HET VlERBONDENTOURNOOl Stamverwantschap. ZATERDAG 16 SI E I 1936 H A A R E E SI'S DAGBtAD TT VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Het is morgen 17 Mei en de competitie-, kampioens-, promotie- en bekerwedstrijden van den K.N.V.B. zijn nog lang niet afge- loopen. Het zal wel naar Juli loopen, eer al les gespeeld is. Enfin, de voetbalwedstrijden mogen zich blijkbaar in de blijvende gunst van het publiek verheugen. Dat hebben we Woensdagavond nog aan den Schoterweg bij den lichtwedstrijd HaarlemBlauw Wit kun nen constat-eeren. De opkomst van kijklusti- gen op alle rangen was meer dan bevredi gend. En het mooiste is, dat zij waar voor hun geld gekregen hebben. Er is gespeeld met een enthousiasme en een élan. alsof het een belangrijke competitiewedstrijd in het hartje van den winter was. Een bewijs, dat ook de spelers er nog lang niet genoeg van hebben. Van „voetbal-moeheid", zooais het tegen woordig minder welluidend heet, bespeuren we dan ook nog niet veel. Natuurlijk vragen allereerst de wedstrijden om het landskampioenschap de aandacht. 'Enschedé, dat op zulk een fraaie wijze de leiding heeft, mag van een vrijen Zondag genieben. Zij zal er wel heel erg nieuwsgierig naar zijn, of Feijenoord na den wedstrijd, dien de Rotterdammers morgenmiddag in Groningen tegen Be Quick moeten spelen, ook nog ongeslagen is gebleven. We gelooven van wel. Feijenoord is de krachtigste club van ons land, die wel met twee. misschien zelfs met drie elftallen in de eerste klas zou kunnen spelen. Trouwens, het tweede elftal moet morgen al de taak van het eerste over nemen, want behalve de kampioens- is voor Feijenoord ook nog een bekerwedstrijd tegen Roermond vastgesteld. Hiervoor is geen uit stel verleend. En. let op, ook de reserve-Rot terdammers zullen wel voor een overwinning zorgen. Ajax heeft na haai* overwinning van jl. Zondag natuurlijk weer wat moed gekregen. Morgen gaat ze naar Breda voor de eerste ontmoeting tegen N.A.C., die op het oogen- blik precies dezelfde cijfers heeft, als de Am sterdammers. Alleen wanneer de club van Piederiet in een buitengewoon goeden vorm speelt, heeft zij kans om van Ajax te winnen. Voorloopig houden we het op Anderiesen c.s. In de promotiecompetitie voor de tweede klassers is morgen al één beslissing te ver wachten, namelijk in Afdeeling V. Hier smaakt men het zeldzame genoegen, half Mei heelemaal uitgespeeld te zijn. B.R.C. is zooals men weet. reeds uitgeschakeld. De strijd gaat busschen het oude Achilles, dat het ecr- ste-klasseschap behouden wil, en Heeren veen. dat ook gaarne wel eens wat hoogerop wil. Laatstgenoemde heeft de beste kanifen; niet alleen wordt de strijd op haar terrein gestreden, maar zij heeft aan een gelijk spel reeds genoeg. De club van Kaufmann zal dus absoluut moeten winnen, om zich te handhaven. Intusschen" interesseert het resultaat van deze" match ons niet zoo erg, als de wedstrijd, die H.F.C. morgenmiddag op het Feijenoord- terrein tegen C.V.V. moet spelen. Hier zijn de kansen precies gelijk. De drie gegadigden moeten van voren af aan beginnen. Wie dus nu een puntje verliest, heeft niet veel kans meer en wie verliest, kan zich wel als uitge schakeld beschouwen. Het zal dus ontzettend spannen, C,V.V.,~die een klein terrein heeft, waar ze zoo go.ed