding van Br. Tarcisius. Het was een avond vol afwisseling, en een goede propaganda voor den Volkszang. Zal de molen aan de Glip verdwenen? Het begin van het einde. Stevig staat de groote romp van den van oude bekenden korenmolen der firma H. H. Hoeker en Zn. al dateerenae. uit 1760. Meer dan 150 jaren heeft deze molen, die den naam draagt van „De Nachtegaal" het koren gema len van het brood niet alleen van Heem stede, maar ook van ver in den omtrek, tot men in 1914 door de groote uitbreiding dei- bevolking in Haarlem en omstreken niet meer van den wind afhankelijk kon zijn en dit be drijf gemoderniseerd werd door electrificatie. Doch de molen bleef, en hoewel er toen niet zulk een behoefte meer aan was liet men deze toch in dienst in het bijzonder voor het ver vaardiger. van bloem, terwijl de er naast ge bouwde fabriek werd ingericht voor het malen van tarwe. Zelfs in 1919 liet de firma Hoeker er nog voor f 7000 aan herstellen en werd de molen nog eens van binnen en van buiten gerestau reerd. Maar het bleek steeds meer dat een molen niet economisch was en geleidelijk werd het geheele bedrijf overgebracht naai de fabriek. Nu staat er de molen al jaren zonder be drijf, maar ook zonder verzorging, met als gevolg dat de wieken er staan zonder hek ken. De spruiten zijn vermolmd, en de omloop is in een toestand dat het gevaarlijk is er zich op te wagen, terwijl de kap het regenwater doorlaat. Noodzakelijke reparatie zou, zoo verzekerde men ons. zeker een f 2000 kosten. De jonge firmanten zijn wel aan het oude gehecht, maar niet zoo, dat zij zich die groote kosten van reparatie kunnen getroosten. Reeds vroeger is men in verbinding getreden met „de Hollandsche Molen" en deze interes seert' zich er wel voor, mits men den molen weer in gebruik neemt, wat economisch on mogelijk is. Om haar als monument te bewa ren" is voor de gemeente Heemstede blijk baar te duur. Thans hebben de firmanten besloten om het overtollige van den molen te sloopen. Als dan de wieken, de spruiten en de omloop er af zijn zal daar. waar eens de fraaie molen stond, die vele schilders op het doek ver eeuwigd hebben, overblijven een steenen klomp in den vorm van een groote peperbus. Tenzij de een of andere instelling zich nog over hem zou ontfermen. Ernstige ongevallen. Zondagmiddag te omstreeks 7 uur, had op den Heerenweg te Heemstede een motor ongeval plaats. J. C. R„ uit Haarlem, reed als bestuurder van een tweewielig motorrijtuig op den Heerenweg richting Haarlem-Benne- broek, met als duopassagier P. M. van W., uit Haarlem. Door de groote snelheid kon de be stuurder in de bocht van dén weg bij de Laan van Rozenburg zijn motor niet op den weg houden en reed naar links, tusschen de al daar staande boomen door en kwam tegen een steenen plaal terecht, waardoor de motor werd vernield en de bestuurder ernstig ver wond op den grond bleef liggen en op advies van een ter plaatse gekomen geneesheer per ziekenauto naar het. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem moest worden overgebracht. De duopassagier werd aan een der beenen niet ernstig verwond. Te omstreeks 7.45 had op de Heemsteedsche Dreef een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door S. T„ uit Heemstede, en een wielrijdster, genaamd S„ uit Heemstede. Het ongeval had plaats doordat de wielrijd ster, die voor de auto uitreed, zonder teeken te jeven naar links den weg overstak om de Spaarnzichtlaan in te rijden, waardoor zij werd gegrepen en tegen den grond geworpen. Met een beenfractuur moest zij per zieken auto naar het Diaeonessenhuis te Haarlem worden overgebracht. OPBRENGST BLOEMPJESVERKOOP. De bloempjesverkoop alhier, ten bate der reclasseering gehouden heeft opgebracht f 289.22. 25 jaar in Huize St. Bavo. Zondag' herdacht mej. Trijntje Brouwer den dag dat zij vóór 25 jaar in huize St. Bavo kwam. Als wees en komende uit de gemeente Vogelenzang, wist mej. Brouwer zich in het huis zeer verdienstelijk te maken, vooral in de laatste jaren, toen zij mede de taak kreeg te zorgen voor de kapel en als hulpkosteres zorg de voor de benoodigdheden bij de H. Missen, die iederen dag door de priesters die in Huize St. Bavo vertoeven, worden opgedragen. Bij hooge feesten vooral moest alles schitteren. Behalve haar goede zorg voor de kapel doet zij nog veel ander huiswerk. Zij is er in geslaagd zich vele vrienden te maken, dat is Zondag gebleken. Waar de