Het Oostenrijksche kabinet gereorganiseerd. Tandheelkundig instituut GEHEEL GEBIT THIJS IJS EN DE DIAMANT DONDERDAG 14 Af E I 1936 H A A R E E M'S D A G B E A D 4 Starhemberg uit de nieuwe regeering verdwenen. Heimwehr blijft echter in het kabinet vertegenwoordigd. Schuschnigg Bondskanselier, Minister van Buitenlandsche zaken en Landsverdediging. OOSTENRIJK. De reorganisatie van de Oostenrijksche regeering. waarover reeds eenigen tijd sprake was, is thans tot stand gekomen. Dr. Kurt von Schuschnigg. Den geheelen Woensdagavond en ook des nachts hebben tusschen bondskanselier Schuschnigg en Starhemberg besprekingen plaats gevonden over reorganisatie van de autoritaire macht en de „consolidatie van de tucht en de heilige eenheid binnen het vaderlandsche front", door welke zij geza menlijk een oplossing trachten te vinden, waaruit de doelmatigheid hunner samen werking zou blijken. Aangaande de verwachte verandering in het ministerie werd in bevoegde kringen o.m. het volgende verklaard: Het kenmerkende dezer regeeringswijziging is een meer uitgesproken concentratie van de binnenlandsche en buitenlandsche poli tiek in handen van Schuschnigg. De Oriëntatie der binnen- en buitenland sche politiek zal geen enkele wijziging onder gaan. Het belang van de kabinetswijziging is gelegen in het feit eener hergroepeering en nauwste concentratie aller krachten van het regime en van alle aanhangers van het onafhankelijke Oostenrijk binnen het kader van het Vaderlandsche front. Schuschnigg maakte hedenmorgen om half vier de samenstelling van het nieuwe kabinet bekend. Hij zelf bekleedt in de nieuwe re geering de functie van bondskanse lier, minister van buitenlandsche za ken, en minister van nationale ver dediging. Baar Barenfels wordt vice- kanselier inpJaats van Starhemberg, die van het nieuwe kabinet uitge sloten is. Reuter meldt nader uit Weenen: De nieuwe Oostenrijksche regeering is als volgt samengesteld: Dr. Schuschnigg: bondskanselier, minister voor buitenlandsche zaken en landsverdediging. Von Baar-Barenfels (Heimat- schutz)vice-kanselier. minister voor binnenlandsche zaken en veiligheid. Hammerstein-Equord (christ.-soc.) minister voor justitie. Dr. Pernter (christ.-soc.)minister van onderwijs. Stockinger (christ.-soc.)minister van handel en verkeer. Dr Draxler (Heimatschutz)mi nister van financiën. Resch (christ.-soc.): minister van sociale zaken. Het ministerie van landbouw wordt voor- loopig niet bezet. Verder werden twee staats-secretarissen benoemd en wel voor landsverdediging in- fanterie-generaal Zehner. en Zernatto, staats secretaris voor speciale diensten. Brins Starhemberg. Deze regeeringwijziging is tot stand geko men na een strijd achter de schermen tus schen de Katholieke semi-democraten on der leiding van Schuschnigg en Star hem berg van de fascistische Heimwehren. De eerste behaalde de overwinning, welke van groot belang" zal zijn voor de toekomst van Oostenrijk. Als climax van den strijd brach ten Schuschnigg en Starhemberg gisteren avond 11 uur een bezoek aan bondspresident Miklas. De kanselier trad af en werd belast met de vorming van een nieuw kabinet, waar mede hij te half vier in den nacht gereed was. In een officieel communique werd me degedeeld, dat vice-kanselier Starhemberg wegens een zakelijk verschil van meening met den bondskanselier uit de regeering is getreden. De nieuwe regeering heeft zich tot taak gesteld de concentratie van alle vader landsche krachten. Dit eischt een volkomen eensgezinde leiding en derhalve neemt de bondskanselier de leiding van het Vader landsche Front op zich. Op verzoek van den bondskanselier heeft prins Starhemberg aan de leden van de Heimwehr. die verzocht wer den zitting te nemen in het nieuwe kabinet opgedragen dit verzoek in te willigen. Bondskanselier Schuschnigg heeft heden- ochtend een telegram gezonden aan Musso lini, waarin hij