HONKBAL LAWNTENNIS GOLF. GYMNASTIEK. OM DEN DAVIS-CUP. Tennisbeoefening. SCHAKEN WIELRIJDEN SCHERMEN M X A N D A G IS M E I 1936 HAAEEE M'S D A G B E A D 8 AjaxHaarlem (1224) Hoewel Haarlem Zaterdagmiddag met eeni- ge invallers naar Ajax ging, heeft de over winning niet veel moeite gekost. Het werpen van den vroeger zeer ge-vreesden bowler Van den Heuvel heeft Haarlem niet geïntimideerd. Zijn aanwezigheid leek eerder een stimulans om het slaghout eens extra te gebruiken. Veenhof en C. Kloos sloegen n.l. elk een home run, terwijl Kloos ook nog een drie honkslag en verschillende andere spelers nog twee honkslagen produceerden. Voor Haarlem wierp Veenhof allereerst. Daar hij vlak na het begin al drie maal vier wijd gaf. nam al spoedig Blomvliet zijn plaats in. Nu wierp dus de Ajax-aanvoerder van verleden jaar tegen Ajax. En hij heeft dit op een zoodanige wijze gedaan, dat de Amsterdammers vrijwel geen kans meer kregen. Wel gaven Kreugel en Koenen driehonkslagen, Bonneveld nog een maal een twee honkslag, maar dat beteekende nog niet dat zij nu ook veilig over de thuis plaat kwamen. Hunik was n.l. ook uitstekend in vorm. Hij had bovendien den wind mee, en dat heeft verschillende malen een Ajaxied op het tweede en derde honk een nul bezorgd. Toch heeft Haarlem de eerste helft van den wedstrijd achter gestaan. Pas de vijfde inning bracht den voorsprong. Die bracht n.l. acht runs op, terwijl toch alleen Kloos een honk slag had gegeven. Maar Van den Heuvel wierp hier zes maal vier wijd. In de volgende beurt kwam de home run van Kloos, terwijl er twee honken bezet waren, zoodat deze tik drie pun ten opleverde. Toen was Haarlem niet meer te houden. Het slaggemiddelde van de ploeg is nog nooit zoo hoog opgevoerd. De eene honkslag volgde op den andere. En Blomvliet liet ondertusschen van Ajax in drie beurten maar elf menschen aan slag komen, waarvan er zes drie slag kregen en drie op het eerste honk sneuvelden. Slechts een kwam er nog over het thuishonk. Daardoor ontstond ten slotte nog een groot verschil ten voordeele van Haarlem. Bij Ajax stond Harink op het eerste honk, ook al een prima kracht van vroeger, nu met verlof uit Indië over. Stam en H. Blomvliet ontbraken echter. De cijfers der innings zijn: Ajax I: 3 1 1 3 3 1 0 0 totaal 12 Haarlem 1:30118524 totaal 24 H. H. C—E. D. O. (8—7) De strijd tusschen H. H. C. en E. D. O. is zeer spannend geweest. Eén innings heeft H. H. C. vier runs opgeleverd en verder was het steeds aan beide kanten nul, één of twee. Na negen beurten van E. D, O. en acht van H. H. C. was het verschil dan ook nog maar één run. Bij E. D. O. stond inderdaad Zandstra weer achter de thuisplaat. Veel gepresteerd heeft hij nog niet, het was wel te zien dat hij nog ongeoefend was. Maar alleen al zijn aan wezigheid scheen E. D. O. zooveel vertrouwen te geven dat er stukken beter gespeeld is dan eenige weken geleden. Voor H. H. C. wierpen Pijnakker en Moll. Eerstgenoemde moest het dezen keer legen Moll afleggen. Hij wierp n.l. tien maal vier •wijd en bereikte maar vier maal drie slag. Moll bracht het tot acht maal drie slag en vijf maal vier wijd. In totaal hebben de E. D. O.'ers dus vijftien maal vier wijd gehad. Maar niet alle keeren werd ook een punt be haald. Eenige keeren viel voor E. D. O. de derde nul, terwijl er weer eenige spelers op de honken waren. En ook deed eenige keeren