als niet te kloppen is, heeft weer het risico aangedurfd, op het groote veld van Feijenoord te spelen, waar ze reeds een nederlaag tegen H.V.V. heeft moeten Slikken. We vinden dat een gewaagd expe riment. Toch zal H.F.C. goed doen. op haar tellen te passen, en dat doet ze natuurlijk. We zullen ons van het voorspellen van den uitslag onthouden en op een gunstig resul taat hopen. De laatst verkregen mooie resul taten zullen aan H.F.C. wel een flinken mo- reelen steun gegeven hebben, Zij speelt met het volgende elftal: Van der Togt. Dorsman, Ten Have, Van Olphen, Kruijer. Lamp. Höck, Koper. Twiss, Chapon, Hagenaar. In Afdeeling I wordt te Utrecht de tweede plaatselijke promotiewedstrijd tusschen Ve- lox en D.O.S. gespeeld. Thans op het terrein van eerstgenoemde. We vermoeden dat Velox wel haar "illusies in rook zal zien vervliegen. Voor Afdeeling III zijn nog steeds geen promotiewedstrijden vastgesteld. In Afdeeling IV wordt deze zware compe titie voortgezet met de wedstrijden Noad Palemig en T.S.C.Willem n. De vorige week zijn ze allemaal met een gelijk spel be gonnen. zoodat de strijd hier geheel open is. Haarlem gaat morgen naar Koog aan de Zaan voor het spelen van een bekerwedstrijd tegen K.F.C. De roodbroeken maken een mooie kans op de demi-finale, als ze ook de zen wedstrijd weten te winnen. En den laat- sten tijd doen ze niet anders, dan hun te genstanders kloppen. Het voetbalfeest in het Heemsteedsche Sportpark. Wederom kan het publiek van een mooi voetbalfeest genieten. Thans in het Heem steedsche Sportpark. Daar wordt het Vier- bonden-toumooi gespeeld, waaraan deelne men de Amsterdamsche, Leidsche. Noord- Hollandsche en Haarlemsche Voetbalbond. Het begint al 's morgens elf uur. Te twee uur krijgen we er den opluisteringswedstrijd tus schen het Haarlemsch en een sterk K.N.V.B.- elftal. Ditmaal heeft de commissie, die de Haarlemsche ploeg samenstelt-, niet veel ge luk gehad. In ons vorig nummer heeft men 'kunnen lezen, dat de roodbroeken Smit en Kamnieijer wegens den bekerwedstrijd tegen K.F.C. niet van de partij kunnen zijn. En tot overmaat van ramp vernemen we uit IJmui- den dat ook de V.S.V.-spelers De Koning en Sterk niet voor het Haarlemsch elftal kun nen uitkomen, omdat him club een wedstrijd moet spelen. Toch behoeft de commissie nog lang niet met de handen in het haar te zit ten, want er zijn immers wel drie sterke Haarlemsche elftallen samen te stellen. Elders in dit nummer zal men wel de nieu we samenstelling kunnen vinden. Te vier uur wordt de finale van het Vier bonden tournooi gespeeld. Hadden we ongelijk, toen we van een voet balfeest spraken? ZWITSERLAND—BELGIë Uit Brussel: Het Belgische elftal, dat Zon dag 24 Mei te Bazel tegen Zwitserland zal ■uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Badjou. Achter: Paverick en Smellinckx Midden: Dalem, Stijnen en De Winter. Vóór: Fievez; Lamoot, Capelle, Isenborghs en Franckx. Reserves zijn Braet, Joacim, Claessens en Ceuleers. Braine was niet beschikbaar. Het Haarlemsch elftal gewijzigd. Wegens het niet beschikbaar zijn van de Haarlem en V S.V.-spelers voor den wedstrijd van het Haarlemsch Elftal tegen het K.N.V.B. elftal is de Haarlemsche ploeg eenigszins ge wijzigd. Fijen (Stormvogels zal rechthalf spelen en H. Beijk (Bloemendaal) de spilplaats. ter wijl Van der Horst (R.C.H.) en Effern (Storm vogels) in de voorhoede zijn opgenomen. Hierdoor is weer een'geheel verkregen, dat aan het K.N.V.B.