verklaart, dat de nieuwe re geering de vriendschappelijke betrekkingen met Italië wensch t" handhaven en vast houdt aan het protocol van Rome. Havas meldt uit Weenen, dat de hervor ming in het Oostenrijksche kabinet veel ver der is gegaan, dan men oorspronkelijk ver onderstelde. Gisteren was slechts sprake van een hergroepeering van technischen aard. Een telegram, dat Starhamberg zonder zijn collega's te raadplegen aan Mussolini zond en dat in ultra-fascistische termen was ge steld, gaf evenwel een andere wending aan de besprekingen. Dit telegram zoo gaat Havas verder was inoppertun. zoowel wat betreft de binnenlandsche als de buitenlandsche poli tiek en van het diplomatieke corps zijn pro testen hiertegen ingediend. Het uittreden van Starhemberg is evenwel vriendschappelijk gegaan, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat hij zijn partijleden heeft aangespoord zitting te nemen in het nieuwe kabinet. Men behoeft dus niet te' vreezen voor een anti-regeeringspolitiek van de Heimwehren. Het lidmaatschap van Resch in het nieuwe kabinet wijst op een sociaal karakter, ter wijl het uittreden van den minister van landbouw Strobl wijst op een terugkeer tot product.ie-protectie in den landbouw. Wij laten hieronder nog het bewuste tele gram volgen, dat prins Starhemberg aan Mus solini heeft gezonden naar aanleiding van de overwinning der Italiaansche legers in Abes- synië; „In het bewustzijn van onze fascistische saamhoorigheid en bezield door innige be langstelling voor het lot van het fascistische Italië, wensch ik zoowel namens hen. die in Oostenrijk strijden voor de fascistische ge dachte als namens mijzelf uwe excellentie van ganscher harte geluk met de schitterende zegepraal der Italiaansche fascistische wape nen op de barbaarschheid, met de overwinning van den fascistischen geest op democratisch onfatsoen en huichelarij, op de overwinning van de fascistische offervaardigheid en gedis ciplineerde vastberadenheid op democratische leugenachtigheid. Leve de doelbewuste leider van het zegevie rende fascistische Italië. Leve de overwinning van de fascistische gedachte in de wereld". Spanje. Het kabinet Quiroga gevormd. Casares Quiroga. tot dusver minister van binnenlandsche zaken en openbare werken, heeft een nieuw kabinet gevormd. Het mi nisterie is als volgt samengesteld Minister-president en oorlog: Casares Qui roga; Marine: Giral; Justitie: Blasco Gar- zon; Binnenlandsche Zaken: Moles; Open bare Werken: Velao; openbaar onderwijs: Francisco Barnes; landbouw: Ruiz Funes; Financiën: Ramos; Buitenlandsche Zaken: Barcia; Handel en nijverheid: Alvarez Buyl- la; Arbeid: Lluhi; Verkeerswezen: Giner de los Rios. De regeering Casares Quiroga vertegen woordigt in groote trekken dezelfde politieke richting als het kabinet Azana. De samenstelling van het nieuwe ministe rie verschilt dan ook weinig van die van het oude kabinet. De nieuwe regeering telt thans 8 links-re- publikeinsche ministers. 2 vertegenwoordi gers van de republikeinsche unie, een verte genwoordiger van de Esquerra en een is neu traal. De socialisten hebben derhalve niet aan de regeering deelgenomen. Het kabinet Azana telde verder geen vertegenwoordiger van de Esquerra. Men verwacht, dat de minister-president de portefeuille van oorlog zal afstaan, en zich uitsluitend met het minister-president schap zal belasten. Engeland. De Italiaansche annexatie-nota onder reserve aanvaard. In het Lagerhuis deelde minister-president Baldwin Woensdag mede, dat de Italiaansche ambassadeur Grandi bij hem was geweest om he rnhet document te overhandigen, waarin de annexatie van Abessynië door Italië werd medegedeeld. Baldwin zeide verder, dat den ambassadeur was medegedeeld, dat het do cument onder reserve werd aanvaard, en aan den minister van buitenlandsche zaken ter hand zou woi-den gesteld, zoodra deze van Genève terugkeerde. De Labour-af