een goede aangooi van Baas naar het tweede honk daar een speler sneuvelen. Echter wierp hij er ook wel eens eenige kieren flink overheen. Wel moet van Pijnakker nog vermeld wor den dat hij schitterend aangooide naar het eerste honk, terwijl op naam van Jaap Har tog drie keurige vangen in het verre veld staan. Bij E. D. O. wierp Van der Born vijf innings en Schijvenaar drie. Hun cijfers waren resp. drie maal vier wijd, vijf maal drie slag, en vijf maal vier wijd en drie maal drie slag. Wat honkslagen betreft stonden beide par tijen gelijk, ieder vijf. Wel moet in aanmer king genomen worden dat de spelers tegen wind in sloegen, zoodat de bal nog al gauw omhoog ging en gevangen kon worden. In de zesde en zevende innings leek het er op dat E. D. O. de score wat opvoeren zou. Eenige malen vier wijd van Pijnakker, en honkslagen van Ter Smitte en Van der Scha lie deden loopers op de honken komen. Maar een goede vang van Jan Hartog maakte een einde aan de zesde beurt, terwijl nog twee spe lers op de honken waren. In de zevende ver ving Moll Pijnakker toen er drie loopers wa ren. Onmiddellijk viel toen drie slag. Verder gaven de partijen elkaar niets meer toe en er werd dan ook geen run meer behaald. De cij fers der innings waren: E. D. O.: 0 2 0 1 0 2 2 0 0 totaal 7 H- H. C.: 1 0 1 4 0 2 0 0 x totaal 8 Haarlem IID. E. V. (149) Ook deze wedstrijd was het aankijken alles zins waard. D. E. V. was veel en veel beter dan in de openingswedstrijden en daar Haarlem ook goed speelde, is het een uitstekende wed strijd geworden. Negen innings lang stond De Mon voor Haarlem op de werpplaat en of schoon hij geblesseerd was, heeft hij zijn taak goed vervuld. In totaal hebben slechts drie D. E. V.'ers een honkslag geleverd. Dat er toch nog wel loopers op de honken kwamen, kwam door de eenige keeren vier wijd van De Mon. Zijn aantal malen drie slag was echter veel grooter. Ook fouten van Bloemink. op het der de honk en van M. Hunik, korte stop, deden de score van D. E. V. stijgen. Voor D. E. V. wierp acht innings Hooghwin- kel en één beurt Mulder van Leens Dijkstra. Dat dit werpen zwakker was dan van.De Mon blijkt wel hieruit, dat Haarlem in totaal twaalf honkslagen leverde. Alleen in de eer ste innings vielen er al vijf, waardoor deze Haarlem al vier punten opleverde. Ook werden bij D. E. V. meer fouten ge maakt. Vooral Lanz, de D. E. V. korte stop, maakte er dezen keer nog al wat. Het slot was dat D. E. V. na negen beurten negen runs bezat en Haarlem na acht beurten veertien De cijfers der innings waren: D, E V.: 2 2 0 1 3 0 0 1 0 totaal 9 Haarlem II:40331030x totaal 14 DuvianenR. C. H. (1013) R. C. H. trof het niet met het eerste optre den in de tweede klasse. Duvianen I is altijd een goede ploeg geweest. Dat R. C. H. het toch tot een overwinning wist te brengen pleit wel voor het werk van deze ploeg. Voor een groot deel zit dit succes in het werpen van Van Thiel. Op anderhalve inning na heeft deze speler op de werpplaat gestaan en in dien tijd liefst zeventien maal drie slag genoteerd. In de vierde inning gaf hij eenige keeren vier wijd, waarna hij vervangen werd door Van Eek. Deze wisselde vier wijd regel matig af met drie slag totdat Van Thiel in de zesde beurt weer ging werpen. Wel werd hij toen eenige keeren geslagen, doch de score van Duvianen bleef laag. Jammer voor R. C. H. dat achtervanger Kors