-elftal op waardige wijze partij zal kunnen geven. Het elftal is nu: Hollenberg. K. Haak, C. Prevost, Fijen. H. Beijk, Leemhuis. C. Spek, de Bock, v. d Horst, Effern. Lenselink. Zooals wij reeds mededeelden wordt deze wedstrijd gespeeld ter opluistering van het Vierbonden-tournooi. waarvoor te 11 uur in het veld komen: HaarlemAmsterdam en Noord-Holland—Leiden. De winnaars komen tegen elkaar direct na den hoofdwedstrijd in de finale om den len en 2en prijs; de verliezers zullen uitmaken wie als 3e en 4e in dit tournooi eindigen. De heer Boeree zal den wedstrijd Haar lemsch Elftal—K.N.V.B.-Elftal leiden. ALPI-IIA—DUNO OP HET E.D.O.-TERREIN. Op het E.D.O,-terrein wordt a.s. Zondag bo vengenoemde beslissingswedstrijd gespeeld. De winnaar hiervan is kampioen van de vierde klas (A) afdeeling II. De V.V. Schoten moet tegen dezen winnaar haar degradatiewedstrij den spelen. HAARL. VOETBALBOND. OVERZICHT Zoo langzamerhand begint het programma weinig belangrijks meer te bevatten. Het voornaamste is wel het Vierbonden Tournooi, dat op het R. C. H.-terrein in Heem stede wordt gehouden en waarbij we aan de Haarlemsche ploeg veel succes toewenschen. Verder wordt de finale voor den H. V. B.- beker gespeeld tusschen Hillegom en Scho ten. Tenslotte nog eenige promotiewedstrijden voor plaatsen in de tweede klasse. Het volledige programma luidt:' (Officieel). In verband met het Zondag 17 Mei a.s. op de terreinen van R. C. H. te houden Vierbon- den-tournooi wordt ter kennis van heeren Officials van den H. V. B. gebracht, dat zij tot deze wedstrijden toegang hebben op ver toon van het Bondsdiploma 19351936 tot de niet-overdekte tribunes. WEDSTRIJDPRO GRAMMA VOOR ZONDAG 17 MEI 1936. Eindstrijd H. V. B.-beker. HillegomSchoten (terrein H.F.C.)) 10 uur J. B. Wesselink (grensrechters: J. M. P. Giebels en J. F. Ploeg) PROMOTIE-COMPETITIE 3e KLASSE Groep A. Bloemendaal Vet.Zandvoort 3 (terrein H.F.C.) 10 uur, H. Scholts Hzn. (grensrechters: H. Hürkmans en W. v. Loenen). Groep B. H. F. C. 4Beverwijk 4 (terrein E.D.O.j 10 u., G. F. Born. (grensrechters: H. D. Kist de Fuijter Jr. en J. Weber). Zeemeeuwen 4Zandvoort 5 (terrëin Heem stede) 10 uur, J. N. Spierdijk. (grensrechters: Th. van Kampen en W..Th. Maas) Groep C. Beverwijk 3—V. S. V. 5 (terrein V. V. B.) 10 u.. M, Perfors. (grensrechters A. van Dam en J. Joosten). COMPETITIE. 3A Vlieg. Vogels 4R.C.H. 10 (terrein Rip- perda) 10 uur, M. J. v. Toorenburg. E.H.S. 5Hillinen 3 12 u., H. H. Kraneveld 3G R.C.H. 9H'gom 4 10 u., J. H. Martens Jr. Kenau 4E.H.S. 3 10 u., J. van Aalst. Beslissingswedstrijd. 3H V.S.V. 6—Kennemers 7 (terrein V.V.B.) 12 uur, A. J. Grootegoed. (grensrechters: S. Koning en J. Nieman). Vlieg. Vogels 3DeCeO 3 (terrein Rip- perda) 12 uur, E. van Milligen. 3J T.H.B. 5Bloemendaal 6 (terr. Bl'daal) 10 uur, G. C. Th. Heering. 