ge vaardig de Cooks riep toen uit: „En verscheurd zal worden naar ik hoop". In het Huis werden verscheidene interpel laties inzake de annexatie ingediend. Cooks vroeg of de Britsche regeering Mussolini heeft medegedeeld, deze annexatie niet te erkennen. Baldwin herinnerde het Huis er aan, dat de Britsche politiek inzake het Abessynische conflict steeds gebaseerd is ge weest op de beslissingen van den Volken bond. Hetzelfde Lagerhuislid vroeg of Italië lid mag blijven van den Volkenbond, waarop Baldwin antwoordde, dat hij geen goede ge legenheid zag voor te stellen Italië uit den bond te verwijderen. (A.N.P.) Tegen voortzetting der sancties. Verschillende aanhangers der regeering in het Britsche Lagerhuis hebben een motie on derteekend, waarin wordt gezegd, dat de door den Volkenbond afgekondigde sancties niet in staat gebleken zijn, den aanval van Italië tot staan te brengen en dat men de hand having er van in strijd met de belangen van den vrede en den wereldhandel beschouwt. Tekort aan militaire kleer makers in Duitschland. Speciale cursussen bij het Duitsche Arbeids front. De Daily Telegraph meldt uit Berlijn, dat het Duitsche Arbeidsfront speciale cursussen heeft ingesteld te Keulen en Aken voor de op leiding van militaire kleermakers Deze stap is noodzakelijk gebleken door het gebrek aan coupeurs voor uniformkleeding in de vroegere gedemilitariseerde zone. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 vanaf ƒ35-™* gSM£ BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd, en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Irigez. Med.) Er is nog een Abessynische regeering. Ethiopische ministers vormen een rompkahinet te Gore. Parade der Italianen te Addis Abeba. ADDIS ABEBA, 13 Mei. (Reuter-A N.P.) Terwijl de Italianen zich reeds heer en mees ter voelen in het gebied, dat zij als hun nieuwe kolonie beschouwen, en zij vandaag het laatste bedrijf van den Abessynischen oorlog hebben gevierd met een groote parade, blijkt dat in Gore, welke stad op ongeveer 220 mijlen ten zuidwesten van Addis Abeba ge legen is, een soort Ethiopische romp-i*egee- ring is gaan functioneeren, welke zich de ver tegenwoordigster acht van de authentieke Abessynische regeering, die volgens de Ita lianen na het vertrek van Haile Selassie niet meer bestaat. Deze romp-regeering, welker bestaan in internationaal politiek opzicht na tuurlijk van groot belang geacht moet worden is gevormd door eenige ministers van de re geering, zooals die nog onder den negus aan het bewind was. Deze ministers zijn naar Gore gevlucht en zij hebben daarbij het staatsarchief weten mede te nemen. Gore ligt in het nog niet bezette Abessynischegebied op ongeveer 110 mijl van de Soedaneesche grens en telt 4000 inwoners. De Britsche consul in West-Ethiopië, kapi tein Erskine, meldt uit dit gebied, dat alles daar rustig is. De Abessynische autoriteiten hebben de politiemacht versterkt, teneinde onlusten als in Addis Abeba en HaiTar te voorkomen. Het gevaar voor plunderingen ligt ook hier in het feit, dat groote menigten gewapende soldaten der gedesorganiseerde legers, meest Galla's, thans naar hun haard steden terugkeeren in een toestand, die hen voor niets laat terugschrikken. Over de parade, die in Addis Abeba het feit. van den dag is geweest, kan nog het volgende verteld worden: In totaal paradeerde een le germacht van 30.000 blanke en zwarte troepen, die, straf marcheerende, een indrukwekkend schouwspel boden, dat door maarschalk Ba- doglio vanaf een prachtig bruin paard werd gadegeslagen. De parade werd gehouden op den hoofdweg bij het station. Aan de plech tigheid ging vooraf het hijschen van de Ita liaansche vlag op de keizerlijke Guebi, welke symbolische handeling werd voltrokken door een gemengd bataljon in aanwezigheid van maarschalk Badoglio Bottai, die zooals men weet benoemd is tot gouverneur van Addis Abeba, en