niet aanwezig was. Dan waren waarschijnlijk verschillende fou ten niet gemaakt. Voor Duvianen wierpen Buis en Van Dijk ieder een gedeelte. Vooral Buis werd door de R. C. Il.'ers nogal gesla gen. In de derde beurt noteerden we b.v. een honkslag van Van Thiel, een tweehonkslag van Hoogendoorn en een home run van C. Meyer. Later vielen er ook nog honkslagen van Willemse, Van Geloven en Weber. Dat het slaan der Duvianen niet sterk was, wordt wel goed geïllustreerd door het feit dat in de eerste beurt Van Westen, Mantje en Rij- keboer achtereenvolgens op drie slag. uit gingen. In de achtste beurt wierp Van Thiel trouwens maar. acht keer den bal. Toen was Mantje uitgevangen en waren Rijkeboer en De Wees gesneuveld op het eerste. De cijfers der innings zijn: R.C.H. Duvianen: 0 0 4 2 1 1 1 4 0 totaal 13 0 2 0 4 1 1 1 0 1 totaal 10 E. D. O. II—A. F. C. (19—23) A. F. C. heeft in den wedstrijd tegen E. D. O. niet zoo'n overweldigenden indruk gemaakt, als verwacht kon worden na de ontmoeting Quick—A. F. C. voor de Openingswedstrijden. De overwinning heeft den Amsterdammers n.l. groote moeite gekost. Dat die toch nog ge komen is is voor een flink deel te wijten aan het zwakke bowlen der E. D. O.-werpers. In totaal heeft A. F. C. liefst zestien maal vier wijd genoten, tegen de E. D. O.'ers maar acht maal. Doch ook in het slaan waren de A. F. C.'ers iets beter dan E. D. O. Daartegenover was van E D. O. het veldwerk weer beter. Van A. F. C. staan n.l. liefst twaalf fouten geno teerd, terwijl er bij E. D. O. slechts vijf ge maakt werden Vooral in de derde beurt was Bos zwak. En in de zevende beurt traden behalve Bos ook nog Kr. Zandstra en Ter Smitte als werpers op. Honkslagen en vier wijd wisselden elkander af, en deze twee innings leverden den Rooden dan ook ieder zeven runs op. Hoewel de zesde en zevende innings ook E. D. O. II nog wat runs opbrachten, dank zij een aantal keeren vier wijd en honkslagen van Hofstra, Perukel en Kr. Zandstra, slaagde E. D. O. er niet in het totaal van A. F. C. te evenaren. De cijfers der innings zijn: A. F. C.: 1 5 7 2 1 0 7 totaal 23 E. D. O. H: 2 3 2 4 1 4 3 totaal 19 De overige uitslagen. NED. LAWNTENNISBOND. De Uitslagen. V.V.G.A. I: Blauw Wit I: R.C.H. H: Haarlem III: Schoten I E.D.O. III: Duvianen II: D.E.V. II I.V.O.: Swastika: 1 0 4 3 1 2 3 1 x totaal 15 0 1 1 1 2 0 0 0 0 totaal 5 2 0 1 5 3 8 1 1 x totaal 21 211013013 totaal 12 3 4 2 0 0 1 0 3 totaal 13 4 3 1 0 6 4 1 1 totaal 20 6 0 7 1 1 4 5 totaal 24 6 3 0 0 4 7 3 totaal 23 1 14 8 5 2 1 totaal 31 2 112 2 0 totaal 8 H. H. C. naar Antwerpen. Naar wij vernemen zal het vrijwel volledige eerste negental van H. II. C. op eersten Pink sterdag een bezoek brengen aan Antwerpen om daar een wedstrijd te spelen tegen de honkbalclub der Bell Telephoon maatschap pij. Finale Schoten-tournooi. De voor Dinsdagavond vastgestelde wed strijd R. C. H—D. E. V., de finale van het Schoten tournooi, gaat wegens studieredenen der D. E. V.'ers niet door, Een nadere datum is nog niet vastgesteld. Honkbalclub Haarlem. De Honkbalclub Haarlem houdt op Dins dag 19 Mei in het gebouw „De Nijverheid" een ledenvergadering. Het voornaamste punt van behandeling is het door een commissie samen gestelde reglement. NoordwijkKennemer (34) Voor de handicapcompetitie is te Noordwijk de wedstrijd NoordwijkKennemer Golfclub gespeeld. De banen verkeerden in