3K Stormvogels 6Swastika 2 12 u., G. Smit JUNIOREN-COMPETITIE. E R.C.H. fZeemeeuwen 12 uur, L. A. A. Gieske. HANDBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Heeren: Niloc—Aalsmeer (11 uur te Aalsmeer). AalsmeerAtilla (2 uur te Aalsmeer). NilocAtilla (4 uur te Aalsmeer). In deze halve competitie is Niloc uit Am sterdam sterk favoriet. Toch kan het wel ge beuren, dat Aalsmeer voor een verrassing zorgt, daav deze ploeg tot de laatste minuut met geweldig enthousiasme speelt. Waar schijnlijk zal Atilla uit Utrecht wel beide wedstrijden verliezen en dus afvallen. De twee anderen komen dan uit in de eind wed strijden, welke met Pinksteren in het Sta dion worden gespeeld. RAPIDITAS. Zaterdag 16 Mei houdt bovengenoemde vereeniging ter eere van haar vijfjarig be staan een feestavond in de zaal „Brassinne" aan den Raamsingel. Na de opvoering van eenige tooneelstukjes zal er tot 2 uur gedanst worden, waarbij de Haarlemsche band ..The Jolly Jokers" voor de muzikale begeleiding zorgt. HOCKEY. DE BESLISSINGSWEDSTRIJD BLOEMENDAAL—TOGO. De beslissing voor promotie naar de eerste klasse zal Zondag moeten vallen. De beslis singswedstrijd tusschen beide candidaten heeft Zondagmiddag 2 uur te Amsterdam op de velden van „Amsterdam" plaats. Voor Bloemendaal is deze terrein-keuze een handicap, terwijl het voor Togo juist eenig voordeel beteekent. Het Amsterdamsche veld blijkt niet zoo fraai te zijn als het Bloemendaalsche. Ook hockey blijft een spel met wisselende kansen; vele theoretische betoogen zijn reeds in de praktijk ontzenuwd. Moge dit voor Bloemendaal Zondag ook gelden! Na het verlies van M.H.C. uit de eerste klasse, kan een terugkeeren van Bloemendaal weer Yeel vergoeden. KORFBAL. HAARLEMSCHE KORFBALBOND. Voor de competitie worden in de a.s. week slechts twee wedstrijden gespeeld. Zondagmorgen 10 uur wordt de promo'ie- degradatiewedstrüd 2e3e klasse gespeeld tusschen Aurora 3 en Oosterkwartier 4. De? Maandags om 7 uur de prom.-degradatie wedstrijd le2e kl. Palvu 1Aurora 2 en wel op 't terrein van S. V. Voor de Bekerseries worden gespeeld: 17 Mei om 2 uur: Watervliet 2Alw. Ready 1 (afd. B). 19 Mei om 7 uur: Haarlem 3Alw. Ready 2 (afd. A). S. V. 2Oosterkwartier 2 19 Mei om 7 uur: Aurora 1S.V. 3 (afa. B) Oosterkwartier 3D.S.V. 1 20 Mei om 7 uurMeerlebosch 1O.G.- combinatie (afd. A.) Voor de lagere series: 17 Mei 2 uur: E-T.O. 1—Aurora (afd. A) Watervliet 3DS.V. 2 20 Mei 7 uur: Palvu 2Haarlem 4 en 5 (afd. A) 20 Mei 7 uur: S.V. 4 en 5Aurora 3 (afd.B) D.S.V. 3—Flora 2 (idem) KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Op het prachtige terrein van Sport Vereent te Santpoort achter de Ruïne van Brederode zullen Zondag wedstrijden om het kampioen schap van Haarlem gespeeld worden. Aan deze aantrekkelijke wedstrijden ne men deel: Haarlem 1. T.H.B. 1. Watervliet 1 en Sport Vereent 1. alle N.K.B.-twaalftallen. Jammer is, dat Oosterkwartier 1. door haar eigen wedstrijden verhinderd is aan dit slot van het korfbalseizoen der N.K.B.-twaalftal len mee te spelen. De wedstrijden zouden er des te interessanter door geworden zijn Toch vermoeden we. dat heel wat Haarlemmers naar dit terrein zullen trekken om een pret- tigen dag te hebben. Het programma is al volgt: Op veld 1 spelen van 1212.40 Haarlem 1-- Santpoort. vereent. 13—13.40: T.H.B. 1—Santpoort Vereent. 