door den vroegeren Italiaanschen gezant in Addis Abeba graaf Vinei. Onder de gasten, die de parade bijwoon den bevonden zich ook een aantal vroegere Abessynische hoogwaardigheids-bekleeders, die zich bij den nederlaag hebben neerge legd en zich aan de veroveraars hebben onder worpen. Zoo zag de correspondent van Reu- ter-A.N.P. o.a. ras Takle Haimanot, die eerst met den negus naar Djiboeti was gevlucht, maar later naar Addis Abeba was terugge keerd om zich te onderwerpen. Voorts Dedjaz- matsj Mangasja, een der figuren die aan het keizerlijke hof op den voorgrond traden, en die o.a. de functie had bekleed van minister van oorlog, Ato Tesfai Tatenie, directeur van het ministerie van buitenlandsche zaken en oud-gezant te Rome, Ealgga Kieame Mariam. gewezen perschef, Ato Workoe, directeur van het radiostation, Blatta Ayeloe, president van de gemengde rechtbank en dedjasmatsj Ke- bebe, den oom van ras Koeksa en gouverneur van het Amba Aladsji distriet, die indertijd geweigerd had met ras Koeksa over te loopen. Hoofdpijn, Kiespijn. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 cent; doos 45 cent. Bij Uw Drogist. (Adv. Ingez. Med.) Vreemde toestanden in een Oostenrijksche gevangenis. Open celdeuren en musiceerende gevangenen De Weensche justitie grijpt in. (Van onzen Weenschen correspondent). Een Oostenrijksche kantonrechter, dr. Karl Griiner geheeten, die het rechterlijke opper hoofd van Taxenbach (niet ver van Zell-am- See) en omgeving was, werd door het minis terie van justitie te Weenen van zijn post ontheven, omdat men hem aansprakelijk stelde voor de toestanden, welke in het tot het kantongerecht van Taxenbach bchoorende huis van bewaring heerschten, welke nu niet heelemaal comme il faut waren. Men vond het niet gewenscht, dat hij langer actief bij de rechterlijke macht zou dienen, daar dit het aanzien van de Oostenrijksche justitie schade zou berokkenen! Het schijnt in het huis van bewaring van Taxenbach een vroolijke boel geweest te zijn. Verschillende arrestanten hebben absoluut niet het gevoel gehad hier voor straf te zitten. Erg belemmerd in hun vrijheid waren zij ook niet, want in de officieele rapporten, die het departement van justitie heeft laten maken, blijken allerlei grappige dingen. Er waren eens zes nationaal-socialisten, die in dat huis van bewaring „opgesloten" waren. Men kon hen in den tuin zien zitten, waar zij luidkeels zon gen en guitaar speelden. Een partijgenoote was terzelfdertijd bezig een collecte onder de bevolking van Taxenbach te houden, opdat de gevangenen voor dat geld wat beter eten zouden kunnen krijgen. De deuren van de cellen stonden doorgaans open, zoodat de bewoners van het huis van bewaring vrij bij elkaar in en uit konden gaan. Ze brachten elkaar visites en speelden vaak een robbertje kaart. Drie vrouwelijke gevan genen hadden toiletnécessaires in haar cel len mogen meenemen. Zij konden zich naar hartelust verven, poederen en opmaken. Het is ook al eens voorgekomen, dat een gevangene het huis eenvoudig verliet. Hij stapte de straat op, bedelde daar, kocht siga retten en keerde vervolgens weer in het staats logies terug. Het O.M. hoorde het een en ander omtrent deze fraaie toestanden en stelde er het „Lan desgerichtsprasidium" te Salzburg van op de hoogte. Dit vroeg nu aan dr. Grüner, hoe de vork in den steel zat, en dr. Grüner ant woordde, dat hij nu in den vervolge alle „klei nigheden" wel zelf zou rapporteeren. om het O.M. de moeite te besparen zich met dingen te bemoeien, die het in het geheel niet aan gingen. Men verweet den kantonrechter ook nog, dat hij veel te mild was in zijn vonnissen tegen nationaal-socialistën. Het had er den schijn van, alsof hij bij verhooren niet dat opschreef, wat de beklaagden gezegd hadden, maar wat hij zelf eigenlijk dacht. Hii legde in zijn proto collen eenvoudigen boerenknechts en jeugdi gen lossen