uitstekende conditie. De uitslag was: foursomes. P. Dyserinck e© C. Dekker Jr. winnen van F. C. W. Noorduyn en J. Catz met 4 en 3; dr. ir. J. J. Borren en F. C. Nurse verliezen van J. M. Croockewit en W. Baron van Haersolte met 2 en 1; J. Nien- huijs en jhr. mr. W. J. van Citters spelen all square tegen W. A. W. Graaf van Limburg Stirum en prof. J. A. J. Barge. Singles: P. Dyserinck wint van F. C. W. Noorduyn met 5 en 3; F. C. Nurse speelt all square "tegen J. Catz: C. Dekker Jr., wint van W. A. W. Graaf van Limburg Stirum met 5 en 6: J. Nienhuys verliest van prof. J. A. J. Barge met 3 en 2; dr. ir. J. J. Borren wint van J. M. Croockewit met 5 en 3: jhr. mr. W. J. van Citters verliest van W. baron van Haersolte met 1 cwon. De Kennemer won dus met 43. 6—4 5—5 8—2 6—4 7—3 5—5 9—1 1—9 6—4 1—7 5—3 4—4 Kennemer Golf en County Club. Wetselaar onderscheidt zich. De Kennemer-speler M. Wetselaar heeft op de links te Zandvoort het record der baan van genomen tees gebracht op 64, dat is 10 sla gen binnen de bogey-score van de baan. Hieronder volgen de cijfers van Wetselaar's ronde, waarin hij niet minder dan 8 „blrdies" en 1 „eagle" scoorde, Hole 123456789 Bogey 534443535 36 Wetselaar 434443434 33 Hole 10 11' 12 13 14 15 16 17 18 Bogey 455345435 38 Wetselaar 345333334 31 Totaal 64 slagen, bogey 74. Jaarvergadering „Concordia". Heden houdt de gymnastiekvereeniging ..Concordia" haar jaarvergadering. Behandeld zullen o.a. worden de jaarver slagen, de begrooting, en het werkprogram ma. Voorzien moet worden in de benoeming van leden van het bestuur en van commis sies. Aan de orde komt o.a. de verkiezing van een nieuwen secretaris, daar de heer F. Bischot Jr., die jarenlang het secretariaat waarnam, voor zijn functie bedankte. Hoofdklasse. A.T.V.—Eindhoven Spieghel—Leimonias Leimonias IIThor Eerste klasse FestinaP. Marlot Anglo Dutch—D.D.V. II AceGroen Wit SchiedamKat Phil harmonieRhij nauwe il VenloWoburnp. Overgangsklasse. Gr meHaarlem BilthovenRood Wit T.C.H.—Thor II Siod—Leiden Arnh. L.T.B.Breda Nhmegen«chot 71 A.T.V. IIHilversum 35 EnschedeAlta 71 Tweede klasse A, N.-'W. Oranje T. C.Heemstede 17 Haarlem 2Groen Wit 2 26 Joy—T.C.H. 2 5—3 T.C.G.—D.D.V. 3 5—3 Pr. Jul.—T.E.D. 5—3 Tweede klasse B N.-W. A.M.V.J.—T.E.D. 2 5—3 Segiod—T.C.G. 2 2—6 Rood ZwartT.C.H. 3 80 WestrustReady 1928 53 Game and SetKoog Zaandijk 6—2 Heemstede 2Beverwijk 35 De Competitie. T. C. H. heeft op het randje af een heel be nauwde overwinning op Thor 2 behaald. De morgenuren zetten voor T. C. H alles zins veelbelovend in Bakker won in twee straight sets van Brandsma, terwijl ook mej Kerckhoven haar enkelspel van mej. Nol wist te winnen. Daar bovendien het eerste ge- mengddubbelspel eveneens gewonnen werd, evenals het tweede werd een zege verwacht. Het enkelspel van Knoop tegen van Domp- seler bracht echter dq eerste nederlaag. Daar na volgden nog het heerendubbelspel en da mesdubbelspel, welke met meer concentratie en wilskracht tot winstpunten hadden kunnen leiden. Gelukkig redde het tweede gemengddubbel- spel den wedstrijd. Haarlem heeft met een nieuwe team-samen stelling tegen Game een 44 gelijk spel ge speeld. Het weder opti-eden van Jhr. P. Quarles van Ufford bleek een succes; het heeerendubbel- spel was zelfs met de eclatante cijfers 60, 60 voor' de Haarlemmers. De gedetailleerde uitslagen luiden: OVERGANGSKLASSE. T. C. H.