jubi- laresse anders mede de zorg voor de kapel heeft was deze nu ter harer eere feestelijk versierd en begon de dag voor haar met een. plechtige H. Mis, opgedragen door den Zeer- Eerw. heer Pastoor Bosboom, waarbij het zus ters- en dameskoor een 2-stemmige Mis zong. Na deze plechtigheid werd de jubilaresse en haar familie ontvangen door de meisjes van huize St. Bavo in de feestelijk versierde meis jeszaal, waar haar behalve de gelukwenschen ook enkele cadeaux werden aangeboden. Later in den morgen kwamen de heeren regenten van het huis haar feliciteeren, waarbij de heer C. A. M. Jonckbloedt, voor zitter der regenten, haar dank bracht voor alles wat zij in die jaren voor huize St. Bavo heeft gedaan. Deze felicitatie ging gepaard met de aanbieding van een enveloppe met in bond. Natuurlijk wenschten de Eerw. Moeder »n Zusters en talrijk veie inwoners van het hu;s haar geluk en werden haar talrijk vele ca deaux overhandigd. In den middag kwamen velen van buiten het huis haar complïmenteeren, waaronder ook de ZeerEerw. heer Pastoor C. v. Mierlo. Het is voor „Trijntje" een onvergetelijke dag geworden. Motoren op de Wielerbaan? Omwonenden zullen geen hinder ondervinden, zeggen B. en W. B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen tot wederopzeggens toestemming te verleenen, onder, zoonoodig, nader door hen te stellen voorwaarden, aan de N.V. Sport- concern, te Aalsmeer, tot het houden op de wielerbaan aan de Sportparklaan van ten hoogste 5 wielerwedstrijden met lichte motor- gangmaking, gedurende ongeveer 1 uur per wedstrijd. B. en W. meenen, dat het bezoek aan de wielerbaan gunstig kan worden beïnvloed door invoering van enkele wedstrijden met motor- gangmaking. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat voor de in de omgeving der wielerbaan wonenden geen hinder zal ontstaan van het gebruik van motoren op die baan. WIJZIGING POLITIEVERORDENING. B. en W. stellen den Raad voor, de Alg. Politieverordening te wijzigen in dier voege dat voorschriften worden vastgesteld met be trekking tot het in ordelijken staat houden van onbebouwde terreinen en erven, alsmede van bij woningen behoorende voor- en zij tuinen RIOLEERING VOOR AFWATERING. B. en W. vragen, hun een crediet te ver leenen van 1500, voor het doen leggen van een draineerleiding in de tuinen van de per- ceelen, gelegen oostelijk van de Landzichtlaan en noordelijk van de Spaarnzichtlaan, met aansluiting op het stamriool in de Lanck- horstlaan. Bewoners van een aantal van die perceelen hebben n.l. geklaagd, dat door den aanleg van de Heemsteedsche Dreef de waterloozing van bedoelde terreinen is geblokkeerd. Voor een gas-industrie- laboratorium. Ruimere toepassing van gas voor industrie? B. en W. stellen den raad voor ,ten laste van 't gasbedrijf dezer gemeente aan de Gasstichting 'en bijdrage te verleenen ten behoeve van de in standhouding van een gas-industrie-laborato- rium, berekend op f 326 per jaar, gebaseerd op de gasopbrengst van 1934. In overleg met het bestuur der Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland, heeft het bestuur der Gasstichting gemeend, dat moge lijke uitbreiding van de industrieele gas- toepassingen met den meesten ernst dient te worden ter hand genomen. De Nederlandsche gasindustrie dient daartoe allereerst te be schikken over de noodige gegevens, terwijl er gelegenheid moet zijn om proefnemingen met verschillende toestellen te houden, deze even tueel te verbeteren of aan te passen aan de eischen van bepaalde industrieën en demon straties voor belanghebbenden te organisee- ren. Hiertoe zal moeten worden beschikt over een z.g. industrie-laboratorium, zooals dat reeds in verschillende landen bestaat en met succes ten dienste van de gasindustrie werkt. De Gasstichting heeft zich tot de gemeente besturen gewend met het verzoek, om mede werking hiertoe in den vorm van een bijdrage, ten laste van de gasbedrijven. Door verschillende gemeenten is medewer king toegezegd. De directeur der bedrijven acht ook in Heemstede de mogelijkheid aanwezig, op veel ruimere schaal gas voor industrieele doel einden te leveren, zoodat ook Heemstede van de bereikte resultaten voordeel zal kunnen hebben BENOEMING TOT PASTOOR. De Bisschop van Haarlem heeft met ingang van 22 Mei benoemd tot pastoor te Moordrecht kapelaan A. J. van Schaik, thans te Heem stede.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2