14.30—15.10: SV. 1—Watervliet 1. Op veld 2: T.H.B. 1—Watervliet 1. (12— 12.40): Watervliet 1—Haarlem 1 (13—13.40) en TH B. 1—Haarlem 1 (14.30—15.10). Bij ge lijk aantal punten wordt er op veld 2 een be slissingswedstrijd gespeeld van tweemaal 15 minuten, te beginnen 15.45. Bij eventueel ge lijk spel beslist de strafworp. SERIEWEDSTRIJDEN ARSPIRANTEN .OOSTERKWARTIER". Op haar terrein aan de Zomervaart orga niseert Oosterkwartier Zondag seriewedstrij den voor adspiranten-twaalftallen van ver- eeningingen. die bij den H.K.B. zijn aange sloten. De volgende twaalftallen nemen deel: Animo, Aurora, D.S.V., Flora, S.V.. Meerle bosch. Oosterkwartier A en B. Den geheelen dag is er dus voor de jong ste Haarlemsche korfballers feest: een waar dig slot van hun competitie. De groote deelnemine bewiist. dat Ocster- kwartier met dit korfbalfestijn den dank der jongere spelers wel verdiend heeft. We ho pen. dat er weer een faire en sportieve geest mag heersc-hen. Een zilveren wisselbeker is beschikbaar ge steld voor dit tournooi. Van 122 speelt Oosterkwartier 1 een propaganda- en demon stratiewedstrijd tegen Hercules 1 uit Amster dam. SCHAKEN. SIMULTAAN-SéANCE H. I. VAN ES. Donderdagavond speelde de heer H. I. van Es, inspecteur bij Openba.re Werken, een si- multaan-séance onder het personeel van O. W. Hij won alle partijen. DAMES-ATHLETIEK. „G.I.T.A." „G.I.T.A." houdt haaf training van 15 Mei af Maandag- en Vrijdagavond van 79 uur op het veld aan de Kleverlaan. WANDELSPORT. „VECHT-MARSCH". Omtrent dezen marsch, die op Zaterdag 30 Mei a.s. zal worden gehouden, kunnen wij berichten, dat de belangstelling van de zijde van deelnemers en -neemsters zéér groot is. Uit verschillende plaatsen als: Deventer. Zwolle en Arnhem, hebben zich vele groepen opgegeven. De collectie extra prijzen breidt zich nog steeds uit. Vele autoriteiten toonen hun daadwerkelijke belangstelling. Het secretariaat is gevestigd bij oud-nota ris Bastert, Zandpad, Breukelen. LAWNTENNIS. DE COMPETITIE. De tenniscompetitie is reeds voor de helft verstreken; Zondag beginnen weer de return matches. Het programma luidt: OvergangsklasseGameHaarlem, en T. C.H.—Thor 2. Tweede klasse A-N.W.: Oranje TC.Heem stede. Haarlem 2Groen Wit 2, JoyT.C.H. 2, T.C.G.D.D.V. 3 en Pr. Jul.—Ted. Tweede klasse B-N.W.: A.M.V.J.—TE.D. 2. SegiodT.C.G. 2, Rood ZwartT.C.H. 3, WestrustReady 1928, Game and Set—Koog Zaandijk en Heemstede 2Beverwijk. Derde klasse A-N.W.: Tw. BankWestrust 2, T.C.G. 3Score, Nieuwe Meer 2Bonzo. S.MN.Heemstede 3 en Zaandam 2—Heem stede 4. Derde klasse B-N.W.: Amstelsp.Game and Set 2, WimbledonTw. Bank 2, Bonzo 2. de Bary, V.V.G.A. 2Wimbledon 2, Duin- lust—Tiol, Westrust 3'Goldstar 2. Nieuwe Meer 3, T.C.G. 4. Heemstede 5—A.M.V.J. 2, Score 2—Duinlust 2, Heemstede 6Westrust 4 en Cocktail 2T.C.G. 5. Haarlem speelt dus uit tegen Game. De vorige week werd de thuiswedstrijd uitge steld, waarvoor Haarlem een overwinning was toegedacht. Gehoopt wordt dat de uit wedstrijd een gelijk resultaat zal kunnen op brengen. hoewel de krachten wel uitermate weinig uiteen loopen. T.C.H. ontvangt nu Thor 2. waartegen vo rige week een gelijk spel werd verkregen in den uitwedstrijd. Het lijkt er op. dat nu het voordeel van eigen banen voor T.C.H. zooveel zal beteeker.en, dat nu meer aan vier par tijen gewonnen kunnen worden. Hoewel Thor 2 zich als een niet te onderschatten tegen stander ontpopt heeft. IERLAND—ZWEDEN (2—0) Uit Dublin: De resultaten van den Davis- cupwedstrijd IerlandZweden voor de tweede ronde waren op den eersten dag: Roeers (Ierland) sloeg Schroeder (Zweden) 97, 26. 