—1Thor 2 (5—3) Heerenenkelspel: Bakker slaat Brandsma 63. 62. Knoop verliest van v. Dompseler 63, 68. 3—6. Damesenkelspel: Mej. A. de Vletter slaat mej. D. de Ronde 6—4. 7—5. Mej. F. Kerckhoven slaat mej. T. Nol 61, 3—6, 6—3. Gemengddubbelspel: Mej. Kerckhoven en Nielsen slaan mej. Dijckerman en Brandsma 16, 63, 63. Mej. de Vletter en Knoop slaan mej. Nol en v. Dompseler 63, 36, 6—2. Heerendubbelspel Bakker en Nielséii vei'liezen van v. Dompse ler en Brandsma '57, 64, 68. Damesdubbelspel Mej. Kerckhoven en mej. de Vletter verlie zen van mej. de Ronde en mej. Dijckerman 5—7, 6—4, 4—6. GameHaarlem (44) Heerenenkelspel: W. Blaisse slaat J. v. d/Togt 4—6, 63, 64. W. Melchers verliest van J. Oudes 36, 46. Damesdubbelspel: Mej. L. Melchers slaat frl. van Riemsdijk 6—1, 4—6, 12—10. Mevr. Smulders vei'liest van mej. A. van Beeck Vollenhoven 57, 64, 36. Gemengddubbelspel Mej. L. Melchers en W. Blaisse verliezen van Jhr. P. QuaiTes van Ufford en frl. van Riems dijk 5—7, 6—3, 3—6. Mevr. Smulders en W. Melchers slaan mej. v. Hasselt en J. Oudes 97, 61. Heerendubbelspel: W. Blaisse en W. Melchers verliezen van Jhr. P. Quarles van Ufford en J. v. d. Togt 0—6, 0—6. Damesdubbelspel Mej. L, Melchers en mevr. Smulders slaan fxl. van Riemsdijk en mej. van Hasselt 6—3, 6—3. Dual-meet T. C. H.—H. L. T. C. Op Hemelvaartsdag zal op de banen van het Kennemer Lyceum een interessante tennis- ontmoeting plaats hebben. Op initiatief van den heer Th. van 't Lam zullen 28 partijen ge speeld worden tusschen de beste speelsters en spelers van de H. L. T. C. en T. C. H. Van beide vereenigingen spelen 20 leden, waarvan 11 heeren en 9 dames. De enkelspelen beginnen 's ochtends te 9 uur en zullen tot cii'ca één uur duren. Daarna volgt een eenvoudige gemeenschap pelijke lunch, aangeboden door T. C. H. Te twee uur beginnen de dubbelspelen. Ongetwijfeld zal dit tennisfeest veel belang stelling trekken. Ranglijstjes. OVERGANGSKLASSE. gesp. gew. gel. verl. pnt v.-t. Rood Wit 4 4 0 0 8 26— 6 Haarlem 3 1113 11—13 Game 3 1113 10—14 Bilthoven 4 0 0 4 0 9—23 T. C. I-I. Sibd Thor 2 Leiden 4 3 1 3 1 1 4 0 2 3 0 2 19—13 13—11 14—18 11—13 DuitschlandHongarije (50) Uit Dusseldorf: De resultaten der beide laatste enkelspelen van den Daviscupwedstrijd Duitschland—Hongarije waren Henkei (Duitschland) sloeg Gabory (Hon garije) 8—6, 63, 75. Von Cramm (Duitschland) sloeg Dallos (Hongarije) 61, 75, 63. Eindstand 50 voor Duitschland. OostenrijkPolen afgebroken. Uit Weenen: De Daviscupwedstrijd Oosten rijk—Polen kon Zondag nog niet geëindigd worden. Het voorlaatste enkelspel tusschen Barwarowsky (Oostenrijk) en Hebda (Polen) moest bij den stand 06, 62. 64, 16, 1—2 ten gunste van Hebda, worden afgebro ken wegens regen. De stand is momenteel nog 1 voor Oostenrijk. Wij kregen dezer dagen een klein, maar veelzeggend statistiekje in handen over de populariteit van het tennisspel in Engeland. Men heeft uitgerekend dat daar thans twee millioen personen van beider kunne min of meer geregeld het tennisspel beoefenen. Een paar honderd klassespelei-s' en -speelsters en een kleine twee millioen middelmatigen en krukken. Er staat nog iets in dat statistiekje, ïxamelijk dat elk dezer twee millioen in dit seizoen gemiddeld twaalf pond sterling aan het spel ten koste zal leggen. Men brengt dit naar voren om te betoogen, welk 'n enorm be drag aan geld zulk een tak