werklieden buitengewoon weten schappelijke en gecompliceerde uitdrukkingen in den mond, waarvan men moeilijk kan aan nemen, dat de betreffenden ze gezegd had dén. Dat het in Oostenrijksche gevangenissen vaak niet slecht en onplezierig is. blijkt ook uit een verhandeling, welke in het kantonge recht te Graz heeft plaats gehad. Als be klaagde stond een zevenentwintigjarige Zuid- slaviër, Karl Puschnik geheeten, voor de groene tafel. Hij is een landlooper, men had hem opgepikt en men wilde hem nu over de grens zetten. Maar dat wilde Puschnik voorkomen. Hij liet zich voor een commissaris van politie brengen, daar hij, naar hij zeide, een paar bekentenissen wilde afleggen. En hij vertelde nu van een heele rij van misdaden, die hij op zijn geweten zou hebben, diefstal len en struikrooverij en dergelijke. Hij dischte zooveel bijzonderheden op en hij noemde de namen van zooveel medeplichtigen, dat men zijn relaas geloofde en men hem niet over de grens zette, maar zoo lang opsloot om de zaak te onderzoeken. Men kwam tot een verrassende resultaat: alles, wat Puschnik gezegd had, was gelogen geweest. Hij was. toen de misdrijven begaan zouden zijn, in het geheel niet ih Oostenrijk geweest en de „mede plichtigen" hadden een prachtig alibi, een of ficieel alibi zelfs, want zij hadden op die tijd stippen allen „gebromd". Puschnik moest zich nu wegens het op een dwaalspoor brengen van de autoriteiten verantwoorden. Hij gaf grif toe de politie maar wat op den mouw ge speld te hebben. De reden ervan was. dat hij zoo graag in Oostenrijk gevangen zat. Nergens ter wereld voelde hij zich zoo op zijn gemak en zoo plezierig als in een Oostenrijksch ge vangenisgebouw. Helaas kon de rechter hem niet meer langer behouden. Hij veroordeelde hem tot twee maanden, maar die straf had hij nu al uitgezeten. Zoodat hij toch de grens over moet. De vagebond zal echter vermoede ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs begrijpt dadelijk waarom de booze Ali Klam het fluitspelen aan den armen kleinen dwerg heeft verboden. Nauwelijks klinkt het zachte wijsje of alle dwergen, die eerst zoo leelijk en zoo boos hadden geleken, worden plotseling vriendelijk en krijgen medelijden. Zelfs Ali Klam gaat aan het huilen en met hem barsten alle dwer gen in luid geween uit. Ten slotte krijgen allen slaap door het wiegeliedje en na een poosje zijn zij allemaal ingedut. lijk wel weer gauw in dit land terugkomen omdat de gevangenissen hier een onweer staanbare aantrekkingskracht op hem uitoefe nen! W. M. BEKAAR. Minister Thomas en het lek". .thee- Bates gaf Thomas 15000 p. st. voorschot op een autobiografie. Tijdens de gisteren te Londen voortge zette behandeling van het onderzoek inzake de „begrootings-lekkage" werd Alfred Bates gehoord, die reeds sedert een twintigtal jaren bevriend was met den minister van koloniën Thomas en diens zoon Leslie Thomas. Bates heeft belangrijke winsten behaald op een door hem bij Lloyds afgesloten verzekering tegen een verhooging van de inkomstenbelasting. Bates ontkende categorisch van Thomas in lichtingen over de nieuwe begrooting te heb ben ontvangen. Thomas heeft evenmin eenige zakelijke relatie met hem onderhouden. Bates gaf echter toe, dat hij aan minister Thomas een voorschot van niet minder dan 15.100 heeft verstrekt in mindering van een honora rium van 20.000, dat Thomas zou krijgen voor een door hem te schrijven autobiografie, uiterlijk zes maanden, nadat hij zich uit het politieke leven zou hebben teruggetrokken. Tot nu toe heeft Bates van deze autobiografie nog niets ontvangen. Van de 15.100 kocht Bates voor Thomas een nieuw huls. Bates deelde op 6 April schriftelijk aan Thomas mede, dat deze trans actie tot stand was gekomen. Bates ver klaarde in zijn kennissenkring verder geen ministers of staatsambtenaren te hebben. De banaan als brandstof. Voor de Italiaansche luchtmacht in