1—6. 6—3. 6—3. MacVeagh (Ierland) sloeg Oestberg (Zwe den) 6—4. 6—4. 64. Stand 20 voor Ierland. ZWEMMEN. SCHEFFER VERBETERT NED. RECORD 200 M. RCGSLAG. SCHEFFER. In de zweminrichting aan den Heiligeweg te Amsterdam deed de D. J. K.-zwemmer J. C. Scheffer Vrijdagavond een poging, het Neder- landsch record over 200 M. rugslag, dat Met man (het IJ) met 2 min. 40 1/5 sec. op 20 Oc tober 1935 te Amsterdam had gevestigd, te verbeteren. Deze poging is geslaagd. Scheffer, die alleen over de baan ging, wist op fraaie wijz«4 2 2 5 sec. van het record af te halen en het op zijn naam te brengen met 2' minuten 37 4.5 sec. Hoewel deze poging op een gewonen trai ningsavond van D. J. K. werd gedaan, waren toch officieele tijdopnemers aanwezig, zoodat het record in ieder geval zal worden erkend. Het Europeesch record op dezen afstand staat op naam van den Duitscher Kurt Ger- stenberg met 2 min. 34.2 sec., op 26 October 1935 te Maagdenburg gevestigd. Deze tijd is thans door Scheffer op ruim 3 seconden benaderd, een bewijs dus, dat ook onze zwemmers in de internationale zwem- wereld steeds meer een woordje gaan mee spreken. DE RECORDPOGING VAN TINE WAGNER. Naar wij vernemen zal Tine Wagner Zon dag a.s. niet alleen trachten het wereldre cord 400 meter vrije slag te verbeteren, maar ook een ernstig poging doen, den wereld recordtijd op de 300 meter te verbeteren. Verder wil zij trachten, het record op de 440 yards op haar naam te brengen. Het wereldrecord 300 meter vrije slag staat op naam van Willy den Ouden met een tijd van 3 min. 50.4 sec. gevestigd te Aarhuus op 10 September 1935. Het record op de 400 me ter staat eveneens op naam van deze Rotter- damsche zwemster met een tijd van 5 min. 16 sec., gevestigd op 12 Juli 1934 te Rotter dam. Rie Mastenbroek is houdster van het wereldrecord 440 yards vrije slag met een tijd van 5 min. 29.2 sec., gemaakt op 16 Februari van dit jaar te Maastricht. Officieele tijdwaarnemers van den K.N.Z.B. zullen aanwezig zijn. zoodat alle maatregelen zijn genomen, om erkenning der eventueele records mogelijk te maken. NED ARBEIDERS SPORTBOND. ZWEMGROEP „WATERVREUGD". Het zwemmend redden heeft thans bij bo vengenoemde zwemgroep de volle aandacht van bestuur en leden. Na ernstige training onderwierpen zich twintig leden aan het Bonds-examen, waarna door de Technische Commissie in Stoop's Bad, aan vier dames en twaalf heeren het diploma A zwemmend redden kon worden uitgereikt. Dit bewijst, met welk een ernst door den Ar beiders Sportbond aan dit nuttige deel der zwemsport wordt gewerkt. Door deze toene ming van het aantal gediplomeerde instruc teurs ligt het in de bedoeling, het aantal groe pen uit te breiden. Binnen enkele weken be ginnen nieuwe cursussen in het zwemmend redden op Maandagavond van 78 uur in Stoop's Bad en op Woensdagavond van 78 en 89 uur in het Sportfondsenbad. WIELRIJDEN. „ACHILLES" Zondag houdt bovengenoemde vereeniging haar laatsten rit van de Competitie, welke zal bestaan uit een handicapsprint over 1 K.M. Voor deze Competitie zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld, zoodat deze wedstrijd wel een zeer spannend verloop zal hebben. Daar het nu weer langer licht is, zuilen a.s. Dinsdagavond 7 uur weder de clubwedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan beginnen. Ook zal deze vereeniging Zondag 24 Mei met een amateurs- en nieuwelingenpeloton deelnemen aan den grooten open wedstrijd in den Midden Beemster. uitgeschreven door „De Germaan" uit* Amsterdam, welke wed strijd als voorwedstrijd voor het Kampioen schap vair Nederland geldt. CRICKET IN ENGELAND. De Vrijdag geëindigde wedstrijden hadden het volgende verloop: Middlesex 183 en 176 verloor voor de 2de maal thans tegen Essex 213 en 193. Met 9 wickets in handen had Middlesex 182 runs voor de overwinning noodig doch de amateur J. W. A. Stephenson (5 v 53) bowlde te goed op het weer leven dige Lords-wicket. Cambridge 243 en 199 moest zoowaar Vrijdag nog in het veld komen om het laatste Warwick-wicket te nemen. Na 43 in- de 1ste innings scoorde Wyatt's team nog 3 runs en zat voor 112 voor de 2de maal aan den kant. Surrey 5929 draw tegen het sterk battende Hampshire 267 en 309-8. Leicester 405-9 voor het eerst aangevoerd door den Nieuw-Zeelander C. S. Dempster, die in 1931 met Mr. North's elftal te Haarlem speelde, draw tegen Lancashire 290 en 219-8. Britsch- Indië 405-9 (gesl.) draw tegen Northants 242 en 275-1 (Bakewell lOOx) Sussex 291 en 137 draw tegen Glamorgan 289 (Jas Langridge 5 v. 51) en 36-1 na een spannenden strijd om de 1ste inriings-punten. De stand op de ranglijst is thans: Kent. Warwick, Surrey. Essex, Lanes, Yorkshire- Notts, Hants, enz. (De Didische zwemmer Stam heeft in Indie de 100 Meter vrije slag binnen de minuut gezioommen.) In 't snel bewegen door het water. Vertrouwend slechts op eigen kracht, Worden de Nederlandsche jongens. Geslagen door het „zwak" gesiacht. Zij gaan nog wel een tikje sneller, Maar. internationaal bezien, Behooren zij slechts tot de zwakken. En zelfs niet tot de eerste tien. Terwijl de meisjes records breken, Die voor de wereld geldend zijn En dit voorloopig nog wei jaren Ook blijven doen. naar allen schijn. Toch laat de man zich nog niet temmen, En ziet. daar heeft er een in d' Oost, Nu binnen de minuut gezwommen. Voor d' eerste maal. dat is een troost. Het moge niet in Holland wezen, Dat deze snelheid is vertoond. 't Mag jammer zijn. dat deze zwemmer Niet in ons waterlandje woont; Wij kunnen ons erin verheugen, Dat het toch eindüjk zoover kwam, Want de prestatie is geleverd Door 'n loot van NederlandschenStam. P. GASUS. MOTORWIELRIJDEN. DE T.T.-RACES TE ASSEN. De voorstellen van B. en W. van Assen be treffende de financieele verbetering en ver breeding van het circuit, welke noodig zyn geworden door de internationale voorschrif ten van de F.I.C.M.. zijn in de Donderdag avond gehouden vergadering van den ge meenteraad zonder hoofdelijke stemming aangenomen. BILJARTEN. OM DEN „NOBELS-BEKER". De nederlaag wedstrijden om den „Nobels- beker" werden Vrijdagavond vervolgd. „Vrien denkring" kwam haar geluk beproeven. Het resultaat was als volgt: (De spelers van „Vriendenkring" zijn eerst genoemd.) Terre- horstOut 98—125; TerrehorstH. Tuninga 10076: Roefs Jr.—H. Tuninga 100Roefs Jr.—H Wesseling 100—69; H. Roefs—H Wen sing 100—82; van Aken—de Korte 8048. De uitslag was. dat „Vriendenkring" 578 en „D.E.S." 468 caramboles behaalde. De totaal stand luidt: „Vriendenkring" 1137 en „D.E.S." 1138 punten, zoodat het verschil slechts 1 punt bedraagt. Dinsdag a.s. komt „Doe Je Best" uit Amster dam op bezoek. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha 5 v. Haiphong n. B. Papan, Singa pore. «Agnita 9 te Curacao, n. Houston, waarsch. Rotterdam, Rouaan. Mirza 11 Mei v, Curagao naar Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 15 van Southampton. Palembang (thuisr p. 15 Finisterre. Dempo (thuisr.) 15 van Lissabon. Indrapoera (thuisr.) 15 Mei v. Singapore. Djambi (thuisr.) pass. 15 Mei Gibraltar. Garoet 15 Mei v. Rotterdam te Tjilatjap. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Madoera (uitr.) 15 Mei van Suez. Salabangka (uitr.) 15 Mei van Suez. Chr. Huygens (uitr.) 15 Mei te Genua. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Diomed 15 Mei v. Dairen te Rotterdam. Benrinnes, Otaru n. Rotterd .14 te Colombo. Pyrrhus, Batavia n. Amst. 15 v. Port Said. Agamemnon, Jagan n. Rott. 15 te Shanghai. Aeneas, Japan n. Rott. 15 te Penang. City of Derby, Saigon n. Rotterdam 14 fce Duinkerken, vertrekt 16 Mei. Hector. Japan n. Rott. vertr. 19 v. Londen. City of Wellington, Dairen n. Rotterdam 14 Mei te Manilla. Gleniffer, Japan n. Rott. 13 v. Colombo. Menestheus Japan n. Rott. 15 te Suez. Sarpedon Dairen n. Rott. 14 v. Taku Bar. Myrmidon, Batavia n. Amst. 14 v. Marseille. Peisander 15 v. Amst. n. Lpl. en Batavia. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Boschdijk, Rotterdam n. N.-Orleans 13 v. Vera Cruz. Dinteldijk, Vancouver naar Rotterdam, 14 v. Liverpool. Damsterdijk. Vancouver naar Rotterdam 11 te Portland (O.) Binnendijk. 12 v. Rotterdam te New-Orleans Leerdam, Rotterdam n. New-York p. 14 Dungeness. Edam. Rotterdam n. Philadelphia 14 te New-York. HALCYON LIJN. Stad Haarlem. Melilla naar Rotterdam p. 13 Gibraltar. Maasburg 14 v. Vlaardingen te Pepel, ver trekt 16 Mei naar Rotterdam vi-~"J*"<rsn; Rozenburg, 17 v. Bilbao te Rotterdam.'Vlaar dingen verwacht. Vredenburg, 15 van Vlaardingen n. Narvik. Stad Vlaardingen, 15 v. Vlaardingen te Narvik. Stad Zaandam, vertr. 16 v. Oxelosund naar Rottrrdam/Vlaardingen. Grootekerk (thuisreis) 16 te Marseille ver wacht. Almkerk (uitreis) pass. 13 Straat ^oenda. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisreis) 15 Mei te Le Verdon. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisreis) 15 Mei van Gc :ua. Boschfontein, (uitreis) 15 van Kaapstad. Randfontein (uitreis) 14 van Marseille. Bloemfontein (thuisreis) pass 14 ^erim KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montfer'^nd 15 v. B.-Ayres te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Agamemnon 15 van Amsterdam te Rotter dam. Ajax 14 van Melilla naar Alicante Ceres. 14 van St. Nicholas naar Nauplia. Hermes, 14 van Tanger naar Gibraltar. Oranje Nassau, Amsterdam n. Paramaribo 14 van Madeira. Orestes 14 van Salonika te Izmir Perseus 15 van Amsterdam te Rotterdam ■Stuyvesant, Paramaribo n. Amsterdam 14 van Madeira. Ulysses, 14 van Stamboul naar Castellon. Venus 14 van Susak naar Bari. Luna. 15 van New-York n. Port-au-Prince. Euterpe. 15 van Bordeaux naar Amsterdam Costa Rica. 15 van Amsterdam n. W. Indië. Rhea. 15 van Gothenburg te Aarhuus. Clio 14 van Belize naar Pto. Barrios. Merope 14 van Kopenhagen naar Amster-. dam.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11