van sport alleen reeds iix beweging brengt. Wij willen deze zijde negeeren, maar er toch ook iets van zeggen. Het is niet bekend hoe vele Nederlanders aan tennissen doen. Het zijn er ook heel wat, laat ons zeggen 200.000, een tiende deel van de En- gelschen. Het getal doet er weinig toe. Maar, hoewel er daarbij zeker zijn, die twaalf pond sterling, of ongeveer 85 gulden in een seizoen aan hun sport besteden: zij zijn in aantal zeer gering en een overweldigende meerderheid tennist zoo veel goedkooper, dat de gemiddelde kosten per tennisser iix ons land zeker niet hooger zullen komen dan, laat ons zeggen, een derde van het bedrag, dat de Engelschman er aan blijkt te besteden. Inclusief de kosten van een racquet, eens in de paar seizoenen, van schoenen en kleeding. Er wordt weieens gemopperd op ons duurte- eiland en op de stiefmoederlijke verzorging dei- sport vooral in vergelijking met Engeland, dat het ons goed leek op deze ongetwijfeld zeer gunstige verhouding tot het sportland bij uit nemendheid ook eens te wijzen. lllllllllllllllliilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM Joego-SlaviëTsjecho-SIowakije. Uit Agram: Het dubbelspel van den Davis cupwedstrijd Yougo-SlaviëTsjecho Slowakije had het volgende resultaat: Hecht en Malecek (Tsjecho Slowakije) sloe gen Kukuljevic en Puncec (Yougo-Slavië) 4—6, 9—7, 2—6, 6—3, 6—4. De stand is thans 21 voor de Tsjechen. Ierland wint van Zweden. Uit Dublin: In den wedstrijd IerlandZwe den in de tweede ronde om den Davis-cup heeft Ierland met 4^1 van Zweden gewonnen. ZwitserlandDenemarken 0) Uit Montreux: De Daviscup-wedstrijd Zwit- sei-land—Denemarken is Zondag geëindigd. De eindstand is 50 voor Zwitserland. Nieuw wereldrecord 440 yards vrije slag dames. Mej. Tine Wagner van „Het IJ" heeft Zondagavond in het Sportfondsen- bad te Amsterdam, het- wereldi-ecord over 440 yards, dat op naam stond van dë Rotterdamsche zwemster Rie Mastenbroek, met een tijd van 5 min. 29.2 sec. gevestigd op 16 Februari 1936 te Maastricht, met 7,2 sec. ver beterd en gebracht op 5 min. 22 sec. Mej Wagner deed tevens een po ging, het wereldrecord 300 en 400 meter vrije slag te verbeteren, doch hierin slaagde zij niet. Zij begon in een vrij snel tempo en keerde de bij de eerste 100 meter op 1 min. 11,4 sec.; de tweede 100 M. zakte zij iets af; zij keerde op 2 min. 35 sec. Het ging daarna weer snel ler: bij de 300 meter keerde zij op 3.59, dus on geveer 9 sec., boven het wereldrecord van Willy den Ouden. Luide aangemoedigd ver- gi-ootte zij nu langzaam haar tempo; de 400 meter gingen in 5 min. 20 sec., dus 4 sec., bo ven het wereldrecord van Willy den Ouden. Zij wa-> er dus niet in geslaagd dit te verbe teren. De 440 wards wai-en in 5.22 gezwom men, dus in 7 1/5 sec onder het wereldrecord. Mej. Wagner heeft hiermede dus nu twee werelsrecords op yai-ds-afstanden. Nieuw Nederlandsch record. Tijdens de Zondagavond in het Sportfond- senbad te Amsterdam gehouden zwemwed strijden verbeterde het IJ-lid H. Maier het Nederlandsch recoi'd 200 meter schoolslag- door dezen afstand af te leggen in den tijd van 2 min. 46 sec.. Het oude record stond op naam van P. Kruithof ..Schiedamsche Zwem- club) met een tijd van 2 min. 51,6 sec. Commissie „Volkszwemfeest". De oefenuren voor de donateurs van bo vengenoemde commissie zullen gedurende dit zomerseizoen iederen Dinsdagavond van 79 