Oost-Afrika. Volgens een officieel Italiaansch rapport worden in Abessynië bananen als brandstof voor vliegtuigen gebruikt. Bananen zijn het voornaamste product van Italiaansch Soma- liland en zij maken ongeveer de helft van den export van dit gebied uit. de andere helft wordt thans tot brandstof verwerkt. De aldus verkregen alcohol zal, naar men veronderstelt, voldoende zijn voor de behoef ten van de luchtmacht in Oost-Afrika. In Italië zullen slechts uit Somaliland af komstige bananen verkocht mogen worden. NIEUWE KALENDERINDEELING IN SOVJET-RUSLAND. Na eindelooze proefnemingen Is men er eindelijk in geslaagd, de nieuwe bolsjewisti sche kalender vast te stellen. Deze hervor ming van de christelijke tijdrekening gaat slechts zóó ver. dat de jaren en dagen het zelfde blijven maar de indeeling der weken verandert in de toekomst. Men heeft weken van zes en weken van ze ven dagen, die elkander afwisselen. In de steden en fabriekscentra wordt de zesdagen- week ingevoerd n.l. vijf werkdagen en één rustdag, die op den 6en, 12en, lSen, 24en en 30en van iedere maand vallen. In de zeven- dagen-week is een tweede Rustdag inge voegd, eerst op Zondag, veertien dagen later op Zaterdag', dan op Vrijdag enz. RADS® jPROERARfMA VRIJDAG 15 MEI HILVERSUM I 1875 M- Algemeen programma verzorgd door den KRO 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.3012. Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 KRO- Boys en Gram.pl. 2.Gram.pl. 3.KRO-Or- kest en Gram.pl. 4.KRO-Kamerorkest 4.45 Gram.pl. 6.Land- en tuinbouwcauserie 6.20 KRO-Orkest 7.Berichten 7.15 Psychologi sche causerie. 7.35 Gram.pl. 7.50 Kath. muziek 8.Berichten 8.10 KRO-Melodisten 9.Cau serie ..Mooi Nederland". 9.15 Pianorecital 9.35 KRO-Symphonie-orkest en pianist 10.30 Be richten. 10.35 Gram.pl. 10.35 Gram.pl. 10.45 KRO-Boys 11.15—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO 11.— VARA. 8.Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO 10.15 Voordracht 10.35 Gram.pl. 11.Voor dracht 11.20 Gram.pl. 12.— Kovacs Lajos' or kest en Gram.pl. 2.Voordracht 2.30 Omroep orkest en solist 4.Gram.pl. 5.— Kinderuur tje. 5.30 Variatieconcert 6.Gram.pl. 6.15 Vervolg concert 7.Religieus-socialistische lezing 7.20 Dansmuziek 7.50 Berichten 8.— Voor padvindsters 8.05 Bijbelsche causerie 8.30 Pianorecital 9.— Dr. H. Th. Fischer: Schepping 9.30 Vervolg concert 10.00 Jong le ven in Artis 10.45 Berichten 11.Jazzmuziek (Gr. pl.) 11.30—12.— Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel 12.10 Grampl. 12.50 Dansmuziek 135—2.20 Sopraan en piano. 4.15 Populair concert 5.05 Gram.pl. 5.35 „The Al phas" 6.20 Berichten 6 50 Cembalorecital 7.10 Voor tuinliefhebbers. 7.30 Muzikale dialoog 7.50 Zang 8.20 Gevar. concert 9.20 Gram.pl. 9.45 Causerie „I protest" 9.50 Berichten 10 20 Cyclus „Three Nations" 10.40 Het Roth-Strijk kwartet 11.3512.20 Dansmuziek RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.35 en 11.35 Gramofoonplaten 12.35 Nat. Orkest 2.50 Gram pl. 4.20 Parijsch Strijk kwartet 5.50 Orkestconcert 8 20 Zang 8.50 Opera-uitzending 11.351.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert 1.35 Omroep- kleinorkest 2 35 Gevar. concert 4.20 Viool en piano 6.20 Dresd. Pliilh. Orkest en solisten 7.20 Gram.pl. 9.— Koorconcert 10.50 Pianore cital en voordracht 11.2012.20 Omroep orkest. BRUSSEL. 322 M. 12.20' Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek 6.20 en 7.20 Gramo foonplaten 8.20 Dansmuziek 9.Symphonie- conc.ert 10.3011.20 Gi'amofoonplaten BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest 6.35 Gram.pl. 7.05 Dito. 7.35 Zang 8.20 Salonorkest en zang 9.35 Dansmuziek 9.50 Zang 10— Dansmuziek 10.30 11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gevar. programma 10.20 Berichten 10.40 Reportage 10.50 Trioconcert 11.05 Weerbe richt. 11.20—12.20 Dansmuziek

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6