u. in de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Houtvaart (afd. Volksbad) gehouden wor den. Het tournooi te Moskou. Uit Moskou: De resultaten der derde ronde van het Moskousche tournooi waren: Ragozine wint van Flohr. Botwinnik wint van Lilienthal. Dr. Lasker wint van Eliskases. Capablanca wint van Rjumin. Loewinfisj remise met Kahn. De stand luidt: Loewinfisj. Capablanca en Lasker 2 punten; ragozine en Botwinnik 1V2 punt en een afgebi-oken partij: Kahn 1 pnt. en een afgebroken partij: Lilienthal en Flohr 1 punt: Rjumin Vz pnt. en 1 afgebroken par tij; Eliskases y2 punt. Het tournooi te Bad Nauheim. Uit Bad Nauheim: De resultaten van de partijen, gespeeld in de eerste ronde van het Schaaktournooi te Bad Nauheim waren; Ahues (Dutischland) wint van Bogoljubow (Duitschland). Keres (Estland)Rellstab (Duitschland) afgebroken. Vidmar (Yougoslavië) remise met Stahlberg (Zweden). Aljechin (Frankrijk)Jhr. v. d Bosch (Ne derland) afgebroken. Heinecke (Duitschland)—Weissgerber (Duitschland) afgebroken. Wedstrijden te Almelo. Van Egmond verbetet een wereldrecord- Zondag werden te Almelo wielerwedstrijden gehouden met de volgende resultaten: Ploeg-omnium voor profs: 1. J. van Egmond Jazet, 11 punten; 2. P. van Kempen—Wals, 13 punten. Wedstrijd voor profs en onafhankelijken over 10 K.M., 60 ronden: 1. J. van Kempen, 6 punten; 2. H. Rakers, 0 punten. Op een ronde: C. Baart, 4 punten. Internationale koppelwedstrijd voor profs en onafhankelijker! over 50 K.M. 300 ronden: 1. WalsJazet. 1 uur 9 min. 47 sec., 2 punten; op een ronde: 2. P. van KempenWiegman, 4 punten; op twee ronden: 3. J. van Kempen Oude Keizer, 7 punten. Bij de ploeg-omnium won J. van Egmond den wedstrijd over 1 K.M. vliegenden start in 1 min. 4.9 sec. en verbeterde hiermede het oude wereldrecord (1 min. 6,2 sec.) H. S. V. „De Kampioen". Zondag is de derde rit voor de competitie gereden, een 60 K.M. recordrit. Voor de A-, B- en C-klassc kwamen 54 renners aan den start. De juniores-afdeeling. waarvoor 16 deelne mers vertrokken, reed 30 K.M. Nadat zes van de acht te rijden ronden wa ren afgelegd, had zulk een groot aantal ren ners door pech den rit moeten staken, dat het bestuur dezen rit in zijn geheel staakte. De weg was zeer slecht en moeilijk te rijden. Waarschijnlijk zullen deze ritten des avonds door de week gereden moeten worden. A.s. Woensdagavond 20 Mei zullen zooals gewoonlijk de avondwedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan beginnen. Deze wedstrijden zullen ditmaal een bijzonder ka rakter hebben. In de eerste plaats wordt een baancompetitie gehouden, waarvoor reeds veertig van de beste renners der club inschre ven. Voorts wordt een selectiewedstrijd gehou den vcor de deelneming aan de baanclub- kampioenschappen van Nederland. Het bestuur is voornemens de volgende ploe gen een achtervolging te laten rijden over 5 K.M. Van Dijk-Moerkerk-Rijneveld; Burger-Mo- lendijk-Brey; Fruytema-v. d. Heyden-de Best; M. Peetoom-D. Drost-Th. Drost; Baak-Scha- per-Oudolf; ten Boom-Wester-R. Hessels. Voor de sprint zal J. van Egmond de club vertegenwoordigen. Als 2de sprinter zal waar schijnlijk een selectie worden gehouden, van de sprinters W. Metz, v. Rooyen, R. Groot, A. Schelvis, D. Fabel, de Best, Schaper en van Dijk. Achilles. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag den laatsten rit van de competitie, nl. een handicapsprint over 1 K.M. Er verschenen 34 renners aan den start. Van iedere cate gorie werden er vijf geplaatst. De uitslag is als volgt: A-klasse: 1 Buijs, 2 Ligthart. 3 Kemp. 4 H. v. Maris. 5 Rusman. B-klasse: 1 Koelemij, 2 C. de Veer, 3 J. Hobbelen, 4 W. Klomp, 5 Koppen. C-klasse: 1 Klerk. P. v. Leeuwen, 3 Maizon, 4 Dernison, 5 Claassen. Junioren: 1 Sehoorl, 2 Sprundel. 3 v. d. Enden. De totale uitslag van deze compeitie is: A-klasse: 1 Ligthart 14 p.. 2 Buijs 9 p.. 3 Kemp 9 p., 4 Rusman 6 p., 5 v. Maris 6 p., 6 Engel 5 p., 7 Gruijtei's 3 p., 8 B. de Vi'ies 1 punt. B-klasse: 1 Klomp 17 p., 2 Koelemij 16 p., 3 C. de Veer 7 p.. 4 J. Hobbelen 7 p., 5 Kop pen 5 p., 6 C. v. d. Aart 4 p., 7 Sdhrama 2 p., 8 Rozenkrans 1 p. C-klasse: 1 Maison 10 p., 2 Claassen 9 p., 3 Stet 6 p., 4 Dernison 6 p5 de Klerk 5 p., 6 Spierings 5 p., 7 Wempe 4 p., 8 P. van Leeuwen 4 p Junioren: 1 Sehoorl 20 p„ 2 v. Spinndel 15 p., 3 v. Enden 7 p. De Jonge Kampioen. Het lid T. Jansen heeft Zatei'dag j.l. deel genomen aan de Ronde van Hilversum nieu welingen. uitgeschreven door „De Adelaar". Hij heeft in dezen wedstrijd een goed figuur geslagen. Het was jammer voor hem, dat hij 200 M. voor de finish in een valpartij be trokken werd. waaiunede hij zijn kans op een der eei-ste plaatsen verspeelde. Toch eindigde hij als 19e van een veld van pl.m. 200 nieuwe lingen. Zondagmorgen hield D. J. K. een wedstrijd voor koppels óver 40 K.M. De uitslagen luiden als volgt: 1. Koppel C. Jansenv. Koperen tijd 1 uur 22 min. 37 3/5 sec., 2. koppel T. Handgraaf— v. Andel 1 uur 23 min. 23 2/5 sec. 40 K.M.: 1. Siebeling, tijd 1 uur 15 min. 23 2/5 sec., 2. W Verbooni tijd 1 uur 15 min. 26 sec., 3. C. Huijg tijd 1 uur 20 min. 13 3/5 sec. De adpsiranten reden een 20 K.M. koppel- rit. 1. Van Dijk—De Groot, tijd 46 min. 29 sec., 2. J. JansenKoster tijd 50 min. 1 sec.. Ook m de Beemster, waar de Juniores van D. J. V. medereden in een open wedstrijd, hebben ze een mooi succes behaald. Chr. Pieterse werd daar eerste bij de A-ju niores. H Veerman 7e bij de B-juniores. De tijden zijn als volgt: 45 K.M.: Chr. Pie terse le prijs tijd 1 uur 20 min. 3 sec. record: W. Vonk 3e prijs tijd 1 uur 21 mina 42 4/5 sec. B. Jansen tijd 1 uur 28 min. 30 3/5 sec. J. Smit. tij-d 1 uur 29 min. 3/5 sec.. J. Bijster, tijd 1 uur 31 min. 53 3/5 sec.. P. Duyns tijd 1 uur 34 min. 9 1/5 sec., F. Hoogland tijd 1 uur 34 min. 53 2/5 sec. Bij de B-junioren werd H. Veerman 7e, tijd I uur 13 2/5 sec. Excelsior. De juniores van bovengenoemde vereeni- ging namen deel aan een open wedstrijd in den" Midden-Beemster. 1-Iet was de 13-jarige W. Kleef die den eersten prijs veroverde. Een mooie prestatie. Janse werd 10 in de A. klasse, wat ook goed is te noemen, omdat deze renner pas twee maanden aan wedstrijden deelneemt. Met Hemelvaartsdag, baanwedstrijden des middags op de Halfwegsche wielerbaan, ver trek 1 uur Amsterdamsche Poort. Kampioenschap van Nederland. Kunze kampioen. In de schermzaal Giandomenici te Amster dam werd Zondag het kampioenschop van Nederland floret individueel verschermd. Uit een finale-poule van 9 kwam Kunze van de Zaal Mastboom ongeslagen uit den strijd met 20 ontvangen en 40 gegeven treffers. De kampioen van het vorig jaar Möntl'oort kon zich niet handhaven: die eindigde op de vier de plaats.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12